Jak jednoduché


Náš mediální expert poslal zajímavý článek

Jak prosté, milý Watsone

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

23 reakcí na Jak jednoduché

 1. brtnikvbrlohu napsal:

  Takových zázračných metod jsem už za svou praxi zažil.. pokaždé byl můj komentář — uvidíme za pár let — většinou to vyšumělo do blba, někdy se ukázalo že v určitých specifických případech to má něco do sebe, ale zázrak to není – prostě Kristův zázrak uzdravení Lazara se nekoná byť by bylo škoda na to úplně zanevřít protože nějaký efekt to má – mno a někdy vzácně se ony naděje potvrdí v celém rozsahu.
  On pokrok v léčbě nepadá z čistého nebe – je to cesta malých krůčků a ledacos se rýsuje už nějakou dobu než to vypukne
  A ještě – podobné věci se musí umět a musí to být teoreticky pofutrované, pokud je to jen z novinového článku a ne z odborné zprávy tak zůstávám skeptik.

  To v obecné rovině.

  To co je v poslední kapitolce není nic nového — jde o obecné zásady rehabilitace dávno používané.

  A tak mne napadá — nehoní paní primářka vodu či jinak nenahání si kšeftíčky — ale nechtěl být být nespravedlivý, čas ukáže.

  Tristní stav našeho zdravotnictví viděný očima které rozumí je katastrofální, poslední dobou o něj zakopávám až příliš často. – to ale s článkem přímo nesouvisí to si jen ulevuju.

  To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   PS – pokud by se to ale někomu nabízelo – TAK ZKUSIT – tady se nedá nic pokazit – tedy za pokus to stojí, třeba to i pomůže.

   To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   Nevím, co paní primářka honí, ale voda to nebude… Mimochodem, už nějakou dobu „cvičím“ pár cviků této metody. Výsledky sice výrazně nepociťuju, ale baví mě to, protože něco jako had: „ležíš a ideš“. Z podobnýho důvodu je mým dlouholetým favoritem ve fyzkultuře pétangue (při něm se dá i průběžně konzumovat) …:-)

   To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Nikdy jsem nedokázal udělat stojku a přemet.
  Dnes večer se připravím (dám si dva panáky) a půjdu na to

  To se mi líbí

 3. blue.sun napsal:

  No, teorie je to hezká, ale z vlastní dlouholeté závodní praxe mohu říci, že bez pomoci a skutečného tréninku to nefunguje.
  Představa, že budete ležet na gauči a pouhou myšlenkou si na břiše vytvarujete „pekáč buchet“, je skutečně jen představou.
  Tahle teorie ale docela dobře funguje jako motivační nebo ve spojení s elektroterapií, kde může nefunkčním svalům pomoci.

  To se mi líbí

 4. Hudec napsal:

  Kamarád mi obratem napsal dotaz: „Myslíš, že to funguje i v sexu?“
  🙂

  To se mi líbí

 5. z/a/drátovaný Rosťa napsal:

  Článek je to supr a dal jsem plný počet, protože mně velmi pomohl. Když provozuji otomanový ležing, tak má drahá polovička občas chce něco podat, nebo podržet. Teď jí mohu říct, že právě cvičím a jsem fyzicky úplně vyčerpán. Takže tímto děkuji našemu mediálnímu mágovi za pomoc. Přišla v pravou chvíli.

  To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  Hmm, že se paní doktorka koukala na Kill Bill….

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Hmm první mínus co mne zarazil. V tom filmu si letošní hvězdaKF za údajně 12 hodin rozhývala nepohyblivé nohy tak dokonal, že mohla říditauto.

   To se mi líbí

 7. NavajaMM napsal:

  Toto sú pomerne staré informácie a nie je to žiadna zázračná metóda. Prvý raz som sa s tým stretol v súvislosti s lezením (boldering) a priniesla to kamarátka z oddielu – psychologička.
  Vôbec nejde o posilňovanie svalov mentálnym spôsobom, to nejde. Vtip je v tom, že pri lezení je treba cvičiť jemnú koordináciu na malých chytoch a stupoch. Väčšinou je to fyzicky náročné a často je to priamo na skale boj so „šijacím strojom“, takže tá koordinácia ide bokom. Na tieto prípady je cvičenie v predstave veľmi účinné a efektívne.

  Druhá vec je, že to funguje aj naopak. Ak si človek pred spaním predstavuje, že sedí v práci a rieši pracovné problémy, mimovoľne mozog vysiela signály do svalov, ktoré sú v práci zaťažené – úplný zabiják pri sedavom zamestnaní – napnú sa krčné svaly a zabrať dostane aj karpálny tunel (myš, mobil). Človek si takto pomaly zarába na seknutie v chrbtici.
  Preto som ako masér pri uvoľňovaní krčnej chrbtice vždy kládol klientom na srdce, aby pred spaním robili strečingové cvičenia a mysleli na niečo príjemné a uvoľňujúce.

  To se mi líbí

 8. Cech napsal:

  Popis co je to za novinku a jak přibližně funguje, již přinesl NavajaMM, tak jej nebudu duplikovat.
  To že mozek ovládá svaly a má na to celkem slušnou kabeláž z neuronů a celou filtrační soustavu chemických synapsí. Jejich charakteristickou funkcí je to, že první neuron na zakončení svého axonu sekretuje neurotransmiter a ten je registrován příslušným receptorem na dendritu, těle nebo dokonce axonu druhého neuronu, kde vyvolá specifické změny.Jednou z nejdůležitějších vlastností chemické synapse je jednosměrný převod. Můžeme tedy říci, že nervový impuls se vždy šíří z presynaptického neuronu na neuron postsynaptický.
  No ale aby to nebylo tak jednoduché tak má mozek ještě k dispozici mnohem vzácnější elektrické synapse gap junctions, které přímo umožňují přestup iontů a tím i elektrických změn na membráně jednoho neuronů na druhý.Tento typ synapse je funkční oběma směry, no a dále a podrobněji je to nezbytné znát na zkoušku proto ne pro nás.

  To podstatné je že díky nedokonalosti našeho mozku můžeme žít v matrixu a to nejen v tom svalovém ale i vědomostním.
  No a ta schopnost zkonstruovat matrix za b, je onou platformou na které Joseph Nye definoval soft power.
  Proto podle Roberta Dahla je moc schopností aktéra A přinutit aktéra B, aby vykonával určitou činnost, kterou by jinak nebyl ochoten provádět.
  No a dále je to o tom jak to mnohem lépe popíše náš profík – > pomocí masmediální manipulace s vlastními občany vytvořit vhodné podmínky pro nátlak na občany cizího státu.
  Koncept soft-power :
  Soft power pracuje s vymodelovanou fikcí přitažlivostí a nikoliv s nátlakem, jako je tomu v případě hard power. V hypotetickém případě aktér A disponuje tzv. soft power (je schopen vymodelovat takovou fikci), která ovlivňuje a mění preference aktéra B, jenž na základě vymodelované fikce zcela dobrovolně mění své chování ve prospěch aktéra A.
  Tož tak nějak ve zkratce ona teorie současného použití odkazu profesora Josepha Nye ale více z praxe může spíš náš profík.

  Takže snad více z praxe masmediální manipulace objasní sám Jarda.

  To se mi líbí

 9. Slim napsal:

  OT „Jazykový koutek“

  Je dobře pozorovatelné, že některé jazykové výmysly se šíří z kruhů politiků a novinářů. Klasickým příkladem je výslovnost „zemEdělství“, kterou kdysi používal Antonín Novotný a všichni vrtichvosti to začli opakovat. Nevím, co v tomhle převažuje, zda nevzdělanost a z ní pramenící náchylnost k takovým „módním“ nesmyslům, nebo snaha přitřít se a být IN.

  Nový jev, který teď pozoruju v řeči rozhlasových spíkrů je výraz „když to tak řeknu„. Zdá se, že se používá v situacích, kdy si mluvčí není jist tím, co říká, nebo formulací, kterou užije.

  Nevím, jestli s tím nezačal Václav Moravec, který taky býval v rozhlase a velice mě vždycky bavil formulkou „cituji doslova“..

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.