Barma potřebuje diplomatické řešení


V sobotu 16.září jsem narazil na článek, který varuje před novým muslimským nebezpečím.  Jmenuje Myanmar needs a diplomatic solution – not another western backed jihad  tedy Barma potřebuje diplomatické řešení – ne další podporu džihádu.

Článek napsala  Afra’a Dagher a popisuje nové nebezpečí, které připravuje nový džihád.

To nebezpečí se rodí na severu Barmy, kde po staletí žijí muslimští Rohingové. V poslední době se stali cílem nevybíravého zacházení se strany buddhistických Barmánců, kteří je vyhánějí z jejich domovů. Dnes už Rohingové mají svoje vlastní ozbrojené síly, které je mají chránit před barmskou armádou.

O problému svět vlastně po celou dobu vlády barmské vojenské junty nevěděl. Jenže v okamžiku, kdy se k moci dostaly demokratické síly vedené nositelkou Nobelovy ceny míru Su Ťij, začíná se o problému hovořit stále hlasitěji.
Rohingya má svou vlastní ‘free army’, tedy Svobodnou armádu, což celou situaci patřičně zhoršuje. Zejména když tato svobodná armáda zvaná Al-Yaqeen je pobočkou zakázaného Egyptského Muslimského Bratrstva,  hnutí, které je stále podporováno Georgem Sörösem, stejně jako Tureckem Katarským režimem. Nedávno uvedla Libanonská  televise  Al-Mayadeen rozhovor s militantem armády Rohingů který připustil že je bojovníkem, ale jeho jedinou zbraní jsou nože.
Bohužel tzv. mudžaheddini jsou podporou a vojsky každé proxy války, kterou Amerika a Izrael podněcují. Barma je důležité místo podél čínské „Hedvábné stezky“. A pak, barmské zdroje ropy a plynu jsou pro Čínu důležité a US a další tradiční finanční podporovatelé mudžaheddínů k nim nemají přístup. Nic z toho nesmí být opomenuto při snaze porozumět situaci v Barmě.

Nesmíme dopustit, aby se z Barmy stal další Afghánistán. Pomoci vymyslet dobré řešení, musí být diplomatická iniciativa a ne další proxy válka ve jménu náboženství Nesmíme západu dovolit vést proxy válku jménem Islámu. Taková válka prospívá pouze nepřátelům všech dobrých lidí, Muslimů  i ostatních. Diplomacie musí v Barmě najít řešení, ne džihád a žádné západní financování džihádu.

Problém bohužel přehlíží i disidentka a nositelka Nobelovy ceny Su Ťij, která tak potvrzuje podezření, že pokud se disidenti dostanou k moci, stávají se horšími, než byli ti, proti nimž (se zahraniční pomocí) bojovali.

Zpracováno dle článku http://theduran.com/myanmar-needs-diplomacy-not-another-western-backed-jihad/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

12 reakcí na Barma potřebuje diplomatické řešení

 1. Cech napsal:

  Proto můžeme pomocí OSN prohlásit.
  Situace Rohingů v Barmě je podle vysokého komisaře OSN pro lidská práva Zajda Raáda Husajna ukázkovým příkladem etnické čistky. Podobně situaci hodnotí i další lidskoprávní organizace, které se přitom odvolávají na výpovědi svědků nebo satelitní snímky.
  Tamní vláda i armáda už od začátku nynějšího konfliktu na konci srpna tvrdí, že Rohingové jsou extrémisté. K tomu jim nahrála i situace, která současnou armádní operaci vyvolala, a tou byl útok Rohingů na bezpečnostní jednotky, při kterých zemřelo 12 policistů.
  Vládkyně Barmy Su Ťij prohlásila, že o krizi se šíří falešné informace, které nahrávají právě zájmům teroristů.

  „Nositelka Nobelovy ceny naprosto troufale prohlásila, že se nehodlá zúčastnit ani jednání Valného shromáždění OSN. Podle jejích mluvčích má důležitější věci na práci a to je televizní projev k celému národu.“
  Zde je právě vidět ta vzpupnost a totální arogance, kdy Su Ťij opovrhuje našimi orgány.

  To se mi líbí

  • bob napsal:

   Osobně věřím zmiňovanému článku.
   Vede mě k tomu i skutečnost, že náš mainstream příliš nepléduje ve prospěch Rohingů.

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tady je problém v tom, že se vlastně o potížích Rohingů začalo psát až v době, kdy je někdo radikalizuje. Což je vlastně pozdě. Pokud měli potíže s občanstvím, přesto, že na svém území žijí dlouhou dobu, není divu, že se našel někdo, kdo začal do tohoto vosího hnízda dloubat. A tak to dnes vypadá, že si začali oni. Ale protože neznáme příliš pozadí celého sporu, věřím nezávislým zdrojům více než MSM. A také proto jsem ten článek připravil. Kecy OSN muslima mne nezajímají.

   To se mi líbí

 2. Rosťa napsal:

  Na všechno chodí protichůdné informace a pes aby se v tom vyznal. Kdybych neměl slabší žaludek, tak bych si pustil ČT a věděl bych, že pravda je přesně naopak. Osobně bych se ale přiklonil k variantě, že ti přivandrovalí muslimové přišli obohacovat. Asi jsou to také chirurgové, jako v Evropě, takže s trochou krve se musí počítat. Asi v jejich domovině nevyučují politology, politické geografy, gender a jiné humanitní obory.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Kdo ví proč se začali Rohingové radikalizovat. Je to proto, že na ně více tlačí barmská vláda nebo proto, že je k tomu někdo nabádá, cvičí a dává jim zbraně? Vždy platí qui bono a po zkušenostech z Iráku, Afghánistánu, Libye, Sýrie a dalších bych byl převelice opatrný. Lehce se může stát, že budou barmská vláda i Rohingové vmanévrováni do situace, kdy ji budou muset mocensky řešit cizí mocnosti. Vzorově jsme to viděli v Jugoslávii, kde byly pošlapány všechny vznešené zásady OSN. A výsledkem je zničení silného multinárodního státu a odtržení území potřebného pro obrovskou vojenskou základnu cizí mocnosti. Stačí zjistit o kterou mocnost se jedná, základna se jmenuje Bondsteel, ne Kaťuša nebo Žen min ž pao.

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Existuje podezření na ty úplně nejlepší spojence USA v boji proti terorismu a jejich skorobývalé nejlepší spojence – Saudy a Pákistán.
    Etnicko-náboženské incidenty, které mají v Barmě hluboké kořeny ve staleté historii nesnášenlivosti a násilí, vyústily v otevřenou islámskou rebelii, vedenou Rohingyskou armádou spásy v Arakanu (ARSA). Velí jí pákistánský džihádista s dlouhým jménem Ataullah abu Ammar Junjuni; pro přátele Ata Ullah. Narodil se v početné utečenecké komunitě Rohingyů v Karáčí. Vyrostl a byl vychován v Saudské Arábii. Vojenské a náboženské vzdělání nabyl v Pákistánu. U Saudů působil jako wahhábitský imám, než odešel do Barmy, kde velí zhruba tisíci bojovníků.

    To se mi líbí

   • lujjza napsal:

    +1

    To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  Docela zvláštní je ten seznam „oceněných“ nobelovkou za mír. V podstatě se nedivím, že ji Havlovi nedali. Vždyť u nás se nestřílelo. Takže na ni nárok neměl. I když pravda – za následujícího režimu – kdy se vše může a lotři jsou chráněni zákony i soudy – by se těch mrtvých napočítalo docela dost. hmm

  To se mi líbí

 4. vittta napsal:

  Amerika a Izrael….
  A je to skutečně Amerika a Izrael, kdo tuhle válku podněcují?
  A pokud je to dejme tomu Amerika, co si vlastně pod tím pojmem představit?
  Jakákoliv mocnost přece musí vědět, že pokud se islám dostane mezi lid, nebude jí její nesmírná síla nic platná.
  Nelze bombardovat vlastní lidi tak, aby to věděli.
  Pokud to tak je, pak je Amerika v rukou někoho jiného, je to jen loutka.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.