Američané přišlápli Němcům ocas… příští bude hlava?


USA připravily nový balíček sankcí proti KLDR, Iránu a Rusku, protlačily ho kongresem a senátem a k podpisu Prezidentu Trumpovi. Nicméně, kolem tohoto návrh se rozpovídalo Německo. V zamini této země prohlásili, že Amerika se schovává za sankce, ovšem ve skutečnosti jen prosazuje svoje vlastní zájmy. V Evropě se bojí toho, že USA pod záminkou sankcí učiní prioritou dodávky vlastních zdrojů.

Proto, jak poznamenal šéf německého zamini Siegmar Gabriel, Přijme Evropa v takovém případě vlastní opatření:

Budeme se bránit před průmyslovou politikou, vedenou pod heslem „Amerika především“, prováděnou pod záminkou sankcí“.

Proč se ale Evropa, která dosud důsledně podporovala americkou politiku, rozhodla neposlechnout a říci svoje „fuj“?

Osmělili se nikoli Evropané jako celek, ale jen Němci. Ten křik zoufalství vyvolalo to, že zasaženo bylo především Německo. Americký plyn je přinejmenším o 30% dražší, než ruský. Je to dámo především čistě technologickými důvody: –  prohnání plynu ze západní Sibiře do Evropy si vyžaduje spálení cca 1/3 tohoto plynu. Ale ke zkapalnění a následnou přeměnu v původní skupenství je třeba spálení poloviny tohoto plynu. Proto bude zkapalněný zemní plyn vždycky dražší, než plyn dodávaný rourami – a to bez ohledu na jakkoli zajímavou úvěrovou politiku nabízenou americkou vládou.

To pro Evropu znamená podkopání a destrukci ekonomiky. Evropa je ale tady velmi nesourodá: jsou země se zničenou ekonomikou (Bulharsko, Rumunsko, Pobaltí) jejichž ekonomika je neživotaschopná a je přívažkem jiných evropských zemí (další bývalé soc.země), pak jsou to země, které se rozvíjejí samostatně – to je Itálie, Německo, Francie. Pro Německo by zdražení plynu o 30% znamenalo ztrátu konkurenceschopnosti. Takže pak se s ním stane zhruba totéž, co s Bulharskem. Němci samozřejmě mají hrůzu z toho, že se EU nedokáže ubránit, protože sdružuje 28 zemí, ze kterých kritické množství je satelity USA, a nikoli Německa, nebo Francie. A země jako Řecko  se navíc s radostí pomstí Němcům za to, co oni s nimi udělali.

Evropané se prostě bránit nedokáží, a prohlášení německého zamini je jen bezmocným kňučením psa, kterému šlápli na ocas a každou chvíli mu mohou přišlápnout i hlavu. Nějakou dobu si ještě poběduje a pak přestane.

Samostatně se Německo ubránit nedokáže. Stane se s nimi, co se událo s Ukrajinci. Němci donutili Ukrajinu kupovat dražší plyn, tedy nakupovat ruský plyn ne v Rusku, ale přes Evropu a platili více, protože to je platba za „svobodu“. Teď Američané dělají s Němci totéž. Německé hospodářství nastoupí cestu hospodářství ukrajinského.

Tady nejde se strany Německa o populizmus. Je to zákon – kterákoli evropská společnost, která nejenže pomáhá Rusku stavět plynovody, ale dokonce pomáhá při jejich obsluze – přichází o přístup na americký trh. Kterákoli evropská společnost, která s takovou společností spolupracuje, se podle principu moru rovněž zbavuje přístupu na americký trh.

Jinou věcí je, že pokud evropské společnosti začnou nakupovat americký plyn, který bude minimálně o 30% dražší, přijdou rovněž o přístup na americký trh, díky své neschopnosti konkurence. To se stane ale později, zatím ještě budou dýchat a paní Merkelová se ještě stihne stát počtvrté německou kancléřkou…

Je třeba mít na paměti, že Rusko nezasáhly sankce Američanů, a Evropanů, ale ty, které uvalily Medveděvova vláda  a Centrální banka Ruska vedená Nabijulinou. Proto není příliš korektní je srovnávat, protože západní sankce nejsou pro nás tak podstatné, jako sankce uvalené našimi vlastními vůdci.

A spoléhat se na možnost našeho spojenectví s EU proti omezující politice USA – to nelze. Nikomu se totiž doposud nepodařilo vstoupit do dlouhodobého efektivního svazku s prostitutkami. A dnešní evropské elity jsou prostitutky – třebaže politické. Do jaké míry se lze spoléhat na spojenectví s Evropany, vidíme dnes na příkladě společnosti „Siemens“. A obecně vzato, konstruktivní součinnost s lidmi, otevřeně podporujícími nacizmus – to by bylo poněkud podivné spojenectví.

Lze říci, že se Němci už podruhé snaží vzkřísit nacionální socializmus, a to ne v Německu, ale na Ukrajině. A vynakládají na to nemalé úsilí, a trestají nás za to, že obrodu nacizmu odmítáme. Nejspíš je to jejich „historická tradice“. Proto jsou jakékoli naděje na konstruktivní součinnost s dnešní Evropou iluzí.

My musíme rozvíjet svoji ekonomiku, svoji výrobu, protože jinak nebudeme mít nic. Budeme-li si myslet, že nám turbíny dodá dobrácký „Siemens“, a proto je nemusíme vyrábět sami – pak turbíny nebudeme mít – a budeme sedět při svíčkách.

www.delyiagin.ru

Přeložil:    170803

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

23 reakcí na Američané přišlápli Němcům ocas… příští bude hlava?

 1. jaa napsal:

  Mno, tak to semi líbí, rozhrábl a sesumíroval to hezky. Hned se mi bude líp spát
  Dík za překlad.

  To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Předesílám, že se nepovažuji za žádného genia, nýbrž řekněme za lehce nadprůměrného inteligenta.
  Ale když vidím současné dění a to jak se tomu často Ti povolaní a vyvolení diví, tak říkám: „Mohli se mě zeptat…“

  To se mi líbí

 3. Cech napsal:

  Řešení pro nás je celkem snadné museli bychom se dohodnout pouze se slováky ale to také němci nesmí dopustit.
  https://cz.sputniknews.com/byznys/201707055587397-gazprom-Madarsko-dohoda-dodavky-plyn-Turecky-proud/
  Zde nejde o to že u nás bude plyn o 45 % dražší, protože již dnes platíme za plyn ty největší pálky v porovnání s ostaními zeměmi EU.
  Tady jde hlavně o Německo které konečně přestane konkurovat na US trhu.
  Celá ta eko_bouda počínaje poplatky za prdění krav a konče těmi elektromobily má pouze a jen jeden cíl, který konečně zabezpečí sankce proti KLDR, Iránu a Rusku.
  Zde má Delyiagin pravdu, toto EU jako celek řešit nemůže, protože toto EU jako celek řešit nesmí.
  Normální a přirozené východisko z této situace naprosto plynule zrealizoval Viktor Orbán = > řešení existuje ale ne v rámci EU.
  Viktor Orbán nám již naprosto rozumné řešení předvedl a to s AE protože ví, že energetiku musí plánovat a spoléhat se na plánování EU je současný podraz převedený na potomky.
  No ale EU konečně přeci jen něco málo dořešila.
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/cvrcek-ci-svab-opoustei-ilegalitu-brusel-otevira-cestu-jedlemu-hmyzu-na-ceske-talire-35474?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
  Tož tak.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Akorát k tomu povolení To už aby člověk moc a moc přemýšlel nad tím kam půjde jíst či co koupí, protože pokud nebude povinné značení o použitém hmyzu co by náhražka … čertví co bychom jedli. 😦

   To se mi líbí

  • Slim napsal:

   To je relativní. Je na tom leccos dobře (opět relativně, pokud dřív stát řídili úplní neskopové, tak pilný a orientovaný manager může leccos zlepšit – to už se stalo, myslím).

   Špatně je na tom to, že makroekonomie není totéž co mikro-ekonomie, mnohokrát vynásobená. Má vlastní zákonitosti. Například domácnost v krizi šetří, ale stát by měl utrácet. Ovšem, jak ukazuje zkušenost, toto téma je zde nediskutovatelné. 😦

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Ako PR to naozaj znie pekne. Napoviem však pánovi Babišovi, odkiaľ sa vzalo číslo 200 poslancov. Od roku 1968 existovali ČNR a SNR ako snemovne v národných republikách už od vzniku ČNR je v nej 200 poslancov, v SNR 150. Keby sa pri zániku federácie menili počty, museli by byť nové voľby a to nebolo v záujme žiadnej z veľkých strán, ktoré delili federáciu. Predsa po rozdelení federácie sa delil majetok a oni nechceli riskovať, že by snáď nemohli byť pri tom.

   Čo sa týka „štát ako firma“ – obidva naše štáty vznikli „ako firma“ – FZ ako valná hromada akciovky rozhodla o zániku republiky bez likvidácie a s rozdelením aktív a pasív medzi dva nástupnícke subjekty.
   Odvtedy sú obidva štáty riadené ako firma – ktorú manažment dostane dočasne do správy a snaží sa ju vytunelovať, ako sa dá. Veľké firmy manažérov, ktorým sa na to príde, neodsudzujú a nezatvárajú. Prepúšťajú ich so zlatým padákom (a kryjú ich pred orgánmi činnými v trestnom konaní – z reputačných dôvodov).

   Myslím, že práve naopak, štát by sa konečne mal začať riadiť zodpovedne ako štát, v ktorom moc pochádza od občanov. Nie tak, že občania sú ako zamestnanci, ktorí môžu byť radi, že dostávajú minimálnu mzdu (lebo za dverami čakajú tisíce migrantov, ktorí ten job radi zoberú).

   To se mi líbí

  • Laco G. Mlynář napsal:

   V zásadě nic, pokud jde o formální stránku věci. Jen bych se trochu usmál, když pan Babiš kdesi řekl, že své firmy řídí pomocí SMS zpráv a pokud jde na zasedání vlády, tak sebou vláčí pilotní kufr plný papírů. Tady trochu technologie kulhají za reálnou situací v ICT. Která špičková firma si dnes může dovolit nemít ERP a matlat se s papíry?

   To se mi líbí

  • z/a/drátovaný Rosťa napsal:

   Už tu stát řídili i ekonomičtí géniové typu V. Dlouhého a výsledkem jsou nevratné škody astronomického rozsahu. Takže bych si dovolil požádat ty přemoudřelé ekonomy, aby šli do, do, no, jako Dodo. Toho bylo škoda že vyhynul. Když se řešily šaškárny s kačkou v ČNB, tak co ekonom, to jiný názor. Astrologové to mají podobně, také se občas strefí. A když ne, tak ta konjunkce něčeho s něčím za to může. Já Andyho volit nebudu, ale šanci bych mu dal. Na té naší ekonomice se toho už moc poprasit nedá.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Nevím strašně se omlouvám Rosťo ale na naši ekonomice se ještě toho poprasit dá fůra, jen si poslechněte občas Ing. Miroslava Kalouska co je předmětem budoucího zprasení.

    Liked by 1 osoba

    • z/a/drátovaný Rosťa napsal:

     Strašně se omlouvám pane Cechu, ale pana ing. Mir. Kalouska z důvodů zdravotních neposlouchám, páč už druhým rokem mně pomrzlo vše, co se dá zkapalnit a tím pádem musím špórovat destiláty na jiné, nečekané lapsusy, abych si žaludek dal o5 do standardního stavu.

     Liked by 1 osoba

  • Slim napsal:

   Tak se naše policie odhodlala na budoucího(?) premiéra.
   A my se musíme naučit, jak se správně vyslovuje ÚČELOVKA, nové to
   slovo, kterým Andrej Surikata obohatil jazyk český.

   https://www.stream.cz/babisovy-dobroty/10017417-babisovy-dobroty-andrej-se-konecne-uplne-odhalil

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Hodnocení naší nezávislé zpravodajsky vyvážené atd. adt. ČT.
    „Politici jsou opatrní v hodnocení žádosti policie o vydání poslanců a předních představitelů hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, která souvisí s dotací na farmu Čapí hnízdo. Většina z oslovených politiků se chce nejprve s žádostí policie seznámit. Někteří přesto očekávají, že budou hlasovat pro jejich vydání. Podle ODS by měli rezignovat na mandát poslance.“
    Potom hodnocení hlásného plátku naší pravice + ČSSD vyslovené ústy Tomáše Flašky nebo snad Václava Flašky on podpis byl málo čitelný.
    „Policie konečně vznesla obvinění kvůli dotačnímu podvodu v kauze Čapí hnízdo. Trvalo to hodně dlouho. Tak se věc taky snad už dostane k soudu a ten nějak rozhodne a bude po spekulacích.Jasno má ale už náš pan bývalý ministr financí p. Babiš: “Je to snaha ovlivnit volby. Jsme jak v 50. letech“.Taková nehoráznost snad nenapadne ani dnešní členy KSČ(M). Ale zjevně ji neváhá použít bývalý člen této zločinecké organizace (podle našich zákonů je každé hnutí usilující o omezení práv a svobod postaveno mimo zákon, a tím KSČ rozhodně byla). Pan Babiš si zjevně nepamatuje, že v 50. létech žádné volby nebyly. Byla to pouze zinscenovaná fraška, která měla potvrdit vládnoucí roli mafie, zvané komunistická strana“.
    Jaké navrhuje tedy naše pravice + levice zastoupená ČSSD řešení ?
    „Ale možná by stálo za to dát panu Babišovi za pravdu v tom, že je to jako v 50. létech. V pět ráno by měl u něj někdo zazvonit, v pyžamu ho odvézt do ponurého sklepení, zde by mu měla být nejprve rozmlácena chodidla, následně vyraženy všechny zuby a kdyby se stále nechtěl přiznat, tak by mu někdo mohl rozdrtit i pánské přirození. Semtam by to mohlo být prokládáno elektrickým domlouváním, nejlépe do uší. A při tom všem by nesměl týden zalehnout a usnout. Ano, tak to prokazatelně chodilo.Po přiznání by měl být převezen do pracovního tábora.“
    Protože až bude vyslýchán von. Karel za úplatek, velebný pán Duka za podvod s pozemky atd. tak se v tomto případě nejedná o ovlivňování výsledků voleb ani v nejmenším.
    Potom prostě řekneme jen :
    Slepá spravedlnost která najednou prozřela a uviděla.

    To se mi líbí

 4. K-k. napsal:

  OT: Urozený pane, pošta… 😉

  To se mi líbí

 5. z/a/drátovaný Rosťa napsal:

  Děkuji autorovi, že si dal práci s překladem. Obsahuje to, co si většina z nás v podvědomí myslí. Mě osobně bolí, že se v tom vyválíme s celou EU, aniž bychom měli šanci s tím něco udělat.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Reakce Jiřího Drahoše CSc na zrušení Seznamovské cenzury tak jak ji kvoknul na Slepici: Straníte pravicovým extremistům rozkopávajícím hlavy malým a bezbranným holčičkám zachraňujícím nemocná a hladová koťátka z válkou zm. zemí.

   To se mi líbí

 6. Antimon napsal:

  OT. Vložil jsem do diskuze pod článek „Kdy přišel konec Evropy“ odkazy na ty PL.

  To se mi líbí

 7. st.hroch napsal:

  Dnes mě zaujalůa informace o spekulacích o možném návratu bývalého kancléře Gerharda Schroedera do politiky, který se šíří v posledních dnech v Německu, Nevím, do jaké míry jde o létající drůbež, ale pokud by ta informace měla reálněj základ, nebylo by to špatný (třebaže tomu pánovi už je cca 73 let), protože by byl reálnější protiváhou šílený makrely neš stávající šéf německej socanů Schulz…

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.