Politický výprask v zájmu voličů


Že socdem potřebuje pořádný výprask, na tom se asi shodneme. Že k tomu výprasku mají slušně nakročeno, je také viditelné. Teď jde jen o to, jakou by měl mít podobu. Jestli by bylo lepší aby ve volbách uspěli Sobotkovi vlezprdelkové nebo aby titíž naopak propadli. Co by vyvolalo potřebný „palácový převrat“ a tedy smetlo současné neschopné (či všeho schopné) vedení a umožnil se tak vstup neaparátčických osobností do vedení strany, kterou ve skutečnosti na politické scéně potřebujeme. A také zda se vůbec najdou lidé, kteří budou ochotni vrátit straně zpět ztracenou důvěru občanů. Lidé, kteří se nebudou bát současných „vůdců z povolání“ a klidně je pošlou do politického důchodu. Protože rozbít ten aparátčický beton nebude jednoduché. Sociální demokracie, nová Sociální demokracie bude muset opět vyrůst zdola. A při tom růstu odstranit všechny parazity, kteří dnes brání správnému fungování strany, která má být ochránkyní těch, kteří se nemohou bránit, podporovatelkou všech, kteří se naopak nepotřebují opírat o státní almužny a při tom chránit občany státu před nesmyslnými požadavky eurounijních samovládců.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

36 reakcí na Politický výprask v zájmu voličů

 1. tata napsal:

  To není možné už v žádné straně,když stoupá ten sajrajt se nalepí,když jde dolu přeběhnou.A ZASE když stoupne ten sajrat opět naleze

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   tato, vy až tak pesimisticky?

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    u vladařů by se dala ta Vaše nevšímavost i omluvit, ale u Vás, Bavore?
    Tata je tady jeden z mála, kterýho se to osobně dotýká a každým dnem blíž k podzimním volbám je utrápenější … to myslím zcela vážně!

    To se mi líbí

    • tata napsal:

     trochu se mylíte ano utrapený jsem že prakticky levice není,nikdy jsem nebyl fanatický obdivovatel ČSSD VOLIL JSEM JÍ že jiná možnost nebyla aspon jak já to chápu,Došel jsem k bodu kdy mě je ukradená takže se ani netrápím jak dopadne,spíše má pravdu Bavor,jsem čím dál pesimičtější že je možno něco změnit,že má cenu něco hajit v politice nebo v něco věřit.Zustalo mě jen dožit abych se mohl sám sobě podívat do oči,vždy sem mohl a tak to zustane.Přestal jsem věřit,ŽE JE VUBEC MOŽNO něco změnit,lidi propadli materialní stránce a hodnotám.Jen obrovská katastrofa to muže možná změnit.ANO ZUSTAL MI JEN PESIMISMUS

     To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      Nezmění to ani ona katastrofa – ve 20.století se odehrály 2, podle jiných 1 přerušená, katastrofa světového rozsahu s mnoha desítkami miliónů obětí, a jak dlouho trvalo, než se vše začíná vracet do těch „správných kolejí“ ??? Cca 40 let ???
      Ani další katastrofa jakéhokoli rozsahu NEZMĚNÍ LIDSKOU PODSTATU, MENTALITU, PSYCHIKU, PUDY, INSTINKTY , etc…

      To se mi líbí

 2. vittta napsal:

  Tak tohle je hustý…
  ……“ která má být ochránkyní těch, kteří se nemohou bránit, podporovatelkou všech, kteří se naopak nepotřebují opírat o státní almužny a při tom chránit občany státu před nesmyslnými požadavky eurounijních samovládců.“
  —————
  Ta strana, fakt mě to zajímá, by byla pak pravicová, nebo levicová?

  To se mi líbí

 3. Cech napsal:

  V politice kterou by měla provozovat ČSSD by měli být ti nejlepší z nás, kteří se vypracovali pouze a jen usilovnou každodenní prací a nelpí na svém poctivou prací získaném majetku.
  Bohužel se najednou ukazuje, že na politice kterou současná ČSSD praktikuje, není nic co by do ní ty nejlepší z nás s výše zmíněnými vlastnostmi přitahovalo.
  Proto je právě v případě ČSSD ta masmediální manipulace v její prospěch, tak šíleně absurdní.
  “ Spravedlivé reformy ČSSD:
  ČSSD připravuje program v úzké spolupráci se všemi občany ČR. Každou Vaši připomínku a nejen z veřejných debat, konferencí či e-mailů jsme pečlivě zvážili a ty zásadní zapracovali do finální verze programových dokumentů. Váš názor nás zajímá! A chceme, aby program ČSSD byl i Vaším programem!“
  ČSSD prostě netuší, proč ji občané nechápou:
  „Když nás nikdo nepochválí, musíme se pochválit sami. ČSSD se před volbami opakovaně chlubí, co všechno zařídila. Když přijde na vysvětlování, proč strana díky tomu neboduje v průzkumech, odpověď je jasná – voliči ještě neprozřeli.“
  Proč tedy ČSSD nenabízí pohled na příčinu současných problémů u nás i ve světě?
  Bohužel v tomto případě nás současné vedení ČSSD utvrzuje v tom, že o tyto otázky nemají lidé zájem.
  No a co snad definovat jako prognózu a shrnutí ?
  Ta současná ČSSD se opravdu chová jako neohrožený správce Česka a dává naprosto otevřeně najevo to, jak křečovitě a za každou cenu je nutné udržet při životě odcházející zdiskreditovanou a zdegenerovannoué moc, že do voleb pokud bude stále takto sebevědomě rozevírat nůžky mezi svoji dokladovanou levicovostí a praktikovanou pravicovostí, tak asi může stihnout i své vlastní vymazání se z politické mapy.
  Tož uvidíme, protože evidentně pokud bude opravdu ohroženo podnikání a penězovody samotného řídícího jádra ČSSD, tak prostě Dienstbier, Sobotka neSobotka půjdou z hrušky dolů, že to asi ani neubrzdí a chvíli si bude ČSSD hrát na perestrojku = = tj. prekabátěnie a potom proběhne následný cyklus jako po roce 1989.

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Poslední dva odstavce jsou, podle mého, naprosto přesné. Zejména tohle :….“rozevírat nůžky mezi svoji dokladovanou levicovostí a praktikovanou pravicovostí…..“. Prostě ČSSD sedí na dvou židlích, což dříve nebo později dojde každému, takže pak volí rovnou pravici nebo levici. Byla taková ale vždy, nepoučila se.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Kdo sedí na dvou židlích, tomu se může stát, že se mu rozjedou a on padne na pozadí

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … bych si dovolil oponovat, příteli! Kočka nemůže vědět, že mnohem horší je, když se ty dvě k sobě přistrčených židle k sobě jaksi přiskřípnou a … a … co si my dva budeme vykládat, žejo? … a to se právě stalo Sobotkovi.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      přistrčený židle

      To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Ale to přece pak postupuje tím dalším směrem. Výskok a židle letí od sebe a následuje pád…

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       no já to vidím trochu z jinýho úhlu, Bavore, protože si myslím, že většině hochů ze Sobotkova okolí by se pravděpodobně v tomto přiskřípnutým stavu dvou židlí s největší pravděpodobností vůbec nic nestalo! Soudím podle těch echt gendr. příšerotin, kterým nezabránil vyhřeznout do společnosti. Takže alespoň doufám v zájmu samotnýho Sobotky, že se mu výše uvedený opravdu přihodilo a zároveň mu přeju to, co si každej chlap v tomto okamžiku většinou přeje.

       To se mi líbí

 4. LB napsal:

  Obávám se, že s tím výpraskem to bude složitější. Pokud by se ČSSD dostala moc nízko, oportunisti odplujou a možná se už nezvedne a zmizí, tak jako ODA. A má-li strana dobré nižší kádry „dole“, o tom mám pochybnosti.

  Chtěl jsem se podívat, jestli o tom něco zajímavého nepřidal p. Paroubek, ale našel jsem tam tohle. Co by se hodila spíše pod předvčerejší článek, ale ta diskuse tam už je moc natažená.

  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/macron-postupuje-realisticky

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Dobrý odkaz, díky. 🙂
   On se k tomu staví se strany, která se mi zdá rozumná. Francouzský VPK řve, protože jim utíkají peníze, o které se chystali odrbat ostatní, ale to tyhle komplexy dělají ve všech zemích. (V USA v první řadě, tam jsou největší.)

   U vlka jsem ráno viděl zajímavý článek o britském vyšetřování libyjské války.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Od pana Paroubka je to celkem velmi rozumná úvaha proto doufejme, že díky tomu získá

   více jak 5 % v nadcházejících volbách.
   Jinak řečeno Macron uvolnil prostor USA a Německu k jejich vývozu zbraní do východních zemí EU a to je od něho chvályhodné.
   Doufejme, že i Angela Dorothea to také jako DT nějak vhodně ocení.

   To se mi líbí

 5. Cech napsal:

  Strašně moc se omlouvám za OT ale když je něco jak ze skript manipulačních technik, tak prostě jsem neodolal.
  Pokusme se poučit bez komentáře.
  http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/technika/195690-neregulovana-umela-inteligence-by-mohla-byt-zkazou-lidstva-tvrdi-elon-musk/
  No a proč to tak vidí ten vizio.
  https://www.novinky.cz/internet-a-pc/444140-cina-se-meni-ve-velmoc-v-oblasti-umele-inteligence.html
  And that’s all there is, pardon – > ještě jaké bude nařízení EU.

  To se mi líbí

 6. z/a/drátovaný Rosťa napsal:

  Socdem by byla volitelná, pokud by ji vedl např. dr. Koskuba. A protože ji nepovede a po letech raději odešel, stejně jako jemu podobní, šance na obrodu je minimální. ČSSD nerozumí, nebo nechce rozumět, tužbám svého voličského elektorátu a řeší věci, které jeho potenciální voliče neoslovují. A aby to Sobotka zazdil úplně, tak prohlásil, že budou voliče lovit ve vodách Pirátů a Zelených. Takové moudro by snad nevymyslel ani Pehe. A to už je co říct, protože ten vymýšlí jen kraviny galaktických rozměrů.
  Pokud něco ublížilo socanům, tak to neustálé okopávání kotníků presidentovi, místo toho, aby se mu slušně omluvili za tu prasárnu, co mu sobotkovci vyvedli před čtrnácti lety. Jen blb si neumí spočítat, že většina voličů bude na toto velmi citlivá. Za to okopávání sklízeli ovace od různých Kalousků, Fialů, Hermanů, knížepána nevyjímaje a to jim samozřejmě procenta nepřidá. I středně vyvynutý foxteriér si umí spočítat, že když mě chválí konkurence, tak dělám něco blbě.
  Další zásadní problém vidím v servilitě Sobotky k Bruselu ( a Merkelové ), který své zájmy upřednostňuje před vlastním národem, viz uniklé maily ( jako bych ho v tom Bruseli už viděl vedle Tuska, kterého doma už také nemohl nikdo ani cítit ). O plnění volebních slibů je škoda mluvit, s nimi si socani nikdy vrásky nedělali, nejsou přece populisti, že. Takže, suma sumárum, pokud neseženou nového Zemana, či Paroubka, jejich cesta na vrchol je čistou chimérou. Užvaněný Zaorálek moc důvěry nedává. A o Chovancovi se ani nezmiňuji, ten zradí kohokoliv kdykoliv. Je mi to líto, také jsem je volíval. Ale musím se na to dívat z té lepší stránky, páč u urny volební nemusím váhat. ODS je tu pro Kožené, lidovec za Vatikán a nově za Posselta, v ANO aby se prase vyznalo – od fajn Lorencové až po křivuli Jourovou, komanči jsou zalezlí, aby je nezrušili a Černoch s ukradeným Úsvitem končí. Jo, ještě nově vstupuje na scénu ODA. Ta tu byla za šlechtu a Sudeťáky, taky fajn partaj. Naflákali dluhy v milionech a rozpustili se. To samozřejmě nebrání expředsedovi D. Kroupovi, aby v ČT nepresentoval své keci ( podle vzoru taxi ), z kterých je slušnému člověkovi na blití. Ach jo, jdu si natrhat angrešt, mám po tom včerejším Modrém Portugalu trochu sucho. A večer na ryby, důchod je časově náročný.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … to sem nikdy nezkoušel, angrešt na vodsuchnění nátokovejch cest. Asi to bude tím, že angrešt vlastně nemám zas úplně rád. Já to dělám uzeným špekem, ale taky to pak není kdovíjaká skluzavka. Jestli to nebude tím, že někdy docela hodně i chlastám v obavách, že třeba už brzy nebudu moc? Vono se ve stresu nemá nic dělat, proto si myslím, že ta kombinace s rybama musí docela dobře fungovat?

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … kór na másle s kmínem, žejo?

    To se mi líbí

    • z/a/drátovaný Rosťa napsal:

     Na másle a na kmíně jsou nejlepší cejni. A když se kapne trochu slušného oleje, malé kosti se prosmaží a k tomu kousek měkkého chleba, plus Pardál echt, může mně ta banda politická políbit tam. I s Jakubem Jandou. Tedy, lesti chcú. Lesti nechcú, tož nemosá.

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Pardála Echt jsem teď chlemtal deset dnů na Vysočině a chlemtám ho aji včíl. Ale cejna? Šest tisíc kostí na decimetr krychlovej? Ani zadara.

      To se mi líbí

      • z/a/drátovaný Rosťa napsal:

       Proto ta kapka oleje, aby se kosti prosmažily a daly se pokřoupat. Vše je o přípravě.

       To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Nemůžu objektivně posoudit, přestal jsem jíst ryby v okamžiku, kdy se mi do krku zapíchla kost. Což už je skoro čtyřicet let. Mně úplně stačí, když vidím, jak se toho cejna pokouší jíst někdo jinej.

        To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    No jasně, ryba musí plavat.

    To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   jen jestli mě nehoupete, Rosťo, u nás v Sudetech večer ryby už spí

   To se mi líbí

   • z/a/drátovaný Rosťa napsal:

    Kapři, amuři a především dravci mimo Esox lucius vyjíždějí za potravou až v noci. Trofejní ryby až k půlnoci. A v noci je u vody parádně, takový sex pro nás s rokem výroby kolem bitvy u Lipan.

    To se mi líbí

 7. ji5 napsal:

  ČSSD se stala obětí sebe sama. Bohumínskou deklarací se zbavila možnosti spolupracovat s KSČM. To následně znamenalo, že musela svoje programy posunout doprava, aby mohla s někým vytvořit koalici.
  Zcela zásadním problémem je, že osobní ambice politiků zatlačily do pozadí stranu jako živý organismus, který musí mít v záloze nové síly. Výměna stranického vedení je normální proces. V Česku ale nedochází k výměně, ale k likvidaci. To se týká Paroubka, Zemana, Grosse a do jisté míry i Špidly.
  Sobotka by v jiných zemích ve vedení po volebních neúspěších nepřežil. Tento absolutně nudný člověk se postupně zbavil opozice ve straně (Tejce, Haška, Škromacha). Nakonec trochu ustoupil, ale výsledkem je to, že se nakonec předsedou stane podvraťák z Lán, kdežto volební lídr Zaorálek odnese prohru ve volbách.
  Zajímavé je, jak vehementně Sobotka a spol protestují proti návratu Paroubka. Je to vlastně návrat ke komunistickým praktikám. Do KSČ se také nedalo vstoupit bez „pozvání“ a vyhodnocení kandidátského období.
  Sobotka se prolhal vpřed slibem církevních restitucí. Sociální programy (dostupné bydlení, obchod s chudobou a placení alimentů) nechal padnout. Jeho strana nemá co nabídnout a byla by prakticky nevolitelná, kdyby neexistovaly „alternativy“ pánů Fialy a Kalouska.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   V podstatě správně, až na to, že návrat ke komunistickým praktikám by nastal právě s návratem Paroubka. To ať se radši vrátí Jakeš, tomu už moc času nezbejvá.

   To se mi líbí

 8. Seal napsal:

  Neptejte se, co může ČSSD udělat pro vás, ptejte se, co vy můžete udělat pro sociální demokracii. Je to samozřejmě bonmot, ale snad dostatečně vysvětluje, že ČSSD má stejný problém jako všechny tzv. tradiční strany: „Aparátčický beton“ je prorostlý až do základních organizací, resp. na každou úroveň, na které probíhají třeba jenom komunální volby. Nikoli nějaký program, ale volební výsledek je hlavním cílem politického snažení. To tady sice bylo vždycky (jde přece o dosažení konkrétní moci), ale dnešní systém už samotnou účast ve volební soutěži odměňuje při zisku určitého počtu hlasů finančními benefity. To by se fakt musel stát zázrak, aby se politické subjekty včetně dneska hodně oblíbených hnutí takhle nastaveným pravidlům parlamentní volební soutěže nepřizpůsobily. To říkám na vysvětlenou, že by ČSSD musela nejdřív spadnout na hranici nevolitelnosti, aby v ní začaly běžet nějaké vnitřní „očistné procesy“. Ale i tak by se to odehrávalo především v rámci stávající stranické nomenklatury ve smyslu vygenerování lepší volební nabídky (viz třeba předchozí podobné krize v rámci ODS nebo KDU-ČSL). Celý systém totiž takhle funguje i díky tomu, že volba tzv. menšího zla se stala součástí oné pomyslné společenské smlouvy, kterou politický establishment uzavírá se svými spoluobčany. Asi bych si tenhle obecný výklad odpustil, kdyby se diskuse pod Bavorovým článkem neztočila k tomu jinak předvolebně pochopitelnému: Proč nevolit sociální demokracii.
  Ad Bavor: Ani letošní volební porážka nejspíš nepovede ke změně ČSSD. Jednak nebude tak katastrofická, aby nastartovala nějaké procesy uvnitř strany, a hlavně: Dokud se neobjeví nějaký nový politický subjekt, který by si osvojil původní soc. dem. program (což typicky postihlo PASOK v Řecku v tom známém střetu se Syrizou), tak v rámci běžné volební nabídky ČSSD jen tak snadno úplně nezmizí. Někdo bude rád aspoň za to málo, jiní možná málem i puknou vzteky, ale tak to zkrátka v tom dnešním pověstném volebním supermarketu leží a běží.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Schválně jsem ten článeček nechal pootevřený, protože jsem chtěl povzbudit nějakou takovou „úlevnou“ diskusi. Ono nám vlastně nic jiného nezbývá, než si o tom popovídat a pak stejně budeme akorát čumět, co se to vlastně stalo. Protože fakticky není nabídka a je to stále jen volba mešího zla, což si každý z nás představuje jinak.

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Bohužel se historicky prokazatelně vratká ( nejen ideově, především skutkově ) partaj díky poplyšovým společenským, ekonomickým a politickým bakchanáliím a obecné ( ať už vrozené či cílené ) amnézii, dle mne nechtěně, dostala do politické kategorie „naděje, ochrana, solidarita, spravedlnost“, atd…
   Tzv. demokratičtí socialisté nikdy nevěděli, kam patří, nikdy nebyli v čemkoli pevní, nikdy neznamenali skutečnou politickou překážku, pravidelně likvidovali schopné jedince ve svém čele, a nic na tom nezmění verbální, literární či novinové klaky na jejich adresu …
   Naděje, ano, prý umírá poslední …
   Je načase si uvědomit, že jde nyní vlastně o mrtvou, ideově, personálně, myšlenkově vybydlenou partaj, takový užitečný idiot české náckovské pravice. Nakonec lze naprosto oprávněně konstatovat, že tolerancí, omlouváním , nebo strategickým mlčením k jasným nackovským postojům, projevům a především skutkům , jsou spolupachateli nejen renesance náckovství a katolické moci …
   Nejodpornější je zaštiťovat se dobrem, solidaritou, spravedlností, postavit na tom i historicky svoji imáž, a ve skutečnosti být nejen tím samým, jako bezskurpolozní gaunerská pravice, ale i bezpáteřním slouhou a mopslikem, jímž minimálně posledních 6- 10 let byli …
   Apropo, pokud jsou socani při smyslech, a stáli by před volbou Paroubek – Sobotka, tak nynější bafuňáre volí sametoví sebevrazi …

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.