Valerij Pjakin o aktuálních událostech


Tentokrát jsem pro vás připravil výtah z posledního (nikoli absolutně) Pjakinova pořadu otázek a odpovědí (3.6.2017) a doplnil je o pár otázek, které padly následující den, kdy byl V.Pjakin externím hostem pořadu Sevastopolské televize „Informační válka“. Ovšem na to, abych vám vysvětloval pojmy jako „Globální prediktor“, „Koncepce národní bezpečnosti“, nebo Dostatečně obecná teorie řízení, tu není prostor. Lze se ale s nimi seznámit v češtině, či slovenštině na zdroji:  http://leva-net.webnode.cz/clanky-katalog/konceptualni-moc/. – Kde m.j. pravidelně uvádějí otitulkované Pjakinovy „Otázky a odpovědi.“

Ještě si dovolím ty z čtenářů, kteří jsou citlivější na téma Izrael a sionizmus, aby se čtení druhého tématu buď vyhnuli, nebo ho dočetli až do konce… (překladatel)

 

Jak byste komentoval výroky saudského prince směrem k Rusku, když m.j. řekl, že: „…v Sýrii je mnoho teroristických skupin, které je třeba potlačit, ale Rusové se snaží rozšířit terorizmus na Blízkém Východu. My podnikneme kroky k zadržování jeho sil, Rusko si musí pamatovat, že naše vojenské možnosti jsou dostatečné k tomu, abychom za tři dny zničili ruské síly v Sýrii…“:

 

Toto zajímavé prohlášení vyvolalo docela vážné pozdvižení v patriotickém prostředí a skutečně … podívejte se: – oni se nedokáží vypořádat s Jemenem a válka se už přenesla na území Saudské Arábie a silná Saudská Arábie si nedokáže poradit se špatně vyzbrojenými Húsity. A oni se chtěji za tři dny vypořádat s Ruskem, které obviňují z terorizmu… Na rovinu řečeno, je toto prohlášení klasický fejk. Pokud půjdeme po zdroji, tak už se přihlásil německý web, který takové fejky rozesílá. Nic by se nedělo, kdyby ovšem mluvčí ruského zamini Marina Zacharovová v pořadu „Večer s Vladimírem Solovjovem“ na 1.programu ruské televize, neřekla velmi zajímavou větu, která poukazuje na věrohodnost tohoto prohlášení – že je to neformální prohlášení, že to není přímé prohlášení, nicméně prohlášení velmi závažné… Takže poslala Saudům určitý signál ve smyslu: – mládenci, události se mohou vyvíjet úplně jinak, pokud nezměníte svoji pozici v určitých otázkách… přineste svoje vlaječky k nám na návštěvu a budeme se domlouvat… Naše zamini pracuje velmi dobře a kvalitně a využívá k tomu i veřejná prostranství. Od doby, kdy včele úřadu stojí S.Lavrov, je k němu čím dál méně výhrad.

 

Ještě v souvislosti se Sýrií okomentujte, prosím následující titulek jedné ze zpráv: – bez Izraele bychom nepřežili – přiznání islamistů, bojujících v Sýrii… Jaká je tedy role Izraele tam? – dost málo se o tom hovoří:

 

Ono se o tom vlastně vůbec nemluví, přestože pokud se na to podíváte, tak by islamisté spáchali hřích, kdyby si stěžovali na nedostatek podpory se strany Izraele. Neustále přece slyšíme, že kvůli nějakému zbloudilému syrskému granátu na území Izraele, Izrael vždy okamžitě letadly, nebo artilerií bombarduje pozice syrské armády. A to přestože izraelci sami přiznávají, že šlo o zbloudilý granát, který nezpůsobil Izraeli žádné škody. O čem tedy svědčí taková silná letecká a dělostřelecká podpora činnosti Islámského státu (IS)? Nedotýkejte se těch teroristů, oni bojují za naše zájmy!

Pokud jde o roli Izraele, tak podporou teroristů si Izrael zahrává s ohněm. A tím se vracíme k tomu, k čemu měla sloužit válka v Sýrii a projekt IS vůbec: – vlna migrace do Evropy, na jejíchž ramenou přichází IS, který smete země a státy, za ním přichází „dobrý“ islám v osobě Iránu, likviduje IS a formuje nové země a státy, a jazyky se už formují samy. Izrael je už dávno připraven k poslednímu, finálnímu holocaustu. Izrael a židé vůbec globální predátor (GP) už nepotřebuje, protože to je už opotřebený nástroj prostředku řízení. Ale pro aby… – a u nás přece slyšíme: – židi, židi, všude kolem jsou židi a židi za všecko můžou – tak se to přece staví. Vzpomeňme si, jaké antisemitské konference, dokonce celosvětové, se konaly v Iránu za Ahmadinežáda, a vytyčovaly si za cíl likvidaci Izraele – ale to se nikam nepodělo… Ovšem sám Izrael poskytl Iránu velmi mnoho důvodů – m.j. izraelská letadla ničila civilní objekty na iránském území. A nynější podpora Izraele  teroristům, kteří válčí v Sýrii, je opět přímý podklad k tomu, aby ve vítězné válce „správného islámu“ proti pseudoislámským teroristickým skupinám byl Izrael likvidován – tedy vytváří oficiální příčinu toho, proč má být Izrael zlikvidován. A dělá to sám Izrael. Ale tak se provádí globální řízení, globální politika…: kdy se rukama davu, který neví, co se děje, připravuje zničení celého státu a celého národa. Proč GP potřebuje, aby bylo židovstvo ve světě zničeno? – aby mohl ukázat: – za všechna vaše neštěstí mohli židé – a úvodem všecko svalit na následky jejich činů. A až se následně ukáže, že židé sice byli vykonavateli jakési politiky, ale vinu za vše na ně jistě svalovat nelze… Potom nastupuje druhá fáze: – promiňte, ale to vy jste přece židy zničili a vy za to můžete – co tedy ještě chcete? Modlete se a kajte se! A GP znovu provádí skryté řízení, a než přejde období pokání, a než se vypracuje pochopení toho, jak se z nadstátní úrovně provádí řízení zemí a národů, uběhne nejedno desetiletí, a možná i století. A to je čas, který GP potřebuje. Takže vše svalili na židy, zavedli nový nástroj – a tím novým nástrojem jsou scientologové, o tom jsme už nejednou hovořili. A židé č.2 – tedy Arménie, mohou také být použiti jako přechodná forma, anebo ne a může je zasáhnout podobný finální holocaust. Vzpomeňme si na obrovské arménské pogromy počátkem 20.století.. Nic nového pod sluncem…

Takže, aby k tomuto nedošlo, nelze připustit finální holocaust, nelze připustit zničení Izraele. A tuto politiku provádí Putin. A dobře dělá. Ovšem je také nutné, aby mozek zapojili i v Izraeli a distancovali se od přímého spojení s teroristy…

 

K blížící se schůzce prezidentů Ruska a USA. Jaké změny ve světě může přinést?

 

Ta schůzka především musí posloužit upevnění pozice Trumpa. Není tajemstvím, že celá předvolební prezidentská kampaň Clintonové byla postavena na snaze označit Trumpa za ruského agenta, který bude sloužit zájmům Ruska. Ta kampaň ale s velkým rámusem propadla. Pokud následně mluvili o tom, že Trump zvítězil hlasy volitelů, ale ne voličů – je to lež. Trump totiž vyhrál s velkou rezervou u obou kategorií, protože ho podpořilo samo nitro Ameriky, sama Amerika. Když prohlásil, že je pro rovnoprávnost mužů a žen, podpořili ho všichni heterosexuální američtí muži a už to je velká stopa. Nicméně všechna masmédia mainstreamu postavila svou politiku na tom, že Trump je agentem Ruska a Putina, a že jeho politika bude mít pro USA zničující následky. Úkolem tohoto hamburského setkání bude zdůraznit, že Rusko je Rusko a USA jsou USA a Trump je tam prezidentem. Právě proto se předem upřesňují různé nuance, za Putinem přiletěl Kissinger, protože toto setkání prezidentů musí být vedeno velmi delikátně. Na tuto schůzku čekají napjatě ti, kdo jsou naladěni protitrumpovsky a protirusky . To jsou dvě vrstvy, které se nepřekrývají, ale vzájemně zesilují. A jakákoli chyba může mít v USA nepředvídatelné následky. Ta země skutečně stojí na hraně občanské války, valí se přes ně krize států, z nichž mnohé nejsou schopny díky obrovským deficitům schválit rozpočty. Kalifornie, která na počátku tohoto století byla 8. ekonomikou světa, je nyní schopna sama sebe zabezpečit jen ze 30%. Pokud by se měly USA zhroutit, zasáhne to všecky. Pokud se zhroutí dolarová pyramida, sesype se všechno – a svět k tomu ještě není připraven. Proto je i v zájmu Ruska, aby se Trump stal plnohodnotným prezidentem USA.

 

K Ukrajině: – kam se tam vyvíjí situace? Kdy se už Ukrajina rozhodne, kam půjde, a bude-li na Ukrajině velké krveprolití?

 

Jde o to, že Ukrajina jako stá neexistuje vůbec a jako státnost o ničem nerozhoduje, nic neřeší. Všechno, co se kolem Ukrajiny rozhoduje, rozhodují vnější hráči. Těmi jsou USA, které tam udávají tón a které si nedávno pozvaly Porošenka na 6 minut k Trumpovi, je to Evropa, která musí přijít vystřídat USA při řízení Ukrajiny, a je to Rusko, které obecně hájí zájmy samotného ukrajinského lidu. To proto, že jsou USA i Evropa zainteresovány na zachování banderovské školky, a koneckonců vržení Ukrajinu do války, ve které by Rusové zabíjeli Rusy. Ovšem USA i Evropa jsou velmi nemocné, tento scénář pro Ukrajinu se vůbec neplánoval – plánovalo se něco jiného: – vytvoření evropského chalifátu prostřednictvím velké migrace, která smete země a státy a budou vytvořeny nové národy a nové státy. A Ukrajina měla být připravena na ten moment, aby udeřila na Rusko tak, aby se nemohlo stát stabilizujícím faktorem.

Rusko ovšem posílilo natolik, že začalo provádět aktivní globální politiku a měnit rozložení sil ve světě, tak GP zarazil vytvoření islámského chalifátu – inu IS už dobíjejí a není nositel, který by přišel rozbít Evropu. V této souvislosti, USA, které sledují výlučně svoje zemské zájmy, také provedly na Ukrajině státní převrat a rozpoutaly tuto válku. Jejich cílem bylo vtáhnout Rusko do války, aby likvidovaly konkurenta. Tedy procesy – válka na Ukrajině a nájezd na Trumpa jako ruského agenta – jsou vzájemně propojeny, jsou to zájmy zemské elity USA, aby Státy zůstaly hlavním parazitem na celém světě. Aby dál existoval Pax Americana a oni vysávali dále všechnu šťávu z celého světa. V této souvislosti je Ukrajina něco jako kufr bez držadla – USA už nemohou Ukrajinu nést, a Evropa je natolik nemocná (že je lépe ji nekrmit, protože by to mohlo – jako u člověka vyvolat další zdravotní komplikace), má tolik migrantů, nahromadily se v ní takové hospodářské problémy (m.j. i vyprovokované USA cestou sankcí proti Rusku), že pověsit na ni ještě Ukrajinu, by bylo jako kámen na krku plavajícího. Ovšem zahodit ten kufr – tedy odevzdat Ukrajinu Rusku také nemohou, protože celá Evropa, celá západní politika posledních 20 let byla postavena protirusky. Takže nakonec došli k momentu, kdy mohli vytvořit nástroj proti Rusku. Vytvořili „svidomé“ Ukrajince a banderovce – to jsou ti Rusové, kteří mají zabíjet Rusy. Takže vlastně, aby Rusko samo sebe zničilo. A vzdát se toho nechtějí. Ovšem, čas nestojí na místě a problémy, které vznikají jak před Evropou, tak před USA, i před Ukrajinou, nutí lidi řešit problémy samostatně a bez ohledu na nadstátní řízení.

A proto, čím úspěšnější bude výstavba státu v LNR/DNR, jako právních nástupců státu Ukrajina, tím rychleji se zhroutí nynější kyjevská banda, a o to méně krvavé budou následující události. Vtom je jádro pudla. A proto se americké zemské elity tak, či onak snaží podkopávat právě budování státu v LNR/DNR. A snaží se je odtrhnout od Ukrajiny a nějak je strčit Rusku – v zájmu zachování oné banderovské školky na zbylém území Ukrajiny. A zabírají na to i někteří patrioti v Rusku i na Donbasu, kteří ho považují za silné řešení.

 

To mohu potvrdit, protože žiji v sousedství a sleduji denně dění na síti. To nejsou jednotlivé výkřiky typu „ať si na Ukrajině dělají, co chtějí“, „oddělme od nich Donbas“. To už má charakter koordinované kampaně.

 

To je ovšem protiruská a protistátní ale i protiukrajinská politika. Proto oni na Ukrajině ničí průmysl, infrastrukturu, zvyšují komunální platby, aby lidé, zaměstnaní otázkou vlastního přežití, nebyli schopni organizace, odporu.

Ve skutečnosti za tím je velká válka, protože banderovské hnutí na zbytku Ukrajiny tak chytí druhý dech a bohaté financování, a bude jen otázkou času, kdy je vrhnou do boje proti nám.

Evropa ani USA nemají sílu Ukrajinu dál táhnout – tady je to poněkud otázka času. To, že Porošenko a spol. skončí před soudem, je zřejmé. Ukrajina se musí stát samostatným státem, ale na základě DNR/LNR, a banderovština bude vyčištěna. Lidi je třeba osvobodit. Bez vnějšího příkrmu se kyjevská banda zhroutí. Všechny ty řeči o tom, že Avakov (ministr vnitra) chystá státní převrat, apod. – to jsou pokusy o rozpoutání velké války na Ukrajině – s jakýmikoli následky – ale už docházejí síly.

 

A co Katar? Tato země, která je jakýmsi oddělením ExxonMobile, a která je vojenským nástupištěm USA, najednou dostala ultimátum arabských zemí, a dnes jeho metropole Dauhá zveřejnila svoji odpověď těmto zemím. Co to všecko znamená s hlediska globální politiky?

 

Tady je právě globální politika, nikoli geopolitika, nebo zahraniční politika. Probíhá přerozdělení sfér řízení ve světě. A rabském světě dlouhodobě všechny náboženské procesy a sjednocující úsilí řídila Saudská Arábie. Ovšem ta svoje řídící zdroje úplně vyčerpala a na její místo, jako sjednotitele celého islámského světa, musí přijít Irán. Ale jak to udělat? Byl vybrán stát, kde když Angličané krájeli hranice, udělali to tak, aby všechny nově vzniklé státy byly závislé na řízení z Londýna. Všechno, co se děje v Kataru, Saudské Arábii, Kuvajtu, Jemenu, to vše se řídí z Londýna. Ovšem dnes centrum řízení postupně přechází z Londýna do Číny a tento segment řízení přes Saudskou Arábií je třeba předat Iránu. K tomu je třeba nástupiště, které by začalo bořit ideologickou stabilitu Saudské Arábie. Vojenská stabilita se vyvinula tak, že se všichni báli saudské vojenské aíly, aly ta není dnes schopna se vypořádat se špatně vyzbrojenými Húsity v Jemenu. A takovým nástupištěm je Katar. Pokud jde o zavření stanice Al Jazíra, tak ta byla vytvořena k jinému globálnímu projektu – k IS. Ten se teď hroutí a je třeba ho uzavřít. A otvírají se nové – turecká vojenská základna v Kataru, plná hospodářská spolupráce s Iránem, a tak tam vstupuje Turecko a Irán. Ve skutečnosti ale pouze Irán, protože Turecko v budoucích plánech nehraje žádnou roli – Turecko jako takové by nemělo existovat, to je pouze dočasný stát.

Celá otázka spočívá v to, že dosud byly dvě centra: – evropské a euroatlantické (Británie a USA).

Nyní se centrum koncentrace řízení přesouvá do Iránu a centrum euroatlantické se přesouvá do Číny. Původně ale měl být Irán osvoboditelem Evropy od „špatného islámu“ .To se nepodařilo, ale neznamená to stornování procesu přenosu řízení. Navíc je to třeba postrčit – a proto Katar.

 

Jaká událost posledního týdne-dvou s hlediska globální politiky se Vám zdá být velmi důležitá a zajímavá, ale masmédia si ji nepovšimla?

 

Tady chci trochu poopravit. Velká nebo malá pozornost tu není zásadní. Ale míra pochopení této události v masmédiích. Velmi důležitým a významným byl příjezd Kissingera a reakce Ruska, jak bude uskutečněno setkání Putina s Trumpem. To když Putinův pomocník řekl: „My vyhledáme v prezidentově programu možnost setkání s p.Trumpem..“. Chápejte, že to je zásadní změna vztahu Ruska se všemi zeměmi světa a s celým nadstátním řízením. To s hlediska vzdálené perspektivy. Ale s hlediska doby blízké to je například teroristický akt v Bruselu – velmi podivný. Ve skutečnosti to nejspíš znamená, že šlo generální zkoušku na velkou akci…

 

Přeložil: – 170707

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

33 reakcí na Valerij Pjakin o aktuálních událostech

 1. strejda napsal:

  Pjakin se nezapře. Musíme ho číst a vnímat jako celek. Jeho myšlení je mnohovrstvé a ty vrstvy jsou navíc velmi zprohýbané. Má velký význam pro osvobození pohledu do budoucnosti od balastu současnosti. Popisuje spodní proudy a snaží se své čtenáře přesvědčit, že musí opustit navyklá řešení. Jsme účastni v době jaká ještě nikdy v historii nebyla. Ano, bylo v minulosti mnoho převratných událostí, ale vše probíhalo nějakým postupným proudem. Doprava byla komplikovaná stejně jako přenos myšlenek a informací. Co dříve trvalo týdny, ba i měsíce, se dnes odehraje v minutách nebo nejvýš v hodinách.
  Pjakin – a zajisté nejen on – ukazují na dynamiku přicházejících změn a hledají jak tomu všemu porozumět a jak na to reagovat.
  To je vše hezké, ale naprostou většinu lidstva to nezajímá, má jiné priority postavené především na konzumu. Politici, kteří by společnost měli řídit, nejsou vybíráni podle kvalit ale podle osobního tahu na branku a za vlastními prebendami. Morálka států upadá.

  To se mi líbí

 2. st.hroch napsal:

  Chci se váženým čtenářům omluvit za nezvyklé překlepy dopuštěné v tomto mém textu… Navíc jsem neuhlídal korekční prográmek v kompu, který sice pomáhá svými červenými a zelenými vlnovkami při kontrole napsaného, nicméně má vlastní „hlavu“ a dokáže občas měnit význam slov. V tomto textu transformoval Globální prediktor do „predátora“ a jinak v překladech textů o Ukrajině se železnou pravidelnosti dělá z Majdanu – mejdan…Takže ještě jednou: … „mea culpa!“

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Překlepy si nelamte hlavu. Všiml jsem si ale asi dvakrát, že „pěrevody na russkij“ anglických textů, které někdy používáte, neodpovídají vždy významově originálu.

   To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   On se ten Globální prediktor svým chováním nějak významně liší od predátora?

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Hrochu, berte to tak, že to předkládáte lidem s vlastním myšlením a mozkem. Ti dokáží leccos rozklíčovat a převést do řeči pro sebe zcela jednoznačné. A pak, zrovna Pjakin je dost komplikovaný sám o sobě. Píše o světě ve kterém zažití jednoduchá pravidla a stereotypy neplatí.
   takže Vám za +1

   To se mi líbí

   • st.hroch napsal:

    To, že čtenářstvo je tu povětšině takový, je ale přece důvod, proč píšu právě sem…:-)

    To se mi líbí

  • Cech napsal:

   V překladu se každý ze zdejší hodovní síně, jak již bylo mnohokrát řečeno, rozebere bez sebemenších problémů.
   No a když bude opravdu nejhůř, tak více jak polovina zdejších si to poslechne v originále.
   Proto prosím, až tolik popela na hlavu si nesypte.
   Pro mnoho čtenářů bude spíš velmi obtížné uchopit substituce, které V.V.P používá v popisu nadnárodních „elit“ a jejich vztahů k architektuře globální moci.
   Pro přiblížení Whoiswho je dobré si přečíst, či poslechnout barona Jacoba Rothschilda, je to sice 80_letý stařík ale naprosto přesně a jmenovitě konkretizuje Pjakinovy substituce.

   To se mi líbí

 3. blue.sun napsal:

  Mimo téma ale: http://www.ctidoma.cz/politika/2017-07-14-matej-stropnicky-prazsky-okruh-neni-tak-dulezity-jak-se-prezentuje-32343?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu fakt může něco tak hloupého existovat? Zdráhám se to vůbec označit za člověka…

  To se mi líbí

 4. Slim napsal:

  Izrael a židy vůbec globální predátor (GP) už nepotřebuje

  Nanejvýš kuriózní tvrzení!
  Žádný stát neovlivňuje zahr. politiku USA tolik jako Izrael. Jsou dokonce důvěrně propleteny (ty politiky.) To „každý“, kdo se zabývá mezinárodní politikou dobře ví.. Cirkus, který propukl po vydání této knihy

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Israel_Lobby_and_U.S._Foreign_Policy

  to jen dokazuje. Což pro mne Pjakina jako autora zcela diskvalifikuje

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Slime, musíte rozlišovat mezi potřebou a mezi vlivem. Vliv Izraele na americkou politiku je enormní, ale to vůbec neznamená že je to pro USA tak potřebné a výhodné. Z pohledu běhu času jednou dojde – a patrně dochází – ke změně pohledu. Další okolnosti se mění velmi rychle.
   Pokud USA zjistí, že Írán nezničí, že má příliš pevné kořeny, tak přijde na řadu politika ovládnutí a využití. A pokud bude význam Íránu větší než Izraele – a to již nesporně je – tak se musí reagovat. Samozřejmě se proti postaví izraelská lobby a bude boj. Krutý a nelítostný. Zatám je ale v USA situace velice nepřehledná, nad presidentem visí Damoklův meč a objevují se zárodky občanské války. Blíží se kritická doba v čase kdy svět nestabilitě USA nepomůže pro své vlastní starosti.
   Nemůžete proto vycházet z dosavadního poznání. A o tom právě Pjakin píše. Přečtěte si ho znovu včetně starších prohlášení. Je to nové, je to jiné a je to k zamyšlení. Není to ale předpověď faktů. Je to jako bubnování někde dole v Morii krále Pána prstenů.

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    No teda! Taky Galaxie jednou zanikne 😦

    Maynard Keynes když kdysi vyvracel argument předchozích ekonomů, že ať jsou výkyvy jakékoliv, jednou se to „srovná“ a nastane „rovnováha“, (na této podivné z fyziky odcizené kategorie oni extrémně lpěli), posměšně pronesl svůj nejslavnější bonmot, kterým vysvětlil proč je zajímavý jenom „short run“.:
    „V dlouhodobém výhledu jsme všichni mrtvi“.

    Jsem si jist, že Pjakin nehledí do 22. století, ani do 23. On chce jenom odůvodnit velmi současný zvrat ruské politiky

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Hledí do 21. století, jak známo, zbývá mu ještě „pouhých“ 83 let.

     To se mi líbí

     • Slim napsal:

      Mě připomíná Cagliostra, avšak de gustibus..
      Má-li vidění do budoucna, nemusel by mít finanční problémy (které má, jak čtu). Věděl by v této chvíli, jestli vyhraje Querrey nebo Čilič. Já bych si skoro vsadil na prvního, ale papírový kurz je opačný.

      To se mi líbí

  • karel napsal:

   „Izrael a židy vůbec globální predátor (GP) už nepotřebuje.“ Ano, přesně, jak uvádíte, Slime, je to kuriozní tvrzení pana Pjakina. On to určitě ví. Schválně mlží. Čím více mlhy kolem tohoto Státu, tím je to pro tento Stát lepší! Ten predátor je, ho, nemůže zničit. Ani Židy, ani Stát Izrael! Stát Izrael má základní heslo, ze kterého se odvíjí všechno v tomto Státě. Heslo zní: „Už nikdy jako ovce!“ Pokud by se něco dělo v protikladu tomuto heslu, následuje druhé. To zní: “ Když my, tak Vy Také!“ To platí na ty státy, které by mlčky přihlížely ke zničení Státu Izrael. Přeberte si to každý, jak chcete. Takže všechno je naopak. Státu Izrael nanejvýš vyhovuje, když státy kolem něho se topí ve vzájemných válkách,řeknu to eufemismem: „Čím větší nepořádek kolem nás, tím lepší pro nás.“ A Rusko? Rusko dělá vůči Státu Izrael velmi korektní politiku. Ta je již sedmdesát let, plus-minus, stejná. Od bojů a jednání po Druhé světové válce, kde velmi významnou roli hrálo Československo, samozřejmě právě se souhlasem Stalinova SSSR. Od roku 1945 do 14. května 1948.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Veronika Sušňová-Salminen a její „chápání“ zde spíše spinování pojmu revoluce, opravdu nestojí za tu námahu pochopit její spin_text.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.