Glossarium minor XLVIII


„Volačo sa chystá“

Možná si tuto průpovídku ze starého vtípku pamatujete. Ale opravdu jsou jakési náznaky změn? Počasí začíná připomínat rok 1947 s jeho neúrodou. Tehdy nám pomohl Sovětský svaz, který si nás tím zavázal. Současně se několik Havlových pohrobků pokusilo sepsat jakýsi pamflet s názvem Několik vět 2017.  A blíží se opět rok s osmičkou na konci. Opravdu se něco chystá?

 

Alergie

Zdravotnická péče dosahuje nevídaných vrcholů.  Objevují se alergie, které jsme kdysi vůbec neznali. Neslyšel jsem o lidech, kteří nemohli pít mléko a jíst mléčné výrobky. A pokud je nejedli, přičítalo se to prostě jen obyčejné nechuti. Tu má ostatně dodnes leckdo.
A o lepku věděli snad jen potravináři jako o něčem co způsobuje potřebnou vazkost těsta. Dnes jsou v módě i diety pro ty, kterým lepek jinak nevadí.

 

Diktátor.

Dle logiky hérečky Báry Štěpánové byl T.G.Masaryk diktátorem. Protože se fotil s dětmi. A s dětmi se fotí jen diktátoři. Takže tato hérečka postavila do jedné řady s Masarykem i Hitlera a Stalina. Opravdu velký intelektuální pád. I když má ona vlastně z čeho padat?

Příspěvek byl publikován v rubrice Glossarium se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

43 reakcí na Glossarium minor XLVIII

 1. blbíš napsal:

  Opravdu velký intelektuální pád. I když má ona vlastně z čeho padat?…
  „z čeho padat“ – opravdu netuším, Bavore … ale rozhodně tuším, že má na co padat (neb asi u ní jediné místo, kde se urodilo)!

  To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  K Masarykovi.
  Fotenie s deťmi ako dôkaz diktátorstva je trochu slaboduchý, ale nie že by Masarykovi celkom chýbala určitá „štátnická rozhodnosť“, ktorá v istých momentoch pôsobila pozitívne.
  Napríklad sa v role prezidenta nenechal odstaviť na reprezentačnú druhú koľaj a presadil do ústavy mnoho prezidentských výkonných právomocí. Tie právomoci bol pripravený aj uplatňovať, takže nedávny spor o demisiu medzi Zemanom a Sobotkom je svojim spôsobom ešte plod Masarykovskej „diktátorskej“ tradície.
  Alebo prípad tretej voľby Masaryka za prezidenta, ku ktorej podľa ústavy vôbec nemalo dôjsť. Toto si netrúfa kritizovať nikto, kto občas zájde v Čechách na pivo.
  Masaryk tiež predurčil za svojho nástupcu Beneša a všetci to rešpektovali aj keď už bol Masaryk dávno po smrti (aj Gottwald po 1948). Takže ako diktátor bol Masaryk podstatne efektívnejší než Lenin, Stalin aj Hitler všetci traja dokopy.
  Na druhej strane Jan Masaryk mal kedysi prehlásiť, že keby prof. Masaryk žil počas Mníchova, tak by povedal: „Tož budeme sedlat.“ Tak myslím, že v niektorých (hlavne kritických) chvíľach je dobré mať na čele štátu človeka s diktátorskými sklonmi.

  To se mi líbí

 3. blbíš napsal:

  Všimněte si toho Masaryka, v mírným odstupu od nejbližšího dítěte, chytře stojí, takže ho žádný děcko neposlintá, nepoprská, nepoblinká. Jó kdo umí, ten prostě umí, to si klidně může vzít i bílej vohoz!!! Bejt to já, tak sem už dávno zaprasenej až hanba vod tý po mně věčně lezoucí havěti … tudle mně bylo nařízeno se taky fotit s dětičkama, ale víc jak diktátor jsem se cejtil jako poslintanej debil, co se vod něj očekává, aby se ještě k tomu všemu usmíval! … Tušíte správně, já nasr…j, děti nasr..ý, ale fotografující maminky nesmírně šťastný. Zrovna před několika dny jsem byl na takovým fajnovějším jednání, kde byl nutnej voblek … a co myslíte, sáhnu do kapsy saka a … a tam bytelně přilepený zatvrdle rozslintaný lízátko i s kapesníkem … a pak že diktátor, husa jedna!

  To se mi líbí

 4. bob napsal:

  Hloupá herečka nestojí za zmínku.
  K prezidentu T.G.M.
  Je až legrační, že ti samí „politici“, kteří se hlásí k odkazu T.G.M., jsou zároveň pro to, aby prezident byl zjednodušeně řečeno kladeč věnců. Což Masaryk rozhodně nebyl
  Nevím, zda by „sedlal“ (rád uvěřím, že ano), co vím, že by rozhodně nešel s mainstreamem.
  Docela by mě zajímalo, jak by se stavěl k EÚ, uprchlické krizi….(zde asi každá názorová skupina řekne, že by zastával a prosazoval její názor).

  To se mi líbí

  • blue.sun napsal:

   Masaryk a EU, zajímavé téma k zamyšlení. Vezmu-li Masaryka takového, jakým byl ve své době, tak by snad o vstupu do EU ani neuvažoval. Vždyť se sotva z jednoho podobného mocnářského spolku vymanil. A naopak, kdybychom Masaryka vytrhli z jeho doby a usadili jej do dnešní, byl by vůbec tím Masarykem, kterým byl? A byl by vůbec politikem?
   Co si tak matně vybavuji, byl Masaryk vždycky pro širokou spolupráci, ale zároveň tvrdě zastával roli státu. Možná bychom byli někde na úrovni Norska, které s EU spolupracuje a je v Schengenu, ale není členem EU. Jenže… my zase nejsme Norsko.

   To se mi líbí

 5. blue.sun napsal:

  Mě jen napadá k těm alergiím – ony asi byly vždycky, jen se to ničím nepojmenovávalo. Prostě se to přičítalo „nějakým problémům“. Největším problémem asi nakonec je přehnaná čistotnost lidí v kombinaci s nepříliš zdravým prostředím. Ztrácíme odolnost a pak stačí i drobná nesnášenlivost vůči něčemu a jsou z toho problémy. Kdo kdy slyšel třeba o alergii na citrusy? Otázkou je, jestli pak je na samotné citrusy nebo na to, že dostáváme chemicky ošetřené plody, které by tu u nás fakticky ani neměly být. Možná nakonec bude stejný problém i s mlékem či lepkem – alergie není na mléko jako takové, ale na to, že mléko je kontaminované něčím, co se za dlouhé roky agrochemického hospodaření dostalo do biosféry.
  Další věcí taky asi je přecitlivělost lidí na bolest nebo obtíže. Polovina národa se hroutí z toho, že jim je trošku zle nebo je bolí hlava, ibalginy žerou po kilech a pak se diví, když se jejich tělo rozsype. Jenže kolik lidí stráví život cestou mezi prací a televizí? A když už je nejhůř a doktor jim poví, že by se měli hýbat, přihlásí se rovnou na maratón, kde se totálně zničí tak, že je další doktoři dávají dva roky dohromady. Já běhám závodně šest let, od roku 2006 jsem závodně bruslilo, ale ani náhodou neuvažuju o maratónu, protože vím, že na to mé tělo zatím bez následků nemá. Jenže lidé chtějí všechno hned teď… instantní doba.

  To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   Podstatný rozdíl mezi dřív a dneska je v tom, že množství alergenů – potažmo svinstev bylo dlouhá léta více méně konstantní, ne že by jich nebylo, dokonce možná i víc než dneska – a razantnějších škodlivin – např plísně v obilí. Rozdíl je v tom že dneska se jejich sortiment razantně mění – ty staré na které se lidstvo více méně adaptovalo díky i oné přehnané hygieně mizí a místo nich je tu spousta nových uměle vyrobených sajrajtů – známých i jako Ečka s tím že se tahle inovace urychluje. Lidstvo prostě jde do styku s čerstvým agens na které není adaptované.

   To se mi líbí

   • blue.sun napsal:

    Což je v podstatě totéž, co jsem napsalo… jen podané asi čitelnější formou.
    Jo, asi mi práce poškodila mozek a teď všechno píšu moc složitě, protože se to ode mne očekává…

    To se mi líbí

 6. Laco G. Mlynář napsal:

  Zkoušel jsem najít nějaký zdroj, kde výše uvedené Štěpánová řekla a nenašel. Ne že bych se B.Š zastával, jednou mne předjížděla na dálnici asi 160kou a na zadní části karosérie měla nápis:“Dodržuj bezpečný odstup, toto auto řídí Bára Štěpánová!“ No stračena.

  To se mi líbí

 7. NavajaMM napsal:

  OT: letí poštový holub, pán Bavor.

  To se mi líbí

 8. Rosťa napsal:

  Mistr Werich jednou řekl: „Buď je blbej, nebo to dělá za peníze“. A tu stopu peněz je potřeba sledovat, protože drtivá většina komediantů by bez grantů a dotací nepřežila. A komedianti hráli vždy tomu, kdo víc zaplatí. A kdo platí? No, přece min. kultury. A ministrem je náš „milý spoluobčan“ sudetoněmeckého lansmančaftu Herman, úhlavní to nepřítel presidenta. Kruh se uzavírá. Je proklatě málo komediantů, kteří na tuto hru nepřistoupilo ( Jandák, Gott, Troška, Mládek, Vyskočil, Lou Fanánek Hagen, A. Brichta a pár dalších ).

  Přemíra čistoty škodí. Tělo si neumí vytvořit protilátky na různé alergeny a když se potká s problémem, ochoří. Pokud mě paměť neklame, tak nikdo neřešil odřené koleno, balená voda nebyla a klidně jsem se napil vody ze Svratky a straším tu dodnes. A to nemluvím o tom, že se DDT používalo, kde se člověk podíval. Na chalupě, kde sídlím, bylo hospodářství, kravka, koza, čuník a much, jako když naseje. V kuchyňce, kde se vařilo jich bylo nejvíc. Tak se na plotnu nasypalo trochu DDT a bylo na nějakou dobu po muchách. V té kuchyňce polehávala má prababička a dožila se 98. let. Jí dávali tři panáčci poslední pomazání a všechny je přežila. My se nemodlíme, tak máme smůlu.

  To se mi líbí

  • blue.sun napsal:

   No, zase opatrně s tím DDT, na důsledky šíleného hospodaření minulých let právě teď dojíždíme. Jednak má generace a jednak naše děti. Odkud to máme? Jednoduché – na vás se to nepodepsalo, ale odnesl to organismus vašich dětí a skrze ně jejich dětí… Genetika je, svým způsobem, neskutečná svině. Pak se musíme dívat na třicátníky s rakovinou, na rostoucí množství autistických, hyperaktivních (zejména) a jinak postižených dětí (ale tam má svůj díl i to, že dnes se dává diagnóza tam, kde dříve stačila facka).

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    ach jó, slunce … poznámky pod čarou byste možná někdy potřeboval … myslím, že Werich se vo nich kdysi zmínil, doporučuju si to vyhledat.
    Rosťa to napsal s nadhledem, svěže, jasně a … a hlavně, bez smajlíků! Takže asi tak nějak bych to viděl já.

    To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    blue.sune, vy jste stroj, nebo člověk?

    To se mi líbí

   • jaa napsal:

    S poslední větou se dá souhlasit… jinak ne..

    To se mi líbí

 9. Bavor V. napsal:

  Dneska se v USA slaví Den neodvislosti. Poslední dobou mám pocit, že bych takový den také uvítal.Nezávislost na EU

  To se mi líbí

  • z/a/drátovaný Rosťa napsal:

   Včera bylo pozdě. Nepříjemné je, že se bude o5 začínat od nuly a dost lidí si určitou dobu protrpí. Ale my starší už jsme trénovaní. Nás to nepoloží.

   To se mi líbí

  • Ahele napsal:

   ČT měla 1.7. na dvojce zřejmě velké dilema. Vzhledem k nejvýznamějšímu svátku USA měla připraven film Olivera Stonea „Narozen 4. července“ aby nakonec vysílala něco jiného. „Kill Bill“ myslím to byl s Umou Thurman. Mohli se sice vymluvit na FF v Karlových Varech, ale cenzura z toho kouká jak sláma z bot. OS má vroubek kvůli The Putin interviews v originále ovšem u nás se to kdovíproč jmenovalo Svět podle Putina. Asi úlitba cenzorům ze strany Primy.
   http://outsidermedia.cz/a-pak-ze-cenzura-je-nepripustna-aneb-oliver-stone-na-indexu-ct/

   To se mi líbí

 10. jaa napsal:

  Zajímavá ukázka „nezávislého“ investigativního psavectví
  https://zpravy.tiscali.cz/urad-verejneho-ochrance-prav-neposkozuji-ja-na-dno-ho-privedla-sabatova-tvrdi-krecek-299789

  jo a taky jejich dlouhého vedení… ach ta novinářská … mno..

  To se mi líbí

 11. blbíš napsal:

  Opět jsem nevydržel – to je pro mě něco neuvěřitelnýho, to mi hlava prostě nebere! Co proboha sedí dneska na těch universitách za hovada? A ať mi někdo neříká, že ve školství nejsou prachy!

  http://zvedavec.org/prispevky/2017/06/7301-zbytecne-diplomove-prace.htm

  Zbytečné diplomové práce:

  s diskuse:
  Tak kdyby takové „kapacity“ zaměstnával v (ne)ziskovkách jen starouš Soros (a jemu podobní), tak by to nebylo zase tak zlé. Horší však je, že podobní vzdělanostní hochštapleři se dostávají na ministerstva, úřady atd. přesně v duchu „dlouhého pochodu institucemi“. Pokud máte „zdravě fungující stát“, teoreticky stačí jedny volby a (ne)ziskovkáři můžou mít utrum (nebo alespoň značně přistřihnutá křídla), ale pokud tihle paraziti/zrádci nalezou do státního aparátu, nepomůžete si ani volbami (podobnost s deep state v USA) a jediná možnost dostat je odtamtud je násilí.
  ————————————————————————————————————————————–
  Název absolventské práce: Sexuální a vylučovací slovní zásoba a kontexty jejího užívání v romštině
  Anotace: Tato bakalářská práce pojednává o užívání sexuální a vylučovací slovní zásoby v komunitě rokycanských Romů v různých jazykových situacích. Z hlediska funkce sexuální a vylučovací slovní zásoby poukazují na různé kontexty užití a narážím také na tabuizované situace. Závěrečná část bakalářské práce analyzuje výskyt sexuální a vylučovací slovní zásoby v různých sférách romského umění.
  Škola: Univerzita Karlova — Filozofická fakulta
  Obor studia: Romistika
  Cikánský fekálismus — na levičáckých humanitních oborech je to vědecky hodnotné téma. Autor za tuto práci získal diplom a titul Bc.

  Název diplomové práce: Gay pornografie jako afirmace a jako parodie. Genderové aspekty gay pornografie
  Anotace: Cílem práce je analýza gay pornografie z genderového pohledu, která zkoumá ukotvovací procesy genderových a sexuálních stereotypů a současně možnosti a prostory pro jejich subverzi či alternativní čtení. Dále se tato práce zaměřuje na zkoumání role, jakou potenciálně afirmativní nebo parodická pornografie sehrává ve vztahu ke gay aktivismu a emancipačnímu hnutí. Za tímto účelem tvoří empirickou část práce analýza náhodně vybraných gay pornografických snímků české provenience z vybraných vývojových etap tohoto žánru.
  Škola: Univerzita Karlova — Fakulta humanitních studií — Katedra genderových studií
  Obor studia: Genderová studia (GS)
  Koukat na gay-porno a hodnotit ho z „genderového“ pohledu. To je panečku věda. Autor za tento hnus získal akademický titul Mgr.

  Název diplomové práce: Figura kyborga v diskurzu kyberfeminismu
  Anotace: Magisterská diplomová práce bude zkoumat podoby a funkce figury kyborga v diskurzu kyberfeminismu. Zaměříme se na období začínající rokem 1983, kdy Harraway publikovala esej A Cyborg Manifesto, těžiště práce bude tvořit výzkum figury kyborga v kyberfeminismu a kyberfeministickém umění 90. let.
  Škola: Masarykova univerzita Brno, Filozofická fakulta
  Obor studia: Obecná teorie a dějiny umění a kultury
  Státní zkouška proběhla 10. 6. 2015. Autorka obdržela titul Mgr.

  Název diplomové práce: Duhová rodina živoucího světla a lásky
  Anotace: Duhová rodina živoucího světla a lásky. Práce se věnuje popisu mezinárodního hnutí zvaného Rainbow Family of love and Living Light.V práci používám metodu zúčastněného pozorování a strukturované rozhovory. V další části se věnuji historii a sociálním institucím.
  Škola: Masarykova univerzita – Filozofická fakulta
  Obor studia: Etnologie
  Opravdu velmi přínosná vědecká práce. Proto za ni obdržel titul Mgr.
  Název diplomové práce: Výuka tématu homosexualita a prevence homofobie na druhém stupni základní školy
  Anotace: Diplomová práce pojednává o důležitosti vyučování těchto témat již na základní škole. V teoretické části se zabývám psychosexuálním vývojem člověka. Dále se věnuji homosexualitě z hlediska jejího vzniku, výskytu v populaci, otázkami sebepřijetí a homosexuálního partnerství a rodičovství. Součástí práce je návrh preventivního programu, který pedagogům pomůže žáky s t&eac ute;maty homosexualita a homofobie seznámit zábavnou formou s prvky zážitkové pedagogiky.
  Škola: Masarykova univerzita — Pedagogická fakulta
  Obor studia: Učitelství pro základní školy
  Absolventka teď bude učit děti a propagovat deviace na základní škole !

  Název diplomové práce: Vývoj změny vztahu k vlastnímu tělu u transsexuálů Anotace: Diplomová práce se zabývá vývojem vztahu k vlastnímu tělu u transsexuálů. Teoretická část s důrazem na nedávné výzkumy pojednává o oblastech vztahujících se k výzkumu — transsexualismu se zvláštním zřetelem na proces přeměny pohlaví a vztahu k vlastnímu tělu. Druhou částí její práce byl opět praktický „vědecký“ výzkum. Podívejte, jak autorka dokáže filozoficky okecat to, že seděla s několika devianty v kavárně a žvanila o jejich úchylkách: Cílem kvalitativního výzkumu bylo porozumět vývoji vztahu k vlastnímu tělu lidí, kteří sami sebe identifikují jako transsexuály. Výzkumu se zúčastnilo sedm osob. Data získaná z narativních interview byla analyzována z hlediska holisticko-obsahové perspektivy. Respondenti do vyprávění vnášeli také téma akceptace a smíření, téma sexuality atd.Tak to je ten „moderní“ výzkum na moderních humanitních fakultách v režimu moderních západních humanistických hodnot.
  Škola: Masarykova univerzita — Fakulta sociálních studií
  Obor studia: Psychologie — magisterský
  Zkouška proběhla 10. 6. 2013, autorka získala titul Mgr.

  Název diplomové práce: Romský revenant — mulo jako dogma
  Anotace: Práce se tematicky zaměřuje na studium víry v duše zemřelých u Romů. Teoreticky se práce zabývá důsledky uplatnění konkrétních metodologických přístupů na pojetí tradice na příkladu víry v muly — romské revenanty. K tomuto zpracování slouží teoreticky zaměřená sekundární pramenná literatura.
  Škola: Univerzita Karlova — Filozofická fakulta (FF)
  Obor studia: Etnologie — Romistika (ETN ROM)
  Autorka získala titul Mgr.
  Autorka je aktivistka z Člověka v tísni a bojuje za multikulturní vzdělávání.

  Název diplomové práce: Homosexualita u Romů
  Práci se mi nepodařilo dohledat, ale oponentura zde: zde.
  Anotace: Cílem této bakalářské práce bylo poskytnout dostatek základních informací o romské LGBT komunitě žijící v České republice. Přiblížit osudy lidí, kteří jsou vystavováni vícenásobné diskriminaci a zmapovat, zda se mění vztah romské společnosti k LGBT menšině.
  Škola: Univerzita Karlova — Filozofická fakulta (FF)
  Obor studia: Romistika (ROM)
  David Tišer je homosexuálně-romský aktivista, nyní zaměstnán na úřadu vlády v pro-menšinových korytech.
  Pokud ještě neblijete, tak tady máte ještě další nářez: Nadace Michala Kocába nominovala film autora Davida Tišera. Na stránce se uvádí: David Tišer – je nominován za polohraný dokumentární film Roma Boys – Příběh lásky. Film se věnuje zatím opomíjenému tématu romské homosexuality, které nebylo dosud veřejně zpracované. Tato tématika a vůbec veřejná debata o ní je silně odmítána ze strany vlastní komunity, která vyznává tradiční rodinné hodnoty a homosexualitu považuje za opovrženíhodnou nemoc. Dokument má sloužit jako edukativní materiál pro školy, vyvolat diskusi na téma dvojité diskriminace.

  Název diplomové práce: Neúplný feminismus: stopy ekofeminismu v díle a myšlení Milana Machovce, Hany Librové, Luby Lacinové a Mirka Vodrážky
  Vedoucí práce: prof. Dr. Pavel Barša, M.A.
  Škola: Univerzita Karlova — Filozofická fakulta (FF) — Ústav politologie
  Mairovský je pro-uprchlický aktivista a intelektuál ze Strany Zelených Praha 1, vystudoval několik oborů v Praze a Brně.

  Název diplomové práce: Ženy v Asociaci protifašistických skupin aneb „Nejde jen o to, aby i holky mohly mlátit nácky“
  Anotace: Cílem mé diplomové práce je zjistit, jaké je postavení ženy v české Asociaci protifašistických skupin (APFS). Zajímá mne, jak gender ovlivňuje a limituje účast žen na životě hnutí. Diplomová práce si současně klade záměr popsat vnitřní fungování vybrané antifašistické organizace.
  Vedoucí práce: Mgr. Petra Ezzeddine, Ph.D.
  Obor studia: Genderová studia (GS)
  Škola: Univerzita Karlova — Fakulta humanitních studií — Katedra genderových studií
  Autorka získala titul Mgr.

  Název diplomové práce: Genderová analýza filmu Sněhurka a lovec
  Anotace: V této diplomové práci se zabývám genderovou analýzou filmu Sněhurka a lovec, který vyšel v roce 2012. První část práce věnuji představení teorie a metodologie, ze které pak vycházím v analytické části. Primární základ tvoří feministické teorie, konkrétně se pak věnuji především kritické feministické archetypální analýze a metodě vzdorného čtení.
  Škola: Univerzita Karlova — Fakulta humanitních studií — Katedra genderových studií
  Obor studia: Genderová studia (GS)
  Autorka získala titul Mgr.

  Název diplomové práce: Romský holocaust
  Anotace: Diplomová práce „Romský holocaust“ se zabývá perzekucí, vězněním a vyhlazováním Romů, žijících v Evropě. Praktická část obsahuje zpracované přípravy výuky tématu romského holocaustu v hodinách Občanské výchovy na druhém stupni základních škol, které je možné k výuce použít.
  Škola: Masarykova univerzita Brno — Pedagogická fakulta
  Obor studia: Učitelství pro základní školy
  Absolvent teď bude učit děti Občanskou výchovu a infikovat je protinárodní neomarxistickou ideologií. Na univerzitách se „výzkumem rómského holokaustu“ zabývají desítky studentů.

  Název diplomové práce: Panenství jako sociálně a kulturně podmíněný fenomén
  Anotace: Tato bakalářská práce se zabývá analýzou fenoménu panenství z perspektivy sociální a kulturní antropologie. Kriticky se staví k uměle vykonstruované dichotomii přírody a kultury, která má vliv na vytvoření konstruktu „přirozenosti“ těla a panenství.
  Škola: Masarykova univerzita Brno — Fakulta sociálních studií
  Obor studia: Sociologie/Genderová studia, Sociální antropologie

  Název diplomové práce: Menstruace tajná a tajená
  Anotace: Autorka se v práci zabývá menstruací jako kulturním konstruktem. Vychází z genderové perspektivy a perspektivy feministické antropologie. Popisuje, jakým způsobem je utvářena sociální podoba menstruace. Autorka identifikuje společenské jevy, které se podílejí na utváření obrazu menstruace, sexualizaci a medikalizaci.
  Škola: Masarykova univerzita Brno — Fakulta sociálních studií
  Obor studia: Sociální politika a sociální práce/Sociální antropologie

  To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   Prokrista…. A na tohleto peníze jsou….

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Tak veru. Bakalárske a diplomové práce si málokedy prečíta viac ako 10 ľudí, takže skoro všetky sú odsúdené putovať hneď a navždy do archívu. Zradné na nich je to, že nútia tým mladým ľuďom tému, o ktorej niekoľko mesiacov intenzívne rozmýšľajú. Je to teda ten najrafinovanejší spôsob vymývania mozgov.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Jen dotaz – co vlastně budou tito Bc či magor dělat? Nějak nechápu

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … z diskuse jsem úmyslně vybral a předsadil před … no přece nalezou do státní správy, nebo (ne)ziskovek, ale to je jen jiná forma státní správy

    To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … ale s těma 4 záporákama si vopravdu nevím rady, že by dohled nad Bavorovem? Pochybuju, že by někdo zdejší, … i když…!

   To se mi líbí

  • tata napsal:

   tragedie

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Tento děsivý seznam , popřípadě velmi podobný, se toulá v mailové komunikaci již nějakou dobu. Témata prací jsou stejně jako „rodné fakulty“ signifikantní 😁. Děsivý je fakt, že se „autoři“ těch skvostů skutečně již drahnou dobu usazují a etablují ve státní správě, samosprávě, v médiích a bohužel ve školství, což je nejděsivější …
   Správný předpoklad blbíši, správnou premisou je konstatování, že odejití těchto věrozvěstů multi kulti liberální ideologie zde, je možné pouze násilnou direktivní metodou, což je fakt, jež si je málokdo ochoten přiznat. Milosrdenství vůči hlasatelům evropské civilizační sepuky se v posledních cca 30 – ti letech ukázal jako krajně neúčinné, spíše projevy eskalující řešení…
   Nicméně je v osudí příliš mnoho proměnných a příliš mnoho výnosných zájmů … Zdravý rozum, moudrost, ovšem nebyly nominováni …

   To se mi líbí

  • blue.sun napsal:

   Slovy klasika: „Chce se mi zvracet.“

   To se mi líbí

 12. blbíš napsal:

  z diskuse

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.