Pesach, nápad s Hitlerem a nekompetentnost …


– ale proč najednou Hitler?

Boris Rožin
„Odpověď je velmi jednoduchá – nekompetentnost. Nekompetentnost nejvyšších mocenských pater. Slepě jsme se svěřili poloblbům. Naši udatní lídři měli všechno, čeho si dušička přála – moc, bohatství, prestiž. A chápeš to, Ameriko? – oni zlenivěli. Ale ano – a lenost je matkou hlouposti…“  (prezident USA John Henry Eden – mýtická postava ve hře Fallout 3).
Celé té historii s plácnutím mluvčího Bílého domu Seana Spicera, který z blbosti přirovnal Asada k Hitlerovi („Máte tu někoho zavrženíhodného jako Hitlera, který se ani nesnížil k použití chemických zbraní. Takže pokud jste Rusko, musíte se ptát sami sebe, zda je to země a režim, se kterým chcete být spojenci…“) se dostalo rychlého a docela veselého rozřešení.
Neopatrné přirovnání přispělo k tomu, že židovská veřejnost požadovala urychlený vyhazov Trumpova tiskového tajemníka kvůli marginalizaci holocaustu v době zasvěcené svátku Pesach.
A Spicer na to reagoval následující omluvou: „Je zřejmé, že jsem se pokusil poukázat na hnusné činy, kterých se Asad minulý týden dopustil použitím chemické zbraně vůči svému lidu…
Takže přirovnání (na oficiální úrovni) prezidenta suverénního státu k Hitlerovi je  – je prostě jen chybkou. Inu, úroveň kompetence oficiálních představitelů nemá zkrátka hranic …
– a dále Spicer řekl: -„V žádném případě jsem se nepokoušel snížit hrůzy holocaustu. Pokoušel jsem se jen oddělit taktiku použití letadel od použití chemických zbraní v obydlených oblastech“ a dodal, že: „Jakékoli napadení nevinných lidí je odsouzeníhodné a nepřípustné“…
Vida, ale totéž lze říci například o napadení USA na Sýrii a mnoho dalších zemí, kde USA zabíjely nevinné lidi. Hlavní je přece pokusit se oddělit taktiku…

Nuže, historická negramotnost páně Spicerova prohlášení je naprosto zřejmá. Němci používali otravné látky nejen k provádění masových vražd, ale i během bojových operací, stejně jako v jednotlivých případech.
Na Spicerovy výroky později reagoval generální ředitel Centra pro vzájemnou úctu Anny Frankové Steven Goldstein, stejně jako mluvčí národnostních menšin Demokratické strany ve Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosi a oba, dle NBC News požadovali na prezidentu Trumpovi distanc od výroků tiskového mluvčího a  Spicerovo odvolání.
Takže si Spicer naběhl… a má namále. Pak se bude říkat, že Flinna odvolali kvůli Putinovi, Bannona kvůli Asadovi a Spicera kvůli Hitlerovi.

P.S. Co dodat? – Spicer z ničeho nic věnoval Trumpovým oponentům novou záminku k útokům na jeho administrativu. Nejspíš je to spojeno s otázkou kompetentnosti Spicera, který nedokázal provést ani obyčejnou práci na démonizaci Asada. Je to další poučení, že polemický obrat „nápad s Hitlerem“ se může někdy obrátit proti tomu, kdo ho použil. No, a celkem vzato: – dílo Jane Psaki (tisk mluvčí za B.Obamy, známá svými „přešlapy“) žije a vítězí.
P.S2. Trump Hitlera nevzpomínal, ale nazval Asada „zvířetem“ a postěžoval si, že kdyby Rusko Asada nepodpořilo – problém by nebyl. Zřejmě vilajat (provincie) Damašek nyní ve Washingtonu nepovažují za problém.
Upřímně řečeno, právě skutečnost že se Rusko nakonec rozhodlo Asada podpořit, vytvořila problém především pro politiku USA na Blízkém Východě. A tento problém se nijak nechce vyřešit.
Zároveň Trump prohlásil, že útok na letiště Šairat byl jednorázový, USA udělaly vše, co chtěly a začínat válku s Asadem nemají v plánu. Tím m.j. nemálo zklamal ty, kteří si už představovali tažení amerických kolon na Damašek.

Pokud jde o to „zvíře“, chtělo by se připomenout, že ještě před nějakým časem, kdy filipínský prezident Duterte začal otevřeně nadávat Obamovi a nazývat ho „zkurvysynem“ a amerického velvyslance „teploušem“, bylo to vnímáno jako porušení diplomatické etikety – že na tak vysoké úrovni se to nedělá. Jak ale vidíme, stává se takový způsob komunikace vůdců států stále častěji znamením doby.

A co si o tom myslel Asad, to se nikdo nedověděl, protože Asad byl velmi dobře vychován…

Zdroj: 170412  http://colonelcassad.livejournal.com/

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Pesach, nápad s Hitlerem a nekompetentnost …

 1. NavajaMM napsal:

  Boli časy, keď bol špičkovým diplomatom USA Benjamin Franklin… ale ten sa minimálne 3 roky vzdelával v Londýne.

  To se mi líbí

 2. Kamil Mudra napsal:

  Na syrském MZV odpověděli na urážlivá slova prezidenta USA Donalda Trumpa, který nazval syrského prezidenta Bašára Asada „zvířetem“.
  „Když jste sám zvíře, neměl byste si myslet, že všichni ostatní jsou také zvířata. Bašár Asad je prezident svrchovaného státu, jehož zvolil lid. A dávat mu charakteristiku má také syrský lid, ne Trump“, prohlásil agentuře RIA Novosti pomocník syrského ministra zahraničí Ajman Sussan.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201704145112813-syrske-MZV-Trumpovy-urazky-Asad/

  To se mi líbí

 3. kchodl napsal:

  Člověk by řekl, že po Jen Psaki na pozici mluvčího Bílého domu už nelze většího idiota nalézt, ale Amíci se pochlapili a objevili Spicera. Ale kdoví, možná takové blbce už někde v tajné továrně vyrábějí průmyslově, takže jich mají dost.

  Psaki byla zjevně prototyp nebo kus z ověřovací výroby, měla ještě své mouchy. Spicer je dokonalejší, nemusí nosit ty velké korále, ve kterých byl pravděpodobně skrytý nějaký důležitý přístroj, asi navigace, aby Psaki trefila na toaletu – to má model Spicer již zabudováno nějak interně. Nebo se americkým vědcům povedlo toaletní navigátor miniaturizovat a je ukryt v kravatě ve falešném uzlu.

  Ohledně Trumpa, zdá se mi, že coby úspěšný byznysman analyzoval situaci a pochopil, že funkci POTUS může zastávat jen arogantní sprostý idiot, tak se podle toho chová, čemuž by nasvědčovalo jeho vyjádření, že americké Tomahawky jsou 5x lepší než neamerické Tomahawky. To je tak ohromně blbé, až je to chytré, jako ze Švejka, což tu manipulaci dost prozrazuje.

  Druhou možností je, že je arogantní sprostý idiot již od přírody, čímž měl se získáním funkce snadnou práci, protože se pro US prezidentství už narodil. Jak bylo vidět z předcházejícího Opičáka, důležité je umět číst text z teleprompteru, případně opakovat zvuky ze skrytého sluchátka, ostatní je zbytečné až rušívé a škodlivé.

  Také je možná alternativní teorie, že díky pokroku v 3D technologiích virtuální reality se již podařilo provoz Bílého domu virtualizovat, takže v žumpě vystupuje místo Trumpa jen dost nedokonale naprogramovaný avatar, zatímco pravý Trump si někde užívá s krásnými děvkami na subtropických či tropických ostrovech a má z toho všeho legraci – i když to mi zní dost konspiračně až Matrixově.

  Celkově je pozoruhodné srovnání s minulostí, třeba s Benjaminem Franklinem nebo Washingtonem, kteří takové pozice zastávali v minulosti. Zde mám podezření, že dnešní tristní pohled „pod pokličku moci“ odhaluje skutečnosti, které jsou neměnné – tedy že dřívější mluvčí a politici nebyli o nic lepší, jen to díky nevyspělosti tehdejších informačních a telekomunikačních technologií málokdo věděl. O minulých politicích víme pouze z děl jejich hagiografů, kteří byli o mnoho stupňů chytřejší, vzdělanější a vychovanější.

  Jelikož dávno vím, že křesťanská věrouka se mýlí, že svět nebyl stvořen laskavým Bohem coby analogie Království Božího a člověk není Obrazem Božím, ale ve skutečnosti vesmír vyzvracela Špagetová obluda v kocovině po obzvláště nevydařeném opileckém tahu, ničemu se nedivím.

  Ještě jednou všem hezké Velikonoce.

  To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Amerika tu demokracii a lidská práva prosadí, i kdyby na Zemi neměl zůstat kámen na kameni. Voliči v USA volili menší zlo, protože tušili, že Hitlary by harašila zbraněmi o týden dřív ne Dony. Děkuji Hrochovi za překlad.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.