Ultimátum mongolského prezidenta …


Prezident Mongolské republiky Haltmaagijn Battulga*) vyzval státní úředníky, politiky a s nimi spojené strany, aby vrátili peníze z offshorových**) zón zpět do vlasti.

Podle dostupných informací má 49 mongolských občanů offshorové účty. Mezi nimi jsou státní úředníci, politici a s nimi spojené strany, osoby podezřelé z praní kriminálních peněz a podvodných operací.

Takže nový mongolský prezident H. Battulga je vyzval, aby převedli peníze z offshorových účtů – a to do 49 dní, počínaje 24.července t.r. do centrální banky Mongolska „Mongolbank“.

Pokud zmíněné osoby na tuto výzvu náležitě nezareagují, může být zveřejněna informace o jejich účtech a ony povolány k odpovědnosti v souladu s mongolskou legislativou.

H.Battulga slíbil před volbami, že posílí státní kontrolu nad těžařským odvětvím a omezí hospodářskou závislost na Číně. Je považován za prokremelského politika, mnozí ho srovnávají s ruským prezidentem Putinem.

Pozn.překl.: – docela rád bych se dočkal podobného rozhodnutí u nás …

*) Haltmaagijn Battulga (1963) – v pořadí pátý mongolský prezident, zvolen 7.7.t.r. Podnikatel, hvězda bojových umění (mistr světa v zápase sambo 1983, vicemistr 1986 a 1990) , iniciátor vybudování 40 metrové sochy Čingischána z nerezové oceli. Člen mongolské vlády od r.2008.
**) Offshore – země, nebo území se zvláštními podmínkami podnikání pro zahraniční společnosti. Jde o nízké, nebo nulové daně, jednoduchá pravidla vedení účetnictví a správy, možnost skrýt skutečné vlastníky podniku. V souvislosti s tím se offshory často zneužívají ke zločinnosti: – praní špinavých peněz, vydírání, státní korupci, podvodným operacím.

http://asiarussia.ru/news/17092/

 

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

13 reakcí na Ultimátum mongolského prezidenta …

 1. Bavor V. napsal:

  Navrh volebnich sloganu pro letosni podzim: KDU-CSL: Zmenime nazor. ANO 2011: Zmenime vam nazor. ODS: Zmenili jsme se. TOP 09: Zmenime co ostatni zmenili po nasich zmenach. CSSD: Zmenime predsedu. (diskuse – deník: Zdeněk Urban v 13:21)

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Příteli Bavore, von ještě dneska někdo dá na nějaký slogany?
   Takovýho blba bych chtěl vidět na vlastní voči, nikoho v mým vokolí to dávno nezajímá, neb je každýmu jasný, že ta dlouholetá navyklost stran k odklánění peněz „svým“ spřízněným PR agenturám je naprosto jasná, ale proč ne, když je to vše OK. V době voleb to jsou pro obě „smluvní“ strany prostě žně!!! Cirkus, který v samým důsledku pak zaplatíme my všichni a … a, bohužel, několikanásobně!

   To se mi líbí

 2. z/a/drátovaný Rosťa napsal:

  Mám tu jednu OT. Nedávno jsme tu narazili na to, jak Poláci vystrčili růžky na Němce ohledně válečných reparací a náš povzdech, že bychom se měli přidat. Na PL k tomu přidávám jeden komentář. Nejsem přes to znalec, ale přijde mi zajímavý.

  Re: Re: „Kdyby“, Božka21, 4. 8. 2017 17:00:13
  O válečných reparacích rozhodly vítězné mocnosti . jednalo se o tom už v Norimberku a na Pařížské konferenci, kde bylo ČSR jako vítězný spojenecký stát. Zde byla ČSR uložena povinnost, konfiskovat německý majetek na svých územích, jehož hodnotu nemusela odpočítávat od svého reparačního účtu. Tehdy naše požadavky vůči Německu byly vyčísleny částkou 360 miliard předválečných korun, což po přepočtu v současnosti dosahuje výše cca 3,5 bilionu Kč! Zároveň bylo tehdy Německu uloženo vyplatit ČSR, jako signatářskému státu pařížské Dohody o reparacích, válečné reparace. Následně, do roku 1948 bylo ČSR vyplaceno pouze cca 230 miliónů korun. Přitom Německo je stále vázáno smlouvou mezi ním a spojenci ze dne 26. května 1952, doplněnou a později ratifikovanou v Paříži dne 23. října 1954, podle které nemůže už nikdy uplatnit námitky proti spojeneckým státům ani proti jednotlivcům, vzhledem k trvalému zabavení německého majetku (viz. Kapitola 6, článek 3. této smlouvy), který převzali spojenci či jednotlivci jako reparace, nebo náhradu za přímé následky jimi vyvolané války. Od roku 1973 se Německo vymlouvá a neplatí nikomu, dluží Řekům, Italům, Slovincům.
  Po sjednocení Německa zaslala naše vláda v devadesátých létech do Bonnu a do Berlína dvě officiální nóty s návrhem na zahájení jednání o majetkoprávních otázkách. Do dneška jsme od německé strany nedostali žádnou odpověď.

  To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   Zareaguju jen na 1.odstavec: (…,Poláci vystrčili růžky…).
   On ten jejich vrchní válečník Macierewicz vypouští jednu perlu za druhou. V jejich zahraniční pllitice jasně hmatatelná ruka Fašingtonu, kterej tam nacpal docela dost zelenejch papírků, a zatím v tom pokračuje. Nic proti polskejm nárokům na reparace. Ale domnívám se, že myslí-li to vážně (o čemž pochybuju), stoupají na docela tenkej led vzájemnejch nároků. Neberou totiž vůbec v úvahu, že díky m.j. proklínanýmu Stalinovi si po válce přibrali dobrejch 100 tisíc čtverečních km díky získání Východního Pruska, Pomořan, Dolního Sezska a Východního Braniborska. Před 2.WW měřilo jejich baltský pobřeží všeho všudy 71 km a od vítězných zemí dostali dalších 455 km pobřeží s dříve německými přístavy Gdaňsk a Štětín…

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Moderní polská geopolitika, to je 20. století, nikdy netrpěla realitou. Vždy se pohybovala a pohybuje ve vzdušných zámcích. Klid byl jen v dobách Varšavské smlouvy. To je realita. Dnes je Polsko v kleštích mezi Ukrajinou a Německem. Rusko je fakticky mimo a používá se jen jako strašák. Stačí se podívat na mapu. Hlavním problémem je Ukrajina, která se bude nějak vyvíjet. Její vývoj ale nebude nikdy příliš Polsku nakloněný a vzájemné vztahy se budou zhoršovat. S pragmatickými a převychovanými Němci se zatím dá domluvit. Zatím. Bude-li ale vnitřní tlak v Německu příliš silný, bude se Německo pokoušet expandovat do čistých ztracených východních území. Z muslimského Frankfurtu bude katolická Breslau terno. Někde musí národ přežít. Jen tak mimochodem, i nás se to týká.
    A postup na východ Polsko ustojí, jen v případě rozpadu Ukrajiny. Nejsou to veselé představy. Ovšem nemusí se naplnit. Velká válka možná dá definitivní rozřešení.

    To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  Já jen přípodotek – což asi křesťané jaksi pomíjejí. Ta konečná suma byla až po odečtení nákladů a nároků odsunutých němců. A ty peníze tam odsunutí němci dostali vyplacené a hned. Takže by chtěli zaplatit dvakrát a požehnáním lidovců s Her mannem,.

  To se mi líbí

  • z/a/drátovaný Rosťa napsal:

   „Milí krajané“ mají díky té lidovecké páté koloně svého koníka v patlamentu, která si k Vatikánu přibrala i tento vedlejšák. Taková veš v kožichu, které se nejde zbavit. Velebníček před volbami postraší u nás na Slovácku svíčkové báby ohněm pekelným a je vymalováno. Jak já ty zjeby nenávidím! Zlatý Vasil Bil’ak.

   To se mi líbí

 4. jaa napsal:

  http://klempera.tripod.com/150_1947.htm

  tohle jsem zatím našla, další přesné výpočty hledám – mám toho v bedně docela dost, takže hledání je ouvej

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.