Majdan nebyl… –


– byl jen vpád USA!

Exministr financí Paul Henry O´Neill vystoupil se senzačním prohlášením. Napsal otevřený dopis Ukrajincům, v němž občanům „Nezávislé“ odhalil strašlivou pravdu o jejich „Revoluci cti“. Ve skutečnosti, podle názoru amerického politika, byl pod nálepkou Majdanu, proveden vpád USA na Ukrajinu.

 

O´Neill je ve své analýze událostí roku 2014 a odhaleních mýtu o „demokratických změnách“, se kterými řadoví Ukrajinci spojovali svůj Euromajdan,  naprosto nekompromisní. Nepokoje nazývá přímo „řízeným státním převratem“, provedeným stoprocentně podle příkazu a scénáře Washingtonu. Státní departament tahal za nitky a Ukrajinci, řádící na náměstí Nezávislosti Ukrajiny, poslušně opakovali všechny pohyby svých loutkářů. Kyjev byl Američany obsazen prakticky bez boje a bez jediné oběti na vlastní straně.

 

Americký exministr píše: „Majdan, váš Majdan, se nikdy nekonal, drazí Ukrajinci! Pod nálepkou Majdanu se udál vpád USA na Ukrajinu. Oranžová revoluce v zájmu vybudování „demokratické společnosti“ na Ukrajině nikdy neexistovala. To byla faleš a fikce. To, co nazýváte Majdanem, to byl otevřený americký vpád, uskutečněný pomocí nevládních organizací, výzvědných služeb, žoldnéřů USA a zástupců EU, ale také známé sumy USD, který byla utracena na rozvoj demokracie na Ukrajině“. Přiznejte si, že tato slova jsou hořkou pravdou pro každého Ukrajince, zvláště pak těch, kteří naivně věřili počátečním ideálům Euromajdanu a spojoval s ním naděje v lepší budoucnost své země.

 

Mazanost strategie Washingtonu spočívala v tom, že základ Američané nevzali svržení stávající moci, což by příliš otevřeně zavánělo převratem, ale „eurointegraci“, ze které udělali základní motiv prvních vystoupení. To také, dle názoru O´Neilla, byl onen „trojský kůň“, kterého si Ukrajinci sami vtáhli na své území, když zapomněli starou pravdu o Danajcích, přinášejících dary.

 

„To bylo teatralizované představení, podle jejíhož scénáře vás vedli a směřovali vaše jednání. Vaše země byla vždy nazývána marginálními územími (odtud i název!) mezi Evropou a Ruskem. Okraje Ruska nepoužily USA k podvratné činnosti poprvé. A vy, Ukrajinci, jste se stali prostředkem k dosažení dalšího cíle. Byli jste prostě vybráni za katalyzátor velkých geopolitických změn. Všechno, co se událo, s vámi Ukrajinci, nemá nic společného. Jste jen obětí zločinného zneužití Spojenými státy a jejich evropskými vazaly“, – odhaluje všechna tajemství převratu člověk, který odešel z aktivní politiky, a proto už se nebojí.

 

Odhaleními Američan nešetří ani EU, kam se tak snažili dostat občané Ukrajiny, a kam mají nyní nadlouho cestu uzavřenu. O´Neill píše: „EU není demokratická. Dokonce není ani právní! Nemá žádné pravomoci, obrostla byrokracií a každý den porušuje pravidla TEU a TFEU*). Evropská unie je zastoupení západních oligarchů v podobě německých finančníků vytvořené proto, aby USA mohly kontrolovat ekonomiku celé Evropy. Eu je vlastně jen institucionální sdružení osob bez občanství, bez státního zřízení, bez státní politiky, bez vlády, reálného parlamentu, bez Ústavy. V EU je ve skutečnosti všechno velmi špatně: všechny ekonomické ukazatele jsou záporné a v dohledné budoucnosti bez jakýchkoli perspektiv. Zahraniční dluh EU je bezpříkladně obrovský. Proto je váš fanatický sen o eurointegraci naprostou hloupostí, kterou USA a EU vložily do vašich hlav, ozdobenou květinkami a ohromnou dávkou lží“.

 

Svoje plány s Ukrajinou USA nijak zvlášť neskrývaly. Známá postava – Victoria Nouland, zástupce státního tajemníka USA pro Evropu a Eurazii přiznala, že Washington utratil více než 5 miliard USD na změnu režimu na Ukrajině, ale ve skutečnosti – na pohroužení této země do chaosu.

Teď je Ukrajina odhozena až na samý konec fronty čekatelů na realizaci svého „evropského snu“. Země se pohroužila do propasti občanské války, ekonomika a politická moc jsou rozvráceny, u moci se nacházejí americké loutky, zdroje se rozkrádají, nebo přecházejí pod plnou kontrolu USA. Současně s tím se země dopracovala rozhádání prakticky se všemi věkovitými sousedy, ale hlavně s Ruskem, což ostatně bylo jedním z hlavních cílů Státního departamentu.

Chyba Majdanu přijde „Nezávislou“ příliš draho a splácet ji bude ještě nejedna generace Ukrajinců.

Zdroj: http://www.newsinfo.ru/articles/2017-03-02/item/780947/

*) TEU,TFEU – smlouva o EU, smlouva o fungování EU

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

69 reakcí na Majdan nebyl… –

 1. NavajaMM napsal:

  Vďaka za výber a preklad. Je to veľmi presná diagnóza a cítim ako dobré znamenie, že autorom je Američan. Snáď ich ešte ostalo dosť triezvych.

  To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Vidím to přesně jako Paul Henry O´Neill ……

  To se mi líbí

 3. kočka šklíba napsal:

  Také to tak vidím.

  To se mi líbí

 4. vonrammstein napsal:

  “ Eu je vlastně jen institucionální sdružení osob bez občanství, bez státního zřízení, bez státní politiky, bez vlády, reálného parlamentu, bez Ústavy. “
  To je naprosto dokonalá formulace.

  To se mi líbí

 5. cobolik pacholik napsal:

  paci sa mi europsky sen ukrajiny,to z toho snivania,este dlho budu mat nocne mury chocholy jebany…

  To se mi líbí

 6. kchodl napsal:

  Díky panu Hrochovi za překlad.

  Přesně, jak říká O’Neill. Cennější na tomto přiznání je, že pochází z interních amerických kruhů. Není to ovšem celá pravda, ta je mnohem obsáhlejší. Protože toto vše bylo chystáno již od WWII, proti Ukrajině bylo vedeno mnoho tajných operací. Ale důležitý je výsledek, a ten je naprosto tristní. A to nejen pro Ukrajince.

  Hlavně je to porážka dlouholeté USA politiky, na všech úrovních. Od vojenské přes politickou až po kulturní. Jde přitom o stejně rozhodující kolaps, jako byla sovětská invaze do ČSSR: je to konec americké „soft power“. Veškeré staleté investice do „obrazu“ USA jsou zničeny. Všechny naděje na „rozložení Ruska zevnitř“ atp. byly rozmetány v prach. Protože každý Rusák viděl na vlastní oči, jak funguje „americká demokracie a svoboda“, přímo in-natura, protože hodně Rusů má příbuzné na Ukrajině a naopak. Americká naděje na nějakou „změnu režimu“ v Rusku tím definitivně padla. Je to podobné, jako Hitlerovo vraždění na Ukrajině v roce 1941, po kterém bylo každému jasné, že jedinou nadějí je boj proti agresorovi.

  Jak se říká, stačí nechat idiotovi dost času a volné pole, zničí se sám.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Nemyslím si, že se práce na úplném převzetí Ukrajiny ze strany USA nějak nedaří, to jen Rusové nevědí co s tím.
   http://tn.nova.cz/clanek/schvaleno-miliony-ukrajincu-a-gruzincu-smi-do-eu-bez-viz.html
   Následně bude jak je zřejmé po nedávném schválení ze strany orgánú EU následovat plná integrace Ukrajiny do EU, pravděpodobně současně se vstupem Ukrajiny do NATO.
   Nám z EU je totálně jedno jestli nějaký Rusák viděl něco na vlastní oči či nikoli.
   Protože my jsme se rozhodli, že tady u nás žádný Rusák nebude a v tom jsme naprosto důslední.
   https://cz.sputniknews.com/svet/201703094890131-rusove-evropa-navrat-domu/
   Na pokyn USA započala již dávno celá EU s vyklízením Rusů tak aby v případě, že nebudou chtít respektovat rozhodnutí soudu OSN o okamžitém odevzdání DLR a LLR Ukrajině a následně bude nutné použit autority NATO k vynucenému odevzdání, tak Rusové již nebudou pátou kolonou jež by nás mohla ohrozit.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    🙂
    Výborné!

    Právě tohle je zamítnutí bezvizového styku, i když se to jmenuje „bezvizový styk“. Má to mnoho podmínek, ze strany Ukrajiny prakticky nesplnitelných. Jde o klasickou byrokratickou obstrukci: na povrchu je prezentován souhlas, ale jde o znemožnění bezvizového styku. Navíc je nutné schválení euhnijním parlamentem – což není problém – a následně národními parlamenty, což problém je, jelikož taková věc je v mnoha západních zemích neprůchodná. Např. v Holandsku, i díky ukrošskému sestřelu MH17. No a nakonec, nejde o druh bezvizového styku, o který by Ukrajinci měli zájem – protože je to jen turistický „bezvizový styk“, na 180 dní, bez pracovního povolení, s biometrickou kontrolou.

    Rusové se vracejí do Ruska především proto, že pracovní a životní podmínky na Západě nejsou již o tolik lepší než v Rusku, kde platy v mnoha profesích radikálně stouply a vzhledem k nižším životním nákladům je pro kvalifikované lidi kvalita života lepší než na Západě, i vzhledem k rychle se snižující bezpečnosti díky invazi kozomrdů. Je to i generační záležitost, mnoho lidí, kteří odešli jako mladí na západní univerzity a následně pár let pracovali na Západě, se vrací domů. Stejně tak se vrací mnoho ruských expertů z Izraele a USA. Je to hlavně tím, že v Rusku je díky rozvoji výroby a výzkumu mnoho nových příležitostí.

    O integraci Ruiny v EU a NATO nemá vůbec smysl mluvit, to je pouze žumpoidní příběh, bez jakékoliv reálné možnosti.

    To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   „Ale důležitý je výsledek, a ten je naprosto tristní.“
   Toto je úplne kľúčová vec a veľmi zriedka to niekto na túto tému povie. Lebo vôbec nezáleží na tom, či je Putin zločinec a či USA a EÚ majú pravdu. Vo výsledku ich politika len zhoršila existujúci stav a to je dostatočný dôvod na radikálnu zmenu.

   To se mi líbí

 7. blbíš napsal:

  OT:
  a podívejme se, najednou zase máme Jugoslávii. No schválně, z které části tý Jugoslávie byl ten pomatenec co zase jako na potvoru trpí psychickými problémy!
  https://www.novinky.cz/zahranicni/431693-utocnik-na-nadrazi-v-dusseldorfu-zranil-sekerou-nekolik-lidi.html

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   To naprosto nejdůležitější je, že je to nějaký evropský přistěhovalec a ne arabský imigrant.
   Vše ostatní je naprosto nepodstatné.

   To se mi líbí

 8. lacogroessling napsal:

  Já se obavám, že tento článek je obyčejný hoax. Podle mne se nepodaří najít anglicky psaný originál z důvěryhodného zdroje.
  Ono to tak bylo jak se v článku píše, ale nevěřím, že jej napsal exministr financí USA.

  To se mi líbí

  • LB napsal:

   Taky se mi zdá, že je to fake. I v diskusi pod článkem se o tom dohadují čtenáři s ukraj. a ruskými jmény 🙂 ČO SA BABE CHCELO, TO SA JEJ AJ SNÍVALO – to je stará dobrá klasika

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Je to jasný hoax. Nejde o názory, ty mám podobné, ale o zpracování a použití slov a slovních spojení. Ty nemůže setřít ani dvojnásobný překlad. Je až neuvěřitelné, jak primitivně někdo vede propagandu. Z obou stran. Ale díky bohu za to.
   Tyto jednoduché hoaxy mají jediný úkol, zastřít skutečné, kvalitně podané manipulativní zprávy.
   A nic na tom nemění, že si myslím, že je článek pravdivý. Jen vím, že by ho takto nikdy nemohl napsat žádný bývalý ministr USA. A to nemám na mysli, že by se zcela společensky znemožnil.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Hoax/neHoax, na tom nezáleží. I kdyby žádný O’Neill neexistoval, důležité je, že příspěvek je pravdivý, od začátku do konce.

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    protože se k mínusům vždy hlásím,tak jeden je ode mne

    To se mi líbí

    • tata napsal:

     Za toto nerozdávám palec,nebot je to věc názoru.Muj názor je ,JESTLI použiji lež v zájmu pravdy jen ublížím tomu co obhajuji.ANO jsou připady kdy lež je milosrdná a má smysl,zde v těchto případech je konpraduktivní

     To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Rosťa v 13:28 napsal to samé a má 8:0. Tak byste měl dát minus i tam.
     https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2017/03/10/majdan-nebyl/comment-page-1/#comment-97826

     😀

     To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      kchodlovsky co sa zhadzujes kurva s nejakymy znackovanim,na zbojnickom chodniku nutne a tu?mozem mat milion plusov,milion minusov,nic nezmeni v tej mojej palici,aby som sa zamyslal,preco?mi dali minus a usram si do gati bo dali mi plaus,kurva to lacine jak prase jak rikaj bratri z cech.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       😀
       Jistě, je to ptákovina. Jen mě zaujal čtenář, tak jsem mu v dobrém poradil, když se mu má poznámka nelíbí, že naprosto stejnou učinil u kus níže ještě někdo jiný.

       To se mi líbí

       • Alena Z napsal:

        Ono to operování hoaxem a tedy nedůvěrou v text je šikovná taktika. Takže někdo z deep state napíše pravdu (se skřípěním zubů 🙂 ) pod falešným jménem, a ať si pak někdo zkusí s fakty, uvedenými v článku, operovat! Vždyť je to hoax, tak i obsah článku je vylhaný, ne?
        A je to!

        To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      můj mínus se týkal tohoto

      „Hoax/neHoax, na tom nezáleží.“

      k Ukrajině jsem se nikdy nevyjadřoval a vyjadřovat nebudu,co je v případě Ukrajiny pravda mě vůbec nezajímá,mám co dělat abych alespoň trochu pochopil co se děje u nás.

      jenže podle mě setsakramentsky záleží na tom jestli má pan Bavor vyvěšený ve svém prostoru hoax.

      To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Žiaľ, máte pravdu:
   http://www.stopfake.org/en/fake-former-u-s-secretary-slams-ukraine-s-coup-d-etat/
   Sranda je, že ten text je starý najmenej dva roky a odvtedy krúži internetom. V tom čase by to naozaj bola bomba, ale dnes sa už pod ten text pokojne môže podpísať.

   K tomu hoaxu – spätne si uvedomujem, že západní politici nezvyknú písať „otvorené listy“, už to je varovný signál.
   Na druhej strane, pri hľadaní po nete som našiel jeden autentický otvorený list Ukrajincom od občana USA zo 4.4.2014 a hodne som sa pobavil:
   https://seanswain.noblogs.org/2014/04/an-open-letter-to-the-people-of-ukraine/
   Ľutujem, že momentálne nemám čas ho preložiť, no keby bol záujem…

   To se mi líbí

  • lacogroessling napsal:

   Při odhadu, že se jedná o podvodný článek jsem vycházel z předpokladu, že příslušník americké šlechty, byť bývalý, si něco takového nemůže dovolit napsat. Musel by od té doby chodit kanálama.
   A souhlasím se čtenářem, že lží se k pravdě nedobereme. To Češi ví nejpozději od Husa, ale také z dob hádání o Rukopisy.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Když dovolíte, tak sem dám úryveček z již citované a do budoucna ještě několikrát uváděné knihy Karla Hocha k době vzniku národního obrození:
    Musili přijiti opravdoví básníci, aby skutečnou poesií dělali propagandu také pro jazyk, jímž byla psána. To byli Čelakovský (Ohlas písní ruských 1829, Ohlas písní českých 1839) a Kollár (Slávy dcera, počátek 1821, nové zpracování 1832), kteří zároveň spojili české vlastenectví se slovanstvím. Mimořádná úloha připadla však co do účinku jmenovitě oběma Rukopisům (1817, 1818). Jejich pia fraus na čas, ale v době nejkritičtější, dosáhla obou svých cílů: přesvědčila pochybující, že také odstrčený národ český má drahocenné staré památky, a uchvátila jak půvabem básní, tak národním vědomím, které z rukopisů tak mocně promlouvalo. Jimi po Pelclovi, ale ještě před Palackým obrácena pozornost k slavným momentům národních dějin a zahájen proces, jímž tragicky a politicky pojatá, glorifikovaná vlastní historie působí na každý národ v dobách neutěšených a nesvobodných.

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Presne tak. Okrem neosobnej doslovnej a objektívnej pravdy totiž existuje aj pravda subjektívna, individualizovaná a prežitá. Tú vedia najlepšie vyjadriť práve básnici.
     Nedá sa tomu hovoriť lož, lebo sa hovorí o veciach, na ktoré je náš jazyk krátky. Je to niečo nad… a za…

     A práve preto mi je názorovo bližší americký Čobolík ako kanadský pán Jírovec (aby to porovnanie bolo medzi dvomi úctyhodnými osobami).

     To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      ja nie som americky cobolik,ja ceskoslovensky imigrant,zijuci v zahranici ,ktory si na vsetko musi prekurevsky vyrobit,moje kuky su dost pojebane bo ja ,ked cujem a preto aj reagujem,ze ja uctihodna osoba,to mi jedno ci sa niekto urazi,pisem bezprostredne ze sa takemu bo ked som precital okamzite mi jeblo v palici ,pojebalo.

      To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       prepáč, ak urazil „americký čobolík“, napísal som to len tak, aby každý vedel, koho myslím, ale ak si ťa niekto váži a má úctu k tomu, čo všetko si vydržal, preskákal a že sa stále nevzdávaš, na tom nie je nič na urážku.

       To se mi líbí

 9. Berkowitz napsal:

  Dobrý den. Já našel ten článek, tady :
  https://www.linkedin.com/pulse/paul-henry-oneill-brief-die-ukrainer-vitalijs-rubans
  Obsah je podobný, jako zde.

  To se mi líbí

 10. jaa napsal:

  NJN dřív bývalo – nehodící škrtněte a fčil je to holt fake a smyčecnač se pozastavovat… vždyť je to pravda… to víme od prvopočátku

  To se mi líbí

 11. Alena Z napsal:

  Netýká se to přímo Ukrajiny, ale situace v USA. Nový únik z WikiLeaks doufejme konečně zamíchá karty, rozdávané stále stejnýma rukama neoconů
  Toto je už dva dny staré, napsané ještě před únikem Wili Leaks
  „Problémem ministra spravedlnosti Jeffa Sessionse vždy bylo, že je příliš slušný“
  http://jdem.cz/c3k5e6
  Článek o americkém ministru spravedlnosti, kterého nyní neoconi vybrali jako dalšího na řadě po generálu Flynnovi a obviňují ho z toho, že při přísaze lhal, protože tvrdil, že se nestýkal s ruskými zástupci…. Článek to rozebírá a ukazuje, že pokud má J. Sessions jednat se zločinci a stvůrami, musí přitvrdit, nevysvětlovat, neobhajovat se, ale začít dělat svou práci a stíhat zločince a vlastizrádce. Článek je v angličtině.
  K tomu je pod článkem rozsáhlá diskuse, v ní mě zaujal jeden delší koment, který vám zde předkládám (je to jen neumělý překlad, berte to, jak to je, omlouvám se za délku):
  „Článek dokládá to, o čem píšu. Nemůžete bojovat proti Velké lži (Big Lie) Pravdou. Pravda je komplikovaná, kdežto Velká lež je ve své podstatě velice prostá a lidé ji snadno přijmou. Je to jako s nácvikem psů v pokusu Pavlova, nepřítel zde využívá po staletí pěstovanou paranoiu a nenávist, zaměřenou na Rusko. Je absurdní si myslet, že můžete zvrátit sto let trvající propagandu a obhájit/chránit Trumpa proti Velké lži.“ (tedy že pořád obviňují Trumpa a jeho spolupracovníky s nějakého propojení s Ruskem- dodávám já).
  „Spojené státy americké nejsou ani demokracií, ani republikou. Nazývat tuto zemi velmocí je také klamné. USA jsou zemí třetího světa, ovládanou Pentagonem. Jako každá země, okupovaná Pentagonem, jsou i USA rozdělené na Bezpečné/chráněné oblasti (Green Zones – dále Zelené zóny), No-Go zóny (oblasti, kam si policajti netroufnou chodit) a Nowhere Zones (místa, kde lišky dávají dobrou noc; daleko od civilizace).
  Kampaň presidenta Trumpa byla zaměřena na Američany v No-Go a Nowhere zónách/oblastech. Na ty, na které se zapomnělo. Zpravodajství mainstreamových médií se zaměřuje na Zelené zóny, lidi, co tam žijí, a instituce Zelených zón. Pentagon, CIA a FBI jsou hlavními kolečky v soukolí stroje Zelených zón, spolu s velkými universitami, jako je Harvard M.I.T, Stanford atd., a s finančními institucemi a stovkou těch nejvýznamnějších společností (Fortune 100).
  Podívejme se na instituce Zelených zón. Co mají Pentagon, Harvard, Goldman Sachs a Apple společného? Působí v celém světě, jsou nadnárodní. Žádná z nich není už ze své podstaty loajální/oddaná těm Američanům, kteří žijí mimo Zelené zóny.
  Ti, kteří řídí tyto nadnárodní instituce, si velice dobře uvědomují, že jejich nadnárodní povaha je odcizuje od spousty lidí, žijících v nějaké formě chudoby. Také vědí, že je nezbytně nutné, aby se o této skutečnosti nikdy veřejně nemluvilo. Takže dále spolupracují mezi sebou, propagují ekonomiku Zelených zón, bohatnou a tvrdí, že vše dělají pro USA a Američany. To je nejvyšší možná forma vlastizrady.
  Nyní stojíme na křižovatce. Buď bude Trump postupovat vpřed se svým plánem a my ho budeme následovat, nebo můžeme přenechat tuto zemi napořád vlastizrádcům, kteří budou pokračovat s robotizací a umělou inteligencí, co nás všechny nažene do No-Go a Nowhere zón. Drony spálí ohněm pekelným všechna společenství, ocejchovaná coby rebelující. Roboti s bombami prorazí dveře bytů a domů, zatímco operátoři, kteří je budou řídit, budou sedět v Zelených zónách stovky či tisíce mil daleko. První robot zastřelil člověka při policejní akci v Houstonu v roce 2016.
  To je naše budoucnost, pokud Trump selže. Majitelé „hlásných trub“ Zelené zóny musí být prohlášeni za nežádoucí a zbaveni vedení. Útoky proti Trumpovi musí přestat. Tady nejde o hlouposti, vysílané v TV pořadu Saturday Night Live (parodie Trumpa), ale jde o závažné materiály, které se připravují, aby vyvolaly trestní řízení proti presidentu (impeachment) a doslova státní převrat proti výsledkům nedávných voleb.
  Stav naší země je už dlouho na hraně. Tak se ptám, zda má být zemí pro lidi, kteří jsou jejími občany, anebo zda má být jen hračkou, nástrojem pro nadnárodní vlastizrádce, žijící v Zelených zónách. “

  A teď, po úniku z WikiLeaks to začíná:
  Ředitel společnosti Disney se snaží vysvětlit nevysvětlitelné (článek je v angličtině)
  http://jdem.cz/c3s6j6
  Bob Iger je výkonný ředitel nadnárodní obchodní společnosti Disney, ta také vlastní společnost ABC News (American Broadcasting Company, zatím třetí nejsledovanější TV v USA) a ESPN (globální sportovní kabelová a satelitní televizní stanice).
  Teď, v uniklých mailech WikiLeaks je zřejmé, že Disney a jejich ABC News vytrvale upřednostňovaly kandidátku Clintonovou.
  Zatím byly zveřejněny dva e-maily, v prvním Bob Iger slibuje, že bude hrát v kampani aktivní roli, z druhého je zřejmé, že se setkal s Podestou (vedoucím presidentské kampaně H. Clintonové, který musel odstoupit kvůli pedofilnímu skandálu) a jednal s ním o spolupráci.
  Iger daroval od roku 99 fondu Clintonových a Demokratům cca 400 tisíc dolarů. Atd, atd.
  Lidé v diskusi říkají, že starý pan Disney by se obracel v hrobě, že oni vyrůstali na kreslených filmech, v době, kdy společnost Walt Disney vytvářela zábavu pro rodiny, zatímco ta dnešní propaguje imigraci a multikulti. V posledním remake Krásky a zvířete je sluha zvířete homosexuál, do zvířete zamilovaný….pak jděte s dítětem do kina.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Toto je veľmi trefný príspevok. Slušní (ministri a poslanci) sú naozaj voči chrapúňom v nevýhode. Môžeme im pomôcť tým, že tým chrapúňom nebudeme venovať svoj čas a svoju pozornosť. Chrapúnstvom by sme nepomohli, to je zbraň chrapúňov.

   To so súčasnými filmami je tiež pravda. Asi sa radšej naučím hrať pre vnúčatá bábkové divadlo. 🙂

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Super!
   Přesně tak to je. Komentář je opravdu dokonalý.
   Není divu, že proti Breitbartu tak vyskakují.

   Ohledně filmů a obecně masové kultury, netýká se to jen Disney. Prakticky jakýkoliv Západní film nebo kniha z posledních let je především propagací ve stylu „kulturního marxismu“, tedy nadnárodního fašismu, opřeného o multi-kulti, LGBTQ, ekologismus, rozvracení společnosti.

   To se mi líbí

 12. blbíš napsal:

  přesně to je vono Aleno „pak jděte s dítětem do kina“
  … a já si dovolím připsat, když tak sleduju situaci v tom u tý Valachový:
  „pak pouštějte dítě i do školy“

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Však také v USA a dalších postižených zemích – a začíná to i u nás – lidé děti do školky a školy nedávají, buď je učí doma nebo si zařídí nějakou komunitní školu, případně platí drahou soukromou, kde tyhle hrůzy neprobíhají.

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Však presne, priateľu. Pred 30 rokmi sme mali veľmi zvedavého chápavého syna, ktorý mal ísť práve do prvej triedy ZŠ. Učiteľka ho dokázala tak znechutiť, že o 180 stupňov začal strácať záujem o knihy a vzdelanie. Čo s tým moja manželka podnikala, by vydalo na celkom srandovný článok.

   To se mi líbí

  • Alena Z napsal:

   No, zase to zůstane na rodině. Takže:
   Ano, Mařenko, jsi holčička, hraj si s panenkou, vař si s nádobíčkem, jezdi s kočárkem, stroj panenku i sebe, nos culíčky nebo copánky s beruškou, – ale neříkej to ve škole!
   ANo, Pepíčku, jsi kluk, tady máš dřevěný meč, pistolku, hraj si s kluky na Indiány nebo na vojáky, čúrej ve stoje, – ale neříkej to ve škole! 😦 🙂

   To se mi líbí

   • Kamil napsal:

    Ano, ale nemusí to být jen panenky, když půjde o děvčata. Poučný je příklad rodiny Polgárovych, jejich tří slavných dcer a poskytování vzdělání i výchovy doma, mimo školy. Všechny tři dosáhli mimořádných úspěchů ve sportu, vzdělání jim zabezpečili rodiče, atd. Žena se s nimi párkrát potkala na turnajích, takže to zná z osobních zkušeností …

    To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   🙂 Keď som ešte pred 20 rokmi občas pozeral TV, šla tam skrytá kamera z Bratislavy. Sedel tam takto ako žobrák chlap v obleku a kravate, pred sebou notebook, klobúk a ceduľka, že ho štát zdiera a nemá na dane. A ľudia mu naozaj do toho klobúka hádzali…

   To se mi líbí

 13. Rosťa napsal:

  Článek je do puntíku pravdivý a nic to nemění na tom, že to třeba US ministrant neřekl, či nenapsal. Jen by mě zajímalo, jestli EU a US už tenhle chaos u Ukrů stačí, nebo do toho budou ten svůj rypec strkat dál. Autorovi děkuji za překlad.

  To se mi líbí

 14. kchodl napsal:

  OT: Zábavnější než socanské tanečky Ozubence, Prasete I, Prasete II, … jsou chystané tanečky v EUhniji.

  15.3., kromě výročí okupace naší země nacisty (o kterém jistě ČT jako v minulosti téměř nepípne nebo ještě lépe dá nějaký pořad o tom, jak Češi ubližovali sudeťákům) a voleb v Holandsku bude důležité hlasování v euhnijním „parlamentu“.

  Půjde o totální odzbrojení občanů v celé EUhniji.
  Letošní „Idus Martiae“ budou zřejmě obzvláště vypečené.

  Jelikož vůbec není pochyb, jak to dopadne, jsem velmi zvědavý, jak se s tím socani a ANO popasují. Nepochybně zvolí podobnou lhací strategii jako při církevní megaloupeži. Do voleb budou předstírat „rozhodný odpor“, a nahánět tím hlasy voličů, po volbách „uznají nezbytné“ a slíbí podat protestní žalobu k euhnijnímu soudu, kterou nakonec nepodají nebo ji budou sabotovat nějakým vyzkoušeným způsobem, jako například arbitráž ohledně TV NOVA mezi Lauderem a Železným, kterou schválně prohráli, dle befelu, vydírání a úplatků.

  Jak jsem se obával, tyto věci jsou blíže než se zdá.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Zde máte naprostou pravdu jak to dopadne o tom zde nikdo nepochybuje.

   Pouze to financování obou aktivistických organizací které zabezpečují toto odzbojení je poměrně neprůhledné.
   Saferworld zveřejnil účetní uzávěrku.
   Podle té pochází 78% dotací, ze kterých funguje, od vlád Velké Británie, Nizozemí, USA…, a samozřejmě Evropské Komise. Ta je rovnou jedním z nejštědřejších sponzorů – v roce 2014 přispěla 2,3 miliony liber a v roce 2015 milionem a půl, tj. v přepočtu 80, resp. 49 miliony korun.
   Aktivisté ze Small Arms Survey jsou proti tomu více neprůhlední. Víme jen, že jim v roce 2012 dotací 300.000 EUR přispěla finská vláda. Ta samá finská vláda, která se teď návrhu na zákaz samonabíjecích zbraní z dílny SAS zoufale brání, protože ví, že by to pro Finsko, spoléhající na záložáky – dobrovolníky cvičící se svými samonabíjecími zbraněmi, byla bezpečnostní hrozba. Zbláznili se snad Finové a ti ostatní a sponzorovali svého nepřítele?
   Ne, Finové a my ostatní jsme pouze tvář, platí to někdo jiný ovšem z naší kapsy.
   No a protože jsme si to jako evropané takto náležitě zaplatili, tak budeme odzbrojeni a fertig, jakékoli další nářky jsou pouze a jen plačky z neznalosti objektivní reality.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:
   • NavajaMM napsal:

    Toto by bola téma na dlhú diskusiu, tak aby som nerozjatril vášne, skúsim to od lesa. Na strednej škole som mal profesorku geografie, pre ktorú bolo minimum, čo musel človek vedieť, aby nedostal päťku – ukázať štát na mape a povedať, či má pokrokový režim (tj. kamaráti sa so ZSSR), alebo režim reakčný. Neučili sme sa fakty, ale hodnotenia – názory.
    Niečo podobné je väčšina dejepisu – základná vedomosť je, či bol daný človek „dobrý“, alebo „zlý“. Fakticky to nie je dejepis, ale len propaganda.

    V tom článku mi utkvela ešte myšlienka „Zločinů neubývalo – jen se o nich neinformovalo“. Podobne to bolo za socializmu. Vraždy a násilie nebolo v každých správach a čierna kronika bola predposledná rubrika v novinách pred športom. A tak rozmýšľam, že to vari vtedy bolo naozaj lepšie. Informovanosť verejnosti nemá na zločinnosť žiadny vplyv, takže jej nebolo viac ani menej, ale necítili sme toľko jej prítomnosť.
    Ani na tom socializme nebolo všetko zle, ako sa učia dnes deti v škole.

    To se mi líbí

 15. oh napsal:

  Věrchuška EU si již podruhé vytřela zadnici stížnostmi těch „komoušských xenofobních potížistů z východu“ na rozdílné složení některých potravin produkovaných nadnárodními koncerny a hodlá celou záležitost „analyzovat.“
  „Měla by Evropa zkoumat kvalitu Nutelly?“ divil se podle serveru Politico například německý ministr zemědělství Christian Schmidt. Připustil, že problém skutečně existuje, ale dodal, že „nepotřebujeme žádná nová pravidla.“
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/opravdu-se-ma-evropa-zabyvat-slozenim-nutelly-eu-bude-kvalit/r~40c4117c056b11e7b0800025900fea04/
  No, německý ministr zemědělství nepochybně žádná nová pravidla nepotřebuje, Němcům si ten předražený euroodpad nikdo netroufá předložit a žrát ho nemusí. Zato jsem zvědav, kolik té ráznosti a odhodlání zbylo v Bohouši Sobotkovi poté, co svou partajní židli obhájili on i jeho Chovanec a jestli se zmůžou alespoň na opatrné a tiché protestní zamumlání..

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   No to by sakra měla. On je rozdíl mezi tím, jestli si na německý Nutelle německý dítě pochutná a přibere pár kilo, nebo jestli si český dítě na český Nutelle pochutná, přibere pár kilo a nádavkem si odpálí játra a ledviny.
   Nedávno jsem v Německu byl a tu německou Nutellu ochutnal. Je to něco úplně jinýho.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Asi těm idiotům nikdo nevysvětlil, že příslušnost ke střední třídě nezávisí na penězích.

    To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Ne tentokrát nemáte pravdu kchodle správně by bylo :
     „Příslušnost ke střední třídě nezávisí pouze na penězích.“
     Nezlobte se zde je to základní o co se snaží současná mediální předvolební manipulace ve prospěch naší slavné ODS.
     „Máme sice žebrající na stravenkách závislou ale vzdělanou samostatně uvažující (přesně dle našich představ) střední třídu“.
     Tak tento nesmysl je naprosto shodný s PR Profi Creditu miliardáře Berana, je to PR nic víc nic méně.
     Samotná existence střední třídy u nás, má bezesporu co dočinění s ostatními elementy na kterých závisí její existence ale příjem a majetkové poměry shodné v našem Českoněmeckém prostoru EU, jsou tou neopomenutelnou a proto naprosto elementární nutností.
     Zde je nutné se rozhlédnout po stále v posledních 5 – 8 letech narůstajícímu exitu našich mediků.
     To je jasný ukazatel rozvoje nebo degradace naší střední třídy.

     To se mi líbí

 16. cobolik pacholik napsal:

  co ma jeblo,napisem slusne zaujalo v diskuzii,ze hned clanok hoax,nenapisal to nejaky amik z ministerstva,proste niekto dal ojeb,slusne nikdy ten clanok nenapisal nejaky predstavitel byvaly, us government a dalsie pindy,slusne povedane namietky citatelov clanku a hned mi houklo v koulicke,jak taky ludia dumaju,co je pre nich smerodajne v zmyslani,jak vyhodnotia situaciu,ked si to vsetko premietaju v siskach,kurva jak oni funguju,na co reaguju,ake su ich zachovania,to prve napadne jebnuteho cezpolenho cobola,co je u nich dolezitejsie,co clanok podava,ci pravdivost autora clanku kurva ptam se.
  bo u mna ,je asi taky myslienkovy pochod slusne,povedane jebane kuky moje,ze matka,kdekolvek na svete,uci malu holotu a kazdy to zazil,ci to prevadzal pri vychove svojej holoty,ze pozor horuce,to som sledoval moju holotu,ked paracka,zehlila,ci varila a nebarz pomahalo,tak som zobral zehlicku a na milimeter,som drzal tej svojej malej holote od riti,zapnutu na max a hned kurva pomohlo,da sa povedat okamzite a odvtedy nebtrebalo stale upozornovat,co tu vlastne dristam,ze nie je dolezite,kde na svete matka uci a nejaky pojeb robi tak jak ja,je to realita jasna kazdemu na svete,toto iste ten clanok,chuj s autorom,ja zberac hovien po psoch,strihac zivych plotov,betonar,asfaleter,upratovaci servis,umyvac aut,pokryvac,stolar,elektrikar,service man od miele,cez samsung,LG, a vsetkych tych domacich spotrebicov,umyvac okien,kupac psov,maliar, a kurva este neviem jake ja tu roboty musel robit,mna by nenapadlo overovat,ci naozaj niekto toto napisal,dana osoba,bo to ja sam viem,kazdy to vie,poniektory o tom prevracaju,ale vedia,ze to tak je,ale robia to bo to ich zvanec ci nejake bytie,bo su tak stavany a romu kchodlovskemu najebete viaej minusov,jak AFB,sak kurva len jasnu realiu napisal,ci autor clanku,ci kchodlovsky a ja ty tiez jebol svoju myslienkovu syntezu a jedem palce to zaklad,radsej sa vymacknite vsetci tak jak ja a mozno aj zabohovat,aby malo stavu.
  nakoniec,kto si z vas mysli,ze si o cesku a celom tom ost block,myslia v normalnych krajoch,ze ste staty prava a poriadku,to mocno pochybujem,ze tlapkaju vasich nasich po pleci,to jedna vec,ja sam z vas a ked som tam po tolkych petiletkach prisiel a sledujem dianie,pritom sam som tam zil,hlavne,co sa tyka prava vymahanie pravacely ten ost block,co kus sledujem lachy,pepici ,cobolici ci chocholici to pro srandu kralikum.
  mozno namietat,co pises ty kokotko,amerika najlepsia?tu naisto plati pravo viac,jak v tych bananistatoch,co som vymenoval a v europe je viac krajin,kde by vas establisment politicky,podnikatelsky,ci od prava brunel,az by scernal,ja tu cisto rovnam normalne pravo.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Přirozenej zákon už tady skoro nikoho nezajímá. Kdyby jo, tak neřešíme žádnou novelu zákona o zbraních. Vlastně bychom neřešili VŮBEC žádnej zákon o zbraních.
   Takhle si musíme počkat, až EK schválí troglodytům klacky. Jak můžou být dlouhý, silný, těžký, zakřivený a z jakýho materiálu. Když praští prase nenormovaným klackem, půjdou si přesednout z jeskyně do zamřížovaný jeskyně. Sháním volnou jeskyni na plzeňsku, mimochodem.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.