Jak se rabuje kolonie aneb Černá hodinka


Velvyslanec EU v Kyjevě  Mingarelli prohlásil, že Ukrajina nemusí rušit moratorium na vývoz dřevěné kulatiny do EU – pak se ale nedočká úvěru od ní…

 „Když se předseda Evropské komise Juncker před několika týdny setkal s ukrajinským premiérem Grojzmanem, tak se vyjádřil naprosto přesně – ukrajinské vládě postačí předložit návrh zákona o zrušení moratoria na export kulatiny*), aby mohl být zahájen proces před poskytnutím druhé tranše (úvěru). Takový projekt už je zaregistrován v Nejvyšší radě Ukrajiny pod číslem 6035, což dovolí Evropské komisi zahájit vnitřní proces konzultací v souvislosti s poskytnutím uvedené tranše. Kladný výsledek lze očekávat během nikoli měsíců, ale dokonce týdnů “, – řekl Mingarelli. Přitom v odpovědi na otázku novináře, zda je pravda, že bez zrušení moratoria Ukrajina finanční pomoc nedostane, Mingarelli odpověděl, že je to „právě tak“. „My budeme i nadále hovořit o tom, že moratorium odporuje ustanovením Dohody o asociaci, podepsané Ukrajinou v rámci WTO“, – zdůraznil velvyslanec EU.

Expert Ekonomického diskusního klubu Vladimir Vlasjuk prohlásil: – „Nabízejí nám úvěr 600 mil.Eur. Pokud vezmeme objem vyvážené surové kulatiny a přepracujeme ji v hotový výrobek – třeba nábytek, překližku, parkety, atd. – budeme každoročně vydělávat zhruba 500 mil.Eur HDP (kolem 474 mil.Eur – pozn.red.). A tento výnos bude i v následujícím roce, za tři, nebo pět let. Ale oni nám slibují jednorázový úvěr… I kdyby to byla pomoc – ale cenou za tuto pomoc je zmrazení rozvoje celého dřevozpracujícího odvětví. To odporuje našim zájmům. Pokud budeme rozvíjet toto odvětví, nebudeme potřebovat žádnou pomoc“. Podle slov šéfa parlamentní komise pro průmyslovou politiku a podnikání Viktora Galasjuka, prokázalo moratorium na export kulatiny svou efektivnost: – „…Díky stávajícímu omezení vzrostl objem zpracovaného dřeva na Ukrajině jen v prvním pololetí 2016 o 15% a nábytku o 12%“ – řekl Galasjuk.

Zdroj:  http://ukraina.ru/news/20170313/1018404778.html

*) – Ukrajina tak zareagovala na rozsáhlé drancování lesního bohatství země – pozn.překl.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

16 reakcí na Jak se rabuje kolonie aneb Černá hodinka

 1. pepanov napsal:

  Třeba jim konečně dojde jak to EU s nimi myslí a k čemu je potřebuje.

  To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Vďaka za preklad.
  Vlasjuk má pravdu. Vyvážať guľatinu by bolo zverstvo. Kým budú fungovať sankcie voči Rusku, nebude tlak na cenu od kvalitnej sibírskej guľatiny a aspoň drevospracujúci priemysel na Ukrajine by sa mohol ako-tak pozviechať.

  OT: Pán Bavor, letí poštový holub.

  To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  NJN je kupodivu, že ten zákon vydali a že platí stále. Když si vzpomenu kolik kulatiny a vyvezlo od nás v % – tak mám vztek.- Bývávaly to celé kolony co mířily do Rakous. JO many jsou many… Ta klausovic – privatiozace nadělala škody… jako se vším.
  A když se tak koukám na východ Ruska – chápu proč. to by bylo dřeva, to by byl zisk… krom jiného kruciš.

  To se mi líbí

 4. tata napsal:

  Nevim kam tak to dám sem

  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/milos-zeman-je-srab-a-boji-se-skladat-ucty-prezidentsky-kandidat-hilser-priostril-29158?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

  seběvědomí nepostrádá otázka jestli oprávněně…….za mě stoho mála co oněm vím …….rozhodně ne

  To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   Mi stačí “ Kroměřížská výzva“ 🙂 🙂 🙂

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Ne není to sebevědomí pane tato, je to pouze a jen naprosto přesné plnění pokynů slovenské marketingové agentury Komplot a dalších.
   Je sice pravda že Jančura se ještě plně nerozhodl zda jeho skupina uvolní prostředky krom komplotu i pro performancegroup a další.To ale opravdu není rozhodující.
   Pro nás jako pro plebs je v této marketingové soutěži nyní celkem jednoduché detekovat kdo koho zabezpečuje.
   Tak jak pan Marek Hilšer naprosto herecky dokonale zopakoval slova pana Jančury a pana Horáčka tak je zřejmé, že pan Miloš Zeman se trefil do černého a téměř půl miliardy kterou do toho vrhla skupina „podnikatelů“ vedená Jančurou půjde do kanálu.
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Srabe-Milosi-Zemane-nepatris-na-Hrad-Bla-bla-bla-lide-chteji-pevnou-ruku-Radim-Jancura-pres-PL-vyslal-pekne-pozdravy-vsem-479369
   To mnohem horší na tom pro_Jancurovskopodnikatelském běsnění je, že místo jaderné bezpečnosti se Dana Drábová plně věnuje kandidatuře Michala Horáčka a tak jak pan Gazdík řekl. „S Danou Drábovou jsme o tom mluvili a já si vážím její obrovské snahy o pomoc hlavně Michalu Horáčkovi.“
   Proto je dobré si v tomto případě uvědomit že díky odbornému PR zabezpečení :
   Pan Horáček a stejně i pan Hilšner zásadně neříkají žádné názory. Hovoří za ně vybraní specialisté (viz Dana Drábová) tj. poradci.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No zde si ještě musíme připočítat financování doprovodných efektů (podpůrných protizemanovských skupin).

   To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Děkuji také mi to připadá, jako předem odepsaný politicky motivovaný dar.
     Ostatní je dle mého mínění omáčka pro nás pro plebs.
     No hold oranžová se nějak v Iránu plně v náš prospěch nepovedla a po odvolání sankcí jsme již mimo.
     Proto bude odhaleno podobných investic třeba i v Gruzii po nějakém čase také několik.
     Proto abychm nekyli mimo tak náš generál Petr Pavel vyzval Rusko, aby „odvolalo přiznání“ Abcházie a Jižní Osetie.
     „Vyzýváme Rusko odvolat přiznání těchto regionů a vyjádřit respekt vůči gruzínským hranicím.“
     Takto bych chápal tu nařízenou úřednickou liknavost v Iránu zcela bez problému.

     To se mi líbí

    • oh napsal:

     Je také moc hezké, jak všichni Sobotkové, Kalouskové a Fialové řeší Babišův „zákonný daňový únik,“ zatímco o miliardách, které z OKD a příslušenství vytahal jakýsi Bakala, aby s nimi odkráčel středem a státu nechal na krku vycucanou slupku, je doslova ticho po dálnici a stát jen vymejšlí, jak nenápadně zamáznout útlum těžby ze státní kasy. Ale „všichni hrr na Babiše!!!“ .

     To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     začínám být na ty IT odborníky alergickej,už od minulé středy s nimi řeším proč se pokladna zpomalila až tak,že účtenky z ní lezou jako z chlupaté deky a oni nevědí.
     14 dní to fungovalo celkem „dobře“,ale to co se děje od středy je na zabití.
     30 účtenek neprojde systémem a musí se odesílat znovu,každý den.
     ty které prochází tak jim to trvá i deset sekund.

     moje alergie na Babiše se zvyšuje,hlavně že EET hlídač ukazuje správná čísla.

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Mohu být zvědavý na vaše připojení? V lepším případě jsou problémy s připojením. U wifi by možná pomohla změna kanálu, v tom stávajícím může být přeuživatelováno, nebo je něčím zarušený. něcoDSL je problém, s tím nic nenaděláte, je třeba si stěžovat, stěžovat a stěžovat providerovi. Tak dlouho, dokud to nespraví. V horším případě má připojení k serverům finanční správy malou kapacitu a nestíhá – to jde opravit snadno, prostým navýšením kapacity připojení. V nejhorším případě je opět blbě strukturovaná databáze a vazby mezi položkami na finančáckých serverech a jak se do toho nalévají další a další data, zpomaluje se to. To by skončilo jako registr řidičů a socdávky, až na to, že u EET není k dispozici stará, uncool a totálně out funkční verze sw.

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       stěžuji si stěžuji,byli se na to podívat ale prozatím mi nepomohli.
       a to jim věřím,že to nejsou žádní okecávalisti,jsem s nimi spokojen s internetem který mám v kanceláři.

       přitom si říkám,sakra proč?
       skoro tři týdny to fungovalo celkem dobře a nejednou taková rána.
       to by člověk nevěřil jak je deset sekund dlouhých když musí následující zákazník čekat na to aby mohl začít nakupovat.

       co máme dělat abychom se nemuseli dívat jak někteří zákazníci co jsou třetí v řadě obrací oči v sloup a někteří i odcházejí.
       asi si pořídit druhou pokladnu.

       oh,já bych zabíjel.

       jediné co je na tom kladné,že zákazníci na vlastní oči vidí že jim někdo lže jak to ideálně funguje.
       jenže my chceme prodávat.

       To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.