Jan Keller – 30 aneb Černá hodinka


Nepoučitelní

V dubnu loňského roku předložila Evropská komise zatím poslední návrh na přidělování žadatelů o azyl jednotlivým zemím EU. Komise tehdy navrhla, aby vždy, když příval migrantů do některé ze zemí překročí určitou míru, byl aktivován mechanismus, který nové žadatele o azyl přerozdělí podle určitého klíče do dalších zemí EU. Tento klíč by měl zohledňovat velikost, bohatství a absorpční kapacitu jednotlivých členských států.

Téměř rok se pak o povinných kvótách nejednalo, takže mohl vzniknout dojem, že jejich propagátoři dostali rozum a uvědomili si, že tato cesta problém sice migrace neřeší nijak, zato však může být dalším krokem k vyhrocení současné krize.

Návrat zdravého rozumu je však ohrožen. Už zakrátko bude Výbor pro regionální rozvoj hlasovat o návrzích švédské poslankyně a nizozemského poslance z frakce liberálů. Požadují, aby byly zemím, které si nenechají vnutit povinné kvóty žadatelů o azyl, kráceny dotace z evropských fondů.

Pokud by tento návrh prošel, urychlilo by to dezintegraci Evropské unie. Chudší země Evropy by ztratily nárok na část dotací, zůstala by jim však povinnost přispívat do bruselské pokladny v dosavadním rozsahu. Vstřícnost jejich obyvatel vůči vnuceným migrantům by pochopitelně nestoupla, zaručeně by však poklesly v důležitém volebním roce preference stran, které mají ve svém programu vstřícnost vůči Bruselu.

Spor o povinné kvóty by se opět rozhořel v situaci, kdy nikdo nemůže vědět, jak dlouho bude ještě Turecko ochotno zadržovat na svém území miliony migrantů připravených na cestu do Evropy.

Pokud by je k této cestě vybídlo, žádné navyšování povinných kvót by nepomohlo.

Už v příštích týdnech uvidíme, jakých hodnot může dosáhnout stupeň politické neprozíravosti zástupců některých zemí. Nejhorší je, že takoví lidé těžko kdy pochopí, kdo vlastně křehkou evropskou konstrukci tak přičinlivě kousek po kousku rozkládá.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže, Černá hodinka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

46 reakcí na Jan Keller – 30 aneb Černá hodinka

 1. jaa napsal:

  No ale jen tak, kdo ty „nespolupracující země“ donutí přispívat do bruselské pokladny celý díl a ne o stejná procenta jak postihy .. zkrátit příspěvky.. ? 🙂

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Ty nespolupracující země k tomu donutí jejich vlastní kolaborantští politici. Třeba nějaký Sralbotka a spol.

   To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Evropská unie.
  Trochu mi to připomíná projekt Kampeliček, kdy ti, co tam dávali své vklady věřili, že dostanou 10% p.a. Přitom ve vedení Kampeliček byly vesměs „odborníci“ o několik stupňů horší, než v bankovním sektoru….
  Totéž evropští komisaři – vesměs odložení politici s odborností na všechno a na nic….
  Takže, kdo si myslel, že budeme brát jenom dotace a užívat si výhod byl podle mě stejně naivní, jako kampeličkáři.
  Po celoživotních zkušenostech vím, že když je něco „hodně výhodné“ (členství v EÚ), že k tomu mám přistupovat obezřetně a že ve finále mě to může přijít draho.
  Obdobně NATO atd….

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Jasně, souhlas. Jak je něco „ve slevě“, nebo „v akci“ pryč od toho.

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Ostatně nějak se mi nechce do procesu, tak ještě podpořím vaši tezi faktickým příkladem.
   Před nějakými sedmnácti lety jsem měl možnost být pracovně zapojen do konkursního řízení komanditní společnosti N.P.I. Invest Group (jak je něco „komanditní“, smrdí to podvodem, to od té doby vím).
   Tuto společnosti si založila už začátkem 90.let skupina mladých Němců z Norimberka, kterou vedl muž jménem Werner Kokott. Vyrobili krásné propagační materiály a vábili lidi, aby k nim vkládali peníze se slibem 25% zhodnocení ročně. Podnikatelská strategie spočívala v tom, že budou nakupovat nemovitosti, jejichž cena poroste s blížícím se vstupem ČR do EU. Nasbírali tak (nejen od lidí, ale třeba i 6 miliónů od Červeného kříže) asi 850 milionů. Po pěti letech, když měli začít vyplácet první vkladatele, přišel náraz. Prvních několik set z nich uspokojili, ale pak narazili na problém prázdné kasy.

   Tím se dobírám k jádru vyprávění. Na shromáždění věřitelů (bylo jich 16 tisíc) se ukázalo, že velká část z nich už přišla o peníze v tzv. Litoměřických fondech, ve vámi zmíněných kampeličkách atd. – všude, kde jim slibovali vysoké bezpracné zisky – něco za nic.

   Výsledek byl ten, že peníze, které v N.P.I. Invest Group zbyly, sežral sám konkurs. Nejspíš víte jak to chodí – každou přihlášku o pohledávku za úpadcem musí správce konkursu posoudit (oprávněná/neoprávněná) a protože jich bylo těch 16 tisíc, nemohl to logicky dělat osobně. Proto je posuzovali právníci…. při cenách jejich služeb v Praze. Doporučená pošta, případně obálky s „modrým pruhem“ také něco stojí, řešení neoprávněných pohledávek po odvolání u soudů také (všude právníci)….
   Ej, ani už nevím, kolik ti lidé dostali, nebyl jsem u toho do konce. 2% ? 3 %? Moc toho na ně nezbylo, fakt ne….
   Ale ti Němci si tu žili náramně, viděl jsem jejich služební byty…. 🙂 .

   To se mi líbí

 3. Bavor V. napsal:

  Tak jsem si právě poslech (přečetl v titulcích) rozhovor na DVTV s Kusturicou. Řekl bych, že si dívenku namazal na chleba a ještě posolil.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Ba ne – jen to dokazuje, jak hloupí, omezení a nevzdělaní jsou všichni co prošli „Zpravodajstvím ČT“. Malér je v tom , že jí to nedošlo a nikdy nedojde, protože na to nemá – jak znalosti, zkušenosti- znalost historie a hlavně schopnost myšlení v komplexu. Že si furt melou to svoje – a vůbec jim nevadí , jak se ztrapňují a myslí si, že jsou lidi tak hloupí.
   Jo jsou nadřazení – svou blbostí a neznalostí a drzostí— všechno v nebetyčné výši…
   Ale to všechno už víme, takže jako obvykle – nepřekvapilo mne to. Spíš mne překvapila ta jeho úžasná trpělivost takovézabejčilé nule odpovídat a vysvětlovat.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Tahle dívenka neprošla zpravodajstvím, to si myslím že je dokonce nějaká slovenská zpěvačka. Ale i tak byl Kusturica skvělý.
    A pro ty, kdo to ještě „nečetli“ doporučuji https://video.aktualne.cz/dvtv/kusturica-rusko-neni-sovetsky-svaz-chci-rovnovahu-ve-svete-t/r~586d6f8a156511e7a8d6002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=recombee1-B2&utm_term=position-2

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Tak pardon, já ji nějak nesleduji, ale vím, že jsemji už v nějakém výslechovém a zpravodajství viděla. Ta její dikce a vystupování se nezapomíná. Čímž ale neslevuji z hodnocení jejího výkonu.

     To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Díky za odkaz, skvelý rozhovor a obdivujem, ako je Kusturica nad vecou.

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Jo. „Jsem absolutně na straně migrantů“.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Ano, pokud půjdou tam kam patří. To řekl naprosto přesně. Do SA, Kuvajtu, Bahrajnu…

       To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Rytieru, áno, tiež ma to najskôr zarazilo, ale hovorí to ako Srb a čiste za seba. Neznamená to, že súhlasí s kvótami pre Čechy, to je úplne mimo jeho obzor.
       Na jeho mieste by sme možno hovorili to isté. Veď Západ mu v minulom storočí trikrát riadne rozmlátil vlasť (ten poslednýkrát tomu trochu pomohli aj naše vlády) a teraz si vlastnou blbosťou ten istý Západ zakladá na podstatne väčší prúser – no neboli by ste na strane migrantov? – nech len tým Nemcom a Britom ukážu, čo to je žiť na Balkáne.
       Treba uznať, že je férový. Je za rovnováhu, takže by si to mali vyžrať všetci rovnako, aj Saúdi a Katar.

       To se mi líbí

    • DTJ napsal:

     Není to ta Smetanová (Ema Smetana)? Myslím mladou Pajerku, co byla na Nově.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      šmárjá, oni už nevědí jak se jej zbavit. Pro mne je otázkou, zda k tomu PC měl přístup Forejt, i když nevím ale….k dehonestaci … mno asi jsou zoufal, že se nedaří a dle tohoto kalibru docela dost….

      To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      To jsou tak ubohé bláboly, v tom článku. Není problém, když už někdo do PC pronikne, udělat to tak, aby to vypadalo jako kdyby si to stáhl sám uživatel – stačí upravit příslušné logy.

      Při dnešních operačních systémech, plných děr, přičemž stejně většina napadení je přes prohlížeč a přílohy pošty, takže na operačním systému až tolik nezáleží. Ubránění důležitého počítače je velmi komplexní otázka a to velmi drahá komplexní otázka.

      A i kdyby operační systém byl skutečně absolutně bezpečný, vůbec nic nezabrání čemukoliv pomocí Intel ME, což je „tajný“ procesor v novějších procesorech a čipsetech Intel, přes který může vlastník klíčů a certifikátů – to jest NSA/CIA – udělat cokoliv. To je známo dávno, jen v poslední době to vstoupilo i do mainstreamu. Poslední bezpečné počítače byly cca 2005, než to začal Intel cpát do síťových karet, posleze do čipsetu a dnes přímo do procesorů. Je to v každém, i když v levnějších typech to nemá žádné uživatelské funkce (jako je vPRO, AMT, ATT, TPM, …), ale slouží to jen NSA/CIA. A prakticky to nejde vyhodit, jelikož to dělá kromě výše uvedených alotrií také řízení hardware, jako chlazení, ventilátorů, napětí a frekvencí procesoru, Turbo, … Poslední generace, když s tím šlo něco dělat, byla 2011 SandyBridge, kde se daly funkce IME vyhodit, např. pomocí CoreBoot/LibreBoot BIOSu.

      Další takový „bazmek“ je skrytý v dnešních discích – to jsou složité přístroje s vlastními procesory, vlastně samostatné počítače, ve kterých může být – a je – spousta NSA/CIA software. Dtto lepší síťové karty, o dalších věcech, jako firewally, přepínače, směrovače, wifi AP, … ani nemluvě.

      Ostatně, v USA platí již léta Clintonovský zákon CALEA. Ten zakazuje prodej čehokoliv, v čem nejsou vládní „zadní vrátka“.

      To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Pěkné je označení „státní moc spojená s organizovaným zločinem“, to věru sedí.
        Dělají to hlavně Amíci, ti ony postupy „s věrohodným popřením“ vypracovali do dokonalosti.

        Jinak ano, šifrování je fajn a mělo by se používat co možná nejvíce, ale díky napadenému hardware – již z výroby, vlastně „by design“, tedy z návrhu – dochází k průniku ještě před zašifrováním/po dešifrování. Každá windows mají v sobě keylogger (případně ho není problém vyrobit přes BIOS SMM/SMI obsluhu, mimo operační systém), navíc je tam ono IME (ring -3), takže… Mají to i smartfouny, tam mají privilegovaný přístup (něco podobného „ring -3“) přes 3G/4G spojení, stačí to spustit speciální SMS-kou. SMS-kou (jménem „poison pill“) jde telefon také deaktivovat/zablokovat/vymazat/zašifrovat…

        Takže nejstřízlivější článek nakonec uveřejní baktuálně, no to jsou paradoxy…

        To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Máte úplnú pravdu. Za vrchol arogancie považujem to, že ho nútili viesť rozhovor v americkej angličtine, ešte aj s tou americkou dikciou. Pritom spomenuli, že Kusturica študoval v Prahe a keď sa chcel presne vyjadriť, dokonca použil české slovo „dřina“ aj so správnou výslovnosťou. Určite by jej rozumel, keby sa pýtala česky a my by sme mu tiež rozumeli, aj keby si občas pomohol nejakým srbským slovom.
    Zo strany tej TV je to stelesnenie neprofesionality a dokonalý propagandistický hnus. Keby sa niekto pýtal na americkú propagandu v našich médiách, stačí mu premietnuť toto video a už netreba ani nič dodávať.

    To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   Má Kustrurica problémy, že kamarádí s Putinem?

   http://literarky.cz/kultura/film/22674-ma-kustrurica-problemy-e-kamaradi-s-putinem

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Přesně tak to ale popisuje v rozhovoru. Literárky tentokráte dělají z komára velblouda. Prostě nestihl film dokončit včas a nedělal akci jako u nás na Lvech s Masarykem. A výrok není Kusturicův ale jeho ruského kolegy. I to je v článku popsáno. Takže on žádné problémy necítí. Jediným problémem byla Smetana.

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     ano,chápu kde je jediný problém,Smetana,taková Alex Mynářová by ten rozhovor zvládla neskonale lépe.
     ale Ovčáček by byl nejlepší.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Na Ovčáčka prosím nesahat. Vděčíme mu za mnohé. Kdyby nebyl,asi bychom si jej museli vymyslet jako Cimrmana. Nic – tedy podle mého pozorování – nedokáže člověka donutit odhodit masku či pečlivě budovaný PR jako zepár poťouchlých poznámek. Ty potrefené husy vždycky zakejhají a to tak, že jedou a vykecají i to co pečlivě tajily. 🙂

      To se mi líbí

 4. Jethro napsal:

  Před převratem probublávaly mezi lidem dva obecnější názory. Jeden, že nám západ závidí centrální řízení a co by s tím na západě dokázali, druhý, že je to absolutní blbost a trh je trh, všespasitelný, samoregulační, prostě úžasný.
  Nějak se mi zdá, že snahy EUpanstva v posledních letech to centrální řízení povýšilo na centrální rozkazování. Zatímco předplyšákoví plánovači se pokoušeli neúspěšně všechno zkalkulovat, předpovědět, vybilancovat (a myslím, že to byla snaha dost poctivá), dneska nám jdou z EU perly jako jednotná dávka pro migranty a buď se ti EUdruzi nenamáhali zauvažovat nad dopadem (sociální výbuch, nepokoje) anebo jsou tak cyničtí, že to dávají ven zcela vědomě.
  Velmi velmi doufám, že nejde o úmysl ale o totální neschopnost. Nicméně, obojí je špatně.
  Řešení? Jakmile se to začne drolit, rychle ven z EU.

  To se mi líbí

 5. Jethro napsal:

  K těm levným a výhodným…
  Když mi kamarád před převratem s úsměvem nabízel investovat se ziskem až 40% ročně, zeptal jsem se ho, jestli mne má za vola a že si to může… Pak z něho vylezlo, že je to super, naprosto legální, a že to funguje na bázi rozsáhlé přefakturace napříč Evropou.
  Jo a dneska se v Kauflandu také zdaleka vyhýbám máslu za 22 Kč. Ani nemusím číst etiketu.

  To se mi líbí

  • Jethro napsal:

   Pardon: po převratu, samozřejmě, v těch divokých dobách, kdy všichni (někteří) zázračně bohatli.

   To se mi líbí

 6. Laco G. Mlynář napsal:

  Kosturica fakt formát. Mladá biomasa jen kdáká floskule pražské kavárny, kde dělá myčku nádobí. Když si myslí u Bakaly, že si s ní pomohou.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Hmmm… Co se týká Babiše, tak tam opravdu záleží na posouzení OČVTŘ. Co se ale týká Faltýnka, tak tam je přece všechno úplně jinak. Jednak tam nebyl Faltýnek dosazen, ale zvolen poslanci, jednak není sám kdo „je ve střetu zájmů“. Ale o těch dalších se nemluví. Proč? Hmmm…

   To se mi líbí

 7. NavajaMM napsal:

  OT: Pán Bavor, poštový holub vám zaťuká na oblok.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.