Nehoaxový otvorený list Ukrajincom od občana USA


V piatok tu zverejnil pán Hroch preklad otvoreného listu Ukrajincom od exministra financií USA. Ukázalo sa, že list je fiktívny, no pri hľadaní zdroja tohto listu som našiel iný otvorený list od občana USA, o ktorom stojí za to informovať.

(zdroj)

Autorom listu je anarchista Sean Swain, ktorý je dlhodobo politickým väzňom v štáte Ohio. Už toto bolo zaujímavé, lebo som dovtedy nemal tušenia, že v USA žije podobný živočíšny druh ako politický väzeň. Podľa toho, čo sa mi podarilo zistiť, Sean Swain ešte nebol právoplatne odsúdený, ale vo väzení je od 1991, kedy v sebaobrane zabil akéhosi chlapa, ktorý sa mu vlámal do bytu a ohrozoval ho na živote. Ten chlap bol nešťastnou náhodou príbuzným sudcu.
Kvôli kontextu je dôležité brať do úvahy, že Sean mal ako väzeň pravdepodobne k dispozícii len informácie a zábery z mainstreamového spravodajstva a dôležitý je aj dátum jeho listu – 04. 04. 2014. Treba vedieť, že to bolo sotva mesiac po zvrhnutí Janukovyča, ešte sa neudiala Odesa, ani žiadne z udalostí okolo Donbasu, a ešte nebola dokončená cesta Krymu „domov“.

Nuž, tu je Seanov list a nepodľahnime nutkaniu hneď ku všetkému zaujať hodnotiace stanovisko, nechajme to chvíľu pôsobiť:

Drahý ľud Ukrajiny,
chcem vám poďakovať za váš inšpirujúci odpor proti tyranii. Tu v Spojených štátoch sme tiež v minulosti prejavovali odpor, ale zoči-voči hrubosti polície sme to vzdali a posadili sme sa na zadok na miesta, ktoré nám systém určil. Chýbala nám odvaha, motivácia a rozhodnosť Ukrajincov. Tam, kde ste vy útočili proti štátnemu násiliu kameňmi, zápalnými fľašami a v lyžiarskych maskách, my sme chceli poraziť štátne násilie sebaklamom o pasívnej rezistencii a maľovaním vzdušných zámkov. Dovolili sme tým, aby štátne násilie vydržalo a posilnilo.
Videl som čerstvé zábery z toho, ako ste obsadili Prezidentský palác – u nás tej budove hovoríme Biely dom a stále stojí. Je väčší a oveľa luxusnejší ako sídlo vášho prezidenta, má pristávacie plochy pre helikoptéry, filmové premietacie sály, haly na bowling a v základoch celý komplex podzemných bunkrov, ktorému sa hovorí „Cheneyville“. Miera korupcie a dekadencie vašich tyranov môže blednúť od závisti pred korupciou a dekadenciou tých našich. My s tým však nič nerobíme.

Nemôžeme proti tomu nič robiť, lebo naši poliši majú zbrane, no tí vaši majú iba… zbrane.
Teraz len dúfam, že si zavčasu uvedomíte, aké márne by teraz bolo zveriť riešenie vašej situácie do rúk parlamentu. Snáď vás napadne, že by to bola rovnaká chyba, akú urobil ľud v Káhire, a že vám neostáva nič iné, len rovnako vyprášiť do psej matere aj parlament.
Vysporiadajte sa s celou tou prúserovou hierarchiou.
Keď sa vám to podarí a bude to možné, poprosím vás, aby ste nám pomohli. My v Spojených štátoch potrebujeme, aby ste nám poslali pár Ukrajincov, ktorí by zvrhli našu tyraniu. My sme paralyzovaní a neschopní, no vy ste ukázali, že sa viete mobilizovať a niečo podniknúť. Potrebujeme, aby ste nám vybojovali slobodu a prelievali za nás pot a krv. Samozrejme, my sa pridáme. Budeme mávať transparentmi, spievať piesne a pridáme nejaké bojovné rytmy ako „1-2-3-4…“ a „Hell no, we won’t go…“ a tak podobne. Máme 200 miliónov strelných zbraní, ktoré vám môžeme zveriť do rúk.

Len nepočítajte s tým, že by sme ich použili my. Máme právo nosiť zbrane, ale nie z nich strieľať. Máme malebnú gardu, ktorá je najväčšia na svete a má najlepšie nacvičený ceremoniál.  Ale neznášame, keď máme zablatené šaty, zakrvavené ruky a zamazané tváre.
Potrebujeme vás, aby ste zavŕšili čestný a nevyhnutný boj, ktorý sami za seba nie sme schopní podniknúť.
Prosím, konajte rýchlo, ten rozpínavý policajný štát je naozaj neznesiteľný.
Slobodu alebo smrť,

Sean Swain
*
Ešte pripojím stručnú poznámku, čím ma Sean zaujal natoľko, že som sa rozhodol preložiť jeho list. Pravidelne sa totiž ako väzeň uchádza o post guvernéra štátu Ohio s cieľom raz a navždy zrušiť tento štát a s týmto programom:

 • Rozpustiť národnú gardu štátu Ohio.
 • Vyprázdniť väznice štátu Ohio a zmeniť ich na farmy.
 • Uznať právo pôvodných obyvateľov Ameriky na pôdu a uviesť do platnosti Dohodu z Greenville (moja poznámka: podľa tejto dohody z 1795 mala väčšina rozlohy štátu Ohio ostať navždy územím Severozápadnej konfederácie indiánskych kmeňov, bez prístupu bielych osadníkov).
 • Vyzbrojiť indiánske kmene arzenálom národnej gardy, nevynímajúc tanky a útočné helikoptéry.
 • Odmietnuť podpis na akýkoľvek štátny rozpočet, čím sa prinúti vláda na finančnú likvidáciu štátu.
 • Podpísať rozhodnutie o amnestii na skutok vraždy guvernéra štátu Ohio, ak zotrvá v úrade viac ako 90 dní.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Navaja se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

89 reakcí na Nehoaxový otvorený list Ukrajincom od občana USA

 1. jaa napsal:

  MT ale moc se mi to líbí, to jsem zvědavá co na to jeho výsost ministr. Holt s moraváky nevydupe. Aby tak převzaly hospody.. to by se asi zvencnul 🙂

  http://echo24.cz/a/wnvyj/kurovice-po-zavedeni-eet-musi-obchod-provozovat-obec

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Jako by to nebylo dávno jasné: jakmile živnostníci skončí s živnostmi a obchůdky, bude nutné tyto činnosti dotovat, jelikož jsou potřeba. Následně na to skočí nějací dotační šmejdi a neziskovky, které to budou provozovat několikrát dráž, ovšem ze státního. A najmou si k tomu nějaké chudáky, nejlépe přes otrokářskou agenturu. Například Ukroše, čímž bude hezky odůvodněno, proč „potřebujeme imigranty“.

   Ve finále oblast služeb sežerou západní korporáty, protože se státními dotacemi to bude vysoce ziskové. Ale na jejich získání bude potřeba mnoho certifikátů a garancí, na které obyčejný bývalý živnostník nebude mít peníze, erudici, čas a vliv. Přesně v tom okamžiku stát EET pro malé podnikání zase zruší, jelikož „to obtěžuje“ a zisk z malých podnikatelů je tak nízký, že je nižší než cena za výběr. Ale to už budou malí podnikatelé vyhlazeni.

   Hurá!

   To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   eet je už pravěk,nenápadně začíná druhé kolo narovnávání,tak jak jsem před půl rokem tvrdil.

   DUEL: Živnostníci vs. zaměstnanci. Jak nastavit férové podmínky?

   http://www.penize.cz/podnikani/321588-duel-zivnostnici-vs-zamestnanci-jak-nastavit-ferove-podminky

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Vyrovnávanie podmienok medzi zamestnancami a živnostníkmi?
    To je doslova ako tá bájka o líške, čo delila syr medzi dve rozhádané vrany. Rozdelila syr na polovicu, ale nepodarilo sa to presne, tak z tej väčšej časti odhryzla, aby mali obe vrany rovnako. Lenže odhryzla primoc, takže zas musela odhryznúť z tej druhej časti, ktorá teraz bola väčšia, atď…

    To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    V tom rozhovore ten problém pekne demaskuje otázka výdavkových paušálov. Ungerman ich považuje za neprimerane vysoké (80% v prípade poľnohospodárov). Na tejto otázke je vidieť, že nejaké vyrovnávanie podmienok je úplne absurdná požiadavka. Zamestnanci totiž nemajú žiadne daňovo uznané výdavky, takže s nimi OSVČ nie je možné vôbec porovnávať. Dajú sa pri nastavovaní paušálov porovnávať len s firmami, alebo so samotnými živnostníkmi, kým vykazujú reálne náklady. Všetky tieto informácie má finančná správa k dispozícii, Ungerman strieľa len od pása.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Přiznám se, že i já jsem zastáncem určitých úprav paušálů, ale ne plošně (což Ungerman také naznačuje) ale větší specifikací podle profesí a také, jak naznačil Havlíček, i podle místa podnikání. Protože třeba já bych si osobně „zasloužil“ o těch 10% nižší sazbu, ale zákon mi stanoví 60, tak uplatňuji 60.

     Liked by 1 osoba

     • NavajaMM napsal:

      Z toho individuálneho pohľadu je to ešte o niečo komplikovanejšie. Do minulého roku by som mal nárok na paušál 40%, tak som náklady vykazoval presne. Od nového roka môžem uplatňovať paušál 60% a zrejme mi reálne náklady klesnú. Napríklad som sa rozhodol nekúpiť si stravné poukážky, lebo som schopný prestravovať sa lacnejšie. Aj pri iných nákupoch budem asi voliť úspornejšie riešenia.

      To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      úpravy sem úpravy tam,pouze experimenty jak si koupit určitou skupinu živnostníků.
      jediná možná úprava paušálů je snadná,narovnání a spravedlnost by spočívala pouze v tom,že by se výdajové paušály definitivně zrušily.

      nikdo by už od té doby nemohl ani meknout něco o tom,že živnostník je zvýhodněný a zaměstnanec na něj doplácí.

      ale tuto logiku by museli přijmout živnostníci uplatňující výdajový paušál za vlastní,což nikdy neudělají,protože nejsou hloupí aby souhlasili s tím,že budou platit vyšší daně.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Lobbujete za účetní?
       To by se také muselo změnit zaúčtování nákladů za provoz z domova. Doteď nemožné. Ale já pouze chci, aby se paušály braly podle skutečně možných nákladů jednotlivých profesí. To by nebyl experiment, ale skutečná pomoc a přitom spravedlivá.

       To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        nikoliv za účetní,
        lobbuji za to aby to kvůli výdajovým paušálům nedošlo až tak daleko,že minimální odvody na zdravotní a sociální pojištění budou dvojnásobné oproti dnešku.

        náklady za provoz z domova?
        co je to za vymoženost?kancelář mám celou dobu v místě trvalého bydliště a že bych se cítil nějak poškozen tím,že nemohu uplatnit elektřinu atd,tak to tedy rozhodně ne.
        on mě nakonec nikdo nenutí mít kancelář v místě trvalého bydliště,klidně si ji mohu pronajmout a náklady uplatnit.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        pánové – pánové, vono to gró z nevybranejch daní (a nejen daní!) jde na ruku od plyšáku těm, co s rozesmátýma držkama vyvážej zisk za hranice a evidentně s tím nikdo, kdo dosud ve sněmově seděl nechce nic udělat (kromě toho nyní na sjezdu znovu mumifikovanýho Sobotky, kterej opět zjistil, že budou volby, nebo toho Bureše s špatně načasovanou EET) a vy se tady dokážete úplně vážně dohadovat, zda živnostníka či zaměstnance uchopit za krk tak či onak…připadáte mi, míně řečeno, dost zvláštní!!! Bavore, domyslete ten váš nápad do detailů, to jako pošleme k Vám domů úředníka z berňáku, aby zjišťoval a vážil a předepisoval a zkoumal a zúřadoval, zda to tam u Vás doma v ložnici rozpočtuje za 11,5%, nikoli za 10,5% paušálu? Jděte už s tím státem, co strká rypák už úplně do všeho, laskavě do háje, dyť se to nedá ani číst!

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ale blbíši, vždyť by nebyl problém stanovit těch sazeb třeba šest a rozdělit OSVČ přesněji do skupin. A konečně by se také přišlo na, že rozpočtář je samostatná a plnohodnotná profese (těch 10 proc.bodů klidně obětuji)

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        rozpočtujete

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        ???
        a von Vám někdo upírá Vaši profesi, nebo dokonce její plnohodnost?

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … to ostatní vzdávám!

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … aby úřední šiml řehtal, navrhuju těch sazeb rovnou padesátšest

        To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     ale vždyť víme jak to chodí,když je potřeba vybrat koruny tak se začne mluvit o narovnávání a spravedlnosti.

     1.označ nepřítele,živnostník je menšina,v tom je základ úspěchu.
     2.použij správná čísla
     3.tato čísla pořád opakuj v odborných diskuzích
     4.čtyři miliony zaměstnanců tě budou podporovat
     5.použij slib,že by se zaměstnancům mohlo snížit zdanění,pojištění(až bude narovnáno),podpora se ještě zvýší
     6.získej si podporu zaměstnavatelů,třeba tím,že nebudeš tak tlačit na zvyšování minimální mzdy a máš vyhráno.

     jediný problém této druhé fáze narovnávání bude,že nemohou nesouhlasící osoby označit za zloděje.

     Liked by 1 osoba

   • Cech napsal:

    Nevím jak je který duel veden ale duel zaměstnavatel x zaměstnanec vypadá takto :
    http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemecky-podnik-poslapal-prava-ceskych-pracovniku-Josef-Stredula-vybizi-k-odporu-479248
    Proto považuji těch 6 níže popsaných bodů jako jasně více jak vstřícné jednání s živnostníky ze strany současné vlády naší trojkoalice.
    Zde sice platí Divide et Impera ale naprosto jinak = > zaměstnavatel(náš EU stát) x (zaměstnanec or živnostník).
    Jakákoli změna ze strany ANO a nyní již i ČSSD, kde jak pan Tejc tak pan Zimola v rámci zákazu kritiky svého guru neboli B. Sobotky přesvědčují jak zaměstnance tak i živnostníky jaké obrovské pozitivní změny současná koalice pro oba makač. segmenty za doby svého vládnutí zabezpečila.
    Nastavování férových podmínek řešil „nejprůkazněji“ Jurečka s Kalouskem u Moravce.
    Takže prosím nesnažte se za každou cenu separovat živnostníka a zaměstnance jako naprosto rozdílné.
    Tvrdit kdo je na tom hůř a kdo lépe je asi stejné, jako dohadovat se v Konzentrationslager Dachau jestli dvě třetiny politických věznů nebo ta třetina Židů se má lépe.
    Prosím nepodléhejme tak snadno cílené manipulaci; DĚKUJI PŘEDEM.

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Pokusme se pochopit to zásadní a vytvořit si co nejvíce reálný obraz o tom, kdo je na tom lépe jestli zaměstnanec nebo živnostník (zde prosím živnostník ne zaměstnavatel).

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Pouze pro další doplnění s čím bude současná trojkoalice manévrovat jako s něčím co nezpůsobila .
    Pravda je že se ji to přímo netýká ale nebyla ochotna pro zaměstnance,živnostníky atd. atd. = > tedy pro tvořiče hodnot proti ČNB ani pohnout prstem.
    Nyní bude tento průšvih naší nezávislé ČNB prezentovat jako svévůli ČNB se kterou nemají absolutně nic společného.
    http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesi-pry-nemusi-brat-tak-malo-penez-Evropska-komise-se-myli-Expert-promluvil-479284
    To jediné kladné co stojí za těmi ČNB vydřenými €, je nyní pro EU přůšvih jak hrom, prostě přijetí €, je pro ČR díky obrovským intervencím natolik devastující událost, že ten kdo ji nyní na pokyn EU komise v Česku spustí, tak bude za živa upálen.
    Proto je to tak smutné, že poslušnost se kterou ČNB skoupila €, neboli vytiskla Kč, zůstane ze strany ČNB bez jakékoli zodpovědnosti za náš přechod mezi rozvojové země.

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Jo, všechno jsou to ale žvásty.

    Jaképak narovnávání? Zaměstnanci si myslí, kdovíjak se nemají živnostníci dobře a závidí jim nos mezi očima. Fajn, tak ať zvednou zadek, vykašlou se na zajištěné místo, pracovní podmínky, práci, pravidelnou mzdu, dovolenou, placené zdravotní a sociální pojištění, nemocenské pojištění, benefity, … a jdou dělat sami na sebe – když je to tak úžasně výhodné.

    Ve skutečnosti mají podnikatelé od nejmenšího živnostníčka hlavní zásluhu na tom, že vytvářejí pracovní místa, i kdyby jen sami pro sebe. Korporát za takovou věc dostává dotace všeho možného druhu, ale obyčejní lidé nic. Pokud by malí podnikatelé byli od daní osvobozeni kompletně, bylo by to celospolečensky nejlepší, ale to by závistivci asi nepřežili.

    Až bude faktická 30%-ní nezaměstnanost – do ní počítám částečné úvazky a „pracující bídu“ (mzdy pod úrovní sociálního minima) – budou zřejmě všichni spokojení.

    Ale jak je vidět, vítězí úťápnutá zavistivá socanská představa regulovaného ráje, takže výsledky si bude moci společnost přičíst ke své vině. Myslete na to, až neseženete žádné služby za normální ceny. Až půjdete na oběd do restaurace a ceny budou „poněkud vyšší“, případně žádná restaurace nebude.

    To se mi líbí

    • Antimon napsal:

     Fajn, když se ti živnostníci mají tak špatně, tak ať zvednou zadek, nechají té otrocké práce a jdou na zajištěné místo, pracovní podmínky, práci, pravidelnou mzdu, dovolenou placené zdravotní a sociální pojištění, benefity, zkrátka z pekla do ráje 🙂 Vy by jste mně fakt rozesmál ……

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Však to živnostníci udělají, sice budou naštvaní, že jim stát svými nesmysly zkazil životní sen, ale stanou se zaměstnanci. Pak se můžete smát do sytosti, až nebudou žádné služby. Jistě se velmi pobavíte s nějakým – tentokrát kapitalistickým – komunálem, za mnohem vyšší ceny a špatnou dostupností.

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       … neuvěřitelný, pánové, že jim na to skáčete? Dostali vás přesně tam, kde vás chtějí mít. Tak se klidně vzájemně nenáviďte, voni vám ukážou ZASE tu nejsprávnější cestu … už pokolikátý?
       Jen tak mimochodem, nezačalo to tehdá mezi blogovými přáteli Kchodlem a Lexem tak nějak podobně? Že si nedáte pokoj, jak ste starý, tak ste …!

       To se mi líbí

       • kočka šklíba napsal:

        Ano souhlasím s Vámi, jsou přesně tam, kde je to potřeba, oba dva. Budou se dohadovat o tom, kdo je na tom hůře, kdo lépe, ale to přesně přece politici potřebují.

        To se mi líbí

       • Antimon napsal:

        To není o nenávisti. To je o zkratkovitých, řekl bych přímo „Bleskových“ vyjádřeních. Proto jsem také použil pouze negaci kchodlových slov. To mně na tom rozesmálo. Není to tak a snaha eskalovat tyto animozity je jenom snaha zakrývat vážnější věci. Srovnávat zaměstnance – OSVČ je nesmysl již z principu. Už jenom proto, že oba existují na jiném právním základě.

        To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Toto mi nedá sa neozvať. Mám skúsenosti z oboch alternatív a poviem vám, že ako živnostník sa narobím viac, ale fakticky nemám jalový čas na porady, počúvanie ješitného šéfa a vyrušovanie od kolegov, ktorí si len chcú pokecať.
      Tá najväčšia zmena ani nie je finančná (po niekoľkých rokoch, čo som získal dôveru stálych klientov), ale psychická. Nevisí nado mnou ten večný Damoklov meč: „Ak sa ti nepáči, môžeš odísť“.
      Lapidárne to vyjadril jeden kolega, keď som od šéfky verejne schytal drsný a nespravodlivý výplach žalúdka. Keď sa otočila chrbtom, ešte som sa nestihol spamätať a precedil medzi zubami: „Berte to ako daň zo mzdy.“
      Nie veru, nedá sa to porovnávať.

      To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Ano vše má své výhody a nevýhody, přesně, mám na mysli normálního zaměstnance a normálního živnostníka, ne samozřejmě jednak lidi typu Babiše, jednak zloděje typu například Nováka, toho hajzla z ODS, a tak podobně…

       Liked by 1 osoba

 2. kchodl napsal:

  Až na to, že pisatel evidentně neměl ponětí, jak situace na Ukrajině opravdu vypadá, napsal to pěkně. Jen pochybuji, že Amíci jsou až tak zazombovaní a takoví beránci – jakmile se začne střílet na jednom místě, bude se to valit jako sněhová koule, až z toho bude lavina.

  Že je maník zavřený bez soudu nevinně, tomu bych klidně věřil. Dějí se tam občas šílené věci, soudní systém je úplně zvrhlý. Posledních cca 20 let se to stále zhoršuje – na vině jsou kariérní prokurátoři a soudci, kteří obviněné vydíráním nutí k „přiznání“ a tím „dohodě“, se slibem kratšího trestu. Jeden delikt je možné soudit podle několika paragrafů – od přečinu po terorismus, takže rozdíl v trestech může být od pokuty nebo roku vězení po doživotí. Nic se nedokazuje, policie nemusí skoro nic dělat, žádné forenzní zkoumání není potřeba, stačí přiznání.

  Například kauza rančerů Hammondových v Oregonu je právě přesně taková: za vypalování křovin a trávy na jejich „federálních pozemcích“ (na kterých jejich rodina hospodaří přes sto let), což se normálně dělá a dělá to i samotná BLM (Bureau of Land Management, která má federální půdu v gesci), dostali zcela nesmyslně rok basy a když si ho odseděli, byli za to znovu souzeni jako za žhářství, podle paragrafů o terorismu a dostali nejnižší sazbu 5 let, takže je zašili na zbylé 4 roky. Přitom soud vůbec nebral v úvahu, že obvinění je úplně nesmyslné.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Hammond_arson_case

  Nebo jistá mladá hezká šukavá učitelka na letecké akademii na Floridě, ta za opíchání tří 17-ti letých budoucích pilotů dostala 22 let jako za trojnásobné pedofilní znásilnění, přitom se to odehrálo zcela dobrovolně na několika večírcích dotyčných. Ale jelikož se „pachatelka“ nechtěla „přiznat“ a vzít „dohodu“, tak ji místo nedovoleného sexu se závislými osobami (ačkoliv ani to nebylo správně, jelikož ty kluky neučila, takže na ni v žádném případě ve škole závislí nebyli), což je profesní přečin leda tak na vyhazov z práce, soudili podle paragrafu pro pedofilní násilníky, jakoby šlo o pětileté holčičky a násilníkem byl chlap. Holt soud vyjádřil genderovou nestrannost, i když znásilnění v tomto případě bylo fyzicky nemožné.

  Takových případů tam je nespočet.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Do toho času, keď je datovaný tento list, som ani ja nemal poňatia, ako to na Ukrajine v skutočnosti vyzerá. Venoval som pozornosť práci a toto bola len veľmi vzdialená kulisa, naviac som ešte vôbec neprehľadával nezávislé weby a blogy. Medzi oči ma praštila až Odesa a MH17.

   To se mi líbí

 3. bob napsal:

  Nejsem žádným zastáncem justice v USA.
  Ale zde se jedná o verzi odsouzeného (verze obviněných a odsouzených jsou většinou takové, že jsou nevinní…)…., jak to skutečně bylo ví pouze p. Swain….
  Dopis p. Swaina mě nějak nepřesvědčil
  Takže i v USA mají „disidenty“…..

  To se mi líbí

 4. Bavor V. napsal:

  Ono je to OT, ale jen částečně, protože tu souvislosti jsou
  http://bavor.blogspot.cz/2017/03/uspech-sankci-ale-pro-koho.html

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Ekonomické sankcie, to nie je žiadna sranda. Je to v podstate vojnový akt.
   Keby na Slovensku budúce voľby vyhral Kotleba a EÚ by na Slovensko uvalila sankcie, tak to bude mimoriadne drsné. Dočítal som sa, že potravinovú sebestačnosť máme asi na 50% a sebestační sme len v múke a mlieku. Nejako by sme to prežili, ale po 4 rokoch by sme všetci vyzerali ako z koncentráku…

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Bane Navajo. Svou životaschopnost jsme dokázali už mnohokrát. Ono, aby se lidi probudili – to chce impuls… jako v Holandsku.

    Liked by 1 osoba

    • NavajaMM napsal:

     Páči sa mi, že ste reagovali práve takto. Pôvodne som do toho pridal aj hodne nadsázky a skrytých asociácií. Kotlebu totiž naši slniečkári nenazvú inak ako fašistom, cez víkend bola v Bratislave demonštrácia, kde naši „umiernení protifašisti“ niesli šibenice s Kotlebovým menom, takže oni sami by Brusel zrejme vyzvali na uvalenie sankcií a potom presne v duchu toho Čechovho videa by tvrdili, že hladomor je Kotlebova robota.
     Už poznáme svojich pappenhaimských.
     Inak zdieľam s Vami tú guráž. Nedáme sa a naše vnúčatá tobôž. 🙂

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Víte, když jsem četla ten článek o Holandsku, tak se mi tak nějak spojilo zepár věcí. Ten multikulti měli daleko dřív – ne jen našich 10let v ejúnii a jak to vlastně funguje vynesli až včil i když tomu mnohé nasvědčovalo. Třeba vrátil se nám Hutka… majstr na majstry – nic moc neřekl ač si pochvaloval tamější zvyky, včil se odtamtud vrátila i celá rodina té herečky.. cipísek ta paměť. Taky se tam „měli líp“ . Akorát si říkám “ proč se asi vraceli“. Když je tam ráj … nebo že by nebyl.. hmm a ejhle… ono to není jak si naši minutoví návštěvníci ejůnie myslí či vidí. Ono to je zdá se o něčem úplně jiném. A taky se do toho multikulti boomu nijak moc nezapojujíé – hm proč… tož kdo ví.
      Víte i když je sebehůř – doma je doma… to mi nikdo nevymluví

      Liked by 1 osoba

   • blbíš napsal:

    a víte, příteli, že někdy si dávám otázku…no a co!!! Přišli bysme o ten „blahobyt“ jedli bysme (opět jen) chleba, mlíko, máslo bysme asi snad ještě dokázali dát do pořádku. Zhubli bysme, což by se nakonec projevilo na našem zdraví a ještě bychom DOBROVOLNĚ dali naše úspory a byli bysme aspoň malinko svobodnější v rámci možností. Je sice do diskuse, jaký by byl ten rámec, ale já bych do toho asi šel!

    Jenže voni by se brzo našli ti, co by byli svobodnější a vyčůranější, žejo!

    Liked by 1 osoba

    • NavajaMM napsal:

     Tak je priateľu, chlieb a grísková kaša mi celkom stačí. 🙂

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      a jsem jako praktikující diabetik (krupicová kaše – mňam) v prdeli, něco jinýho byste tam neměl, příteli, abych se mohl alespoň těšit? … a nezačínejte zase se slovenskýma vokrajema, nebo se rovnou přidám k Junckerovi!

      Liked by 1 osoba

      • NavajaMM napsal:

       Ja zas veľmi netolerujem nespracovanú mliečnu bielkovinu a vzdať sa sladkého bude pre mňa celkom obeť, ale čo by človek neurobil pre priateľa. Budeme chodiť na huby, to snáď môžeme obaja.

       To se mi líbí

       • jaa napsal:

        Ále no tak pánové – takový chleba se sádlem sypaný cibulí apapriky a rajčata z Vašeho jihu… není co řešit. Nabo papriky plněné tvarohem… tedy tenkrát – čerstvé, nevoskované a bůhví jak dlouho na cestěš. Když omylem jdu na Zelňák.. vždycky nostlagicky vzpomínám na tu vůni paprik, rajčat a dalšího, co se linula. Oni to odpoledna natrhali, dalii na vlak a brzo ráno dorazili do Brna a trh poblíž… nebylo by co řešit.

        Liked by 1 osoba

       • jaa napsal:

        jo a bryndzové halušky se slaninou snad jsou dietní, chutí a zasytí víc než pančované kuře.

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Tie bryndzové halušky, to áno… lenže na ne sú potrebné zemiaky a tie dnes dovážame z Poľska. Na všetkých zemiakových poliach na Liptove sa pestuje buď kukurica, alebo repka. Vlani zrušili jediný šľachtiteľský ústav na zemiaky, čo sme na Slovensku mali a šľachtil odrody špeciálne na naše pôdy a klímu. Švagriná, čo tam robila agronómku, je teda bez práce a od nej viem, že kukurica je najväčší devastátor pôdy našeho typu. Po tej kukurici nám vraj dlho neporastie vôbec nič, len loboda.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … veď hej, z tý mliečný bielkoviny uděláme to máslo a šlehačku, nebo se mejlím? Houby beru, bude to sice krutý, ale furt lepší, než jenom mírně zahnutý vokurky a blahobyt se vše spásajícíma kozomrdama vod těch deprivantů!

        Liked by 1 osoba

       • NavajaMM napsal:

        Beriem, huby na masle s chlebom z Ľubele, to je celkom lahôdka.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        to snad dneska děláte naschvál, žejo, neb sem zase v háji s tou lahôdkou = co já vím vo chlebu z Ľubele?

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        …zkuste ještě něco jinýho, příteli, abych tak řekl se společným jmenovatelem
        P.S.
        to bude zase moje stále ještě žena valit voka, až si udělám k večeři griskovoú kašu. Hele, píše se krátký, nebo dlouhý „i“?

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        …tedy po „r“

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Priateľu, no tak. Ľubeľský chlieb je taký normálny dobrý chlieb od dedinského pekára. To neverím, že neviete, čo to je. 🙂
        Grisová kaša je s krátkym „i“ po r. Ja si ju dávam s javorovým sirupom alebo s kockou horkej čokolády. Keby ste ale chceli niečo na slano, čo mám tiež rád, tak dáme kukuričanku, tam netreba ani to mlieko.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … jenže jste si ji, příteli, dal ve 12:45 hod. s dlouhým „í“ a to mě, jako slovenštiny moc neznalýho jedince zmátlo, protože jsem závistivě myslel, že zase NavajaMM pojídá něco, co já neznám … a von to jenom překlep. Tu kaši jsem si nakonec neudělal, protože ji stále ještě moje žena přebila klasikou: knedlo, zelo (brambor)knedlo (to zelí jsem krouhal já)!

        Ale já tu kaši dám zejtra k obědu, vona totiž ta na cukr lakomá žena nemá ráda tu moji kombinaci:
        na jeden talíř řídčejší kaše cca 2dl sklenice kakaa s móřem cukru a velkou kostkou másla. Ale ten javorovej sirup jsem ještě nezkoušel, můžu tedy zkusit, dostal jsem ho od kámoše až z Kanady, tak ať se diabetes posere, žejo! A taky tu kaši šleháte od samýho začátku až do konce vaření BEZ přestání metličkou? To je vám pak lahoda, i vnoučatům to dělám, voni tedy ji rádi dvakrát nemají, ale já jo, takže mají smůlu!

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Ospravedlňujem sa za ten preklep. Pochytil som to z manželkinho nárečia s dlhým í, tak až po vašej osvete som sa dozvedel, ako sa to píše správne, vďaka.
        A ešte … namiesto krupičnej kaše ste mali zelo-knedlík? Veď to má dvojnásobok tých diabetických jednotiek, než tá kaša, keby sa urobila normálna striedma a neprehnali by ste to s tým javorovým sirupom. Schválne som si to popozeral v tabuľkách. Inak namiesto javorového sirupu radšej odporučím agávový (dostať pomerne bežne). Nemá síce všetky tie drsné príchute ako javor, ale má glykemický index len 27, takže to osladenie kaše sa prakticky neráta ako príjem cukru.
        S tým šľahaním kaše metličkou, to poviem bez mučenia, že mávame ju občas aj s hrudkami a nejako nám to nevadí, ale ak to niekedy bude pre vás, tak aj vyšľahám.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        moje řeč, příteli, zejtra ten cukr z knedla-zela-vepřa srazím tou grisovou kašou 😀 ! Ale jsem opět v koncích, zda mě nechcete rovnou zabít, viz:
        http://plnezdravi.cz/je-agavovy-sirup-nezdravy/

        Tu Vámi vzpomínanou kaši = žmolek-nežmolek jsem taky tak dělával … ale když jsem ji připravoval kdysi pro svýho malinkýho syna (musela přece protéct dudlíkem, nemám pravdu?), tak se moje maminka na ten můj výtvor dívala, jemně mě od plotny odstrčila a řekla: …“děláš to přece pro svoje dítě, tak se snaž!“ A skutečně, je to jako nebe a dudy, zkuste to! Ta krupice ve finální kaši vlastně nesmí bejt vůbec patrná, to ruční vyšlehání je prostě pro toho, koho máte rád, to je to celý. Jo a ještě jsem zapomněl důležitou věc, ta krupice (pozor na množství, aby to nebyla kejda) se dává do mlíka cca 1/2 hodiny předem, aby se pořádně namočila a 5 minut před vařením, ještě za studena, už začínám šlehat! Je to dřina, ale co není, když to má k něčemu vypadat, žejo?

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Priateľu, treba z článkov čítať viac než titulok. Veď tam píšu, že sa netreba báť, že agávový sirup nie je nezdravý. Len ho treba konzumovať s mierou (ako ostatne všetko).
        To namáčanie krupice vopred, to ste ma dostali, o tom počujem prvý raz. V našich končinách sa ľudia takto starostlivo starali skôr o dobytok. Varenie pre ľudí komentovali poznámkami typu: „Čo sa s tým tak bavíš!“ Holt, stále sa máme čo od vás učiť.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … nechám ten přátelskej, slovenskej šťouchanec bez odezvy, jak mi velí vrozená česká velkorysost 😀 ,ale myslím, že nejde o nadpis, ale o:

        …“ Při nadměrné konzumaci jakéhokoli cukru včetně fruktózy dochází k jejímu ukládání v tuk, což zcela logicky vede k obezitě. Ta je pro člověka nebezpečná z mnohých prozaicky známých důvodů. I proto je vhodnější se jakémukoli slazení spíše vyhnout …“

        … samozřejmě, že tu kaši můžu pojídat s umělým sladidlem, ale snad jde vo udržení se před:
        -cukrem
        -tukem
        -přežíráním se
        -požitkářstvím
        -mlsáním
        -ochutnáváním
        .
        .
        .
        a vono to nějak nejde, nebo se mýlím?

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Priateľu, ten odstavec o tuku som si tiež dobre všimol, ale v súvislostiach – platí to pre všetky cukry a keď vám odporúčam sirup, ktorého na sladenie potrebujete menej ako väčšiny iného, tak logicky sa vám v tele z neho usadí aj menej tuku.

        To se mi líbí

       • kočka šklíba napsal:

        Mohu Vám oběma říci, že krupicovou kaši jsem nejedla od dob kdy jsem jí dojídala po dětech, takže už asi skoro 20 let, ale dostala jsem z vašeho psaní na ní chuť. Snad mě to do zítra přejde 😀 .

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        helejte, vy ostatní tady se vyskytující čeští praktikující diabetici, vysvětlete tomu nediabetickýmu Slovákovi, co se strachuje vo naše zdraví, že my tady jednak nemáme žádnej pomerne bežne (na Slovensku) dostupnej agávový sirup s něčím podobným, jako je nám nic neříkající glykemický index, ale že tu naopak v Česku máme jen a pouze nezřízenou chuť po cukru v jakýmkoli stavu, skupenství a množství, kterej nám je odpírán! 😀

        To se mi líbí

       • Antimon napsal:

        Teda vy jste mi ….. (blbíš, NavajaMM, jaa). Já rovněž praktikující diabetik jsem jednak dostal děsnou chuť na tu kaši, kterou naopak dělám ala beton, s pořádnou vrstvou kakaa a cukru. Glukometr vždy raději schovám do šuplete, aby náhodou neprasknul 🙂 A co se týče toho chleba se sádlem a cibulí, co tu doporučuje jaa, tak co na to můj žlučník, který nemám? Ha …..

        To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … jenže toho bysme byli schopni my staříci a zdejší holky, ti mladí jsou už, obávám se, zasmyčkovaný v tý oprátce, kterou jim utahuje stále víc a víc kolem jejich krků ta zde bezstarostně a blahobytně žijící pátá kolona

     To se mi líbí

 5. blbíš napsal:

  NavajoMM – můj názor?
  Vzhledem k mým životním prožitkům a zkušenostem mi to oslovení Ukrajinců tím Ewainem přijde hodně ujetý.
  poznámka:
  disidentství v USA nekomentuju

  To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  ZaseMT , ale pak že nemáme pravdu. Co je za holandským zákazem Erdoganovy prezentace

  http://zpravy.tiscali.cz/zakazu-islam-hlasa-holandsky-mozart-vyhraje-s-tim-volby-294546
  to se asi eurohujerům nelíbí

  To se mi líbí

 7. NavajaMM napsal:

  K tým živnostníkom, zamestnancom a daniam, čo sa diskutovalo vyššie, ale neviem, pod koho to napísať:
  Odporúčam inšpirujúcu mimoprúdovú ekonomickú knižku Dana Arielyho (Izrael) Aké drahé je zadarmo.

  Je tam zaujímavá myšlienka o tom, že ľudia sú schopní venovať veľa energie a nákladov na to, aby platili nižšie dane. Odpustenie daní za niečo, je veľmi účinným stimulom a funguje lepšie ako priame úradné nariadenia.
  Podľa autora by vlády mali viac využívať takéto lacné a fungujúce možnosti.

  To se mi líbí

 8. Berkowitz napsal:

  Pěkný článeček o Ukradině, včetně diskuze, pod oním článkem.
  http://outsidermedia.cz/pouceni-z-ukrajinske-krize/?show=comments

  Nyní trošičku do mlýna k daňovému zatížení od naprostého amatéra, jako jsem já.
  Vysoké % zatížení daní je taky způsobeno naši podhodnocenou mzdou, zahraniční firmy se nechtějí podělit se svými zaměstnanci o svůj zisk (a nejen oni) a tak jen hypoteticky :
  Kdyby u nás byla (dejme tomu) mzda dvojnásobná, tak by se dalo uvažovat o dvojnásobném snížení daní a jejich výběr by byl stejný, jako při dnešním stavu a nominální stav vybraných peněz by byl podobný.. Nemluvím o rozhazování a rozkrádání eráru.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Podľa mňa, dobrá úvaha.
   Ten príjem z daní by bol ďaleko vyšší, keby nebola taká vysoká spotreba z dovozu a výrobcovia by platili dane u nás a nie kdesi v zahraničí.
   Je možné aj priemerne asi o 3% zvýšiť DPH a daň z príjmu FO (zamestnancov aj živnostníkov) by sa mohla úplne zrušiť.

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    NavajoMM,
    jsem se nyní dočetl že u vás zavedli každoroční poplatek za licenci na podnikání,který začíná na 480 eurech.
    to je pravda?

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     čtenáři, normálne ste ma vystrašili, lebo za vlani mi vyšla nižšia daňová povinnosť…
     Inak áno, je to pravda, ale výslovne sa to netýka živnostníkov, ani podnikateľov formou v.o.s., preto som to pôvodne pustil z hlavy. Ani to nie je „licencia na podnikanie“, je to vlastne minimálna daň z príjmu. Ak človeku vyjde vyššia daň z príjmu, netýka sa ho to. Podľa mňa to nie je nijako veľa, vlani som na dani platil trojnásobok.

     Ťažko povedať, že to na 480 eurách začína, lebo to je jednotná sadzba pre všetky subjekty, čo neplatia DPH a majú menšie tržby ako 500 tisíc eur (to je niečo cez vašich 12 miliónov). Druhá sadzba je dvojnásobok – 960 eur, to je pre platcov DPH a potom je už len jedna sadzba – 2880 eur pre subjekty s tržbami nad 500 tisíc eur.

     Cielené je to na desiatky tisíc firiem, ktoré formálne existujú, ale nevyvíjajú činnosť, resp. trvale vykazujú stratu.

     To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      děkuji,
      takže s námi zase manipulují,když vaši minimální daň pro s.r.o. používají jako argument pro minimální daň pro naše osvč-fyzické osoby.
      četl jsem totiž něco o tom co je v té naší analýze ministerstva financí a Schillerová v tom textu mluvila o Slovensku a také o tom,že něco takového by bylo vhodné zavést,protože eet nebude všemohoucí.

      z toho Babiše jde čím dál větší strach,si myslím že u nás bude ještě hodně horko.
      už chápu proč eet rozdělili na čtyři vlny,aby ti kterých se týká třetí a čtvrtá vlna ještě házeli Babišovi na podzim své hlasy.

      NavajoMM a měl bych ještě otázku ohledně výdajových paušálů u vás.
      jsou zastropované na 11.000,- měsíčně?
      to by momentálně u nás vycházelo na 13,2%,pokud to Babiš chce zkopírovat,což vypadá že ano,některým lidem se otevřou oči.
      bohužel až po volbách,kdy už bude pozdě.

      To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Ten mesačný strop (420€) je stará informácia. Od 2017 sa uplatňuje len ročný strop 20 tisíc eur. Ten mesačný bol aj tak len kalkulačný. V daňovom priznaní sa násobil počtom mesiacov podnikania v danom roku. Bolo to kvôli tomu, že mnohí živnostníci podnikajú len sezónne a medzičasom majú pozastavenú živnosť, aby nemuseli platiť odvody.

       To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        a rozumím tomu správně,že pokud živnostník živnostničil 12měsíců tak za zdaňovací období roku 2016 může uplatnit výdajový paušál v maximální výši těch 4 tisíce eur?

        protože o této částce(4tis.eur) se teď hovoří v souvislosti s našimi výdajovými paušály.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        přepsal jsem se,5tis.

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Áno, za rok 2016 je to tých 4 tisíc eur. Zvýšenie na 20 tisíc platí až od 2017.

        To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Aby nedošlo k omylu, tak 11.000,- měsíčně je 1 320 000,- ročně. Což je celkem logický požadavek. Když někdo musí účtovat DPH, pak je k účtování nákladů jen kousek.

       To se mi líbí

 9. čtenář napsal:

  pane Bavore,
  je vhodný čas dát jim vědět,že rozpočtář je ochoten obětovat klidně 10%,aby to ti analytici zahrnuli do té své analýzy.
  víte jak to chodí když se dělají analýzy,bez eet se neplatí daně,po eet mají hospody o 100% vyšší tržby,tak nemeškat,po volbách už bude pozdě.
  ——————-

  Ministerstvo financí dostalo za úkol vypracovat podrobnou analýzu, jak drobní podnikatelé v Česku platí daně, ale také kolik si odvádějí na důchody. O konkrétních změnách se má rozhodnout až podle výsledků analýzy. Zdanění živnostníků chce ministerstvo pořešit v novém zákoně o daních z příjmů. Ten už ale vláda nestihne prosadit.

  „Výsledné daňové zatížení OSVČ bude stanovovat až ministr financí následující vlády,“ upozorňuje současný ministr Andrej Babiš (ANO)

  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/vlada-chce-zvysit-dane-zivnostnikum-d7y-/ekonomika.aspx?c=A160518_181535_ekonomika_jvl

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Asi vám uniklo, že někdo musel MF zaúkolovat a hlásí se k tomu ČSSD (Sklenák). A protože nechápete, co jsem myslel, tak se raději nevyjadřujte.

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    ano,tomu věřím,ministerstvo financí úkoluje Sklenák a Sklenáka úkoluje Svaz českých knihkupců.
    —————————–
    Kníženek se ujal šéf poslanců ČSSD

    Návrh přislíbil podat předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák. „Mám to v plánu přednést v druhém čtení, předpokládám, že během listopadu,“ potvrdil svůj záměr Roman Sklenák. Podle něj je nálada ve sněmovně takovému nápadu nakloněná, podporu si ale zatím ještě nezjišťoval.

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     Kuponová prekarizace

     Médii proběhla minulý týden nenápadná zpráva: v českých peněženkách možná ke stravenkám přibude další kupon, tentokrát na knihy. Takzvanou „kníženku“, tedy knižní poukázku, kterou by si zaměstnavatel mohl stejně jako příspěvek na stravování odečíst z daní, vymyslel Svaz českých knihkupců a nakladatelů.

     http://www.h7o.cz/kuponova-prekarizace/

     To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No ale no tak pánové, vždyť přeci existuje sofistikované řešení :
   http://www.czechfreepress.cz/ekonomika/revolucni-danova-ojebavka.html

   To se mi líbí

 10. Berkowitz napsal:

  Terminátor 4:

  To se mi líbí

 11. NavajaMM napsal:

  Jedno OT: Harabín nechal prepustiť tú dievčinu zo Slovenska, čo vo Fínsku spálila korán. A vysmial sudcu, prečo nechal dievčinku zaistiť čatou kukláčov so samopalmi.
  http://www.hlavnespravy.sk/harabin-zrusil-obvinenie-specializovaneho-sudu-podla-protiextremistickeho-zakona-obvineneho-prepustil-na-slobodu/929478

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   chválabohu, že taky někdo používá selskej rozum

   Liked by 1 osoba

   • blbíš napsal:

    Evropský soud rozhodl o tom, že „viditelné nošení jakéhokoli politického, filozofického nebo náboženského symbolu“ se musí zakládat na vnitřních pravidlech zaměstnavatele, a pokud platí, že zaměstnavatel po svých pracovnících požaduje, aby se „oblékali neutrálně“, pak je to závazné.“… že by se začalo blejskat na dobřejší časy?

    To se mi líbí

  • oh napsal:

   No tohle se jen tak nevidí! Navajo, téměř jsem díky vám spadl ze židle. A musím dodat, že soudce s funkčním mozkem v hlavě vám trochu závidím… vlastně kecám, závidím vám ho hodně. 😉

   To se mi líbí

 12. NavajaMM napsal:

  Ešte raz sa vrátim k hlavnej téme. Myslel som si, že niekto spomenie Jaroslava Janotu. Lebo v porovnaní s jeho prípadom sa Sean Swain vôbec nezdá ako niečo mimoriadne.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.