Německo nade všecko


Zaujaly mne dvě zprávy od našich západních sousedů. Německo se rozhodlo, že už nebude uznávat sňatky osob mladších 16ti let.

A Německo bude cenzurovat obsah sdílený na sociálních sítích.

Obě tyto zprávy mne dost překvapily. Jednak jsem se domníval, že stejně jako u nás jsou sňatky osob mladších 18ti let zakázané s tím, že pouze v odůvodněných případech může soud povolit sňatek osobě ve věku mezi 16ti a 18ti roky. Nebylo a dosud tomu tak není. Inu ta západní demokracie má svá úskalí.

Horší zprávou je snaha nutit správce sociálních sítí, aby mazali nevhodné příspěvky, jinak budou platit pokutu. A kdo rozhodne o tom, co je nevhodný příspěvek? Je to zpráva o tom, že se islamisté dopustili nějakého trestného činu? Nebo se to bude týkat i toho, že se islamisté mezi sebou kontaktují a plánují nějakou akci? Budou moci Němci sdílet fotografie z dovolené, kde se ženy promenují pouze v bikinkách? Nebude to závadné proto, že to dráždí jejich zahalené sousedky?

Cenzura je vždycky něco kousek před diktaturou. A protože z území Německa vzešlo mnoho válečných konfliktů, začínám se bát. Bát toho, že se podobnou cestou dostane k moci nějaký šílenec, kterého začnou jeho soukmenovci zdravit zdviženou pravicí. A bude zcela jedno, že existuje nějaká EU, která by měla zajistit mír v Evropě.

Začínám se bát…

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Německo nade všecko

 1. K-k,. napsal:

  OT: Urozený pane, pošta… 😉

  To se mi líbí

 2. jaa napsal:

  MT .. i když

  https://zpravy.tiscali.cz/prezidentsky-kandidat-jiri-drahos-statnik-nebo-zele-295906
  kdoví jak by se k výše psanému problému postavil…
  asi by tomu dal volný průběh….

  To se mi líbí

 3. vonrammstein napsal:

  Dostane. Jmenuje se Schulz.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.