Lépe bych to nevymyslel


Tak nám Bruselští sdělili, že nás potrestají za odpor vůči ilegální masové imigraci. Detailů zde netřeba, jistě jste to četli, slyšeli či na obrazovkách viděli.
Už dlouho mi nikdo neudělal takovou radost, jako teď ti evropští pantátové. My, kritikové vývoje EU, jsme nemuseli ani hnout prstem a naše řady nepochybně znovu posílí o ty dosud váhavé.
Doufám, že to neskončí nějakým trapným kompromisem, nějakým zametení pod koberec. Jen hezky soud, dotažený do konce a pořádné sankce pro naši zemi!
Pánové z Bruselu se tím krásně odkopají a zpod jejich eudoduchny se kolem čouhající pravdy bude linout zápach arogance, hlouposti a nadutosti.
„Evropská unie jsme my“, říká oblíbená mantra eurohujerů. Těch zbude, počítám, nějakých 15% populace. Zbytek si jen potvrdí, že něco takového už jsme tu měli.

Zbývá jen po nominování nějakého toho euromístodržícího vymalovat tu kryptu v kostele, aby se vlastenci měli po atentátu kam schovat (to je, prosím, nadsázka a ironie, sděluji idiotům a cenzorům na vysvětlenou).
„Čím hůře, tím lépe“, říkávali jsme ke konci socialismu s přáním, aby už to konečně prasklo, protože ti idioti v ÚV KSČ vedení Jakešem už byli opravdu trapní. Takže nic nového pod sluncem.
P.S.: Omlouvám se eurohujerům, čerstvé zprávy ukazují, že EU je nejen k něčemu dobrá, ale dokonce nezbytná. Hle, jak významný krok zase učinila! Publikováno v Právu 14.6.2017.

Doplním to citátem:
„Kopie telefonogramu brigády NO 75692. Příkaz po brigádě čís.172. – Při výkazech o hospodářství polních kuchyní sleduje tento pořádek při vyjmenování produktů spotřebovaných: 1.maso, 2.konzervy, 3.zelenina čerstvá, 4.sušená zelenina, 5.rýže, 6.makaróny, 7.kroupy a krupice, 8.brambory, místo dřívějšího: 4.sušená zelenina, 5.čerstvá zelenina.“
Když to přečetl Švejk účetnímu šikovateli, prohlásil Vaněk slavnostně, že takové telefonogramy se házejí do latríny:
„To si vymyslel nějaký blbec u štábu armády, a už to jde na všechny divize a brigády a pluky.“
Konec citátu.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

48 reakcí na Lépe bych to nevymyslel

 1. NavajaMM napsal:

  Z toho vloženého článku vôbec nechápem, ako sa zmenou štítkov môže ušetriť 200 TWh energie.
  Ledaže systémom, ktorému na vojne štábni dôstojníci hovorili „ostrá tužka“.

  To se mi líbí

 2. blbíš napsal:

  … já bych z toho štítku vygumoval tu lehce voranžovou, tu žlutou s tou míň červenou bych změnil na tu oranžovou a jak se na to pastelkovný koukám, ušetří se v celý Uhniji dobrejch 320 tera! Divím se, že to Jourovou, nebo Teličku nenapadlo! Ale že to nechápete Vy, příteli, toho se skoro děsím!!! Chudák Hudec ještě netuší, že Jean-Claude Juncker od 1.4.2018 všem vytře zrak, protože tajně připravuje svoji verzi energetickýho štítku, která bude mít pouze jednu šmouhu, a to zelenou! Přístroj honosící se takovým označením bude fungovat pouze na čistou elektriku s větrnejch elektráren. Jakmile do něj pustí tu špinavou elektriku z uhelnejch, tak se ihned sám automaticky vypne a nahlásí ERROR.
  JEN VÍC A HOUŠŤ

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Tedy, blbíši, vezměte na vědomí, že jestli to tu čte nějaký evropsky hodnotný pornoherec, nahlásí ten nápad výš a v EK se to ujme, tak si vás najdu.. a přejedu vás bojovou šalinou, i kdybych ji měl v Šalingradu ukrást. 🙂

   To se mi líbí

   • z/a/drátovaný Rosťa napsal:

    Žádný šaliny se krást nebudou.
    To takhle se potkají dva v Práglu a ten jeden povídá druhému: „Helééé, Pepíkůůů, já jsem včera jel šalinó“.
    „Co to je? Jak to vypadá?“ ptá se druhý.
    „No, vypadá to jako naše tramvaj, ale rozdíl je v tom, že u nich to jezdí po vesnici“.

    To se mi líbí

 3. bob napsal:

  Tak jsem si uvědomil situaci.
  V té EÚ je vše zalité sluncem, všichni si solidárně pomáhají, vládne tam demokracie, zkrátka ráj na zemi.
  Trochu divný ráj, když tam de facto m u s í m e b ý t a běda tomu, kdo chce vystoupit – viz GB. Protože, když slyším, co nám hrozí, kdybychom nedejbože vystoupili (nezaměstnanost, ztráta trhů, hospodářská recese atd., zkrátka pomsta, proti které je vendeta pouhé škádlení), tak tomu přestávám (začínám) rozumět.
  Když to přirovnám k rozvodu, tak tam je mnoho scénářů – od toho, že bývalí manželé v pohodě sdílejí péči o děti a zůstávají přátelé, až po ten katastrofický (boj o děti, majetek, fyzické napadání).
  Schválně: Kolik a jaký scénář nabízí EU v případě, že některá země bude chtít vystoupit?

  To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  Vím že jste profík ale tentokrát si myslím že to bude poněkud jinak.
  Protože :
  1) „Ano, lobboval jsem za biopaliva. Volal jsem třeba některým poslancům. Nebojím se říkat své názory nahlas,“
  2) „Moje firmy nedostávají žádné dotace za biopaliva. Nechť to každý slyší už konečně. Ani korunu! Výhoda je ve spotřební dani. To znamená, kdo má tu výhodu? České dráhy, přepravci, Dopravní podnik. ČSAD. Moje firmy s tím nemají nic společného jako výrobce biopaliv…“.
  1) „Já nechci euro. Chci, abychom si zachovali korunu, a mohli tak zásadním způsobem ovlivnit ekonomiku, pokud bude nějaký problém. Ani jakékoli další integrace bych určitě nechtěl.“
  2) Po volbách Vám to naprosto stejně jako v případě za a) doplním.
  Protože „pokud bude na ministerstvu a von. tam bude“, tak prostě ty imigranty musíme přijmout, to se nedá nic dělat bohužel.
  Zde vycházejme z toho, že Fico je pro něho náš vzor a Kiska ten nejlepší prezident.
  Proto prosím začněme uvažovat naprosto střízlivě a nepředstavovat si, že povolební koalice složená z ANO+ODS+KDU – ČSL se bude s občanem tak mazlit jako ta současná.Teprve uvidíme jak začneme konečně makat a jak nám ODS opět zastropuje tu minimální mzdu, tak nějak zase minimálně na těch 8 let a jak Drábkovy, pardón Pilného reformy přechodu na vyplácení soc. dávek v elektronických stravenkách začnou účinkovat na vozíčkáře.
  Protože pokud je tento cinknutý průzkum pouze z 60 % pravdivý, tak to s námi musí, opakuji musí ta integrovaná Evropská unie vydržet těch dalších 26 let.

  No a s tím soudem dopadneme stejně, jako dopal soud v režii Ťokomini.
  Tož nic není zadarmo F_šechno se platí ale stejně ten komplot má můj obdiv.

  To se mi líbí

  • blue.sun napsal:

   Jen jedna faktická poznámka – lihovci se, vzhledem ke koalici se STAN, do parlamentu nedostanou, v návrhu vlády s nimi nelze počítat. STAN mělo v tomto průzkumu pod procento, takže ani společnými silami těch deset nepřekonají.
   Ale on je Babiš ani potřebovat nebude. Podle přepočtu má 92 míst, takže mu stačí kterákoli další strana a bude mít většinu.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    No lihovci spoléhají hlavně na to, že jakmile Ing. Dana Drábová, Ph.D., dr. h. c. mult. natolik rozeběhne Horáčkovu kampaň, že bude moci předat řízení kampaně paní skoro_prof na CEVRU Magdě Vašáryové, tak bude Gazdíkovi k dispozici.
    Myslím že se ani Gazdík netajil s tím, že nasadí Ing. Danu Drábovou, Ph.D., dr. h. c. mult. ve prospěch katolické církve až ve strhujícím finále a těch 5 – 6 % dá..

    To se mi líbí

    • blue.sun napsal:

     Jestil se nepletu, tak v posledních krajských volbách se Drábová taky moc nevytáhla… A párkrát plácla něco, čím u mě ztratila kredit, jen už nevím, co to bylo.

     To se mi líbí

  • Laco G. Mlynář napsal:

   Tak na základě těch červnových čísel za STEM bude stačit koala ANO a ČSSD bez provařenců jako Buran II. Velká huba, nebo Mimoň I. v zahraničí. ČSSD bude ve vládě pro parádu a dostane např. ministerstvo pro vědu a výzkum, nebo zdravotnictví, aby si hoši užili. A kdyby zlobili, dohodne Andrej tichou podporu s KSČM.

   To se mi líbí

 5. pepanov napsal:

  Pane Hudec tady je vidět jak byl Hašek nadčasový, Švejk se dá použít v každé době. Nebo je to tím, že lidská blbost kvete v každém režimu a každé době.

  To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  No k těm štítkům, jen takovou repliku z minula. Taky jsem jeden takový „výtvor“ měla. Nedopatřením či leností jsem to neodlepila a když začala blbnout v necelých dvou letech používání jsem volala opraváře. No přišel napravil a jen tak se zmínil mezi řečí – ukazujíc na ten štítek se zeptal“ Vy tomu vážně věříte“. Co dodat – po záruce se šprajcla definitivně… Nová už jej nemá… a zatím… tož kdo ví jestli to není značení zmetků…

  To se mi líbí

 7. Slim napsal:

  Kdepak, Jardo, abstrakce ti nejde. Každá vtipná věc musí být konkrétní, Vem si příklad z toho telefonogramu. Z nesmyslného jazyka EU si dělali srandu Britové už před 30 lety v Yes ministrovi (a přece se tam domáhali vstupu – a domohli). Dneska už trochu pasé.

  2)
  Před časem ses divil, co lidi na tom Babišovi mají. Včera jsem četl jak byl na návštěvě a „verbovce“ v lázních Jeseník. Psychiatr Novotný (tamní ředitel) pozoroval jak mu to jde s lidem obecným-lázeňským:
  „Známe to všichni moc dobře, první dojem je rozhodující a utváří se během několika vteřin po setkání. Rozum v tom nehraje žádnou roli, je to záležitost pocitová. Nabudit v lidech pozitivní emoce a sympatie se většinou nedá naučit, A. Babiš ten dar má“.

  A u Vidláka píše Gerd trochu podobný důvod (taky jsem to kdysi párkrát uváděl):

  „Příčinou Babišova úspěchu je prostý fakt, že v politice není tak dlouho a ještě se nestačil naučit to odporné politicky korektní ptydepe. Díky tomu mezi bláznivými parlamentními žvanily působí jako prostý člověk z lidu a to na voliče působí. Zatímco ostatní kariérní parlamentní politici působí jako normalizační komunističtí funkcionáři.
  Ale není třeba se trápit, politicky korektní ptydepe postihlo i země Evropy, které nemají socialistickou zkušenost, a tak jí prochází právě teď a díky nim pohřbí projekt Evropské Unie ekonomicky i politicky… “

  Není to celá příčina, ale kus pravdy v tom je. Potopit EU kvůli křivosti banánů, nebo štítkům, to je trochu podobné, zkratkovitá reakce

  3) K tomu grafu co uvedl Cech bych jenom dodal, že tam Okamura propadl do nevolitelnosti.

  To se mi líbí

 8. brtnikvbrlohu napsal:

  Němečtí zelení sjezdovali a usnesli se že půjdou do koalice jen s tím kdo se přidá k jejich návrhu do roku 2030 zavřít nejen jaderky ale i všechny uhelné elektrárny.
  To k té blbosti – koupil jsem to z ZDF zpráv.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Kdysi jsem se domníval, že Zelení jsou tu proto, aby chránili naše životní prostředí před nesmyslnými nápady politiků na všech úrovních. Dneska je naopak potřeba bránit Zeleným na všech úrovních. Holt časy se mění…

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Ale ono to není až tak od věci. S rozvojem a blaskovým – fotopanelů a s oteplováním by to mohlo být. V Turcícj u moře měli na panelácích na střeše taky ty panely a měli teplou vodu pro celý barák. Navíc dráty el. vedení tam taky nebylo vidět. Mac Caffreyová napsala scifi, kde byla tímto způsobem/panely/ zásobována celá planetwe, pohon všech strojů vč. tepla v zimě… Ty dva díly naposala v letech 90 tých. třetí už nepřeložili .- kdo ví proč. Takže tak. KOlikrát mne tak napadlo – kdyby to šlko – zneutralizovat ropu a …
   Zajímavé knížky a docela poučné…

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    To my máme taky a nejsme v Turecku ;). Na to stačí i naše slunce.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     No v těch scifi – to měly všechny stroje, zemědělské a pod., Oni je rozmontovali přeprogramovali a jezdilo to bez čmoudění. Což by nemuselo být špatné. Myslím, že stejně mají někde amící už vymyšleno jak a co – nebude-li ropa, která zatím je levná a funguje jako bezpečný nástroj na ovládání jednotlivých národů…Fakt, že se některé šprajcují proti jejich laskavé nadvládě jim to sice kazí ale…. co my víme. Japonci a číňané prý už na zmenšení potřebných velkokapacitních bateriích a skladovíní ee pracují dost intenzivně… jak jsem kdesi četla a že se to amíkům nějak vůbec nelíbí… což se ale ani nedfivím….
     Koneckonců o tomhle psal už Verne.. nevím v které knížce – takže další nějaké století starý nápad se uskoutečňuje.- Stejně jako drony a pod. havěť elektronická…

     To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Skutečně nechápu ten mínus, my máme na střeše opravdu sluneční panely, co je na tom špatného? Nebo nepravdivého? A také nám ohřívají vodu skoro 3/4 roku 😀 .

     To se mi líbí

   • blue.sun napsal:

    Z autorů sci-fi mám moc rádo sira A. C. Clarka. Na rozdíl od mnoha jiných pisatelů byl vědcem, své nápady a náměty si nechával posuzovat od špičkových odborníků v daných oborech.
    U sira Clarka takové blázniviny, jako zásobování celé planety ze solárních panelů, nenajdete. I se současným rozvojem a výhledem do budoucna je to technologický nesmysl. Už jen ochrana sítě před nárazovými změnami při střídání intenzity slunečního svitu, dne a noci, jasna či oblačna, to je nad schopnosti sebelepších umělých inteligencí.

    To se mi líbí

    • brtnikvbrlohu napsal:

     Přesně tak – solár nebo vítr jako doplněk se hodí, za určitých podmínek i barák utáhne – bez topení a teplý vody, ale to co vymejšlejí zelení je na Dr Chocholouška, Jediný efekt který tím dosáhnou bude drahé svícení díky dovozu emerickýho břidlicovýho plynu na kterým se někdo důkladně nakapsuje.

     To se mi líbí

    • jaa napsal:

     No já jerj tedy nic moc. čtete-li to poprve tak docela jo, ale podruhé či pokračování – jsou tode fakto předchůdci ubohých holyvůdských serailů V podstatě nic moc pro lidi – je o /výlučných-astro a vesmír/ Docela mi připomínající sluníčkové aktivisty.
     Já mám ráda Verna, Trosku, Garena, zmiňovanou Mc Gafrey – a pod. Ty co něco řeší a pomáhají lidem. Třeba Den Trifidů či – Vaňkovou neboněkteré povídky Čihaře.

     To se mi líbí

     • blue.sun napsal:

      Verne a Troska psali poplatně své době, stejně jako sir Clarke. A nenechte se mýlit, jeho dílo není jen o vesmíru. Mnoho knih psal i o naší planetě (mimo jiné i mnou zde zmiňované dílo Richter 10). Dnes ve světě sci-fi marně hledám někoho, kdo by se mu vyrovnal. Ačkoli vznikají velmi krásné knihy (Město schodů od R.J. Bennetta, nebo série Ve službách od Ann Leckie), ucelenosti Clarkovy práce ani zdaleka nedosahují.
      Možná je mi blízký i proto, že jsem čistokrevný strojař. Mám strojní mozek a jsem na to patřičně hrdé. I proto jsem v mnoha věcech skeptické Slunko, jelikož můj mozek mě vede k složitým analýzám všeho a pro jistotu několikrát…

      To se mi líbí

      • jaa napsal:

       nO nebudu se hádat, ale Verne a Troska nepsali poplatni té doby.

       To se mi líbí

       • blue.sun napsal:

        Nehádejte, můžeme v klidu a věcně diskutovat. Ale Verne skutečně psal dle možností a myšlenek své doby. Byl víc fantasta, než vědec. Polovina jeho tvorby se dá označit jen za „dobrodružnou“ literaturu (Patnáctiletý kapitán, Dva roky prázdnin…) I objevy a vynálezy, které prezentoval ve svých dílech, vymysleli před ním už jiní a vše bylo poplatné době, ve které žil. Parní stroje, elektrické stroje, vrcholem byl telefon… Nakonec, i pro svůj let na Měsíc využil dělo namísto raketového pohonu, jehož princip tehdy ještě neznali. Troska není o nic jiný, jen o nějakých sto let mladší a má k dispozici jiné vynálezy (ale opět odpovídající své době).
        Jestli má sci-fi literatura a film nějakou nevýhodu, pak je to právě přílišný vztah k době, ve které vzniká. Podívejte se třeba na slavnou Ikarii XB-1: čistě analogové ovládání, žádné dotekové obrazovky a velké displeje. I Apollo bylo vůči Ikarii lodí z budoucnosti. Nebo Hvězdné války, aspoň původní: milióny světýlek a blikátek, která jen stěží mají nějakou reálnou funkci. Naproti tomu, hodně nadčasový je Star Trek.

        To se mi líbí

   • oh napsal:

    Já mám scifi taky rád, ale scifi má oproti realitě několik drobných nevýhod. Nejsou to provozní manuály nebo konstrukční návrhy. Už od dob Julese Verna. (Takový podmořský skafandr, postavený přesně podle návrhu kapitána Nema, by vás pod vodou poměrně spolehlivě a poměrně nepříjemně zabil.) Solární ohřev vody je technologie velice jednoduchá, levná, užitečná a dobře zvládnutá. Se solární elektřinou už je to horší. Když si spisovatel vymyslí bezeztrátový způsob ukládání elektřiny, tak mu to obvykle funguje na první dobrou, ale vědci ani technici zase až tak skvělí nejsou. O nových revolučních bateriích a dalších způsobech uskladnění elektřiny už bylo sepsáno hodně senzačních článků i odborných studií. Co ale zatím stále nevidím, jsou ty revoluční komerčně dostupné baterie a zásobárny elektřiny. Bohužel. Ale také jsem četl jednu scifi, kde solárními panely byla zajištěna energetická potřeba celé Země. Ty panely uměly i fotosyntézu a tak produkovaly i kyslík a odstraňovaly CO2. Musely, protože kvůli zálohování a noční spotřebě bylo nutné jimi obložit každý čtvereční centimetr pevniny.

    P.S. Znáte povídku „Paštika z husích jater“ od Isaaca Asimova?

    To se mi líbí

    • blue.sun napsal:

     K těm bateriím (jelikož jsem se tím na vysoké škole poměrně intenzivně zabývalo): je spousta „evolučních či revolučních“ způsobů ukládání energie. Jen nikdo neměl potřebu zkusit je vyrábět masově. V laboratorních podmínkách je každá technologie skvělá, ale také drahá. Občas však dozraje doba a nějaký člověk k tomu, že se toho chytne a prostě to zkusí. V dnešní době třeba Elon Musk…

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Právě na té masové výrobě to vázne. A při masovém použití začnou vylézat problémy, které v laboratořích nebyly nebo neměly podstatný vliv.
      https://www.svethardware.cz/tesla-odpoji-superchargery-od-elektricke-site-prejde-na-solar/44601
      Jeden 350kW Supercharger je v pohodě, desítky a stovky už začnou být zajímavé, tisíce a milióny? Tu energii je třeba odněkud vzít a že by jí stačilo dodat těch několik elegantních panýlků z animací u článku, o tom bych si dovolil pochybovat. Tím spíš pak v situaci, kdy by se počty aktivně využívaných elektromobilů začaly řádově blížit počtům „benzíňáků“.

      To se mi líbí

      • blue.sun napsal:

       Víte, klíčové je to „v budoucnosti“. Na vnímání myšlenek a nápadů Elona Muska se více než kde jinde ukazuje instantnost dnešní doby. Od instantních polívek, po instantní křesťanství (ne, to jsem si nevymyslelo, skutečně existují „církve“, které nabízí něco v takovém ražení, ale to je spíš na debatu u piva či vína). Musk neslibuje zázraky do tří dnů, vždyť sám řekl, že Tesla bude zisková nejdříve v roce 2020, to stále máme za tři roky. Problém dnešní doby je, že chce vše hned. Nejlépe včera…

       To se mi líbí

  • Divoženka napsal:

   Tak zrovna před hodinou jsem viděla naživo Babiše 😀 Přišel se najíst k nám do podniku do kantýny, prý nechtěl nikam do restaurace, chtěl mezi lid. Rozdával knihu co napsal a stále se usmíval. Odpoledne bude mít tiskovku v místní pobočce ANO. Všichni z toho mají srandu, ale fronty na něj tedy nestojí, slévárna jede dál, teď jsou na kafíčku u generála… Takový obyčejný strejda, minimální ochranka. To když přijede majitelka Jitka Cechlová (Komárková), to je jiný cvrkot 😉

   To se mi líbí

 9. Asfalt napsal:

  Vstupem do EU předala ČR část svých pravomocí tomuto unijně federativnímu hybridu podle pro tento účel přijatého čl. 10a Ústavy. K tomu, aby ČR zůstala suverenním státem, by měla mít požnost vzít si tyto pravomoci zpět, tedy z EU vystoupit. To však ale nebude tak snadné. Proto mám zato, že vstupem do EU ztratila ČR suverenitu, což zde bylo naposledy za nacistů v protektorátu. Někomu se to líbí, někomu ne, jak tomu bylo asi i tenkrát za války.
  EU, které jsme nyní podřízeni, se stala projektem amerického vazalství. Původní záměr, pokud takový skutečně byl, totiž kontrolovat v Německu po dvou světových válkách zbrojní průmysl pomocí jeho základních surovin (uhlí a oceli) pro zachování míru, je dávno pryč a opak v mírové politice EU se stává pravdou. S tím souvicí i toto:
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11030967025-newsroom-ct24/
  Musím říct, že po zhlédnutí této stupidní fanatické propagandy z ČT jsem zůstal s pusou otevřenou, kam jsme to došli. To už je opravdu síla. K uvedenému odkazu jsem se dostal odsud:
  http://aeronet.cz/news/svet-podle-putina-ctyrdilny-dokument-americkeho-rezisera-odvysila-tv-prima-ceska-televize-v-tom-vidi-ruskou-propagandu-video/

  Pořád mě překvapuje, jak moc se Západ zbláznil a nejde jen o migranty.

  To se mi líbí

 10. tata napsal:

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/441310-zkusenosti-uprchliku-a-odsunutych-nemcu-se-podobaji-tvrdi-nemecky-ministr.html

  k tomu jsem chtěl přidat odkaz který už dala kočka……přestěhovat celé vesnice do byvalích post. kom. zemí
  KOMENTÁŘ DEFAKTO NETŘEBA………

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.