Mezinárodní den původního obyvatelstva 9. 8.


Roku 1994 Organizace spojených národů vyhlásila Mezinárodní den původního obyvatelstva, jako připomínku, že jsou mezi námi stále domorodí obyvatelé a není jich už mnoho, neboť v kolonizovaných zemích tvoří spíše menšiny. Z celkové populace činí tyto menšiny přibližně 6% a jsou nositeli původního kulturního bohatství a hodnot.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 reakcí na Mezinárodní den původního obyvatelstva 9. 8.

 1. z/a/drátovaný Rosťa napsal:

  6%? Vinetou z rezervace říkal, že v USA ani to.

  To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  To sa nezdá, ale týka sa to aj nás. Z hľadiska tých migrantov, čo prichádzajú do Európy sme „domorodci“. Dúfam, že keď nám budú zriaďovať rezervácie, tak bude nejaká práve na Slovensku.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Správně. Sice jako „Den“ je to k smíchu, ale dal jsem to sem právě proto, že se to týká i Evropy a původního obyvatelstva, tedy nás Čechů, Moravanů, Slezanů a Slováků, ale i Maďarů, Poláků, Němců etc. etc.

   Liked by 1 osoba

   • Robe napsal:

    Tak to zalezi , zda chcete byt chranen jako puvodni obyvatel na koukani, nebo byt beznym obyvatelem ktery urcuje bezne deni sveta.. 😉

    To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  Sice mimo téma ale zajímalo by mne co to zase chystají.
  https://zpravy.tiscali.cz/prezident-na-hrad-nepatri-zeman-tuplem-301336

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Bláboly na dané téma a daný cíl. Ze naprosto zbytečné něco takového číst nebo to dále rozšiřovat.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Článek má svým způsobem to obrovské kouzlo špičkově zpracovaného spinu.
   To že v US není prezident na hradě, svědčí o tom že se američanům nepodařilo zavést plnohodnotný feudalizmus.Prostě oni jednu epochu přeskočili šli rovnou z otrokářství do kapitalizmu, proto tam hrady a zámky nejsou no a prezident má jen ten White House.
   No a ty kontrolní body jsou důsledkem nemožnosti důslednosti samotné ochrany prezidenta tak jako v US.
   Mizivý zájem o post šéfa prezidentské ochranky ?
   „Je to funkce, kde nejste nikoho pánem a nemáte moc manévrovacího prostoru ani pravomocí. Přitom jste první na ráně, koho popraví v případě problému. Je to dost nejistá pozice.“
   Jiří Sklenka mu šéfoval v době Václava Klause a byl odvolán po útoku na prezidenta airsoftovou pistolí v Chrástavě. Za vyvěšení rudých trenek na střeše hradu za Miloše Zemana skončil ve stejné funkci Petr Dongres.
   Prostě nic zvláštního nikdo nechce přijít o práci a nebo být odsouzen na doživotí, pokud příslušný podřízený sniper hr.stráže pošle dolu jednoho ze 100_hoven nebo podřízený z ochranky vystřelí mozek airsoftaři.
   Tož opravdu tak je to ve své podstatě jednoduché.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.