Bouře v hodně malé sklenici, aneb běžná praxe


Nedávno zde u Bavorů proběhla ne příliš rozsáhlá diskuse o tomto tématu:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zaplatte-si-reportaz-na-CT-Ziskali-jsme-cenik-A-skandal-jaky-tu-jeste-nebyl-je-na-svete-475562

V podstatě šlo o jedinou v objednávce žlutě vyznačenou položku:
– zajistit reportáže TV NOVA, TV Prima, ČT, rozhovor na DVTV, články v běžných, odborných (telco) a bulvárních médiích z TK 9/11, kdy dojde k odstartování nebo krátce poté.

Vážení a milí spoluhodovníci u Bavorů, to je naprosto normální záležitost. Klíčovým slovem je „zajistit“ (reportáže atd.). Takové reportáže se žádné TV neplatí, na to by nikdy nebyl dostatečný rozpočet, a i kdyby byl, žádná televize nic takového nepřipustí. Můžete si zaplatit reklamu, ale to se opravdu nedoplatíte.

Úkolem najaté PR agentury je na základě osobních kontaktů a znalostí mediálního prostředí přilákat pozornost příslušného redaktora/redkatorky nebo redakce. Za tím účelem je třeba připravit fakta, která dotyčného/dotyčnou zaujmou, velmi vhodná je nějaká „perlička“, jež věc ozdobí.

Nevím jak v Praze (už tam dlouho nepůsobím), ale v gubernii to teď probíhá tak, že chci-li ve prospěch svého klienta zajistit publikování toho či onoho např. právě v ČT, sejdu či stelefonuji se s Lucií Pelanovou nebo Zdeňkem Mlnaříkem a vysvětlím jim oč jde a čím je věc zajímavá pro širokou veřejnost. Pokud je zaujmu (to je mým úkolem), oni to předloží Praze. Pokud Praha odsouhlasí (pokud to není úplná blbost, tak spíš ano), tak je ruka v rukávě a já vytvořím podmínky, aby mohli reportáž natočit. V případě věcí z gubernie bývá pak publikováno v „Regionech“ v 18:00, výjimečně se dostaneme i do hlavní zpravodajské relace. Televizi se nic neplatí, odměnu čerpám já za svoji práci a schopnost to zařídit.

Příklad:

 • Mezinárodní konference o MHD v Plzni. Pořádají Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP). Šéfka marketingu PMDP Kateřina Fránová by to ráda dostala do médií, mj. do ČT.
 • Vysvětlím jí, že konferencím se novináři věnují neradi, rozhodně na nich nehodlají trávit čas. Témat je na konferenci více, musíme vybrat jedno zajímavé, tomu se věnovat a konferenci jako celek pouze zmínit, že je.
 • Vybereme téma „MHD zdarma – dává smysl?“ Prezentuje to nějaký Polák a má zpracované příklady z několika evropských měst. Zjednodušeně řečeno mu to vychází tak, že u měst do 50 tisíc obyvatel to „může“ fungovat (nemusí, to záleží na konkrétních podmínkách), u větších měst je to nesmysl.
 • Shodli jsme se, že nebudeme dělat tiskovou konferenci, ale sjednáme si klíčové novináře jednotlivě (ČTK, regionální Deník, Právo, Fronta, ČRo, Hospodářky …. a ČT, samozřejmě. Plus nějaká regionální média). Zařídil jsem, ohledně ČT Davida Havlenu (už v ČT nepracuje).
 • Ke zmíněnému Polákovi jsem přihráli ještě tehdejšího ředitele HMD v Praze, šéfa toho českého spolku MHD (je ředitelem v Hradci, tuším…. nebo v Pardubicích?), a samozřejmě plzeňského ředitele.
 • Připravili jsme základní informační materiály speciálně pro novináře. Jeden o konferenci, jeden o samotném problému „MHD zdarma“. Žádný takový informační materiál nesmí mít víc než jednu stranu A4, novináři to ve větším rozsahu nečtou. Může obsahovat odkazy na podrobnější informace, ale musí to být prostě „předžvejkané“ a snadno stravitelné.
 • Proběhlo podle plánu, ovšem v ČT s poněkud nečekaným výsledkem. ČT to pojala šířeji i s reportáží snad z Frýdku (?), kde měli asi jen jednu (dvě?) autobusové linky MHD a zkoušeli to zdarma. A ještě odněkud jinde. Mladičká, poněkud aktivistická redaktorka, která to v Praze montovala dohromady, to ovšem vzala po svém a reportáž celkově vyzněla, že MHD zdarma to je celosvětová cesta do budoucna ve veřejné městské dopravě. Kravka……
  Odehrálo se v dubnu 2015, letos máme další ročník. Metoda bude obdobná.

 

Takže jsem vám tu velmi stručně nastínil pracovní postup. Ta brněnská agentura to (myslím správně) udělala trochu jinak, měla využít nějaký „startovací moment“, v tomto případě ve formě tiskové konference. Metoda práce s novináři ale nemohla být příliš rozdílná. S nějakou zkorumpovaností ČT to nemá nic společného, ta má podle mého nelichotivého názoru charakter především politický a ideový. A to je na jinou diskusi.

hudec

Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

66 reakcí na Bouře v hodně malé sklenici, aneb běžná praxe

 1. vonrammstein napsal:

  Takže cesta do pekel je jako obvykle dlážděna dobrými úmysly.

  To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Vďaka za zasvätený výklad zákulisia.

  To se mi líbí

 3. kchodl napsal:

  Jistě, to je profesionální záležitost, však co také mají novináři jiného dělat, něčím média zaplnit musí a když to dostanou předžvýkané ve správné formě, celkem logicky zvolí, co se jim strčí.
  Ale jako vždy, „ďábel je v detailu“. Co když je téma z nějakého důvodu kontroverzní? Pak už se to běžné práci vymyká. A nastupují jiné mechanismy. Málokdy jde přímo o peníze a když už, málokdy jdou peníze přímo.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Pak je třeba povolat Klímu a Kroupu. Johna už radši ne.

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Kontroverzní témata se do médií dostávají sama, k tomu není třeba žádný sofistikovaný postup. Novináři takové věci hledají sami.
   Je-li něco kontroverzní, lze předpokládat, že událost/proces/činnost má nějaké příznivce a nějaké odpůrce.
   Výhodnější je stát na straně odpůrců, neb být „proti něčemu“ se snáze prodává a novináři to mají rádi. Dále mají novináři tendenci stát na straně spíše (mnohdy jen zdánlivě) slabších.
   Naopak stát na straně papírově silnějších je obtížnější a jejich mediální podpora se hledá obtížněji.
   Zde příklad (našel bych jich více, ale ty jsou staršího data a musel bych hledat fakta, neb si nepamatuji), v podstatě by se to dalo zpracovat jako případová studie. Stavba spalovny u Plzně (investor můj klient).
   Investor finančně silný, ale s velmi dobrou pověstí. Odpůrci typičtí aktivisté, od těch profesionálních (Hnutí Duha, Zelení atd.), přes místní (rekrutovaní z nejbližší obce), až po amatéry, kteří si dělali představu, že z toho vytlučou politický kapitál.
   Spalovna – hrozné slovo, vyvolávající nepříjemné asociace. Po dlouhých debatách jsem klienta přesvědčil, že toto samotné slovo nedokážeme jednorázově ničím nahradit, že změna názvu „spalovna“ na něco jiného bude dlouhodobých procesem.
   Spalovna vzbuzuje strach a obavy. Silné emoce, na kterých se odpůrci rádi přiživí. Racionální argumenty (data, fakta, čísla, grafy) nechce národ příliš vnímat. Proti emocím lze bojovat zase jen emocemi, přebít je.
   Bilbordová kampaň, velmi jednoduchá, ale masivní. Populární místní osobnosti říkají, že spalovna bude bezva. Co nejširší spektrum, od lékařů (moc dobrý je třeba porodník, na to maminky slyší), přes hokejistu, fotbalistu, herce…. vždy ti nejpopulárnější v místě, ikony.
   Hodně jsem na tom spolupracoval a vím s naprostou jistotou, že nikdo z těch protagonistů nedostal ani haléř. Pravdou ale je, že můj klient dlouhodobě (dávno přes spalovnou) významně podporuje místní mládežnický hokej, fotbal a sport vůbec, kulturu i zdravotnictví… Za ty dlouhé roky v řádu stovek milionů korun.
   Tolik jen jako příklad, který se zdařil.
   Novináři nikdy nic nedostali, to vím také s jistotou. Do médií šla nějaké inzerce, ale nic masivního a hlavně to nikdy (řídil jsem to) nebylo postaveno do polohy vydírání „inzerce ano, ale…..“. V některých médiích bylo možno počítat jaksi automaticky s poněkud vstřícnějším přístupem, v jiných nikoliv.
   Podstatní vždycky je přesvědčit samotné novináře o prospěšnosti dotyčného projektu/události/procesu. Pokud se to povede, je pravděpodobnost úspěchu vysoká.

   Poněkud/zcela jiné principy asi platí v politice, ale té jsem se nikdy nevěnoval (resp. věnoval jen tři týdny), tak se jen domýšlím.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    …“novináři nečtou, jak je toho víc jak 1A4…“ agenti s teplou vodou…co dodat…a pak se nemám divit! Dvě A4 a více textu přece jenom vyžadují mozek. U nás v profesi platilo, Hudče:
    …“hele, když tě to nebaví a nechceš to dělat, tak se na to rovnou vyser, nebo ti urazím tužku i s loktem“ … a vono se to vždycky nějak srovnalo

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Podstatou novinářské práce je předložit veřejnosti informace o událostech/jevech/procesech, které jsou zpravidla složité. Zjednodušování je pro novinářskou práci jednou z podmínek práce.
     Je samozřejmě otázkou vzdělání, profesních i životních zkušeností jak to ten který dotyčný jedinec zvládne. Ale v těchto individuálních ne/schopnostech se novinařina od ostatních profesí nijak moc neliší.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      dneska perlíte, Hudče!
      Ten první odstavec je obzvlášť výživnej a propečenej… a jak mi vysvětlíte, že vy novináři jste to dozjednodušili až k současný nečtivosti? Kolik byste potřeboval prstů na sečtení těch, co se ještě dají číst?

      To se mi líbí

      • Hudec napsal:

       1. „…vy novináři…“ Nejsem novinářem od 1.1.1993, tj. skoro čtvrt století. Pláčete teda na dost vedlejším hrobě. Novinařina není můj pracovní obor, to jen novináři a média jsou mými pracovními nástroji. Snad to pochopíte…..
       2. Jestli zde u Bavorů někdo kritizuje novináře, bývám to obvykle já. Kritika má ovšem obvykle nějaký racionální základ a tím se stejně obvykle liší od bezbřehé nenávisti.
       3. Ano, zůstanu o toho, že jste mě nepochopil. Zkuste číst raději Hemingwaye, ten psal v krátkých větách a velmi působivě. Já to jako on neumím (ne že bych nechtěl), moje věty jsou obvykle dosti rozvité, zatočená do souvětí a odboček. Na tom se podepisuje moje rozhlasová minulost, neb řeč mluvená se řídí poněkud jinými zákonitostmi, než psaná.

       Bylo to pro vás dost srozumitelné? Ne? Tak polopatě, pro vás. Zkuste číst něco, co vám více konvenuje, uchráníte se před infarktem. Odlišné názory či jen jejich náznak ve vás vyvolává přehnanou míru zloby. Bacha na žlučník!

       To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Děkuji za vysvětlení.

    Naštěstí jsem se PR věcmi přímo nikdy nezabýval, jen jsem to několikrát zadával a s pár PR lidmi (jak jsem pochopil, jako děláte Vy) jsem spolupracoval. Ale nikdy nešlo o nic proti ničemu, takže to probíhalo pěkně, jak píšete v dnešním článku. Když jsme někdy potřebovali „potlačit problémy“, které při každém větším projektu vznikají z mnoha příčin, většinou stačilo novinářům nějakou snesitelnou formou vysvětlit, jak je to všechno složité a že takové potíže jsou zcela obvyklé. Ukázat jim podobné projekty, třeba v USA nebo Německu a jaké potíže měli tam – tedy že naše potíže jsou úplně normální a nepřekračují běžnou míru.

    I když se jednalo o „odborné novináře“, stejně se – přesně jak píšete – ničím delším než A4 nezabývali, poslat je na nějakou konferenci bylo kontraproduktivní, nejlepší byl placený výlet spojený s krátkou ukázkou a předžvýkanými materiály, ze kterých se dalo vše sestavit za pár minut prostým škrtnutím pár vět.

    V několika případech pak i delší prezentace, což se dělalo v osvědčených lokalitách, v ČR kousek za Prahou v jednom pěkném hotýlku nebo se jezdilo do Mnichova či do rakouských Alp. V těžkých případech to byla Dubaj, Maui, Maledivy, Thajsko, Nový Zéland, …, to pak bylo spojeno i s výletem pro zákazníka („prezentace a školení“) a jeho rodinu (často jen milenku/osobní asistentku/luxusní profislečnu). Při takových příležitostech jsem několikrát musel dělat „mědvědáře“. Z hlediska spokojenosti a PR to byly dobře vynaložené peníze. Stejně jako různé „společenské události“, kam jsme (respektivě PR firma) zvali novináře také.

    Dost dlouho bylo ICT extrémně slušná profese, kde se zachovávalo férové jednání, i v „odborném tisku“. To byly krásné doby například českého časopisu Bajt Ládi Zajíčka a lidí kolem něj. Zkazilo se to postupně, asi nejvíce k horšímu v tom udělaly všechny zákony o státních zakázkách, které do profese přinesly korupci a potom samozřejmě vstup do EUhnije a dotace – to byl pád do džungle.

    Dost často poslouchám různé zkazky, některé firmy mají své předplacené lidi, funguje to prostě podobně jako v politice – koupení žumpálisté. Často stačí dost málo – posílání „vzorků“ na testování (které se zapůjčí a hned „odepíší“) a tak dále. Ale jsou i větší kauzy.

    To se mi líbí

 4. vonrammstein napsal:

  „Slovenské soudy již v roce 2012 zakázaly vytvářet zvláštní třídy pro romské děti v jedné ze škol na východě země. Podle zprávy AI a ERRC s odstupem čtyř let se počet čistě romských tříd téměř zdvojnásobil, což částečně způsobil odchod dětí majoritního obyvatelstva do jiných škol jako reakce na rozhodnutí soudu.“ (Z článku na Týdnu).
  Zdá se to jenom mně, nebo to opravdu víc než nesplnilo účel? Nebo proč se po soudním zákazu čistě cikánských tříd za čtyři roky jejich počet zdvojnásobil?

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Pokud přežijete, že to v parlamentu vykládala zrovna Semelová, totéž se údajně na některých školách děje s „inkludovanými“ dětmi – místo inzerovaného společného vyučování se třídou a začlenění do společnosti jsou s asistentem někde v kabinetu, kde se učí něco jiného než třída a jsou tak vlastně ještě izolovanější než by byly ve speciální škole a navíc ještě bez kvalifikovaných speciálních pedagogů.
   Kraválistický aktivismus se IMO hodí k tomu, aby si nějaká nátlaková skupina něco vyřvala, ale fungování toho vyřvaného něčeho podle aktivistických předpokladů spíš brání.

   To se mi líbí

 5. blbíš napsal:

  Navrhuju „KREMACE VODPADKŮ“, i když vás živí spalování vodpadu!
  Strach a obavy říkáte, příteli, že nedaj spalovačům vodpadků spát? Von ten vittta s tou EET bude mít pravdu, zabejváme se kravinama a po kousíčkách nám unikají důležitý věci. SPALOVNU nazývat spalovnou a ještě k tomu za pomoci gynekologů, hokejistů, bilbordů etc etc a ještě k tomu v „dlouhodobým-přetvárně-bolestným procesu“ – to je na mě silný kafe … promiňte, ale nespletl jste si místo, komu to píšete? Pomalu jako ten těhotnej člověk … no nic, Bavor nás požádal o klid, tak ho poslechnu!

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   ale když ty troubové spalovači vodpadků na ten svůj strach a obavy chtěj uvolňovat prachy, blbej byste byl, kdybyste jim vod nich nepomohl, žejo?

   To se mi líbí

 6. Bavor V. napsal:

  Oznamuji všem přátelům a známým, že jsem se právě vrátil. Nikoli však z Hradu, ale z pooperačního pokoje, kde jsem se probouzel z deklarace vloni operovaného lokte. Proto mám omezené možnosti s blogem. Prosím věnujte mu tichou vzpomínku.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Soucítím s Váma!
   P.S.
   Von Vám někdo do lokte něco prohlašoval až tak, že ste to mohl vyslechnout pouze pod narkózou?… nahoďte, Bavore.

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Prajem plynulé uzdravovanie bez komplikácií.
   Za seba sľubujem, že kým sa vrátite, budem sa na blogu správať slušne.

   To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   colonela operovali,teraz slechtu,ale vidiet,ze ceske zdravotnictvo este funguje,bo operovany pisu a nerozumiem ani deko minulorocna deklaracia minuly rok operovaneho lakta,abo na pizdu operovali minuly rok tak teraz popraviali?ci trebalo cakat,bo tolko aspon na tom zasranom vychode tak,ze dobry operater,vsetci chcu ist k nemu a vsetci mu pchaju do vrecka a on nepovie nie,tu by ho z fleku vyjebali z prace a spital by nan podal zalobu za porusenie sto veci,bo sa vsade pise,ze v amerike plne vazenia a viete preco,bo tu plati pravo.?ci minuly rok slechta pijany uklouz na chodniku a mesto vyplatilo az teraz nasledky,barz filozoficky napisane slechto,tak zamestnaj doma niekoho a diktuj,sak kurva nejaky slachtic nie kurva?

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Nic nikdo nezkazil, jen ta zlomenina nechtěla srůst. Tak se tomu musí pomoci. To je celé. Za tu první operaci byla naše nemocnice pochválena, že to udělali dobře.

    To se mi líbí

 7. Hudec napsal:

  V reakci na blbíše v 10:26 sobě i ostatním připomenu, kterak jsem na apríla před pár lety zveřejnil informaci, že zdejší teplárna bude využívat i teplo ze zdejšího krematoria a nějaké báchorky kolem toho, včetně politických komentářů. To jste měli vidět to tóčo…. 🙂 . A jejímu řediteli jsem věnoval DVD s filmem „Spalovač mrtvol“. Bujaré nadšení….

  To se mi líbí

 8. Hudec napsal:

  Pardon, ale nedá mi to. Přečetl jsem si svoji reakci v 08:36 a napsal jsem to zcela čitelně. Pro blíše tedy ještě více polopatisticky:
  Část aktivisty vyprovokované veřejnosti pociťovala strach a obavy, což jsou silné emoce, na které bylo třeba reagovat zase vyvoláním opačných emocí – tedy důvěry apod.
  O obavách a strachu „spalovačů“ fakt nebyla řeč, ani náznakem.
  Moc nechápu, proč jste si to hodil do „negativu“ či „zrcadlového vidění“ či co ve vás vyvolalo to otočení smyslu o 180 stupňů.

  To se mi líbí

 9. blbíš napsal:

  dám to pro Hudce sem pro nudlovitost.

  Vaše invektivy nebudu komentovat, jsou hloupý, ale děkuju za starost o moji žilku (žlučník vědouc co mě s Váma čeká, jsem nechal preventivně odebrat)
  1)
  jinej názor, ano, ale že by zloba a nenávist, ani náhodou, pouze nabouraný Vaše ego
  2)
  Obecně ZJEDNODUŠOVAT se dá, jen dá na základě znalosti věci (chtělo se mi napsat „komplexní“). Pokud novinář to se svou prací a svým čtenářem myslí vážně, přidá i svoje vzdělání, rozum, zkušenost atd., atd.). Nikdy NE naopak (!!!), že o věci napíše na základě „Vaší“ 1xA4 a ještě to tiskovej mluvčí „omluví“ slovy, „…oni by to jinak ani nečetli…“ (proto jsem si dovolil výše napsat ono: „…když tě to nebaví a nechceš to dělat, tak se na to…! Pak se nedivme, že jsme tam, kde sme!
  3)
  Nejsem si jist, zda jste pochopil co jsem napsal.

  Spalovna – hrozné slovo, vyvolávající nepříjemné asociace. Po dlouhých debatách jsem klienta přesvědčil, že toto samotné slovo nedokážeme jednorázově ničím nahradit, že změna názvu „spalovna“ na něco jiného bude dlouhodobých procesem.,

  pak se tedy nabízí otázka, kterou jsem si dovolil v reakcích uchopit:

  P R O Č jste klienta přesvědčoval o “ …SPALOVNA“ ..,, když jde údajně o sebevědomýho klienta s dobrou pověstí, kterej nemá strach ani obavy z „tóča“ aktivistů, který jste, nevím proč, nazval společnost.

  P.S.
  Do roku 93 novinář, pak tiskovej mluvčí, to jsem se zase sekl, za což se omlouvám.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Do 1993 novinář, pak tiskovej mluvčí…… Pak už 15 let OSVČ. Aby to bylo celé.
   S mým egem to nemá nic společného, ego po šedesátce už předvádět není třeba, jeho majitel už dávno ví své.
   Na vaši otázku „P R O Č…jste klienta přesvědčoval…“. Protože se měl věnovat důležitým věcem a nikoliv prosazování změny terminologie. A „společnost“ tedy občané, měli na začátku skutečně podléhat tlaku aktivistů a bylo třeba je přesvědčit o opaku.

   Vaše reakce mě trochu nudí, protože je zřejmé, že s tím, jak působit na veřejnost, nemáte, zdá se, žádné realizovatelné představy. Jen víte, co je blbě…..

   Pracuji s nástroji, které jsou k dispozici. Někdo může využívat Akademii věd, jiný jen krmiče vepřů. Já disponuji nástroji tak někde mezi tím.

   Líbí se 1 osoba

   • kchodl napsal:

    😀

    To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Když Vás to trochu nudí, tak nepište úvodní články, z kterejch plyne určitá zodpovědnost. Holt musíte počítat s tím, že můžou reagovat i blbíši co nemají realizovatelné představy o tom, jak se působí na veřejnost.
    Jinak milej zlatej, v třetím odstavci až teprve nyní z Vás vypadne dodatečný vysvětlení, ale že to moje bylo právě o tom, to Vám ve svým přehlížení a z pourážení ani nedošlo. Srandovní je to, že já (původně) psal v souvislosti s názvem SPALOVNA o tom, že se zabejváme kravinama a po kousíčkách nám unikají důležitý věci a Vy mi na závěr Vašich unuděných komentářů napíšete vysvětlení, že jste se spalovači dlouhodobě debatoval o tom, že by se měli…“ věnovat důležitým věcem a nikoliv prosazování změny terminologie…“.
    Fakt, dneska s Váma byla rozprávka i na krmiče vepřů docela náročná, protože mně to vychází, že v nahlížení na ty Vaše spalovače jsme byli ve shodě, a co je největší prdel, že úplný!
    Ale abych Vás neunudil a zároveň splnil přání Bavora o klidu, tak toho už necháme, ať je po Vašem, že jsem Vás nepochopil!

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     1. Já si mohu psát „úvodní články“ jaké chci a je jen na panu domácím, zda je tu publikuje či nikoliv. Působím tu pod svým vlastním jménem a netajenou identitou. Takže navádět mě k zodpovědnosti…. Nu, jak myslíte.
     2. Možná byste mohl nějaký „úvodní článek“ napsat vy a dohodnout se s panem domácím na jeho publikování. Mohl byste se pod nickem klidně více odvázat.
     3. Dodatečné vysvětlení bylo speciálně pro vás, což jsem uvedl explicitně. Ostatní to, zdá se, pochopili hned na první pokus.
     4. Vaše poslední dvě řádky: Ne, nepochopil. Všimněte si léček české řeči. Stejně lze napsat: „Ano, nepochopil“. Význam ANO i NE je identický. Možná by to chtělo založit hnutí NE…… Význam… Ale nic…..

     Pane Bavore, zrovna jsem se vrátil…. ne z Hradu, ani ze špitálu, ale z prezentace Realistů v Plzni. Nechcete o tom fejetonek ? 🙂

     To se mi líbí

  • Antimon napsal:

   blbiš – souhlasím s Vámi

   Ono zjednodušovat již zjednodušené to chce „opravdového mistra“.
   Já to vidím ve firmách, se kterými přijdu do styku. Tam je to samá „Power pointová generace“. Jakmile je to napsaný na papíře, tak to nečtou. Je to moc dlouhý a zdržuje to. Musí to být na slajdech. Jasně a úderně, a nesmí jich být moc. Tak tři maximálně pět. Pak to podle toho vypadá. „Bylo to na slajdech? Nebylo? Tak to neřeš!“

   Ten zde uvedený postup objasňuje, jak jsou věci vytrhávané z kontextu, jak ztrácí širší souvislosti a tudíž „informují“ zcela zkresleně. Navíc „informují“ o tom, co NĚKDO považuje za důležité a nikoliv o tom, co důležité skutečně je.

   Líbí se 1 osoba

   • Bavor V. napsal:

    Nejhorší na tom je skutečnost, že podobným způsobem se chovají i ministerští úředníci.

    To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    asi to budeme mít podobný

    To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Souhlasit můžete, ale váš souhlas je jen vyjádření přání jak by věci podle vás měly být. Nikoliv o tom, jaké skutečně jsou.
    Regionální novinář (a o těch je v mém případě řeč, což lze opravdu jednoduše vyčíst z mého textu)
    JE:
    1. Mizerně placený
    2. Někdy přetížený (protože třeba pokrývá tři akce za den)
    3. Člověk, který jeden den píše o domově důchodců (dnešní příklad, byli tam se mnou), zítra o EET. Třeba.
    NENÍ:
    1. Žádný lumen (viz bod 1. výše)
    2. Zločinec

    A nenese vinu na všech hnusech světa. V tom se ho/jí musím zastat. Poznání co je a není skutečně důležité je vždy poněkud subjektivní, jak jistě uznáte.

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     už sed Vám ulevilo?

     To se mi líbí

    • Robe napsal:

     Tu bych navàzal:
     Hodně se nadává na politiku. Mě zaujalo na Vašem popisu, že uplácet netřeba, stačí aby to tomu člověku dávalo smysl…

     Obávám se že to tak bude občas i u politiky – znám případ kdy nechala radnice kompletně natřít dům který se byde za rok opravovat, jen proto aby se neřeklo že s ním nic nedělají. A ono to vlastně smysl dává , z pohledu toho politika. Ostatní to berou za peníze hozené do koše.

     A myslím, že takto padají ( mimo pár dobrých) i ta nejhorší rozhodnutí, když je pocit že se bojuje za dobrou věc – takového nepřesvědčíte ani neuplatíte …

     To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     proste regionalny novinar,to taky strelec jak ja hudacku v tvojich najlepsich rokoch,ked si zavodil,to tak IV.trieda fotbalova,neviem ci taka teraz vobec je,kde hraju samy burani z pasije(pasija nadseni),za darmo,tak je jasne,ze hovno zaraba,pretizeny,to siroky pojem objem slova.
     lumen nikdy nebude bo 4trida a na zlocinca si hraje dialkovym ovladanim a poznanie,co je a nie dolezite,nie je subjetivne,v kazdej situacii dolezite,ci sa sedi v kresle a hraje vreckovy kulecnik s pivom v ruke,ci lape holotu do plachty,co skace z balkona bo hori a keby mal viac rozumu tak by sa vyjebal na tu novinarcinu,emigroval a skusil sa prebit na zapade,jak ja zberam hovna po psoch to kurva nizsie jak 4 trieda a hlavne neriesim nic tam z domu,hoci ma to jebe,bo bez prestania robim,aby som bol aspon kus nezavisly,jak este dlho neviem,bo cujem,ze mozem rychlo puknut,uz mi jebli krize,tak jebnu nohy a budem srot…

     To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Jakpak se to jmenovalo dřív. Souzi měli pro nepříjemné asociace určitě nějaké lepší pjjmenování, navíc ? jen spalovna? vždyť určitě dělají i přebírání odpadu, ne všechno se dá spálit. Proč vymýšlet nové názvy???

   To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Ne, ve spalovně se už nic nepřebírá. Prostě se to spálí a z popela se separují kovy. Ekologicky závadný popílek se shromažďuje a ukládá v souladu se zákonem, spaliny se mnohastupňově čistí a do vzduchu jde v podstatě jen pára. To je trochu nadsázka, ale opravdu ne moc velká. Ale nic se nepřebírá…
    Pokud vás to zajímá, najdete podrobnosti na http://www.zevoplzen.cz

    To se mi líbí

 10. vonrammstein napsal:

  No vida. Už začínají couvat i oficiální nejvyšší místa. Takže se nejspíš dožijeme.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/430842-jakou-ceka-eu-budoucnost-komise-nevylucuje-ze-zustane-jen-spolecny-trh.html

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   rytířu, oprav mě, ale já když bylo referendum o vstupu do EU jsem to ostatní, co je teďka, nezaznamenal, myslím, že dokonce vůbec ne. Ale je pravda, že jsem byl důvěřivej lajdák a nechal jsem se nachytat pouze na volnej obchod (=žádný cla) a volnej pohyb (=bez těch budek na hranicích). A kdybys mě mučil, já si na nic jinýho nepamatuju! Nebo vono se už tehdá mluvilo vo tomhle svinstvu? Až pak jsem valil voka, ale to už bylo pozdě a bylo mi stydno!

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Jistěže ne. To věděli jenom zasvěcení a někteří z nás to tušili. Proto jsem tady v Plzni spoluorganizoval předvolební letákovou, samolepkovou a plakátovou akci „Bojkot EU!“ Nezabralo to.
    Ona se ostatně EU od tý doby opravdu ještě hodně zhoršila.

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … už tehdá si byl tak moudrej, nebo informovanej?

     No vidíš a já si myslel, že když každej začne vod sebe, přidá trochu poctivý dřiny, že to v tom součtu bude muset bejt dobrý a …. a vono hovno!

     To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    stara krabice,nic neospravedlnuje,ze si zase podlahol ideologii,DEMOKRATICKEJ ideologii a ja kus inac porovnan,jak ty blbisu,ze si nezaregistroval ,vtedy toto,co teraz s tou vykurvenou uniou,ja pred 30 rokmi skocil z 5 metrov na nohy nez najmesieho problemu,pred 10 som skocil z 2,5 metra a pripadalo mi,jak by som dopadol bez padaku zakladny skok z 800 metrov,kurva lezal som na tom nasypanom gravel pod tou stenou,sadol si bo pamatam jak dnes a hovoril som si,chuju pomaly bo sa zlomis,kde si najhrubsi,to tak isto s unoiu a si dost stary,ay si vedel,ze tam stydno kdekomu,len ty,co ti o unii vypravali pohadky,ty bez stydu aj zomru na rozdiel od teba.bo ja blbisu,jak na silvestra 1992-3 zistil,ze kurva sa mi nesniva a pijany na srot plakal,vtedy nie,ze som tusil,ale vedel,oni ojebu vsetko a prerobia bez problemu co sa im zachce.bo ja volil len raz,mal som 3 promile a soudruzy ma priviedli z krcmy do kulturaku,kde mi dali volebny listok,ci neviem co to bolo a jak posledny obcan nasho burakova tesne pred zatvorenim volebnych miestnosti som odvolil ,neviem ci v roku 1984,ci 85,ci 86 bo uz som mohol volit a odvtedy to sam strana,vlada,armada,fabrika,ministerstvo financii,proste sam seba volim a planujem petiletky,len kurva ma stoji vela sil a coraz viac pochybujem,ze dozijem nejakeho dochodku…

    To se mi líbí

 11. NavajaMM napsal:

  OT: Sýrska armáda dobyla späť Palmýru. Zvyšky Daešu z Palmýry sú na úteku.
  http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-palmyra-idUSKBN16847B

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Všechno tam rozbijí….
   Pořád dokola.
   Vojáci jsou parta pitomců, US boys rozjezdili tankama 4000 staré dlažby v Iráku, ty party si nemají co vyčítat…

   Líbí se 1 osoba

  • kchodl napsal:

   Syřani zabírají na severovýchodě vodu a přehrady pro Allepo, kolem Damašku a Allepa dobývají obklíčené kotle s kozomrdy, takže na jižní cestu pouští přes Palmýru směrem k iráckým hranicím došlo až teď. Obecně vzato, boje byly přes konec roku a první měsíce mírné hlavně kvůli zvolení Trumpa, než přebere moc a dá jasně najevo, jak si představuje další působení Amíků na Blízkém východě.

   Tři měsíce pokusů o diplomatické řešení zatím moc výsledků neposkytlo, spíše se rýsují mantinely všech stran. USA se pořád snaží o „kurskou kartu“ a rozdělení Sýrie: pomocí spolku „SDF“ – což jsou Kurdi s několika místními arabskými sunnitskými kmeny (přesněji islamistickými mafiemi) – zabrat severovýchodní část Sýrie od hranic s Tureckem a Irákem až k Rakka. Což je asi důvod, proč Syřané vyrazili na východ přes Palmýru, aby SDF případně odřízli cestu na jih a zabránili spojení případných arabských oddílů, nasazených z Jordánska a Iráku s arabskou částí SDF. Začíná nejlepší období pro válku v poušti, kdy není ještě moc vedro a v noci už není moc zima.

   Každopádně by to od Amíků byla značně dobrodružná taktika, protože jediné, čím to zákonitě skončí, bude předávání zbraní a výcviku Kurdům i v Turecku a tím přímý americký útok na svého „spojence“ Turecko. Zároveň budou muset platit islamisty v kombinaci se zločinci, protože všechny jiné síly se již přidaly k Assadovi. Znamenalo by to další spolupráci s Al-Kajdou/Nusrou/ISILem, jen pod jinou vlajkou. Přitom by neměli na situaci prakticky žádný vliv, jen by to všechno financovali a měli za to odpovědnost. Získání kusu pouště nic neznamená, pokud není volná cesta na sever a na jih, kvůli plynovodům a ropovodům – jen by trčeli někde v pustině a postupně odepisovali ztráty, dané přepady základny a zásobovacích tras. Nebo by je stálo miliardy letecké zásobování, jako to dělají v Afghanistánu, přičemž to k ničemu nevede.

   Pokud se Amíci ze syrské války stáhnou, musí to udělat tak, aby neztratili tvář a nezbláznili se jim domácí válkychtiví šílenci ještě více, pokud to je tedy možné.

   Líbí se 1 osoba

 12. blbíš napsal:

  Všimli jste si Bavorova Tweetu napravo – tý fotky těch, co to s námi mysleli a furt myslí dobře s tím Maďarem, kurva, vono to do sebe zapadá …

  To se mi líbí

 13. cobolik pacholik napsal:

  no ja cital,co robi novinar,ci jak ,alebo co jest napln,proste nejaky navod na poznanie,ci system novinara,cez nejaku skurvenu agenturu,keby ja tak robil,ci jakakolvek holota po tom bozom svete,bolo by uz davno po nas,vlastne som barz do toho ani nedosiel,bo barz zlozito napisane pritom to nie je 30 rokov dozadu,bo to bolo ine zradlo,ale dnes v dobe computers?,co viem naisto,jednu kurvu ojebavacku z henteho spravneho systemu vymenila este lepsia kurva prolhana,jasne nie vsetci novinari,s jazykom hada ,ale jak by som napisal o ciganoch,ze makaci ,kazdy vie ze z tisic jeden,s novinarmi to este menej by som povedal,bo tak jak za tej jebanej komuny novinar pisal nieco ine,co medzi holotou bolo jasne,to iste teraz,prolhana skurvena devka,clanok v nejakej plzni o MHD,to tak dolezity jak dazd raz do roka na sahare a to este s ojebom ,ze zadarmo mu vyslo,bo nebudem daleko od realie,ze teraz mame viac novinarov jak za komuny a viac tych workoholikov na hocijakych skurvenych statnych uradoch,jak mala zasrana komuna na tych svojich vyboroc KSC ci narodni fronty do kopy,to som isty,bo jak komuna skoncila,kde by boli ty jej workoholici robili,zacali urady prace,malo bolo,tak zacali socialne urady,zivotne prostredie a okresov to v tom cobolove sa narobilo aj z vacsich burakovov a co nezabudnem to premenovavanie ulic,namesti,skol,nemocnic,letisk(uz som cital,ze letiste ruzyne vaclav havel,tak chuj vie jak sa to vola),ciest oznaceni parkov,zmien predpisov a tych vykurvenych zakonov v mene demokracie a blaha vlasti kurva to na palici, a potom uz neviem bo som posiel do pizdy,len casom sa tu docitam napriklad o utvaroch na policii,ci asi 7 rokov dozadu,ze policajt sleduje demonstraciu a dohliada,aby recnik nepovedal skurveny lenivy deges,ale romsky obcan,na statneho cinitela,aby nepovedal,ze z kurvy syn,ale tazko pracujuci SLOBODNE zvoleny statny ojebavak,ktory od rana do vecera do uplneho ojebania pracuje pre svoj kraj a blaho jeho obyvatelov,to kurva bananistan.
  moze byt mi povedane,co tu drotariku otvaras tu klapacku?
  bo tak vidim,tak otvaram ten jebany bacovsky pysk. a prosim vyvratit,len pre boha nepisat banan,ci toaletak…nieco nove,len nie banan…(bo preco neznesiem ten banan,taka novinarka,ked umrela svorcova komunistka za pultem,co ja ani nevedel,ze taka kovana bola,tak sa kus zacal o nu zaujimat a zistil,bo aj poniektory disidenti o nej povedali,co komunu nemohli ani citit,ze rovny komunista bola a ta pizda, hned ked jej vybila tej prodejnej novinarskej kurve kartu z ruky,zajebala banan a to uz bolo asi 10 rokov,alebo viac od konca aurory a svetlych zitrku,bo jak som na nu kukal a hladal cokolvek o nej, a jak pojeba som nabil presvedcenie,ze taka za svojich umrie,na rozdiel od tych terajzsich workoholikov a spasitelov,co aj svoju mat predaju,nie toboz nejaky dom,ale dlha beletria a nezabudat palce,at to vodsjepa,jak sa mi to slovo paci…
  soudruzi nedavat palce ja nechvalim komunu,komuna kurva,ale svorcova z poza pultu pisem o nej,ta viac clovek u mna,jak nejaky sasa vondra,ci ten z kurvy syn klvana,toho musim dorvat,kurvu kolaborantsku,toho to kurva,keby som niekde stretol,musel by som jebnut,ten to kurva,ked zajtra na hrade bude heydrich,bude nehat s rukou hore…svorcova to som na beton presvedceny ta by mala mizivu zivotnost tak mi este jeblo,no nie lespie? napisem jak nejaky novinar,cez nejaku skurvenu agenturu,no povedzte?

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.