Polemika? A k čemu aneb Černá hodinka


Jak tak někdy plavu po internetu (surfovat neumím, ale plavec jsem vytrvalý), občas narazím na první větu. Narazím. Doslova.

Nač jsem narazil tentokrát, to najdete níže a za čtení to ani moc nestojí. Alespoň já jsem se tím ani nepokoušel prokousat.

Otázka oponenta samozřejmě zní: Jak můžeš, vole, vědět, že to nestojí za čtení, když jsi to nepřečetl?

A přece! Stačil mi úvod první věty:
„Každý rozumný člověk už dnes ví, že.. .. ..“.

Z tohoto tvrzení autorky celého toho dílka vyplývá, že kdo nesouhlasí s její vstupní premisou, je člověkem nerozumným. Ne snad, že by asi nepatřil do rodu homo sapiens, ale je to prostě idiot.

Autorka o sobě tvrdí, že vystudovala žurnalistiku na FSV UK. No potěštěkoště. ……
Tak se útvar, nazývaný „komentář“ nesmí začínat nikdy, to ví každé novinářské embryo, rozumné i nerozumné. Z jejího profesního životopisu, dnes moderně „CV“ vyčteme, že mj. pracovala pro klienty Louis Vuitton, Moët & Chandon a Dom Pérignon. Ty poslední dva mám tendenci jí závidět, i když bublinky moc nemusím. Hlavně mám ale pocit, že od těch časů ještě nevystřízlivěla.

Zde o ní máte něco podrobnějšího:
http://allmedia.foxo.cz/reference/johana-hovorkova

Johana Hovorková

 • Milovnice divadla a klasické literatury se zájmem o politiku
 • Vystudovaná novinářka – absolventka žurnalistiky na FSV UK
 • Novinářská praxe na pozici redaktora – ParlamentníListy.cz, Motol in
 • Šéfredaktorka časopisu Hospital in, znalost zdravotnické tematiky

Působila v agenturách 3p3 Consulting a MMH Polo (klienti Louis Vuitton, Moët & Chandon, Dom Pérignon, SIMPLE Concept Store)

Pouze pro otrlé je zde celý zbytek mnou výše zmíněného dílka s tou krásnou úvodní větou:
http://forum24.cz/budujeme-si-ceske-rusko-nenavisti-k-evropske-unii-mediim-i-pravde/

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

37 reakcí na Polemika? A k čemu aneb Černá hodinka

 1. bob napsal:

  Rozhodně podle dotyčné nejsem každý rozumný člověk.
  K elitám (tipuji, že dotyčná se hlásí k TOP09) mám daleko.
  Vsadím se, že až se vdá (jestli…) tak přijme nepřechýlené jméno.
  Ty pořady ČT, které jmenovala, řadím kromě dalších mezi absolutní (dosaďte si každý sprosté slovo podle svého vkusu).
  Za delší komentář Johančin výtvor nestojí

  To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Pane Hudče, tak som si to zo zvedavosti rozklikol, prečítal som si tú prvú vetu celú („Každý rozumný člověk už dnes ví, že bojovat s uprchlickou krizí v České republice je podobné například boji proti chemtrails. “) a poviem rovno, že podľa tejto definície nie som rozumný ani náhodou.
  Nebudem písať o tom, ako s hlavnou myšlienkou článku nesúhlasím, o tom tu už hovoríme celé týždne. Mierim tam, že absolútne nechápem, čo by mali mať spoločné utečenecká kríza a chemtrails.
  Inak ak nejaké tvrdenie začína niečím ako „je všeobecne známe, že“… tak je hneď jasné, že to, čo bude nasledovať, nevie autor nijako dokázať.

  To se mi líbí

 3. K-k,. napsal:

  OT: Pane Bavore, pošta… 🙂

  To se mi líbí

 4. K-k,. napsal:

  Slečna je holt snaživá…a přiznávám, že nejsem rozumný člověk.

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   No, nahlédl jsem i do dalších výtvorů té osoby a také musím konstatovat, že nejsem „každý rozumný člověk.“ 😯

   To se mi líbí

 5. Jethro napsal:

  Raději jsem to nečetl. Nakonec, článek je o první větě a jejím efektu. Na mne působí jako červený hadr. Podobně jako že ti vzdělanější a ještě cosi volí pravici.
  Včera jsem nějakou shodou okolností zíral na interview ČT24 a byla tam Valachová, co nemám úplně rád.
  Mimochodem, argumentovala rozumně, ale podle mne poněkud slabě.
  Téma: povinná maturita z matiky.

  Proč to píšu? Jako paralelu k blbosti diskutované věty a diskutované slečny, která se považuje za elitu. Ona v té ČT zazněla od blbky z kavčích takováto moudrost: Spousta lidí, kteří nematurovali z matematiky, je úspěšných. Já jsem také nematurovala z matematiky. (konec citátu)
  Podle mne je zmíněná intervijůčka ještě větší blbka než slečna s každým rozumným člověkem. Bohužel má ale násobně větší možnost oblbovat lidi svými elitními moudry.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Totál súhlas. Ľudia by sa mali učiť základy matematiky. Všetci. Nie kvôli tomu, aby boli úspešní, ale aby sa im dostali pod kožu základy logiky a chápali základné kvantifikátory, proste aby si vedeli spočítať 2 + 2 a vedeli, že dve mimobežné priamky sa nikdy nepretnú a rovnako ani dve mimobežné úvahy.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Ano, učit se, ale maturovat skutečně jen tam, kde to je nezbytnou součástí povolání či zaměření.

    Liked by 1 osoba

    • NavajaMM napsal:

     Keď som bol na strednej ja, tak sa rozlišovali triedy na humanitné a prírodovedné a v prírodovedných maturovali z matematiky všetci.
     Dnes – absolútne každý maturant v práci príde do styku s počítačom (nenapadá ma príklad, kde by to tak nebolo) a neskôr bude pracovať s niečím ako Excel, využívať vyhľadávacie nástroje v databázach, čítať príručky k softvéru. Fakt si takto narýchlo neviem predstaviť maturanta, ktorý by základy matematiky nemal „nezbytnou součástí povolání či zaměření“.
     Druhá vec je obsah samotnej matematiky. My sme sa ešte učili veľmi veľa „ručného počítania“, trigonometrie a algebry. Tými počítačmi sa svet razantne zmenil a ak by ostali pôvodné osnovy, tak to už je mentálne hodne pozadu. Dnes je trápne, ak maturant z matematiky netuší nič o numerickej matematike, počítačovej grafike a základoch matematického modelovania reality (v našich časoch sa to učilo až na vysokej).
     Takže toto by som skôr forsíroval ako problém, než samotnú maturitu.

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Když jsem já trápil kantory na SPŠE, matematiku jsme se učili. Ale maturovali jsme z češtiny, ruštiny a dvou odborných předmětů podle zaměření. Složení maturity z odborných předmětů si bez znalostí středoškolské matematiky nějak neumím představit. No, možná mám jen malou představivost a chybí mi fantazie i rozlet reformátora. 🙂
      Takže, z kolika předmětů vlastně hodlají reformátoři sestavit maturitu? Čj, nějaký cizí jazyk, matematika, a co dál? Mám z toho nepříjemný pocit, že tu reformu zase spíchli podle gymnázií a nic jiného jim ani na mysl nepřišlo, protože u odborných škol jim z toho buďto vyjde ořezání odborných předmětů na jeden, nebo maturita nejméně z 5 předmětů.

      To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Áno, ak je matematikou podmienený odborný predmet, tak by som samostatnú maturitu z matematiky oželel.
       Mal som na mysli také prípady, keď človek maturuje napríklad z dvoch jazykov, dejepisu a estetiky. – A náhodou je to milovníčka divadla a klasickej literatúry so záujmom o politiku a chce ísť študovať žurnalistiku… 🙂

       To se mi líbí

       • vittta napsal:

        O tom jsem se už dávno bavil s okresním hejtmanem.
        Nějak nemohu pochopit, co je na maturitě z matematiky tak divného.
        Mládež si zvykla, že ne maturitu, ale i VŠ má každý kretén, což se samozřejmě líbí.(viz levici volí méně vzdělaní debilové, a pravici mladí a vzdělaní)
        Kartouzův EDUin razí myšlenku, že by tady mělo být (teď nevím přesně) 60% VŠ.
        Že to tak ve vyspělých zemích mají a my jste asi tak 250 let za vopicema.(vyspělé jsou v tomto severské státy)
        No, já sice nemám žádnou školu, ale domnívám se, že se takového čísla dá dosáhnout pouze dvěma způsoby.
        Zvýšení inteligence národa.
        Snížením nároků na absolvování studia.
        Tu druhou možnost po převratu nenápadně aplikovali.
        Výsledek je třeba zrovna ten boj proti maturitě z matematiky.
        Jak se tahle samozřejmost vůbec může dostat do senátu, to mi hlava nebere…

        Liked by 1 osoba

       • oh napsal:

        Trochu mi na tom připadá divné to, že sice jako chceme, aby absolventi středního školství uměli matematiku ale prosazujeme, že na matiku budou muset mít papír.
        A v mých dobách se za zlých komunistů na technickou „vejšku“ dostali i absolventi SPŠ a SOU s maturitou bez maturity z matiky, ale po přijetí se museli srovnat s tím, že na ně jsou z hlediska znalostí matiky kladeny stejné požadavky jako na gymnazisty. A buďto se s tím srovnali a případně se doučili, co jim chybělo, aby nárokům vyhověli, nebo skončili a odešli. VŠ neřešila, jestli mají papír na matiku, ale to, jestli zvládají matiku na úrovni potřebné pro VŠ. Když ne, tak sbohem. Takže moje hlava nebere, co na takovém systému bylo špatně..

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Pre oh: Príde na to, na čo vlastne ten papier z maturity je dobrý. Ten prípad – že ide o VŠ, tak tam je maturita dobrá len vtedy, ak ide niekto na VŠ bez prijímačiek. Inak sa s nárokmi na VŠ musí zrovnať každý a na každom odbore, dokonca aj ten, čo išiel bez prijímačiek.
        Ak má byť maturita dokladom, že sa človek vie dávkovo učiť a potom obstáť na skúške, tak je úplne jedno, z čoho maturuje.
        Ak má byť maturita papier o konkrétnej kvalifikácii, tak na toto sú zariadené iba odborné stredné školy a uznávam, že nie je rozumné pretláčať maturitu z matematiky napríklad do zdravotných škôl.

        To se mi líbí

       • kočka šklíba napsal:

        Oh přesně, tak to ale bylo, už není a i maturita z matematiky tomu nezabrání. A to protože se matematiku na středních, kromě gymnázií a nějakých technických lyceí a takových škol přísně technických, neučí. Já z matematiky nematurovala, byla jsem na na humanitní větvi gymnázia, ale měli jsme jí 4 roky a na VŠ jsem s ní neměla problém. No tak je pravda, že mě něco doučoval budoucí manžel no 😀 .

        To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Pane Bavore, aby som neargumentoval len zo vzduchu, našiel som si požiadavky k maturite, momentálne platné v ČR.
     file:///C:/Users/Lenovo/Downloads/MA_Katalog_pozadavku_oznaceno_uprava_MZ-16-17.pdf
     Jednak mám pocit, že požiadavky sú mäkšie, ako boli na nás. A jednak si myslím, že to zhruba vyjadruje, čo som písal vyššie, že by mal každý maturant vedieť.

     To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Ba ne pane domácí… právě po zkušenostech s dnešními vysokoškoláky – se to jeví jako nutnost. Vždyť kolik z nich pracuje ve vystudovaném oboru? A přijdou-li jinam jsou nahraní a k nepotřebě. Stačí maličký blekout a jsou v hájí úplně,. Zatím co i s miniimem znalostí matiky z maturit si snáz poradí a překvalifikuí se. Ono spoléhat se na počítače.. není jisté, protože programy jsou stále horší a nespolehlivé výpočty na denním pořádku… Protože i programátoři už se učili jen co je zajímalo a nikoliv komplexně… Myslím, že ti nahoře to vědí ale nechtějí to říkat natvrdo, a taky kdoví kolik kantorů z těch mladých to ještě ovládá. Myslím, že to přišlo v hodině dvanácté…. Bohužel… Jak se budou překvalifikovávat všichni ti odborníci humanitárních a podobných věd až bude potřeba – to bych chtěla vidět.
     Ono je to vidět i na těch reportérech – řeknou kdejakou blbost protože nejsou schopni si domyslet zákonitosti a fakta… Proto se o tolika z nich dělaj srandu… To co nás nakoépne že je blbst jen to vysloví… oni jsou přesvědčeni že maj pravdu i když selským rozumem od poslechu nemaj. Ona ta matika je ve všem … bohužel pro ně…

     To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      No ale to je právě to, podle mého už nejsou tak kvalitní učitelé, takže to odfláknou. Za nás nás učili ti co učili i na přírodověcké větvi, takže rozdíl tam byl jen v tom co učili ale ne jak učili.

      To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Po dlhšej úvahe vám dávam za pravdu v zmysle – v odborných školách uprednostňovať predmety, ktoré potvrdzujú dosiahnutú kvalifikáciu.

     To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Oni to říkají spíš opačně, že jako ti méně vzdělaní a chudí volí levici.
   Ti úplně nejblbější, tedy důchodci (tam už je jedno, jestli je důchodce vzdělaný nebo nevzdělaný, protože důchodce je blb automaticky) volí KSČM.
   To jsou fakt hlody….
   Nebýt to na pěst, tak by se člověk celkem pobavil.
   Nějaký mimozemšťan, co se ho to netýká, se musí smíchy třískat, až se mu tykadla ohýbají!

   To se mi líbí

 6. vittta napsal:

  To jsem vydržel asi třetinu, ten článek o „českém Rusku“, ani nechci vzpomínat, o čem to přesně bylo.
  Autorku jsem označil…nějak jako krávu, možná něco šťavnatějšího, ani nevím.
  No, holt buran a nesnášenlivý, agresivní typ, IV. cenové skupiny, jak by řekl jeden….jeden…jeden ultravůl.

  To se mi líbí

 7. jaa napsal:

  No nic bližšího se o ní nedá najít takže

  http://www.mediazurnal.cz/clanky/zpravy/studenti-zurnalistiky-o-sve-praxi-hodne-prace-za-malo-penez

  jestli v 2012 byla ještě studentka … tak uváděnou praxí prošla asi jako většina stážistů co jsou neschopní a firmy si je předávají jako horké etreple dál a dál až se vrátí… … Podle toho taky jeji „práce “ a myšlení vypadá… Ale sebevědomí jí opravdu nechybí… hmm
  No a já protože nepatřím k rozumným lidem dle jejího gusta, už jsem si zařídila adresář – protože prý pokud je to pravda Zeman bude kandidovat a tak … joj JOhanka a její kolegové budou mít o čem rozdávat své rozumy.
  To jsem zvědavá kdo rozšíří hodnocení 1Laudát = 15 Joudvá a o kolik je předstihnou…. uff

  To se mi líbí

 8. Rosťa napsal:

  Něco tak pitomého by snad nesesmolil ani Plavec – Štětina. Jestli UK vyrábí takové Johany, tak to se nemá moc čím chlubit. Článek jsem nedal ani po dvou panácích. Na druhou stranu, sebevědomí jí nechybí a do Pražské kavárny zapadne jako málokdo.

  To se mi líbí

 9. kchodl napsal:

  Znamením vyšinutosti doby je, když se už i veselý epikurejec, znalec literatury, cizích krajů, střelby, opojných nápojů, žen, dálkového plavání, tatarského bifteku… prostě gurmán rozličných potěšení života pan Hudec věnuje blábolení nějaké blbky, ještě ke všemu značně hnusné, s kukučem bolševické domovnice ve vývinu. Ať si taková kreatura myslí o světě co chce, je mi to úplně u prdele.

  Ale na druhé straně chápu… je v tom jisté zvrácené potěšení, které nás nutí obracet kameny, abychom se mohli zašklebit odporem a případně pozvracet z hnusných potvor, které vylezou na denní světlo. Otřásti se hnusem. Jako třeba při čtení Baudelairovy básně „Mršina“.
  😀

  Již dlouho nebyla tak důkladně a všeobecně vydávána úchylnost za normálnost, blbost za chytrost, nevzdělanost a tupost za pevný názor… zkrátka všechno je naopak. Téměř z každého článku v žumpě lze utrpět kognitivní šok, jelikož se za pravdivé prohlašují zjevné nepravdy a pitomosti. Úplná intelektuální spodina se prohlašuje za elitu, zřejmě protože má ajfoun, na sobě předražené čínské hadry vydávané za značku, v bance tři mega dluhů za hypotéku, auto, nábytek, dovolenou a kdovíco ještě. Od bezdomovectví je většinou dělí asi tři výplaty, nicméně mají tak prázdné kebule, že si to neuvědomují.

  Je pochopitelně kuriózní, formulovat slovní blitky způsobem, jakým to činí výše zmíněná dutohlavka: v jejím podání je uprchlická krize něco neexistujícího, asi jako bludičky a hejkalové, případně chemtrails. Nakonec, proč platit hasiče, když nehoří? Proč stavět protipovodňové hráze, když je voda nízko? Nač se nechávat očkovat, když žádné mory nejsou?

  Podivuhodné je, čím taková hnusota zaujme obecenstvo, že odkaz na tento zvrhlý článek není zde v hodovní síni pana Bavora zdaleka poprvé. Čím je tak výjimečný? Ošklivostí a trapnou blbostí pachatelky? V každém vydání Fašington Postu, NYT, Guardianu je nejméně desítka mnohem odpornějších textů, tupějších a zhovadilejších, … a vizáž jejich autorek je tak děsivá, že normální chlap by po setkání tváří v tvář musel absolvovat léčbu impotence. Ale toho si nikdo moc nevšimne, tedy mimo čulíka, kterému se takové odpornosti líbí.
  😀

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Máte pravdu. Leč jen částečně. Mně prostě ta novinařina nějak zůstala pod kůží, protože mě bavila. A když vidím něco takového… prostě mi to nedá. Úchylka, já vím.

   To se mi líbí

 10. jaa napsal:

  Ono je taky možné, že to naše rozebírací mudrování o chybách aa nedostatcích, exkurzy do historie které jim samozřejmě v škole nepoví poněvadž by museli říct i b/ , Třeba jim konečně dojde, že ti dnešní multimili .. se matiku učili a znají a proto jsou úspěšní a ne trolové jako oni…popř. o tom že svět není dle jejich přání a zákonitě dřív či později narazí – se dostane k mlaďochům a když nic, tak se aspoň zamyslí…. Je to tu věřejný prostor… takže snad… kdo ví…

  To se mi líbí

 11. strejda napsal:

  Milí diskutující, jak jinak, souhlasím téměř (to téměř pro jistotu) se vším co jste napsali. Ohledně maturity z matematiky a výsledků, které vycházejí z našich škol.
  Co ale chcete, když průměrné IQ 100 znamená, že polovina Čechů je nadprůměrných a polovina podprůměrných. To se nedá oddiskutovat, vychází to z definice.
  A pokud má mít 70% Čechů maturitu a 60% vysokou školu, jak píše vitta, tak v případě maturantů musí asi třetina být s podprůměrnou inteligencí (ne každý s IQ od 100 výše má maturitu. Znám jich dost. Musí je nahradit další podprůměrní). Pokud má zvládnout maturitu třetina (a více) s podprůměrným IQ, tak tomu úroveň maturity musí odpovídat. To je elementární logika. Čeština se zatím! nedá vyhodit, zbývá tedy matematika.
  A tak se nedivme, že se takové řeči vedou. Jak krásně se dá manipulovat se „vzdělanci-výsledky studia“, kteří vzdělanci nejsou, jsou jen těmi výsledky, jen jim to o vzdělanosti někdo nakukal.
  Ta krasavice Johana Hovorkovic je toho důkazem.

  To se mi líbí

 12. vonrammstein napsal:

  Článek tý krasavice jsem radši nečetl, ale ta úvodní věta je naprosto klasická, čítanková podpásovka. V zásadě dost efektivní. Když začnete slovy „Kdo se mnou nesouhlasí, je naprostej kretén“, máte u kreténů vyhráno, protože nechtějí být považováni za kretény, takže jim nezbyde, než souhlasit. Sám tohle svinstvo používám, když chci někoho nasrat 🙂

  To se mi líbí

 13. cobolik pacholik napsal:

  ona pise velmi dobre,da sa povedat perfektne,pre svoju bandu co teraz spravna,co sa stale cudujem,ze som myslel,ze politicky komisary uz nebudu a kukaj teraz to este lepsi s vacsou vervou ojebuju jak ty od zvezdy,na pizdny vlas ludia si pocitali a potom si jebali medzi sebou jaky bullshit napisal nejaky kokot za komuny a teraz,este lepsie,pritom za komuny sa velmi nemohlo otvarat klapacku a tych novych jak ta pizda,to vacsina ma za debila a oni bez problemu pisu dalej a nic sa nemeni ,toto nemozem ponat,ze z jednej pakarny do druhej a s bananom v ruke kukam na ten dalsi ojeb jak tela,predtym bez bananu…

  To se mi líbí

 14. Cech napsal:

  Děkuji profíkovi za zajímavý článek.
  Zabývat se maturitami z matematiky je ohromná věc , no a nyní použijme několik otporníků z firmy CERMAT a před jejich nezbytnou certifikací, je naprosto povinně vystavme přezkoušení z vyšší matematiky zaměřené především na metody numerické matematiky.
  Stačí třeba na vícerozměrné pohybové rovnice atd.
  Prostě jen ten elementární základ použití Crankovo-Nicolsonova schématu a volbu aproximace koeficientů, tedy bez něčeho vědeckého, pouze to elementum co by je opravňovalo pracovat ve firmě CERMAT.
  Následně zveřejnit certifikáty zaměstnanců firmy CERMAT oprávněných sestavovat maturitní otázky z matematiky.
  No a nyní moje skromná otázečka :
  Kolik současných zaměstnanců firmy CERMAT, zůstane ve firmě po otestování z matematiky ?
  Neboli je firma CERMAT potřebná, nebo by měl otázky kolem maturity z matematiky řešit opravdu někdo, kdo je schopen postihnout potřebný rozvoj matematických schopností budoucí generace?

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.