Jan Keller-18 aneb Černá hodinka


Máme co dohánět

    Termín multikulturní společnost je dnes sice v módě a užívá ho každý, kdo chce vypadat aspoň trochu pokrokově, debaty o něm však bývají příliš abstraktní. Multikulturní společnosti, které známe například v Kanadě či Belgii, nejsou typově příliš čisté, jsou totiž stále drženy pohromadě zastaralou institucí národního státu.

Ideálem multikulturality není jen existence nejrůznějších kultur a etnik na jednom území a svoboda každé z nich držet si svůj svéráz a  nenechat se svázat utlačivými normami většiny. Ke skutečné multikulturalitě patří také dalekosáhlá autonomie každé z těchto skupin, nezávislost na centrální moci a absence hranic, které omezují svobodu pohybu.

Přímo modelovou zemi multikulturalismu představuje dnes   nesporně Libye. Centrální vláda prakticky neexistuje. Přesněji řečeno, je zde tolik mocenských center nárokujících si vládu, že ve skutečnosti vládnou všichni a nikdo. Žádná skupina občanů s plným zásobníkem necítí potřebu podřizovat se utlačivým zákonům diktovaným těmi druhými.

Neexistují žádné omezující hranice. Z jihu může přijít do země  svobodně každý, koho cestou pašeráci nezabijí, na severu může odplout každý, komu se v zemi, která se díky Evropě zbavila despoty, z nějakého důvodu nelíbí.

Libye není uvězněna v krunýři pevné identity, který tak svírá nás Evropany a činí z nás snadnou kořist nacionalismu. V podstatě ani neví, zda je spíše zemí arabskou, muslimskou či africkou, takže má při hravém konstruování a rekonstruování své identity mnohem větší volnost než my.

Kromě pěti základních etnik, která se na území Libye nacházejí, existuje v důsledku masivního udělování občanství za Kaddáfího tolik dalších etnických a kulturních minorit, že chybí jednota v názoru, kdo vlastně ještě je a kdo už není Libyjec.

Jak vidno, máme na cestě k multikulturní společnosti co dohánět. Pořád ještě překáží zbytky státní suverenity, mocenský monopol vlády a ty nešťastné hranice. Na tom bude třeba zapracovat.

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže, Černá hodinka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

78 reakcí na Jan Keller-18 aneb Černá hodinka

 1. NavajaMM napsal:

  Ospravedlňujem sa za OT:
  Dnes v Donecku demonštrácia proti OBSE https://youtu.be/q5cpVUTZqbU

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Takových už bylo několik. Protože OBSE už od začátku není nestranná, když se to řekne jemně. Na počátku pod oficiálním krytím OBSE působila ukrošská vojenská rozvědka a SBU. Dnes to funguje tak, že OBSE dělá Ukrošům operativní průzkum – protože vše „nestranně“ hlásí výše, kde to oficiálně přebírá NATO a posílá Ukrošům. Navíc pod OBSE působí potomci banderovské emigrace, např. kanadští důstojníci OBSE byli hodně často vnuci banderovců, uschovaných Amíky v Kanadě. Jakmile se tam vyskytne někdo nestranný, je obviněn z napomáhání opolčencům a vykopnut, pod nějakou směšnou záminkou – jako nedávno jeden Slovák.

   Liked by 1 osoba

   • kočka šklíba napsal:

    No navíc jsem dnes zaznamenala, že je uchazečem o šéfa OBSE Füle , no to je ten pravý pro takovou organizaci ne 😉 .

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     To je tutovka, Füle tam pasuje jako pyroman do hasičárny.
     A nemají ho rádi jen Rusové, komunisti a placení proruští trolové. 😀
     http://www.halonoviny.cz/articles/view/45014060
     Ovšem, rád bych věděl, jaký matroš užívá ministr Zaorálek:
     „Štefan Füle ve všech svých dosavadních funkcích dokázal, že je cílevědomým diplomatem a efektivním manažerem s výbornou znalostí bezpečnostní problematiky. Umí zřetelně formulovat celoevropské zájmy a budovat vztahy s partnery,“ komentoval výběr českého kandidáta ministr Zaorálek.
     https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/450229/byvaly-eurokomisar-fule-muze-mit-novy-elitni-post-jestli-mu-to-neprekazi-rusove.html?

     To se mi líbí

     • st.hroch napsal:

      To je ale vůůl!

      To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Kdo Zaorálek nebo Füle, těžko si vybrat ne? 😀 Asi budou oba dva korunovaní, jen Zaorálek potvrzuje moje přesvědčení, že ČSSD je nevolitelná. Co na to Vy Josi? Na tento postoj jednoho z důležitých funkcionářů ČSSD?

       To se mi líbí

     • LB napsal:

      Je to celé divné, už taky proto, že Füle to určitě nedostane. Protikandidáti jsou jeden Fin a Švýcar Greminger. Který by měl být favoritem, protože Lavrov prohlásil, že nepodpoří nikoho z EU. Takže jsme kandidovali nejen blbě, ale taky zbytečně.

      Ty „kritiky“ OBSE nejsou na místě, je to vedle OSN jedna z mála mezinárodních organizací, kde jsou taky Rusové, a kde mají právo veta.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       To ovšem neznamená, že OBSE je nekritizovatelná. Že pracuje zcela jednostranně proti DNR, LNR je absolutně zřejmé a doložitelné mnoha příklady.

       Stačí vzpomenout zatčení OBSE „inspekce“, která na začátku války (eeeh, ATO) pronikla do hloubi DNR a ukázalo se, že značná část „členů výpravy“ byli vysocí důstojníci Ukrošů a západních tajných služeb, byl tam i jeden Čech. Nebo MH17, to bylo úplně ostudné, co OBSE kolem toho udělala. Zajímavý je také, že vždy po inspekci OBSE do hloubi obrany DNR nebo LNR následoval dělostřelecký a raketový přepad z ukrošské strany, přesně na OBSE označené cíle. V poslední době byly tyto OBSE akce dokonce nafilmovány – na konci ledna a začátku února OBSE přímo provázela ukrošské tanky, které byly v „šedé zóně“, kde nesměly být žádné těžké zbraně.

       To se mi líbí

 2. lujjza napsal:

  OT
  ČESKÝ ministr obrany Stropnický svým podpisem nové smlouvy začlení část české armády pod přímé velení Bundeswehru (příští středu na schůzce NATO v Bruselu).
  http://www.novarepublika.cz/2017/02/politik-ano-zacleni-cast-ceske-armady.html

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   To je v pořádku protože přímé velení NATO z Bruselu již bude slabší.
   https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/usa-utlumi-sve-zavazky-v-nato-pokud-ostatni-neprispeji-prohlasil-americky-ministr-obrany-28068
   Někdo převzít závazky za Brusel musí a naše velení zřejmě usoudilo že samostatně se rozhodovat nedokáže, neb nemá potřebnou metodiku výcviku.
   Taktéž nasazení mimo ČR :
   Úkolové uskupení Afghánistán
   Afghánistán Parwan (SR BAF RSM)
   Kosovo (KFOR)
   Somálsko (EU-NAVFOR)
   Sinaj (MFO)
   BiH (EUFOR – Althea)
   Mali (EUTM)
   Mali (MINUSMA)
   EUNAVFOR – MED (Sophia)
   UNDOF
   Letecký poradní tým, Irák
   Polní chirurgický tým, Irák
   Dále Česko zabezpečuje do sil NATO v Litvě své vojáky. Fungovat budou pod německým velením. Naše kompletní jednotka bude součástí bojového uskupení NATO, jehož cílem je odstrašit Rusko a demonstrovat odhodlání Severoatlantické aliance bránit všechny své členy.
   Kromě Litvy bude Česko přispívat i do dalších mnohonárodnostních jednotek v Estonsku a Lotyšsku.
   Zde je jasně zřetelné, že naše národní velení nemůže zvládnou takovouto ohromnou rozvelenost naší armády.Podle těchto zdrojů je na misích a v nasazení mimo Česka téměř 46 % našich ozbrojených sil.

   To se mi líbí

 3. kchodl napsal:

  EUhnije si v Lybii vybrala coby oficiální lybijskou vládu místní „umírněnce“, kteří ničemu nevládnou – kromě svého hotelu a tří ulic okolo – a své bezpečí si kupují od Al-Kajdy/ISILu/Al-cokoliv pomocí euhnijních peněz a dodávek humanitární pomoci (tj. zbraní a munice).

  Nepochybně na befel amerického „spojence“. Ti jsou skutečně multi-kulti, ovšem značně výběrově, protože jejich „armáda“ (islamisté) vraždí všechny méně islamistické, než jsou oni sami. Amíci zjevně pořád upřednostňují svůj muslimsko-bratrský plán, který již selhal v Egyptě, Turecku, Sýrii, Tunisu, Maroku…

  Skutečnou silou je bývalý generál lybijské armády Haftar, dnes šéf „lybijské národní armády“, která ovládla těžbu ropy a ropné terminály a bojuje proti Al-Kajdě/ISILu/Al-cokoliv, čímž je apriori nepřítelem Amíků a navíc se přiklání k Egyptu a v poslední době k Rusům. Chce od nich kupovat zbraně, dokonce je navštívil vrtulníkem na letadlovém křižníků Kuzněcov, když pluli okolo. Jelikož se Haftarovi a jeho národní armádě daří, je možné, že brzy budeme mít v EUhniji další poražené lybijské multi-kulturalisty (tj. kozomrdy).

  Zbývá dotaz na nějaké multi-kulti experty: pokud budu nucen okolnostmi – v rámci zákona podle paragrafů o nutné obraně nebo jednání v krajní nouzi – úspěšně zastřelit nějaké kozomrdy, budu to moci v euhnijním dotazníku uvádět jako pozitivní multi-kulturní zkušenost? To je dnes kariérní plus, mít pozitivní multi-kulti zkušenosti.

  Nerad bych totiž působil nějak xenofobně rasisticky a vůbec celkově škarohlídsky a označoval vše multi-kulturní za negativum. Jistě mnoho syrských klavírních virtuosů z Afriky jsou dobří lidé, že byli nějaký čas v ISILu přece nic neznamená. A přesná střelba je jednoznačně pozitivní věc.
  😀

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Možná, že jsou i nějaké pozitivnější věci, než přesná střelba. Ale na žádnou i už dlouho nevzpomínám……

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Byl to vtip a provokace sluníčkářů, ale pravda je to také. Dělat věci pořádně je pozitivní jaksi samo o sobě.

    To se mi líbí

 4. vonrammstein napsal:

  Já CHCI být snadnou kořistí nacionalismu. Ono to totiž v překladu znamená „národovectví“. A já bych děsně nerad všechny ty Jungmanny, Kolláry, Palacký apod. zklamal.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   pro mě stejný, jako že se na chleba maže máslo
   … ale snadnou kořistí – to ani náhodou = hnusný, tvrdý, houževnatý maso ze starýho vola, bych řekl!

   To se mi líbí

 5. blbíš napsal:

  OT:
  …se zdaněním bank jsme se trefili, potrefené husy mohutně kejhají: pravice, miliardář Andrej Babiš a banky. Už se těším, až představíme progresi!“ …
  Toho jsem se obával, kurva, kdo mu to poradil?

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   To já se zase těším, až se bude po volbách vykrucovat, proč to nejde udělat. 🙂
   Ale on na určitě něco neotřelého přijde, Bohouš Slibotechna má ve výmluvách bohatou praxi.

   To se mi líbí

 6. blbíš napsal:

  Tak tohle mě, přátelé, po ránu pořádně nasralo (bez prominutí i s prominutím!):

  Tisíce lékařů skončí kvůli e-receptům“… a ten kokot Koubek jich odhaduje na cca 4 tis. kusů!!! Prej nemají ti chudáci doktoři ani PC a kvalitní připojení na internet – viz dnešní tištěná MfDnes (a to furt říkám ženě, proč to kupuješ? … Prej je tam TV program a přitom u TV jenom spí, fakt, taky na budku! 😦 😦 😦 )

  Ten Koubek z ČKL ze mě dělá kokota, nebo co!?
  -Ptal se Koubek stavařů, když rušili ministerstvo stavebnictví!
  -Zajímal se Koubek o stavaře, který rýsovali ručně, že bez PC si už ani neškrtnou!
  -Zajímalo Koubka, kolik tun železa za těch x-let po plyšáku MUSELI stavaři spolu se SW už
  nakoupit!
  -Zajímal se kdy Koubek, kolik upgrade za těch x-let jsme MUSELI zaplatit a v čem mnohdy
  upgrade spočívalo (změna ikon, barev, zavádění a odstraňování zmatků = hlavně ze začátku)!
  -Ví vůbec Koubek, co je to subscription v podání SW firem!
  -Ptal se Koubek stavařů, jak k tomu přijdou, že každá kokotina v SW se za velice krátkou dobu
  stává POŽADOVANÝM standardem státem organizovaných výběrových řízení-tedy jeho nové
  pořízení je existenční nutnost! Ví vůbec Koubek co je lobbing v podání SW firem a jak jsou třeba
  úspěšní v zavádění nových standardů do podmínek pro udělování licencí a že si to stavaři musí
  cálovat sami, když taky chtějí na zakázkách participovat.
  -Ví vůbec Koubek, že stát svejma požadavkama, který jsou zakotveny v ČSN a spol. stavařům
  něco nařizuje, ale oni si musí ty požadavky, respektive normy kupovat za svý od těch „úspěšnejch
  privatizátorů“ co normy zprivatizovali (= ukradli) a mají na to monopol vod státu!
  -Ví ten debil něco o ceníku projektových prací a tý anabázi co ČKAIT s ním musela u UHOSu projít!
  -Ví vůbec Koubek, že podnikání v ČR není a neznamená jednou měsíčně poslat výkazy
  zdrav. pojišťovnám!
  Ať jde s těma chudýma doktorama Koubek už konečně do prdele, nemám takhle náhodou k těm subscriptionům, upgradům a různým poplatkům ještě přidat další poplatek na to naše zkurveně vedený a organizovaný zdravotnictví … nejlépe posílat ho rovnou ČKL?
  Poznámka:
  za “ stavaře“ si sami dosaďte další profese dle libosti!

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Svatá pravda. Lapiduši by měli držet hubu.

   BTW, zpoplatnění norem, většinou na úroveň „západních“ cen je jedna z nejhorších věcí. Jak by to vypadalo, kdyby zákony byly placené a každou novelu by si každý musel velmi draze koupit?

   Jinak normy zdarma, neodvolatelně a nezrušitelně – protože chytří lidé to tak nadefinovali už v 70. letech – jsou jedním z hlavních důvodů úspěchu internetu a IP technologií vůbec. Následně i webu. Jsou to normy RFC a W3C, což je udělané tak, že jakýkoliv pokus o ovládnutí a privatizaci si vylámal zuby už na počátku.

   V porovnání s tím, třeba v oblasti kódování videa, tam jsou normy placené – za jedinou dáte 5-10 tisíc dolarů. A jsou jich stovky až tisíce, což velmi efektivně zabraňuje vstupu na trh komukoliv menšímu, kdo nemá plonkový milion dolarů, aby to vrazil do nákupu norem.

   Na Západě je to tak ale se vším – třeba ve vědě. Zpoplatněné jsou nejen všechny články a periodika, ale i celé vědecké informační sítě, například i abstrakty článků.

   Tím je zabráněno konkurovat zavedeným strukturám, protože samostatně se to nedá zaplatit. Jen přes stávající akademické organizace. Tímhle zničili většinu českých výzkumných ústavů a firemního výzkumu a vývoje.

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Bejt doktorem, tak Koubka za ty jeho kecy o mý ubohosti, neschopnosti a bídě kopnu do rozkroku na tý jeho ČLK či LOKu, nebo jak se to vlastně jmenuje!

   Opak je pravdou, v nemocnicích si bez PC žádnej felčar už taky neškrtne a hlavně v diagnostice jsou naši felčaři dobrý a umí s tím železem zacházet i přes to, že každej „nezkorumpovanej“ zrovna vládnoucí politik jim do nemocnic valí v rámci těch svých nejspravedlivějších výběrových řízení furt a furt jiný železo od dodavatelů, co zrovna vyhrávaj ty jejich nenapadnutelný výběrový řízení. Takže skutečnost vypadá úplně jinak, než tvrdí ten moula Koubek. Po každým vodpisu mašin furt a furt jsou felčaři nuceni převekslovávat na úplně jiný železo, který má jiný knoflíky a jinak se ovládá, protože to má i jinej SW a nemůžou si dovolit udělat fatální chybu z titulu těhlech změn!

   A že ti „starý“ praktici jsou chudáci? Ani hovno, jen na ně nikdo netlačí a jim na vypsání receptu furt ještě stačí propisovačka nebo vobyčejnej psací stroj. Proto nikdo nemá ani náhodou přehled o receptech! Jeden praktik neví, co dělá s jeho pacošem jinej felčar, protože nejsou propojení, nemohou si sdělovat dokumentaci, neví o medikamentech, proto každej vychytralej pacoš v tom kličkuje až ták, že dostává léků jak nosorožec, kdy jedna tabletka vylučuje druhou a pacoše s přehledem zabijí. Pak nemáme bejt světovým unikátem v počtu léků na makovici! Já jsem toho zářivej příklad a to sem dneska nemusel procházet žádnejma dveřma, abych něco bez léků zrovna nezapomněl 😀 ! Nikdo to na MZ ani v ČLK neřešil/neřeší a řešit nebude, protože ten maglajz jim náramně vyhovuje. Proboha kolika jen kauz jsme byli za tu dobu po plyšáku svědky a vždycky to vyšumělo a krade se dál! A zdravotní pojišťovny? – škoda mluvit! Nevěříte, zrovna tenhle tejden jsem někde zase četl, aha tady:

   https://www.novinky.cz/krimi/429407-ocni-lekari-meli-vypsat-tisice-falesnych-receptu-z-pojistoven-pry-vysali-miliony.html

   Poznámka:
   (uvádím s rezervou, dokud jim to samozřejmě nebude dokázaný, ale pomalu každej měsíc něco v tomhle smyslu)
   … tak ať mě Koubek nevotravuje s těma jeho kecama!

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    BTW, blbíši, k naší nedávné disputaci o dveřích. Odchytil jsem domovního lupiče utopenců – nalíčil jsem do kuchyně videopast. Axiom, že křehké blondýnky utopence nerady, je vyvrácen: nejenže je jedí, dokonce je žerou jak nezavřené. Na jeden zátah půl litrové sklenice. Pak cosi vykládají o dietě, k večeři jedno jablko a kousek sýra.
    😀

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     je vidět že ste ještě moc důvěřivěj!!!
     … voni ti vyžilí mínusáři někdy maj i pravdu zvláště pak, když něco podobnýho maj taky doma 😀
     P.S.
     jestli Vám to jabko taky necpe? Jestli ještě né, tak je to furt dobrý, ale měla by jen náznakem začít = ihned tvrdý domácí násilí (věřte mi, sem už starej a o něco zkušenější).
     Upozornění pro všechny zdejší chlapy:
     platí pravidlo, jakmile se začnou s dietama (samozřejmě, že pro nás), ihned mlátit a mlátit a mlátit…jinak se to nedá zastavit!

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Kdepak, to si nedovolí. Navíc ví, že já přiliš zelené věci jím jen zpracované užitečným zvířetem do formy šunky, kotlet, ovaru, řízků a tak dále. Případně jako závin či koláč, to ještě snesu, ale je to na okraji. Nebo jako chřest k sektu… pravidlo má pár výjimek.
      🙂
      Domácí násilí odmítám, což je snadná volba, jelikož není potřeba – stačí občas výprask na holou.
      😀

      To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Moje paní už ví, že jím jenom bílý, žlutý a hnědý věci. A kromě toho nejím nic, co má míň než dvě a víc než čtyři nohy. Naprostá spokojenost.

       To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Já Ti dám vyžilí. Už mně táhne na metrák. Není to úplně estetický, ale výborný v boji.

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       co bych vymejšlel, samozřejmě že vyžilí, nebo tohle je u Tebe nějaká svěží krása, neřeknu-li rovnou kráska, jako že zrovna něco čerstvýho, jakoby přímo v mladickým rozpuku?

       To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     A dyk jsem Vám to říkal. Stačilo mi věřit, ušetřil byste spoustu práce.

     To se mi líbí

  • karel napsal:

   Nejsem si jist, nebaví mě to hledat,zda pro tuto kastu lékařů bude platit EET. Oni mnohdy kasírují“ na prkno“. A které tento stále do bíla rozlícený čertík zastupuje a obhajuje. Pokud ano, to bude v jeho podání teprve to pravé divadlo,neváhám použít slovo šou.

   To se mi líbí

 7. tata napsal:

  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/rathovo-tajemstvi-muze-smest-sobotku-utajeny-svedek-odkryl-financovani-cssd-27991

  BYLI DOBY kdy jsem tyto investigativní novináře celkem žral.Když se pozorně zaposloucháte zjistíte že mají uplné nic a vaří z vody.KDY UPLNĚ normální věty přeloží jak mají kontext……Třeba uplně normalní věta že ho naštěvují vlivní………přeloženo posilá vzkaz……..přitom tom to muže byt třeba snacha dokázat že stale není odepsan prostě byt duležitý,nebo prostě ho naštěvují má plno lidí co sním pekli a vubec se to nemusí tykat toho co vaří.Podle mě je to podle upoutávky jasná snaha sdiskreditovat ČSSD…….ANO MUŽE BYT ale není tam jedinný padný dukaz aby tak spekulovali a dali to jako bombu.
  Zvláště pro pana BAVORA.kTERY MĚ ASI BUDE OPONOVAT……..TAK je dobré si povšimnout co hovoří o Babišovi ,tam tím směrem hrozí daleko jasněji……..promě jasný škvár co by vubec neměla vyvážená Televize vysílat ,už vubec stou upoutávkou.Ani ten jejich zasadní svědek neřekl nic ,spiše naopak a spekulace.

  Je to přesně jako co my tady špekulujem a dohadujem se……což samozřejmě TV,si nemuže dovolit respektive neměla jinak je směšná

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tato, Slonková nedosahuje ani úrovně slepice. Od ní číst cokoli je buď na nic nebo na to samé.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Žádný strach stále druhá ČSSD a bude stále druhá až do voleb, no a potom se teprve uvidí(procitne).

   To se mi líbí

   • Alena Z napsal:

    Kéž by se lidé domluvili a volili Japonce. To by bylo překvápko pro všechny zabetonované partaje, co si myslí, že to mají nafurt!

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … a Vy máte přehled ještě vo jiných lidech kolem Japonce?Já jen, aby to nebylo nakonec překvápko i pro nás! Už jednou ho s přehledem zakousli!
     … i když bych chtěl taky vidět ty protáhlý držky v přímým přenosu, to bych si opravdu sedl do křesla, dal nohy na radiátor, podrbával bych na střídačku naše mamlasy, votevřel bruta a usrkával bych ho až do jejich/našich trpkých konců 😀

     To se mi líbí

 8. kchodl napsal:

  OT: zajímavost k sestřelení Fillona z literárek:
  http://www.literarky.cz/politika/svet/23699-dopis-z-paie

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   S tímto je možné pouze souhlasit, protože Francouzi na Angličany nemají ani náhodou.Francouzi jsou stejně beztvará a poddajná masa jako my Češi a dovedně, účelně a se znalostí věci vedená manipulace je položí na lopatky kdykoli si „Holandova“ US vedená elita zmyslí.
   Pro US elity je řízení Francie natolik primitivní, že jim stačí ve finále příslušných volebních cyklú malounko zaintervenovat.
   To že naše chování jak Čechú tak i Slovákú je velmi hluboko pod úrovní Francouzů, tak toho je jasnou ukázkou volba Kisky a to US pouze slabě naznačila ani se moc nesnažila.
   To že se vyskytl u nás v Česku Zeman je jasná chyba Mgr. Anny Matuškové, Ph.D. , která se již příště nebude opakovat. Protože tým pro zabezpečení voleb je již dokonale poučen z dřivějších chyb Volebního týmu Karla Schwarzenberga a občané Česka již nedostanou naprosto žádnou šanci.
   Proto je třeba si opravdu vážit jak vůle tak sociální vyspělosti Angličanů, kteří jasně prokázali že to jde i když to jít nikdy nemělo.
   Vzhledem k dispozicím Francouzů, lze předpokládat že Le Pen bude po volbách tam kde je nyní před volbami a Emmanuel Macron plnohodnotně nahradí Hollanda.
   Nic zvláštního takto se Francouzi chovají již skoro 30 let.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    příteli pomalu s tím vašim „stejně beztvará a poddajná masa“. S těma Angličanama je to taky hodně vedle a nerozvážný!

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     nemáme to to samý co Francouzi a mít nebudeme, rozumíte!!!

     To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Snažím se porozumět tomu, že máme úplně něco jiného, naprosto umírněné a do vyuky na gymplech nezasahující manipulační odborníky.
     Našel se prozatím jediný opravdový hrdina z těch 25 nasmlouvaných gymplů.
     „Kampaň před prezidentskými volbami na gymnáziu v Sušici Michalu Horáčkovi v úterý příliš nevyšla. Ředitel školy odmítl volební agitaci při výuce a mítink s prezidentským kandidátem odsunul na odpoledne.“
     Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/beseda-horacek-gymnazium-susice-dad-/domaci.aspx?c=A170216_190635_domaci_bur
     Při minulé prezidentské kampani von Karla se nenašel žádný a z toho máme jako usuzovat na nestranost ředitelů gymplů (neboli volím Růžu toho můžu a on potom bude moci), je garantem našeho rozhodování.
     Protože to kvůli čemuje je nyní povolán Horáček a že on prostě musí plnit své závazky, stejně jako lidovky – > Zeman, Švejnar, Horáček nebo Déczi. Koho byste za prezidenta volili vy ?
     Bohužel to základní proč všichni musí odstranit Zemana a zřejmě jej i smáznou pokud bude znovu kandidovat, tak to nám všem „vysvětlil polopatě“ až Michael Žantovský.
     http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Potrebujeme-jineho-prezidenta-prednasel-Michael-Zantovsky-Jinak-se-nam-pry-ale-zije-dobre-a-meli-bychom-byt-vdecni-475873

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      budiž, příteli, ale opravdu furt nechápu, z toho Vašeho výše napsaného, proč ste hodil Čechy do jednoho pytle s Francouzi jako „beztvarou a poddajnou masu“? a k tomu ještě vypíchl Brity (mimochodem, ti se uvaří ve vlastní vodě podobně jako Francouzi). Jsem přesvědčenej, že když je nyní dopřáváno slovo pouze cca 5-ti% skalních a na ně cca 15-25% existenčně zavěšených, ještě furt to neznamená, že „mlčící“ většina si vod nich nechává srát na hlavu. Dokonce bych řekl, že než ta Vaše „beztvará a poddajná masa“, jsme spíše spořádaní demokraté, prostě čekáme na volby a tam se snad ukáže, zda sem se s těma procentama nemejlil. Pokud ne, no pak tedy začne (doufám) léčebná terapie, kdy se ozáří ložisko metastází tím, že se jim utne přísun peněz, bez kterýho jim to rozlézání v Čechách a po Češích (ve školství) bude DŮSLEDNĚ zamezeno vůlí většiny. Já opravdu neznám jinou cestu, po které bych se chtěl se svojí rodinou a vlastí po volbách vydat. Vím, zůstává kardinální otázka, koho volit!

      To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Žabožrouti mají vše totálně „na salámu“, mimo pár věcí, např. fotbalu – a fotbal jen proto, že si ho usurpují Angličané, jinak by na takovou pitomost Frantíci také kašlali. Důležité je 3 hodiny obědvat a pak si zajít do bistra, na ostatním nezáleží.
    🙂

    Pokud establišment zrežíruje coby prezidenta Macrona, v příštích volbách budou mít zcela určitě Marion Marechalovou, jak píší v tom odkazovaném článku. A nejen ji, bude to revoluční převrat, v tom se Žabožrouti dost vyznají a baví je to. A současní poskoci ztratí všechno. Marion je značně Johankovitá – to je hodně nebezpečné.

    Nebo mohou mít LePenku už teď a většinu fleků ve státní správě si zachránit – je to jen na nich.

    To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Od Reflexu bych čekal nějakou odpornou dehonestaci, ale je to napsané pěkně, Buriana v rozhovoru (alespoň v té „odemčené“ části) nijak neočerňují. Až na titulek: protože, jaká kolaborace? Ať jdou do prdele.

   Výslednému seriálu/filmu se určitě zdaleka vyhnu, protože pochybuji, že by havloidi připustili natočit něco normálního, co by nebylo ostře protičeské, protistátní nebo napůl vylhané.

   Jako ten film o Lídě Baarové. Kdyby to neprohlašovali za životopisný film, bylo by to pěkné – až na to, že je to pohádka o nechápajících Češích, kulturních a vyspělých Němcích – ti měli jedinou maličkou chybičku, že byli nacisté – českém nacionalismu po válce a zlých poválečných komouších. Veskrze manipulativní dílko, bez jediného slova o kontextu doby, obětech, vraždění nebo o pangermánském nacionalismu a „panské rase“. A těch zhovadilých keců kolem: „Baarová nedospěla k pokoře“… měli by se podívat někdy do zrcadla.

   Na dobrý český film (všeobecně) si musíme počkat, až současnou havloidní partičku nahradí někdo normální a méně umělecky impotentní.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Vždyť to taky točil Julek Renč. Ale ten seroš zkouknu, rozhovor s Javorským je fakt pěknej a podle fotek by to mohla být docela zajímavá podívaná. V nejhorším utrpím další zklamání. Asi jako s Janem Husem. Ze tří dílů jsem s vypětím všech sil dokoukal první a pak jsem to celý smazal.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Dtto.

     Renč se sice „otočil“ jakoby ke „kavárně“ zády, ale zůstal stejně špatný. Co je zač, dokázal pěkně už v mladých letech svým „Léčba Klausem“, to bylo něco tak odporného, že to nemá obdoby snad ani v nacistické nebo bolševické tvorbě – ani Hitlerovi či Stalinovi žádný „umělec“ tak nelezl do zadku jako Renč Klausovi. Jeho další dílka jsou všechna v tomto stylu, vždy „jede na vlně“ a přitom si hraje na vzbouřence. Prostě typická „zlatá mládež“ v tom špatném smyslu slova. A to mluvím jen o jeho filmech nebo obecně o filmech celé jeho generace, ne o něm jako o člověku nebo o těch ostatních šašcích.

     Nestojí to prostě ani za skouknutí na půl oka na počítači nebo telefonu. I technicky a z hlediska filmové profese – kamera, střih, dialogy, herectví – nestojí ty filmy za nic.

     I ty „pěkné“. Stačí porovnat opěvovaný Svěrákův „Tmavomodrý svět“ s Polákovými „Nebeskými jezdci“, udělanými vyloženě „na koleně“. Je to rozdíl mnoha tříd naprosto ve všem, včetně kamery, střihu, techniky, osvětlení, doprovodné hudby, dialogů, děje, herectví, pravdivosti, „příběhu lásky“, … Je to prostě tristní.

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Amen. Neznáte nějakej slušnej českej film z posledních cca pěti let? Zrovna teď jsem v polovině filmu „Pázdniny v Provence“ a asi to taky do konce nezvládnu. V zásobníku mám ještě „Teorii Tygra“, ale nějak nemůžu sebrat odvahu.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Přesně tak, neznám.

       Moje krásná, milá a inteligentní požíračka utopenců přinesla domů začátkem roku plný harddisk českých filmů za posledních cca 10-15 let ve FullHD kvalitě, ale neměl jsem nějak odvahu se na to moc dívat – a většinu jsem stejně už „viděl“, to jest proběhl jsem to někdy na kompu, převážně pomocí rychloposuvu, když jsem to nemohl vydržet, což bylo často. Co jsem zkusil, bylo dost hrozné, dokoukal jsem jen Lídu Baarovou a to ještě jen z donucení, protože se na to dívala přítelkyně také.

       Pak jsme si ze srandy pustili český film „Osada Havranů“ z roku 1977 (taky ho máme v dobré kvalitě) podle Štorcha, Havranpírko a tak dále… a přišlo nám to proti těm novým sračkám jako velmi zdařilé avantgardní umění, s neobyčejně hlubokými myšlenkami. Až jsme se tomu chechtali. Kromě jiného to bylo pořádně natočené.

       To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Jo, akorát script tam krapet selhával. Havranpírko se zřetelným očkováním proti neštovicím není stoprocentně věrohodnej. Ale furt je to hovno proti tomu, co si dovolili ve Walking Dead. To mi stojí za samostatnej článek na blog. Dneska jsem dokoukal poslední díl šestý série a šlo to komplet do koše. Tedy komplet ne, jen 80 dílů. čtyři jsem si nechal kvůli muzice.

        To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       Javorský tam ale ční dost výrazně, ti ostatní mi připadaj dost rozpačití, ale rozhodně to stojí za to to vidět, přece jen je v tom kus našich dějin a nutí to k přemejšlení!

       Naopak jsem mile překvapenej z Četníků z Luhačovic, líbí se mi tam téměř všichni jak hrajou ty vobyčejný životy!

       To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      Až na to, že Léčbu Klausem natočil, tedy režíroval Igor Chaun.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Oops!
       Máte samozřejmě pravdu.
       Ale to na věci téměř nic nemění, celkově se mi zdá.
       Značná část té dnešní generace filmařů jsou prostě lidi z rodin kolem filmu, televize, rozhlasu – a podle toho to vypadá.

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Líbil se Vám nějaký novější český film?

       To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Nelze porovnávat Nebeské jezdce s Tmavomodrým světem. Svěrákův film je čistá fabulace od začátku do konce. Nebeští jezdci je skutečný příběh skutečného letce RAF Filipa Jánského podle jeho knihy. Tam mne jen mrzí, že se do filmu nedostala jedna kouzelná hláška, kterou používám dodnes: Prdel je velká dáma – nedá si poroučet

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Proč ne?

       Jistě, knížku od Jánského znám, ale jen v ději to není. „Tmavomodrý svět“ trpí všemi negativy současného filmu, je rádoby „hollywoodsky“ patetický, zamilovaný, edukativní, politický, pseudohistorický, … takový dort od Pejska a Kočičky. Kdyby natočili film a pár „dokumentů“ k tomu, udělali by lépe.

       Nedrží to pohromadě, vypadá to, jako by to dělalo 30 lidí, každý jedno odpoledne. Ani tak maximálně silný příběh, kterým českoslovenští letci v Británii jsou to nedokáže úplně zakrýt. K tomu neustálé pokusy o „umění“ s velkým „U“ a „velkofilm“, tím trpí všechny nové české filmy. Nelze udělat velkofilm za 5 korun, ono to podle toho pak vypadá. Jako oslavu československých letců v Británii to beru, to jistě, ale to je tak všechno, zbytek se nepovedl.

       Oceňuji snahu, ale profesionálně je to prostě špatné.

       To se mi líbí

    • Joda napsal:

     To, jak bude seriál Bohéma podán, se dalo vysledovat již ze jmén autorů a režisera. Nadhodnocení zásluh Miloše Havla o český film (tím nechci říct, že MH se o český film nezasloužil), mírné kopnutí do Otakara Vávry atd. Co mě ale překvapilo, velice negativně vykreslená postava Jaroslava Marvana. Zřejmě ta andělská dovolená leží některým pořád v žaludku.

     To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.