Čeká Moskvu přejmenování na Moskvabad…?


K situaci s migranty:

V Samarské oblasti bojovníci Národní gardy zadrželi 30-letého migranta poté, co se vrhl s nožem na příslušníka zvláštní policejní jednotky (OMON) během zátahu na nelegály. V soukromém skleníkovém hospodářství bylo nalezeno 60 nelegálních migrantů za Střední Asie.

Ze 60 cizinců byly vyhotoveny protokoly o porušení migračních zákonů pouze se 42 lidmi – to je velmi zajímavé. Možná, že se někteří z těch pracovitých krajanů tam nacházeli legálně…
K analogickému případu došlo 2 srpna v Samaře*). Rodák jedné z republik Střední Asie, narozený v roce 1992 zranil nožem dva policisty a zmizel.  Jen u nás byla banda GTA, která způsobila přestřelku v Moskevském oblastním soudu. Je snad ještě třeba, aby pracovití krajané zahájili palbu v Kremlu, a postříleli polovinu prezidentské administrace, než náš – některými vážený – stát zavede se zeměmi Střední Asie víza, alespoň těm, kteří se s námi nechtějí integrovat?? Ano, je Kirgizie, kde je situace šílená, kde není vůbec jasné, co je vlastně stát, kde je prezident, který opakovaně vystupuje s urážlivými prohlášeními na adresu Ruska a jeho představitelů, ale přitom je Kirgizie formálně stále členským státem Euroazijského hospodářského společenství, takže se s námi jakžtakž snaží integrovat, a ve školách se lidé učí ruštině. Budiž, ať se s touto zemí vízová povinnost nezavádí – uvidíme. Ale země, které ruský jazyk odmítají a pošlapávají ruskou kulturu – Tadžikistán, Uzbekistán, Turkmenistán – ty se s námi nechtějí integrovat, ale chtějí z nás jen vyssávat peníze.

My se musíme konečně ochránit před vlnou zločinnosti. A když vystupují byznysmeni a říkají: bez otrocké práce bude můj byznys neefektivní, bez převrácení Moskvy v  „Moskvabad“, budu mít malý zisk… Promiňte, ale pokud takoví lidé chtějí mít vysoký zisk, ať si jedou do své Střední Asie – my je nepotřebujeme. Potřebujeme vízový režim.
Soudnictví:

Máme obrovský problém se soudci. Protože za liberálního pištění o tom, že soudce musí být plně nezávislý se to realizovalo. Stát, to je taková věcička, která chce-li něco udělat, tak to sice kostrbatě, na trošičku – neurčitě udělá. Ne tak soudci. Ti jsou u nás nezávislí prakticky na ničem. Vzniká pocit, že jsou především nezávislí na zákonu. Mají svoji soudcovskou vertikálu, a nedejbůh, aby soudce udělal něco, co se nelíbí vedoucímu příslušného soudu. Je-li tento šéf nepoctivý, tak tento soudce nemá šanci, vyletí z práce a přijde o všecky garance. Proto je u nás ohromný počet případů, kdy soudci vynáší rozhodnutí vědomě protizákonná, kdy soudci zákon přímo porušují. Neexistuje žádný mechanizmus kontroly a ni mechanizmus zajištění, pokud ne spravedlnosti, tak aspoň zákonnosti soudních rozhodnutí.
Proto, když lidi posílají k soudu, aby obhájili svá práva, tak to vypadá, jako když je pošlou na neslušnou adresu. Kdysi Xenie Sobčak**) řekla, že existuje ruská sprostá nadávka na tři písmena s „u“ uprostřed – „sud“(soud). A podle mého se tato situace jen dále zhoršuje. A soudní reformu u nás po roce 2000 dělali  lidé, které nezajímalo, jak je soudní moc organizována, jak funguje, kteří nechápali, že kromě zákona a jeho litery je ještě jeho duch, je praxe užití práva a také praxe porušení práva. Pokud to právník nebere v úvahu, tak to není právník, ale jen šroubek v bůhvíjakém systému.
To je hlavním problémem soudnictví – ozdravení soudního systému. Protože dnes občané Ruska, a lhostejno zda bezdomovec, nebo důstojník tajných služeb, my všichni nemáme přístup k soudnictví. Je jasné, že jste-li šéf, tak máte víc šancí, pokud jste boháč, tak máte šance ještě vyšší. A to je naprosto nespravedlivé.
Připomenu heslo, které liberální společenství dosud považuje za extrémistické. Heslo Manéžního náměstí (tehdy se tam v roce 2010 pod tím heslem odehrávaly masové nepokoje s účastí cca 50 tisíc lidí): „Zákon je pro všechny jeden“.
Pro ty lumpy, kteří u nás budují kastovní společnost a kastovní stát, kteří jsou přesvědčeni, že musíme být, stejně jako ve středověku, rozděleni do kast, a k různým kastám musí být různý přístup, – tak titíž lidé mají za to, že toto heslo je projevem extremizmu, za který je třeba zavírat.
Oni, pravda, mají za to, že pokud člověk vyznává liberální názory, tedy že ruský stát musí sloužit Západu a globálním spekulantům, komukoli, kromě ruského lidu, tak tito lidé musí být nedotknutelní, protože jsou v právu.
Víte, jestliže nějaká postarší intelektuálka má za to, že může být sprostá jen proto, že je starší a intelektuálka, je to směšné, hloupé a vyvolává to jen jakési opovržlivé politování.
Když se ale, vycházeje z tohoto dogmatu, začíná budovat celý společenský řád, a navíc v podmínkách, kdy nemáme přístup k soudnictví – pak je to strašné.
Normalizace soudního systému je to hlavní, čím se musíme zabývat.
Michail Deljagin – deljagin.ru         170814

*) Samara – město na břehu řeky Volhy (za SSSR – Kujbyšev)
**) X.Sobčak – ruská opoziční intelektuálka (dcera nechvalně známého popřevratového starosty Leningradu)
 

Přeložil:

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 reakcí na Čeká Moskvu přejmenování na Moskvabad…?

 1. NavajaMM napsal:

  Znie to ako o Rusku, ale je to možno aj o nás. Rusi nemajú potrebu ani návyk hovoriť politicky korektne a tak možno tí ruskí podnikatelia, ktorí hovoria o otrockej práci ako dôvode migrácie, udreli klinec po hlave.

  To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   Přesně tak, protože ti „byznysmeni“, kteří nejvíc řvou o pádu zisků, jsou převážně právě z oněch jižních republik. Nechť tedy úspěšně podnikají tam…

   Líbí se 1 osoba

   • poznamkovnik napsal:

    X.Sobčak – ruská opoziční intelektuálka (dcera nechvalně známého popřevratového starosty Leningradu)

    Nemělo by to spíše znít (nechvalně známá dcera popřevratové starosty Leningradu) Alespoň já jsemz tisku učinil tuto představu – možná mylnou…

    To se mi líbí

    • st.hroch napsal:

     Inu on byl neméně nechvalně známý než jeho dcerka – jen stihl (jakkoli je to krutý) včas umřít…
     Omlouvám se jeho případnejm fandům, ale člověk, kterej po dlouhým úsilí (jako vysokoškolský učitel) v roce 1988 byl konečně přijat do KSSS. Nejenže po převratu následně málem vyhrál hod partajní legitimací, ale dokonce vydal i knížku o té partaji… nic moc chvalitebnýho… „Byla jedna strana“…

     To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.