Vyšetrovanie senátu sa oficiálne vzťahuje aj na Jill Stein


Narazil jsem na článek, jehož nadpis který jsem si špatně vyložil. Bral jsem to tak, že Jill Steinová je ve vyšetřovací komisi, nikoli před vyšetřovací komisí. Požádal jsem NavajuMM o překlad a trochu jsem byl zklamán, nicméně i překvapen jinými souvislostmi. Právě proto , ačkoli není tím, co jsem čekal, jej publikuji. A děkuji Navajovi za promptní překlad

(Preklad zo zdroja, autor Jeremy Fassler, 20. 7. 2017; pozn. prekl.: text vyjadruje názory autora a sú tu uvedené bez zmien a komentáre sú riadne označené.)

Justičný výbor senátu požiadal, aby nasledujúci týždeň (koncom júla – pozn. prekl.) pred výborom vypovedali Donald Trump Jr. aj Paul Manafort. V memorande, ktoré tento výbor vydal, si vyžiadali kompletnú korešpondenciu existujúcu medzi nimi a Dr. Jill Steinovou, prezidentskou kandidátkou vo voľbách 2016 za Stranu zelených. V memorande výbor tvrdí, že na základe jej otrasného správania ako volebnej líderky svojej strany, aj tesne po voľbách, má dobré dôvody na podozrenie, že vie viac, ako doposiaľ pred výborom vypovedala.

Historicky strana Zelených slúžila ako zlodej hlasov. Šírila falošný mýtus, že „voľbou podľa svedomia“ sa človek vyhne tomu, aby sa pošpinil podporou jednej z dvoch dominujúcich strán, no častejšie to bolo na úkor Demokratov. V priebehu volieb 2000 sa aktivistovi zelených Ralphovi Naderovi podarilo takto mnoho ľudí oblbnúť, aby ako voľbu svedomia volili jeho. V skutočnosti však jeho kampaň bola hlavne pomstou Billovi Clintonovi a Al Gorovi za to, že ho po celé 90-te roky Demokratická strana ignorovala. Dôkaz publikoval časopis The Village Voice v roku 2004 článkom Ralph Nader – samovražedný atentátnik. (Pozn. prekl.: V článku autor, Harry Levine píše, že Naderovi v súkromnom rozhovore navrhoval, aby kampaň sústredil do štátov, kde má Gore istú väčšinu a tým sa mu podarí dosiahnuť slušné miesto v administratíve budúceho prezidenta Gora. Nader odvetil, že hodlá urobiť presný opak, lebo chce Demokratov poškodiť.)

Nader vytiahol od Demokratov dosť hlasov na to, aby Al Gore prehral voľby, a preto nikoho neprekvapilo, že Bernie-a-spol reagovali podráždene, keď im niekto tieto skutočnosti pripomínal. Aj nasledujúca twitterová komunikácia dokladá, že ak ste im to vyhodili na oči, obrátili svoj útok proti Demokratom. (Pozn. prekl.: Dôležitá informácia z twitteru je, že keby 538 demokratov na Floride volilo Al Gora namiesto Nadera, Bushovci by nedosiahli na Biely dom.)

Nie je to len náhoda, že pri obidvoch posledných úspešných kampaniach Demokratov, keď ich prezident získal dvojnásobné funkčné obdobie, sa Zelení vehementne pustili do boja a sústredili sa výhradne na chyby Demokratov, pričom viac-menej ignorovali riziká, čo predstavovali Republikáni. V roku 2016 sme to zažili znovu, keď ortodoxní ľavičiari, ktorí sa kvôli láske k Berniemu neprinútili voliť Belzebuba, ale vybrali si Jill Stein. Reprezentovala ich najmä Susan Sarandonová, ktorá v show Chrisa Hayesa stratila celú svoju dôveryhodnosť výrokom, že „Trump znamená revolúciu“ (a isto neprekvapí, že v kampani 2000 pracovala pre Nadera).

V tomto prípade však bola u Zelených v hre väčšia špinavosť než malicherná pomstivá kampaň. Steinová vie niečo o tom, ako sa tieto voľby zvrhli a Justičný výbor senátu má pravdu, keď chce tejto veci prísť na kobylku, pretože, ako argumentuje Steele Dossierová, Rusko hľadalo spôsoby na manipuláciu tejto kampane, aby Demokrati nevyhrali a jednou z ich stratégií bola podpora „užitočných idiotov“ ako Steinová a Zelení, ale aj ovplyvňovanie voličov, ktorí v primárkach hlasovali za Bernieho Sandersa v primárkach. Steinová zatiaľ nie je predmetom vyšetrovania, no ak získajú od Juniora alebo Manaforta akýkoľvek dôkaz, bude to veľký pokrok, keď uvážime jej podozrivé styky v Rusmi od 2015 a celú tú podporu, ktorú od ruských médií dostala pri svojom donkichotskom úsilí o najvyšší úrad.

Keď to zhrnieme, Jill Steinová bývalá poslankyňa mestského zastupiteľstva v Lexington, Massachusetts, prehrala všetky voľby, v ktorých kandidovala, vrátane volieb za guvernéra štátu Massachusetts v rokoch 2002 a 2010. Zúčastnila sa prezidentských volieb roku 2012, ale nezaznamenala žiadny pozoruhodný výsledok a nedosiahla ani zlomok tej popularity čo vlani. Pre priateľov príšernej hudby doplním, že hrá v folk-rockovom duu Somebody’s Sister, ktorého hudba je tak hrozná, že vedci sa niekde zmienili o chvení a zvukoch valca od hrobu Pete Seegera. Fakt, veď si to skúste vypočuť. Alebo radšej nie. (Pozn. prekl.: Naozaj to radšej nerobte.)

Z tohto všetkého sa natíska otázka: ako sa mohla radaby hipisáčka z bašty liberalizmu, akým je Massachusetts, s dvomi diplomami z Harvardu (Nixon ho volal Kremľom na rieke Charles), ako sa teda mohla ocitnúť v zime 2015 na večeri pri spoločnom stole s Vladimírom Putinom?

Steinová, ktorá tvrdí, že za svoju prítomnosť na večeri nedostala žiadne peniaze, bola pri tomto stole jedinou Američankou, okrem zavrhnutého bývalého poradcu národnej bezpečnosti generála Michaela Flynna. Ten na rozdiel od nej dostal anonymný šek na 45 000 USD za to, že sedel hneď vedľa ruského prezidenta. Steinová tvrdí, že sa na tejto večeri „nič nestalo“, ale toto tvrdenie môžeme brať vážne len potiaľ, kým si uvedomíme, že súčasťou bola konferencia RT, na ktorej mala príhovor:

(V twitterovom príspevku Steinová píše: V Rusku som vystúpila na konferencii RT, popri mnohých ďalších ľuďoch, z ktorých mnohí sú moji kolegovia aktivisti z mierového hnutia. Chcela som vyzvať USA a Rusko, aby sa vzdali svojho militarizmu a aby sa radšej pripojili k #PeaceOffensive. Na záverečnej večeri som sedela pri spoločnom stole s Putinom a Flynnom, ale so žiadnym z nich som nehovorila. Povedala som o tom už viacerým reportérom, no nikto z nich to napovažoval za potrebné vytlačiť. Tu je video z môjho panelu na konferencii, spolu s mnohými ďalšími vystúpeniami: https://conference.rt.com/#program

Ako vieme, potom postla toto video z Červeného námestia, v ktorom hovorí, že Amerika by sa mala „zbaviť“ svojho pocitu výnimočnosti. Boli to názory, ktoré kedysi Putin opakoval ako ozvena, keď kritizoval prezidenta Obamu.

Od tohto momentu sú prepojenia na Rusko a RT ešte zreteľnejšie. Ako svojho partnera do prezidentských volieb si Steinová vybrala profesora Ajamu Baraka, ktorého flirtovanie s popieračmi holokaustu a hlásateľmi pravdy o 9/11 by nám mali zdvihnúť obočie, rovnako ako jeho presvedčenie, že ruský útok na Ukrajinu bol „falošnou vlajkou“ (v mojich očiach na jeho diskvalifikáciu stačí jeho esej, že Beyoncé slúži na posilnenie hegemónie bielych). Horšie však je, že Baraka sa viackrát zjavil v RT ako korešpondent. Je to náhoda, že si ho Steinová vybrala do najužšieho tímu? Povedzme, že áno, ale zdvihnuté obočie nám už zostane.

Potom tu máme Juliana Asangea a hackerské útoky proti Demokratickej strane, ktoré manipulovali voličov Bernieho Sandersa vykresľovaním DNC (pozn. prekl.: predsedníctvo Demokratickej strany) ako neférového telesa, ktoré ho vyšachovalo z nominácie. Od prvých uniknutých mailov RT celú kauzu podrobne sledovala, s klamlivými titulkami ako tento, a vykresľovala DNC ako nepriateľa, napríklad článkom „DNC tvrdí, že má právo svojvoľne zasahovať do primárok 2016“. Sám Julian Asange hovoril o Steinovej veľmi pekne a vlani mal dokonca vystúpenie cez satelit na nominačnom zjazde Zelených.

Keď už voľby konečne prebehli, Hillary Clintonová prehrala len o pár hlasov v štátoch železného pásu: Michigane, Pennsylvánii a Wisconsine. V každom z týchto štátov dostala Steinová viac hlasov, než o koľko vyhral Trump, a keby každý Steinovej hlas získala Clintonová, vyhrala by vo všetkých troch. Dezinformačná kampaň RT a WikiLeaks (plus mikro-zacielenie Steve Bannona na tieto štáty) stačilo na preklopenie volieb na stranu Trumpa. Steinová si vyžiadala prepočítavanie hlasov v týchto troch štátoch a dosiahla ešte mierny nárast, ale prehlásila, že to nebolo na podporu Clintonovej. Za dodatočné voličské hlasy sa jej podarilo získať 7,3 milióna USD a oznámila, že prebytok chce venovať na podporu organizácií bojujúcich za práva voličov, lebo vláda momentálne zhoršuje podmienky.

Od volieb sa Steinová priveľmi neobjavuje v médiách a nikdy v súvislosti s tým, ako ovplyvnila výsledok volieb. Nikdy tiež nepotvrdila, že by Rusi prispeli pri podpore jej kampane. Keby vyhrala, tak bez ohľadu na to, aké progresívne hodnoty hlása, kamarátila by sa s Putinom tak, ako by sa rád aj Trump, a pravdepodobne by podporovala Asadovu vládu v Sýrii ako prostriedok na zníženie amerického „pocitu výnimočnosti“. Tieto postoje jej pomohli zblbnúť mnoho ľudí, ktorí si mysleli, že jej podporou pomáhajú „vyššiemu dobru“, nehľadiac na to, že súčasná vláda ohrozuje práve práva farebných, žien a LGBTQ (a s nimi aj moje biele práva platcu zdravotného poistenia, na ktoré sa spolieham!). Dôkazy sú síce zatiaľ len nepriame, no stačí to, aby sa aj Jill Steinová podrobila vyšetrovaniu Justičného výboru senátu.

A ešte posledná vec: hádajte, ktorá prezidentská kandidátka nečelí žiadnemu vyšetrovaniu za to, že by vykonala niečo zlého, hoci o nej Steinová vykladá celý čas? Správne, je to Hillary Clintonová.

(Pozn. prekl.: názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie atď.)

přeložil samozřejmě

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Navaja se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

19 reakcí na Vyšetrovanie senátu sa oficiálne vzťahuje aj na Jill Stein

 1. Laco G. Mlynář napsal:

  Tak už to prasklo, Svoboda se podílel na ovlivňování voleb v USA členstvím v bandě čtyř (Putin, Stein, Flynn, Svoboda) v prosinci 2015 a současně už pracoval s těmito ničemy na ovlivnění voleb v ČR v roce 2017, resp. lednu 2018. Díky pane Bavore! Lidovci jako obvykle musí strkat pracky všude. Současný lynč pana Babiše je jen zastírací manévr. Takhle se dělá velká politika amatére Sobotko!

  To se mi líbí

 2. Cech napsal:

  Děkuji za překlas navajovi M.M..
  Masmediální manipulační teorie ale i praxe je v USA bezesporu na naprosto špičkové úrovni.Pokud byla predikce spočítána s naprostou precizností a výsledek byl vítězství Hillary Clinton, tak je nyní zcela přirozené, že výsledky voleb musel ovlivnit faktor který nebyl zanesen do kalkulu.To znamená něco co se nacházelo mimo USA a svoji činností narušilo kalkul, jež zahrnoval pouze známé hrozby.
  No a vzhledem k tomu, že Vatikán plně podporoval Hillary Clinton :
  Libero Milone se vzdal funkce vatikánského generálního auditora, když mu byla prokázána finanční transakce okolo jednoho milionu dolarů ze sbírky Halíř Sv.Petra na kampaň Hillary Clinton.
  Proto je naprosto logické, že se vyšetřovací výbor kerý musí objasnit rozdíl mezi výpočtem a současnou realitou, obrátil na jedinou možnost a to je ovlivňování voleb Ruskem.
  Samotná přítomnost Cyrila je pouze optický klam „který prý nemá s politikou katolické církve a vatikánu nic společného“.
  Každopádně vítězství Trumpa je velký průšvih, který podrývá důvěru v účinnost masmediálních manipulačních prostředků a taktéž i účinnost manipulace jako celku.Tímto vítězstvím byla velmi narušena převaha dosud velmi dobře fungujícího US soft power, což se bezesporu odráží na snížení samotné bezpečnosti USA v zahraničních operacích.
  Proto vítězství Steinové ve třech státech, které jak se ukazuje pomocí Ruska ukradla Hillary, a je konečně naprosto viditelné co umožnilo Trumpovi dostat se k moci.
  Proto vzniklo sdružení Onward Together které bylo oficiálně zaregistrováno. Nadále bude sloužit jako centrála odporu proti Donaldu Trumpovi.
  No potud výsledky současné US praxe a podobnost s našimi Dienstbierovci jak je patrné, je opravdu pouze náhodná.
  Tož tak.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   + 1. Vynikající: Každopádně vítězství Trumpa je velký průšvih, který podrývá důvěru v účinnost masmediálních manipulačních prostředků a taktéž i účinnost manipulace jako celku

   To se mi líbí

 3. NavajaMM napsal:

  Popri tom, čo vyššie uviedol pán Čech, ma na tomto článku zaujal ten typický mainstreamovský jednodimezionálny prístup.
  Článok je veľmi starostlivo vyzdrojovaný a jeho argumentácia má hlavu a pätu. Človek by bol v pokušení dať mu plne za pravdu. Keby všetky javy sveta neredukoval a nepremietal do jedinej úsečky, na ktorej jednom konci sú Demokrati a na druhom Trump. Podľa tohto prístupu úplne všetko, čo urobíte, pomáha buď Demokratom, alebo Trumpovi.
  A my starší to už dôverne poznáme: „Kto nejde s nami, ide proti nám!“

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   + 1. Ano, to je problém Západu a jeho propagandy. Mají jednoduché pohledy, které neberou svět v úvahu a v USA vše zjednodušují na vnitřní americké problémy a potřeby bez ohledu an politickou příslušnost. Trump do toho překvapivě hodil vidle. Nakonec nic nedokáže, nejspíš se ani neudrží ve funkci. Ale zapnul čudlík destrukce. Buď odejde nebo bude platit Zemanův axiom. Uvidíme.
   Pokud chceme vidět rozklad v přímém přenosu, máme možnost. Ještě před deseti lety by to nikoho nenapadlo. Strany jsou již tak zaťaté, že je vnější a složitější problémy nezajímají.

   Liked by 1 osoba

  • Cech napsal:

   No to je ale manipulační blábol, fakt je že ten Václav z nás dělá blbečky větší než si zasloužíme .
   Reaguji pouze proto že ospinoval Waltera Lipmana jako zakladatele masmediálního programování o celých 180 stupňů.
   Pouze ti co nevědí kdo byl Walter Lipman mohou strávit ten klín do hlavy, co se nám snaží narvat tento slizký Havloid.
   „S jeho jménem je také spojená novinářská cena, která označuje kvalitní žurnalistiku, ale nejdůležitější roli tehdy hrál Walter Lippmann, který tvrdil, že bez existence kvalitního ověřeného zpravodajství nemůže fungovat demokracie. Walter Lippmann stál u zrodu kvalitní zpravodajské žurnalistiky.“
   Pravda o Walteru Lipmanovi je v tom že přirovnal veřejné mínění mas k velké bestii a jakému si zdivočelému stádu, které musí být bezpodmínečně vedeno vládnoucí vysoce organizovanou skupinou, elitou.
   Dále se vyjádřil k centralizaci moci takto:
   Vládnoucí vysoce organizovaná menšina (elita) je vždy obdařena soustavou znalostí, která musí obejít naprosto nekompetentního občana, který je tou samotnou a primární vadou současné demokracie.
   Naprosto přesně s prohlášením pana Václava Žáka zkonstatoval že pošlapání a rozbouření zdivočelého stáda má svoji nezastupitelnou funkci:
   Občani mohou pouze fascinovaně zírat, ale skutečného dění ve společnosti se účastnit nesmí. Účast na skutečném dění je totiž povinností zodpovědného člověka, což běžný občan není.Proto masmédia a propaganda jsou naprosto nezbytným nástrojem vysoce organizované vládnoucí menšiny (elity), aby mohla vládnout veřejnosti částečně bez fyzického donucování.
   Proto při standardních znalostech masmediálních manipulačních postupů, které šéfredaktor dvouměsíčníku Listy zde používá, dávám za pravdu Rosťovy chce to nějaký ten truňk, jinak to žaludek prostě neudrží.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.