Dluhopisy vs. Náhrady aneb Černá hodinka


Babiš a mnozí další majitelé firem využili díry v zákoně a vydali si korunové dluhopisy. V souladu se zákonem. Morálně to sice smrdí, leč zákon porušen nebyl.

Sobotka a mnozí další poslanci plně využívají celého svého příjmu podle svých potřeb. Celým příjmem se rozumí včetně nezdanitelných paušálních náhrad. Jen Sobotka naivně přiznal, že pomocí těchto náhrad financoval své bydlení. Ve skutečnosti se nedá spočítat, zda mu ty náhrady zbyly nebo si ušetřil z poslaneckého platu. Kdyby tehdy držel hubu, nikdo by mu nic nedokázal. A proto i tyto narážky jsou vlastně zbytečné. Zákon neukládá poslancům náhrady zúčtovat. Stejně jako zákon umožnil emise oněch dluhopisů. I Sobotka se nezachoval v souladu s morálkou. Ale žádný předpis neporušil. A proto by měl jako první být zticha a ne rýpat do někoho, kdo se zachoval v principu stejně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

45 reakcí na Dluhopisy vs. Náhrady aneb Černá hodinka

 1. Cech napsal:

  Mýliti se je lidské ale omylem bývá v omylu setrvávati.
  Andrej Babiš prodal své firmě své firmy, aby si za takto utržené peníze mohl nakoupit dluhopisy své firmy.
  Potom že prý existuje něco jako karuselový podvod.
  Ba ne protože tohle samý přece udělal i ten Sobotka.
  A nebo že by ne ?

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Bylo to proti zákonu nebo nebylo? A pokud ano, tak jaký zákon byl čím porušen? Nezmiňuji se o morálce, pouze o zákonech ze Sbírky zákonů.

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    pane Bavore,
    chápu že nesnášíte bohouše,s tím nemám problém.
    ale vysvětlete mi,opravdu jste ochoten se zastávat toho Babiše donekonečna?
    nemáte z něj pocit,že využívá pouze toho jak jsme za ta léta nasraní na všechny politické strany?

    nemáte v poslední době ani krapet podezření že je to stejná špína jako všichni ostatní?
    možná i daleko horší

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Samozřejmě je to trestné ale musí to někdo začít vyšetřovat a následně zažalovat a to je ten problém.
    Ne není to pouze o morálce, je to o zákonech ale ty pro Andreje v Česku neplatí, tak se nemusíte obávat vše má Andrej pod kontrolou.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Já se ptám, čím je to trestné a jaký zákon, kromě morálního, byl porušen. To, že si něco myslíte, ještě neznamená, že je to pravda. Aby se mohlo vyšetřovat, je nutno zažalovat. Proč to nikdo dosud neudělal? Strach nebo pouhé výkřiky do tmy?
     Doporučuji občas Bakalovo a v diskusi Rudolfa Fulda. Možná, že vám vysvětlí, o co vlastně jde. Vypadá, že ví o čem je řeč.

     To se mi líbí

     • Cech napsal:

      Bohužel nemáme zde Lexe a nebo Asfalta a proto rozbor Carousel Frauds, Missing Trader Frauds no a rozbor onoho missing trader by neměl požadovanou úroveň.
      Dopady výše vzpomínaného podvodu :
      a) vytváří nelegální konkurenční výhody
      b) vytahování peněz ze státu = tunelování systému DPH
      Doporučuji § 109 zákona o DPH možná to pomůže.

      To se mi líbí

    • Mac napsal:

     nesmysl
     samozřejmě to trestné není. Aby to bylo trestné, musel by být v zákoně paragraf, který by možnost korunových dluhopisů výslovně zakazoval. Že to v zákoně nebylo, dokládá blbství (možná darebáctví) těch, kdo to takto kodifikovali.

     To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    To je šalamounská otázka, pane Bavore, jistě jste si toho sám vědom.

    Příkladně, můj známý udělal naprosto to samé jako Babiš, tedy prodal své akcie firmě, kterou řídil na pozici předsedy představenstva. Přičemž ho kdosi zažaloval, že cena akcií, kterou si vyplatil, neodpovídala tržním cenám. Byla to samozřejmě naprostá pitomost, protože kdo mohl vědět, jaká je tržní cena? Nikdo. Všechno bylo zcela podle zákona, žádný problém, předem k tomu dokonce jeden soud vydal předběžné rozhodnutí, že je vše v pořádku. To ovšem nezabránilo jinému českému soudu, aby dotyčného neodsoudil na osm let nepodmíněně.

    Stejně tak Babiš prodal za více než půl miliardy akcie, které posléze firma Agrofert prodala dál asi za 20 mega. Vše je podle zákona, stejně jako v předešlém případě.

    Ale kdo by soudil ministra financí a jednoho z nejbohatších lidí v ČR, že. V tom má Babiš výhodu, protože proti právnímu avanturismu našich ctených soudců se může dobře bránit.

    Jak všichni víme, Vaše otázka je nejenom šalmounská, ale i zbytečná, protože psané právo neplatí. Neplatí lokálně, neplatí na státní úrovni a neplatí ani mezinárodně. Jde jenom o moc, o nic jiného – závoje definitivně spadly.

    Žijeme v právním státě? To sakra ani náhodou. Ale nemusíme si zoufat, protože právní stát je dnes stejně řídkým jevem jako krásná patnáctiletá panna.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Pořád mi z toho nevyplývá, že udělal něco nezákonného. A nebo je tím soudcem Kalousek?

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Nezákonného neudělal nic. Stejně jako ten můj známý.
      Ale jak jistě víte, na tom nezáleží.
      Mnozí lidé jsou souzeni – hlavně v ekonomické oblasti – za věci, které žádným trestným činem ani nejsou. Někteří jsou dokonce i odsouzeni, ale i těm, kteří jsou nakonec osvobozeni, to zničí život.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       V tomhle směru máte bohužel pravdu. Spravedlnost je slepá a tak záleží, kdo jí co našeptává. Ale to už je téma na jinou diskusi. V té bychom si mnohem více rozuměli 🙂

       To se mi líbí

    • Mac napsal:

     detaily Babišových operací s akciemi sice neznám, ale pokud je to, jak píšete – že totiž Babiš prodal Agrofertu akcie za půl miliardy a Agrofert je pak prodal za 20 mega – tak to samozřejmě trestné je. Jednak tím Agrofert vytvořil fiktivní ztrátu 480 milionů a tím krátil daň z příjmu, jednak buď Babiš prodal předraženě nebo Agrofert prodal podhodnoceně. V obou případech je to tunel. Pokud jde o cenu akcií, které nejsou veřejně obchodovatelné a tudíž nemají tržní cenu, je třeba před prodejem stanovit jejich hodnotu (tedy pokud se jedná o prodej takového rozsahu) znaleckým posudkem.

     To se mi líbí

     • Mac napsal:

      BTW
      bez znalečáku nemůžete od své firmy odkoupit ani ojeté auto (tedy pokud prodej fiktivně neproženete přes autobazar, nebo jinou třetí osobu)

      To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Přesně tak.

      Ale jak sám uvádíte, jde o maličkosti: jako třeba to „prohnání přes třetí osobu“. Jsou v tom „technikálie“, které rozhodují, zda to trestný čin je či není. Podrobnosti neznám, tudíž nemohu soudit – ale tipnul bych si, že evidentní chybu, aby páchal tak naivní trestný čin, Babiš ani Agrofert nemohl udělat – když by stačilo zapojit prostředníka.

      Také závisí na čase, když došlo k prodeji Babišových akcií a kdy akcie prodal Agrofert – a také komu, protože pokud by to byla firma, kterou Agrofert kontroluje, není to poškozování firmy a tudíž se žádný trestný čin nestal – bylo by to jen přesouvání majetku v rámci holdingu.

      Vůbec nepochybuji o tom, že ve vedení Agrofertu nejsou totální idioti, kteří by nevěděli, jak vše udělat dle zákona. Jinými slovy, je to jen bouře ve sklenici vody, prostě mediální pomluva a prázdná pomlouvačná kampaň.

      To se mi líbí

      • jaa napsal:

       Řekla bych že žádná pomlouvačná, spíš pečlivě vypointovaná a domluvená. Navíc – všechno se důkladně“ probralo v tisku“ a všichni jsou čistí.

       To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      OKD:
      Sobotkův znalec: hodnota 100 % OKD k 31.12.2003: 4,533 mld. Kč
      Bakalův znalec k 31.12.2005: 52,338 mld Kč
      Rozdíl? 47,805 mld Kč.

      To se mi líbí

 2. K-k,. napsal:

  OT: Urozený pane, před branou máte posla seslíbenou zásilkou… 😉

  To se mi líbí

 3. Bavor V. napsal:

  Hurá, dosáhl jsem ve slepičárně (Twitter) dalšího levelu. Zablokoval mě sám velký a neomylný a nejlepší financministr galaxie MK

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   To chce klid, moc se neradujte. mne taky, asi se jim tam někdo naboural, protože já tam dobrých 14 dnů nebyla a mám to výlučně kvůli čápům a podobným animals. Nebo že by se ani tohle už nesmělo:::
   Nebo za to může zase Putin

   To se mi líbí

 4. bob napsal:

  Já spolu s prezidentem Zemanem (sakra to zní pěkně:-)) si myslím, resp. se ptám, proč na Babiše Kalousek nepodal trestní oznámení. Mimochodem je to jeho povinnost (?).
  Stejně tak si myslím (nejsem právník) že tak nějak by měl konat státní zástupce, když se z veřejných zdrojů dozví….
  Možná se mýlím.
  Ale Zeman to včera řekl dobře.

  To se mi líbí

 5. tata napsal:

  nejhorší je že ty samé parametry co obhajujete Babiše už neplatí na Sobotku,on taky zatím nic podle zákona neporušil,přesto je to vyvrhel přeneseně podle VÁS.jde jen oto použivat stejné parametry na lumpy.U sobotky VÁM vadí i morálka u Babiše vyžadujete zákonost.JE celkem mimo ve státě kde zakon je kus papiru,a už vubec u lidí jako on.Já bych uvedl lepší připad než KOCHDL.

  jSEM JEDEN Z MALA co od začatku a to je paradox považuji za RATHA za vinného…….přesto že kdyby použili tyto prostředky co na něj ,zustalo by v parlamentu tak co prstech na rukou a to doví jestli.PROTOŽE at ty penize ulil pro sebe nebo stranu byli špinavé.A PROTO SE OHÁNĚT zakonností,je celkem usměvné v těchto patrech je to tom jak si kryjete záda a jak jste nenažraný.
  Rath si myslel že je nedotknutelný,dnes stak špičkovými pravniky je skorem nemožné něco těmto lidem dokázat

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Ale já přece píšu, že Sobotka také zákon neporušil a vlastně to vylezlo ven jeho vlastní hloupostí. Protože příjem poslance je jeho příjmem tak, jak jej dostane na pásce. Ale on prostě plácnul „pravdu“. Ačkoli se tak určitě chovají i ostatní. Mně jde jen o to, že by měl, jako potrefená husa, méně kejhat.

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Tato, na Sobotku platí jediné – všechno, co kolem korunových dluhopisů dnes Babišovi Sobotka vyčítá, mohl a měl vědět už v době, kdy s ním uzavíral koalici. Je to věc z roku 2012. A jestli to je pro Sobotku tak zásadní morální překážka, měl to vytáhnout hned po volbách 2013 nebo nejlépe ještě před nimi a hlavně neměl do té koalice vůbec jít. Tečka. Teď, po třech a půl letech fungování koalice a pár měsíců před novými volbami už je na moralizování trochu pozdě a silně to zavání účelovostí tohoto moralizování.
   A jak moc je Babišovo jednání to trestné, to se uvidí.
   http://zpravy.idnes.cz/babis-trestni-oznameni-kraceni-dani-d6h-/domaci.aspx?c=A170104_143423_domaci_hro
   Možná. Ale protože využívání téhle mezery v daňovém zákonodárství posvětil nejlepší ministr financí v galaxii Mléčná dráha Míra „Chemik“ Kalousek – do jeho nápadu se státními korunovými dluhopisy všichni raději dělali, že ta díra neexistuje, protože neexistoval jednoznačný výklad, ten poskytl až Kalousek – osobně pochybuji, že za to lze někoho odsoudit. Je to nemorální? Já bych řekl, že ano. Ale nemyslím si, že by to bylo trestné.

   To se mi líbí

   • Mac napsal:

    souhlas
    a pokud jde o Sobotku – z účelovosti toho afektovaného okopávání kotníků Babišovi dostávám záchvaty smíchu.
    Co je Sobotka za exota, když jeden den odpoledne lije přes média na Babiše kýble močůvky a druhý den vedle něj sedí ve Strakovce a hraje si na spolupracovníka?
    Buď je to domluvená komedie nebo Babiše nechápu, že Bohouškovi ještě nerozhodil sandál.
    A tím se Babiše nijak nezastávám, jenom mi hlava nebere to Bohouškovo slizké podrazáctví

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     To je obvyklá psychopatie.

     Sobotka je na Babišovi přímo závislý, ale sype mu mohutně písek do stroje, i když tím škodí hlavně sám sobě – to mu ovšem nedochází. Babiš se chová realisticky a vládu neschodí, protože hysterické situace nejsou k ničemu dobré a on to jako člověk z reálné ekonomiky má pod kůží. Což Sobotkovy útoky jen posiluje, protože se všichni ti magoři cítí na koni: „řídí situaci“, „nastolují agendu“. Až to celé prdne, budou se ti vypatlaní havloidi divit, co se to vlastně stalo.

     Je to paradoxní situace, kterou jsem zažil v byznysu mnohokrát – pokud jste orientovaný na výsledek, prudící strana Vás vydírá ohrožením tohoto výsledku, i když je na něm závislá také.

     Takové jednání je typické pro většinu žen, ostatně jde o známé psychologické schéma z manželských rozepří. Žena se snaží manželství zničit pruzením muže, i když je na manželství závislá. Muž „drží“ a nechá si líbit čím dál více, protože mu jde o společné hodnoty, třeba dům a děti. Čímž je ženou v podstatě vydírán. Ve finále se chlap naštve a zařízne to, když je všeho dost.

     Babiš si to nechává líbit, také protože nechce, aby se o něm říkalo, že zařízl vládu, že je absolutista, že musí být vždy jen po jeho, že je neschopen týmové práce, že s ním nejde udělat společná dohoda jelikož uznává jen totální výhru bez kompromisů pro protistranu…

     Toto „ženské schéma chování“ se přirozeně netýká jen žen. Čím více mužů vyrostlo jen s matkami v rozvedených rodinách, tím více se to prosazuje i do mužských vzorů jednání, bohužel.

     Je to oblíbená krysí taktika získávání moci, samozřejmě na úkor výsledku. Což je vidět všude kolem, stačí se rozhlédnout.

     To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Mno, mi se to jeví, že jsou domluvení. Víte o jiném způsobu jak zlikvidovat socany. Já ne. Ods v kýblu, veverky se proměnili v nic, zelení živoří, další nové partaje jakby smet, plachtí od 4 do 8% , trošku lidovci, ale ti jen když jsou potřeba na doplnění %, zbývají socani a komunisti… Tož včil jsou na řadě socani a pak komunisti.. vládu převezmě lobbistická patrička multimili.. a hurrrá pak teprve pojedeme z kopce. Tedy nemá – li – jak to začíná čím víc vypadat…. – Babiš zcela jiné zadání, které ještě nevylezlo na světlo boží. Proč – no protože to jeho prapodivné maxi zbohatnutí a zvyšující se moc… nic dobrého nevěstí…. Ač-li se z 4%tních nestana partaj, která se „ujme“ vlády za neschopné hetero… uff

     To se mi líbí

     • Cech napsal:

      Ba ne to základní na čem stojí PR našeho Andreje, poněkud neuceleně ale přeci jen dal Mirek Nováků.
      http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Miroslav-Novak-Co-ukazuji-volebni-preference-Andreje-Babise-480067
      To co nyní opravdu náš Andrej potřebuje a jak bude postupovat shrnul Mirek ve svém finále :
      „A co z toho před volbami v tomto roce plyne? Všichni politici mají z Andreje Babiše strach a snaží se ho jakkoliv znemožnit, aby se po volbách nemohl stát předsedou vlády.
      Čím víc však budou tito neschopní politici do Babiše kopat, tím vyšší preference on bude mít, to je zcela jisté, neboť obyčejní lidé mu věří, a možná, že se po 25 letech dočkáme i toho, že tady bude vláda jedné strany – vlády hnutí ANO Andreje Babiše, který si tady pak zcela legálně dorozebere zbytek toho, co tady po řádění pravicových stran OF, ODS, ODA , KDÚ-ČSL a dalších přisluhovačů, ještě zbylo a to je velmi smutné.“
      Zbývá doufat, že tak jak si Češi nezvolili Kisku, tak i s tímto opravdu velmi sofistikovaným a kalkulem řízeným PR Andreje Babiše si nějak poradí.

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       tragické na tom je,že mu občané ještě věří.

       a KSČM je schovaná v koutě a mlčí,jako kdyby neměli názor,to je také tragické.

       To se mi líbí

      • jaa napsal:

       čím víc se bude na Babiše kydat – tím víc budou lidi na jehostraně. Zaščněte jej chválit a bude šmytec… Dobrá strategie…. akorár…..

       To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Jo tak Babiš si řídí akce proti sobě? Jak říkám, běžte si opět do klece.

       To se mi líbí

   • tata napsal:

    ALE to mi argumentujete uplně mimo mě Sobotka nezajimá ani ho neobhajuji.JINAK BYCH ŘEKL že stěmi dluhopisy nevíme nikdo jak to je.To samé MAC, SOUHLAS ale to samé dělá BABIŠ…….NEZLOBTE SE oba mě omlacujete nebo vysvětlujete co i já pišu……..neobhajuji Sobotku jen tvrdím že Babiš není onic lepší oni si je okopavají navzájem.JE blizko k volbám a je to hra pro voliče.Stejně není koho vybrat a jakákoliv volba je zoufalství.

    VADÍ MĚ TOTO

    Co je Sobotka za exota, když jeden den odpoledne lije přes média na Babiše kýble močůvky a druhý den vedle něj sedí ve Strakovce a hraje si na spolupracovníka?

    JENŽE tuto větu mohu použit i NA babiše,oni si nemají co vyčítat……kAŽDY argument proti jednomu se většinou dá použit proti tomu druhému v nákem kontextu

    To se mi líbí

 6. čtenář napsal:

  „Víte, moje práce je poznávat lidi, spojovat je. I když znám pana Babiše jen krátce, vím, že je to dobrý člověk, kterému se na jeho podnikatelské cestě změnily hodnoty. Podobně jako mně. Vše, co jste nabyl, chcete věnovat i své zemi a lidem, co v ni žijí,“ shrnul Morcinek svou hlavní motivaci ke vstupu do veřejného života.

  Na konci února se Morcinek objevil mezi podporovateli Andreje Babiše na sněmu hnutí. Jeho novou funkci však Babiš v té době ještě tajil. Morcinek tvrdí, že si Babiše velmi váží. I proto se rozhodl spojit své jméno s hnutím ANO. „Můžeme mít premiéra, který nám rozumí. Nezamiloval jsem se do Andreje Babiše a hnutí ANO, ale chtěl bych pomoci České republice, kterou miluji,“ řekl v lehce emotivním proslovu na sněmu před dvěma týdny.

  Více na: http://www.euro.cz/politika/babis-nasel-posilu-volebnim-manazerem-ano-bude-realitni-makler-1335927#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

  PS: já jsem tak šťastný,to je jeden úspěšný vedle druhého a všichni se chtějí obětovat.

  teď je jenom otázka jak bude dlouho trvat než se zatočí s těmi samostatnými malými realitními kancelářemi,které nepatří pod tuto a jiné megarealitky.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   😀
   Co je dobré pro Kola-loku, je dobré pro všechny. Kola-loka, to je zákon.

   To je pořád stejné. Nic nového.

   To se mi líbí

 7. Laco G. Mlynář napsal:

  Jasně, že je to politika lidí, kteří již přišli a ještě přijdou o desítky miliard jen v tomto roce. Kalouskovi měli odpovědět, když připravoval ono slavné grilování Babiše v Parlamentu na téma Daňové úniky Babiše.
  A už jste podal trestní oznámení?
  Ne?
  Tak co tu šaškujete?

  To se mi líbí

 8. Bavor V. napsal:

  Možná se někteří naši politici shlédli v praktikách jinde:
  http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-39304904

  To se mi líbí

 9. vonrammstein napsal:

  Takže ty zákony stojí za hovno a je třeba je změnit, oder?

  To se mi líbí

 10. vittta napsal:

  Čtu to s velkým zájmem….
  Nemohu se zbavit dojmu, že jsou to vesměs jen třesky-plesky!
  Jestli Babiš porušil nebo neporušil zákon rozhodně jistě NEZÁVISLÝ soud.
  Pro ctihodné občany je důležité, že už nebudou krást masérky a kosmetičky, o hospodských nemluvě.
  A budou nové hasičské vozy, nové hospitce, nové školy a školky, přidá se hasičům, policistům a rozhodně i důchodcům.
  Stačí jen dát u voleb Babišovi svůj hlas.
  Schody, dámy a pánové, se přece zametají odspodu.
  Jak kdysi napsal Lex, jen proto, že někdo jezdí autem 180 přece nenecháme jezdit jiné v obci 60, ne?
  Navíc, za všechno stejně může Kalousek, takže…takže…takže o co vlastně jde?

  To se mi líbí

 11. čtenář napsal:

  Aleš Rozehnal: Andrej Babiš při vysvětlování příjmu přes půl miliardy zamlčuje klíčová fakta

  http://hlidacipes.org/ales-rozehnal-andrej-babis-pri-vysvetlovani-prijmu-pres-pul-miliardy-zamlcuje-klicova-fakta/

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.