Volná jízda


Protože je třeba opět uklidnit hormony, otevírám pro tentokrát Volnou jízdu, čili bavte se jak chcete, hlavně slušně.

http://literarky.cz/komentare/ostatni/24297-kam-se-podla-us-kavalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualitka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

90 reakcí na Volná jízda

 1. jaa napsal:

  jujka, tak už i literárky???

  To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Jako byla vojska varšavské smlouvy podřízena Moskvě, tak vojska NATO jsou podřízena Washingtonu.
  Takže ta požadovaná 2% na zbrojení jdou na „obranné“ akce NATO, resp. Washingtonu.
  Velmi závidím Polákům a pobaltským státům víru, že je Amerika (NATO) ochrání před ruskou hrozbou.
  Mají vlastně stejně dobrý pocit, jako ten co se chrání česnekem proti upírům.
  Osobně věřím víc na tu upíří hrozbu, z čehož pro mě vyplývá, že česnek je důležitější, než NATO 🙂

  To se mi líbí

 3. NavajaMM napsal:

  Jasné, vojna je dobrá, keď človek (Milo Minderbinder) vie, ako s ňou naložiť.

  To se mi líbí

 4. vonrammstein napsal:

  Předhazuju davu k lynči kurvu Steigerwalda. Ne že by neměl v něčem pravdu, ale co je moc, to je moc. Úplně každej Rus není kanibal.
  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/79804/rusko-clovek-ma-cenu-hadru-na-podlahu.html

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000100602/obsah/549059-socialni-podnikani-v-rusku
   Velice zajímavá reportáž. Nějek to s tím bývalým redaktorem RP nejde dohromady

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Ten článok je typický prípad detailu vytrhnutého z kontextu, na ktorom sa robí prehnané zovšeobecnenie.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   ále no tak, je to už starý pán/72/, holt many jsou many.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Právě. Ve svým věku už by měl prostituce nechat.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     a co když jí právě včil přišel na chuť. Navíc může počítat s tím, že v jeho věku je u takřka beztrestný.
     Zat o Zbořil není vrtulník a furt mu to myslí.-…. obdivuji jej.

     To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Ten „pán“, je – a to budu milosrdný – normální psychopat, demagog a fabulant. Omlouvám se mnoha dalším vcelku pravdivým charakteristikám tohoto guru špinavé, štvavé, fekální tzv. novinařiny. Ten pán sype z rukávu štvavé sloupce jako by nic, doslova z něj i z nich stříká nenávist a zloba.
    To individuum se po plyši etablovalo a zářilo především v Junge Heute 😁, a z jeho komentářů , fejetonů , atd. téměř vždy kapala zloba a nenávist v míře neobvyklé, s fakty , nebo nedej bože jejich ověřením, si hlavu nikdy nedělal. Pro mne jeden z otců dobytčí, zvrácené žurnalistiky a novinařiny v Havlolandu.
    Mladá fronta po plyši místní žurnalistice „dala“, zrodila, vychovala a formovala děsivou plejádu novinářského odpadu silného kalibru, jež jsou dnes rozlezlí po mnoha titulech.
    Tedy bylo by podivné, kdyby tyto kreatury v této zjitřené době nemetaly své duševní zvratky do všech stran.
    Muziku v MF Dnes tvrdil společně s jistým Komárkem, který tam byl svého času co by šéfredaktor 😁 . Tam to byla líheň a přehlídka 😨 …

    To se mi líbí

 5. brtnikvbrlohu napsal:

  http://www.osel.cz/9415-co-realne-znamena-propad-casti-tunelu-v-hanfordu.html
  tak jak to je doopravdy, aneb když to už není přitažené za vlasy.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   🙂

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    jó kdyby lidská hloupost nadnášela, tak by nám politici pravidelně vodlítali do teplejch krajin a v létě k moři, škoda, že nenadnáší!!!

    Liked by 1 osoba

    • NavajaMM napsal:

     Priateľu, práve že asi naozaj nadnáša. Vynáša ich to nahor v hierarchii.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      za takovoudle hierarchii pěkně děkuju. Tudle jsem viděl jednoho, ani neměl čas, jak spěchal ze schůze na schůzi a děsně se ve svý tlustotě potil, nebylo v něm nic zdravýho…ani názor

      To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Nie, niet o čo stáť, ale je to pre nich ako droga.
       Naviac, správna hlúposť je dnes dobre platená komodita. A nedá sa to ani naučiť, to už sa s tým musí človek asi narodiť.

       To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Hele,Bavore, když vidím tu fotku a ty přírodní politiky tak dopovím ty pampelišky, který mám nakázáno trhat. Letos jsem byl línej, tak sem na ně vytáhl kosu a květy neházel do poplenice, jako před rokem! Když všechno to luční květenstvo bylo síklý a vonělo, říkal jsem si večer u kafe na terásce. No nelíbí se mi to, ale alespoň se nerozsemeníte. Nekecám, už druhej den, jakoby v posečený trávě pampelišky zmizely, zavřely se, aby mně daly jasně najevo, jak jsem jim neomaleně ublížil a třetí den vstanu a málem mě kleplo. Všechny, Bavore, úplně všechny pampelišky se přes noc zpoza prachu louky oděly do pampeliškovýho svatebního šatstva a bílý chmýří mi vesele latifundie nově zasemenilo svýma bílýma padáčkama. Je dobrý, že pampelišky maj víc rozumu než ekologové, takže za rok, dáli Bůh, zase bude chválabohu tý žlutě habaděj.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Tohle mi dělaj‘ sedmikrásky. Druhý den po posečení už zase vystrkujou hlavičky. Rokvetlý, samozřejmě, jinak bych si jich nevšiml 😄

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     jo to sem se taky chtěl zeptat, čímž že sedmikrásky tak dráždí a jsou pro trávu plevelem, dyť je to jedno z nejhezčích kvítí?

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      No protože jsou bílý a na zelený trávě to ruší…

      To se mi líbí

     • st.hroch napsal:

      A navíc tak krásně vypadají v polívce…:-)

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       no vidíte, další důvod, hrochu:
       PROČ?
       P.S.
       když von ten Bavor má asi doma nějakou sekačku, nebo co, a holt musí a musí a musí. Vono ho štve, že sedmikrásky nemají v těch jeho ceníkách běžný položky ani R-položky, to je na tom to celý, prej: No protože jsou bílý a na zelený trávě to ruší…. My stavaři bysme mohli povídat, proto raději všechno preventivně betonujem, než se bavit s rozpočtářema vo estetice, škoda slov.

       To se mi líbí

 6. Bavor V. napsal:

  A co o TV:D říká V.Klaus ml.? No, je slušný…
  https://pbs.twimg.com/media/DBV2dPWXkAEsntd.jpg:large

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … to sem taky viděl, když jsem s tou mojí smečkou čekal na náš snad jedinej koukatelnej program v TV a říkal jsem si, jestli jsem večerníčka už neprošvihl, že musí bejt určitě po sedmý a … a nebylo, tak jsem se běžel ještě vyčůrat, abych krtečka prostaticky nepřerušoval. Klaus ml. nepochopil, že zprávičky jsou pro prostatický dědky, ale vono mu to taky jednou dojde!

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   No ale, kdyby neměl Elinu, tak by možná jásal nad vzděláváním dětí. Akorát se divím – když se mu to nelíbí, proč si krtečka nekoupí na DVD a nepouští večerníčky sám?
   Takovej je to hytrej pán

   To se mi líbí

 7. st.hroch napsal:

  Dovolil bych si, jak Pantáta doporučuje, z jinýho soudku, a sice trochu humorný juknutí k řece Něvě:
  Don’t worry – be happy!
  Včerejší Putinovo vystupování na Mezinárodním ekonomickém fóru v St.Petěrburgu opět ukázalo prezidentův smysl pro humor, a to i v případech, kdy ho donekonečna se opakující stejné otázky západních novinářů viditelně nudily…

  Zahájil tím, že delegátům, ve stoje ho vítajícím spolu s dalšími vysoce postavenými hosty, zavelel „pohov!“…

  Na otázku moderátorky programu, Megyn Kelly z televize NBC, co říká záměru prezidenta Trumpa neratifikovat Pařížský protokol o ochraně životního prostředí, m.j. odpověděl:

  „Je to dobrý a správný dokument, zaměřený na jeden globálních problémů dneška – zabránit změně globálního klimatu. Otázka je, jsme-li toho schopni. Jde tam o to, nedopustit zvýšení teploty o 2 stupně. I když my tady nějak necítíme, že by teplota stoupala. Mimochodem, musíme být prezidentu Trumpovi vděčni. Dnes v Moskvě dokonce chumelilo, tady prší a je zima. Takže teď můžeme to všechno svést na něj a americký imperializmus. Ta smlouva dokonce ani ještě není v platnosti – má začít platit až od roku 2021, takže máme všichni ještě čas, budeme-li všichni konstruktivně pracovat, můžeme se na něčem dohodnout – Don´t worry – be happy!“

  Další otázka moderátorky se týkala ruského vměšování do amerických voleb. Na její tvrzení že jsou tam stovky důkazů: IP adresy, otisky prstů, nějaké kódy – to všechno, že ukazuje na Rusko a nikoho jiného. Putin odpověděl:

  „Jaké otisky prstů? Otisky kopyt, rohů, řekněte čí otisky? IP adres můžou odborníci vymyslet kolik chcete. Udělají to tak, že to dokonce bude ukazovat na odeslání z Vaší domácí IP adresy, že to poslaly Vaše děti. Jaký to je důkaz? Je to pokus přehodit problém z nemocné hlavy na zdravou. Ale problém není u nás – ten je uvnitř americké politiky. Trumpův tým se ukázal být efektivnějším v předvolební kampani. Sám jsem si říkal – no tohle, ten na sebe bere víc, než může, opravdu! Lehčí je říci, že my za to (porážku) nemůžeme, ale Rusové se vměšovali do našich voleb. Zatímco my jsme ti dobří.
  To mi připomíná antisemitizmus, kdy za všecko můžou židi. Já sám jsem blbec a nic neumím, ale můžou za to židi… My ale víme, že takové nálady ničím dobrým nekončí. T a k t o h o n e c h t e! Dokonce ani v těch ofic. zprávách není nic konkrétního, ale jen předpoklady a závěry založené na těch předpokladech. Bude-li něco konkrétního, bude se o čem bavit. Jak říkali v jedné organizaci, kde jsem dříve pracoval: – předložte adresy, účast, jména… – kde to všecko je? “

  Když se moderátorka obrátila na po Putinově pravici sedícího indického ministerského předsedu s otázkou, zda věří Putinovým nedávným slovům o nevměšování Ruska do vnitřních věcí jiných zemí, se Ruský prezident rozesmál a doporučil, ať se zeptá Dodona (prezidenta Moldávie, sedícího na opačném konci) ten že to ví…

  Po další otázce směřující na údajně lživou propagandu ruských médií proti Západu, Putin odpověděl:

  „Podívejte se, co u nás dělají Vaši kolegové. Oni nám do naší vnitřní politiky vlezli i s nohama, sedli nám na hlavu, kývají nohama, žvýkají a baví se tak. To je systematické, dlouholeté, hrubé, neurvalé vměšování do naší vnitřní politiky – a to i na úrovni diplomatických úřadů. Nechte toho už. Bude líp vám i nám.“

  170603 – přeložil: st.hroch

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Díky, já jsem kdesi sledovala taky jednu tiskovku a docela jsem se bavla, jak vypadal ten důležitý reportér tuším z bbc – na začátku – při odpovědích jaksi chytak barvu na vínovo až jsem měla obavy aby jej nekleplo. A přitom říkal docela známé věci . ale naplno bez servítků a na to páni ?novináři? neslyšej.

   To se mi líbí

 8. blbíš napsal:

  Tudle sem pozoroval, příteli, ten houf vysokých západních politiků, jak se sluchátkama na uších naslouchaj Putinovi, hovořil o tom, jak on vidí obranu – Ruské vyzbrojování a proč je nutný se vrátit k osvědčené rovnováze na obou stranách. Bylo to zajímavý až ták, že jsem si nemohl nevšimnout, co prozrazuje mimika a tzv. neuvědomělý chování. Všichni západní tam sedící politici při jeho projevu zřetelně kejvali hlavama a vrhali docela sympaticky chápající pohledy, ale jakmile dostali slovo (a zřejmě opět zapojily „rozum“), tak to bylo v háji a jejich argumentace (dá-li se tomu tak říkat) byla podobná, jako u mýho několikaměsíčního vnuka, něco jako: í-há-ó-glo-eh.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   zapojili

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Jejich argumentace vychází ze starodávného pravidla, které Karel Čapek roku 1936 popsal takto: „Rovnováha sil, to je, když my máme převahu.“
   Váš vnuk má ale před politiky výhodu – on z toho vyroste. 😀

   To se mi líbí

 9. blbíš napsal:

  Bavore, jedna provozní:
  nejde nastavit písmo v tom Vašem psacím vokně na dobře viditelnou ČERNOU barvu?
  Já ty šedý písmenka skoro nevidím, až když se to přenese sem do tý trvalý nudle, tak si teprve po sobě mohu přečíst, co jsem to vlastně vypustil! A na malým notebooku je to v háji úplně!

  To se mi líbí

 10. blbíš napsal:

  word, excel atd umím, ale wordpress neumím, či nevím jak?

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   To není ve WP. To je někde v mašině.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    to je mi divný, každej SW se nějak nastavuje s tím mašina nemá co dělat, no nic, alespoň jsem se zeptal, žejo? Tak dál budu překvapovanej, co dokážu zavěsit na hl. nudli.

    To se mi líbí

  • oh napsal:

   Šedivým písmem prohlížeče obvykle píší text, který se jim zdá příliš malý. Někde v nastavení IE určitě je možnost text zvětšit.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    furt mimo koridor?

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     To ten váš Internet Exploder. My, co používáme normální prohlížeče, si můžeme přímo nastavit výchozí velikost písma. Zkuste, co s tím udělá kombinace kláves a

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Ale sakra, ta kombinace je „Ctrl“ a „+“.
      Já mezitím budu vzpomínat, jestli IE vůbec někdy šlo vnutit barvu písma jinak než hrabáním se v registrech.

      To se mi líbí

      • oh napsal:

       Naštěstí má strejda Google lepšího pamatováka než já. Mělo by to jít přes nastavení barev webu.
       https://support.microsoft.com/cs-cz/help/17456/windows-internet-explorer-ease-of-access-options

       To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        ohe sluší se poděkovat, ale tohle já umím a hned když jsem k Bavorovi vstoupil tak jsem si to samozřejmě zkontroloval, a písmo mám opravdu nastavený na ČERNO! Von mi blbne jen ten WP u Bavora, jak jsem psal, dělá si, co chce, a když mě chce naštvat nejvíc, tak zamrzá myš a písmenka se zpožďujou a naskakujou si, jak chtějí (historii mažu dost často). Pak to řeším Crtl+C+V z wordu, ale někdy zapomenu, píšu u Bavora a vono to i zmizí, takže text je nenávratně v háji, jindy si to zase bez mýho přičinění vodešle samo a vůbec nejprotivnější je, že stráže u brány Bavora mě lustrujou při každý reakci a někdy třeba 14 dní je vod nich klid, tj. bez registrace. Denně dřu 16-18 hodin na AutoCADu a tam chvála bohu vše zatím běží a jiné www stránky nazlobí, jen ten zatrolenej WP Bavora. Je šedivej, hnusnej a náladovej a ne a ne a ne, tak jsem myslel, jestli von to nemá Bavor nastavený na šedivo. Velikost písma vzhledem k malýmu notebooku (v dílně) mám nastavenou v mezích, ale v projekci mám 27″, takže v pohodě, ale tu šedivou mý voči blbě vidí zvláště, když jsou unavený a to voni sou skoro pořád!
        P.S.
        zase toto musím nově registrovat, ach jó!

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        To mne mrzí, ale nemůžu s tím nic udělat, protože to jsou zase ti trpajzlíci.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        nic tas tak zásadního se neděje, horší jsou ty sedmikrásky

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        No já nejsem ten typ, ale majitelé těch pravých „anglických trávníků“ ti jsou schopni je i kus po kuse vyrýpávat.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        no jo no … zas

        To se mi líbí

       • oh napsal:

        Tak to je sakra divný, blbíši. Můj IE vyrábí šedivý písmenka se zaškrtnutým „Použít barvy systému“ a když to odškrtnu a nastavím vlastní barvy + černý písmo, tak používá černý písmo a mnou určenou barvu pozadí. I ty pitomý sušenky by si měl pamatovat, rozhodně je skladuje.
        Nemáte v antiviru nějaký čištění prohlížečů nebo optimalizační tunítko? To by mohlo mít tyhle účinky, protože programátoři takových skopičin vždycky vědí nelíp, co uživatel „skutečně potřebuje.“

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        jak sem řekl, nic zas tak zásadního se neděje, holt budu dál zavostřovat svoje voči
        (jen mi sou trapný ty neustálý chyby, který vidím až poté, co se s nima na hlavní nudli nedá už nic dělat … ale vy to nějak už vytrpíte, žejo?)

        To se mi líbí

     • Antimon napsal:

      No, no, no, ….:-)

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       … no co … třeba Vy, Antimone byste mohl poradit s tím zlobícím WP Bavora, co říkáte?

       To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        Jo a ještě něco, když chci vepsat něco novýho do již napsanýho textu do vokna pana Bavora, tak se to chová jako při zapnutý klávesy Insert, prostě to maže již napsaný a nemohu to napravit ať dělá, co dělám. Vždycky to řeším tak, že se vodpojím vod sítě a za nějakou dobu to zapnu a vono se to zatím vždycky umoudřilo samo.

        To se mi líbí

      • oh napsal:

       No,no, no, řeknu vám, že přechod z IE6 na FF1.x mi připadal jako propuštění z kriminálu spojené s nálezem zlaté žíly. 😉
       Sice jsem po letech stagnace zaregistroval kolem vypuštění IE8 nějaké zlepšení, ale pořád žádný důvod k návratu. A protože MS už slušně použitelný IE11 pohřbil a začíná zase od nuly s Edge, počítám, že to tak ještě nějaký čas vydrží.

       P.S. Nenapadá vás něco k tomu blbíšovu problému? Mě se totiž nedaří IE přimět, aby se choval podle popisu bez ohledu na nastavení.

       To se mi líbí

 11. oh napsal:

  Vstali noví bojovníci proti nacionalismu a stavěči mostů mezi národy.
  Posselt si pochvaluje Bělobrádka: „Pavla Bělobrádka znám už roky jako chytrého, sebevědomého a odvážného politika s jasnou evropskou orientací. On už do této chvíle udělal mnoho pro zlepšení česko-německých, česko-bavorských a česko-sudetoněmeckých vztahů.“
  Zachraň se, kdo můžeš!

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Oni ti kluci katoličtí měli k Němcům vždy blízko. I těm německým zbraním žehnali, jak se patří. No, uvidíme po volbách, co jsou panbíčkáři ochotni těmto křivulím tolerovat.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Otázka vyvstává – co na to volyčy. Je-li tahle „pochvala“ do plusu či ne. POslechnou-li pana faláře čine

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    První otázka na flanďáky by měla znít: Kdy už se konečně začnete mezi sebou oslovovat soukmenovče 😁…
    „Lidoví“ partajníci, stejně jako volyčy zkonzumují skoro vše – realita to jenom dokazuje. Kde jinde v okupované zemi jezdil protektor bez ochranky v kabrioletu veřejně známou trasou do úřadu a zpět …
    Problém není v politicích, problém je v podlosti, lenosti a falešnosti elektorátu , což už by mu měl někdo otevřeně a opakovaně sdělit …

    To se mi líbí

 12. Bavor V. napsal:

  Doporučuji podívat se na poslední Slepičí překvok. Předvádí tam pražské kuřácké krabičky na vajgly.

  To se mi líbí

 13. blbíš napsal:

  a je to tady (ovšem, že beru ho s rezervou, jako každej průzkum!):
  https://www.novinky.cz/domaci/439758-drsny-vzkaz-lidovemu-domu-cssd-skoncila-v-pruzkumu-az-ctvrta.html
  tady u Bavora téměř každej zná můj názor, že slůvko „sociální“ znamená pro socany ve volbách bezpracných cca 8-10%, takže opět zřejmě zase nezodpovězená otázka pro Slima:
  co děláme tak zásadě hloupýho a zastydlýho, když o Sobotkovi tvrdíme, že na to ani náhodou nikdy nestačil a nestačí a blíží se k volební 0%?

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.