Kdo tam?


 

 

A jak sedla facka Romancovovi:

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

93 reakcí na Kdo tam?

  • jaa napsal:

   Zcela jasné – kdyby uznali toto referandum za legální, tož by museli uznat i Krymské /ač bez policejních zásahů/ za legální a to přece nejde. Te%d se uznává jen vzor Jugina . tedy vojenský zásah a bombardování… a pod.
   Nu a nevímkdo ten Gellner je, ale zapomíná na jedno – my jsme neměli demogracii – takže souhlas s protiústavností. Ale ve Španělsku ji mají – takže nesouhlas.. sranda….

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Gellner je totéž co Bavor ap. Zatímco Romancov je skutečný Romancov.

    To se mi líbí

    • peter. napsal:

     Neviem kto je Iwan Gellner.Ale tá jeho odpoveď Romancevovi,obsiahla v jednej vete to,čo iní nedokážu popísať ani v obsiahlom článku.Ukázal v celej nahote biedu a bezcharakternosť celej plejády politikov,žurnalistov,hercov a rôznych analytikov,ktorí sú za mrzký groš ochotní stáť vždy na strane toho,kto im sype do žľabu.

     To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      Přesné.

      To se mi líbí

       • rexus napsal:

        Tak tahle smrt vojáka byla buď skutečná a pak naprosto zbytečná,Nebo v jiném případě dokonce naaranžovaná.
        Zrovna se prý nic nedělo a Capa si postěžoval republikánským velitelům, že nemůže pořídit žádné záběry. Jeden z důstojníků pak nařídil svým mužům, aby s Capou šli do blízkých zákopů a předvedli pro něj nějaké cvičení,“ vzpomínal po letech Gallagher na Capovo vyprávění.
        Kurátoři poprvé vystavili všech sedm snímků, které Capa pořídil toho dne. Z celé série jasně vyplývá, že vojáci cvičili, případně pro Capu pózovali.

        Podle kurátorů cvičení vyvolalo reakci nepřítele, který spustil palbu

        Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zmackl-spoust-fotoaparatu-a-vojak-se-skacel-k-zemi-pak-ho-vinili-z-jeho-smrti-1vm-/zahranicni.aspx?c=A100817_012502_zahranicni_aha
        A takhle to dopadlo.
        Resp. jiná verze:
        Historik fotografie z Baskické univerzity José Manuel Susperregui srovnal krajinu na fotografiích s okolím Córdoby a došel k závěru, že Capa snímky nepořídil u Cerro Muriano, ale u obce Espejo.

        Tam se ale bojovalo až na konci září, kdy snímek již vyšel v časopise Vu. Nejbližší frankistický voják byl deset kilometrů daleko.
        „Scenerie na fotografiích je zhruba deset kilometrů od místa, kudy probíhala frontová linie,“ uvedl Ernest Alos, který výsledky studie zveřejnil v listu El Periodico. Podle něj je možné, že začínající fotograf smrt vojáka nafingoval, aby lépe prodal fotky ze své první válečné reportáže.

        To se mi líbí

     • Cech napsal:

      Zde se Vám trochu omlouvám ale vždy před volbami jako budou u nás, by to možná chtělo zopakovat si i tu teorii ( opakování je prý matka moudrosti ).
      TEORIE VEŘEJNÉ VOLBY
      a) cíl vládnoucích elit,
      b) cíl politiků ovládaných vládnoucími elitami,
      c) teorém středového voliče,
      d) hlasovací paradox,
      e) poměrné a většinové systémy x náš volební systém,
      f) ekonomické zdůvodnění úspěšnosti lobbistických skupin.
      Vždy mít na myslí, že cílem je maximalizovat svůj vlastní individuální prospěch.
      Proto také politické strany a hnutí nevyhrávají volby, aby formulovaly své politické programy, ale formulují své volební programy tak, aby vyhrály volby.
      Veřejná volba neznamená společenský výběr z alternativních společenských cílů, veřejná volba znamená volbu mezi různými rozhodovacími postupy, v rámci nichž pak jednotlivci volí.Cílem aplikované teorie veřejné volby v současnosti není vytvoření a akceptování takových pravidel, které by uváděly do souladu sobecké zájmy vládnoucích elit a politiků s racionálním využitím zdrojů vytvořených voliči.
      Cílem současné aplikované teorie veřejné volby je zabezpečit možnost obejít nekompetentního voliče, jako primární vadu současné demokracie.
      Zásada vládnoucích elit v současnosti je, nepřipustit myšlenku že přímá demokracie je prostředek k odstranění demokratického deficitu EU.
      Proto nenadávejme na zrcadlo, protože ono za to nemůže a posuzujme bídu a bezcharakternost celé plejády politiků,herců a různých analytiků jako výsledek jejich každodenní práce pro vlastní obživu.

      To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Srbský prezident Vučić:Srbsko si pokládá otázku,proč v případě Katalánska neplatí referendum,zatímco Kosovo se může rozdělit i bez referenda

    To se mi líbí

   • hans napsal:

    Zcela jasné – kdyby uznali toto referandum za legální, tož by museli uznat i Krymské /ač bez policejních zásahů/ za legální

    Mezi Katalánskem a Krymem je velký rozdíl – ukrajinská ústava výslovně dávala Krymu pravomoc pořádat referenda

    To se mi líbí

 1. Cech napsal:

  Zdánlivě to vypadá humorně ale humor to není.
  Je zbytečné podotýkat, že Španělsko je demokratická země, je členským státem OSN a rovněž i členským státem EU.
  Rovněž je asi zbytečné podotýkat, že i u nás pokud budeme organizovat jakékoli nezákonné referendum, které se bude týkat otázek zásadních pro naši republiku to bude vypadat mnohem,mnohem hůř.
  Pokud se nám při letošních volbách nepodaří z parlamentu odstranit všechny Dienstbierovce a zástupce politických projektů, srostlé s parlamentem v nedělitelný celek může se stát a to se nám nepodaří, proto Španělsko bude pro nás pouze zcela demokratickým poučením.
  Policisté kteří viditelně spíše stranili kataláncům a jen tak sem tam někoho majzli a používali gumové projektily, tak ti u nás jsou nezávislí, nestraní a výše vzpomínanou demokracii mnohem lépe bránící.
  Protože tak jak u nás (lze usuzovat dle nácviku v Severních Čechách), bude použitý slzný plyn vodní děla a hlavně ADS.
  Policie po bleskovém rozehnání davu zabaví všechny volební urny a veřejně je zlikviduje.
  U nás povolené použití ADS je mnohem účinější než španělské otloukání pendrekem.
  Proč je možné s tímto počítat, protože když Emmanuel Macron odhalil plán vytvoření federálního superstátu, tak hlavní budoucí vítězové voleb tleskali ve stoje.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Ani by mne nenapadlo to považovat za humor. Maximálně hodně černý.
   A těmi tleskači myslíte Teličku nebo Sobotku?

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Vezměme slova současného premiéra :
    „Chtěl bych vyjádřit radost nad tím, že v České republice se na prvních třech místech umístily proevropské strany.“
    Jedinou stranou, která voličům nabízí vystoupení České republiky z Evropské unie, je Svoboda a přímá demokracie (SPD). Lidé by o opuštění EU měli rozhodnout v referendu.
    No a jak to bude vypadat při referendu a jakému krveprolití nás hodlá SPD vystavit, tak toho jsme svědky ve Španělsku.
    Ostatní strany si to rozmyslely a chtějí, aby Česko zůstalo v EU.
    Vítěz posledních sněmovních voleb ČSSD říká, že pokud nejenže chce ale i musí Česko EU aktivně utvářet, musí hlavně zůstat v jejím jádru. V horizontu sociální demokraté předpokládají zavedení eura. V průzkumech nejsilnější hnutí ANO. Podle lídra ANO Andreje Babiše by EU měla být silná.
    Silnější pozici Česka v EU chtějí taktéž komunisté. KSČM volá pouze po omezení unijní byrokracie.
    Proevropská orientace je patrná v programu TOP 09. Strana prosazuje co nejrychlejší přijetí eura a zapojení Česka do rychlého pruhu evropské integrace.
    Lidovci rovněž slibují aktivnější zapojení České republiky do EU.
    Česko vidí jako součást EU i Piráti a Zelení.
    Tak jo! chce být českou obdobou hnutí EnMarche! francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Hnutí založila skupina několika vlivných podnikatelů, které motivoval úspěch Macronovy proevropské liberální strany na pozadí nárůstu popularity národovců všeho druhu – a kteří mají pocit, že s proevropskou liberální kartou nemají v Česku, koho volit.
    No a tak dále a tak dále opravdu to není o Teličkovi nebo Sobotkovi. .

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Zde se jedná o naprosto něco jiného a to, že referendum není pro rozhodování ve struktůrách EU přípustné.
    Jeden z nejžhavějších prezidentských kandidátů, akademik Jiří Drahoš, se vyslovil proti konání důležitých referend, jako je hlasování Česka v Evropské unii. Tvrdí, že občané by neměli mít možnost hlasovat o závažných geopolitických záležitostec. Tento postoj je nejenom jeho ale tonto postoj sdílí většina kandidátů na prezidenta např Marek Hilšer,Emil Adamec,Milan Kohout,MIchal Horáček a další.

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Kam by jsme se dostali, kdyby plebs mohl rozhodovat. Může být rád, že má právo volit. A to tím úplně nejlepším způsobem na světě.
     Za ta léta těžkých bojů jsme získali touženou svobodu. Užívejme si ji a rozhodování nechme lepším z nás. Chtěl jsem napsat chytřejším, ale nešlo to. Vše má své hranice!

     To se mi líbí

 2. Rosťa napsal:

  Ve Španělsku nám „demokrati“ předvedli Evropské hodnoty v plné nahotě. Zásah pořádkových sil v r. 89 byl proti tomu procházkou v růžové zahradě. Jen by mě zajímalo, jak by ty pomazané evropské skopové hlavy vřeštěly, kdyby se něco podobného stalo v Číně, nebo nedej přírodo v Rusku. To by se ti natvrdlí pitomci předháněli, kdo vymyslí větší sankce. Už vidím Romancova s vytřeštěnýma očima, jak plive své jedové slinty. A Jakub Janda v polovině natáčení gaypornovidea by si natáhl tanga a vyhlásil Rusku válku.

  To se mi líbí

 3. NavajaMM napsal:

  Orwell pred 80 rokmi bojoval práve v Katalánsku. Skoro si viem predstaviť, čo by dnes napísal.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Dnes prý je Mezinárodní den nenásilí!!!

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    A včera byl takový obyčejný evropský den.

    To se mi líbí

   • peter. napsal:

    A dnes v Las Vegas na počesť tohoto dňa istý 64.ročný Stephen Paddock zastrelil 58 ľudí a 515 ich zranil.Tento svet sa nezadržateľne rúti do poriadne smradľavej žumpy.

    To se mi líbí

    • peter. napsal:

     Strieľal z automatickej pušky a zasiahol 573 ľudí(keď dobre počítam).Tak koľko zásobníkov musel vystrieľať a ako dlho trvala streľba?Pýtam sa,lebo sa to stalo v krajine,kde každý môže vlastniť a nosiť zbraň,stalo sa to na nejakom koncerte kde bolo veľa ľudí a predsa nikto na toho zabíjača nevystrelil.Až polícia.

     To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Videl som z toho krátke video a okamžite ma zarazilo, že organizátori koncertu nezhasli tie silné reflektory a nechali to hľadisko osvetlené ako strelnicu.

      To se mi líbí

     • oh napsal:

      USA ako krajina, kde každý môže vlastniť a nosiť zbraň“ je zčásti legenda šířená odzbrojovacími lobbisty. Ale zato v USA mají takový (teoreticky skvělý) vynález, kterému se říká „Gun Free Zone“. Existuje společná úprava federální a pak rozšíření zavedená jednotlivými státy a nevím, jaká zákonná úprava platí přímo v Nevadě. Normální člověk spáchá trestný čin už jen tím, že si tam střelnou zbraň přinese, a to i tehdy, když na ní má povolení – vyjímku mají policajti, ozbrojené ochranky, agenti všelijakých třípísmenkových agentur… Což by bylo skvělé, kdyby všichni dodržovali zákony. Jenže přinejmenším část „šílených střelců“ není bohužel dost šílená a má aspoň tolik zdravého rozumu, aby si ke svým útokům vybírala buďto přímo tyto Gun Free zóny, nebo aspoň taková místa a akce, kde je vysoce pravděpodobné, že pořadatel akce sám dohlédna na to, aby se mu tam nepotloukali nějací ozbrojenci. A nebo zaútočí na místech, kde to dobře znají a vědí, kdo je kdo.

      To se mi líbí

     • vittta napsal:

      On nebyl vidět.
      Byl vysoko a ještě v pokoji.
      A nějakých 20-30 zásobníků vyfláká za 10 minut, když na to přijde, než se někdo rozkouká, je po parádě.
      To může střela trefit 2-3 lidi, řezal to do nich nějakým kalachem, podle mě, co nežádá moc údržby v boji a jede na plný výkon.

      To se mi líbí

      • peter. napsal:

       No keby to bol „kalach“tak by som to pochopil,lebo projektily(7,62) z neho prestrelia aj viac ľudí stojacich za sebou.Nie som žiadny odborník na zbrane ale viem,že z v USA najrozšírenejšej pušky M16 je to obtiažne,lebo projektil ráže 5,56 sa v tele správa inak.Vzprieči sa,ničí tkanivo,spôsobuje traumatický šok,no keď aj opustí telo,tak už nemá dosť energie aby zranil aj iného človeka.Okrem toho som kdesi čítal,že po vystrelení 100 nábojov je M16 tak znečistená,že ju treba rozobrať a vyčistiť.Tak neviem,netrvám na správnosti svojho vyjadrenia,ale spolieham sa na to,že mi to tunajší znalci zbraní vysvetlia.
       To,že strieľal z izby,som nevedel.

       To se mi líbí

      • peter. napsal:

       V USA porovnávali AK 47 a M4A1(nejedná sa o M16) v nepretržitej streľbe.Kalach 895 výstrelov a po vychladnutí strieľal ďalej.
       M4A1 569 výstrelov a bol zničený.
       Len na ukážku toho,že strelec musel absolvovať poriadnu zaberačku,lebo nestrieľal len do davu ľudí ale cez druhé okno pálil aj po dvoch nádržiach s leteckým benzínom.Takže určite vypálil okolo 30 zásobníkov
       https://cont.ws/@petrovserg/731751

       To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    V lunárnom kalendári mojej manželky je pod dneškom nápis Svetový deň hospodárskych zvierat 🙂

    To se mi líbí

 4. vittta napsal:

  Nejde mi do hlavy, proč v Katalánsku policie vůbec zasahovala, natož tak brutálně.
  Přece samotné referendum je pořád jenom referendum, navíc….stejně se uskutečnilo.
  Zásah si mohli nechat až na případ, že by se Katalánsko fakt chtělo oddělit.
  A to nebyla tutovka.
  Nyní ovšem…..to tutovka je, jak se zdá.

  To se mi líbí

  • peter. napsal:

   Tak to je naozaj zásadná otázka.Lebo týmto policajným zásahom Madrid zabuchol dvere pred možnosťou ďalšieho vyjednávania.Po tomto zásahu je to už naozaj len v polohe kto z koho resp.Madrid alebo Barcelona.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Tutovka to není, protože to bylo 42% ato ještě míň než před dvěma roky. Ale myslím si že reakce ejúnijních představitelů to dorazí a podpíchne jiné sporné – vlámové-valoni, frantíci a další…. uvidímme

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Nikoli. Bylo to přes 50% účast a 89% pro. Takže zásah policie vyvolal přesně opačný efekt. Přesvědčil nerozhodnuté.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     A to mi právě vrtá hlavou.
     Měl je přesvědčit?
     A co vlastně ten zásah měl demonstrovat?
     Moc, ochotu použít násilí, nebo prostě jen odvedení pozornosti od negerské invaze?
     Já si pohrávám s myšlenkou, že ETA klidně může začít znovu s terorem, a nějací…Katalánci mohou mít svou ETU, když na to přijde.
     Fakt vypadalo blbě, když teror páchali jen islamisté.
     Prostě to moc řve, a lidé pak postupně islám nechtějí.
     Ta verbež je prostě tak radikalizovaná, že ozbrojené akce spouští dříve, než je čas, jsou to fakt asi akce malých, izolovaných skupin, či jednotlivců, kteří se vymykají kontrole samotných imámů.
     Měli by terorizovat, krást, loupit, znásilňovat, ale ne vraždit.
     Takhle se to za čas srovná.
     A že může jít o islám, to může.
     Protože o žádný rasismus nebo tyhle žvásty nikomu v EU nejde, jde jim čistě jen a jen o islám, jen proto podporují islámské režimy, jen proto svrhli Kaddáfího a chtěli Assada, jen proto podporují Palestince.
     Je za tím islám, víc nic.
     EU má s islámem buď něco sama za lubem, (může dát elitám obrovskou moc) nebo se prostě dávno nechali jen obyčejně koupit…..

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Co když je to jinak? Dovolte mi si zafabulovat. . Jistě – moc toho o nich nevím, ale pamatuji, co se při řecké krizi o nich psalo. Že se na tom podepsala ejů, A to ještě v té době nebyl znám plán přílivu mujslimů . A je jasný, vystoupit z ní je ouvej- jak vidíme s brexitem. Kopou.
      Źe Katalánsko finančně táhne zbytek země ja taky známo. A tak mne napadá, že to nebyl špatný pokus – nechat ehjůnii odkopat a rozhejbat ledy. S celkem něškodnými / na lidské životy/ následky.
      Navíc – s islámem mají ty největší zjkušenosti a jen oni sami vědí a co jim ti asimilovaní – i když se o tom nepíše- provádějí. co je to stálo než se jich zbavili. A kdo ví jak to tam vypadá včil.

      Tp jen tak, jedno k druhému>

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       To moje v klidu berte také jako „fabulace“, i když podle mě ani to moje, ano to vaše, nejsou fabulace v tom slova smyslu, ale jakési úvahy jiným směrem, já to alespoň kvůli tomu píšu, tedy né že bych si to vysloveně myslel, ale že jako může být i takový pohled na tu záležitost.
       Co píšete… nebyl znám příliv muslimů, tedy nám určitě ne, ale „jim“, kdesi v EU strukturách, to klidně být známo mohlo.
       Podle mě za tím nějaká provokace stála, protože verze, kterou tady zmiňuje leckdo, vč. mě, teď koukám třeba i hans, tedy nějaký výron tuposti, je sice možná, ale že by až tak….
       A vy tedy myslíte, že by jako sledovali, co na tenhle policejní kousek evropské bruselské hnojiště?
       Že by- dejme tomu- mohli donutit EU vrchnost k nějakému vyjádření a tím…dejme tomu, posvětit jaksi dopředu nějaké další případné, ještě tvrdší kroky?
       Podle mě je to politicky dost riskantní, Španělsko si samozřejmě nemůže dovolit o Katalánsko přijít, i kdyby z toho měla být válka.
       Nedělat nic, to by bylo podle mě optimální řešení.
       Nechat referendum proběhnout a ještě u toho plácat o právu na vyjádření názoru, a názor…je jen názor.
       Jenže také si musíme uvědomit, že španělská vláda může vědět něco, co nevíme my, a co je třeba zásadní pro posouzení téhle věci.
       Bez informací, nebo s informacemi filtrovanými, těžko můžeme dojít k nějakému skutečně relevantnímu výstupu.

       To se mi líbí

       • Cech napsal:

        No konečně :
        Zcela jasno má jako obvykle „liberální“ americký deník The Washington Post, který za tím vidí Putina. V editoriálu s titulkem „Katalánsko uspořádalo referendum. Rusko vyhrálo“ redakce zmiňuje podporu katalánských „nacionalistických sil“ ze strany Ruska. „Moskva očividně vnímá katalánské hnutí jako nástroj k oslabení demokratického Západu,“ píše se ve včerejším editoriálu vlivného amerického deníku se zjevným odkazem na fakt, že pokud by se Katalánsko skutečně odtrhlo, zůstalo by mimo Evropskou unii.

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Ad Čech a ruská výhra v Katalánsku. To nemá význam komentovať. Ľudská blbosť je neporaziteľná, ako kedysi potvrdili aj Jan Werich a Albert Einstein. Myslím, že už aj boj s ňou začína byť plytvaním silami, lebo už to dosahuje také kolosálne rozmery, že si s tým poradí už len matka Príroda. Je načase stavať archu.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Pokud jste neutrální v případě bezpráví, jste na straně utlačovatele!

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Tu je možno nedorozumenie, reagoval som len na tú zmienku o „Ruskej výhre“. To je len zúfalý pokus o únik. Rusko ako španielska stena doteraz fungovalo. Ale ľahostajný k bezpráviu nie som. Napríklad som strhal všetky žlté hviezdy na modrom podklade, ktoré boli v mojom dosahu a nemyslím, že tým skončím.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ale to jste špatně pochopil… To je jen dokreslení situace v Katalánsku. A navíc to ukazuje také na idiocii některých médií. Některých!

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Pardon, reagoval som zbytočne vzťahovačne.
        Páčil sa mi titulok v The Independent, podľa ktorého sa v Katalánsku ukázalo, že úlohou polície je chrániť štát, nie občanov.

        To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Nevím, jestli jsem Vás dobře pochopila, ale myslím, že starostka Barcelony přece patří mezi vítače. Ale zase nevím, zda má se zaměřením katalánské vlády něco společného. Ale myslím si, že v Barceloně přece proběhla velká demonstrace na podporu solidarity s migranty. A Vaše „Navíc – s islámem mají ty největší zjkušenosti a jen oni sami vědí a co jim ti asimilovaní – i když se o tom nepíše- provádějí. co je to stálo než se jich zbavili…..“ by tedy bylo trochu divné.

       To se mi líbí

       • jaa napsal:

        Nevím, ale jinak mi to smysl nedává. Zůstává otázkou – kdo na té demonstraci byl – zda-li pozůstatky nebo předvoj muslimů/ viz rozdíl Londýn a ostatní anglie/, Starostka – kdyby byla otevřeně proti – jak dlouho by starostkou zůstala, Ale to je jen tak, třy podivnosti se zaměřením do minula a vlastně koldokola. Stači si jen porovnat to okolo šílení a tanečky s brexitem. A to větzšinu neznáme jen se dohadujeme z náznaků… ale kdo ví…ono na Prvních zprávách je taky zajímavý článek, ale v woknách 7 sem neumím dát odkaz.

        To se mi líbí

       • jaa napsal:

        Vlastně dva – je tam i o Korsice

        To se mi líbí

  • oh napsal:

   Skoro bych řekl, že Rajoy je jen další exemplář europolitika bruselského, zastávajícího zásadu bruselské demokracie: „já rozhodnu a vám se to bude demokraticky líbit, ať už chcete, nebo ne.“
   http://denikreferendum.cz/clanek/26156-na-obranu-katalancu
   Mariano Rajoy a jeho lidovci neustoupili separatistickému táboru nikdy v ničem a ani o píď. A nejen, že nedělali vstřícná gesta. Mluvili navíc po celou dobu s katalánskou reprezentací děsivě panským jazykem. Podle ústavy je Španělsko nedělitelné a hotovo. Katalánci nemohou sami rozhodovat o věcech, které se týkají celého státu. Proti narušitelům práva bude zakročeno všemi legálními prostředky. Toto říká španělský premiér od roku 2012 a dle toho i postupuje.

   To se mi líbí

   • hans napsal:

    Takže jsou dva možné důvody, proč Rajoy a spol. vedou Španělsko přímou cestou k rozpadu:
    1. do nebe volající blbost a neschpnost
    2. chtějí se Katalánců zbavit

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Jasná 1, nie sú v tom v Európe sami.
     Prvá generácia slovenských politikov boli na tom podobne. Keby boli naďalej všetci ako Slota, dnes by sme mali pokusy o referendum aj na Slovensku. Našťastie sa u nás na obidvoch stranách eliminovali extrémne krídla, maďarská strana je trvale v parlamente a dnes je dokonca kľúčovým pilierom vlády.
     Podľa mňa je každý masovejší separatizmus príznakom „nie práve optimálnej“ politiky centra.

     To se mi líbí

     • lujjza napsal:

      Počkáme si….
      Zatím to vidím tak, že „je zapotřebí“ rozes.at až do vzájemné nesmiřitelnosti další kus Evropy, postavit další národy proti sobě a rozeštvat je, aby lidé už nebyli schopni/ochotni se nějak normálně domluvit. Možná bylo Rajoyovi doporučeno, aby proti „separatistům“ dal zasáhnout tak nepochopitelně a brutálně… aby se to vybičovalo a nějaká rozumná dohoda pak nebyla možná…..
      Někdo tam ty nálady udržoval hezky v teple a příležitostně našlehával. Nepřipadají Vám ty „separatistické tendence“ po celé Evropě jak přes kopírák?
      Koneckonců – i v českých diskusích se čas od času objeví nějaké rýpnutí do Slováků (a naopak), občas si/nám někdo zase připomene, že je přece Moravák a že odtržení a vznik „samostatné Moravy“ by mohl být výtečný nápad atd….
      Zatím se to nijak zvlášť nehrotí, ale kdo ví…
      Ať žije chaos

      To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      Podľa mňa je každý masovejší separatizmus príznakom „nie práve optimálnej“ politiky centra.

      Jasně, příteli, vidím to naprosto stejně! A presentovat to můžu každýmu na našich všech čtyřech mamlasech! Centrální vládce jim zabezpečuje přísun Whiskasu, pravidelně jim vyměňuje vodu, drbe je za ušima, vyndavá klíšťata z kožichu, chrání je před predátory, roztápí jim podlahu, jakmile je trochu chladno … ta druhá, vyšší, centrální moc jim dovolí válet se i na gauči a k Whiskasu přidává nakrájenej gothaj a mlíko.

      Mohu bez vší pochybností potvrdit, že se nehnou vod našich dveří a neustále vyhlížejí, jestli to náhodou nejsme my, kdo chtějí z baráku vodejít! Svojí loajalitu a náklonnost nám dokazujou přihmouřenejma vočima a hlasitým předením, tlapkáním našich rohožek a absencí jakýkoliv trhů, byť by měly jenom znamenat vodskočení si pro nějakou myš vzdálenou vod baráku více jak 10 metrů!

      Prostě bych poradil všem politikám center to, co deklamoval Brodský, coby Karel IV oblečený do prostého oděvu, Miloši Kopeckému, coby Štěpánkovi Bavorskýmu, oblečenému do lesku zlatých šupin šlechtického roucha:

      „Když jsem přišel do této země, našel jsem jen žalně zírající poušť. A teď? Když vidím, jak dílo mé se daří? Jak země před mým zrakem vzkvétá? Tu chci sebe sama překonati v lásce k této zemi … vyřiď svým krajanům, pane vévodo, ať činí ve své zemi to co já v Čechách, a bude dobře v Evropě.“

      Takhle bych asi viděl i ty dnešní touhy po referendech, svobodách a samostatnostech! Všechno se už dávno ví, přátelé, jen pitomci si myslej, že né, tak žvaněj a žvaněj a žvaněj a vymýšelej hovadiny!!!

      Líbí se 1 osoba

    • oh napsal:

     Vzhledem k tomu, že Katalánsko je jedním z ekonomických tahounů Španělska, vsadil bych si na možnost 1, pro lepší účinek říznutou arogancí.

     To se mi líbí

 5. Hamilbar napsal:

  Pro ty kdo mohou poslouchat mluvenou ruštinu. Trochu v souvislostech, trochu z jiného pohledu zde:

  https://gno-ma.livejournal.com/598968.html

  To se mi líbí

 6. vittta napsal:

  Abych neochudil čtenáře a svůj oblíbený koutek “ poslání do prdele libovolného redaktora BL“, posílám dopis, co jsem teď poslal Bobu Kartouzovi.
  Jééé, Bobe,

  to jsou úvahy…

  Demokracie chcípá na tupost, kam na ty kecy chodíte?

  Politické úvahy pilířů BL obecně stojí úplně za hovno, jsou leckdy slaboduché a mají tu vlastnost, že se nikdy nevyplní.

  I dělník na pásu na větší čuch.

  Demokracie chcípá na aroganci volených jedinců, kteří se okamžitě po zvolení stávají samozvanci.

  Prostě proběhnou volby, a občan už nikoho nezajímá, volební programy také ne a politická příslušnost také ne.

  Tak se pak z TOP09 stává levičácká vítačská EU partaj, ČSSD se místo levicové politiky stará o vyžírky a netáhla a takový Úsvit, VV, či Zelení se promění v

  ubohé odnože svých loutkovodičů.

  Zelení, co byste je jako rád volil mají zelený jen název, ve skutečnosti to je sbírka naivních a frustrovaných bambulů, co mají společný leda tak patent na pravdu a radikalismus.

  Dnes už na západě je běžné politicky motivované násilí, vydírání a vyhazovy z práce za názor, a to vše v režii boje- proti ultrapravici, což je úplně každý, kdo není „s nimi“.

  Kdo nejde s námi…..znáte to, ne?

  Teď se poseldní dobou silně bavím tím, jak jste v BL otočili a útočíte na jakousi „pražskou kavárnu“, které jste ale nedílnou součástí a patříte k její nejagresivnější a nejradikálnější části

  Politický oponent dle vaší redakce mele prostě jen blbosti.

  A jak se chcete bavit s lidmi….

  To je komické, a vy si myslíte, že vám to přihraje nějaké finanční přispěvatele?

  Že jako jsou lidé tak blbí, že si budou myslet, že to myslíte vážně?

  Vy se nebavíte s nikým, a jak jsem už několikrát psal, ani nemůžete, protože vaše politické a sociální vize NEMAJÍ argumenty.

  Prostě jediná možnost je nediskutovat, nálepkovat, útočit a vyhrožovat, kdyby vaše skupina kavárníků argumenty měla, jistě by je použila.

  Leč, nemá a mít nemůže, takže z politického násilí se stala nutnost.

  Ještě se vysmíváte nějaké paní Kozlové, která s vámi snadno zametla, ale nevšiml jsem si žádné odpovídající oponentury, jen jí dáváte za příklad extremního (a chybného) resentimentu.

  Paní Kozlová ale čtenáře zajímá asi tak 1000x více jak vy všichni dohromady, takže počáteční tah- tedy vyprovokovat člověka „z lidu“ k názoru a tím přitáhnout čtenáře, se vám podařil, jenže narazilo to na ty

  zatracené argumenty, které nemáte, a jak se zdá, nedisponujete nikdo od vás takovým intelektem, aby mohl s touto dámou diskutovat.

  Navíc… jí okázale pohrdáte, kdo by se bavil s nějakou Kozlovou, co tomu všemu rozumí jak koza petrželi, ne?

  Na příkladu BL lze dobře demonstrovat hluboký úpadek EU a jejího vedení, kdy se různí šašci snaží být oduševnělými a údernými a dělat více integrace a více Evropy, výsledky jsou ale tristní.

  Nikoho už nezajímají.

  Zatím, Bobe, zatím ještě třeba Merkelová vyhrála, takže můžete argumentovat tím, že naopak západní lid EU elity zajímají.

  Ale vy si nekladete otázku, PROČ vyhrála.

  A není to proto, že by byla tak dobrá, ale proto, že neměla soupeře, ti byli různými způsoby dopředu odstraněni, jako by ani nebyli.

  Kdyby přišel skutečný soupeř, Merkelová na hlavu prohraje.

  Myslete trošku- a zkuste to mluvení s lidmi v praxi, třeba si pak všimnete, že nemáte „lidu“ co nabídnout.

  Ani rétoricky.
  ———-
  Text paní Kozlové, o které se v reakci zmiňuji je zde, a stojí za přečtení.
  https://blisty.cz/art/88046.html

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Bob mi odpověděl:
   „Já Vás, Víťo, doporučím Klusákovi. Vy jste skvělý exemplář. )

   bob“

   To se mi líbí

  • peter. napsal:

   Vrátim sa ešte k tomu masakru v Las Vegas.Už ma až tak nezaujímajú pohnútky toho strelca lebo som si uvedomil,že sa stáva bežným,keď si v USA niekto len tak zastrieľa do anonymného davu ľudí ako keby strieľal na zajace.Absolútna absencia súcitu a výčitiek svedomia,úpadok všetkého toho,čo vytváralo túto civilizáciu.V Amerike sa takéto „lovy“na anonymných ľudí už stávajú normou a súčasťou americkej kultúry.Mojím problémom sa to stáva vtedy,keď sa táto „americká“kultúra smrti prenáša aj do Európy a ako nákaza sa plazivo blíži aj k môjmu domovu.Lebo aj za obeťami teroristických útokov v Európe ja vidím“americkú“ kultúru zabíjania.Preto nerobím rozdiel medzi obeťami teroristických útokov v Európe a tupým zabíjaním ľudí streľbou do anonymného davu v Amerike.Hrozné je,že si zvykáme.Že sa pomaly adaptujeme na svet,ktorý pre nás, no bez nášho vedomia chystá nejaká zvrhlá a psychicky narušená partička bohatých,normálnym životom znudených perverzákov.Nestačí im normálny sex a aby sa vôbec dokázali zabaviť,potrebujú drogy a krv.Chcú sa baviť a chcú sa rovnať Bohu (Soroš : cítim sa ako Boh).Ani sme si nevšimli teroristický útok v Kanade 30.9.pri ktorom zahynulo 6 ľudí a 8 bolo zranených.Už je to pre nás málo na to, aby sme sa tým vôbec zaoberali.
   Som nasr..ý!Rovnako ako autorka tohoto článku:
   http://www.na-septande.cz/vse/politika/jsme-pry-kreteni-z-vychodu-2

   Líbí se 1 osoba

   • NavajaMM napsal:

    No veď toto! Dnes sa človek za pomerne nevinné vyjadrenie dostane pred súd za „šírenie nenávisti“ (ako Martin Holkup v ČR, keď citoval Hemingwaya, že v prvý deň vojny by sa malo začať vystrieľaním politikov, ktorí ju rozpútali) a pritom roky rokúce softvérové firmy zarábajú na strieľačkách typu Counter Strike, ktoré majú jediné pravidlo – zastreľ, čo sa pohne. Na týchto hrách vyrastali zrejme aj tí európski politici, čo tvrdia, že je to normálne a musíme si na ten teror zvyknúť.
    Svet je plný blbých hier, ktoré ho ničia. Musíme ich prestať hrať.

    To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Vždycky to bylo běžné, Peter.
    Celé dějiny lidstva to bylo běžné.
    To jen my, co jsme žili v tom „hrůzném režimu“, jsme na chvíli uvěřili, že to bylo možné kdysi.
    Že je to jen popsáno v knížkách, těch dobrodružných.
    Že bývaly časy plné nebezpečí a krutosti, ale ty už nejsou.
    Že zase budou, si jen málokdo dokázal připustit.
    Jistě, i za socialismu bylo zlo, ale bylo nějak dobře ukryté, že nebylo vidět- alespoň ne pro velkou většinu občanů.
    Ten režim neposkytoval kdovíjak luxusní život.
    Ale poskytoval svým způsobem štěstí, právě to, co se nedá koupit, jak se často zpívá či píše.
    Život byl tvrdší jak dnes, přesto byl nějak plnější, nebo jak to nazvat.
    Člověk viděl budoucnost jako něco lepšího, ne jako smrtku s kosou.
    A ano, jak někde píšeš, v chlévech byl dobytek a na polích rostlo jídlo a len…..
    Žili jsme v převratné době, trvala jen krátce, a my byli u toho.
    Je to fantastické, ale dneska už tomu ti, co tehdy nežili…..nevěří!

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Jistě jste si všimnul, že k nevoli mocných se ty nedávné časy stávají legendou. U legendy nejde o pravdu, ale o představy, o sen. Čím více se na ni útočí, tím více se upevňují. Jenže to dnešní mocní neví – nebo ví a proto to dělají?
     Legendy vznikají proto, že je jich v tu chvíli potřeba, lidé k nim utíkají, když se necítí dobře, když mají velké obavy. Když nerozumí světu.
     Návrat k tomu minulému znamená, že nebylo tak zle, protože vzpomínají pamětníci a že mizí jistoty života. A to žádné kecy nezmění.

     To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Džiny z láhve vypouštět umíme a dokážeme se přitom nedívat kupředu. To svědčí o úpadku společnosti. Jedeme v tom všichni. Až k hořkému konci.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Doufám, že se toho nechytnou odpůrci zbraní u nás:

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Tento stĺpček mi pripadá ako výplod … prinajlepšom hlupáka.
     V Bratislave v Devínskej Novej Vsi sa pred pár rokmi stalo niečo podobné:
     https://www.aktuality.sk/clanok/302968/foto-devinsky-masaker-ma-pat-rokov-harman-strielal-na-vsetko-co-sa-hybalo/
     Starší samotársky a bezúhonný občan, milovník zbraní, vystrieľal celú rodinu. Noviny sa báli rodinu popísať inak ako „neprispôsoboví“, aby sa vyhli rasistickej konotácii. Zrejme ho celá situácia tak psychicky rozhodila (a bol aj pod vplyvom omamných látok), že potom ako v amoku strieľal na všetko, čo sa v okolí pohlo vrátane polície.
     Noviny vtedy o motíve napísali toto:
     „Čo Harmana k tak brutálnemu masakru viedlo? So svojimi susedmi asi nevychádzal najlepšie. Obyvatelia paneláku o nich hovorili ako o sociálne slabších, hlučných a neprispôsobivých.
     Samotára Harmana vraj mohli ponižovať a vysmievať sa mu. Objavili sa preto špekulácie, že mohlo ísť o jeho odvetu.“

     V našej ľudovej pokladnici máme príslovie, že dovtedy sa chodí s džbánom po vodu… aj také, že tisíckrát nič zabilo slona.
     Mne sa ako najpravdepodobnejšie zdá, že tieto hlučné koncerty chlapíka dlhodobo štvali, ale nemohol s tým absolútne nič robiť, len strpieť. Odolnosť nervov má svoje hranice, len nie každý má doma niekoľko automatických zbraní. Obávam sa, že väčšina podobných prípadov končí pod vlakom alebo skokom z mosta.

     To se mi líbí

     • peter. napsal:

      Navaja:
      Ten Harman mal neprispôsobivých za susedov a to bol motív jeho činu.Strelec v Las Vegas mal zrejme inú motiváciu.On totiž strieľal z hotela ktorý určite nebol jeho trvalým bydliskom a tak ho nemohli „vytáčať“ani tie koncerty.On si prosto chcel zastrieľať,tak si zastrieľal.Bol milionár a tak tí chudobnejší pre neho prestali byť ľudskými bytosťami.Presne ako pre M.Albrightovú.Tá vyhlásila,že smrť pol milióna irackých detí stála za to.Keď sa takto vyjadrí žena a matka,tak to jednoznačne znamená,že nie všetky deti sú ppre ňu ľudskými bytosťami.Len niektoré.To ostatné je obtiažny hmyz,ktorý možno likvidovať bez výčitiek svedomia.Takto je dnes nastavené vnímanie ľudského života u majiteľov sveta.Ale prejde len niekoľko rokov a my(naši potomkovia)si zvykneme.Možno niektorým skupinám bude dovolené aj demonštrovať,no väčšina z nás bude mať prelepenú hubu náplasťou ako mali tí štrajkujúci včera v Barcelone.A demonštrácie môžu kľudne vyzerať aj takto: Na jednom námestí budú revať moslimovia „Alláh Aghbar !“ a ne druhom konci mesta bude demonštrovať „dúhová“4.percentná menšina,ktorá bude revať “ Anál Aghbar!“.A občas ,keď sa demonštranti budú chcieť zabaviť,tak sa vyberú na poľovačku.Lovnou zverou budú tí s prelepenou hubou.

      To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Už sa ho na to nemôžeme opýtať, ale za seba si myslím, že motív „chcel si zastrieľať“ je len prvoplánová a nepodložená špekulácia.
       Strieľal z hotela, kde nebýval? Ale býval, hoci krátkodobo a o tomto koncerte veľmi dobre vedela celá štvrť. Viem z vlastnej skúsenosti, ako sa cíti človek týždeň na dovolenke, keď má pod oknami tavernu s veľkoplošnými obrazovkami, plnú anglických fanúšikov, a ako na potvoru zrovna bežia MS vo futbale.
       Som zvedavý, aký z toho bude výsledok (okrem obmedzenia zbraní, čo naznačil pán Bavor). Či si organizátori koncertov uvedomia, že existujú ľudia, ktorým ich arogancia vadí a niekedy si to odnesú nevinní diváci, alebo si teraz celý svet bude pripínať stuhy „Je suis Las Vegas“ a budú sa po celom svete organizovať masové technopárty, aby nerváci videli, že sa ich nebojíme a svoje právo na hluk si nedáme.

       To se mi líbí

       • peter. napsal:

        Objavujú sa správy,že strelci boli najmenej dvaja.Jeden, údajne účastník bojov na Donbase tvrdí,že použitou zbraňou musel byť ľahký guľomet.Sám som zvedavý ako sa to napokon všetko vyfarbí.

        Líbí se 1 osoba

       • NavajaMM napsal:

        Od priateľa som dostal tento link, čo vyvracia verziu o osamelom vlkovi – strelcovi:
        https://www.lajkit.cz/zpravy/item/1754-strelba-las-vegas-falesna-vlajka-odvedeni-pozornosti

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Je to zajímavé.
        Ty cíle….
        Ty se mi nezdají, ale neznám dnešní americké reálie, jaká je tam nálada atd…
        V každém případě je zvláštní, dopravit do hotelu tolik zbraní bez povšimnutí.
        Sleduji vývoj této události a tak nějak se o tom spíše mlčí, žádné informace, jako by se ani nic nestalo.
        To je zvláštní….

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Na Baktuálně psali, že prý před měsícem začal brát něco proti depresi. A to prý může vyvolávat i agresivní stavy.

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Áno, tie ciele, to je obvykle to posledné, čo vypláva na povrch, ale už včera som písal o tom osvetlení. Je divné, že organizátori okamžite nezhasli svetlá a nenechali len núdzové osvetlenie únikových ciest, veď to je vo všetkých bezpečnostných manuáloch. Keď sa v článku píše, že svetlá aj boli zhasnuté a potom ich niekto znovu rozsvietil, tak už nemám pochybnosti, že strelec mal medzi organizátormi komplicov a že nešlo o akciu jedinca.

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Já myslím, že dav byl natolik hustý, že světla podia zase tak potřebná nebyla ke zvýšení účinku.
        Nic méně v úvahu to vzít můžeme.
        Rovněž střelec v tom 33 (nebo kterém) patře s nějakým kalachem v pohodě tolik lidí postřílí i zraní.
        Ovšem zkušený střelec, protože jak jsem si tak všiml, z toho mála, tak neměl napáskované svítivé, takže moc nevěděl, kam přesně to sype.
        To zase si myslím, že kdyby střílel osamělý, duševně cvaklý vlk, tak si svítící napáskuje, bylo by mu na háku, že by bylo vidět, odkud to tam sype, možnost zásahu z pistole byla do té výšky a dálky minimální, a pušku u sebe nenosí ani Amíci.
        Ten ze 3 patra ale být neviděn důvod měl.
        Jistě, prozradí ho „blesky“ výstřelů, ale to jde dneska i vyrobit, takže to vlastně není pro nikoho relevantní důkaz.
        A že bral antidepresiva…
        To tam žere každý slušnější čokl, a bylo by divné, kdyby je nějaký Amík nežral.
        Já nevím….čekám na něco dalšího, abych si mohl nějak vylepšit obrázek, ale to je právě to, nikdo nic nikde nepíše.
        Jaká byla ráže střel, jestli byly ocelové, (vojenské) nebo olověné (civilní), jména obětí, věk, národnost….
        Tohle většinou hnedle píší.
        Na hrdinu nezapoměli, nějaký voják vozil zraněné do špitálu, ale jinak….
        Je to celé nějaké podivné…spíš jako kdyby to chtěl někdo ututlat, než že by to někdo zorganizoval.
        Nebo se ten politický náboj ještě objeví, což si osobně myslím, ale nemusí se to stát.
        Jsem zvědavý….

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Na videu, čo som videl, sa hľadisko veľmi rýchlo vyprázdnilo a ľudia sa skrývali za múrikmi, kontajnermi a čím sa dalo. Potme by zrejme väčšinu projektilov vysypal do stredu prázdneho hľadiska a zásahy by boli len náhodné. Keby len v panike zabudli zhasnúť svetlo, to ešte chápem, ale ak znovu rozsvietili reflektory naplno, tak na to niekto musel dať pokyn a tá ruka, čo to urobila musela vedieť, že to pomáha strelcovi a ten pokyn nesmie neposlúchnuť.

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Jedna vec je na tom celom veľmi zvláštna.
        Obvykle polícia vyzýva, aby sa prihlásili očití svedkovia s informáciou, ktorá by pomohla objasniť udalosti.
        Policajný šerif na mňa pri tlačovke pôsobil tak, ako keby hovoril, že polícia nestojí o žiadne informácie, ktoré nie sú v súlade s verziou o jedinom strelcovi, ktorý konal na vlastnú päsť. Už teraz o všetkých dohadoch kolujúcich po sieťach hovorí ako o konšpiráciách.

        To se mi líbí

 7. jaa napsal:

  Ju dějí se to věci i u nás. Tohle by ještě na jaře nevyšlo .:-)

  http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/zpravodajska-redakce-ct-v-tlapach-jedne-strany-a-osobni-kouzlo/

  To se mi líbí

  • peter. napsal:

   Dalo sa očakávať,že streľba v Las Vegas poslúži zákonu,ktorý výrazne obmedzí množstvo zbraní v USA.6 argumentov uvedených v článku vyvracia názory,že voľnejší prístup k zbraniam v USA je najväčšou príčinou podobných udalostí.Tieto názory však najlepšie vyvrátia údaje o počte vrážd vo V.Británii a Japonsku,kde sú zbrane zakázané úplne.Prekvapil ma aj údaj o Srbsku a keď sa to aj v článku nespomína,tak popredné miesto v počte zbraní medzi obyvateľstvom musí držať aj Ukrajina.
   Snahy o odobratie zbraní obyvateľom sú zrejmé.No ak vylúčime,že súkromné vlastníctvo zbraní nie je príčinou zvýšenej kriminality,tak potom vyvstáva otázka…prečo chcú zbaviť občanov práva vlastniť zbraň?
   Vari sa chystá niečo na občanov čo by ich mohlo donútiť k ozbrojenej vzbure?Čoho sa to panstvo bojí?

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Áno, zbrane v skutočnosti nie sú ten problém. Táto tragédia silne vybičovala emócie, no nie som si istý, či stúpol počet ľudí, ktorí sú za obmedzenie zbraní. Skôr si myslím, že obidva tábory sa utvrdili vo svojich stanoviskách, takže snaha o politizáciu tragédie spoločnosť spoľahlivo polarizuje.
    Zbrane nie sú ten problém. Problémom sú ľudia, ktorí sú schopní obetovať (alebo riskovať životy) stoviek a tisícok ľudí, aby dosiahli politický cieľ alebo hmotný prospech.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.