Takže přece klovl červený kohout ponaučení


Ruský expert v otázkách Číny Andrej Devjatov1), jehož svérázný, až expresivní hlasový projev klade na posluchače nemalé nároky, se v písemné formě zamýšlí nad americkým raketovým útokem na Sýrii v kontextu probíhající návštěvy čínského předsedy Si Tin-pchinga v USA…

Podle čínského kalendáře je rok 2017 rokem Červeného Kohouta. „Kohout“ – to jsou ambice (domýšlivá nadutost, furiantoví a samolibost), zatímco „červený“ – v kosmickém chápání – poukazuje na to, že osudové události se budou rozvíjet na jihu.

Právě na jihu Starého Světa v pásu „Velkého Izraele“,  námořnictvo USA – pod smyšlenou záminkou chemického útoku syrských vojsk proti civilům – jako „síla moře“ uštědřilo Sýrii raketový „úder prestiže“, jehož strategickým cílem vůbec nebylo potrestání neposlušného prezidenta Asada, ale ponížení jeho ochránce – Nového Ruska demokratické volby. Protože se Rusko svými silami „nové tvářnosti“ od 30.9.2015 v podobě „severního cara“ ve spolku s Peršany zamíchalo do, biblickými proroky předpovězené, „Poslední Bitvy“2) , která se nyní už otevřeně nazývá „Třetí světovou – hybridní válkou“.

Náhlý útok měl šokový vliv na rozum a srdce jak osob, přijímajících rozhodnutí, tak i celé ruské expertní obce. Rozpaky posílilo to, že USA uštědřily „úder prestiže“ v době přítomnosti čínského předsedy na jednání s americkým prezidentem na Floridě. Tato návštěva přitom nebyla předem nijak zvlášť anoncována a probíhala daleko od pozorovatelů a oficiálních mocenských struktur. Obě strany ji charakterizovaly jako: „velmi úspěšné přátelské setkání“, „nový počátek ve vztazích“, „konstruktivní spolupráci v nové době“, „důležitý konsensus“, „ochotu společně působit k patřičnému urovnání ostrých mezinárodních problémů“.

Tak úspěšnému „přátelskému setkání“ provázenému „úderem prestiže“ nacíleným na ponaučení Ruska pomáhala politická těžká váha  H.Kissinger – mluvčím „Synů Smlouvy“3). Ponaučení odpovídá předpovědím biblických proroků o tom, že „severní car“, který vtrhne do pásu „Velkého Izraele od Nilu do Eufratu“, tam v probíhající „Poslední Bitvě“ mezi dědici Říma (Moskva-Třetí Řím) a dědici arabského chalifátu „padne na horách Izraelských a nikdo mu nepomůže“.

Teď se americký „úder prestiže“ pod vlajkou „důležitého konsensu“ s Čínou zjevuje ruské státní moci jako vyšší moc, vnucená v hodině pravdy v ďábelské volbě mezi finančními zájmy evropského liberalizmu a duchovními hodnotami ruské civilizace. Takže: buď obrana zájmů liberálů (finančních spekulantů) s pokračováním přisouzené role „severního cara“ v bitvě s dědici Chalifátu (DAESH), nebo odmítnutí koncepce „Moskva-Třetí Řím“ s přechodem pod symboliku starodávného Pravoslaví přeměny v  „Nový Cařihrad Pravdy“.

Ultimatum ve věci urychleného protikorupčního, protiliberálního a protimonarchistického obratu politické linie Ruska směrem k „důležitému konsensu“ přiveze do Moskvy ve dnech 11.-12.dubna nositel ruského „Řádu přátelství“ americký státní tajemník Rex Tillerson.

A to, jakou volbu učinilo Rusko, řekne nejspíš prezident RF Putin (ať už přesně a narovinu, nebo diplomaticky a vyhýbavě) ve svém vystoupení na pekingském Fóru k mezinárodní spolupráci „Jedna zóna, jedna cesta“ 15.května t.r.

Nejpozoruhodnější na tom je, že onen „důležitý konsensus“ je rozhodnutím Trumpovy administrativy (nikoli finanční oligarchie Wall Streetu) o podpoře čerstvé lednové davosské iniciativy předsedy ČLR Si Tin-pchinga o výstavbě „globálního společenství jednotného osudu“ v zájmech celého lidstva !

Zdroj:   http://khazin.ru/articles/166-osoboe-mnenie/30184-vot-i-kljunul-krasnyi-petuh-vrazumlenija

1) Devjatov Andrej Petrovič (1952) – dlouholetý příslušník sovětských tajných služeb (plk.v.v.) – svoji kariéru ve státních službách zakončil svým vypovězením jako nežádoucí osoba po 13 letém působení v Číně.. Je spisovatel a publicista, politolog, nám. ředitele Ústavu rusko-čínské strategické součinnosti.
2) V závěrečné knize křesťanské Bible zvané Zjevení Janovo je uvedeno místo posledního střetu mezi bojovníky dobra a zla. Dějiště závěrečné bitvy nese hebrejský název Armageddon. Události posledních měsíců ukazují, že tímto Armageddonem může být Sýrie, respektive její oblast Aleppo.
3) – B`nai B`rith (zkr.BB) – Je to nejstarší (1843 )nepřetržitě operující mezinárodní židovská organizace,[1] která dnes působí ve více než 50 státech světa. Jejím cílem je zajištění ochrany a kontinuity Židovstva a státu Izrael a boj proti antisemitismu a fanatismu.

Replika v diskusi k článku

Rusko je zemí První osoby, a proto:

26.3.2017 – „dětské křížové tažení“

3.4.2017 – výbuch v metru Snakt Petěrburgu a

6.-7.04.2017 – noční úder Tomahawky USA na letiště syrských vládních vojsk

– to jsou signály, mající jediného adresáta: – prezidenta V.V.Putina.

Raketový „Úder prestiže“ USA na Sýrii – odvádí pozornost od „důležitého konsensu“, dosaženého Trumpem a Si Tin-pchingem 6-7.dubna během jejich neformálního setkání na Floridě.

Podle příznaků soudě, se na tomto konsensu podílí i Velká Británie. Proto její ministr zahraničí Johnson odvolal svoji návštěvu Moskvy, která byla už jednou přeložena z března na 10.dubna t.r.

11.-12.dubna do Moskvy přijíždí státní tajemník USA Tillerson, a nejspíš přiveze První osobě Ruska důležitý čínsko-americký konsensus, dohodnutý na Floridě, ke kterému se připojila i Velká Británie.

Putin nejspíš bude nucen k ďábelské volbě: buď připojení se k „Novému Měnovému světu“(bez FED), anebo eskalace válečného napětí – až po Velkou Horkou válku na Západě (Ukrajina), na Východě (Korea) a na Jihu (Střední Asie).

Je naprosto zřejmé, že cestou nejmenšího odporu Ruska vůči nepřekonatelné smršťující síle – je připojit se k „Novému Měnovému světu“. To ale znamená – výměnu stávající liberální vlády Ruské Federace.

Přitom v globálním měřítku může přechod do nového měnového světa začít koncem tohoto roku, po dubnových volbách ve Francii, zářijových v Německu a konání 19.sjezdu KS Číny (říjen,listopad).

Zásadní rozhodnutí může Putin oznámit ve svém vystoupení na pekingském Mezinárodním fóru „Jeden pás, jedna cesta“ 15.května t.r.

Andrej Devjatov

http://khazin.ru/articles/166-osoboe-mnenie/30198-andrei-devjatov-replika-v-diskussii-po-zapiske–533

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

31 reakcí na Takže přece klovl červený kohout ponaučení

 1. Rosťa napsal:

  Tak vám nevím. Jestli v tom nechá Číňan Rusa samotného, tak po čase na to sám doplatí. Snad není tak hloupý, aby nevěděl, že po Rusovi je na řadě on.

  To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Vďaka za výber a preklad.
  V čínskom zverokruhu je to však ohnivý kohút – oheň ako kvalitu ani netreba rozmazávať. Podrobnejšie v tom horoskope (http://dao-fengshui.eu/cinsky-horoskop-2017-rok-sebavedomeho-ohniveho-kohuta/):
  „Kombinácia prvku ohňa s kohútovi vlastným prvkom kovu vytvára energetickú nerovnováhu a napätie. Rok 2017 preto nie je príliš vhodný na veľké a dôležité zmeny. Istú výnimku tvoria pracovné zmeny, lebo rok 2017 sa bude niesť najmä v znamení sebarealizácie, kariéry a práce.
  Priaznivé zmeny by mohli nastať aj v oblasti spravodlivosti a práva.
  V dôsledku napätia vládnucich živlov (oheň – kov) nebudú chýbať ani protesty a demonštrácie, ktoré sa však vďaka miernej povahe kohúta udržia v prijateľných medziach. Dvaja kohúti na jednom smetisku sa však neznesú!

  Na politickej a diplomatickej scéne sa bude veľa filozofovať a fantazírovať o ničom. Pod vplyvom kohúta bude každý natoľko zaneprázdnený sám sebou, že nebude mať kedy počúvať, ani sa starať o potreby a názory iných.“

  To se mi líbí

 3. bob napsal:

  Já se bez mučení přiznávám, že z toho nejsem moc chytrej.
  Ať se to komu líbí nebo nelíbí spoléhám na chytrost a zdravý rozum Putina. Koneckonců mi nic jiného nezbývá.

  To se mi líbí

 4. st.hroch napsal:

  Mám tu jako doplnění aktualitu:
  Že by ruská diplomacie přitvrdila…?

  Ne že by vztahy Ruska s USA byly nabity vlídností – naopak jsou takřka na ostří nože. Nicméně jsme byli zvyklí, zejména se strany ruské diplomacie jisté „kindersdtube“ – tedy poměrně měkkému jednání.

  Poslední dobou to vypadá na dost razantní změnu. Nejenže ministr Lavrov nedávno na tiskovce označil americkou novinářku za „trhovkyni“ a Rusko včera položilo veto na rezoluci RB OSN k Sýrii.

  Především vyniká ostrý výpad ruského stálého zástupce Safronkova v Radě bezpečnosti proti britskému kolegovi M.Rycroftovi. To už tu dlouho nebylo (třebaže si o to anglán popravdě koledoval.

  Přeložil jsem vám podstatnou část vystoupení mluvčího ruské delegace v RB OSN a pro znalce jazyka připojuji níže i záznam.

  Úvodem Safronkov poděkoval moderátorovi ženevských jednání k urovnání situace v Sýrii Demisturovi, vyslovil uznání jeho úsilí a ruskou podporu, a pokračoval už obrácen ke stálému zástupci Velké Británie: – „…ale vystoupení zástupce Velké Británie Rycrofta uázalo, že myslí jen na to, jak by zkomplikoval Vaše úsilí, pane Demisturo, a znemožnil rozvoj politického procesu…

  Znovu se obrátil na Rycrofta a pokračoval: – „Jde o to, a mnozí v OSN to vědí, že jste se polekali a nemůžete spát z toho, že budeme spolupracovat s USA – toho se bojíte. Děláte vše pro podkopání této spolupráce. Právě proto – podívej se na mně! Neodvracej pohled – pročpak odvracíš oči? Právě proto jsi dnes nic neřekl o politickém procesu, a schválně jsi neposlouchal Demisturovo vystoupení. Urážíte tu garanty vyjednávacího procesu v Astaně. Ale co vy jste pro urovnání situace udělali? V Londýně a v Paříži přijímáte nezákonně ozbrojené skupiny. Vylekali jste se, že se věc obrátila k míru a politickému urovnání.“ – řekl Safronkov a pokračoval:

  – „Hájíte zájmy ozbrojených skupin, z nichž mnohé podřezávají křesťany a další menšiny na Blízkém Východě, organizují teroristické akce v pravoslavných chrámech na Květnou neděli. To už jste se úplně zamotali do svých protirežimních myšlenek? Takže je pro vás změna režimu důležitější než názor většiny členů OSN? Ty jsi dnes, pane Rycrofte, hovořil mimo program tohoto zasedání, urážel jsi Sýrii, Irán, Turecko a mnohé státy.“

  Pak se Safronkov o brátil k americké zástupkyni ve funkci předsedající a vyzval ji, aby: „Hlídala řád jednání, jestliže se někteří neodpovědně a urážlivě uchylují ke slangu neodpovídajícímu jejich místu zde. Nesmějí už nikdy urážet Rusko!“

  K americkému raketovému útoku Safronkov řekl, že ten jen posílil význam a potřebu politického řešení, protože cesta provokací jen podporuje ty, kteří volají po vojenském řešení.

  Ruský delegát se rovněž pozastavil nad prohlášením francouzských expertů, kteří, aniž by jedinkrát navštívili místo chemického útoku, jednoznačně označili za viníka Asadovu armádu.
  Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=WjLs3eHDmTI

  To se mi líbí

 5. NavajaMM napsal:

  Pán domáci, poštový holub zaklope na oblok.

  To se mi líbí

 6. kchodl napsal:

  Děkuji za překlad panu Hrochovi.
  „Vliv kohouta“ je vidět především na autora článku. Jen nevím, jestli má pravdu pan NavajaMM a jde místo o červeného o ohnivého kohouta. Řekl bych, že kohout je ve skutečnosti ohnilý.

  Protože zanášet do dnešní doby čínskou a biblickou mystiku, do toho zamíchat jakousi židovskou pohádku či snad kousek „Protokolů sionských mudrců“ nebo čeho, je přesně to, co dnešní bláznivá a z racionality urvaná doba nejvíce potřebuje. Skoro mám dojem, že se všichni nepozorovaně opili nebo zfetovali, případně se rozšířila nějaká nakažlivá psychopatogenní choroba.

  Zatímco před pár týdny příznivci Trumpa jásali, dnes úplně otočili, snové přiblblé scénaře nahradili těmi nejtemnějšími, snad ještě pitomějšími. Každý vypatlaný žumpálista dnes projektuje situaci, jakoby zítra měl Fašington panovat nad vesmírem a odpalovat rakety z nové americké základny na Marsu a přilehlých měsících, s tím že mimo 0.01% bude lidstvo zotročeno, případně vyhubeno, což se všem strašně moc líbí – a je to přesně podle Friedmanových „Příštích sto let“.

  Sýrie, kde všechny neokonské plány zcela selhaly, i při skutečně minimální ruské intervenci, která měla náklady v řádu normálního cvičení vojsk, je náhle líčena jako pro Rusko zcela „prohraná“, s tím že Rusové jsou odepisováni. Přitom se nestalo vůbec nic – Amíci odpálili pár raketek, jejichž vojenská úspěšnost byla asi 3% nebo kolik, hodnota zničených cílů byla zcela nicotná, v porovnání s cenou raket.

  Navíc vyšlo najevo, že USA o útoku informovali Rusáky dvě hodiny před odpalem, asi měli opravdu obavu, že těm jejich loďkám by se mohlo něco ošklivého stát. Jestli to tak opravdu je, s těmi dvěma hodinami, jistě se podrobně diskutovaly i cíle raket, jinak by docela jistě, i při minimálním ruském nasazení, neproletěla ani jedna – na to stačí několik systémů Pancir nebo Tor na správných místech a pokud do dopadu chyběly cca tři hodiny, mohli systémy dopravit letecky téměř kamkoliv v Sýrii, dopravní kapacitu na to mají přímo na Hmejminu – nad Sýrií se pořád pohybují nějaké Il-76M nebo i větší nákladní dopraváky. Stačilo by na to i pár stovek lidí s MANPADy. Nebo všechny Tomahawky sestřelit ještě nad mořem ze stíhaček, to by bylo ze všeho nejjednodušší. Proč to neudělali, je otázka, možná usoudili, že je to škoda nákladů a tak „zmizelo“ jen 36 raket z 59-ti. Když už jsou Rusáci v Sýrii na tom „cvičení“…

  Objevují se i nápady ohledně masových tureckých tankových útoků na Aleppo, asi se nějaký příznivec Wermachtu/Waffen-SS zhlédl v „blitzkriegu“, ale už nedočetl knihu dost daleko, aby mu došlo, jak to s předchůdci dopadlo.

  Z podobného soudku jsou zvěsti o „přesunu americké základny z Incirliku do Tabqa“. Autoři těchto blábolů pravděpodobně nikdy neviděli leteckou základnu, natož pak americkou. Nemají potuchy, že taková věc nejsou jen letištní runwaye a řídící věž, radary, případně zodolněné hangáry a nějaká zásobárna paliva, ale také obrovské podzemní sklady, v dnešní době dokonce automatizované, a velké servisní prostory s velmi náročnými technologiemi. Dále ještě větší prostory pro sklady a servis letecké munice. Američané na takové základně ještě potřebují obchoďák s 30-ti druhy zubní pasty, jinak se nelétá. Stavba takové základny trvá desítky let, než je plně vybavena na podporu dnešních velmi složitých bojových letounů, přitom to stojí miliardy dolarů. Pracuje tam několik tisíc lidí, pokud jde o „domov“ více letek, tak desetitisíce. Takoví lidé musí někde bydlet a žít, což také něco stojí… prostě je to ptákovina.

  Americká přítomnost v Sýrii je – mimo jejich proxy kozomrdů – zanedbatelná, především proto, že se tam nemají o koho opřít. Nevím, co by dělala americká veřejnost, kdyby vyšlo najevo, že ve skutečnosti podporují ultralevičácké Kurdy, kteří co se týče marxismu-leninismu-maoismu, dalece předčí všechny bolševiky, kterými je Fašington od pradávna strašil dnem i nocí. Americký nácek ruku v ruce s ultrabolševiky, vedle kterých by vypadal i Che Guevara jako konzervativní pravičák, to je znamením dnešní zcela absurdní doby. Partičku doplňují kozomrdi, kteří – mimochodem – v minulých dnech dostali befel od nejvyššího kozomrdného černoprdelníka vypálit všechny křesťanské kostely v celém světě. Tomuto spolku se v souhrnu, v americkém nacistickém new-speaku, říká „Syrské demokratické síly“. Jak jistě tušíte, nejsou syrské, nejsou demokratické a nejsou to síly, tedy armáda, ale sebraná směska různých bláznivých band, kozomrdných žoldáků z 30-ti zemí světa, plus směska kurdských kmenů, dočasně spojená jakýmsi ultralevičáckým „náboženstvím“, kde místo ráje mají „svatou Rojavu“. Která zajisté nebude, díky Turkům, Amíkům, Saudům, Katarcům, … ještě tak nejvíce by s touto myšlenkou souhlasil jejich „nepřítel“ Assad, coby s autonomním územím, ovšem v rámci syrského státu.

  Ledaže by Amíci nasadili do Sýrie oněch 150 tisíc mužů, o nichž sní různí američtí generálští blázni. To by se brzy nepochybně „poněkud rozrostlo“, navíc na cca 50 tisíc opravdu bojujících jsou Amíci při jejich stylu „boje“ zvyklí mít cca 10x tolik lidí v zabezpečení, logistice a zázemí. Což je mimo veškeré možné náklady. Přičemž nechápu, jak by doma vysvětlovali, že nyní mají „američtí hoši“ bojovat a umírat za středověké zločinecké diktatury jako Saudská Arábie nebo Katar, za kozomrdy a za ultrabolševiky. Za Al-Kajdu a za ISIL.

  „Rok ohnilého kohouta“ bude určitě zajímavý.
  😀

  To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   Taky zajímavý pohled na věc:
   http://www.novarepublika.cz/2017/04/pro-vsechny-kteri-si-mysli-ze-trump.html
   „Pro všechny, kteří si myslí, že Trump zaútočil, aby se jestřáb nažral a Sýrie zůstala celá“.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Je to celkem nezaujatý popis skutečnosti, proto se více přikláním k tomuto popisu.
    To co mi zůstává ovšem záhadou, je ten velký počet raket které nedosáhly cíle.

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Odkazovaný článek se skládá z mnoha pravd, které jsou úplně špatně vyhodnoceny.

    Například záležitost Sýrie a plynovodů je značně přeceněná: jak si v této souvislosti vysvětlíte, že bez odporu prošel plynovod Nord Stream, dokonce nyní jeho dostavba v dvojnásobné kapacitě? Proč Amíci nebombardovali Německo, vlastně ani by ho nemuseli bombardovat, mají přece onen „kancléřský akt“, no ne? To jen tak dopustili „závislost Evropy na Rusku“? Už jen z toho vidíte, že je to pitomost.

    Navíc, při stavbě takového díla se vyhodnocuje politická stabilita a bezpečnostní otázka všech zemí, kudy takové roury povedou – jen samotná stavba stojí 10 miliard dolarů, nepočítaje v to nutnou okolní infrastrukturu – která tam není a musela by se vybudovat (+30-100 miliard). Takovou stavbu z Kataru do Turecka, přes Saudskou Arábii, Jordánsko, Sýrii a Turecko – přičemž jde o část Turecka, ovládanou Kurdy – by nikdo neschválil, nepojistil, žádná firma by se neujala zodpovědnosti za vybudování, provoz a správu takové věci – to by byla finanční sebevražda.

    A to problémy jen začínají – protože takový plyn by nikdo v Evropě nekoupil. Ne jako hlavní dodávku, protože při vyhodnocení energetické bezpečnosti by se na plyn takovou trubkou spolehl jen totální blázen. Kolikrát za měsíc ho myslíte nějaká banda kozomrdných pošuků vyhodí do povětří? Bude to vláda Kataru či Saudové používat jako politický nátlak, třeba pro šíření islámu? Dokud budou v těchto zemích místo bezpečných sekulárních režimů – jako byl třeba v Sýrii nebo Iráku za Saddáma – vládnout šílení kozomrdi, nikdo na plynu od nich svou energetickou soustavu nepostaví, to by byla čirá vlastizrada, konec průmyslu a ekonomiky.

    Prostě, otázka „katarsko-tureckého“ plynovodu do Evropy je lunatický přelud, docela podobný různým šílenostem se „solárními elektrárnami na Sahaře“ pro zásobování Evropy elektřinou. Tam je to navlas stejné – z hlediska bezpečnosti, navíc se přidává fyzikální nesmyslnost.

    Pořád si myslím, že hlavní je vnímat všechno souvisle, v kontextu amerických – a světových dějin. Tihle „soudci Trumpa“ podle mého vůbec neznají a nechápou historii, a nevidí, jak USA skutečně fungují: každý jejich prezident musel spáchat na začátku svého prezidentství nějakou zahraniční invazi, dokonce i odporné válečné zločiny, než začal něco skutečně „řešit“.

    Málokdo také chápe, že na osobnostech a jejich záměrech téměř nezáleží, jsou to víceméně jen volební podvody, pohádky pro voliče. Ne pro bytostnou prolhanost a zrádcovství politiků, ale protože každý nakonec dělá jen to, co společnost umožní a na co je situace zralá. „Kára“ je prostě moc těžká, než aby ji utáhl jediný člověk, ať je jaký chce.

    Dějiny nejsou řízeny politiky – je to naopak, politici jsou řízeni dějinami.
    Čím jsou řízeny dějiny, to je poněkud složitější. Velký vliv na ně má například vědecký pokrok – vědci a vynálezci mají na svět mnohem větší vliv než všichni králové a prezidenti dohromady.

    To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   Víte, pravdu má pan Navaja – no a toho kohouta bych nepodceňoval – jakkoli střeleně to vypadá…:-)

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Viděl jste film „Ztraceno v překladu“? Asi tak, „ohnilý kohout“. Čínština je mimochodem hrozně zrádná, neskonale zrádnější než angličtina, ruština nebo čeština, protože stačí slovo jinak vyslovit – s jinou melodií – a znamená to něco úplně jiného. My běloši to ani neslyšíme, zní nám to úplně stejně. Číňané naopak mají problém s rozeznáním znělých a neznělých souhlásek r/l, b/p. Ohnivý/ohnilý kohout je podobný případ.

    Byl to prostě pokus o vtip – nikdo po mě nemůže chtít, abych bral vážně texty, kde se vyskytuje „Velký Izrael“, biblická „Poslední bitva“, „severní car“, „Moskva – třetí Řím“, „mluvčí Synů smlouvy“ a podobné blbosti.

    Přijde mi, že takovéto „esoterické“ texty, ve kterých se míchá všechno dohromady, jsou jak projevy z delfské věštírny: autor může vždy později říci, „já jsem měl pravdu“, protože těch blbostí – protichůdných i v jednom článku – namele fůru.

    Článek má ale pravdu v jedné věci: v hysterii „analytiků“ a komentátorů, kteří co se týče Trumpa úplně otočili, podobně se mimochodem chovají k událostem kolem Ruska, třeba na Ukrajině nebo v Sýrii. Kolik jen plků z nich vypadlo, že „Putin slil“ (zradil), kolem Donbasu. Nejraději by viděli ruskou armádu podnikat invazi pokud možno až k Užhorodu, což bylo přesně to, po čem Amíci toužili. Pak by totiž mohli donekonečna financovat „bojovníky za svobodu“, rozsekat celou Ukrajinu na sračky stejně jako Sýrii a z toho všeho vinit Putina, stejně jako Assada. A Rusáci by ten bordel museli luxusně živit, zatímco pár zazobaných Ukrošů by vše vykrádalo na své bezpečné účty v západních bankách, jinak by celý Západ blábolil o dalším ukrajinském „holodomoru“. Úplně stejně bláznivě tito lidé komentují i Sýrii a Trumpa. Není to pouhá idiocie, přímo to souvisí s žurnalismem, musí prostě své čtenáře exhaltovat co to jen jde, i když se značně odchylují od pravdy. Nemoc z povolání, dalo by se říci.

    Lidé už asi zapomněli, že Trump se do Bílého domu dostal přes mohutný a všestranný odpor establišmentu, žumpy a Wall Streetu. Bylo to přímo epochální vítězství. Jelikož znám docela dobře historii USA, nedělal jsem si žádné plané naděje, že je to „Donald na bílém koni“ a vše se změní jako mávnutím kouzelného proutku, takže docela nechápu, proč mi jistý přispěvatel píše, že Trump jmenoval nějakého člověka do čela CIA, jako bych za to snad mohl. No a co. Reagan měl jako šéfa CIA například starého Bushe, což byl válečný šílenec odjakživa, spojený s těmi nejbláznivějšími kruhy, kterým se několikrát málem povedlo vyvolat WWIII, například událostmi kolem sabotáží v Sojůzu (výbuch plynovodu na Sibiři 1982) nebo KAL007 o rok později. Takových je v dnešních USA u vesla většina, protože společnost je tak nastavená, 70 let do nich perou ryze nacistické kulturní vzory.

    Pak se nelze divit, že šéfem Pentagonu je „Mad Dog“ Mattis a nikomu to nepřipadá divné, mít tam takového pošuka, válečného zločince z Falůdže (Fallujah) – alespoň „sežene ovce do houfu“, nic jiného stejně díky světové situaci nemůže udělat. Nemůže napadnout Sýrii, protože jsou tam Rusáci a byla by z toho jaderná válka. Ukrajina dtto. Čína dtto. Pobaltí dtto. Vlastně je ten Šílený pes docela bezmocný. Nemůže ani poslat do Sýrie 150 000 vojáků, protože tolik volných vojáků Amerika nemá – museli by násilně povolávat brance. Mají sice obří armádu, ale také mnoho set základen po celém světě, mimoto na každého vojáka v boji potřebují dalších 10 v logistice, na základnách a v zázemí. Což je finančně neudržitelné. A 70% lidí v ozbrojených silách je tam kvůli tomu, že dostanou možnost zadarmo vystudovat a mají s celou rodinou zdravotní pojištění, což jsou věci, na které by jinak sociálně, nadáním a pílí nedosáhli – nejsou tam, aby padli za USA 1% bohatší. To samé se týká Národní gardy. V případě války dají výpověď a když to nepůjde, jejich ochota k boji bude nulová.

    Ono bojovat proti negramotným kozomrdům s kalachy je něco jiného, než s Rusáky – ti mají velmi špatnou pověst a jsou ozbrojní i jinak než jen obyčejnými puškami. Navíc v protipovstaleckých válkách umírají nebo utrpí doživotní zranění z valné většiny jen obyčejní vojáci, obvykle černoši a latinos, kteří by stejně zemřeli někde na ulici ve válce gangů nebo na heroin, takže to nikomu nevadí. Pro vyšší poddůstojníky a důstojníky od poručíka výše je šance na smrt v boji minimální, mnohem více ztrát mají Amíci díky nakaženým děvkám, drogám, chlastu a dopravním nehodám, případně sebevraždám. Ale ve skutečné válce je plno padlých důstojníků a specialistů, původem ze střední třídy, což je úplně jiná záležitost. Plus je plno dalších faktorů, kvůli kterým USA do války s Ruskem ani Čínou jít nemohou, i kdyby výrazně chtěly. Třeba stav jejich pozemní výzbroje a výcviku. Nebo situace v letectvu, námořnictvu a maríně v souvislosti s krachem zbrojních projektů, především F-35. Příliš si zvykli snadno „vyhrávat“ (i když žádnou válku za posledních 70 let nevyhráli), nejsou připraveni na ztráty v boji s rovnoceným protivníkem.

    Když se zhodnotí Trumpovy dosavadní kroky, neudělal nic výjimečného, co by nedělal každý jiný prezident, srovnání s Hitlery raději pominu. Trump sice pod falešnou záminkou vystřelil pár desítek raketek, ale předem to ohlásil a škody byly tak nízké, že to byla docela blamáž, což žumpě naštěstí ani moc nedošlo. Jistě spáchá ještě mnohé další věci, jistě ještě mnohem horší. Přesto je dále pro USA a vlastně pro celý svět jeho výhra ve volbách nadějí, že nutná transformace USA a krachujícího západního systému proběhne co nejméně krvavě.

    Najednou se k němu všichni dosavadní nekritičtí podporovatelé zcela otočili zády, asi si popletli prezidenta USA s Matkou Terezou. Přitom USA jsou zločinecká válečná nacistická amorální nenasytná všežravá supervelmoc, používající pro své cíle státní terorismus, vraždy, válečné zločiny, naprostou ignoranci práva, hrozby, vydírání, převraty, invaze, vykrádání světa, … prostě všechna svinstva, která člověka mohou napadnout. Takže jejich prezident vskutku není a nemůže být Matka Tereza (pomíjím, kdo skutečně byla a jak se chovala Matka Tereza, beru jen její světlý mediální obraz). Komu tohle není předem jasné, neměl by se pokoušet psát žádné „analýzy“, možná tak „anal lízy“. Typicky je příkladem tohoto jevu třeba bloger „The Saker“, co z toho poslední dobou leze, je směšné až smutné. Nebo Paul Craig Roberts, ale ten byl vždy poněkud přepjatý.

    To se mi líbí

    • hans napsal:

     Reagan měl jako šéfa CIA například starého Bushe
     Jen pro pořádek, starý Bush byl ředitel CIA za Forda, za Reagana byl viceprezident.

     Ale proč se ozývám: kchodl má velké plus za to, jak před několika měsíci komentoval sledování Trumpa tvrzením „americké tajné služby sledují Brity a britské Američany“, aby obešli právní omezení sledování vlastních občanů bez soudního povolení. Dneska totiž to samé přiznal Čulík/Guardian – http://blisty.cz/art/86464.html – takže máme bezpečně potvrzeno a vědecky dokázáno, že kchodl je informovanější, než mainstream.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Se starým Bushem máte samozřejmě pravdu. Nicméně Bush měl v ruce nitky ke všem americkým tajným službám, coby bývalý ředitel CIA byl jedním z nich. Hlavně jsem tím chtěl vyjádřit, že to byl také válečný šílenec, což potvrdil, sotva se dostal k veslu jako prezident. Kdo byl po dobu Reaganova prezidentství šéfem CIA, si už nepamatuji a hledat se mi to nechce, ale je docela jisté, že to nebyl žádný beránek, protože v prvním Reaganově období se děly na tomto poli otřesné věci.

      To se mi líbí

    • Kamil napsal:

     Zdá se, že přituhuje, nakolik však vložený odkaz reprezentuje realitu dění v americké společnosti si netroufám ani přibližně odhadnout.
     http://aeronet.cz/news/video-rozzureny-alex-jones-zautocil-na-trumpa-a-varoval-ho-aby-nepodrazil-sve-volice-padala-slova-o-zrade-a-sproste-nadavky-americka-vojska-jsou-na-ceste-do-syrie-cz-titulky/
     Také diskuse a některé odkazy tam uvedené ilustrují celkovou zmatenost jak čtenářů, tak i diskutujících.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Alex Jones je zuřivý většinu doby, mám ten dojem, je to jeho normání styl. Aeronet postupně ujel do esoteriky a šílených konspiračních teorií, nedá se to brát vůbec vážně. Bláboly o Trumpově dceři a zeti jsou šílené – to je verze historie pro idioty. Asi někdo viděl v televizi nějaký seriál o starém Římu nebo nějakou třetiřadou fantasy a má přiliš bujnou představivost.

      Skoro mám ten dojem, že šílence, kteří se neuchytili jako Kremrologové či Putinologové teď zaměstnávají v médiích jakožto Trumpology. V žumpě i v alternativě. Brzy na to jistě založí spešl oddělení i pornoJanda.
      😀

      Liked by 1 osoba

 7. Asfalt napsal:

  Šéf CIA v akci: https://www.rt.com/usa/384667-cia-assange-wikileaks-critisize/
  Jen pro pořádek připomínám, že požadavkem moderního demokratického státu vůbec jsou apolitické zvláštní složky včetně zpravodajských služeb a že šéf CIA je ten, kdo podává informace o „chemických útocích“. Trump(!), vykřičník pro kchodla, tohoto „antisystémového“ „apolitického“ šéfa navrhl týden po svém zvolení a Senát ho schválil pět dnů po inauguraci. Vůbec nejpěknější je záběr na videu, kde předvolební podvodník Trump tvrdí, že miluje WikiLeaks.

  To se mi líbí

 8. kchodl napsal:

  Ještě jsem chtěl dodat, že mě zaráží, když z jedné strany tito „analytici“ vykládají, jak je Trumpova administrativa neschopná, loutková, zcela přejatá neokony a „liberály“, či dokonce od začátku jde
  jen o zákeřný plán „deep state“ struktur, ale na druhou stranu o kus dále blábolí o tom, jak Trumpetisté rozhodli zcela proti Wall Streetu o jakémsi „přesunu moci do Číny“ v rámci „Hedvábné stezky“. A že se to upeklo v Davosu, což staví Putina před „strašlivou volbu“ mezi FEDem a světem bez FEDu. Jakoby Rusáci již dávno nezakládali jakýsi BRICS, neměli společné plány s Číňany (a celou Evropou) na ekonomický a politický blok „od Lisabonu po Vladivostok“ a podobné věci.
  Pokud člověk po přečtení článku neřekne, že autor je idiot nebo blázen či oboje najednou, musel asi utrpět v minulosti měknutí mozku nebo lobotomii.

  Nejnovější pacifické třeštění Fašingtonu vzhledem k Číně a KLDR je také hodno pozornosti psychiatrů, více než čeho jiného. Podobně jako odpal Tomahawků na Šajrat, připomíná to ze všeho nejvíce Caligulův útok na Británii – jiná bizarnější historická analogie mne nenapadá. Jediné přijatelné vysvětlení je snad upokojení zuřivých bláznů v americkém establišmentu a zešílevší žumpě.

  Žluťák se KLDR zcela jistě nevzdá, je to jeho „jižní pevnost“ proti Amíkům a dalším „bílým ďáblům“, plus proti Japoncům, jelikož za korejskými horami následují roviny až k Pekingu, kudy šlo několik minulých invazí.

  Amíci proměnili Jižní Koreu mimo jiné ve vojenský tábor, mají zde přítomnost dost podobnou té v Německu, alespoň co se týče válečných skladů a připravených prostor. Mimoto by se jim velmi hodilo zdecimovat jihokorejský průmysl, což je velmi nebezpečná koincidence. Od dob krvavých jihokorejských diktátorů (v američtině „demokratických prezidentů“), svržených několika studentskými revolucemi, se Fašingtonu Jižní Korea poněkud vymkla z řetězu, a přes několik let vedenou ekonomickou válku a různé „pokuty pro korupci“ pořád nechce dost poslouchat. Proto je v neokony zamýšleném „trestání Kima“ otázkou, kdo je vlastně opravdovým cílem. Protože vojensky je dost jasné, že pokud Amíci provedou nějaké údery vůči Severní Koreji, odvetná palba půjde především do Jižní Koreje. Mimo ohrožení by sice nemusela zůstat ani americká 7. flotila, jelikož nikdo v podstatě neví, čím opravdu Severokorejci disponují, ale jisté je, že největší škody by pocítil v první řadě Soul, který je nejvíce na ráně.

  Neomalená arogance v jednání s Čínou je fatální chybou Fašingtonu, jelikož oproti Rusákům, kteří to berou zcela pragmaticky a jsou značně „omyvatelní“, Žluťák je velmi urážlivý a vztahovačný, přičemž pomsta je jeho oblíbená emoce. Ke všemu ji často vykonává klidně i o generace později. Již teď mají „bílí ďáblové“ u žluťáků podstatný „vroubek“, například za Opiové války, za podporu japonských okupantů až do napadení Pearl Harboru, … je jenom otázkou času, než čínská odveta vyhřezne.

  Američané zkrátka opět dělají svou klasickou chybu, že nevnímají situaci v historickém kontextu. Sice Číňany většiny historie zbavil – dost brutálním způsobem – Mao a jeho maoismus, ale když se to vezme kolem a kolem, nebylo o co stát, jelikož evropské romantické pohádky o „moudré konfuciánské Číně“ jsou vykonstruované bláboly. Nicméně i když čínská historie je kdesi v nenávratnu, nahrazená uměle vytvořenými legendami, křivdy zůstaly zapamatovány velmi dobře.

  Amíci časem uvidí, že „čínský drak“ není o nic přítulnější zvířátko než „ruský medvěd“, možná dokonce značně méně.

  To se mi líbí

  • hans napsal:

   Se rozhodněte, jestli jsou Číňané národ bez historické paměti, nebo naopak s mimořádně dlouhou pamětí, pro kterou opiové války před skoro dvěma staletími jsou jako včera (potom mají totiž lepší historické povědomí než Evropané i Amíci dohromady).

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Kdybyste nečetl jen „co se Vám hodí do krámu“, všiml byste si, že jsem napsal „Mao Číňany VĚTŠINY historie zbavil“, ne vší historie.

    V Maově verzi jsou všechna příkoří, utrpěná od Evropanů a Američanů, tj. od „bílých ďáblů“, stejně jako od Japonců, Korejců a dalších asijských pronárodů, mohutně zvýrazněna. Z „předevropské“ historie Číny je akcentována pouze „velikost Číny“ coby Střechy světa, a „utrpení čínského lidu“.

    Adoraci konfucianismu, taoismu, budhismu, … a budování idylických obrázků „moudré Číny“ má na svědomí evropský „orientální“ romantismus 19. století. Na to navázali dnešní čínští „komunisté“, například obnovou dávno zničených „památek“, dnes vyráběných z betonu a umělé hmoty velkosériově současnými žluťáky.

    Chcete-li originální čínský altánek z dynastie Ming, koupíte si ho v místní obdobě Baumaxu/Bauhausu. A stačí si pustit jakýkoliv čínský film z „historie“, aby to bylo každému jasné, o co jde – budování nacionalistických pověstí a legend, vydávaných za skutečnou historii. Nic nového pod sluncem, západní historiografie a kinematografie tohle dělá dávno.

    Zločiny především anglosasů nejsou žluťáky v žádném případě zapomenuty, přijde to na řadu, až bude čínský byznys ovládat planetu, za ekonomickou mocí přijde i moc politická a s ní i vojenská. Pak se otázka „viny“ vynoří.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.