Jan Keller-19 aneb Černá hodinka


Volby rozhodnou

Vinou své geografické polohy to neměla naše země nikdy zrovna lehké. Mnohokrát v minulosti se stala kořistí těch, kdo právě expandovali. Procházela střídavě vlivem velmocí různých světových stran a byla tím posledním, koho se ptali, zda se mu to líbí.

Dnešní doba je po této stránce naprosto originální. Existují u nás poměrně vlivné či aspoň hlasité síly, které dávají všem velmocím okázale najevo, jak jsou trapné.

Číňan se od nás dozví, jak doplňovat určité ekonomické úspěchy ohledem na lidská práva. Je mu snad už jasné, jak bychom se my chovali vůči Tibetu, pokud by se někdy stal součástí našeho území.

Rusa držíme v šachu pomocí speciálně zřízeného vnitráckého odboru, tomu on rozumí. Jeho hackery vytlačujeme z jednoho ministerstva na druhé, takže chudáci nevědí, kde jim hlava stojí.

Američan už také dostal lekci. To, že si dovolil zvolit za prezidenta někoho jiného, než koho mu vybrala Česká televize, může mít ještě vážné dopady a Trump by se neměl radovat předčasně. Na rozdíl od těch, kteří ho u nás nemají rádi, ještě ostatně nedosáhl ve velké politice žádných výsledků.

Je to hezký pocit, ukazovat velmocím, jak by se měly chovat, aby  mohly počítat s naší podporou. Rozhodně bychom si ho měli  pořádně vychutnat, nemusí totiž trvat věčně.

To, jak dlouho se budeme moci cítit arbitrem světového dění, bude záležet na výsledcích letošních voleb. Bohužel nikoli těch našich.

Vloni touto dobou prakticky nikdo nepřipouštěl, že dojde k brexitu, a na Donalda Trumpa by si vsadil  jen člověk našimi médii hodně neinformovaný.

Zatím stačilo k držení pravdy mít po ruce tibetskou a ukrajinskou vlajku a možná ještě fotku Hillary Clintonové. Po příštích volbách v klíčových zemích EU bude možná nutno k tomu všemu začít ještě taky trochu uvažovat.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže, Černá hodinka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

95 reakcí na Jan Keller-19 aneb Černá hodinka

 1. bob napsal:

  Souhlas s článkem.
  Je těžko říct, zda záleží víc na výsledku voleb u nás nebo v Německu a Francii.
  Já mám takové neskromné přání.
  Aby TOP 09 zmizela ze scény.
  To už se sice nedozvím z ČT co tomu, resp. onomu říká Kalousek.
  Zatím probíhají u nás komická namlouvání (starostové s lidovci), kdyby vypadli obojí, tak mi rozhodně Herrman s Gazdíkem chybět nebudou.
  Zoufalá je i ČSSD (už se otevřeně namlouvá s komunisty). Když vidím, že si vybrali za volebního manažera Prouzu.
  Bude velmi záležet na vývoji uprchlické krize, jak volby dopadnou.
  Mimochodem blíží se volby ve Francii a v Německu a o uprchlících ticho po pěšině…..

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Má to háček – V Topce je máme pokopě. Když zmizí ze scény – rozlezou se do ostatních partají jako virová nákaza A VÍME CO TA DOKÁŽE… 😦

   To se mi líbí

 2. kočka šklíba napsal:

  Naprosto dokonalé, zvláště poslední odstavec 😀 .

  To se mi líbí

 3. vonrammstein napsal:

  Jo, tentokrát jo. Ostře a dobře napsaný.

  To se mi líbí

 4. tata napsal:

  https://nazory.aktualne.cz/komentare/sobotka-coby-spasitel-komunistu-chce-s-nimi-vladnout/r~b9a335aef50411e6a8cc002590604f2e/

  víte celkem mě irituje co celkem vystihuje co zde je dost jednotný hlas……….Zoufalá je i ČSSD (už se otevřeně namlouvá s komunisty). Když vidím, že si vybrali za volebního manažera Prouzu.

  Co teda od ní chcete?UNISIMO zde vypisujete jak se spojí s KALOUSKEM……sem jeden z mála co to vyvrací…….jedno je že to měla udělat dávno………když si přečtete tento článek je celkem jasné co se proti ní zvedne hlasů,místo aby ty levicově smyšlejicí psali ve smyslu konečně dostavají rozum je to zase špatně………neobhaju ji ale uzká spolupráce s KSČM JE JEN JEDINÁ SPRAVNÁ CESTA pro levici…..ten článek je toho doklad,nejdřive se snaží lidem namluvit jak budou spolupracovat s KALOUSEM A NE NEMALÉ procento lidí i zde to berou jako hotové,ted vytahují jak spolupráce s KSČM JE SPOLUPRACE s dáblem…….hlavně levicový voliči by si měli v hlavě srovnat co teda chtějí………nemyslím že by ji měli kvuli tomu volit,ale je tedno jestli je to zoufalství je to jen jediná cesta pro levici…….konečně jejich program je na 80 procent stejný………taky jí v těchto volbách volit nebudu ale řikám jedině spravné

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tato, jestli soudíte podle diskuse pod článkem, tak to nejsou žádní levicoví voliči. To jsou prostě lidi, kteří budou vždy a všude proti všemu, co kdokoli by chtěl udělat.To nejsou totiž ani pravicoví voliči. To jsou obyčejní hlupáci.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    ne myslel jsem to jinak,diskuzi jsem nečetl,vlastně jsem reagoval na tu větu co napsal BOB a co zde tak nák je prezentováno dost často I vy stím argumentujete……..JAKO ŽE SE SPOJÍ s Kalousem a že KSČM by ted byla hloupá kdyby snima spolupracovala.
    Ono totiž není podstatné co dělala čssd ale kam by měla směřovat.Prostě levicový volič by si měl uvědomit že to pravice potřebuje nejednotnost.Samozřejmě že ta spolupráce nepujde se Sobotkou TOMU ZVONÍ HRANA, ale jediná možnost je aby levice spolupracovala A TO SI MUSÍ PŘEDNĚ UVĚDOMIT politici co se prohlašují za levicové není doba si něco vyčitat.A NÁZOR co zde panuje že KSČM BY měla čssd poslat do hajzlu je naprosto chybný ano pojistit si to nakou smlouvou s pravidli

    To se mi líbí

    • tata napsal:

     A žadnou jsem tam nenašel asi to neumím nak rozkliknout…….mně jde o praxi jak se všemožně snaží všichni ji nasadit větší psí hlavu než je opravdu a bohužel plno zde to žere s plnou paradou……..je to stálá praxe ano masla na hlavě má dost,ale volby se bliží a tak je potřeba zveličit tu psí hlavu a to mě mrzí kolik lidí zde to žere

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Tato, diskuze se schovává dole pod článkem, pod reklamou a modrými odkazy označenými jako „Související“ jsou čtyři čtvercové ikony – pro sociální sítě f – Facebook, g+f – Google+, bílý pták na světlemodrém pozadí pro twitter, a kliknutím na tu poslední, šedivou s jakýmisi obláčky, se načte diskuze. A o nic jste, myslím, nepřišel.
      Fendrych by možná měl přestat psát o politice a mezinárodních vztazích, protože pokaždé, kdy to udělá, je z něj havlistický Kojzar, jak vystřižený z Rudého práva a obrácený naruby.

      To se mi líbí

  • karlik napsal:

   tato,
   dobrý den. čtu vás rád a většinou s vámi souhlasím. zde bych si ale s vámi dovolil nesouhlasit až tak, že to napíšu. domnívám se, že „náhlý“ příklon sralbotky ke komunistům není zapříčiněn levicovou příbuzností, ale (promiňte ten výraz) vychcaností. on má jistě průzkumy předvolebních preferencí (myslím ty necinknuté, ne ty, co jsou v novinách, i když i z nich se dá leccos vyčíst) a z nich mu musí být jasné, že top09 končí a tak zoufale hledá spojence ber kde ber. babiš je pro ně protivník, lidovci si plácli s gazdíkem a kdo jiný mu tedy zbývá? takže „bohumín-nebohumín“, v nouzi každej franta dobrej. já jen doufám, že komunisti na to nepřistoupí, neb to by byl jejich definitivní parlamentní konec. jako záložní „protestní volba“ jsou užiteční.
   karlik

   To se mi líbí

 5. kchodl napsal:

  Volby rozhodnou, ale jde o to, které.

  Rozhodující je, jak dopadne Trump a jeho vláda, od toho se odvíjí všechno ostatní.
  Ale v tomto směru to vypadá dobře.

  Uvidíme za dva měsíce, jak dopadne LePenka ve Francii, jak se bude rozkládat EUhjnije, jak budou šílet vítači v Reichu Německu a co Markela a nové německé béčko Schulze, v případě harpunování Makrely.

  Půvabné je, co naše jejich slavná levice-pravice ČSSD, kdy její pravo-fašistické křídlo TOP09 jde do kytek, levo-fašistické chtělo vyšplhat z propasti po KSČM, ale nevěsta byla nápadníkem odmítnuta. Jak půvabné!

  To se mi líbí

  • tata napsal:

   ANO CHÁPU že lidi jako VY SI TO PŘEJÍ A PODPORUJÍ,na to jste se názorově dost odhalil a to vubec nekritizuji Váš postoj je ZROVNA TAK OPRÁVNĚNÝ JAKO MUJ ,jen BY SI TO MĚLI uvědomit lidi mé FILOZOFIE proč to lidé jako VY PÍŠÍ………PROČ PÍŠETE KONKRETNĚ………..kdy její pravo-fašistické křídlo TOP09 jde do kytek,

   PROTOŽE skutečnost je at se jejich zlodějské zajmi občas propojili,to je o něčem jiném poctiví tam nikdo není a v kradení jsou jednotní všichni………politicky nikdy ČSSD SNIMA NESPOLUPRACOVALA ANI NEBUDE……….ukol pravice je otom přesvedčit a daří se to.

   Na to jste se promě jednoznačně odhalil a dost překvapil,a už Vás umím čist a ta nit jam je jednoznačná…….jste velice chytrý člověk dlouho mě to trvalo ale ta manipulace dávkovaní s argumenty je už pro mě čitelná

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Všechno vidíte ideologicky.
    ČSSD je fašistická strana, žádná levice to není, pokud vůbec kdy byla.
    Že sem-tam zvýší přídavky nebo tak něco? To z ní nedělá žádnou levici.
    Čím dříve zahyne, tím lépe. Pak se možná lidé proberou a nebudou pořád volit fašisty a vlastizrádce.

    To se mi líbí

    • tata napsal:

     TO je Váš pohled já VÁM HO NEBERU,JESTLI ZNÁS dvou někdo vidí ideologicky tak jste to rozhodně VY A NÉ JÁ……..ONO totiž vyloženě není ani jedna strana pravá nebo levá,uznávám že na straně levice je to bidnější,ono totiž hajit principy nic nenese obhajovat mamon je snaší ,proto bude vždy na straně levice nevyhoda protože penezi se dá lehce zkorupovat,navic když levicový idealista ochutná moc a čichne k bohatství malokdo nepodlehne.A TAK je to S ČSSD MALOKDO V JEJICH ŘADACH JE už stěmi ideali jenže musí se držet v určitých mantinelech které musí respektovat jinak přide o korito.Proto v celé historii je to tak,bud jsou ideali utopeny v krvi nebo zkorumpovaný,jenže ta idea nejde s cela pohřbít a proto lidi jako VY JÍ davají ruzné nalepky jako Fašistické atd nebot se bojí těch mas .JÁ SI NEDĚLÁM ILUZE nejsem fanatik ale jste už promě přiliš pruhledný trvalo to, proto této filozofii dávate nalepku ideologie ,jako že levice je mrtvá,zhoubná,a nesmysli jako že vždy pravice přišla stěmi soc. vyhodami.ANO DOBRO MALOKDY MUŽE ZVITĚZIT,TO jen v pohádkách,lidi mají v sobě zakodovano zákon džungle a někdo vic někdo min.Proto jsem realista.Proto každy soc. stát tak dopadl ale nebyt této ide byli by zde ještě otroci,nadeničina atd

     To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Nejlepší antibolševik je Neff, který dělal za normalizace to co dělal a pak se dostal k lizu při krádeži Mladé fronty. Havloidi jsou ještě větší bolševici než bolševici, tak dost dobře nechápu, jak hodnotí Zemanovu „bolševizaci“ ČSSD. Co je dobře vidět, hrozbou svobodným volbám a demokracii jsou havloidi, protože dodnes nemohou vydýchat ani zvolení Zemana, ani úpadek svých fašistických partají. Prostě všechno je naopak.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       To je fakt blbej článek, připadá mi, že autor tak 40 let hybernoval, a pak se probudil, napsal článek jak za reálsocialismu, přepsal hlavní role a chce být bojovníkem…teď nevím jestli za demokracii nebo proti komunismu.
       Dneska je každý kokot nějaký bojovník proti něčemu, co souvisí s demokracií či komunismem, a když to nesouvisí, tak co, hlavně že je to úderné.
       Teď jsem četl na PL…nějaká kráva, studentka FF chce společné hajzly a má nějaký feministický spolek, nebo mu předsedá, či co, a jak vyplývalo z fotek, nejdůležitější pro feministky je, chtít tady islám.
       Tak proč by nemohl kde jaký vocas bojovat za demokracii, i kdyby zastupoval i jen 3% názorovou menšinu, když tato menšina má svatou pravdu, a je třeba debilní voliče buď zrušit, nebo vyměnit, nebo „přesvědčit“?
       Sice nechápu, co to má společného s demokracií, ale když může být vrcholem feminismu islám, tak co by nemohl být vrcholem demokracie třeba zrušení volebního práva.
       Svět je divný, když TOP09 je pravicová, tak co by nemohla být ČSSD levicová…

       To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Brzy bude vrcholem demokracie na celém Západě výjimečný stav na neurčito, jako je to u Žabožroutů, či nezákonné domovní prohlídky kvůli slovním „útokům na islámské věřící“ a zabavování počítačů, jako v Německu. Zrušení volebního práva rasistům, xenofobům, homofobům a odpůrcům feminismu genderismu bude nepochybně následovat. Vrcholem demokracie – v novém pojetí – je otroctví islám a zákon šaria.

        To se mi líbí

       • oh napsal:

        Však má Evropská komis už našlápnuto správným směrem: „Obvyklá cesta do otroctví je, že vám nejdřív seberou zbraně, pak majetek, a nakonec vám řeknou, abyste drželi hubu a dělali, že se vám to líbí.“ (James A. Donald) A ještě něco pro sluníčkáře: Přílišná dobrotivost nás snadno uvrhne do otroctví. (Francois de la Rochefoucauld)

        To se mi líbí

 6. anonymouse napsal:

  Částečně OT …

  Past na kanárka (Canary trap):

  Past na kanárka je způsob, jak odhalit kudy unikají informace. Metoda je založena na tom, že každý podezřelý dostane jinak pozměněnou verzi citlivého dokumentu a poté se pozoruje, která verze unikne.

  ———

  Na Internetu se šíří dokument Implementing the President’s Border Security and Immigration Enforcement Improvements policies (Trump-National-Guard-Draft-Memo.pdf). Jako první jej zřejmě získala agentura Associated Press, od které jej (bez dalšího ověření) převzala masmédia – včetně The Guardian.

  Z The Guardian dokument dále převzaly (bez ověření) Britské listy, a zveřejnily stručný výtah pod názvem

  Trump uvažuje o používání amerických národních gard pro zatýkání imigrantů

  Návrh memoranda požaduje bezprecedentní miliariazaci (sic) zatýkání nezdokumentovaných imigrantů v mnoha amerických státech

  Opatření se má týkat nejen čtyř amerických států, které hraničí s Mexikem, tedy Kalifornie, Arizony, Nového Mexika a Texasu, ale i dalších sedmi států na hranicích těchto čtyř, tedy Oregonu, Nevady, Utahu, Colorada, Oklahomy, Arkansasu a Lousiany.

  Mluvčí Bílého domu Sean Spicer tuto informaci popřel, dodal, že se o ničem takovém „nyní neuvažuje“, avšak odmítl vyloučit, že se o takovém opatření v Trumpově vládě jednalo.

  ———

  Až potud nic neobvyklého.

  Na Twitteru se nicméně šíří informace (neověřená!!), že jde o výše uvedenou past na kanárka – neboli, že dokument – který byl formulován tak, aby byl dostatečně kontroverzní – existuje v několika mírně odlišných verzích, tj., jde o záměrnou desinformaci, kterou Trump vytvořil se záměrem odhalit viníka úniku informací.

  O pravosti výchozího dokumentu pravděpodobně nelze pochybovat, ale pokud skutečně jde o past, tak Trump je – opět – o krok (to přinejmenším 🙂 ) napřed (a masmédia jsou – opět – pro smích 🙂 ).

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Přál bych si, aby to byla skutečná past a aby rychle sklapla.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Čekal bych, že uniknou všechny verze, protože Fašington.
    Možná jde o úplně něco jiného – pastičku, ale jinou, které se říká falešný zajíc.

    To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Velmi stará, ale pořád velmi účinná metoda. Nemyslím si, že by se Trump k něčemu takovému momentálně opravdu chystal. Jeho protiimigrační dekret narazil na soudy a narazí i na Kongres. Není zatím tak pevnej v kramflecích, aby situaci takhle vyhrotil. Podle mě se jedná o průzkum bojem. Po vyhodnocení reakcí si bude jistější, co si může dovolit.

   To se mi líbí

 7. kchodl napsal:

  OT:
  Prý dnes EUhnijní „parlament“ schválil rezoluci o vytvoření euhnijní armády a ministra financí EUhnije.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Jedná se o dokument, který předložil Guy Verhofstadt (bývalý belgický předseda vlády), jde o reformu EUhnije k větší centralizaci – „kolektivní rozhodnutí“ (tj. diktát komise) budou státy povinně „implementovat“ bez možnosti odmítnutí. Také se schvaluje zřízení ministra financí EUhnije a kroky k vytvoření EUhnijní společné armády.
   Schváleno 283 hlasy, proti 269, absentovalo 83.

   Tak nevím, přijde mi to zásadní a nikde se o tom nic moc nepíše.

   To se mi líbí

 8. oh napsal:

  Ještě že toho ministra Mládka, u kterého Sobotka nevidí důvod ho odvolávat, máme.
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/velke-firmy-si-mohou-za-tarify-vyjednat-slevu-spotrebitele-n/r~b4b12d00f50c11e6a3fa002590604f2e/
  U Babišů musí být nadšením bez sebe, že jim socani takhle přihrávají voliče..

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Na druhou stranu, v tomhle má Mládek pravdu – až na to, že by neměla platit výjimka ani pro firmy, což jako správný socan, který maká pro velký kapitál, v návrhu ponechal.

   Nejsme na arabském trhu, aby měl každý jinou cenu, navíc tohle všechno je právě ten důvod, proč u nás jsou mobilní služby nesmírně předražené: státní správa a velké firmy dostanou velké slevy – čím větší firma, tím větší sleva – a celý ten cirkus platí malí spotřebitelé vysokými cenami.

   A kdo telefon nebo mobilní internet soukromě více potřebuje, musí strávit hodiny neustálým sledováním cenových nabídek, telefonováním s „obchodníky“ a přecházením mezi operátory – aby z nich vyrazil nějaké akceptovatelné ceny.

   V normální zemi by je dávno někdo zažaloval za nerovné podmínky na trhu a musel by to vyhrát. Je to doslova zvěrstvo.

   Takže moc nechápu, čím by se zrovna tímhle přihrávali voliči Babišovi, spíše snad naopak, ne? Možná snad proto, že Mládek je tak profláklý ksicht, že když s něčím vyleze, každý čeká něco hrozného.

   Stávající stav přitom produkuje velké národohospodářské škody, protože nikdo nemůže zavést normální celoplošné internetové služby pro mobilní zákazníky, jelikož lidé na neomezená mobilní data obecně finančně nedosáhnou. Takže i když konečně v ČR jsou rychlé mobilní sítě, pro bysnys se to nedá použít – většinou mají neomezená data zapnutá jenom velké firmy a státní správa, a to na firemních mobilech, které jsou čím dál častěji zamknuté jen pro pracovní úkoly (nějakým nadstavbovým bezpečnostním softem, třeba od Citrixu). Lidé na mobilech počítají každý bajt a mobilní internet používají víceméně jen mladší ročníky na sociální sítě, jinak jedou všichni jen přes Wi-Fi a mobilní internet vypínají, i když si nějakou základní sazbu platí.

   Nejde jen o mobilní data – i prosté mobilní telefonování je tak drahé, že lidé netelefonují, místo toho používají např. Skype přes Wi-Fi, když už mluví z mobilu. Nebo prozvoní někoho s neomezeným tarifem či mají nějaký tarif s neomezením voláním na pár čísel.

   Osobně jsem všemi deseti pro, jen tam značně chybí – čímž je to na půl cestě – zákaz „vyjednávání ceny“ i pro firmy a státní správu. Taková věc měla platit už 20 let, včera bylo pozdě.

   Nelze oponovat nějakými volnotržními bláboly, protože mobilní sítě jsou plošná exkluzivní služba, počet pásem je omezený a navíc operátoři nejsou normální firmy, dostávají od státu subvence v mnoha oblastech, například volné pozemky a slevy na umístění vysílačů.

   Soused také nemá 20x levnější dodávku vody nebo neplatí menší daně, jen proto, že má kámoše ve Veolii nebo na finančáku (s tím finančákem to na kamarádech závisí, co si budeme nalhávat).

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Ano, přesně jste to vystihl.

    To se mi líbí

   • oh napsal:

    Myslím si, že právě proto „jen tam značně chybí – čímž je to na půl cestě – zákaz „vyjednávání ceny“ i pro firmy a státní správu. Taková věc měla platit už 20 let, včera bylo pozdě.“ Tím je to polovičaté pseudořešení a troufám si tvrdit, ze pokud firmy budou moci dál dostávat podpultovky, s ceníkovými cenami pro běžné spotřebitele to nehne ani o halíř dolů a ještě tím možná nasere všechny, kdo si nějakou výhodnější cenu zatím vyjednali – pochybuji že by si operátoři odpustili příležitost jim ty ceny – s neprůstřelným odkazem na zákon – zase „vylepšit.“ A když se „vláda“ domáhá zrychleného projednání ve sněmovně a tedy nemožnosti podávat pozměňovací návrhy, nikdo tu Mládkovinu ani nenapraví, protože nebude moci. IMO měl Sobotka Mládka vyhodit už po tom, co se jeho ministrantsvo tak hezky tancovalo kolem Pflégrova (ANO) přílepku, nebo při nejhorším poté, co zapomnělo přidat do návrhu novely ono nepodstatné senátorům naslibované zrušení tohoto protispotřebitelského paskvilu.
    http://www.lupa.cz/clanky/kauza-oklesteni-prav-spotrebitelu-jak-prolobovat-zakon-senatem/

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     V krátkosti: socan v akci.
     Pro velký kapitál všechno, sveze se s tím i establišment. Normální lidi to zaplatí, ale všichni stejně.

     Mládek je prostě v té správné staně – proč by ho Sobotka vyhazoval? Dělá, co má dělat. Škodit živnostníkům a menším firmám, sypat na hromadu pro koncerny, velkokapitál a státní správu. Odrat „obyčejné lidi“. Mládek, jednička s hvězdičkou.

     Śkoda, že se ten zákon pravděpodobně nepovede opravit o zákaz zvýhodněných smluv s firmami a státní správou – ceny pro všechny stejné. Protože k rozdílným cenám není nejmenší důvod.

     To se mi líbí

      • oh napsal:

       Tomu bych moc nevěřil, protože Sobotka zdatně přizvukuje Mládkovu vymlouvání, že „on ministr nic, on muzikant a za všechno může ČTÚ a ÚOHS.“ A to by IMO naznačovalo, že si ho hodlá v týmu nechat, (blijící smajlík) možná v rámci nějakých zákulisních čachrů o udržení Sobotkovy předsednické sesle.

       To se mi líbí

       • oh napsal:

        jak to vypadá, s Mládkem jsem se sekl a Dočekla to odhadl správně. Podle naší jejich ČT Sobotkovi mediální poradci doporučili Mládka odvolat a ten vzorně poslechl a navrhl jeho odvolání ke konci února.

        To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   správně to pojmenoval „….kán“,ministerstvo pro operátory.

   že je mládek pako je známo,ale ale …..toto je snad ještě horší než ty individuální slevy.

   Podnikatel nepřiznal 7 korun na dani. Finanční úřad mu napálil 30 tisíc

   https://echo24.cz/a/wrUJM/podnikatel-nepriznal-7-korun-na-dani-financni-urad-mu-napalil-30-tisic

   To se mi líbí

 9. NavajaMM napsal:

  „…bude možná nutno k tomu všemu začít ještě taky trochu uvažovat.“
  Zrejme nielen v EÚ. Je bezpečnostná konferencia v Mníchove. USA tam pošlú McCaina… a on ventiluje na medzinárodnej scéne svoju vnútropolitickú frustráciu.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Tak to není bezpečnostní konference, ale nebezpečnostní konference, pokud je tam McCain. Je totiž předsedou něčeho jako bezpečnostní výbor Senátu USA, tak tam jede služebně přímo z titulu své funkce.

   Úsloví „kozel zahradníkem“ dostává nový význam.

   Liked by 1 osoba

   • NavajaMM napsal:

    🙂 chápem, že tam McCain musel. V podstate sa divím hlavne jemu. Ja napríklad môžem mať tisíce výhrad voči Kiskovi, Ficovi a kdekomu, ale mal by som zábrany to verejne rozoberať pred ľuďmi z iných štátov, z ktorých niektoré môžu byť nepriateľské.
    „Kozel záhradníkom“ sedí dokonale.

    To se mi líbí

 10. Berkowitz napsal:

  Kdo byl odposloucháván?:

  Vracím se ještě k odstoupení generála Flynna z okruhu nejbližších Trumpa.

  Dělo se to na základě obvinění, že měl rozhovor (Flynn) s Ruským velvyslancem.

  Zbývá jen dopovědět, kdo byl odposloucháván, jestli Flynn, nebo ruský velvyslanec. Obojí je špatně a ukazuje, jak snadno CIA odstřelí každého, kdo se jí bude nepozdávat.

  To se mi líbí

 11. cobolik pacholik napsal:

  ja po vojne nezil a stale dumam,preco vyhrala komuna slobodne volby,bo naozaj boli slobodne,dosiel som jenoucho k zaveru,po vojne je vzdy bieda,vojna postihla celu europu,bola politicky rozdelena uz pred koncom vojny,ale neda sa povedat,ze by rusi mali taky vplyv po vojne u nas,hoci nas oslobodili jak mali potom,pripomina to dnesnu dobu,ale dlhsie trva,skoncila tiez vojna cold war,jasne obete podstatne nijake,tak jak gazdovali strany jak sa asi obohacovali a kradli,jak tie teraz po tej cold war,preto zakonite vyhrava ta strana,dalej demokrat sa teraz brani lepsie jak komuna zaciatkom 50 rokov,nemorduju,ale kurva cigania lepsie jak od zvezdy,vidia,ze je to s nimi v hajzlu a nezarflexuju,ze oni su samy na vine a pepici volia nejakeho kamikadze,ale ten pohyb to nie je len v pepikove v riti vyhral demokraticky clen perestrojky,frau merkel to ma spocitane,cajickari z poza la manche,sa urvali,galsky kohutik,to ma maqlem vojnovy stav v benelux to tiez proti demokracii,traktare to cely cas ich obvinuju z kybernetiky,bo kurva im barz dobre ide plus z poza murika ty udavaju tempo jak kurva,proste kolebka demokracie a jej prizdisraci kolabuju,bo na hovno gazdovali,preto teraz strasia,ani nie komunou,ale na trumpa nepovedia ,ze populista,ci kdekolvek,kto nieco drista,uz je populista a oni kurvy samy takych vyrobia,oni vyrobili maliara z osteraich,ktory nastartoval reich,za co muselo zomriet miliony nevinnej holoty,kurva nech drzia picu,bo samy sebe na vine,cokolvek nech sa stane,len nech na maliarov pozor,pricom oni to aj ukazuju,ale ze kurva samy ojebavaci to uz empatia nijaka.
  jak furt expertny rozbor som podal hlavne polopaticky a palce,najmenej 20,akekolvek mne jedno hlavne aby boli,col a in to je a este na morave bude novy kroj sa nosit kimono,to kurva na palici,fabriky,voda smetie to nic nie je vase a este oci vam otvara sikmooka kurva z pod kvitnucej visne,cobol ma najmocnejsiu stranu v pepikove a kamikadze robi poriadok to kurva,nemam slov….

  To se mi líbí

 12. tata napsal:

  karlik napsal:
  18.2.2017 (11:20)
  Děkuji za reakci a protože každý chlap je i ješitný potěšilo že mě někdo čte a dokonce rád.Ještě jsem VÁS ZDE NEZAZNAMENAL TAK odpovím ze široka snad to pochopíte nebot mé psaní je problém jak jistě víte.

  Možná se budete divit ale nehodlám VÁM OPONOVAT,respektive asi trochu ano ,ale v hrubých rysech mohu souhlasit co jste napsal…..ale já to psal s trochu jiným záměrem než jste to vyhodnotil to je vystiženo touto větou…………..

  ..Samozřejmě že ta spolupráce nepůjde se Sobotkou TOMU ZVONÍ HRANA,
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  JINDY jsem psal že je potřeba změnu v ČSSD ALE MOC V NÍ NEVĚŘÍM………A ZA TU změnu považuji výměnu předsedy ,,tady je první kámen úrazu,, koho STĚCH ZNÁMÍCH mě nikdo nefascinuje jako lídr jedině FOLDYNA ovšem jestli má na lídra to nevím.1/Takže obměna vedení nutná,2/a úzká spolupráce s KSČM TO JE základní předpoklad změny. BOD 2 bude celkem těžký nebot se snese lavina štvaní a to by mnohokrát zesílilo jestli by měli možnost jit spolu do vlády a i ze strany spojencu to je třeba si uvědomit přesto jestli stojí o voliče jako já je to nezbytné i za cenu nemalích problémů.

  Stačí si jen uvědomit co i zde je lidí jak umně vedou určitou nalejvárnu ve smyslu jak je levice zhoubná.jE JICH ZDE VICE ale budu jmenovat dva nebot tak nák prezentují dvě trochu odlišné pozice.Mužu se mylit nebot to člověk muže zjistit jen z diskuze ale na to se podle mě odkryli dost.

  1 je naprosto zřejmí a jeho názory jsou celkem dlouhodobě čitelné…..zde je jasné že vše levicové vněm vyvolává pocit vteku které ventiluje scela jasně.Je to taková čistá nenávist,kde podle toho co piše a jak ztrací nervy je ve své podstatě stejný co vyčitá jim jen s obrácenou polaritou.Kde k té nenávisti přišel jestli je něčím pochopitelná ,ospraveditelná to nevím………samozřejmě tato nenávist muže byt jen pochopitelná ve vyjimečných připadech,ospraveditelná nikdy……protože muže činit zase jen stejné zločiny které odsuzuje.

  2 Tento člověk je uplně jiný žije ve světě co plno lidí nikdy nedosáhnou aspon z náznaku a utržků .Zde je celkem pochopitelné že to mu žadný socialismus neposkytne,možná jen kdyby byl naký papaláš na to by asi neměl žaludek ,piši asi neznám ho jen s psaní.Prostě jeho FILOZOFIE JE JINÁ…….JAK JSEM napsal jinde nedá se oni napsat ani že je lepší ani horší.Jedině co se jí dá vyčíst že je přesvedčen že ta jeho FILOZOFIE je jedině správná. A viditelně protože je velice chytry,ý umně manipuluje s argumenty to už jsem popsal jinde.

  Pak je zde plno levicově respektive spiše levicově orientované kteří celkem plně nevidí tu jemnou manipulaci ve smyslu prostě by chtěli ČSSD JAKO RYCHLÉ ŠIPY……..COŽ BY BYLO v pořádku v dokonalé společnosti.At je ČSSD SEBEVÍC PROHNILÁ………v těch uplinulích rocích jasně prokázala že nebyt jí bylo by zde hůř…….ovšem její přínos toho menšího zla se neustále zmenšoval ,navíc zde vyskytl další obrovský problém IMIGRACE,který je zavažnější než soc.otázka a tam šlape jako slon v porcelánu.Tudíž jak jsem napsal je stale min volitelná protože neposkytuje to menší zlo co dosud to by musela ktěm 2 bodum přidat ještě jasné stanovisko ne migraci……a současná spiše vyznivá jako ano.

  Víte s čím jediným nesouhlasím s VAŠÍ REAKCE…….já jen doufám, že komunisti na to nepřistoupí, neb to by byl jejich definitivní parlamentní konec. jako záložní „protestní volba“ jsou užiteční.

  Nebot ROZUMNÝ politik nikdy nejedná podle toho co mu kdo udělal,podrazil ale nastaví si podminky aby ho už tak nepodrazil ale nejedná jako ty mě minule já tě ted mám v zadeli ,jedná v zajmu toho za co bojuje a tam jinde třeba KSČM nemá nikoho jako pro ČSSD měla byt spolupráce S ksčm navzdory všem.

  Navíc si uvědomte že vždy jsem měl jakou takou představujak mužou volby dopadnout a vždy mě to i vyšlo tak jak jsem psal proč ,koho………To vtěchto volbách absolutně nejde odhadnout…..defakto každá volba bude špatná,nejasná .

  Ted se ktomu přidal i Babiš………uvědomte si kdo teda bude ským vládnout,kam povede tato nestabilita když každý tvrdí že stím né,oni na to nedoplatí jen my.Proto nemohu souhlasit že bez nalosti situace něco předem kategoricky odmítnu.

  Konečně to je cil rozhádat vše co se dá aspon trochu považovat za levicové ruznými nalepkami,a je to učinné jak vidno…….rád budu když budete reagovat zde nebo třeba na meil který má PAN Bavor,DAL BYCH HO SEM ,neskrivám se piši i kdo sem i kde bydlím ale v dnešní době Vám lidi meilem mužou i zavařit takže proto ho nedám sem

  To se mi líbí

 13. cobolik pacholik napsal:

  hele soudruzi,je unor a komuna je v tom case najviac col a in,pre hocijaku prodejnu kurvu tam,co sa nazyva strana,ja tote vase riesenia a kuky citam asi 10 rokov odvtedy mam computer,vzdy na jednu kopu,nova strana,nedaj boze s komunistami,hente sa pocmarali za volebny cas a tam musite uznat pepici,tam to je pocmarane odkedy ja vnimam ten bozi svet,zvezda to sa neda prekuknut nastavala a mala vzdelanu holotu ja sam jej produkt,co sa v riti nestratil a nebehal som tam a ani nemienim behat s engelsom na flage,ale toto je pravda o tej komune,ty novy to co komuna tolke roky budovala s nasimi rukamy,bo sama jej zakladna by bola tak srac postavila na tych stavbach,to rozjebali v prach,za co ich nemozem ani citit,tych ludskopravnych,ze sa potom nestitili,tak ja sa stitili tej zvezdy zobrat a obahatit sa na jej vysledkoch,vlastne nasich,ale komuna provadila,oni to provadia do pizdy,vysledky su,bo vedia,ze nejaky honsu hoikada moze zasadnut v parlamente,nestacilo,im,ze ked kharl s knirkem nedostal hlas ,oni pisu,ze ho volila nevzdelana buranska holota z tych zajebanych vesnic ceska,to toto iste,ked soudruh mi dristal,ze nie som ieologicky col a in a som naladeny proti narodni fronte,kurva ,vy stare krabic toto nevidite,ze to sa tam len tak mota od plota do plota roky?ze len ojebat a ked vyjde v alsich volbach,dalej ojebat tou svojou stranou tu holotu? sak tam kurva sa nic nemeni,len ojebavak s tou svojou skurvenou stranou,pride druhy po prvom ojebavakovy,co ma koplo na news cz,ze ukazuju fotku pekne pobliekanej v narodnych krojoch tej hladovj north sikookej holoty,ze sa na zimnom stadione neusmieva,bo ma narodedin ten ich sogun stokilovy,to okate zavavazanie tej prodejnej prolhanej novinarskej devky,oni to lepsi od tych komisarov politickych,to viac vygumovana skurvena holota jak nejaky vymastenej soudruh,cely cas s komunisty ani bohovy,ale preco naraz komunista star,toto nepovie kurva jena prolhana,ja uz skor pisal nastala doba maliarov jak ten z osteraich a novych vodcov proletariatu,bo ty uz 30 rokov ojebuju lepsie jak komuna a nebude na svojom vyslni dlhsie od komuny,ani hovno,bo proc?pepici,bo vyzera,ze lepsie kurvy jak ty od zvezdy.ja jak cezpolny,ked citam,jak pred volbami sa otvorene fusuje,aby sa udrzal a spoji sa kymkolvek a nikde v tv nepocut,takeho experta jak ja,co by rovno povedal,co sa teraz ty kokot chranis a mas obavy,kukaj jak si robil,jednoduche jak svina a prosim len mi nepisat,ze to zlahcujem,ze neam politicky nadhlad,bo do oci bije toto,co tu pisem a jedem palce,musim kuknut jak mam predtym ci sa oplati pisat…ooo kuknul som malo palcov zlepsit sa pisal som,ze aspon 20,bo ja nie kandidat ja lidovej dristac comprende?

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Čobolík, myslím, že ti rozumiem. Ako hovoril ten námorník v Tarzanovi: „Ja myslím, že velmi skoro velmi fúkat velmi silný vietor.“

   To se mi líbí

 14. cobolik pacholik napsal:

  musim at vnem tu,ze som az teraz cital po sebe a sam to nejak nemozem ponat,co ja tam napisal,bo dojebane docista jak gramaticky,preklepami a stylovo to neni nazvu,takze tu palce nebudem mohol cakat to musim unat,poumam co dalej,idem dumat.

  To se mi líbí

 15. cobolik pacholik napsal:

  aj toto som dojebal,to kurva…

  To se mi líbí

 16. tata napsal:

  hele vojno aspon nejsem sám kdo to dojebává

  To se mi líbí

 17. tata napsal:

  A dost často jsem dělal s kluky ze Slovenska,ale Vaše Slovenština je pro mě teda velký oříšek,dost často vtom plavu

  To se mi líbí

 18. cobolik pacholik napsal:

  ja nepisem sarisky daktore veci,hej jak som napisal daktore,ale to mozno rozumiet bo po cobolsky poniektore a po cesky nektere,ja mam preklepov jak kurva a v tej salenej siske to ma hned napada milion veci a vsetko to pisem dokopy,hlavne prirovnavam a potom to nema hlavu ani patu,jasne,ze ja si sam vsimnem,ze niekto nieco seknul,ci preklepol,ale ja to teraz ostatny drist som sam mal problem ,co chcel basnik rict a vy my date nejaky palec?kurva nenormalny ste,to vychodnar nepojme a nie cech,bo naozaj som to namiesal .
  PS.naozaj sa cudujem,ze niekto tomu rozumel,ja pochybujem a tato nebud z toho na vetvy jak pisem ja sam neponal a ja niky v zivote tu nedal nejaky palec 2 roky na letisku som ho puzival a odvtedy v nejakej diskuzsii ani bohovy,to technicekho razu vec a nie vec oznacenia dristacky a este tej ostatnej litanie,co som napisal?sak to docista blud som nacmaral,keby som ho nejak zosuladil do nejakej rozumnej reci,co sa mi nechce,by to nebolo toto iste co predtym,asi tak

  To se mi líbí

 19. Cech napsal:

  Volby rozhodnou – > lépe a mnohem přesněji je možné se vyjádřit o tom zdali si udrží penězovody dosavadní elity, nebo budou donuceny přenechat své pozice jiným.
  Osobně se domnívám že souboj Kellnera a Babiše o České zdroje nebude tak drastický jak se v minulém roce předpokládalo.Je naprosto zřejmé že Kellner své potřeby které pro něho jak je výše v diskusi popsáno ČSSD již zabezpečila a dále je zbytečně stupňovat nebude.
  Kellner se vždy choval v souladu s teorií možného a co si vzpomínám, tak za hranu možného vstoupil max 2 – 5x na rozdíl od divokého Andreje.Kelner např. musel odstartovat předepsané posilování € v souladu se svým nákupem telefoniky, nebo udělat z Čechů kretény při nákupu O2 arény atd. . Z daného je patrné, že okrádá lůzu velmi kultivovaně a promyšleně, jeho manipulační tým se vyhýbá podobným excesům jako je Čapí a jiné hnízdo, emise a nákup Kalouskových 1 Kč dluhopisů a jiné maloobchodní spekulace.
  No a potom je zde naprosto nezbytný mediální volební souboj :
  a) Babiš x whistleblowery a vítězství ČSSD.
  b) Občanští demokraté investují 80 milionů do kampaně k podzimním volbám, v nichž si za hlavní cíl vytyčili zastavení a výměnu současné levicově-populistické vlády.
  c) Koalice lidovců se Starosty má jistých deset procent hlasů, proto o podobné koalici také vyjednává koalice ODS se Soukromníky, kde figuruje loterijní magnát Ivo Valenta.
  d) Realisté pod vedením Petra Robejška své cíle nesnižují. Jejich lídr a mentor se sešel s Andrejem Babišem (zde se jedná o mediální podporu). Politolog Robejšek se dohodl i s miliardáři Dospivem a Passerem, kteří Realistům vyjádřili podporu. A to i finančně.
  e) No a ČSSD zabezpečila na ministerstvu vnitra vedeného Milanem Chovancem od února specializovanou skupinu na ochranu voleb. Je součástí Centra proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH).
  No a na závěr se jak Babišovy, Bakalovy ale i veřejnoprávní manipulační prostředky uchechtávají a mají z toho opravdu plezír, jak si Okamura s Fialou půjčili 18 milionů korun.
  „Tento úvěr bude základem pro financování volební kampaně ve volbách do Poslanecké sněmovny. Na žádost banky ručí bance za úvěr osobně svým majetkem jak předseda hnutí Tomio Okamura tak i místopředseda hnutí Radim Fiala.“
  Prostě oni si půjčí na volby nějakých 18 mega což je téměř pod rozlišovací úrovní třeba i takové TOP 09 ta má 75 mega a ODS ta má prozatím oficielně 80 mega,Gazdík s KDU- ČSL má prozatím oficielně 90 mega a lze s úspěchem předpokládat, že ANO půjde papírově na 90 mega ale ve skutečnosti tak na 160 -180 mega, no a Japončík si půjčil 18 mega a myslí si že uspěje.
  No prostě mají s toho naše doposud vládnoucí elity doopravdy srandu.
  Tak uvidíme jestli je naše společnost dostatečně vyspělá, nebo bude platit tak jako doposud, že vlastnictví manipulačních prostředků je zárukou neomezené moci.

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   toto dobre napisane hlavne ostatna veta,ale je tu dost problem,ze takych co vedia porovnat a zili v inom systeme,ci si vsimaju aj ine systemy inde a pouziju svoju palici,bo ked fanda toho skurveneho slova WOW a hier nintendo,tak to bude jasne,ten kto ma viac penazi a zatial okrem prezidenta,co prvni vlastovka,to vzdy tam fungovalo,aspon za ostatne 10 rokov,co citam cz.

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Když procházím rozpočty staveb a koriguju je ve snaze škudlit a pak čtu ten Čechův přehled – mega sem/mega tam … pak si říkám, že pěkně jsme tu demokracii vožužlali! Mnohým furt nedochází, že ty napůjčený prachy taky někdo bude chtít zpátky i s úroky, který nikdo předem ani nezná (samozřejmě nejen v penězích). A kdože ten cirkus a to co z něho vzejde všechno nakonec zaplatí? Budeme to zase my blbíši a naše vlast, z který nám zase něco ubude.

   Dyť je to křišťálově čistý, vlastně jasný, takže jděte s nějakou levicí či pravici, nebo jinými kočkopsy do háje, protože vo to tady nikdy nešlo, nejde a obávám se, že asi i dlouho nepůjde.

   To se mi líbí

 20. tata napsal:

  Dyť je to křišťálově čistý, vlastně jasný, takže jděte s nějakou levicí či pravici, nebo jinými kočkopsy do háje, protože vo to tady nikdy nešlo, nejde a obávám se, že asi i dlouho nepůjde.

  není a nikdy nebylo křištalově čisté,a naopak vždy šlo a půjde a jedno jestli to pojmete do slov levice a pravice to jsou slova která to jen zjednodušují……..klidně se to dá nazvat jinak……jde jen oto jestli ta většina se nechá manipulovat menšinou a vsugerovat jim že tento boj není a nemá smysl a bohužel ktomu přispivají lidé jako VY……..JE TO linie pokroku v historii…..to co píšete jasně popírá historie,kdyby lidstvo přijalo to co pišete byla by zde prvobitně pospolná společnost.

  Křištalově čisté nikdy není nic je tam vždy mnoho nuancí ,možností a slepích uliček…….život není nikdy křištalově čisty a není čisté zlo ani dobro.JEN SE nesmí brát to levo pravé vnimání jako dogma,něco co je zasadní a svaté,Jako ted je duležitější zvládnout migraci a stím spojené……..ale bylo by nebezpečné na řešení tohoto ted nejduležitějšího zapomenout nebo tvrdit že ted není na programu to pravo levé.Ve smyslu že dost často v histori pod pláštěm řešení duležitého programu se dopustilo ho zlikvidovat všemi prostředky které ovšem byli umně využity na ořezaní jakych koliv vybudovaných soc poměrů.

  věty tohoto smyslu jsou scestné,a jedno jestli se použivají za nákým učeem manipulace nebo jen že dotyčný nechápe to základní,nebo vyznává jinou filozofii…….je duležité této masaži nepodlehnout a ohrazovat se pro ti ní……..dokud exzistují peníze a hmotné statky vždy pujde těm u moci udržovat lidi vtomto duchu,bud je rozhádat,nebo určité skupině hodit kost,roset zavist…..rozděl a panuj…….

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Mnohým furt nedochází, že … původně jsem to nechtěl psát vůbec adresně, ale byl jsem přesvědčenej, že se ozvete, protože je to jako obvykle, že Vy o koze a já o voze, ale přeju Vám jinak, aby Vám lidi jako já tu snahu většiny nenechali manipulovat menšinou a vsugerovávat jim, že tento boj není a nemá smysl“.

   To se mi líbí

 21. tata napsal:

  no mohl bych bazírovat na tom jak na jednu stranu ….

  ..původně jsem to nechtěl psát vůbec adresně, ale byl jsem přesvědčenej, že se ozvete, protože je to jako obvykle, že Vy o koze a já o voze,

  takže adresně………dobře.

  tvrdíte že já o koze a Vy o voze……….zajimavé………..VY PÍŠETE……Dyť je to křišťálově čistý, vlastně jasný, takže jděte s nějakou levicí či pravici, nebo jinými kočkopsy do háje, protože vo to tady nikdy nešlo, nejde a obávám se, že asi i dlouho nepůjde.

  JÁ ODPOVÍDÁM že nic není křištalově jasné……..ani ten uvodní odstavec……vždit je právě o té filzofii provo levé……bud vše ojebat a nakrást,nebo hspodařit v zájmu celku…….A JSME ZASE u té filozofie životní pohledu.

  kdy část lidí tvrdí že za socialismu to ojebavaní bylo horší druhá že lepší……to samozřejmě je jen zjednodušeně……..kde je teda koza a vuz?

  Já oproti VÁM A PODOBNÝM,NEPIŠU že muj pohled je jedině spravný,je to FILOZOFIE pohledu na život a to nijak nevyargumentujete.

  UVEDU jen jeden přiklad jak nic není křištalově čisté………Nedavná diskuze na Babišovi DLUHOPISY……..ABY jedna strana to považovala za normalní využité přiležitosti,naopak druhá ukazovala na moralní aspekt…….OPĚT JEN filozofie života.

  Ano vždy se budu ozývat když někdo bude tvrdit že to není pravo levé……….nebot jinak přeloženo FILOZOFIE ŽIVOTA,UHEL POHLEDU……….A NAVÍC pravo levé je široké spektrum které má každý jinak,muselo by se u každého definovat co stím myslí …….je to zjednodušení použit jedno slovo.

  kDE jsem reagoval na něco jiného?

  To se mi líbí

 22. blbíš napsal:

  …a co s tím má co společného to, s čím si přítel Čech dal takovou práci a dokonce po bodech detailně rozvedl ve 23:06?
  Jste šťastnej člověk, když dokážete to shora uvedený nazývat filosofií života, nicméně to neznamená, že Vám závidím.
  A pokud si furt myslíte, že … někdo bude tvrdit že to není pravo levé……….nebot jinak přeloženo FILOZOFIE ŽIVOTA,UHEL POHLEDU…, tak se pokuste zamyslet POUZE (až do trpkých důsledků) nad těma napůječnýma 18-ti mil. Kč Tomia Okamury (kterýmu to i mnozí zde hodí pro naprostou nevolitelnost tradiční levice či pravice)!
  Usuzuju podle sebe, půjčit si já někde 18 mega a prohlašovat o sobě, že tak činím v zájmu druhejch, tak si myslím:
  a) že patřím do blázince
  b) že strachy nebudu ani spát neb se mi bude zdát furt jen o exekutorech
  3) že všechno je úplně jinak a pak Vám garantuju, že levice, pravice či dokonce nějakej kočkopes s tím nic nenadělá…. a vo to tu jde od samýho počátku! V tom bych viděl ten můj vůz a Vaši kozu.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   napůjčenýma 18-ti megy

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   U vítěze voleb se snad dluhy z kampaní dají zatáhnout z příspěvků od státu, nevím, nezkoumal jsem. Avšak u těch, kterým příspěvky nestačí na pokrytí dluhů, nebo dokonce volby projeli? A že těch stran a straniček po sameťáku bylo. Slyšel jste někdy, že by někdo šel do tepláků ohledně dluhů z volebních kampaní. A proč jste neslyšel, no protože se krade, korumpuje, podplácí, oligarchuje odleva-přes kočkopsy-až doprava ….. prostě se to nějak získává zase zpátky, prostě vožužlává až tak, že i z naší vlasti a nás samotných toho moc nezbude!
   Ale že by to mělo něco společnýho s pravicí, levicí či jiným kočkopsem jsem dosud nezaznamenal ani neslyšel. Vy jo? Pokud ne, není to křišťálově jasný? A proč pletete do financování kampaní Vaši filosofii života (abych tak nazval ve zkratce všechny Vaše „argumenty“)? Váš problém je, že si toho vždycky do příspěvku naberete tolik, že se Vám z toho vůz rozjede tak, že koza na to jen přežvýkavě čumí.

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Myslím si v podstate to isté. Tá politická mašina (v dokonalej koordinácii so žumpomédiami) je tak rozbehnutá a „seřízená“, že to nie je v moci jednotlivca dostať na inú dráhu. Musel by rovno dostať vo voľbách nad 50% a toto nehrozí nikomu. Ani keby hneď mal tie peniaze na kampaň bez pochybných pôžičiek.

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     no mě spíš zajímá, příteli, jestli ve světle toho nám zmámýho se ještě vůbec dá mluvit o demokracii či demokratickým fungování společnosti! Já si nemůžu pomoc, ale furt mi to připadá, že mám za zádama klauna a ten na mě dělá dlouhej nos.

     To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Presne. Žiadna demokracia tu nie je. Mne to bolo viac-menej jasné odkedy sa delila federácia. V nových ústavách vynechali vládnucu úlohu strany, ale nahradili to len množným číslom namiesto jednotného. Potom sa už zaoberali hlavne delením pôvodne spoločného majetku a vydržalo im to dodnes. Ešte stále je čo deliť.
      Ten klaun, to nie je len pocit, on tam naozaj je.

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       ach, jó

       To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … a svítilo dneska na Slovensku aspoň sluníčko? U nás aspoň dopoledne!

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        U nás boli väčšinou mraky, ale občas sa ukázalo. Boli sme sa s manželkou prejsť po Liptovskej Mare. Ešte stále je na nej asi 25 cm hrubý ľad a v pohode udrží človeka. Boli sme len pri brehu, no bol som prekvapený, ako ďaleko na ľade viedli stopy. Aj po bežkách. Miestami som mal dojem, že to niekto skúšal aj na štvorkolke. Vyzeralo to dobrodružne, lebo od zmien výšky hladiny bol ľad popukaný a pri brehu boli veľké mláky vody, ale to bolo len z toho, čo zhora roztopilo slnko.
        Tohto roku sme tu nemali veľa snehu. V meste a na okolí už skoro nie je a na horách už tiež očividne schádza, kde svieti slnko. Lyžuje sa vďaka umelému zasnežovaniu a v´daka tomu, že každú noc mrzne.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        tomu říkám pořádnej příspěvek (a né jako ty naše kecy o pojebaný levici a pravici)

        To se mi líbí

      • tata napsal:

       A co to mění na tom že se nák musite rozhodnout?Ja taky tvrdim že demokracie není ale rozhodně je duležité se snažit něco stoho marastu vybrat At už ŽE NĚKOHO ZVOLÍTE,nebo rezignujete .AT JSOU TŘEBA KLAUNI VŠICHNI….MUSÍTE se nák rozhodnout a zase nastoupí VAŠE filozofie…….Mužete vypisovat věty typu……tomu říkám pořádnej příspěvek (a né jako ty naše kecy o pojebaný levici a pravici).

       To je sice hezký ale ale pak Vás to stejně dožene………protože vždy tam někdo bude a je rozdíl třeba aspon promě jestli JE TAM ZEMAN nebo kníže.mužete se tomu smát,poplacavat se virtualně…….nic to nemění že žijete podle své FILOZOFIE

       To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Pane tata, jedna malá stranička na Slovensku použila vo volebnom šote taký príklad: „Stále vám dávajú na výber len či si dáte hovädzie alebo kuracie“ (akože ľavica a pravica). Tá stranička mi nebola sympatická, ale príklad sedí. Súhlasím s vami, že nie je jedno, či nakoniec dostanem krvavý biftek, alebo kuracie prsia (alebo vlažné párky). Ale čo ak vôbec nechcem mäso? Myslíte, že niekoho v tých stranách to napadne, ak budem stále voliť tie kuracie prsia? Oni to tak robia vždy: „Veď ste si toho Kisku zvolili, tak teraz nepindajte.“
        Díky, tata, túto hru ma už nebaví hrať. Už celkom obstojnú dobu vydržím aj o hlade.
        Aby som to ešte povedal viac polopate, už neberiem žiadnu stranu. Akým-takým prísľubom zmeny môže byť len priama demokracia (nepersonalizovaná do nejakej osobnosti).

        To se mi líbí

       • Cech napsal:

        Slovenská marketingová agentura Komplot, která pomohla ke zvolení tamnímu prezidentovi Andreji Kiskovi nyní v akci.
        http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Michal-Horacek-pripomina-Havla-A-je-poctivy-Vim-ze-uz-jako-cerny-bookmaker-v-Chuchli-vzdycky-splatil-sve-zavazky-sdelil-PL-profesor-Pafko-476337
        To nejstrašnější na tom všem je to, že ten opravdu erudovaný profesor Pavel Pafko, uznávaný chirurg se ani slovem nezmíní o té milionové prémii ve prospěch jeho osoby za kterou to dělá.
        Ten samý nákup masek jako při volbě Kisky na Slovensku, no uvidíme zdali jsme na tom stejně nebo lépe než Slováci.
        Já osobně silně pochybuji, že si češi s komplotem poradí a myslím si že dopadnou stejně blbě jako Slováci.

        Liked by 1 osoba

       • tata napsal:

        Ne že bych to chtěl zpochybnit,kde berete jistotu že dostal milion,?Horáček NENÍ MUJ KUN,VOLIT HO NEBUDU……ALE jsem rád když naká informace je nák ověřená,a pochybuji že by se chlubil když tvrdí opak.Takže je to dedukce nebo nák ověřený ,duvěrohodný?

        To se mi líbí

       • Cech napsal:

        Je to dané finančními prostředky které zveřejnil Horáček na svém startu pro volbu prezidenta s tím, že budeme věřit, že tento jeho tým to dělá zcela zdarma.
        „Kandidát na prezidenta Michal Horáček představil tým, jenž mu bude pomáhat při jeho kandidatuře na úřad prezidenta republiky. Je v něm například socioložka, herečka a bývalá velvyslankyně ve Vídni Magda Vášáryová či lékař Pavel Pafko. Oba lidé, kteří jsou veřejnosti dobře známi, mají vysoký mravní kredit u celého národa a teď budou pomáhat kandidátu-intelektuálovi, jenž se pokouší vytvořit protiváhu buranu Zemanovi a dostat naši politiku na vysokou morální úroveň“.
        Pan Horáček kandiduje a intelektuální sluníčkářská elita národa mu vytváří podpůrný tým. Připomínám, že se angažují bez nároku na honorář a z čisté ušlechtilosti.

        Proto nebýt těch votických novin a jejich zveřejněné částce tak normální člověk by si opravdu myslel že to Horáček dělá pro nása oni pouze pro Horáčka.
        Michala Horáčka novinářské dotazy na případnou kandidaturu dráždí(to bylo na startu když ještě neměl mafru).
        „Nikdy jsem o kandidatuře neuvažoval a opakuji, že o ní ani teď neuvažuji,“ řekl Aktuálně.cz Horáček. „Ale jakkoliv o tom neuvažuji, bylo by ode mě arogantní se nad tím v případě široké podpory alespoň nezamyslet.“
        Proto také těch 12 mega na mediální podporu pro jeho tým stačí podělit deseti a je to.
        Prostě Horáčkovi je nutné věřit vše co nesouvisí s penězi.

        To se mi líbí

   • tata napsal:

    NO a co jsou volební kampaně?To že zde není skutečná pravice ani levice,že nemáte skutečně poctivě koho vybrat je sice pravda a pak Vám bohužel zbývá si vybrat co je nejblíže VAŠEMU pohledu na život.kdo aspon v něčem splní VAŠI PŘEDSTAVU.nic to nemění že VY TOMU ŘIKÁTE JINAK.jE TO POLITIKA.

    Váš problém je, že si toho vždycky do příspěvku naberete tolik, že se Vám z toho vůz rozjede tak, že koza na to jen přežvýkavě čumí.

    AŽ NATO ŽE MLUVÍTE OTOM SAMÉM,jen to nazývate jinak.A bohužel politika se stala vynosnej byznis.

    A vybírate stranu,ta strana má program a podle toho programu,a jak v minulosti ho dodržovala si něco vyberete a to Víbíráte podle své FILOZOFII.Nebo volíte protestně ,nebo nevolíte,rezignjete pořád to je ale vÁŠ POHLED,Vaše filozofie mužeto to zesměšnovat jak chcete ale tak to je

    KDE JE TEN VUZ a ta koza co přežvíkává?

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Pane tata, ak o politike rozmýšľam naozaj zodpovedne, tak vôbec nestačí študovať programy politických strán a chovanie politikov. Mal by som aj vedieť, čo chcem. Ako by som ja zorganizoval ten štát, keby som mohol.
     A poviem vám hneď, v čom sa nezhodnem so žiadnou stranou. Štát je priveľmi centralistický a víťazné strany ho majú úplne pod palcom. Majú kompletne v rukách vládu a zostavujú zákony. A to celé 4 roky. To sa mi nezdá dobré. Ani tie 4-ročné cykly a už vôbec nie tá centralizácia.
     Ja by som štát oveľa viac decentralizoval a výmeny politikov by som organizoval tak, aby bol život kontinuálnejší a zmeny menšie a plynulejšie.
     Ale v tom sa so žiadnou stranou nezhodnem. Oni tú centralizáciu potrebujú kvôli biznisu svojich sponzorov.

     To se mi líbí

     • tata napsal:

      Souhlasím ani já nenajdu nikoho ,kde bych řekl ano toto je co chci,a tak mužu jen bud rezignovat,nebo hledat aspon kousek co mi vyhovuje.prostě každej něco hodnotíme svým pohledem a ten pohled zjednodušeně nazývám levý pravý a to je celí co obhajuji.
      VOLBY je jen politika at se nám to libí nebo ne,zatím není nebo já ho neznám řad bez stran………a ta strana má naký smer cile…….je to tak nebo ne.?

      To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Strany sú na riadenie štátu zbytočné. Strany sú len a len záujmové skupiny, aby istí ľudia presadili svoje ciele. Nemá to nič spoločné s riadením štátu.
       My sme si mali po plyšáku zorganizovať štát, aby fungoval v prospech občanov. A nie, aby sme zorganizovali výnosný politický biznis pre politické strany. Ten štát nám žiadna strana nezorganizuje.
       Navyše – počas plyšáku tvrdili, že KS je zločinecká organizácia a treba ju rozpustiť. Ono to platí bez výnimky o všetkých stranách, lebo medzi ich skutočnými cieľmi a spôsobmi nie je vôbec žiaden rozdiel.

       To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      …abych někoho zesměšňoval, na to už jsem dost starej, abych věděl, že to nikam nevede! Ale ještě se naposledy pokusím to načatý jabko vod Čecha dohryzat k vohryzku. K tomu si troufnu trošinku poopravit poslední větu NavajiMM:
      Ona ta účelová sdružení spolu se svými sponzory, který byste možná rád viděl napravo či nalevo nepotřebujou k svýmu byznysu vůbec nikoho a když, tak pouze jednou za čtyři roky. Je to konečně jasný, i když zrovna ne křišťálově? A říkáte, že mě to dožene, opět se mýlíte, protože mě i mojí vlast to už dávno dohnalo a obávám se, že tomu furt není konec!
      Ještě Vám uvedu jeden dnešní novinovej nadpis z Vaší bejvalý stáje, abyste viděl, kam až může sahat stranická vyčůraná poslušnost a vo čem ta moje původní reace vůbec byla:
      Rath stupňuje tlak a vzkazuje: Vím o penězích pro ČSSD, ale nechci škodit!

      Liked by 1 osoba

      • cobolik pacholik napsal:

       ech stara krabice,boli srdce stareho indiana,ked jeho preria dojebana,myslim,ze ty blbisu,nemozes ani kukat na take bilboards jak ja,bo kurva vrazdil by som,ked cujem strana,co pre svojich volicov dusu vypusti,pre stat vsetko,tam keby aj chcel vojensky prevrat urobit,nema vojakov,viem co cujes stara krabice a nepis,mi ze hovno viem,bo kurva viem!

       To se mi líbí

      • tata napsal:

       NEZLOBTE SE Vy pořád říkáte jak byste si to představovali a vtom s VÁMI SOUHLASÍM.jO TAKY BYCH SI PŘÁL svět podle svých idealů ale to vím že se toho nedožiji……..Souhlasím ze VŠÍM CO JSTE NAPSALI až na jedno skutečnost je jiná.

       Myslím že jsem dostatečně popsal prč jsem volil ČSSD….A PROČ ji VOLIT UŽ NEBUDU.
       kdyby jste opravdu chtěl diskutovat na skutečných argumentech a vnímal co piše druhý vubec by jste tento přiklad neuváděl nebot i kvuli tomu přestává být to menší zlo a mé filozofii už nevyhovuje nikdo neuznávám rezignovat a tak budu volit sice zbytečně KSČM ALE NEVOLIT neuznávám

       Takže naposled začalo to že jste na podkladě článku ČECHA o volbách………konstatoval,

       tu demokracii vožužlali! ANO VOŽUŽAI…….a co teda zbyvá REZIGNACE NEBO volit protestně nebo se snažit najit zlomek dobra a to každý vidí.

       NAKONEC JSTE NAPSAL……….o křištálu ,a o tom že to není o pravém ,levém

       DOBŘE VADÍ vám slova pravo levé ,jenže to je defakto FILOZOFIE vašeho pohledu,náký postoj přece mate a ten musíte projevit,at je to rezignace ,protest nebo voba nakého subjektu a ten subjekt razí něco ……

       na VAŠÍ POSLEDNÍ VĚTU……………….Ještě Vám uvedu jeden dnešní novinovej nadpis z Vaší bejvalý stáje, abyste viděl, kam až může sahat stranická vyčůraná poslušnost a vo čem ta moje původní reace vůbec byla:

       otom to je a co uděláte bud rezignujete,nebo volite protestně nebo nakýho co považujete za menšího hajzla ,takže kruh se uzavirá VOLITE PODLE SVÉ filozofie

       Je to kruh,ani já ani VY NEVÍME JAK TEN kRUH PŘERUŠIT………..ALE ROZHODNĚ NENÍ NIC křištálové ani že to není o filozofii

       jo ještě………… K tomu si troufnu trošinku poopravit poslední větu NavajiMM:
       Ona ta účelová sdružení spolu se svými sponzory, který byste možná rád viděl napravo či nalevo nepotřebujou k svýmu byznysu

       NEZLOBTE SE zde se jsně mylíte………naopak 1 za 4 roky Vás potřebují a prota ta sdružení si musí hrat respektive držet se v určitych mantinelech

       PROTO třeba TOP…….NEMUŽE MYT ve svém programu znarodnění……nebot musí činit aspon trochu že je pravicová……….jinak by jim byznis skončil

       A TO samé musí činit ČSSD……….. musí činit ten dojem.

       PROBLÉM JE že mě vysvětlujete což já vím že ve skutečnosti není opravdová LEVÁ PRAVÁ ,,,,,,,,,,JE JEN ŽE SI MUŽETE najit drobečky Vaší filozofie,nebo rezignovat a ty drobečky máme každej jinej

       To se mi líbí

 23. blbíš napsal:

  … tato, nemám žádnou „filosofii ani ji nehledám tam, kde není. Ten systém dávno není o národu, budoucnosti, směřování či politice, ten systém je pouze o moci a z ní plynoucích peněz. Proto volby dopadají tak, jak dopadají. Do dalšího společenskýho převratu, jemuž bude předcházet krach ekonomický a hodnotový, s tím nic nenaděláme, tedy pokud rovnou nechcete sáhnout po zbrani. Bohužel, jediný co můžu/te dělat je soustředit se na výchovu svých vnoučat a dětí! Nehodlám z jejich budoucnosti věnovat takhle nastavenýmu a fungujícímu státu (školství) ani „Ň“! Dělejte to jak já a vraťme jim alespoň nějakou naději, kterou jsme jim svou neschopností a blbostí vzali. Nechci tady číst stesky, jak vnoučata pro samý tablety atd. nic jinýho neumí a o nic nejeví zájem, že naše děti se jenom ženou za mamonem a zážitkama, protože to jen vypovídá něco o nás samých! Přesuňme zodpovědnost za naší budoucnost konečně sami na sebe, na každýho tatu či blbíše a přestaňme hledat důvody, proč to nejde. Víc jako důchodce nezvládnu, tedy pokud mě rodina nevyšle do první linie proti těm za hranicema se množícím vše spásajícím sarančatům. To ale pak vopravdu budu zlej, protože mně bude jasný, že za mnou budou na řadě pouze naše ženy, děti a vlast! Co vím určitě, že takhle vedenej a dojebanej stát to určitě nebude.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Erik Best
   ‏@ErikBest

   Sledovat
   Víc
   „Nemáme noviny, nemáme rádio,“ proto zaostáváme za ANO v marketingu, říká Sobotka v Respektu. Zaplať pánbůh, že má ČSSD ještě tu televizi.

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Idem do toho s vami, priateľu.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    je dobrý vědět, že už jsme dva, dík

    Liked by 1 osoba

    • tata napsal:

     Dobře ,sice řikáte že nemáte ale pak vyjmenováváte věci co jsou pochopitelné a to je pohled jak chcete žit ,vubec TO nespochybnuji spíše naopak,jen stou výhradou že se chovám jinak,je to určitá rezignace pochopitelná nebot i když já nerezignuji ve své podstatě to vyjde na stejno.PRAKTICKY MLUVÍME O STEJNÉM,NEBUDU VTOM ŠTOURAT,NEMÁ TO CENU…….KAŽDY má nákou představu života.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      V nadcházejících volbách vůbec nejde o levo/pravé nebo sociální/nesociální záležitosti, ale o náš stát a bezpečnost – o kozomrdy. To je zcela zásadní otázka. A pak o EUhniji.

      Do voleb mají všichni z Brusele befel neprovokovat, ale hned po volbách uvidíme, kdo je kdo – jenže to už bude pozdě. Kozomrdi dostanou z EUhnije stejné sociální dávky jako v Německu a jelikož u nás je život levnější, začne invaze k nám – hranice neexistují a policie už dnes má zákaz „uprchlíky“ zatýkat a vracet do Německa.

      Další věc je centralizace EUhnije, kde je velká snaha nám sebrat jakoukoliv možnost odporovat diktátu bruselní Komise. Klidně to může být tak, že letošní volby budou poslední volby v České republice – protože za 4 roky už budeme jen „region“ v EUhniji, na úrovni spolkové země Německa.

      Polovina naší armády byla již – zcela protiústavně – převedena pod přímé velení německého Bundeswehru. Ano, skutečně jde o polovinu, protože armáda má dvě bojové brigády, schopné nasazení, a jedna nyní spadá pod Němčoury. Zbytek jsou expediční vojska a specialisté různých oborů.

      Takových věcí je plno, jedná se prostě o bezpečnost a holou existenci státu. Proto je nutno volit jen takové strany, které hned po volbách úplně neotočí.

      Vychází mi z toho jen Japončík a KSČM, ostatním se nedá věřit ani pozdravení. U socanů je varující jejich lhaní o církevní megaloupeži, se kterou neudělali vůbec nic (a plno dalších věcí).

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       … jestliže vláda (ČSSD+ANO+KDU-ČSL)složí Němčourům trosky naší armády k nohám takovým neskutečným způsobem, je to tutová vlastizrada a signál pro obyvatelstvo, aby takovou vládu svrhlo i násilím a ozbrojilo se samo. Nejsem přesvědčenej, že Japonec a KSČM budou mít koule na to Vaše „Vychází mi z toho…“, tipl bych si, že cuknou, no uvidíme!

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Historie nás učí, že jsme vždy dokázali vybřednout z každé louže. I když naše elity prodali národ kdejakému okupantovi. Vždyť se to táhne staletími už od Přemyslovců.

        To se mi líbí

       • oh napsal:

        Opravdu uvidíme. Navíc nejde jen o to mít koule, ale také je třeba mít potřebnou sílu na změnu. A nikoho takového nevidím.. zatím.

        To se mi líbí

 24. blbíš napsal:

  Takže tu máme závěr, na kterým se oba konečně shodneme a do kterýho ani já nehodlám šťourat:
  …nebot i když já nerezignuji ve své podstatě to vyjde na stejno

  Poznámka:
  … vůbec tak nechci žít, ale nemám na výběr! Rozhodně Vám neberu iluzi výběru, byť jen přibližnou Vašemu přesvědčení. Přeju Vám, abyste si u voleb dobře vybral a nebyl už druhej den po svý volbě podveden!

  To se mi líbí

 25. tata napsal:

  Samozřejmě nikdo zde tak nechce žít,bohužel nikdo zde neví jak stoho,ani jak to změnit…..takže každy se k tomu postaví po svém,Akorát že vysledek bude prakticky stejný.MAXIMÁLNĚ mužem branit svůj pohled.

  RESPEKTIVE možná si někdo myslí že to ví ale je to na dlouho a zaleží na moc faktorech…….nejhorší je že každý to vidíme jinak a to to je malá skupina lidí………a ty hajzli muže porazit velká masa lidi co se na něčem shodne

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.