Jan Keller 31 aneb Černá hodinka


Erdogan ví, jak na to

Materiály Evropské rady i Komise se často vyznačují tím, že zcela přesně formulují cíle, nedávají však žádné vodítko, jak těchto cílů dosáhnout. Týká se to nejen ekonomických problémů, ale také například otázek demografických.

Demografickým stárnutím a hrozbou vymírání našeho kontinentu se evropské materiály zabývají již dlouhodobě. Například Evropský pakt o přistěhovalectví a azylu z roku 2008 konstatuje, že migrace „může rozhodujícím způsobem přispívat k hospodářskému růstu Evropské unie a členských států, které potřebují migranty z důvodu stavu svého trhu práce nebo své demografické situace“.

V jiných dokumentech se zase stanoví, že příliv mladých migrantů a žen s vyšší mírou plodnosti, než je ta evropská, umožní revitalizovat stárnoucí evropskou populaci, zabránit jejímu vymírání a postarat se o penzijní zabezpečení rostoucího počtu seniorů.

Evropské instituce však zatím nikde nepodaly zcela konkrétní návrh, jak tohoto cíle spolehlivě dosáhnout. Na pomoc jim přispěchal prezident Erdogan, který vyzval Turky žijící v Unii, aby plodili pět dětí, neboť oni jsou budoucnostní Evropy.

Vůči Erdoganovi a jeho pojetí demokracie a lidských práv můžeme mít určité výhrady, nikdo však nepopře, že v záležitostech demografických se striktně řídí doporučeními Evropské komise.

Pokud bychom osud Německa nechali na Němcích, nedopadlo by to dobře. U německých žen se porodnost pohybuje na žalostných 1,43 dítěte na ženu, u rodiček cizí státní příslušnosti zaznamenali statistici nárůst z 1,86 na 1,95 dítěte. Erdogan nyní nabízí revoluci v porodnosti.

Bude pak třeba dořešit už jen pár detailů. Početnější rodiny zvyšují riziko pádu domácnosti pod práh chudoby. Ženám brání vysoké počty dětí v profesní seberealizaci. V početných rodinách vyrůstají často děti méně kvalifikované. Musejí přispívat do rodinné pokladny namísto toho, aby mohly pokračovat ve studiu. To zpětně snižuje průměrnou výši jejich příspěvků na fungování penzijního pilíře.

Tyto drobnosti si budou ale Němci muset řešit pěkně sami. Úplně všechno za ně Erdogan neudělá.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

46 reakcí na Jan Keller 31 aneb Černá hodinka

 1. vittta napsal:

  To myslí vážně, nebo ironicky?
  Poslední dobou se v něm nevyznám.
  Pokud chce lidstvo prodloužit svůj věk aktivity a dožití, k čemuž vědecký vývoj vyspělých zemí kráčí, MUSÍ se snížit porodnost.
  Cíl lidstva, tedy té jeho vyspělé části, určitě není ghetizace nepřizpůsobivých dementů, kteří – v případě že jsou barevní- stojí nad zákony.
  Je to právě delší věk života, jeho vyšší kvalita a delší aktivní období, při čemž robotika by měla umožnit delší dobu důchodového věku.
  Vyšší kvalitou rozumím třeba bydlení s větším soukromím, kvalitní jídlo, lepší mobilita, možnost rekreace atd..atd…
  Těžko lze ale poskytnout bydlení s větším soukromím, když se po „nás“ požaduje neustálý nárůst populace.
  Těžko lze vyrábět kvalitní jídlo, když lidé musí něco žrát, a na všechny se prostě biomaso nedostane.
  Těžko lze mít dobrou mobilitu, když má každý kokot auto a každý den s ním ucpává silnice.
  Rekreace na přeplněné sjezdovce či pláži, nebo v lese plném turistů a cyklistů také ztrácí své kouzlo.
  Jinými slovy, cílem vyspělé civilizace je snížení populace, a tím zvýšení možností na kvalitu a délku života.
  Pokud chce někdo rychle umřít v celoživotním stresu kvůli úplně všemu, pak negři a čmoudi- vítejte!

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Vy vittto jeden, ztrácíte smysl pro humor, zdá se.
   Vaše první věta… tu myslíte vážně, ne o ironicky?
   Jsem z toho trochu zmatený….

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Ani vlastně nevím…..
    On je ten Keller poslední dobou nějakej divnej.
    Vemte si ten konec třeba:
    „Tyto drobnosti si budou ale Němci muset řešit pěkně sami. Úplně všechno za ně Erdogan neudělá.“
    ——-
    Vidíte?
    Erdogan to za Němce nejspíš fakt neudělá.
    Ale udělá to za ně Evropský parlament…kde zrovna náhodou Keller sedí.
    A na to Keller zapoměl…

    To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Politici o demografii točia už roky, ale buď vôbec nerozumejú štatistike, alebo úmyselne klamú.
  Čo sa týka demografického vývoja, v 60. a 70. rokoch minulého storočia boli v celej Európe mimoriadne vysoké prirodzené prírastky obyvateľstva. Keď títo ľudia postupne dosahujú dôchodkový vek práve teraz, je prirodzené, že podiel dôchodcov v populácii je v tomto období mimoriadne vysoký. To je ale len prechodný stav.

  Druhá vec je, že politici si zrejme uvedomujú, že pôrodnosť nie je riešenie typu „quick winn“, lebo dnešné deti nebudú produktívne pred uplynutím najmenej 20 rokov. Snáď preto naleteli tretiemu sektoru, že migranti sú akože hotoví ľudia, čo ihneď budú prispievať do sociálneho systému.

  Alebo… aj politikom už začína byť jasné, že konzumnú spoločnosť sa už nepodarí ďalej udržiavať pri živote a končí. A už len hrajú o čas, kým ešte pritekajú nejaké zisky, dividendy a tantiémy… a po nich príde potopa.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Statistice už dávno nerozumí ani ti, co jí dělají, pane Navajo.
   Podle mě dostanou zadání a podle něho dodají výsledky. (aniž by tušili, k čemu jsou)
   PR agentury to pak politicky zpracují a pak to někde řekne takový ten placený panák, no….jak se jim říká, jo, politik.
   Tak ten to řekne rázným hlasem, ale co vlastně říká, jde naprosto mimo něj (v tom lepším případě) nebo tomu může i věřit.( v tom horším případě).
   V každém případě je na výstupu průser!

   Líbí se 1 osoba

   • NavajaMM napsal:

    O tomto viem svoje, pane Vitto. Mal som to niekoľko rokov na starosti (alebo trvale na pamäti). Máte pravdu, obzvlášť tí, čo robia tú najsofistikovanejšiu štatistiku, majú problémy s jej základmi. Alebo presnejšie – nemajú problém s ničím.

    To se mi líbí

 3. Jethro napsal:

  OT ale nedá mi to: Kdy se naši a evropští politici chytí za ruce na nějaké klidné vyklizené cestě a budou demonstrovat je suis Petrohrad? Anebo Ruští mrtví jsou dobře a útok na Rusy je taky dobře?

  To se mi líbí

 4. bob napsal:

  Nerozumím už ničemu….
  Tak potřebujeme pracovní sílu nebo ne?
  Taxíky a vlaky budou bez řidičů (strojvůdců), Sklady (logistická centra) prakticky bez obsluhy, kde „včera“ bylo potřeba 10 dělníků budou stačit dva…atd.
  Momentální nedostatek pracovních sil mě přijde jako opravdu momentální, ale až se přemnožíme, tak nevím

  To se mi líbí

 5. vonrammstein napsal:

  Kalergi jak vyšitej.

  To se mi líbí

 6. oh napsal:

  OT: Ke dříve zmiňované nedostupnosti některých stránek: oficiálně je někde něco rozbitý a analyzují to.
  http://www.lupa.cz/aktuality/wedos-ma-problemy-s-dns-na-radu-webu-se-nedostanete/

  To se mi líbí

 7. kchodl napsal:

  Asi nemá cenu ke Kellerovi cokoliv přidávat, ale nevím, zda je právě on oprávněn používat vůči EUhniji a „Evropské komisi“ ironii, když byl celou dobu „umírněným EUhnijcem“ (umírněným podobně jako jsou umírnění řezači hlav v Sýrii) a kandidoval do psedo-parlamentu EUhnije za socany, kteří všechny totalitní nesmysly Bruselu nadšeně podporovali, dokud se jim nezačaly svírat zadky obavami z voleb. Mají 12,5% volebních preferencí, podle posledního průzkumu, takže asi svírali půlky málo intenzivně.

  Rovněž hlasování za „obohacení“ kozomrdy patřila k těm, ve kterých se Keller „spletl“, podobně jako při hlasování o totalitním odzbrojení bezúhonných českých občanů. Skutečně nechápu, proč je vůči Bruseli a Erdoganovi v tomto ironický, protože se mi zdálo, že dlouhodobě sleduje stejné cíle jako oni.

  A navíc, svého času mu pokles počtu obyvatel vyspělého světa nevadil, ba právě naopak, býval zavilým vyznavačem teorií „Římského klubu“, odpůrcem pokroku a hlasatelem Malthuziánských tezí o „přílišné přetechnizovanosti světa“, „přemnožení“ a „přílišné spotřebě“, k čemuž patřily i plány na vyhlazení populace na maximálně miliardu jedinců. Z toho všeho jsem měl dojem, že zničení evropské kultury, vědy a techniky, plus nahrazení vzdělaných a kulturních Evropanů Afričany a Araby, žijícími mentálně mnoho století zpět, zákonitě musí vítat. Jako svým způsobem „návrat k přírodě“. Keller totiž býval kdysi i jakýmsi salónním filozofujícím „ekologem“, to patřilo v humanitní akademické sféře k dobrému tónu. Pamatuji, že z těchto kruhů padaly často myšlenky, hodné Pol-Pota a jeho vyhnání obyvatel z měst na vesnici, aby se živili „naturálně“, což bylo v té době hodně oblíbené slovo.

  Ale proč se otravovat s nějakým Kellerem, když tu máme ČT, ČRo a například jistou Petrušku Šustrovou. Sice jsem večerní spektákly nesledoval – žumpu bojkotuji – ale doneslo se mi, že řečená babice přidala k Putinovým zločinům i to, že si vyhazuje do povětří vagóny metra v Pitěru. Ne sám, pochopitelně, má na to své lidi.

  OT: Na celkem „výjimečně a nepostradatelně“ orientovaném (e.g. americkém nacistickém) serveru „War is Boring“ vyšel velmi střízlivý a fundovaný článek o „národní katastrofě“ v případě žumpou opěvovaného letounu F-35, což je velmi zajímavé čtení, dokumentující, jak daleko Amíci dovedli korupci a špatný management: http://warisboring.com/the-f-35-is-a-terrible-fighter-bomber-and-attacker-and-unfit-for-aircraft-carriers/

  Mimo jiné to jednoznačně vyvrací pověsti z minulých týdnů, že Izrealci bombardovali Sýrii několika nedávno dodanými letouny F-35I, jelikož – jak jsem již několikrát uváděl – letadlo není natolik hotové, aby s ním šlo něco takového udělat. Neumí dosud vypouštět jiné než volným pádem padající řízené bomby dvou typů, přičemž nemá aktivní žádné rušící systémy, ani neumí poznávat ruské radary, … zkrátka jeho bojová nasaditelnost je dosud nulová. A ještě dost dlouho to tak zůstane, pokud ne dokonce navždy. Což tedy nebránilo žumpoidním expertům ve „světovém svobodném tisku“ v uplynulých týdnech fantazírovat o nemožnosti ruských systémů S-300/400 zasahovat proti F-35.

  To se mi líbí

 8. vittta napsal:

  Dva odborníci na politiku se vyžvejkli.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Putine-udelal-sis-hodne-nepratel-pise-k-vybuchu-v-Petrohradu-Lubos-Palata-482268
  Takže Putin si udělal hodně nepřátel, a už má odvetu, útok v metru!
  Oklikou je tak sděleno, že samotný islám za to nemůže, to Putin.
  A v Evropě mají země jako Švédsko, Britániem Německo a Rakousko hodně přátel.
  Proto se jich také netýká ani islámský terorismus, ani islámské násilí.
  Vlastně jo, týká.
  Jak je to ale možné, když jsou tak hodní?
  Měli by asi být ještě hodnější….

  To se mi líbí

 9. vittta napsal:

  Podělím se ze zdejšími čtenáři o mail, který jsem právě zaslal Čulíkovi.
  ———-
  Pane Čulíku,
  pokaždé když čtu nějaký váš choromyslný článek (a choromyslné jsou všehny) tak se směju, až se za břicho popadám.
  Vaše závist nad úspěchem Parlamentních listů je čím dál směšnější.
  Váš projekt BL je nudný, jsou to úmyslně špatně přeložené články z Guardianu, kde lživě tu něco vynecháte, tu přidáte.
  Pak nějaké twety, hlavně co kde vyzvracela euronacistická organizace HWR.
  Pár článků podprůměrné kvality, založených na na lžích a fantasmagorických předpokladech, které mají společné to, že se nikdy nenaplní, jak jste si jistě všiml.
  Není se čemu divit, že vás už nikdo nečte.
  Ta čísla počtu čtenářů by vás neměla mást, jsem tam třeba i já, známý svým silným žaludkem, takže si ty kecy mám schopnost přečíst.
  Synonymum pro lež je mezi slušnými občany- Čulík.
  Všiml jste si, že britský nezávislý soud vraha českého občana osvobodil?
  Umlácení k smrti řetězem je v Británii normální.
  Čech- podle všeho- měl jen nějaké, možná nemístné kecy.
  Adekvátní obrana je ubití řetězem, které je bezpečně prokázáno záznamem kamer.
  Jak jste v té Británii proti nám vyspělí, jsme tady fakt 100 let za opicema.
  Také jsem četl na PL článek nějakého vedoucího pracovníka ZŠ, jak romové, co přicházejí z Británie neumí pomalu psát a počítat, a jak problematické bude jejich
  začlenení do českých škol.
  Vidíte?
  Takový nesmysl.
  Sám jste kolikrát psal, že romové patří v Británii na školách k nejlepším.
  Proč tento nechutný, rasistický hoax nevyvrátíte, místo planého žvanění o PL, které nazýváte ultrarasistickými, což je tedy mimochodem unikátní čulíkolež?
  Dejte se do toho, statistiky, fakta, důkazy, postavíte proti lžím a rasismu na PL.
  Nebo tady:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Africky-migrant-se-ucesal-navonel-vzal-si-macetu-a-vyrazil-se-seznamovat-Takhle-to-cele-dopadlo-482271
  Takový nesmysl.
  Kdo ví, jak to bylo.
  Afričané tohle ve zvyku nemají, ti tak leda práce, učení a práce.
  A navíc, víte, kolik lidí v Německu zemře při dopravních nehodách?
  ZEMŘE, co je proti tomu nějaké znásilnění.
  Z článku ale vyplývá, že partner oné dívky zachoval chladnou hlavu a nenechal se strhnout nenávistí a xenofobií.
  Vyčkal ve stanu příjezdu policie.
  Měl bystě popátrat na nějakých seriozních médiích, a na BL napsat FAKTA o tomto případu, pokud možno ho vyvrátit jako hoax….
  Ale to ne, vám pravda na srdci neleží.
  Vy můžete jen kecat..
  Nebo tady:
  (je tady odkaz, dám ho níže, aby nebyly v textu dva)
  To je vůbec blbý článek.
  Němci nenasvítili Braniborskou bránu.
  Proč také?
  V článku je jasně psáno, že “ „Nedošlo k tomu z toho důvodu, že Petrohrad není partnerským městem Berlína. Výjimky by měly být učiněny jen ve skutečně výjimečných případech,“ cituje slova tiskového mluvčího Německé tiskové agentury Berliner Zeitung.“
  Vidíte?
  JEN VE VYJÍMEČNÝCH PŘÍPADECH.
  Je nějaký útok v metru v Petrohradu vyjímečný případ?
  Není.
  Je to naprosto normální.
  Tak nač svítit na Braniborskou bránu.
  Tohle bystě měl také na BL vysvětlit.
  Máte tolik témat, vyvracení hoaxů na PL by mělo být vaše poslání, a co děláte?
  Nic.
  I když tedy upozorňujete na závadnost konkurenčního média, ale stačí to?
  Chátra, čtoucí PL už jiná nebude, ale čtenáře BL by jistě pravda zajímala.

  Tak makejte, makejte….

  V.Š.

  To se mi líbí

   • okolojdoucí napsal:

    Napsal jste to pěkně vtipně, vittto, ale je mně z toho čtení smutno, až blivno. Dříve bych takové BL produkty přešel jako neškodnou „intelektuální exotiku“, teď už to zapáchá stále více NELIDSKOSTÍ, hrůza, kam jsme došli.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     BL nejsou jen zanetbatelný, trapný a prolhaný internetový denník, jak správně naznačujete.
     Je to okénko do duší běžných sluníčkářů.
     Jsou nemocní arogancí, agresivitou a sebechválou.
     Neštítí se ničeho.
     V zájmu potvrzení své pravdy jsou schpní čehokoliv
     Začali klasicky lhaním, články v BL jsou ryzí lež a překrucování, též zamlčování nepříjemných faktů.
     Nyní pokračují obscesivním obviňováním konkurence (PL) a jejich čtenářů i přispěvatelů.(chátra)
     Nepochybuji o tom, že jsou schopni v dalším kole bít, a nakonec i vražit.
     I když oni bít ani vraždit nebudou, na to si někoho „najmou“.
     To je ta občanská válka, o které se vede řeč.

     To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     To je ta pravá „vysoká kultůra“, alias čistokrevný nacismus.
     Proti podlidem to žádná nelidskost není, jak jistě chápete.

     To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Toho textu je až škoda, pane Vitto, pochybujem, že ho Čulík dočíta do konca.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Také by mě to zajímalo, Pane Navajo.
     Ale já si nemohu pomoci, ten chlap jak něco napíše, tak to po reakci přímo volá.
     On je svým způsobem naprostý blb, v nějaké diskuzi třeba v TV by musel dostat děsně po „hubě“, tam by si se svými žvásty nevystačil.

     Líbí se 1 osoba

  • kchodl napsal:

   😀
   S čulíkem je čím dál větší sranda, i KáDéčko proti němu vypadá téměř normální.

   To se mi líbí

   • okolojdoucí napsal:

    Mým BL favoritem v tomto ohledu je Bob. Ten mě dokonce donutil před časem více reagovat. I když už to není aktuální a třeba s (nejen) Prouzou jsem se spletl, tak to snad zpětně osvětlí postupný „vývoj“ BL k té správné humanitě a jejich roli, naštěstí ne příliš úspěšného, zavaděče agendy… Přikládám odkaz i s hezkým obrázkem (asi portrét redakční rady): http://www.novarepublika.cz/2015/09/mittelkruppeleuropa.html

    To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Skvěle, Víťo.

   To se mi líbí

 10. kchodl napsal:

  A pěkně to popisuje Koller:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Volaji-mi-znami-nastvani-na-CT-24-hlasi-Martin-Koller-po-utoku-na-Petrohrad-Sedl-a-sepsal-svou-verzi-482269

  Jenom se Koller plete s těmi TNT výbuškami – sice v ČSLA asi opravdu byly 75g, 200g, 400g, ale Rusáci měli stoprocentně i 100g velikost – to si pamatuji, protože za velkých mrazů se s tím topilo na horách v kamnech, hodně lidí v tamním zapadlém kraji toho mělo dost, jelikož sovětská posádka v Rokytnici byla opravdu výborný dodavatel všeho možného. Další verze byly takové velké plechovky (zamačkávané a zalepené epoxidem, ne letované jako plešky s municí), jako „konzervy“, ve kterých byl tritol sypaný, takové šedozelené šupinky. To se do kamen přikládalo malou lopatkou, pro jistotu dřevěnou nebo dětskou plastovou pro hraní na pískovišti, aby nedošlo k jiskření kovu o kov. Je to značně výhřevnější než uhlí.
  😀

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No a nyní jste mě dostala na lopatky jsem z toho totálně zmatený a matematicky si to neumím vysvětlit selhává i více stavová logika.
   Hranice chudoby již byla nalezena je to 10 220 korun měsíčně ( toto je potvrzený fakt z více jak 2 zdrojů) no a potom.
   Počet lidí ohrožených chudobou v Česku roste. Zatímco v roce 2013 jich bylo jen 9,6 procenta, loni jejich množství vzrostlo už téměř na desetinu, konkrétně na 10,7 procenta. Informoval o tom časopis Statistika a my vydávaný Českým statistickým úřadem.
   Následně :
   http://vesmir.cz/2016/11/16/klamna-hranice-chudoby-cesku/
   Nyní pro mne selhávají základní matematické úkony a já nevím která statistika je přesnější, zdali statistika :
   a) EU
   b) ČSÚ,
   c) nestátních organizací
   d) nevládních organizací
   e) vládou najatých organizací
   f) protivládních organizací atd. atd. .
   Nyní jsem si přečetl že statistika nestatistika jsme na tom statisticky nejlépe.
   https://www.novinky.cz/ekonomika/434085-cechum-hrozi-chudoba-nejmene-ze-vsech-zemi-eu.html
   Nevím opravdu nezlobte se na mne jsem totálně zmatený.

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Jednoznačne je to úspech definície chudoby.
    Citát:
    V Evropské unii se práh chudoby podle Eurostatu stanovuje na úroveň 60 % mediánu příjmů v dané společnosti (medián je středni hodnota, tzn. 50 % příjmů je vyšší a 50 % příjmů nižší). Podle OECD je to 50 % mediánu.

    V roce 2010 byla hranice chudoby v České republice pro jednotlivce stanovena na měsíční příjem netto do 10 422,- (ročně 125 067,- Kč) a žilo pod ní 936,4 tisíc osob. Jestliže osoba žije pod hranicí chudoby, mluvíme o tom, že je ohrožena příjmovou chudobou. Čtyřčlenná rodina (dvě děti do 14 let) je v České republice „chudá“, když má měsíční příjem do 21 888,- Kč (ročně 262 652,- Kč), je v Lucembursku, když má měsíční příjem do 94 740 Kč (ročně 1 136 880,- Kč), v Rumunsku pouze do 5 879 Kč (ročně 70 548,- Kč). Hranice „chudoby“ v Lucembursku je tedy 16,1krát vyšší než v Rumunsku.

    Citované z: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%A1h_chudoby

    Ešte poznámka – distribúcia príjmov je taká, že medián je spravidla o poznanie nižšie ako aritmetický priemer. Ich vzdialenosť je mierou príjmovej nerovnosti.
    (Ale tuším, že to viete.)

    To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Zmatenost je důkazem, že jdete s dobou. Kdo dnes není zmatený? Jen xenofob a rasista. Ten má celkem jasno.
    Já taky, i když jen v něčem. V těch věcech ostatních jsem ovšem zmaten. Jdu s dobou.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.