Je Czexit konečné řešení?


Mnoho diskutujících i účastníků různých anket se vyslovuje pro opuštění Evropské unie. Podobné tendence jsou i v jiných unijních zemích. Frexit slibuje Le Penová, Itexit Hnutí hvězd, Wilders v Holandii se sice nevyjádřil přímo, ale náznaky také má. Ale je to konečné řešení?

Evropa potřebuje spolupráci na základě nějakých pevných dohod. Trochu zabrousím do podnikatelského prostředí. Není jen „řídit stát jako firmu“, což se úmyslně desinterpretuje a zamlčuje původní význam, tedy efektivita a odpovědnost za svou práci. Ale existuje ještě jiný vzor z podnikatelské sféry, podle kterého by se mohla Evropa organizovat. Tím vzorem je Sdružení podnikatelů. To může fungovat jen na základě rovnosti a konsensuálního rozhodování lidí opravdu odpovědných. A tam platí i to, že v jednotě je síla. Rovnoprávná jednota je větší síla než jednota vynucená. Takže exity ano, ale proto, abychom byli schopni opravdu účelné spolupráce. Ostatně i v životě rodinném existují příklady, kdy rozvedení manželé dovedou spolupracovat při výchově potomků bez jakékoliv nenávisti. Tady vidím vzory pro budoucí Evropu. Sdružení států, které i po rozvodu dokážou budovat společnou budoucnost pro své potomky.

bavor-podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

124 reakcí na Je Czexit konečné řešení?

 1. kchodl napsal:

  Jednoznačně Czexit.

  Důvod je v prvé řadě národní a státní, protože bez zformulování požadavku na samostatnost náš stát bude zaniknut, po něm i národ, kultura, historie a veškeré doklady a vzpomínky na minulost. Při tom všem nás budou hubit i etnicky a rasově, imigrací negrů a kozomrdů, chovem morgošů.

  Skutečné vzdělance – tj. exaktní inteligenci, vědce, inženýry, tvůrčí lidi všech profesí – odlákají vysokými platy a hlavně nemožností provozovat jejich obor na vysoké úrovni doma (protože pro většinu těchto lidí nejsou peníze tím nejhlavnějším, pokud mají nějaký alespoň trochu snesitelný životní standard). Budou zde pěstovat jen pseudo-vzdělání pro narušení naší ekonomiky, státotvornosti, národnosti, lidskosti a kultury.

  Největší nebezpečí nastává nyní, kdy v době úpadku EUhnije jistě šáhnou k podobným metodám, jako Heydrich – rychle zvýší hodnotu koruny a reálné mzdy v ekonomicky spodní části populace půjdou nahoru, ale za neskutečnou cenu ignorace všech národních, státních, kulturních a etnických/rasových hodnot. Zatímco vzdělanostně – tedy mimo pseudo-vzdělance – vyšší část společnosti bude dál ekonomicky decimována, podnikání dále omezováno, špičkoví lidé nuceni k odchodu ze země všemi způsoby. Než k tomu dojde, musíme mít zformulován a politicky silně podpořen požadavek Czexitu, vyjednán se Slováky, Poláky, Maďary, Rakušáky.

  Stav se dá přirovnat s připojením se k Reichu po prohrané bitvě u Moskvy, kdy bylo víceméně jasné, jak to vše dopadne. Současná EUhnije hnije až uhnije, to je jisté. A peripetie hnití budou velmi ošklivé, včetně rasově-náboženské války – e.g. RAHOWA – v Západní Evropě. Pokud nechceme, abychom se po naší zemi honili s kozomrdy s útočnými puškami a kulomety v rukou, pak Czexit.

  Jde o následujících 10-15 let, kdy každé špatné rozhodnutí bude fatální na celá desetiletí až staletí. Proto je nejdůležitější, aby k volbám šlo co nejvíce lidí a volili prioritně jedinou věc – zákaz imigrace a národní samostatnost. To jsou věci, které se nedají vyměnit za nic ekonomického ani politického ve smyslu levice-pravice.

  Jistěže je Czexit maximalistický cíl, navíc samostatně nereálný – tak asi bude znít protiargumentace – ale jde hlavně o formulaci odporu, o dosažení maxima možného, což nejde „z dobré vůle protivníka“, je nutné o to bojovat. A naším protivníkem je tradičně Německo a Němci, to se 1000 let nemění, i když to nyní má jakoby neněmeckou masku. Ze stejného důvodu jsou naším hlavním spojencem USA a Izrael – ten má v USA silný vliv a může zamezit našemu „prodání“ vyšší nabídce, což by jinak od Amíků hrozilo. A samozřejmě Rusko, které nás jako jediné jako vždy může zachránit od vyhlazení ze strany „Západních nadlidí“, až k takovému pokusu opět dojde.

  Důležité je, aby USA zachovaly své základny v Německu a zamezily Německu nebo EUhniji (tj. Berlínu) získat vlastní jaderné zbraně. Pokud by došlo k odchodu USA z Německa, je nutno okamžitě navázat spojenectví s Ruskem, v takovém případě by to byla základní existenční otázka, stojící vysoko nad vším ostatním. Určité kruhy v Německu se na vlastní jaderné zbraně přímo klepou a jestli dojde k celosvětovému zhroucení finančního systému a/nebo k občanské válce v USA, pak je takový vývoj bohužel možný.

  Z dnešního pohledu vypadá německý islamo-nacismus směšně, ale spojení islamismu a německého nacismu je výhledově možné, staly se už podivnější věci. Banderovce s vlčí runou, podporované EUhnijí a USA, v jedné ruce s euhnijním hadrem, v druhé se „symbolem štěstí“ by také před 28-ti lety nikdo nečekal. I když v této věci se dá spoléhat na německou rasovou otázku, že v momentě, kdy kozomrdů bude více, všechno se úplně otočí – a že by Němci vzali islamismus za svůj, je nemožné: především z důvodu neměnnosti islamismu.

  Ekonomické otázky jsou prostě v otázce Czexitu ne druhořadé, ale třetiřadé, ne-li ještě méně relevantní. Západní země jsou na našich subdodávkách závislé stejně jako my na jejich odběru, takže strašení cly a uzavřením trhu je nesmyslné – což se týká např. i dnešní Británie a Brexitu, protože kontinentální EUhnije má s Británií aktivní obchodní bilanci a tudíž si nemůže dovolit tyto trhy ztratit nějakým uzavřením svého trhu. Vše je vzájemně závislé.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Sobotkův čas považuju za trestuhodně promarněnej! Sobotka měl rozpoznat nebezpečnej vývoj, kterej byl nastolen současným vedením EU a o to více měl s Ficem, Orbánem a Kaczyńskim spolupracovat na silný a férový V4! Věřím, že kdyby na to šli chytře (a hlavně bez chytračení), získali by i Rakušáky a určitě i životaschopnou část Balkánu. Dneska sme mohli stát v mnohem jasnější a výhodnější vyjednávací pozici vůči tý vyhnívající západní skupině, dokonce bych řekl, že právě nyní jsme mohli dát (jako V4) impuls k zahájení reverzního chod EU směrem k výchozím pozicím, který by zřejmě vyhovovaly (kromě Německa) snad téměř každý členský zemi a dokonce si dovoluju tvrdit, že i Britům! Neumím si ty EUexity v reálu totiž ani představit, tak jako si nedovedu představit dobrovolný vzdání se moci deprivantů EU). V4 k migrantům by ovšem od samýho počátku zaujala nesmlouvavej postoj tak jako k otázce svrchovanosti jednotlivých států!!!

   Na podzim projedou socani volby za to svoje lavírování a neobhajitelný excesy. Bohužel, ale ten ztracenej čas nám nikdo nevrátí, pracuje proti nám. A myslet si, že ANO je či může bejt státotvorným seskupením je naprostej omyl a proto nechápu jeho průzkumový reference!!! ANO je v bleděmodrým stejný, jako socani, jen s tím rozdílem, že Babiš to má vošéfovaný na obě strany, má tam seskupení kolem Soukupa i seskupení kolem Teličky a sorryšéf mezi nima dělá příkladnýho mrtvýho brouka co okamžitě vožije až podle toho, kam se začne votáčet korouhvička a kšefty. I za cenu, že by měl polovinu svýho seskupení okamžitě zaříznout. Robejšek se zas tak vod hnutí ANO nebude lišit, složení jeho lidí je stejně nesourodý. Obávám se, že ani Japonec nedá dohromady funkční, tedy státotvorný seskupení i kdyby dostal 30% hlasů! Dokud tam bude tandem Filip&Dolejš, tak komunistům půjde pouze o klídeček a tabáček a dohazování kšeftů …. a pak nikdo jinej tam už není … než bohužel revoluce, co vynese do čela státu velkej otazník, kterej tomu všemu může ještě nasadit pořádnou korunu!
   Nám prostě nic jinýho nezbejvá, než ta férově fungující V4 + Austria a Balkán (doufám, že to v brzku Putin s Trumpem taky vošéfujou, aby v tomhle směru nevznikalo nežádoucí tření i uvnitř V4!). Takže na rozdíl od Vás, Kchodle, si myslím, že czexit není reálnej, proto bych se spíš přiklonil k volbě uskupení, který bude usilovat o zasazení ČR do férovýho rámce V4 a …. a doufat, že nás zase nepodvede! Zatím je to vobrys, ale nic jinýho mi zatím nevychází!

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Jj. Však já netvrdím, že Czexit je reálný. Jen že bychom o něj měli usilovat jakoby reálný byl a tím způsobem se dostat k posílení pozice v rámci EUhnije, vytvořit silné uskupení V4+Rakousko+Balkán, které bude směrovat EUhniji od bláznivin směrem k původnímu EHS, tedy k EU před Lisabonskou smlouvou (a Maastrichtem). V tom se bezesporu shodujeme, nakonec není to nijak výjimečný názor.

    Pokud proklamovaným cílem nebude Czexit, všechny požadavky se rozplynou v kecech a kompromisech, které budou jen naoko, ale salámová metoda ukrajování samostatnosti bude pokračovat. Je prostě nutné napevno říci, že směrem k „Spojeným státům evropským“ už ani krok. Protože to je totalitní pseudo-demokratický fašismus, německá Čtvrtá říše.

    To se mi líbí

  • palosino123 napsal:

   Buď našim prezidentem, chalpče. Můj hlas a podporu dostaneš!

   To se mi líbí

 2. Hudec napsal:

  1. Ano, EU odchází do hajzlu, bohužel moc pomalu. A bruselská věrchuška bude kolem sebe kopat, ten aktuální případ s Le Penovou je toho příkladem.

  2: Nějaký aktivní czexit by nás vyšel moc draho, je s ním třeba počkat před okamžik rozpadu. Kdykoliv jsme se jako národ tlačili z pohledu dějin moc dopředu a chtěli být spasitelé lidstva, nemělo to dobré konce (husitství, stavovské povstání, pražské jaro).

  3: Rozhodující pro příští vývoj u nás skutečně budou podzimní volby a z nich vzniklá politická a hlavně vládní reprezentace. Podle posledního průzkumu CVVM na téma „S čím jsou lidé ne/spokojeni“

  http://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c1/a7666/f3/ps170301.pdf

  je zřejmé, že otázka migrace veřejnost celkem dost pálí, i když je kolem ní aktuálně relativně klid.
  Proto si myslím, že je třeba vzhledem k našim omezeným osobním možnostem působit alespoň na své okolí, aby tuto migrační otázku chápalo jako pro budoucnost stěžejní a nadřazenou všem ostatním oblastem. A aby volilo takovou stranu, která se právě k otázce migrace staví naprosto jednoznačně. Pokud tak nečiní, je nevolitelná!

  4. Nevolitelná/nedůvěryhodná je z tohoto pohledu ČSSD, stejně jako hnutí ANO (hra na obě strany – viz výše – Soukup/Telička – to je trefná poznámka). O něco málo volitelnější je ČSSD a říkám nerad KDU – ČSL. Dobře by z toho vycházeli komunisté, ale….. Pak zbývají Okamurovci a možná (snad) nový politický subjekt – Realisté (byl jsem se na ně mrknout a něco tu k tomu napíši během pár dní). Magory jako Zelené a pod. vynechávám úplně.

  Ty moje volební preference z tohoto pohledu nevypadají nijak vábně, ale ono jde bez nadsázky o život. Ten budoucí.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Pardon, překlep… „o něco málo volitelnější je ČSSD…“ to tam nepatří. Sorry, jako…

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Strašně se omlouvám pane Hudec ale nemohl jsem reagovat na Vaši bouři ve strašně malé sklence svěcené vody.
    Proto prosím příjměte ode mne velkou gratulaci za naprosto profesionelní a bezchybné PR pro naši pluralitní ČT.
    To jediné co pro mne zůstává záhadou je, že profík vašeho kalibru je schopen máknout pro Bison & Rose až tímto způsobem.
    Možná by nebylo od věci seznámit nás s mýtickou postavou Miloše Růžičky a účelem jeho cesty od Andreje k Bohúšovi.

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Miloš Růžička byl tiskovým mluvčím Fondu národního majetku a velmi blízkým spolupracovníkem Romana Češky blahé/neblahé paměti. Byl jsem u zakládání té jeho agentury, to byl Bis (ten „Bison“ ještě živ. A já se nechtěl nějak moc vázat v Praze. Po letech jsem se s Milošem setkal, když loboval pro Škodu Transportation/Krska/Bernarda a chtěl do toho namočit mého kamaráda, což jsem celkem mazaně nepřipustil.
     Že má velmi blízko k Milanu Chovancovi je celkem notoricky známo, to není žádná nová informace. Více nemohu sloužit.
     Nevím, zda pracoval pro Bureše, ale pro toho chtěl dělat kde kdo, neb tam byly cítit peníze.
     O ČT, kterou už celkem bytostně nesnáším, jsem napsal jen to, co vím. Tedy jistě ne všechno, ale v souvislosti se tou bouří ve skleničce vše podstatné a důležité.
     Stačí tak?

     To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   KDU-ČSL? Jakože Bělobrádek, Herman a další? Pro mě nevolitelná/nevolitelní.

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Ano s Hermanem obzvlášt bychom opravdu byli nezávislí, ale tedy na svém státě, a mohli bychom se rovnou připojit jako kolonie k SRN. Ono už ted je to tak napůl.

    To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Hudče, tu KDU -ČSL mně tedy vysvětlete, neb v tom spatřuju (a zřejmě nejen já = soudě dle těch 5 mínusů) negaci toho, co jste jinak napsal a co plně podepisuju?

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Jsem pro Czexit.
   Moc přemýšlení může i škodit.
   Je to riziko, ale co jde bez rizika?
   Ideální by byl nejprve Czxeit, a pak vyjednávání.
   Když by nás chtěli za partnery, ustoupí.
   Když ne, budou hrozit a my pak odejdeme.
   Vydrželi jsme na komunistů-a nebyl to spotřební luxus, vydržíme i Czexit.

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Jenže za komunistů jsme byli jakž takž potravinově soběstační. Bejvávalo, už nejsme. Můžou nás doslova vyhladovět, protože i kdyby šlo obnovit zemědělskou výrobu do stavu roku 1989, nějaký čas by to trvalo. A nebylo by asi ani čím obnovovat.
    Většina toho za komunistů zastarávajícího, ale stále funkčního průmyslu byla bryskně prodána „strategickým partnerům“ a už nám ani nepatří. Strojírenství, doprava, elektrotechnika, železárny a ocelárny, potravinářský průmysl (bez Babišových spojených kobliháren a přidružené chemické výroby), částečně chemie.. prodáno nebo zrušeno. OKD vytunelováno. Jo a aktiva Singrovky jsou v €, $, a všelijakých hodnotných evropských dluhopisech, „měnové zlato“ je většinou fuč. Všude okolo nás je Evropský Byrokratistán. Byli bychom něco jako Západní Berlín za blokády, ale bez toho zásobovacího leteckého mostu a bez příslibu někoho, kdo by byl ochotný takový most zorganizovat a platit.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Strategický podniky bychom museli vyvlastnit. Zkuste si třeba Škodovku i s vybavením nebo Vítkovický železárny odnést na hrbu do Ruska, Indie nebo Koreje.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      No vyvlastnit – stačilo by asi jen projít |Klausovu “ privatizaci_ a zkontrolovat původ financí…

      To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Proč do toho motáte ekonomiku a navíc potravinovou soběstačnost?
     To je úplně mimo mísu.

     Při nesouhlasu s EUhnijní byrokracií by se na ekonomice nezměnilo téměř nic, Německo ani ostatní státy by nikam nezmizely. Obchod by běžel dál, protože je oboustranně výhodný. Pokud je pro nás nevýhodný, bude dobře, když nebude.

     Kromě toho, na světovém trhu je přehršel všeho, není problém prodat i koupit jinde. EUhnije by nemohla udělat obchodní blokádu ČR, ani zavést cla, protože by to poškodilo hlavně je samotné.

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Myslím, že podceňujete schopnost bruselské byrokracie páchat vznešeně odůvodněné pitomosti i všehoschopnost uraženého ega mocipánů. Navíc, oni nejsou tak pitomí, jak to podle jejich akcí vypadá. Ve hře uvnitř jejich systému jsou extraliga. Nemohou nechat nikoho odejít beztrestně, protože to by přímo podlamovalo jejich moc. Vojenská agrese je moc křiklavá, zato ekonomické sankce, zvlášť s vyhlídkou, že poražený (to podle nich budeme my) nakonec zaplatí náklady, to je to pravé ořechové pro uraženého eurobyrokrata. Vždyť si pamatujete, jak vyhrožovali Anglánům. A to na ně zase tak moc reálně tlačit nemůžou..
      Příkladů takové ekonomicky absurdní politiky by se pár našlo přímo v bezprostředním okolí. Počínaje „řešením“ řecké dluhové krize. Protiruské sankce nejsou EU zrovna ekonomicky prospěšné, ale prodlužovány budou průběžně do neurčita. Ukronáckové, nejlepší kámoši Brusele, si ze zásady nekoupí ruský plyn přímo – přeci se nemohou dohodnout s „agresorem“ – a raději ho berou reversem s dvacetiprocentním navýšením ceny. (A funguje to jen proto, že jim v rámci „pomoci“ EU a MMF cpou prachy, jinak by Ukrajina nebyla schopná nic zaplatit.)

      To se mi líbí

    • vittta napsal:

     No jo…
     Jak to tak čtu, tak většina zde se Czexitu bojí.
     Potraviny, ekonomika, peníze…..
     Pak musím konstatovat, že se tady o mnoha věcech bavíme zbytečně.
     Pokud se někdo bojí obětí, které ani nejsou jisté, a nebojí se důsledků setrvání v EU, pak si EU zaslouží.
     Měli by tihle lidé sklapnout podpatky, vzít negry, odevzdat bouchačky, a držet klapačky.
     Já nevím, co by s námi udělali naši přátelé po Czexitu.
     Ale vím, co s námi udělají při setrvání v EU.
     Czexit vnímám jako nátlak, když nebude zbytí.
     Pokud se občané bojí, není nám pomoci.

     To se mi líbí

     • Kamil napsal:

      Začít lze ihned přípravou referenda o czexitu. Diskuse, vášně, manipulace a fanatické reakce ze všech stran, které toto téma vyvolá ukáží jak dále postupovat …
      Jinak můžeme zůstat u klasiky, a čekat na …?!

      To se mi líbí

 3. bob napsal:

  Taky bych se nezlobil za Czexit.
  Má to mnoho ALE.
  Ta zkomírající kobyla bude kolem sebe strašně kopat
  – vyhrožování Británii (ta si Brexit může dovolit – má nadstandardní vztahy s USA, strukturu COMMONWEALTHU, ekonomickou sílu…)
  – nyní „LePenka“
  …….
  Co se týče V4, tak prostě nevěřím Polákům, kteří mají mocenské a válečnické choutky a působí na mě spíš tak, že by chtěli být lídrem části stávající EU.
  Nakonec by nám zbyli jako spojenci Slováci (ti mají s Maďary „nadstandardní“ vztahy), takže to spojenectví s Maďary by taky asi moc nefungovalo…
  Nabízí se reminiscence na staré dobré R-U, ale nevím
  Potom by to chtělo mít politika – státníka, kterého taky nevidím.
  Ale jinak ten Czexit je hezký sen.
  Jediná naše šance spočívá v tom, že bude hodně „EXITŮ“ a my se spojíme s těmi „zlobivými“.
  Poněvadž bez „EXITŮ“ je stávající EU bohužel nereformovatelná a podle mě řítící se do záhuby.
  Takže těch pár hubených let nás čeká tak, jako tak.

  To se mi líbí

 4. bob napsal:

  Jo a začal bych vystoupením z NATO – dost by se ušetřilo a on by nás vždycky někdo „ochránil“.
  Resp. na současné uprchlické krizi je vidět, že nejlepší je spoléhat sám na sebe.

  To se mi líbí

 5. Hudec napsal:

  Tohle téma začíná rezonovat. Shodou okolností se mu dnes věnuje v komentáři Mladé fronty DNES i náš oblíbenec Lubošek Palata. Jistě nepřekvapí, že to vidí úplně obráceně než my zde.
  Posílám to panu Bavorovi, třeba sem to veledílo někam prskne.

  To se mi líbí

 6. Jethro napsal:

  Czexit je blbost. Zlikvidovali by nás do pár měsíců.
  Já osobně na Visegrad nevěřím, protože – jak známo – neexistují přátelé, existují jen dočasné společné zájmy. Viz například aktuální kampaň proti rozdílné kvalitě potravin, které se po minimálně mnohaletém nicnedělání najednou všichni chytli jak h…o košile (jak se u nás říká). Jó, budou volby…
  Sobotka, škoda slov. Jediný zájem je vydržet co nejdéle a za každou cenu na postu, potom odkráčet do Bruseli a vysloužit si tam poklonkováním doživotní důchod snů. Myslíte si, že tento blbánek půjde někdy proti EU?
  Někde nahoře tuším Hudec psal své preference. Já mám těch nevolitelných více, tak mi zbývá jen a jedině Tomio – jako protest.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Souhlas. Czexit sám o sobě je blbost. Jednak by se muselo jednat o hromadnou akci, a pak by muselo nastat nové spojení do nově koncipované společnosti. Sami zůstat nemůžeme. Ale rovnoprávně sdružení bychom byli silni.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Jethro, Visegrad bez domluvy Putina s Trumpem (proto jsem to už zmínil) asi bude fungovat jak píšete, ti dva velmocenský ambice každýmu „mrňousovi“ musí natlačit zpět do chřtánu. To ČR neovlivní i kdyby chtěla! Teď, jak správně naléhá kchodl, je tu hlavní nebezpečí, který představuje současný vedení a směřování EU! Furt si myslím, že ČR se o tu V4 musí pokusit a postavit Západu účinnou hráz a protiváhu. Jinou cestu pro ČR nevidím!!!

    To se mi líbí

 7. lacogroessling napsal:

  Pan Hudec napsal ve svém komentáři zde velmi důležitou věc v bodě 2..
  Politické fantazírování, bez větší zahraniční podpory vyšlo Česko vždycky draho. Pan Hudec uvádí příklady (naše Velké Prohry).
  V politice holt je nutné se zejména malému národu chovat podle pravidel Machiavelliho. Takže, pokud je finanční bilance Česká republika / EU kladná v náš prospěch, využít toho. Zároveň se ale spolu s Mosadem chovat podle hesla:
  „Není států k nám přátelských, jsou pouze skuteční a potenciální nepřátelé.
  Takže čerpat dotace co to jde a až skončí, uvažovat v krajním případě i o Czexitu. I když já bych viděl jako nejlepší řešení tlak na EU, aby se věci vrátili před Lisabonskou smlouvu.
  Mezi tím je třeba jakž takž příznivou ekonomickou situaci (ve skutečnosti jen stále doháníme propad z krize v roce 2009, HDP na obyvatele v roce 2015 byl ještě stále nižší, než v roce 2008) využít a tvrdě pracovat na národních prioritách, které ve většině případů jsou neutrální k ideologii.
  Namátkou:
  – penetrace rychlým internetem i do zapadlých vesniček,
  – rozvoj mobilních sítí čtvrté generace,
  – velmi levná mobilní data,
  – národní program vybudování koridorů pro rychlovlaky,
  – dobudování dálniční sítě,
  – podpora firem investujících do projektů Průmyslu 4.0,
  – rozvoj jaderné energetiky bez ohledu na současnou nerentabilitu nových zdrojů,
  – obnovení povinné prezenční služby v délce 6ti měsíců pro všechny muže od 18ti let,
  a hlavně radikální změnu celého systému školství tak, aby žáci a studenti v mezinárodním srovnání opět byli svými znalostmi na úrovni prvních 5ti států OECD jako za Husáka.

  Za hlavní problém Česka ale považuji skutečnost, že počínaje prvními lety 20. století naše země soustavně a neustále upadá v mezistátní soutěži (dnes asi 194 států a naše pozice v roce 2016 asi 46. místo) v produktivitě HDP na obyvatele. Příčinou asi bude celý komplex problémů, včetně záporných vlastností naší národní povahy. Je třeba tyto problémy diagnostikovat a pokusit se obnovit návrat země alespoň do elitní celosvětové třicítky, ze které jsme vypadli po převratu v letech 1989 – 2009.

  To se mi líbí

  • bob napsal:

   Omlouvám se za zlehčení.
   To školství jsem četl na úrovni jako za Husa….
   A říkal jsem si, že by to bylo dobrý 🙂
   A co teprve za Komenského…

   To se mi líbí

   • lacogroessling napsal:

    Z období Komenského jednak nemáme srovnávací testy PISA za země OECD, ale také se obávám, že v oné době vlastně Komenský měl v Česku jen omezený vliv na vzdělávací systém. Asi nejlépe propracovaný vzdělávací systém měli v té době jezuité. Řadu Komenského zásad používali běžně před Komenským, například škola hrou.

    To se mi líbí

    • bob napsal:

     Díky
     Když já mám ze školy zafixováno, že jezuiti byli „zlí“ (viz Koniáš).
     PS: dnes jsem nějaký rozverný 🙂

     To se mi líbí

    • brtnikvbrlohu napsal:

     On ale byl Komenský opravdu před Jezovitama – jeho Schola ludus byla jimi používána jako běžná učebnice. Bratrské školství – hlavně na Moravě bylo daleko před dobou, ale byl to jen malý segment v rámci celého království. Jezoviti měli své cíle – dané rekatolizací a podle zásady účel světí prostředky se nezalamovali využít to nejlepší co v té době bylo.
     Ono je vůbec zajímavé se dívat na dějiny Tovaryšstva Ježíšova a hlavně kdo všechno byl členem řádů – ne každý Jezuita pálil knihy.

     To se mi líbí

     • lacogroessling napsal:

      Ne, jezuité byli aktivní ve vzdělávacích institucích dlouho před Komenským i u nás. Např. Praha Klementinum 1556, jezuitská kolej v Olomouci 1565, Komenský se narodil 1592. Svůj vzdělávací systém od základní po VŠ měli dávno celosvětově propracovaný před Komenského narozením.

      To se mi líbí

 8. okolojdoucí napsal:

  Ono to s tím Czexitem může být velmi rychlé. Stačí ještě jeden úspěšný příklad a bude vymalováno. A nebo taky ne, záleží na osobních kvalitách a „kvalitách“ všech zúčastněných. To je též důvod mojí obavy z Okamurovců. Asi jim to hodím, kchodl mě přesvědčil, ale jejich „personální substrát“ je pro mě s výjimkou šéfa a pár jednotlivců velkou neznámou.

  Zeman mě v poslední době docela děsí. Je to i tak nejlepší (prezidentská) volba, samozřejmě, ale jak se ten člověk dostal na levici a k hájení národních zájmů, to je pro mě záhada, protože zpětně viděno, byl u všeho důležitého ohledně našeho ekonomického „ujařmení“ a ČNB i teď ošéfoval jednoznačně. Oni v tom Bambergu asi s Machovcem fakt nebyli jen na kafíčku. Těch (nyní už) 1,5 biliónu Kč na účtech komerčních bank u ČNB působí vzhledem k reálné velikosti naší ekonomiky opravdu hrozivě. Disponenti s těmito penězi nebudou žádné naivky, ti si své výnosy pojistí. Ohledně možnosti zainvestovat výhodněji do státních dluhopisů už Morgani začali, ale jsou tu i další možnosti dlouhodobějšího „zhodnocení“.

  Aktuální je zákon o sociálním bydlení. Zatím vše spěje k tomu, že (nejen) hoši z Ashmore Investment, M&G Investment a spol., budou mít pěkně vykolíkované hřiště. Bytů už pár tisíc mají a zákon je koncipován tak, že v žádném případě nevylučuje z okruhu potřebných imigranty. O penězích jsem se už zmínil. Další peníze a páky se mezitím připravují v Bruselu, úřad (EASO – tu zkratku si zapamatujte, časem přijde do módy) už je a nařízení ohledně jednotné azylové politiky EU se peče, naposledy v říjnu 2016 se ladila vyjednávací pozice jak ohledně „euroazylu“, tak i rámce Unie pro znovuusidlování – fakt se to tak jmenuje! Vše za účasti našeho Chovance. V Havířově už patrně začínají někteří něco lehce tušit a občas to i vybublá na veřejnost.

  Pořád je šance, že se to celé sesype dříve, ale ta důslednost a systematičnost, s jakou postupují, ta je strašná. Fakt by mě zajímalo, zda alespoň v BISce sedí pár maníků, kteří tahle (a další podobná) rizika analyzují. Ale tam asi mají moc práce s Alexandrovci a Ortelem…

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Velmi s vámi souzním!
   Zeman – ano, tak.
   ČNB – moc tomu nerozumím, ale také se mi to tak jeví.
   Sociální bydlení – dtto.
   Ale co nejvíc – ta opravdu děsivá systematičnost. Bruselští si připraví nařízení a „zákony“ daleko dopředu, aniž někdo tuší k čemu budou sloužit. Všichni odsouhlasí, veřejnost to ani nevnímá. A za pár let se ukáže, k čemu budou sloužit a je pozdě.
   Honí nás jak zajíce. Šancí je fakt už jen to, že se lovec střelí do vlastní nohy….

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … přesně tak, okolojdoucí, ten sajrajt pod pokličkou je už připravenej, proto jsem psal o korouhvičce a kšeftech! Typickej představitel u nás je sorryšéf a jeho způsob vládnutí! Nevěřím mu ani trochu.

   Ten Zeman je taky pro mě hóóódně kontroverzní, ale co dělat, když proti němu vidím valchaře a ty vostatní týpky.

   Ten sajrajt bude asi hlavním hybatelem věcí příštích!

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Věštče
    řekni, kdo za všechno může
    když svou kouli hladíš
    – Vidím tři ledové muže:
    Zeman, Putin, Babiš –
    (a Trump)

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    A snad k připomenutí na závěr.
    Slova Martina Komárka, současného poslance hnutí ANO, který před lety napsal na titulní stránku Mladé fronty tato slova , „jestli něco provedl, tak ať ho zavřou, jestli ne, tak ať ho zavřou taky, za to, co hlásá“.
    Blíží se volby, a tak by si občané měli velmi dobře rozmyslet komu dají svůj has.
    Nejen podle počtu koblih, ale také podle toho, kdo s kým chce po volbách spolupracovat.Velmi si rozmyslet a nedat svůj hlas tomu kdo dopředu prohlásí, že půjde po volbách do koalice s hnutím ANO.

    To se mi líbí

 9. bob napsal:

  Ono bude záležet na výsledku našich voleb.
  A ty vyhraje, ať už se nám to líbí nebo ne Babiš.
  Vytáhne pár „celebrit“ a bude (poučen z nezdaru s Váňou)
  V portfoliu bude mít „politiky“ širokého spektra. Sluníčkáře, pragmatiky, prospěcháře, chytré, hloupé, pravičáky, levičáky, ekology………stačí si vybrat. Všichni však loajální.
  Zajímavé je, že všichni používají slovo leader (lídr) v pozitivním slova smyslu, zatímco překlad slova = vůdce je slovo nedemokratické a skoro zakázané….
  Takže vůdce je nedemokratický a nesympatický (Putin…), ale lídr to je dobrý.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   A ty vyhraje, ať už se nám to líbí nebo ne Babiš.“
   nemohu jinak, bobe, ale podle čeho tak soudíte … krajský volby – budiž, ale parlamentní volby? Já ty jednoznačný závěry asi nechápu, copak ten Babiš není dostatečně průzračnej a čitelnej? Čím byl za tohle volební období vlastně státotvornej, co se Sobotkou dokázal? Ti dva ani netuší, jaký maj štěstí, že je nepotkala žádná krize, jen jedna a tu nezvládli na plný čáře a to sem prakticky ani nedorazila!!!

   To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Kobliha bude volit Bureše. Protože kolik procent Koblih má vůbec tušení, co jsou to firemní obligace?

    To se mi líbí

   • bob napsal:

    Nic si z toho nedělejte, já Teličku, Jourovou, Pelikána … volit nebudu.
    Ale vykládejte to lidem, zejména, když těch alternativ zase tolik není.
    Podle čeho soudím….podle preferencí a to ještě nezahájil kampaň, jak budou makat.

    To se mi líbí

 10. Rosťa napsal:

  Původní EU byla zajímavý a užitečný projekt. To, co z něho časem vzniklo je příšernost sama, takže odchod je jen otázka vhodného načasování, aby to bolelo co nejmíň. Od našich západních „bratrů“ bych nikdy nic dobrého nečekal, nějaké velké bratříčkování není na místě. Historie hovoří jasně a obzvlášť ten německý soused je extra výživný.
  Šestiměsíční voj. služba, jak navrhuje pan Laco naráží na jeden dost nepříjemný problém. Náklady na bydlení vyletěly do výšin, které za našich dob, kdy jsme absolvovali ZVS byly někde jinde. Dnes u nemalé části populace by výpadek příjmu odvedeného mladíka dostalo mnoho rodin do krizové situace.
  Jinak souhlasím s tím, že bezpečí má větší hodnotu, než plná šrajtofle. Nebyl jsem dvakrát nadšen v jaké sféře vlivu jsme byli před tou povedenou listopadovou taškařicí, ale zcela jistě jsem se cítil bezpečněji. A ohledně voleb mám jasno. Sobotka to hraje na obě strany a jistě se již vidí v Bruseli. Robejška si rád přečtu, ale asi bych mu hlas nedal. Něco mi říká, že bude plnit stejnou funkci jako US nebo VV. ODS, KDU, TOP nepřipadá v úvahu. ANO je pytel blech a každý si vybere. Někdo Zlou tužku, jiný třeba solidní Lorencovou. Takže tu mám jen Komanče a Japončíka. Tomio to asi dostane a pokud uspějí Lepenky a podobná uskupení v EU, je naděje, že ten cirkus Uhnije dřív, než se párkrát vyspíme.

  To se mi líbí

  • lacogroessling napsal:

   Je zajímavé že ve 20. století jsme byli součástí 3 společenství, které si členství dost tvrdě hlídali a přesto to nakonec nebylo na věčné časy. Myslím R-U, Protektorát a RVHP. Nicméně, někde asi zakotveni musíme být, i kdyby nebylo EU. Ale jak jsem napsal výše EU ano, ale před Lisabonskou smlouvou.

   Rosťo, zas bych neúčast rekruta v rodinném rozpočtu tak tragicky neviděl. Dneska jsou mlaďoši dost často pobytem v mamahotelech a na pracáku, nebo je krmí rodiče, než aby spěchali přinést svoji první výplatu rodičům, jak to bylo zvykem a slušností za nás.
   Bylo by legrační sledovat ty čtyřstupy zašíváků, jak by hledali záminky, aby na těch 6 měsíců nemuseli. Ale potřebovali by to jako prasátka drbání, jak tvrdí dost ženských. 6 měsíců není nic moc, aby je to srovnalo.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Já nezpochybňuji, že mladí potřebují trochu výcviku. Hovořím o ekonomické situaci části naší populace, tam bych to nezlehčoval. Jsou rodiny, kde se mamahotel konat nemůže, přestože mlaďoch s rodiči ( jedním rodičem ) žije ve společné domácnosti. U mladíka, který má vlastní byt, což není dnes už nic neobvyklého, by to znamenalo nemalé zadlužení. O neplacení hypošky se ani nezmiňuji. Banky si na dobročinnost u nás nehrají a v Brně na hl. nádraží už moc místa mezi bezdomovci není. A že by to mlaďochům zafinancoval vyžraný stát je ve stádiu sci – fi.

    To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Hnití je i v přírodě potřebnej a celkem běžnej jev, tak proč by to nemělo platit i pro Uhnii, žejo?

   To se mi líbí

 11. jaa napsal:

  K tématu – v té nové bedně mi to nejde přiložit. Takže na tiscali nám bruselská ožralka nabízí k výběru 5 dalších možnosti Evropy.

  To se mi líbí

 12. kočka šklíba napsal:

  Předem musím říci, že jeden příspěvek je zde lepší než druhý. Skoro se nedá nic víc říci. Tak jen za sebe. Já už jsem někde psala, že jsem tenkrát nebyla u referenda o vstupu do EU, protože jsem prostě nevěděla co je lepší. Už tenkrát jsem měla dost pochybností, ale současně jsem si byla vědoma, že zůstat v obklíčení států EU bez nějakého zakotvení by nebylo dobré.
  Nyní také nevím. Ono vystoupení z EU nyní, jak tu někdo píše, by nebylo asi dobré. V4, zvláště s Poláky, kteří jsou absolutně nespolehliví, není tím, co by nás nějak mohlo těšit. V rámci EU možná, ale jinak je to jednak slabé uskupení a hlavně hodně nespolehlivé. Takže asi, jak někdo zde píše, zatím dostáváme víc než odevzdáváme, tak toho využít co to jde. A počkat co bude po volbách nejen u nás, ale i v Evropě. A co se bude dít dál.
  Co se týká voleb u nás. Okamuru kromě jeho postoje k migraci, členství v EU a k otázce referenda neznám. Je mně jasné, že se do mainstreamu dostane ještě méně než KSČM, a to spíše když se on nebo jeho strana dopustí něčeho, co se zdá spíš bulvární než že by to mělo nějaký podstatný význam. Nicméně nevím nic o jeho sociální politice, o jeho (nebo tedy jeho strany) přístupu k mnoha jiným otázkám, které jsou ale také velmi důležité. Fakt je, že jsem se ještě nevěnovala ani podrobnějšímu hledání přístupu této strany k dalším problémům. Takže uvidíme nyní před volbami, ale za mě zbývá zatím jedině KSČM.

  To se mi líbí

  • bob napsal:

   Když KSČM, dejme tomu názorově nebo „programem“ možná, ale obávám se, že jediným jejich hlavním programem je udržet si počet míst v poslanecké sněmovně a tam vykládat co a jak by se mělo dělat, poukazovat na problémy (často s nimi souhlasím) a to je málo. Vládnout se jim nechce, poněvadž vědí, že by se proflákli….Takže ani neškodí, ale ani neprospívají…..

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    No nevím, jak víte , že vládnout se jim nechce? Vždyt ani ta ČSSD s nimi vládnout nechtěla, sami se 14 % nemohou. Nebo jak byste si to představoval? To vládnutí?

    To se mi líbí

    • bob napsal:

     Občas se to dá „vyčíst“ z jejich vyjádření…
     Ale třeba chtějí…(já ale myslím, že ne)

     To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      Já tedy nevím, já to nějak nevyčetla, třeba mně to nějak připomenete, ale neodpověděl jste mně na otázku : „Vždyt ani ta ČSSD s nimi vládnout nechtěla, sami se 14 % nemohou. Nebo jak byste si to představoval? To vládnutí?“

      To se mi líbí

      • bob napsal:

       O vládnutí KSČM jsem upřímně ani nepřemýšlel, protože, jak výše uvádím, se domnívám, že se jim moc vládnout nechce.
       A jak Vy píšete nikdo, kromě (a to byl možná výkřik do tmy) trošku ČSSD s nimi nikdo vládnout nechce.
       Se mnou je to ještě horší, než by se zdálo.
       Já si totiž neumím momentálně představit žádné („pořádné“) vládnutí, když se podívám na tu stávající garnituru.
       Babišovo ANO ?????
       Tomio (kterému se jeho ÚSVIT rozpadl pod rukama)
       ČSSD se Sobotkou, Prouzou…
       Lidovci – s Herrmannem…..
       Starostové s Gazdíkem…
       ODS , ti už se taky předvedli…
       TOP 09 Brrrr
       Komunisti – viz
       Robejšek – je taky nějak zalezlý
       Žádná perspektiva

       To se mi líbí

       • lacogroessling napsal:

        Myslel jsem si, že Robejšek by byl řešením jen do doby, než řekl, že by bratrům Mašínům dal medaili a že by zrušil EET.

        To se mi líbí

       • Hudec napsal:

        To jsou právě ty podružnosti, které hrají roli až v druhé nebo třetí řadě. Mašíni – a koho dneska zajímají? EET – názory různé, ale na dějinném směru tam či onam zcela nevýznamné. EET může jakákoli příští vláda potvrdit nebo zrušit a celkem prd se stane. S připrchlíky je to jinak.
        Ne?

        To se mi líbí

       • lacogroessling napsal:

        Máte pravdu, jsou to podružnosti pod rozlišovací schopnost Robejškovy metody využívající Paretova pravidla 20/80. Já jsem se pro Robejška i vyslovoval i na svém webu několika články. Jenže. Jeho problém budou kádry. Lidé, kteří jej obklopují mne nijak a ničím originálním nenadchli, viz. stará páka Kohout, nebo Havel.
        Realisté mají sice brilantního mentora (ideového vůdce), ale nemají vůdce do praktické politiky s charismatem. Robejška bych přirovnal k Benešovi, Skvělý diplomat, vizionář i státník, ale bez charismatu vůdce. Dovede si někdo Robejška představit na bílém koni jako Masaryka v osmdesáti?
        On se myslím zoufale snaží najít v té své družině takového leadra na bílém koni, ale bohužel…
        Samotnou kapitolou jsou stanovy oné strany. Perfektně zabetonovávají status quo a pozice zakladatelů. Takové snad ani ANO nemá.
        A nakonec ta metoda 20/80. T.j. soustředění se pouze na strategii. Holt, někdy i armádní generál musí do zákopů.

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Od tý doby ho mám ještě radši.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        vonrammsteine
        kolik mínusů očekávate?
        řekl bych,že to bude okolo 25kousků

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Myslím, že dneska se vejdu do dvaceti. Je pátek večír, spousta lidí má příjemnější věci na práci.

        To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Nechci se jich zastávat , ale jsou jediní, kteří vždycky vědí o co jde a pečlivě sledují a zařazují do souvislostí a krucišopísek, vždycky správně… tedy kromě podobojím Dolejše. Toho bych občas nakopla……

      To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Já, starý bolševik, jsem už KSČM odepsal.

    To se mi líbí

    • lacogroessling napsal:

     No jo, zrůžověli.

     To se mi líbí

     • Alena Z napsal:

      A k Japonci, teď opravdu není důležité, jak bude řešit sociální otázky a takové či onaké věci, protože až to praskne, stejně bude vše jinak.
      Důležité je, jak to psali už mnozí přede mnou:
      – jak bude řešit migraci- tedy plné odmítnutí migrace;
      – státní bezpečnost včetně zajištění hranic;
      – zda se strana, kterou budu volit, účastnila současné vlády či minulých vlád a podílela se na tom, kam jsme se dostali.
      Ostatní věci se mohou řešit za pochodu, toto je podstatné a podle toho bychom si měli vybrat stranu.
      Já rozhodně Japonce, nejsem přece rasistka, ne?

      To se mi líbí

      • karlik napsal:

       souhlasím. otázkou však je, co mu z jeho strany a poslanců zbyde po roce v parlamentě. tyto nesourodé celky lze držet pouze diktátorským způsobem a za pomoci korupčních peněz (viz anofert). obávám se, že na to japonec nemá (na toho diktátora snad ano, ale finančně těžko).

       To se mi líbí

 13. tata napsal:

  NO S MALOČÍM ZDE se nedá nesouhlasit,mnohé je exceletní.PŘESTO bohužel naprosto nerealné minimálně 1 spiše 2/3 volební období a to doví jestli.Bohužel musíme spadnout naprosto na hubu a mýt ještě štěstí že se najde někdo komu opravdu pujde o ČESKO a takový zde ted není nikdo.Není dobré volby,jako mě bylo napsano že budu lizat zadek, ten at v přištích volbách zvolíte kohokoliv budem všichni je to deprimijucí ale je to tak.Mužete stokrát psát jak ČSSD SOBOTKA promarnil čas a on by ho nebýt ČSSD,SOBOTKY….Z TÉ GARNITURY CO MÁME MOŽNOST VYBRAT snad nepromarnil?souhlasím že promarnil ale nejsem si jist že by v připadě nebití ČSSD TO BYLO LEPŠÍ,JSEM přesvedčen že v některých připadech ještě horší.Druhá věc tak malá zemička jako mi muže jen diplomaticky kormidlovat v dnešním světě nemužeme byt opodal,nikoho nezajimá co chceme ,ano zde mužeme myt přaní ,velká ramena ale to je tak všechno

  To se mi líbí

 14. Hudec napsal:

  Opsáno z Macka:
  „A tak jsem podle slov eurokomisařky Jourové na Radiožurnálu jedním z těch, kteří myslí jen první signální soustavou a dají na emoce, protože jen takoví lidé nechtějí silnou sjednocenou Evropu v dobré kondici. Odhlédnu-li od toho, do jaké kondice se Evropa pod eurokomisaři za poslední léta dostala, opět jsem se prvosignálně přesvědčil, že v Bruselu v krátkém čase zblbne každý.“

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Jako že Macka nemám ráda, to je slabé slovo vlastně, tak některé jeho poznámky jsou opravdu trefné.
   Ještě k tomu Babišovi, ano, on má prostě na všech stranách svá želízka. na jedné straně Zlatušku, Teličku a spol. na druhé třeba tu Lorencovou. Nemůže se splést, má to prostě skvěle zvládnuté. Bohužel.

   To se mi líbí

   • lacogroessling napsal:

    To je stará taktika šlechty. Jedna část rodiny u protestantů, druhá u katolíků. A kdo to vyhrál, vytáhl z khélu ty druhé.

    To se mi líbí

    • Joda napsal:

     Babiš je Slovák. Ti to měli také ošéfované. „Půlka rodiny u komunistů, půlka u gardistů“. Kdo zrovna vyhrával, tahal z kélu ty druhé. Citoval jsem Lasicu nebo Satinského?

     To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   přesně na hlavičku

   To se mi líbí

 15. lacogroessling napsal:

  Rusia, Serbia, netreba nam Unia. Volali poslanci v srbském parlamentu na uvítanou ministrini zahraničí EU Mogherini. Dobro došli EU! Браво!

  To se mi líbí

 16. raddie007 napsal:

  Když člověk jen letmým zrakem jako já sleduje ten náš politický hnojník, tak se opravdu přestává divit, že v Rajchu to lidi házeli Ádovi…

  To se mi líbí

 17. čtenář napsal:
  • Pepanov napsal:

   Já si myslím, že my si nato musíme opět zvyknout také. Při zamyšlení potom člověk pochopí masáž našich veřejných sdělovadel. To nás vede vlastně k tomu, abychom si zvyli, jak říkal říšský ministr propagandy, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou.

   To se mi líbí

 18. Alena Z napsal:

  Když styky s Ruskem, tak měřit všem stejným metrem!
  http://jdem.cz/c3d3a3
  Článek je v angličtině, ale fotky napoví i neangličtinářům.
  – Seznam Demokratů, kteří se také setkali s ruským velvyslancem…
  – Při nedávném projevu presidenta Trumpa v Kongresu seděl velvyslanec Kisljak s Demokraty.
  – Během Obamova vládnutí byl ruský velvyslanec v Bílém domě 22x .
  – Senátor Chuck Schumer , který začátkem týdne obvinil ministra spravedlnosti Jacka Sessionse ze styků s Ruskem a žádal jeho odvolání, se dokonce sešel s Vladimírem Putinem! 🙂
  Je to celé absurdní, protože styky se velvyslanci všech států mají senátoři, ať už Demokraté či Republikáni, přímo v popisu práce.
  Lidé se už tomu smějí. Někdo pod článkem napsal:
  Ve Washingtonu DC se objevila nová zábavná soutěž: „Kdo se nesešel s ruským velvyslancem?“ Každý, kdo může prokázat, že se NIKDY nesešel s ruským velvyslancem, je zařazen do soutěže, a vítěz získá víkend s Nanci Pelosiovou a Chucem Schumerem. Slyšel jsem, že soutěž je velký hit, ale nikdo nestojí o hlavní cenu….

  To se mi líbí

  • Alena Z napsal:

   A ještě z Twitteru
   A Trump na svých presidentských stránkách napsal, že požaduje vyšetření úzké vazby Nancy Pelosi s Ruskem:

   Už ho to přestává bavit!

   Před tím napsal na svém starém twitterovém účtu, že se začnou šetřit styky Chucka Schumera s Ruskem. Že je to totální pokrytec!

   To se mi líbí

 19. cobolik pacholik napsal:

  za komuny,kto sa skontaktoval s nejakym zo zapadu a nedajboze z ameriky,v 50 rokoch to urobili s takym, ukazkovy proces s rozsudkom smrti a neskor po tom hlasatelovy,co oznamil,ze soudruh prezident demisi prijal jeho nasledovnici dali takeho sledovat a imperialista,v hlas ameriky hovorili,jaka preskurvena ta komunisticka ideologia marxa a kukaj tu v tej riti to uz od zvolenia prehadzovacky novinarska davova pzychoza,docista paranoja na slove rusko a vladny cinitelia oznacovany nepriamo za zradcov a spionov,kurva jak u nas v 50 rokoch,len este tu zatial netrestaju smrtou.
  boha zabudli na to,nevidia to kurvy skurvene,jak oni nedavno o druhych pisali a samy pojebany este viac,mc cartizmus,docista paranoja na podobny obraz u nas,ked heliodora piku spalili a vysypal sofer pod kolesa,bo ked viezol prach tych nestatnikov,smykali mu kolesa na snehu.
  stale sa niekto stretaval s tym ruskym borsukom,ja neviem jake tu pravo,ale keby sa stretol s najakym jebanym sion brothers,to by nebol problem,cely cas rusi a cely team prehadzovacky sa s nikym inym nestretavali,len s rusmi,hlavne s tym borsukom s jednym rusom sa vsetci stretavali a ten rus chcu mermomoci ukazat,ze ten zmanipuloval volby,kazdy,kto povie o novinarovy,ze to preskurvena slizka kurva povie nie pravdu,ale realny obraz terajzsej doby,co sa vola masmedialna preskurvena fraska.
  a teraz ,ic cesko bude v unii,ci nebude to nehra ziadnu rolu,ale ked sa trhne s cobolamy naraz z unie,to feferon bude dalsi a potom mozu pokracovat dalsi,ja myslim,ze naspat bude varzsawska zmluva,len s inym nazvom,plus RVHP,bo toto RVHP s uniou to za rusa sme boli tiez ojebany,ale teraz nie len vyjebany,ale aj pekne ojebany nazdar.

  To se mi líbí

 20. čtenář napsal:

  před tím Okamurou bych dal přednost starému známému,ten je čitelný od samého začátku,narozdíl od toho obdivovatele Jamese Bonda,který,kdyby nebylo uprchlíků by jako hlavní téma uchopil klidně i tu eet.

  Sládek (SPR-RSČ): Jak čeští europoslanci opět zrazují své voliče
  4. 3. 2017 8:34

  Pro vydání Marine Le Pen trestnímu stíhání hlasovali mimo jiné europoslanci hnutí ANO Andreje Babiše, jmenovitě z těch známějších Pavel Telička – komunistický kádr a politický turista a dále Věra Jourová všeobecně známá jednotka blbosti.

  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Sladek-SPR-RSC-Jak-cesti-europoslanci-opet-zrazuji-sve-volice-478028

  PS: a navíc by s ním byla daleko větší zábava.

  To se mi líbí

 21. jaa napsal:

  J8 byxch řekla, že rozumným řešením by bylo – nechat to vyhnít. Tak jako vyhnila rakouskou-herská monarchie. Ale pčipravit se na změnu – tak jak byli připraveni naši předkové před sto lety. Něco znárodnit, něco zkorigovat po přezkoumání „privatizací…. samozřejměš s nepřipuštěním eurohujerů k veslu. Bylo by krásné a symbolické kdyby to vyšlo na kulaté výročí vzniku ČSR. hmm

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   R-U monarchie nevyhnila. Tu zničila až WWI. A to bych si rozhodně nepřál. Takže bojovat jakkoli proti EU v současné podobě.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Zdá se mi, že záleží na úhlu pohledu. Do jaké míry se dají porovnat a porovnají dúsledky I.WW a migrační vlny. Beru rovněž v úvahu, že Německo při své rozpínavosti téměř nic nezískalo po rozpadu RU , státy se osamostatnily a dokázaly svou životaschopnost – bez jejich „pomoci“. Což si myslím byl vlastně prvopočátek II.WW a koneckonců i ejúnie. . Nezvládli – že neuspěli… a tak když nezvítězili tak ničí… hmm

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Za několik dní začnu uveřejňovat zajímavé výňatky z jedné knihy o Rakousku od doby Karla VI. až k roku 1848. Kniha je bohatá, ale já vytahuji jen politiku a finance. První bude ve čtvrtek 9.3. Zvu všechny politology a ekonomy na zajímavou seanci.

     To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.