Ruské ministerstvo obrany našlo americká vojska na území ovládaném Islámským státem (IS)


Americké speciální jednotky zajišťují bezproblémový pohyb skrz bojové formace IS oddílům „syrských demokratických sil (SDF)*)“. Ty se pak bez odporu přesouvají podél levého břehu Eufratu směrem k městu Dair-as-Saur.

(viz.mapa s vyznačením trasy přesunů SDF pod ochranou USA pozicemi IS k frontové linii):

Pomocí leteckých snímků, pořízených mezi 8. až 12. září v oblastech dislokace ozbrojených formací IS bylo zaznamenáno velké množství amerických obrněných Hummerů, jimiž jsou vybaveny americké speciální jednotky.

Na snímcích je zřetelně vidět, že americké speciální jednotky jsou rozmístěny uvnitř opěrných bodů, zřízených ozbrojenci IS. Nicméně v jejich okolí chybí jakékoli stopy útoku a bojů s teroristy IS nebo kráterů po útocích letectva „mezinárodní koalice“. Navíc kolem nich není ani stopy po nějakých obranných opatřeních – takže se tam, na území drženém ozbrojenci IS, Američané nejspíš cítí v naprostém bezpečí…

https://www.facebook.com/mod.mil.rus/posts/1985701461672600

Ruský ministr zahraničí Lavrov v rozhovoru pro televizi NTV nevyloučil, že Američané mohou mít v Sýrii jiné cíle, než zničení teroristů a poznamenal:

„Tam pracujeme (Rusko a USA) prostřednictvím odpovídajících kanálů. Je to práce, která přináší výsledek. Američané, jak se mi zdá, na úrovni vojáků vše velmi dobře chápou – jsou to, koneckonců, profesionálové. Pokud jde o různé cíle, je tomu jistě tak. A až bude IS definitivně rozdrcen, a společně s ním i Jabhat –al Nusrá**), pak se tedy ukáže, kdo jaké cíle v Sýrii má“ – a dodal: „Protože nás američtí kolegové, včetně Tillersona, zapřisáhle ujišťují, že jiný cíl, kromě zničení teroristů, v Sýrii nemají, až k tomu dojde, tak bude jasno, jaké přece jen politické cíle USA v Sýrii sledují, o nichž nám zatím není nic známo“.

*) SDF: – aliance ozbrojených opozičních sil v Sýrii
**) Oddělení islamistické teroristické organizace Al-Kajdá v Sýrii

Překlad:        170925

https://www.facebook.com/mod.mil.rus/posts/1985701461672600

https://ria.ru/syria/20170924/1505440972.html

No a já přidám stejnou informaci z jiných zdrojů https://muraselon.com/en/2017/09/breaking-russian-satellite-images-show-u-s-sdf-forces-pass-thru-isis-territories-without-fights/

 

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 reakcí na Ruské ministerstvo obrany našlo americká vojska na území ovládaném Islámským státem (IS)

 1. bob napsal:

  Ač „Rusofil“, tak této zprávě věřím tak stejně, jako těm zprávám, že se ruskoběloruského cvičení zúčastnilo 120 000 vojáků (a ne deklarovaných 12 000).
  Nicméně si kladu otázku, kdo jsou větší darebáci, zda „umírněná opozice“ nebo IS.
  Ale asi je to jako v tom známém příkladu 20 = 18-2.
  No a ty cíle:
  Rusové chtějí základnu a zničit co nejvíc nemocnic :-)))
  A Američané nastolit demokracii :-))))

  To se mi líbí

 2. Bavor V. napsal:

  Nové logo

  To se mi líbí

 3. Cech napsal:

  Nějaké rádoby důkazy v podobě jakýchsi snímků američany opravdu totálně nezajímají.
  „Rusko bude dál posílat domů své vojáky v pytlích a (Rusové) budou dál přicházet o své zdroje, možná dokonce i o svá letadla,“ prohlásil Kirby, když odpovídal na otázku o možných následcích pokračujícího násilí v Sýrii.
  Generálporučík Asapov zemřel v Sýrii v důsledku dělostřelby ISIS u města Deir Ezzor.
  Nejen vojáky ale i generály jsou schopni američané se svými spojenci posílat do Ruska v pytlích, prostě Kirby nelhal.
  Proto také jsou nějaké letecké snímky jak je patrné američanům naprosto ukradené, co je nejdůležitější je, že si na ně Rusové strachy nedovolí ani hodit kamenem protože by je okamžitě rozdrtili.
  Prostě američané si své vojáky a generály dokážou chránit a uchránit, jednoznačně díky svým mnohaletým zkušenostem, jelikož ví jak se vedou takovéto „války“.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Svět je velkej a kulatej, tvrdí se to. A válka není jen v Sýrii, je i jinde. Američané jsou všude, Rusové málokde. Podle toho se dělí náklady. Zajímavé je to v Afghánistánu, kde NATO a Američané dostávají na frak. Jistě se to Rusům líbí. Jistě se jim občas nějaký člověk utrhne a začne jednat samostatně. Kameny létají, pokusy o drcení pokračují a peníze tečou a tečou. Ono je moc fajn, když výrobci zbraní bohatnou a vojáci si zabojují, ale zdroje – i ty neomezené – nejsou neomezené.
   Aby se to vyvážilo, Američané se to Rusům pokoušejí vracet na Kavkaze. To je ale spojeno se Sýrií a tak tam zdroje evidentně docházejí.
   Takový Kim, veselý chlapík, leze Američanům do plánů i peněz. A Čína s Ruskem se smějí a postupně si Kima ochočují. Za americké peníze, jak jinak.
   A tak, milý Czechu neviděl bych to tak černě. Jako lakmusový papírek berte ruskou angažovanost v Libyii. Tam vše ztratili a dnes tam dávají jen přebytky. Ku podivu dávají, tedy je mají. Jak jsem psal na začátku, svět je kulatej.

   To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   Svatá prostato!:-)

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    „Vražda Asapova není záležitost teroristů. Nemají takové technické prostředky, které by jim umožnily přesným navedením tak cíleně zabít našeho generála. Prostě to nemohli udělat. Je to akce USA“, prohlásila Gevorgjanová.
    Takže nikoliv prostata ale dovednost a naše vyspělé prostředky NATO.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.