Černá hodinka aneb O volbách


Já vím, že jsou ještě daleko, ale volební kampaně už začaly. A tak je třeba si začít rozmýšlet, jak se ve volbách zachovat. A všímat si toho, co se před námi snaží politici ukrývat.

Třeba takový Kalousek. Už si pomalu umetá cestičku k politickému protipólu Sobotkovi. Ten se nikterak nebrání podobné možnosti. Za koryto je ochoten zradit levicové voliče, jen aby seděl v nějakém tom vládním křesle.

Fiala je v podstatě takový pravicový Sobotka. Slušný až neprůbojný. Tichá voda. Toho bych se také bál.

Filip si bude chtít zajistit své dobře placené místečko v parlamentu. A doufat, že by na něj mohlo dojít. Zejména v tom případě, že Babiš bude potřebovat několik hlasů podpory.

Lidovci jsou ochotni sedět v jakékoli vládě, jen když tam budou.

Tomia Okamura s SPD může být černým koněm. Podle posledního průzkumu už předstihl Kalouska.

Babiš je populista. Přesně dokáže vystihnout, co si většina lidí myslí a také se podle toho chová. I když někdy je mu to hodně proti srsti.  Ale ví, že si právě to lidé přejí. Dokáže tím sebrat témata jak socdem, tak lidovcům.

Robejškovi Realisté asi skončí dříve než vůbec začnou. A rozhodně nic zvláštního zatím nepředvedli.

Babiš si prý vytváří rezervní partaj. Jistý oligarcha a miliardář Pavel Sehnal obnovuje ODA a chce se zaměřit na velké průmyslníky. Ale do voleb zas tak daleko není.

O další partajích se ani nezmiňuji. Jsou buď marginální nebo evidentně nebezpečné. Jako třeba Zelení a jejich útok na soukromé vlastnictví.

Volby jsou až na podzim, ale vybírat je třeba poctivě. A je také důležité i volbám jít a nevolit Sobotku a Kalouska. Kalouska proto, aby konečně vypadl z politiky i se svou obskurní partají a Sobotku proto, aby také zmizel v propadlišti dějin.  A dal tak šanci na skutečnou změnu směrování ČSSD.

bavor-podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky, Černá hodinka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

201 reakcí na Černá hodinka aneb O volbách

 1. bob napsal:

  Autor to velice dobře shrnul.
  Je velmi pravděpodobné, že lidi v tom budou mít takový guláš, že k volbám nepůjdou nebo se síly tak roztříští, že budoucí koalice bude pěkný slepenec.
  Myslím, že si to rozdá Sobotka s Babišem – viz zahájení frontálního útoku na Babiše s podporou prakticky všech.
  Ale Babiš má prachy, vytáhne nějakou „populární osobnost“, možná „celebritu“:-), úderná hesla na bilbordech a (s prominutím a nadsázkou – nechci se nikoho dotknout) čtenáře Blesku a diváky Novy má na své straně.
  Když vidím toho Prouzu s přiblblým úsměvem, že má být šéf kampaně ČSSD, tak nevím…..
  Když vidím a sleduji tu sestavu ČSSD, tak nevím…
  V každém případě, pokud není Sobotka úplně na hlavu, tak bude muset jít s komunisty (pořád lepší, než lidovci…)
  Jinak Sobotka zahájil mohutně volební kampaň, když řekl o Babišovi, že OJEBÁVÁ stát.
  Jsem asi jednoduchý, ale u mě zabodoval.
  Ale měl by se jako chlap chovat několikrát denně.

  To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  A Filpa proto, aby konečně vypadl z politiky i se svou obskurní partají a Semelovou proto, aby také zmizela v propadlišti dějin.
  Jinak dobrá analýza.

  To se mi líbí

 3. tata napsal:

  NEDĚLÁM si iluze jakákoliv volba v těchto volbách je jen volba z nouze neboť pak by jste nemohl volit vůbec nikoho,myslím volit tak že budete přesvědčen že volíte zásadní změnu.ONO to už defakto je po prvních volbách.KDY U MNOHÝCH vyprchalo nadšení s pádu minulého režimu.A čím dal vice lidí vidí a zažívá rozčarovaní.To rozčarovaní není ani tak že by se zhoršilo materiální zabezpečení ,to ani nejde srovnávat seriozně.PROTOŽE plno věcí nese sama osobě doba,navíc kapitalismus si zakládá na tom pozlátku,což pro mnohé je to nejdůležitější a není možno to někomu vyčítat.To co mě vadí druhému nemusí.

  Pro mě je jen jedna volba a to KSČM,PROČ JSEM MOCKRÁT popsal,Vítěz voleb je u mě jasný to je BABIŠ.Jedině ČEHO SE TROCHU BOJÍM, ŽE ČSSD NEVYUŽIJE šanci na změnu.Protože pro tyto volby nehrozí že by byla vláda ve scénáři kazisvěta KALOUSKA,BABIŠ SNAD NEZÍSKÁ NAPROSTOU VĚČINU pro snadnou změnu všeho to jest i ústavních zákonu a tak nák ač v dlouhodobé strategii vidím v Babišovi velké nebezpečí,zvláště jestli ČSSD nevyužije šanci na změnu.
  Není dobré volby a každý z nás bude volit jen výběrem určitých maličkostí,pohledů…….nikoliv že volí toho co to konečně bude dělat správně,takový není.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Malér u sosanů je, že „prozíravě“, nepustili mezi sebe mladé. Proč asi proto aby se dlouho udrželi na seslích. či co. Včil se jim to vymstí. V podstatě nejmladší je asi Sob otkůj, jinak nikde nic. Dobře šéf poslechle služební pivo… akorát ……. Ty kosmetické úpravy aby vypadali co by junáci nějak nepomáhají…

   To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  A měli by hlavně vypadnout lidovci. Herman to je ukázková škodná. I když ti ostatní to jen o něco líp maskují. Je jasné, že se už nehraje na levouny, či pravouny, ale o to, neskončit v teplákách. Proto si dojemně notují Sobotka s Kalouskem. V OKD přes Bakalu jsou umazaní společně, takže čert vem voliče, vždyť jsou stejně blbí. Robejška si rád přečtu, ale zlí jazykové tvrdí, že budou plnit stejnou funkci jako VV. Doufám, že bez Píky a Kočí.
  Takže zase se bude volit menší zlo. Poštěkávání Sobotky nic nezmění na dobrém výsledku Babiše, přičemž Bohúš udělá výsledek, za který mu nepoděkuje ani ten poslední jeho poskok a zmizí nejspíše v Bruseli, jako to stejné nemehlo Špidla. Zůstane po něm pachuť slizouna a něco čmoudů, co poníženě slíbil Makrele. Po štatlu v Brně je jich už dost a kikáni to nejsou.
  Takže koho? Komáři se zapouzdřili a jsou takovou tou stranou mírného pokroku v mezích zákona, aby je nezrušili, ODS má na hlavě másla požehnaně a tak mi tam zbejvá ten Japončík. To jsme to dopracovali.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Pokud se lidovci domluví s Gazdíkem na koalici, tak by to mělo být jednoduché. Protože na 10% asi nedosáhnou. A kdyby i Kalousek dostal 4,95%, bylo by to lepší, Okamura naopak více než 5%, tak to by šlo.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Jestli do toho půjdou. Nemám poslední info, ale vymýšlí společnou kandidátku LIST. A tam by jim stačilo 5%. Kalousek sám 5% těžko překročí, ale co ještě vymyslí, to ví čert. Okamura by se tam měl dostat. Ale atmosféra bude houstnout. Profíci tvrdí, že Babiš nepřekročil tehdejší zákony, takže ta hurá akce – všichni proti Babišovi – se nemusí vyplatit a Babiš nakonec třeba ještě posílí.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Na svém právě ukončeném koncilu tak rozhodli. Teď to musí ještě schválit stánkaři.

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      V tom případě jim ve schvalování držím palce. Obrovská šance, že Hurvajs a Herman už ve vrcholné politice strašit nebudou.

      To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Přesně tak.
   Japončík Pitomio Okamůra, no to jsme to dopracovali.
   Zní to hrozně, ale je to vážně nejlepší volba, zdá se mi.

   Ale pořád jsme na tom lépe než ve starém Římě, tam byl nejchytřejší a nejlepší poslanec jistý Incitatus. Nebo v USA, stačí se podívat do Kongresu, to je panoptikum úplně neuvěřitelné.

   O jisté demokratické, svobodné zemi – které celá EUhnije pomáhá, a zlý Putin ji napadl, ani nemluvě: tam má půlka poslanců alespoň jeden záznam z psychiatrie, druhá půlka byla trestaná a skoro každý den je v parlamentu hromadná rvačka; hodně poslanců chodí ozbrojených, někteří si pro jistotu nosí s sebou granát.
   🙂

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Kdyby naše zákonodárné sbory byly také posíleny koňmi, možná by to nebylo ke škodě. Kůň je, na rozdíl od politika, celkem rozumné zvíře.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     🙂
     To mi připomnělo, když kdysi Italové zvolili do parlamentu Čičolínu, tu pornoherečku a štětku, tak prý někde odpověděla médiím na dotaz, zda na ní ostatní poslanci nekoukají skrz prsty: „já jsem poctivá kurva, na rozdíl od nich“.

     To se mi líbí

 5. bob napsal:

  Ono to jako už skoro jako obvykle nebude o tom koho volit, jako spíš koho nevolit…

  To se mi líbí

 6. vittta napsal:

  Změna směřování ČSSD…
  Co si pod tím tak může levicový volič představovat?
  ČSSD je na tom zle nedobře, stejně jako její levicoví voliči.
  Nepřítele lidu č.1- tedy OSVČ jim sebral Babiš, který mazácky zavedl EET, takže ČSSD na věky věkoucí zbavil jejich základního témata- tedy že za vše mohou kradoucí OSVČ.
  Teď už nikdo nebude moci tvrdit, že OSVČ kradou a okrádají „nás všechny „.
  Naopak přítele lidu č. 1- tedy negry a čmoudy a cigoše, jim sebral Kalousek s knížetem.
  Ti bojují za „lidská práva“, seč jim síly stačí.
  ČSSD má jen dvě možnosti.
  Zaútočit na všechny podnikatele a snažit se zvýšit daně. (to nejspíš udělají)
  Plně se odevzdat Evropě a jejím světlým zítřkům. (to asi neudělají, i když….)
  Kolik jim to vynese, těžko říci, zvýšením daní ještě nějaký dojem na zaměstnance udělat mohou, ale dělníci si čím dál častěji vybírají radikálnější partaje, protože si už dávno všimli, že jim ani EET, ani zvýšení daní komukoliv nic nepřinese a jsou to právě oni, kdo na svých bedrech nesou jak důsledky soužití s verbeží, tak důsledky všech možných pseudodaňových kousků vyhledávačů vnitřních nepřátel, rovněž různá zpřísnění dopravních předpisů a zvyšování pokut a zákazy kouření a zákazy čehokoliv odsírají ze všech nejvíc, protože si ze zaměstnaců vydělají nejméně…
  V každém případě to nic nemění na tom, že levice je mrtvá.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   A ať to tak zůstane.

   To se mi líbí

  • tata napsal:

   LEVICE JE JEN V TROSKÁCH,JE TO JAKO UŽ V HISTORII MNOHOKRÁT.Ideou se nenažereš.A tak ty poctivý jsou vytlačeni,a levici ovládne mamon nebo diktátor.HLAVNĚ vemě vyvolal usměv jaké má 2 možnosti ČSSD.ČSSD má jen jednu možnost stát se opět levicovou.Levicovost není ve zvyšení daní,rozhodně né malé a střední podnikatele,naopak ty podporovat.Hlavně ukázat že levicovost není mrtvá a že nepřipadá v uvahu koketovat s bližovaním,se stranami jako TOP,ODS,LIDOVCI.zrušit Bohumin a začit spolupracovat s KSČM.HLAVNĚ POTŘEBUJE poctivého lidra

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Tato, žádný rozumně uvažující člověk by teď nevzal vedení této partaje, protože výsledek by už nezachránil a padlo by to na něj. Tyhle volby prostě mají ztracené. Ale mohla by to být šance do dalších. Ale to by museli ti zapouzdření aparátčíci také odtáhnout. Bohužel my na jihu to sami nezachráníme.

    To se mi líbí

    • tata napsal:

     Já se taky nebavím o těchto volbách čist pane BAVOR,ano tyto jsou ztraceny,bojim se že se nepoučí přiliš moc hajzlů.Já piši že to je je jen jedna volba vratit se levicovosti…..to bude asi dlouhá cesta ale přide

     To se mi líbí

     • Ahele napsal:

      Proběhne zřejmě to co zaznělo v kdysi Husákově projevu a co tu bylo nedávno zmíněno.
      „Nech odpadne čo je kolísavé, nech odpadne čo je oportinistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť“
      To teprve uvidíme úprk až se Sobotkovo parta bude muset vzdát prebend o kterých si mnozí zvykli myslet, že jsou na furt. Ostatně to nebude první strana, která si tím bude muset projít. To jenom my voliči, abychom si teď pořídili křištálouvou kouli.

      To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      tato, já vím, ale tady to musí začít. Tyhle volby musí buď vyhodit ty pazgřivce nebo vyhodí partaj.

      To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Žádnej poctivej člověk nikdy nebude spolupracovat s podvraťákama z KSČM. To je protimluv.

    To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     ktora strana AFB tam nie je podvratak,vsetko to na jednu kopu a velit plyn.

     To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Pane vR, Čobolík má recht. Všetky strany, čo ich je, sú zločinecké organizácie.

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      V zásadě máte pravdu, pánové. S tím rozdílem, že komouši byli u moci dost dlouho a stihli hodně názorně ukázat, co jsou za zrůdy. Už nikdy nesmí dostat šanci.

      To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Pane vR, nevystrieľajte si všetok prach „na komouše“, lebo vám určite bude chýbať. Uvidíte krátko po voľbách.

       To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Horší škodná není. Tedy ne aktuálně teď a tady, ale v obecný rovině. Teprve až se zbavíme jich, můžem se zabývat takovejma banalitama jako jsou zombies, třímetroví pavouci nebo lidovci.

        To se mi líbí

       • kočka šklíba napsal:

        Ano to přesně charakterizuje smýšlení fašistů a nacistů, lépe jste to nemohl napsat. Tedy aby vás to lépe vystihlo 😀 , nakonec Pinocheta obdivujete velmi, že?

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        To charakterizuje smýšlení antikomunistů. Ale aby ti to došlo, musel by ti někdo pořádně promíchat květák.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Nechte toho vy dva. Takovej klid tu byl a vy se zase musíte štěkat…!?

        To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        😀
        „Teprve až se zbavíme jich, můžem se zabývat takovejma banalitama jako jsou zombies, třímetroví pavouci nebo lidovci“

        Souhlas.

        Ale dnes je pod názvem KSČM (mimo několika podivných týpků, poněkud šílených, jako je třeba evropský nácek Dolejš) maskovaná konzervativní pravicová národní strana s docela dobrým a přesně směrovaným sociálním programem, bolševiků je tam z parlamentních stran asi nejméně.

        Nejvíce bolševiků je v TOP09 a STAN (nebo jak se to jmenuje), potom samozřejmě v ČSSD a hodně jich je maskováno mezi lidovci. Něco zbylo v ODS. A také v ANO, tam nalezlo mraky bolševické verbeže, to je jasné – protože nejvíce jim jde o moc – to se nemění.

        Nejvíce nebezpeční jsou ale bolševici oficiálně bezpartijní, kteří jsou nalezlí v ČT, ČRo, řídí zákulisně téměř všechna ministerstva, centrální a krajské úřady. Dnes se jim většinou říká „havloidi“, ale dají se snadno rozpoznat podle neomylně bolševického chování a tupého řvaní.

        A také, že chtějí každého názorového oponenta úplně zničit, rozsápat, znemožnit a mrtvolu zneuctít. Dialog s nimi lze vést jen přes hledí nabitého kulometu, když jste na straně, kde má ta věc pažbu.

        Neuznávají demokracii, nedokáží ani prohrát volby, pořád se snaží o násilnou revoluci, prostě jako vždycky. Drží se svého bolševického hesla, jako na začátku – prohlašují, že jich je více (bolše), i když to není pravda – jako to nebyla pravda ani v Rusku v roce 1917.

        Kdyby mohli střílet a věšet, posílat do Jáchymova na uran a vyhazoval lidi z práce, krást lidem domy a továrny, tak to dělají 25 hodin denně 8 dní v týdnu 400 dní v roce, ani neděli nedrží.

        Pak už jen ty zombáky, 3m pavouci no a lidovce, to bude lahůdka na konec, zamlouvám si herr Manna.

        😀

        To se mi líbí

   • vittta napsal:

    A v čem je levicovost?
    Co mohou zrádcovští pseudolevičáci nabídnout spíše konzervativním komunistům, kteří sice nedělají v podstatě nic, ale to platí i na poklonkování Bruselu?
    Nemůže protinárodní ČSSD nabídnout spíše nacionálním komunistům naprosto nic.
    To není o ČSSD, a nějakém zrušení Bohumína, spolupráce komunistů s ČSSD by komunisty zničilila.
    To KSČM nebude chtít spolupracovat- pokud má všech 5 pohromadě….

    To se mi líbí

    • tata napsal:

     PODLE TOHO co pišete vubec nic nechápete.ČSSD NEJSOU JEN tyto hajzlové jsou tam třeba staří co to mysleli upřimně a nová krev s ideali.Lidi jako VY to nepochopí.ANO tato strana asi zažije rozpad ty hajzlové tam ted pževažují.ALE vy umite jen kopat a plivat ,hledal jste poslední dobou jen chyby i kde nebyli.Už jenom co jste psal o těch bodech,naprosto scestné.Jedno JESTLI SE TO BUDE MENOVAT čssd NEBO VZNIKNE NĚCO JINÉ nové.Podle toho co poslední dobu pišete ani nevite kam patřite.PROČ se svámi bavit o levicovosti když nevite co to je.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Možná kdybyste toho napsal méně o mě a více o svých názorech, bylo by to pro diskuzi lepší.
      Ale takhle…..
      Moderní levice se snaží ukázat svou tvář třeba tady.
      http://blisty.cz/art/85617.html
      ČSSD se tohoto pohledu buď vzdá, nebo ho přijme.
      Máme globální svět a globální politiku.
      Co myslíte, co ČSSD udělá?
      A co vlastně může udělat?
      Dle mého ČSSD není strana revolucionářů, schopných nebo ochotných bít se za původní levicové myšlenky, možná tak za vlastní panděro…….
      Je to zatuchlá, mainstreamová partaj a bylo by asi dost nudné, dávat sem příklady.

      To se mi líbí

      • tata napsal:

       To není o VÁS ALE O NÁZORECH.Ano ČSSD TOHO nebude s největší pravděpodobností schopna,rozhodně ale přijdou jiní.A NEBAVÍ mě ani nemám chut se dohadovat s člověkem ktery zamrzl jen na nenavisti k čssd.A pořad papouškuje ČSSD. JE TEN ZLODUCH.Nevidí i pozitiva a jen omýlá negativa.Stačí jakej nesmysl jste napsal ty dva body.Vubec není duležitá ČSSD ALE aby někdo zvedl prapor skutečné levice a jedno kdo to bude.pišete………….Možná kdybyste toho napsal méně o mě a více o svých názorech, bylo by to pro diskuzi lepší.

       MÉ nazory jsem mnohokrát napsal a hlavně jsou neměné

       To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Píšete pořád o mně, nyní s odkazem, že vaše názory jste už mnohokrát napsal.
        No tak co mě sakra otravujete?
        Nechcete se se mnou bavit, jak píšete, ale prudíte.
        Otravuji vás snad já?
        A že píšu o ČSSD…no ale to je téma článku, (ve smyslu volby) a já se rozhodl, že se tématu zúčastním.
        I moje názory jsou známé, i mnoha jiných, zde diskutujících.
        Tak to asi každý napíše, že jeho názory jsou známé, a jdeme spát, nebo co?
        Tady mě frankujete pomalu jak Tribun…“zamrzl jen na nenávisti“, no to se z toho fakt poseru.

        To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Tato, bohužel by se takto mělo psát co nejvíc. Aby se ti dobří konečně pochlapili, nebo aby jim konečně došlo KDE JE CHYBA. ˇUdělat si pořádek ve vedení , ale bude to těžké. S takovou partají měl problémy tenkrát i Masaryk…. Dostala se mi do rukou jedna knížka a nestačila jsem se divit. Nynější doba jak přes kopírák…..

      To se mi líbí

 7. bob napsal:

  Jak to tak pozoruji, tak na zahraniční politiku máme poměrně shodný názor a jsme experti, ale ta domácí nám nějak nejde 🙂

  To se mi líbí

 8. Hudec napsal:

  1. Realisté jsouskutečně zklamáním. Ohlásili že jsou….. a to je zatím všechno.
  2. Bijte mě, plivejte na mě, smějte se mi…. ale mě to vychází na Japonce. A pak že jsem rasista… 🙂

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Japončíkem se nic nezkazí, také zatím nemám jinou volbu.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Nuž což Babišova PR je opravdu vynikající a dokáže se vyrovnat i s oním smrtelným nebezpečím ze strany nějakého SPD.
   Respektive jak na to :
   http://www.obcansky-tydenik.cz/uz-to-docvaklo-fanouskum-spd-nebo-to-stale-nedochazi/
   Prostě vytrvale a nenápadně to je to co zkopíroval Andrej ze své rodné vlasti.
   https://scontent amt21.xx.fbcdn.net/v/t1.09/13177731_1020749804639141_3625237625700247913_n.jpg
   No a reagovat na pana Robejška nyní, to je jako vysvětlovat makrele že je nejchutnější uzená.

   To se mi líbí

   • Kamil napsal:

    Ono je to trochu asi (?) jinak: koukněte se do diskuse k odkazu, článek je z roku 2013, a argumentace různá…

    To se mi líbí

   • Kamil napsal:

    Z diskuse:
    „Pakt o neútočení uzavřeli pro volby v roce 2013!!!!!! , nyní mu Tomio nemůže přijít na jméno. Autor článku plete hrušky s jabkama…SPD je jediná šance na změnu, nemusíte být členem strany, stačí ji podporovat a volit…..
    LENKA 02/02/2017“

    To se mi líbí

  • Cech napsal:

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Proto se velmi omlouvám, prostě někdy to jde až napodruhý.
   Proto prosím zaměnit ten nefunkční odkaz.

   To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Taky mu to hodím.

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Tie voľby vám nemôžem nijako ovplyvniť, no keby som mohol, tak tiež mi je sympatický Japonec.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Dtto.
   Jak my obdivovatelé Japonska říkáme, „kolik třešní, tolik višní“.

   Coby „bílý rasista“ mohu potvrdit, že Japonci jsou bílí. Zkoumal jsem jednu Japonku velmi podrobně několik měsíců, tak o tom něco vím. A v echt certifikovaně rasistické Jižní Africe jezdili Japonci v autobusech pro bílé a bydleli v bílých čtvrtích.
   Ani Hitler proti Japoncům z rasového hlediska nic neměl.
   (no myslím, že legrace bylo už dost, nic se nemá přehánět)

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Goebbels jim říkal „žlutí Árijci“ 🙂

    To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     jedny z najlepsich a najposlusnejsich mordercov v case vojny,ty rezu bez mihu oka a citu ani deko,to jedna z najhrdejsich nacii sveta,je kopa zlutaskov,ale japoncik prvy tak dlouho nic a potom ty ostatny,to take germani azie,ja poznal jednu nie tak podrobne jak kchodlovsky,priviezol si ju marines z japan,co sa ta naplakala za japan a ked mi ukazovala rodinu,bo ja poznal ich lietadlove lode,jamamota a detaily plus ich tu svatynu,to ma im ukazovala,ze nie american,ale europan z CS pozna japonsko,oni sa klanaju jak jebnuty,ale jak pisem najlepsi morderci sveta a kurva nema u nich vzdat sa,ked ten moravsky okinawa ma kus z nich,dufam,ze zlate ceske rucicky povedie japonsky mikado.bo na cecha sa podoba tak,jak ja na chlapcov od zambezi,to pravda.

     To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     😀

     To se mi líbí

   • LB napsal:

    Moje knihy o genetice říkají bohužel něco jiného. Nebo lze nahlédnout i do wiki.

    „Mongoloidní či asijsko-americká rasa, typ či plemeno, kam patří lidé označovaní jako Asiaté či žlutí (žlutá rasa) v asijské části světa a Indiáni či rudí (rudá rasa)[1] v americké části, je označení lidí typově podobných původnímu obyvatelstvu východní Asie a Ameriky.
    Mezi charakteristické znaky mongoloidní rasy patří: rovné černé nebo velmi tmavé vlasy, šikmé černé oči, světlá až snědá pleť, slabé terciární tělesné ochlupení a malý vzrůst. ……..
    Dnes jde o nejpočetnější lidský typ. Patří sem například Číňané, Japonci, Korejci, Vietnamci, Mongolové, Kazaši, Polynésané a také američtí Indiáni a Eskymáci. “

    Co je závažnější než tyhle definice:
    Hitler Japonci jako rasou pohrdal (jsou známé jeho výroky v soukromí, z „Tischgespraeche“), jenom to z pochopitelného oportunismu neříkal veřejně. Ale nepochybně to stálo v pozadí skutečnosti, že nekoordinoval s Japonskem válečné akce. Což byl jeden z rozhodujících momentů 2. světové.

    Japonci nevěděli o zamýšleném útoku na SSSR a pak zase na oplátku Němcům neřekli, že se rozhodli pro útok na Jih. Každý si může domyslet důsledky.

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Trochu pochybujem o tom, že „Japonci nevedeli o zamýšľanom útoku na ZSSR“. Sami sovieti po vojne zahrnuli do dejepisu zmienku o Nemcovi menom Sorge – špiónovi, ktorý pôsobil v Japonsku a oznámil sovietom presný termín útoku. Sorge sa to mohol dozvedieť len sprostredkovane od Japoncov.
     V Japonsku nebolo vedenie jednotné a centralizované. Krídlo pozemnej armády práve preferovalo útok na sever. Na juh bolo orientované krídlo námorníctva a letectva. Viacerí historici spomenuli, že Japonci boli takticky brilantní, ale fakticky nemali celkovú stratégiu, ako vyhrať vojnu a po prvotnej iniciatíve už len reagovali na vývoj, ktorý mali v rukách spojenci.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Přesně tak.

      A rozepře mezi oním „severním“ (pozemní armáda) a „jižním“ (námořnictvo) křídlem byly rozhodnuty ve prospěch námořnictva už začátkem 30. let. Rivalita – až nepřátelství – mezi armádou a námořnictvem trvaly celou válku, byly důvodem mnoha zmatků, dokonce i porážek a katastrof.

      Liked by 1 osoba

     • LB napsal:

      Sorge to věděl od německého vyslance Otta, se kterým kamarádil a od tamního voj. přidělence. (Aspoň taková je dnes přijatá historická verze.)
      Pokud jde o tu „nekoordinovanost“, to máte do jisté míry pravdu, ale je známo, že vrcholná porada všech složek (za přítomnosti císaře), na které padlo rozhodnutí o „jižní variantě“, se konala 2. července 1941.

      Takže nepochybujte.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Že rozhodnutí o té „jižní variantě“ padlo 2. července 1941 – to je pravda, i není pravda.

       Prakticky je to lež, protože o nemožnosti „velké“ pozemní války – „severní variantě“ – z důvodu nedostatku zdrojů bylo rozhodnuto cca o 10 let dříve, jak jsem již psal. Už tehdy rozhodli, že v případě „velké války“ je průchozí jen „jižní varianta“. Tomu pak odpovídal celý mobilizační, průmyslový a zbrojní program následných let.

       Porada z 2. července 1941 byla jen formálním potvrzením, protože jiná možnost reálně nebyla.

       Takže NavajaMM pochybuje úplně správně.

       To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Proboha! Vy to snad berete vážně!

     No ale stejně, viděl jste někdy nahatou mladou Japonku? Není žlutá.
     Má šikmé oči a silné černé vlasy, to je fakt, je menší a subtilní, velmi jemná.
     🙂

     Držím se rasistických poznatků jihoafrických Afrikánců – ti o rasismu věděli všechno a Japonce počítali mezi bílé. Bez ohledu na to, že jsou … nepatrně trošku žlutí … říkali jim také „čestní běloši“
     😀

     Hitler do značné míry pohrdal úplně každým, mimo sebe (a Friedricha II.). „Jsou známy jeho výroky v soukromí“ – hehehe … že pohrdal třeba německou šlechtou, bankéři, britskými lordy, generály, Amerikou, vědci, Sluncem, Zemí, vesmírem, Valhallou
     🙂

     Japonci nemohli zaútočit na Sojůz, protože na to neměli výzbroj, vojáky, kapacity, zásobování, paliva, … zkrátka nic. A v roce 1939 utrpěli zcela ostudnou a katastrofální porážku v Chalchin-golu (japonsky Nomochan), kdy je smetla Žukovova armáda. Poměr ztrát Sovětčíci – Japonci byl 1:400. Což byl tak neúspěšný „průzkum bojem“, že se od Sovětčíků drželi v uctivé vzdálenosti.

     Sojůz chránil Mongolsko, kterému by i slabé japonské síly mohly podstatně ublížit a jelikož z Mongolska měli strategické materiály, nechávali na východě silné armády (které stáhli k obraně Moskvy, ale nakolik za to mohl jejich rozvědčík Sorge, je otázka, protože z otevřených zdrojů věděli vše důležité, přesun pozemních armád z Japonska by se nedal utajit).

     Japonci zvažovali už začátkem 30. let, zda do „velké války“ vyrazí spíše pozemní armádou nebo námořnictvem, ale museli se rozhodnout pro námořnictvo, protože neměli ropu, to byl hlavní problém pozemní nenámořní operace – a v Číně žádná nebyla.

     Věděli to od začátku, také proto kromě lehkých pozemích armád – proti slabé Číně a dalším nevyzbrojeným zemím – nestavěli jiné pozemní síly než lehkou pěchotu. Nikdy nevyvíjeli těžké zbraně, tanky, děla, houfnice. Které by potřebovali na válku se Sojůzem.

     To jsou fakta, zbytek pohádky a fantazie.

     To se mi líbí

     • LB napsal:

      „Nahatou mladou Japonku“ jsem bohužel v realitě neviděl. 😦 (Nežloutnou snad až ke stáru?…)

      Pokud jde o japonskou armádu, porážka na Ch. Golu hrála svou úlohu, to jistě (předchozí sovětské akce ovšem úspěšné nebyly). Ale pozemní armáda (a ministr Matsuoka například) přesto útok na SSSR chtěla.
      Ono by plně stačilo, kdyby v prosinci nebyly u Moskvy ty sibiřské divize.

      Je pravda, že do útoku na jih je vehnalo americké naftové embargo.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Ano, Japonky ke stáru tmavnou, jako nakonec všichni lidé s větším množstvím melaninu. Japonky – jak vím od kolegy – jsou zajímavé a nebezpečné tím, že dlouho téměř nestárnou a pak jednoho dne jdete spát se svou „mladou“ ženou, ráno se probudíte a vedle Vás leží nějaká ohyzdná stará babizna. Tak mi to alespoň líčil.
       🙂

       Porážka u Chalchin golu hrála naprosto zásadní úlohu, protože úplně uvolnila Sovětčíkům ruce na východě. „Neúspěné předchozí sovětské akce“, jsou především západní pomluva, typické mlžení „proslulé západní historiografie“ – která záměrně vychází z prolhaných japonských prohlášení pro veřejnost, „objektivního“ britského tisku atd.

       Pochybnost pramenů a záměrná manipulace těchto zdrojů se jednoduše pozná podle názvu „incidentu“ – říkají tomu Nomochan Jiken, což je japonský název, mongolsky se to jmenuje Chalchin Gol a je to nazev řeky v pohraničí Mongolska a Mandžuska.

       Konflikt začal přepadením lehkých pohraničních a krycích jednotek mongolské a sovětské armády japonskou přesilou, kdy spojenecká vojska byla přečíslena a musela ustoupit, následovalo ještě několik japonských úspěšných útoků. Japonská armáda měla v té době špičkovou lehkou pěchotu, výborně vycvičenou a „samurajsky“ vysoce motivovanou. Byla mobilní a bojovala systémem „udeř a uteč“, stylem speciálních jednotek, což sovětům způsobovalo značné ztráty a problémy v zásobování.

       Vše bedlivě sledovali západní vojenští přidělenci a žurnalisté, kteří nepokrytě fandili Japoncům a v hlášeních a tisku glorifikovali japonskou armádu, se skoro nacistickým opovržením pak vnímali Sovětčíky a Mongoly. Tento aspekt přetrvává v západních pracech o Nomochanu dodnes.

       Pak se nastoupily hlavní sovětské síly pod velením Žukova a bylo po slávě. Japonské síly byly rozdrceny šokujícím způsobem. To Japonce vyléčilo z veškerých dalších pokusů.

       Že ministr Matsuoka a pozemní armáda „chtěla útok na SSSR“, to musíte chápat v japonském kontextu. Museli „chtít útok“, jinak by ztratili tvář a čest, ale byla to jen japonská formalita – zdvořilost – všichni věděli že je to nesmysl a útočit nikdo doopravdy nechtěl.

       Kdyby v prosinci 1941 nebyly u Moskvy sibiřské divize, výsledek války by to nezměnilo, Moskva by pravděpodobně stejně nepadla. Němci byli v té době na pokraji sil, nemobilní, bez munice a de facto poražení, jelikož blesková válka selhala – a na plnohodnotnou opotřebovávací válku neměli zdroje, to bylo jasné předem. Němečtí generálové věděli o porážce už v listopadu, jak svědčí jejich deníky – zaznamenal si to např. Manstein – a poválečné výpovědi. Bitva u Moskvy 6. prosince 1941 byla už jen potvrzením konce.

       Na začátku války Japonska s USA je zajímavé, že Japonci byli do války účelově vehnáni Rooseveltovou vládou, v několika krocích, kdy ropné embargo byl až ten poslední. USA válku s Japonskem nesmírně chtěly a dělaly pro to všechno, zatímco Japonci se ji oprávněně báli a nesouhlasili s ní – např. admirál Jamamoto, který studoval v USA a dobře věděl, že Japonsko nemá žádnou šanci. Paradoxní bylo, že právě on, který nejvíce s válkou nesouhlasil, byl pověřen vypracováním všech plánů – dostal válku rozkazem.

       Alternativou pro Japonsko byla diplomatická a následně i vynucená vojenská kapitulace, což nemohli při svém psychologickém a národním založení dopustit, což v USA velmi dobře věděli.

       To se mi líbí

       • LB napsal:

        To co píšete je neuvěřitelná snůška úplných blbostí, polopravd a dokonce i faktů. 🙂 Myslím si, že se poléháte na to, že se nikomu nebude chtít v tom přehrabovat.

        Tak dobrá, zůstaňme jen u jednoho vašeho superabsurdního tvrzení. „Poměr ztrát Sovětčíci – Japonci byl 1:400.“ (Míněno zřejmě u Chalchyn Golu).

        Poslední odhady oficiálního ruského historika, generála Krivošejeva, zní: ztráty za období bojů s Japonci 1938-39, činí 9700 padlých a skoro 16000 raněných (zaokrouhlil jsem na stovky). Buďme grandi, a sečtěme celkové sovětské ztráty na 20 tisíc. Vynásobením 400 dostaneme japonské ztráty ve výši 8 milionů vojáků. Z toho jasně plyne, že se Japonci po 20. srpnu 1939 už války nemohli zúčastnit!
        Kdybyste náhodou chtěl tvrdit, že jste mluvil jen o té poslední („Žukovově“) bitvě, tak možná že ta čísla někde najdete separátně. ALE URČITĚ nevyskočila z poměru 1,5:1, nebo třeba 1:2 za celou kampaň, na 1:400.

        Přemýšlejte trochu, je to hrůza ty vaše nesmysly číst. (Dtto ta poslední humoreska o tom, kdo poslal Trockého na Rus. To i Lenina „někdo poslal“ (čti umožnil mu), ale to neznamená, že ti hoši neměli vlastní agendu a plnili něčí úkoly. )

        To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Polopravdami až záměrným lhaním hýříte vždy Vy, a když se podíváte na své dnešní příspěvky, tváří tvář faktům jste neobhájil jediné své tvrzení.

        Až na to, že Japonci jsou mongolská rasa a jsou žlutí – což byla z mé strany od začátku legrace, vydávat je za bělochy a zdá se, že všichni mimo Vás to chápou – jen Vy se díváte „do svých knih o genetice“.
        🙂

        1:400 byl poměr ztrát hlavní Žukovoy bitvy. Což plně odpovídá okolnostem, protože zútočila moderní mechanizovaná armáda s obrovskou převahou dělostřelectva a letectva a k bojům zblízka – ve kterých byli lepší Japonci – vůbec nedošlo. Většina Japončíků ani netušila, co je z dálky zabilo – byla to obdoba moderní války nesouměřitelných protivníků, kdy např. USA útočí na armády protivníka které mají jen lehké zbraně a poměr ztrát je ještě větší číslo. Ztráty za celý konflikt jsou přirozeně úplně jiné.

        Není s Vámi rozumná řeč, protože jakmile se Vaše „informace“ ukáží „ne úplně správnými“, začnete místo faktů osočovat oponenta z „psaní blbostí, hloupostí, …“ a vymýšlet si fantasmagorie, třeba 8 milionů mrtvých Japonců.

        Pokud se Vám zdá, že píši hlouposti, tak je nečtěte. Nebudete trpět „hrůzou“.
        😀

        To se mi líbí

 9. Cech napsal:

  Ta největší a téměř smrtelná obava našich současných vládnoucích elit je v tom, že frustrace českých voličů a jejich ochota věřit „pitomostem“, které šíří sociální sítě a média způsobí pro ně takovou katastrofu, že budou v nadcházejících volbách hlasovat v souhlasu se svými nejniternějším zájmy.Pokud by se český volič dopracoval k poznání, které mu umožní hlasovat ve prospěch svých vlastních zájmů, tak následně dojde k nucené výměně více jak 45 % našich vládnoucích elit, které vládnou již více jak 25 let.
  Proto současná vládnoucí elita přijala taková opatření které to nikdy nedopustí.
  To že hnutí jednoho muže, spoléhá na doposud bezchybně fungující a jeho marketingem verifikovanou myšlenkovou setrvačnost českého voliče a zabezpečí mu jeho doposud vždy volebně reálnou tézi.
  „Tak, jak dopadly ve prospěch ANO krajské volby, dopadnou ve prospěch ANO i ty parlamentní“.
  Proto si vzpomeňme obecný fakt, že Babišovo hnutí ANO doluje hlasy značného počtu voličů kritikou působení tradičních politických stran jako systému založeného na korupci, klientelismu, přítelíčkování no a v tomto směru dosavadní parlamentní strany ve své historii mají dost příkladů, které tato Babišova manipulační šablona může použít ke své verifikaci.
  Takže předcházející krajský volební výsledek odpovídá tomu, co můžeme s větší či menší mírou pravděpodobnosti očekávat ve sněmovních volbách.
  Takže pokud se nestane nic nepředvídatelného, a jako příznivci ANO doufejme, že se nic takového nestane, bude pokračování pseudolidové vládní koalice. Není nejpodstatnější, budou-li tam lidovci, ČSSD,SPD,Piráti aj. protože ve vládní koalici musí být dva hlavní směry jako doposud.
  Řídící funkci musí a bezesporu bude mít hnutí ANO a zbytek opravdu ale opravdu není pro hnutí ANO, které již nyní ovládá celé Česko důležitý.
  Předpokládaná změna zřejmě bude v tom, že funkce předsedy vlády by zřejmě patřila hnutí ANO a dosavadní vládní funkci ČSSD bude plnit spolek STAN+KDU-ČSL&pokud se Kiskovi specialisté neboli jeho Komplot pochlapí tak ODS(TOP 09).
  Za tímto volebním výsledkem se nyní žene i když doufejme, že naprosto proti své vůli Dienstbierova ČSSD.
  Proto se přijímají ze strany oligarchů a to jak ze strany ANO tak i TOP09+ODS(včetně „naši“ katolické církve) jednotlivá příslušná opatření, na které normální volič hledí jak tele na nová vrata a prohlašuje ono: LEVICE JE TOTÁLNĚ MRTVÁ.

  To se mi líbí

 10. Berkowitz napsal:

  Tento citát K.Kryla říká vše :

  To se mi líbí

 11. cobolik pacholik napsal:

  vacsina tu stare pasty,co 30 rokov volia a moj vapros zostali ste pri tych,co ste volili prvykrat volne,ani jeden,vzdy nejake nove strany sa po case stali kurvy,co z toho co pred volbmi nakydali bullshit,robili jedine pre seba a nie pre tych,co ich volili,pokial nebude jasne tam a dlho este nebude,ze politik,pre obcana a nie naspak,pokial nebudu stihany z ojeby,tak tam nebude zo psa slanina,tam sa len opakuje,obcasnske forum,to sa salelo v pepikove,velmi rychle sa zacalo drobit,potom ODS a klaus,jeden z najvacsich ojebavakov v dejinach republiky este aj prezidenta ste z neho urobili,jediny,kto tam jak tak nestranny,to pijak z vysociny,vsetko ostatne dookola tie volby,to ojeb na vas,kde po par rokoch uz pisete,ze teraz okamura,co pred 10 rokmi,keby niekto nan ukazal,tukalo by sa po cele cesko na celo a tak to tam bude pokracovat do ojebania na vecne veky amen.
  tolke roky od vlady jednej strany,tota jedna aspon nekradla jak ty,co mate volnost,ale do dristania mate tolko,co zdi za okupace.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   My jsme udělali prezidenta ze Zemana, jinak z nikoho.
   No a…byl to zjevný úspěch, soudě podle nářku placených kurev!
   A Okamura?
   Těžko říci, jestli to je ten správný bojovník, má co ztratit.
   Ale už jednou ho odstavili pomocí zrady jeho politických „kamarádů“.
   Buď tedy on sám odolal- nebo ho nikdo nevydíral.
   Ale…ta možnost, že odololal…..ta tady je!

   To se mi líbí

 12. kchodl napsal:

  Pěkné shrnutí!

  (z článku) O socanovi (konkrétně Sobotkovi):
  „Za koryto je ochoten zradit levicové voliče“

  To mě rozesmálo.
  Tak to přece bylo se socany absolutně vždy! Mohli by si to konečně napsat do volebního programu, to jediné pokaždé splnili.

  Jinak je to jasné, Okamura.
  Z mnoha důvodů.

  A jeden se mi obzvláště líbí: Až dostane opravdu hodně hlasů, jak bude žumpa vysvětlovat, že oni „nevzdělaní, xenofobní, rasističtí, venkovští, frustrovaní, zaprdění, nacionálně-fašističtí“ Češi zvolili přistěhovaleckého „barevného“ Japono-Korejce-Čecha, podnikatele.
  Těm jebne! (to není sprosté, jen používám chlapský slovník jako náš mužný premiér)

  To se mi líbí

 13. čtenář napsal:

  Rodinný spor u Okamurů. Bude jako Gottwald, kritizuje Tomia bratr

  http://echo24.cz/a/iykzM/rodinny-spor-u-okamuru-bude-jako-gottwald-kritizuje-tomia-bratr

  To se mi líbí

  • Kamil napsal:

   a jak je ten japonský farář konkrétní a pozoruhodně přesný, cituji z odkazovaného článku:

   „V poslední době se u něj něco zvrtlo. Stal se z něj populista dost těžkého kalibru … Chytá se všech možností, jak se udržet na politickém výsluní, a to i za cenu, že zajde v některých věcech opravdu příliš daleko…“

   Hrozba, že zajde příliš daleko, až nakonec sám zajde je u populistů těžkého kalibru evidentní (nebo jen trapný blábol). Anebo zajde dokonce tak daleko, že uspěje u voleb, kdo ví?!

   To se mi líbí

 14. tata napsal:

  to jsem dostal na mail…….bohužel je to hořká pravda…….

  .celkem zde začíná dost nabývat na síle názor jaký byli bolševici zrůdy…..nejhorší je že třeba do toho nazvu někteří defakto semelou vše.
  ONI TŘEBA katolíci potažmo církev nebyli zrůdy,a co panstvo a jejich neomezená moc nad lidmi.
  Kapitalisty,fašisty nevyjímaje.

  Pane kchodl ode mně minus semlel jste tam kde co.ONO použít slovo v tomto kontextu je dost zavádějící a aspoň doufám že Vaše použití těchto slov se v zásadě liší od použití těchto slov vonrammsteinem.
  Protože u nej je to spojení vše levicové je zrůdné.Bohužel vtom vyznění sním souhlasíte a vtom je ta nebezpečnost.Je to odvěký strach mocných s hlasu lidu,proto i to používaní slova bolševizmus….pro mnohé to znamená levicovost,a na dost lidí to účinkuje.Zásada je namluvit že levicovost je přežitek,namluvit že levicovost je zrůdnost.Je hodně duležité jaký kontexst to slovo má a rozhodně ON ho má jasný

  Ten kdo to napsal byl opravdu výborný humorista!!! Je to vážná věc, ale při čtení je to humorné!

  Cestování a svoboda

  Tak do západní Evropy – kam jsme skoro celej život nemohli, tak tam to asi nepude. Německo, Francie, Anglie, Švédsko aj. to asi nebude ono – samej lágr, samej muslim. Domácí se tam sami bojí ven a navíc většina památek, kvůli čemu bych tam jel, je ve velkých městech a tam je muslimů nejvíc…

  A s babou, dcerou, vnučkou už vůbec ne.
  S děckama raději ani do Norska ne! Dám jim na prdel a domů jedu bez nich…

  Na jih Evropy raději taky ne. Všude černo a plno. Tam bych se bál i bez bab. Už to nepude ani do jihovýchodní Asie – i tam řádí IS, hoří a bouchají sebevrazi. Tam, kam se ještě nedávno jezdilo – Egypt, Tunis, Afrika a Arábie, tak tam ani náhodou…

  Zbývají velcí bratři. Ten nový – USA mně nechce. Musí vědět proč, co tam chci, nač tam chci, jak tam a kde a proč budu a jak dlouho a s kým a s čím tam budu. Když si na letišti kýchnu, o tom, že bych si prdnul ani neuvažuji, tak mně z letiště vrátí a kufry pošle za mnou…

  Tak mi zbývá ten druhý – Rusko. Když se mrknou do pasu a uvidí, že jsem z Kocábova, tak dostanu na budku a pomažu zpět, jak nejmenovaný poslanec…

  Tak jsem ještě ve větší prdeli jak před revolucí.

  Havel říkal, že se nemám bát. Nezaměstnanost, že nebude, abych se nenechal zastrašit.

  Zdražovat se nebude, abych se nenechal zastrašit.

  Že budu moct cestovat po celým světě, abych se nenechal zastrašit.

  Že budu moct říkat, co si myslím. O všem že budeme rozhodovat v referendu, abych se nenechal zastrašit.

  Potom prdnul do hlíny a zůstalo po něm jen jméno na korejským letišti a na nějaký lavičce v Japonsku…

  Až na jaře vyrazí další várka muslimských doktorů a inženýrů do Němec a až to Makrela přebere a podlidi pošle k nám, tak se opět nenechám zastrašit…!

  To se rovnou poseru! To už nebudu moct vylízt ani před barák. Tam by mně umyli vodním dělem ti, co mně mají pomáhat a chránit…

  .

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   😦

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Tato,

   bolševici byli zločinci, zaplacení americkým židovským finančním kapitálem, aby převzali
   revoluci v Rusku v roce 1917 a Rusko rozložili a zničili. Druhou větev platili také bankovní židé, pro změnu němečtí, pro německý generální štáb, s primárním cílem rozložit Rusko a ukončit válku na východní frontě, aby Němci mohli vrhnout všechny síly na Francii a dodělat ji.

   Nejhorší banda přijela z New Yorku na parníku Kristýna, bylo to asi 500 vrahounů a vedl je jistý žid Bronstein, který se následně přejmenoval na Trockého. Měli s sebou několik milionů dolarů ve zlatě, další peníze dostávali průběžně ještě mnoho let.

   Druhá banda přijela vlakem z Německa, tu vedl jistý Uljanov, řečený Lenin, agent německé vojenské rozvědky. Do Ruska byl vyslán hlavně s úkolem vyvolat vojenské povstání a ukončit nasazení ruských vojsk na frontě, donutit vládu aby vyhlásila příměří a Němci se mohli stáhnout do Francie. K tomu dostal 300 000 říšských marek ve zlatě, a zhruba 300 vrahounů. Několik dálších dodávek zlata následovalo, také zbraně, munice, vycvičení vrahouni.

   Bolševickou revoluci tedy financoval bankovní židovský kapitál, většinou z New Yourku, což pokračovalo dokud se vlády nezmocnil Stalin, protože toho platit odmítli.

   Rusko zachránil geniální zběhlý seminarista a bankovní lupič Koba, vlastním jménem Džugašvili, řečený Stalin. To nebyl bolševik, naopak velké množství bolševiků zlikvidoval, v několika vlnách. Většina zločinů „komunismu“ v Rusku, připisovaná Stalinovi, byla dílem bolševiků Jagody, Ježova, Chruščeva, Sverdlova, Lenina, Trockého, Kalinina, Džeržinského a dalších úplně satanských existencí, všichni to byli anti-sionističtí židé, do jednoho.

   Stalin se sice prohlašoval za komunistu, ale metody jeho vlády a jeho projektů byly výrazně pravicové a jestli připomíná nějakého vládce, tak to byl generál Augusto Pinochet, chilský hrdina.

   Rusáci to dobře vědí a přes neustálou kampaň z celého světa je Stalin jejich národní hrdina číslo 1. 99% všech věcí, které o něm „víte“, jsou pomluvy.

   Československý komunismus coby reformní hnutí byl bohužel smrtelně nakažen bolševismem, ale po 50. letech se z toho do jisté míry vzpamatoval a nastalo nejlepší období, Novotného 60. léta. Pak se pokusili převzít zemi znovu bolševici, ale díky Sojůzu byli vykopnuti, načež následovala pěkná a mírná 70. a 80. Husákovská léta.

   Tolik k historii, protože i když volíte „komouše“ tak pochybuji, že tohle vše víte. Jinak KSČM nemá s bolševismem nic společného, je to konzervativní pravicová národní strana, stačí se podívat, jak hlasovali posledních 20 let v parlamentu. I když tam mají několik pomatených bláznů a členská základna 80+ letých pořád čeká na Dubčeka nebo koho.

   K další části: že z Ramsteinu „považuje cokoliv levicového za zrůdné“ – no to se mu nedivím, zřejmě není úplně slepý – protože bolševici zničili mnoho zemí a pokračují v tom dodnes, dnes se maskují za jakousi pseudopravici a říká se jim havloidi, liberálové – a stejně jako kdysi je platí americký proti-sionistický židovský kapitál, například jistý Soroš a američtí náckové, kteří si říkají liberálové a neokoni (všichni napojení na bankovní židy).

   S výjimkou Stalinova „komunismu“ (což není až tak úplně levice, jako Stalin nebyl levičák) takzvaná levice nikdy nic pro lidi neudělala, vždy jen sloužili jako zrádné strany pro finanční kapitál. Všechen sociální pokrok ve všech kapitalistických zemích vždy zavedla pravice a takzvané „levicové“ nebo „socialistické“ strany přivedly vše zu grunt, ke krachu a většinou k fašismu nebo nacismu – všude, bez jediné výjimky.

   Takže já osobně jsem ostře proti každé levici, jelikož mám sociální cítění. Jen se podívejte na socany, jak panují. Jsou jedna ruka s Kalousem a všemi možnými zrádci. Větší verbež v politice není (tedy mimo bolševiků-havloidů).

   To se mi líbí

   • Kamil napsal:

    Nejsem si zcela jistý, ale švédská sociální demokracie v 70-tých letech nespadla pod Vaši charakteristiku, nebo také ano?

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Ne. Protože ve Skandinávii je vše posunuto mimo jinde používané názvy, díky jejich nacistické minulosti. Tam se titulárně pravicové strany úplně zprofanovaly a tudíž po válce se prakticky všechno napravo – mimo extrémistů – prohlašovalo za „sociální demokracii“, prostě levici až střed. Ale když se podíváte např. na sociální systém 70. let za oněch „sociálních demokratů“, označil byste ho dnešní optikou za tvrdě pravicový. Měli tam platby u doktora, škole, mimo nemocných lidí nikdo nebral podpory a tak dále. Vysoké zdanění na tom nic nemění. Bohužel, vlivem „revoluce 1968“ v západní Evropě pak nastal silný posun k západní formě „levice“, což skončilo dnešní katastrofou. Dtto Norsko, Dánsko.
     I poválečná Británie – „socialistická“ nebyla levicová, ačkoliv si tam občas říkali. Tehdejší labouristi by dnes působili jako národní pravice až střed, i když znárodňovali a odstavovali dědičnou aristokracii jen se prášilo. Ale musí se to vnímat v kontextu doby a situace: Británie byla sociálně naprosto zločinná, málem jak z „Olivera Twista“. Ve všem, například nikdo níže než z „vyšší střední třídy“ se nedostal na vysokou školu, prostě ho nevzali, pokud neměl za sebou nějaké přímluvce z vyšší společnosti. Vše tam bylo tvrdě rozkastované, jak někde v Indii. Dělníci žili jako zvířata, ve strašných poměrech – ještě v roce 1945. To byl vliv onoho „fabiánského socialismu“ – totální zrady všech tzv. „levicových stran“.

     To se mi líbí

   • okolojdoucí napsal:

    Donutil jste mě reagovat. Popsal jste to dobře, ale používáte špatně termín „bolševici“. Ty dvě partičky (řekněme z parníku a ze zapečetěného vagonu) totiž mj. ukradly i ten termín bolševici. Navíc, Lenin byl ve vztahu k Trockému a jeho sponzorům oportunistou a rychle „slezl z háčku“. Určitě jste slyšel o Janovské konferenci a Rapallu, tam se Lenin odkopal a pak už mu (stejně jako Rathenauovi či Wirthovi) zbývalo prakticky jen pár měsíců, kdy byl ještě u moci.

    Já osobně razím termín umanutci, popř. FFD (fanatici fšeho druhu), v Rusku se rozšířil termín psychotrockisti, v US zase neotrockisti personálně do značné míry (pro někoho překvapivě) splývající s neokonzervativci. Základním heslem umanutců všeho druhu je: „Kdo není s námi, je proti nám. Kdo je proti nám, bude rozdrcen.“ Tipněte autora citátu 🙂

    Umanutci mají v současnosti rozjetou trochu subtilnější linii. Autora citátu: „Buď jste s námi, nebo s teroristy.“ si určitě vybavíte sám. A asi znáte i následující, méně známý, ale pro umanutce zcela zásadní citát – v originále: „“We’re an empire now, and when we act, we create our own reality. And while you’re studying that reality—judiciously, as you will—we’ll act again, creating other new realities, which you can study too, and that’s how things will sort out. We’re history’s actors … and you, all of you, will be left to just study what we do.“

    Stalin, stejně jako Lenin, byl ve vztahu k umanutcům a penězům jejich sponzorů a vodičů oportunistou. Sám v reálu na marxismus nevěřil a Lenin se svým NEPem asi také ne. Také od konce dvacátých let postupně odsunul na vedleší kolej a částečně zlikvidoval velkou část těch nejhorších umanutců. Netvrdím ani náhodou, že to stačí k jeho ospravedlnění, ale je dobré to vědět.

    Srovnání Stalina s Pinochetem moc nesedí, chybí mu „napojení“ na Chicagskou školu 🙂

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Děkuji za upřesnění a rozvinutí.

     Ano, že bolševici ukradli i název, to vím, ale nechtěl jsem to pro zjednodušení komplikovat.
     S „umanutci“ máte úplnou pravdu, ano, neokoni v USA jsou neotrockisté, hodně jich pochází od jistého Leo Strausse. Citáty znám, „obvyklí podezřelí“, to se nedá splést.

     Stalin neměl sice „hochy z Chicaga“ jako Pinochet, ale ve skutečnosti mnohem více. Celá sovětská industrializace, výrobní komplexy, normování, plánování, aplikovaná ekonomická věda, … pocházela od amerických expertů a dodavatelů. Ve Stalinově Sojůzu pracovalo na kontrakty desítky tisíc amerických inženýrů, v některých časech tam bylo přes sto tisíc Amíků. Zábavné na tom je, že kontrakty dobíhaly ještě v čase začátku Korejské války, kdy v Sojůzu dodělávalo vojenské továrny ještě několik tisíc amerických expertů.

     Zavedli tam – z ekonomické praxe – mnoho věcí, které měly v té době jen USA. Mimo nejvyspělejší organizace a pásové výroby také rozhodující plánovací a analytické koncepty, asi nejdůležitější byla idea „projektovaného zastarávání“ – tedy dělat věci jen tak pořádně a draze, jak je to nutné, ne lépe (tj. proč stavět tank, aby měl životnost motoru 20 000 km, když po sjetí z vagonu u fronty bude 95% tanků zničeno v boji po ujetí průměrně 400 km). Na absenci těchto postupů dojeli Němci.

     Pak to byla myšlenka výrobních komplexů, což bylo v protikladu s evropskou praxí distribuované výroby s mnoha subdodavateli. V komplexu se vyrábělo pro finální výrobek všechno. Mělo to mnoho pozitivních efektů, například velmi rychlou inovaci, odstranění transakčních nákladů, …

     Rozhodující byla i logistika, nejlepší na světě, zavedená americkými experty. Normované nákladové prostory, automatická spřáhla na železnici, a hlavně: jednotný paletovací systém, nakladače, železniční paletovací systémy – to neměl nikdo. I Amíci to zavedli až v průběhu války, ale Sovětčíci to měli od začátku. Bez toho by nedokázali evakuovat průmysl, byla to zcela rozhodující výhoda.

     Z USA přivezli i rozhodující zbrojní licence. Celou škálu sovětských motorů, od tanků po letadla, které vycházejí z původních amerických vzorů z první poloviny 30. let. T-34 a jeho revoluční podvozek Christie… takových věcí je plno.

     Pinochet měl jen ty své „chicagské kluky“, které navíc po čase přestal poslouchat.

     To se mi líbí

   • tata napsal:

    DOVOLTE ABYCH SE ZASMÁL……..už jsem si všiml několikrát že používate sve obrovské vědomosti umě aby VÁM vyšlo to VAŠE.HLAVNÍ……….Všechen sociální pokrok ve všech kapitalistických zemích vždy zavedla pravice.
    K další části: že z Ramsteinu „považuje cokoliv levicového za zrůdné“ – no to se mu nedivím, zřejmě není úplně slepý – protože bolševici zničili mnoho zemí a pokračují v tom dodnes, dnes se maskují za jakousi pseudopravici a říká se jim havloidi

    ANO na debatu s VÁMI nemám za prvé nemám takové znalosti abych je tak umě skládal jako VY.

    A hlavně jsem měl o VÁS JINÝ dojem………to jste ozřejmil tím že není slepí…….mohl bych oponovat že plno lidí ty levicové zrudnosti vidí jinak,hlavně ve světle dneška.Pro mě jste se překvapivě odkopal

    To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    „Takže já osobně jsem ostře proti každé levici, jelikož mám sociální cítění. “ 😀 Věta jak vystřižená z Chestertonových „Paradoxů pana Ponda“. Vynikající!!

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Žít a psát Chesterton teď, napsal by asi něco mnohem paradoxnějšího.

     Co naděláte, když to tak je. Nemohu za to, že levice jsou takoví podvodníci a že jejich hlavní činnost je kanalizace sociálních požadavků a případných revolučních nálad. Že jsou nástrojem velkokapitalistů a především finančního kapitálu. Že pro své voliče jakživi nikdy nic neudělali, kromě velkopanského pohazování drobků ze svého bohatého stolu, svateb svých levičáckých papalášů na zámcích a žvástů o podpoře chudiny, které se linou z mastných hub vedení strany.

     Ostatně, na ČSSD to nevidí jen opravdu slepý, a k tomu musí být i hluchý.

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      To je pravda. Chesterton vuděl věci velice ostře a jasně. Politika se od jeho dob v podstatě nijak zásadně nezměnila, jen neuvěřitelně zhrubla. Myslím, že by psal úplně stejně, jen o aktuálnějších jevech. Ale se stejným bystrozrakem a brilancí.

      To se mi líbí

      • Kamil napsal:

       „Politika se od jeho dob v podstatě nijak zásadně nezměnila, jen neuvěřitelně zhrubla.“
       Také mi to tak připadá, jen je navíc vše zatemněno používáním pojmů jež již dávno mají buďto zcela jiný význam nebo jsou již vyprázdněné. Myslím, že by se kvalifikovaní politologové, sociologové i filosofové měli pustit co nejdříve do celkové revize slovního i písemného aparátu politiků, a zavést nové jednoznačné definice standardně používaných pojmů odpovídajících dnešní realitě. Možná bychom si potom všichni lépe porozuměli, a snadněji našli společný prostor pro diskusi. Nicméně, někdy mi připadá, že právě současný zmatený stav v různém chápání běžných, nových i rozporuplných pojmů politikům velmi vyhovuje – dovoluje jim plácat téměř cokoliv, a bez následků v podobě drtivé věcné kritiky.

       To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Dokonale souhlasím. Vezměte si jen pár desítek let starý pojem „lidská práva“. Původně měl pomoci v emancipaci černochům a ženám, což je v pořádku. A kde to skončilo.

        To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Co skončilo, ale kde to v budoucnu skončí – to je bohužel dost jasné, :

        „Lidská práva“ černochů a barevných jsou dovedena k protibílému rasismu, v oblasti kultury k likvidaci evropské kultury, v oblasti víry k likvidaci křesťanství. Finále je RAHOWA, kterou my bílí „křesťané“ vyhrajeme, protože budeme muset, pokud budeme chtít přežít, no a to budeme.

        Takže to skončí negací původního záměru, místo tolerance budou nebílí a nekřesťané vyhnáni zpět do Afriky, Arábie a všech těch pouštních a pralesních prdelí světa. Díky dnešním sluníčkářským bláznům, to jsou ti megavrahové.

        Ženská emancipace – po současných LGBTQ šílenostech skončí díky feministkám a genderistkám opětným ujařmením žen, vše se vrátí o 100 let zpět. Protože jinak vymřeme, ženy nechtějí být matkami a vychovávat děti. Takže buď vyvineme umělé dělohy a robotické chůvy nebo se „kyvadlo“ vrátí o století zpět. Stejně to dopadne s „osvobozením“ buzíků.

        K tomu jen na okraj: naše žumpa prezentuje např. americké konzervativní odpůrce potratů jako náboženské šílence, ale bez šokujících podrobností, co se opravdu děje. Jde opět o záměrné zmatení pojmů (jako zmiňujeme výše).

        Zatímco u nás se slovem „potrat“ rozumí umělé přerušení těhotenství maximálně do konce prvního trimestru – tj. 90 dní těhotenství a dál je to závažný trestný čin, blížící se vraždě, příčemž většinou díky dobré zdravotní pěči a laciným těhotenským testům se jedná o miniinterrupce v prvních týdnech gravidity, v USA to „liberálové“ dohnali do šílených konců.

        Tam je potratem rozuměna i vražda dítěte po porodu, pokud je vyvolán uměle předčasně, tj. například v 8. i 9. měsíci a dítě je schopno bezproblémového života.

        To málokdo ví a už docela chápu, že tam lidé vypalují „potratové kliniky“ a střílí po „potratářích“ z útočných pušek.

        Zcela jistě nejsem náboženský fundamentalista (promiň Špagetová obludo), ale po takových hovadech bych si s chutí zastřílel také.

        Výsledkem šílenosti bude úplný americký zákaz potratů jak v nějaké fundamentalistické náboženské diktatuře, tedy i těch alá ČR, tedy pokud „liberálové“ budou dál tlačit na pilu.

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Ano, přesně tak to myslím. Jen mám trochu problém s termínem „přerušení těhotenství“. To je hodně blbej eufemismus. Když přerušíte studium, můžete na něj někdy v budoucnu navázat. Víte o někom, kdo by navázal na přerušený těhotenství?

        To se mi líbí

       • Kamil napsal:

        A když to řeknete přímo: „přerušíme“ nově se vyvíjející život (?), tak…?

        To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        „Umělé přerušení těhotenství“ je terminus technikus, jakkoliv zhovadilý, tam slovo „eufemismus“ už je příliš slabé, ale odborně se tomu tak prostě říká.

        Slova jsou ale jen slova, jde o ta fakta, která jsou vážně otřesná. Vůbec bych nečekal, že se něco takového může v normální zemi dít. Ale děje.

        No nakonec to není až tak překvapující, když se vezme, co se tam děje třeba kolem soudnictví, privátních koncentráků (věznic), policie a tak dále.

        Oni i v dost nedávné minulosti měli plno zdravotnických skandálů, např. v oblasti péče o sirotky, důchodce, invalidy nebo psychiatrické pacienty, které by v Evropě byly nemožné i před sto lety, natož v 60.-80. letech.

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Jo, takhle jo.

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Rytíři, všechno má dvě strany, a zákaz potratů v současné realitě povede, či může vést k velkému množení jedinců, které zrovna nepotřebujeme.
        To píšu proto, že za tímto cílem může stát leckdo s lecjakým úmyslem.
        Ty ovšem máš, jako praktikující katolík, v tomto poněkud menší názorový prostor, i když tedy poslední dobou katolická církev jaksi….
        Kolikrát jsem si říkal, co se tam asi děje, když nějaký pojeb Halík, veřejně jebe arcibiskupa.
        To prostě v takové organizaci musí o něčem svědčit.
        Teď o čem….
        Jestli o hroucení této organizace, nebo o její převzetí jinými mocenskými skupinami?

        To se mi líbí

       • cobolik pacholik napsal:

        no kchodlovsky pise,ze ked bude citat nejaky spravny,ze cita nedavne ostatne riesenie zidovskej otazky,abo nieco podobne,tata napise,ze kchodlovsky vysinuty fasista,biely suprematista a navadzac k vrazdeniu zien a homo,zvany teplovzdusny.
        a ja dumam bo cujem tym gazdovskym rozumom jebaneho bacu,ze veci na tej zemi ustavene bohom,naturou,manitou,budhom,alahom,ci len nastartovanou V3S,zvane postulaty prerabane ostatne desatrocia na docela odlisny obraz jak to moc ustavila uz pradavno,bud je to robene cielovo,co sa da predpokladat,alebo proste odjebalo tym,co tiez velka pravdepodobnost,ze z dna chcu urobit noc,ze nos to penis,ucho to vagina,chlad teplo,proste chcu prestavit sytem nie planet,tam este neprisli,ale system zakladov v ludskom zivote a veci s tym spojenych,co jak pise spravne,je len otazka casu,kedy to moze jebnut a baby budu pribite k posteli a budu prijimat opacne pohlavie bo budu donutene,cierny a kolorovy a ak sa este hlasia k islamu pojdu svinskym drindom,cigani,budu pracovat bo ine im nezostane a pracovat vedia,to ja videl v svojom zivote a pojebov od potratov,ochrany zvierat hlavne ty,co su proti zabijaniu pre kozusinu,bo uz su aj taky,ze nezabijat nijake zvierata ani uzitkove pre zradlo bo to barbarstvo nehodne cloveka a keby ste ich poculi jak oni rozpravaju o tom,ja to sam myslim,ze casom som jebnuty,ale ty,to len eliminovat,najlepsie dat zozrat sviniam,aby bol uzitok z tych pojebov a ty od potratov,ja sa zastavil pred rokami pri takom kostole,kde nedaleko klinika s potratamy a jak dobra kurva som si vsimol,ze pracovnici mesta davaju znacku,jednu dole,druhu hore,kukaju do kanalu a videl som,ze 10 kluc v ruke to drzi prvykrat a obok dalsie 200 metrov taky hosi sedia v autach,to cisto tajny policajti,bo ty proti potratom to uz docista jebnuty a ja pise kchodlovsky,ty vam schopny prehryzt krcnu tepnu,ked som s nimi rozpraval,ludia rozneho veku,dlho netrvalo,bo jehovista dotieravy,ale ty to kompletny pojebanci,jasne,ze tie pisacky o takych veciach,na palici,ale ked ide o vela mou sa diat take veci, ani na play station este nevymysleli,bo jeden pojeb hovori,nezerr prasa,nezabijaj ho,druhy hovorize mam behat s turbanom na siske a dat si obrezat vaska a treti kokot pride a povie,ze som pekny a paci sa mu moja rit a pozor nic smiesne nepisem…

        To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Přijde mi, že to zmatení pojmů je do značné míry schválně, jako jakási „obfuskace“, aby se nedalo o ničem mluvit. Skoro ve stylu „newspeaku“ z Orwellových 1984.

        Už před pár týdny jsme se tady v hodovní síni pana Bavora bavili o společenských systémech – tj. socialismus, kapitalismus, … – a bylo zřejmé, že než vůbec začneme, je nutno sestavit výkladový slovník, protože jinak žádná diskuse nemá smysl, bavili bychom se stylem „jeden o voze, druhý o koze“, jelikož v průběhu posledních 100 let se spousta slov posunula do svých protikladů a přitom udělala piruetu.

        Ale pochopitelně, záměrná „obfuskace“ bude asi jen zdání – vzniklo to jednoduše tak, že stará slova byla ukradena, často spolu s politickými směry. A není to nic nového, dělo se to vždy. Takže partami (Trocký, Lenin) „z parníku“ a z „vlaku“ byl ukraden bolševismus, těmito novými bolševiky pak ukraden komunismus, britskými bankéři a velkopodnikateli z „Fabiánské společnosti“ byl ukraden socialismus…

        Našemu československému poválečnému režimu se říkalo reálný socialismus – ačkoliv to byl státní kapitalismus, s velkolepým řešením sociální otázky, příliš rigidním plánováním a všemožným potlačením iniciativy, s nesmyslně uplatněným rovnostářstvím – které nemělo obdoby nikde, natož pak třeba v Sojůzu (kde byly platové rozdíly mezi dělníkem a VŠ expertem 1:3 až 1:10, podle úrovně, zatímco u nás to bylo prakticky tak, že dělník v továrně bral více než šéfkonstruktér, také protože měl placené přesčasy a zlepšovací návrhy). Na Západě tomu ovšem říkali komunismus.

        Dnešní západní liberalismus je čistokrevný fašismus…

        No a tak dále. Není pochyb o tom, že „jim“ to maximálně vyhovuje. Jakákoliv systémová společenská diskuse o základních věcech je zhola nemožná.

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Vyjasnit pojmy….
        Jakkoliv je to až neuvěřitelné, tak i tady je dobrá polovina diskutujících, která si žádné pojmy vyjasnit nehodlá, a šablonovitě vidí za fašismem pochodující německý Wehrmacht, a za komunismem sovětskou industrializaci.(příklady)
        Za levicí pak ČSSD a za pravicí Kalouskovu TOP09.
        Pro mě je to někdy absolutně nepochopitelné a beru si z toho to poučení, že ať už je intelekt člověka jakýkoliv, a jakákoliv je realita, zažité vzorce, opakované donekonečna nepřáteli onoho člověka (a on je za nepřátele kupodivu uznává) jsou ve své podstatě nezničitelné.
        Čím to je, to nevím, ale tento myšlenkový systém drží pohromadě jakoukoliv formu jakékoliv nemoci společnosti.

        To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Tak to je, ostatně proto se ty pojmy a strany tak vykrádají. Lidi rádi patří do nějaké určité skupiny, s ní se dlohodobě identifikují a přitom si nevšimnou, že se situace dávno změnila a skupina už není, co bývala. Asi je to nějaký atavismus, člověk je prostě naprogramovaný na život „ve svém kmeni“.

        To se mi líbí

       • Kamil napsal:

        Vidím, že to vidíme podobně, ale kde začít? V matematice je to jasné, ve fyzice položili zaklady Truesdell a Noll pri řešení Hilbertových problémů, a ze soft věd si dokonale vystřelil před léty prof. Alan Sokal z NYU v případu známem jako „Sokalova aféra“ (kdo nezná, doporučuji vyguglit, je to výživné i aplikovatelné na naše „vědce“ podepisující stále nějaké petice, atp.). Pro mne je to zatím klasický „otevřený problém“.

        To se mi líbí

       • Kamil napsal:

        Možná bychom mohli požádat o pomoc centrum pro odhalování desinformací. Ti musí mít k dispozici přesné a jednoznačné definice všech ve společenských vědách používaných pojmů, jinak by nemohli nic nejen odhalovat, ale ani to zkoušet!

        To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Ti nic nemusí, prostě řeknou, že jste Putlerův agent a hotovo. Nemusí ani nic dokazovat. Takže nějaké definice by jim stejně k ničemu nebyly.

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Ten soubor debilů ovšem také může sloužit jako ptačí zob bruselským pitomcům.
        To někdo opravdu mazaný vezme skutečné idioty, a udělá jim organizaci se vznešeným úkolem.
        V tomto případě odhalováním nějakých desinformací.
        Idioti jsou přirozeně aktivní a Brusel je spokojen a dá nějaký čas pokoj.
        Idioty samozřejmě hlídá někdo, kdo idiot není, aby nenapáchali nějakou skutečnou škodu.
        Že jsou ve skutečnosti k smíchu, nikdo v Bruselu ani netuší, páč to jsou také idioti.
        Teď ještě, jestli takový „někdo mazaný“ opravdu existuje.
        Jedna z politických možností, osobně bych tímto směrem postupoval, kdybych měl tu možnost.

        To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Bezpochyby existuje. Je to Putinova sabotáž, to je jasné.

        To se mi líbí

 15. lacogroessling napsal:

  Hm, volby.
  Kdysi na začátku roku 2014 jsem napsal v Mlýnici článek, jestli Česko někdy patřilo mezi deset nejvyspělejších států světa, jak nám to tvrdili mnozí, například prezident Zeman v roce 1989 na Letné. Zajímalo mne, jestli se někdo někdy zabýval porovnáním ekonomické úrovně jednotlivých zemí hodně daleko do minulosti. A kupodivu ano, našel jsem odkaz na projekt univerzity v Groningen. Nedávno se o něm zmínil i Dolejš na svém blogu na Aktualne.cz.
  V rámci projektu vznikla databáze hospodářských výsledků zemí, například ČSR, ČSSR, ČR v časových řadách až do středověku. Můžeme si o tomto pokusu myslet co chceme, ale lepší zpracování této problematiky jsem nenašel.
  Udělal jsem si pro sebe excelovou tabulku pořadí států a k oné úvaze připojil. Hlavním ukazatelem je tam samozřejmě HDP přepočtený podle parity kupní síly na obyvatele. Pro mne z oné tabulky plynou 3 závěry.
  1.
  Česko nikdy nepatřilo mezi 10 nejrozvinutějších ekonomik světa.
  2.
  Nejpozději od přelomu 19. a 20. století Česko kontinuálně v mezistátní soutěži národů upadá a to stále rychleji v čase, řekl bych, že ta křivka úpadku se podobá grafu exponenciální funkce.
  Jestliže v roce 1937 zaujímala ČR 21. pozici, tak v roce 1950 po válce 23. pozici, v době plyšáku 1989 29. pozici, v roce 2012 38. pozici a vloni už až 45. místo.
  Takže za vlád pravdolásky a peněz až na prvním místě jsme upadli o 16 míst během 27 let, zatímco za let vlády KSČ to byla ztráta 6ti pozic během 40ti let.Kupodivu za vlád RU a I. Republiky byl úpadek ještě pomalejší než za komunistů, ale byl také.
  3.
  Pro vývoj ad 2. mám jen mlhavé vysvětlení, jsouc obyčejný důchodce a čerpajíc z veřejných dat. Pro sebe si více jak stoletý úpadek Česka vykládám národní povahou spojenou s kvalitou vlády a vzdělání.
  Pokud jde o tu národní povahu, tak bych jmenoval zejména:
  Náš nedostatek disciplinovanosti, převažující příklon k improvizaci nad respektováním systémového přístupu a obyčejného pořádku, nerespektování i neformálních autorit, natož těch formálních. V tom nerespektování zákonů, které jsme si sami nastavili, odhlédnuv, že mezi nimi jsou mnohé nastaveny katastrofálně (viz. například, že stavíme dálnici z Prahy do Ústí nad Labem 30 let, protože legislativa toleruje ekoteroristy). Nadbytečné sebepřeceňování, tam, kde není na místě (zlaté české ručičky) a zbytečné podceňování, kdy jsme prokazatelně stejně dobří, nebo lepší, než svět. A nakonec, ochota nechat se cizinou uplatit a zkorumpovat ve svůj osobní prospěch, avšak proti zájmům národa.
  Když se k tomu přidá nekompetentní vláda a špatné vzdělání, fičíme po grafu exponenciální funkce jako po skokanském můstku.
  Žádná ze současných stran v Parlamentu tento základní problém Česka, totiž dlouhodobé zaostávání v soutěži cca 194 států světa nehodlá řešit, takže nic nemohou vyřešit ani volby.

  To se mi líbí

  • Kamil napsal:

   „… ta křivka úpadku se podobá grafu exponenciální funkce.“
   Pokud úpadek charakterizujete exponenciální funkcí, tak to není úpadek, ale růst o kterém sní ekonomové na celé planetě: e^x = (e^x)‘ = …. = (e^x^(n)) = … atd., pro každé přirozené n.

   To se mi líbí

   • lacogroessling napsal:

    No dobrá, máte pravdu, umíte si představit tu rovnici zrcadlově otočenou podle osy x tak, aby se graf dostal do pole y menší než nula od pozice -1 po pozici -45 a x od 1900 po 2016?

    To se mi líbí

 16. Kamil napsal:

  Umím si představit leccos, ale při užívání matematických termínů doporučuji držet se jejich definic. Jinak můžeme dojít k blábolům typu Klausova „kladná nula“.

  To se mi líbí

  • lacogroessling napsal:

   A můžete mi napovědět jak lze pojmenovat funkci, kterou si dovedete pro mnou popsaný případ představit?

   To se mi líbí

   • lacogroessling napsal:

    Kamile, poněkud jste důchodce znejistěl, ale ona to asi bude exponenciální funkce, pokud na ose y budou hodnoty od 0 po 45 vyjadřující pořadí Česka mezi 194 státy světa a na ose x letopočty 1900 až 2016. Jenom ta funkce nebude zobrazovat jak vy uvádíte „růst ekonomiky“, ale růst úpadku ekonomiky Česka v mezinárodním srovnání.

    To se mi líbí

    • Kamil napsal:

     Pokud jste dodatečně upřesnil či zavedl ono značení, kdy na ose +y bude „růst úpadku“, a na +x bude + čas, budete mít pravdu. Obávám se ale, že z metodického hlediska to není příliš vhodné (už termín „růst úpadku“ je poněkud kostrbatý), může snadno dojít k výše zmíněným zmatkům. Zatím má naprostá většina populace představu (danou definicí!) exponenciální křivky spojenou s růstem, ale předefinování je jistě možné, pokud je to uvedeno hned na začátku. Jinak se zmatku stěží vyhneme.

     To se mi líbí

   • Kamil napsal:

    Ryze monotónní, klesající, atd., typu například 1/x nebo -x^3, atp., je jich samozřejmě nekonečně mnoho, konkrétní výběr záleží na tom, co by měla taková funkce ilustrovat.
    (palce dolů ilustrují míru matematické ignorace v hodovní síni pana Bavora, zatím je to víc než dobré, to jsem nepředpokládal…)

    To se mi líbí

    • lacogroessling napsal:

     Kde to šlo jsem Vám přidal palec nahoru. Přinutil jste důchodce zapřemýšlet

     To se mi líbí

     • Kamil napsal:

      Výborně, ja Vám také, a je z toho pěkná nedělní show (pochlubím se ženě, a budu požadovat větší řízek k obědu…)

      To se mi líbí

      • lacogroessling napsal:

       Větší řízek si jistě zasloužíte. Mojí ženě se už delší dobu nedaří mne přinutit k přemýšlení. Jsem na tom jako Hrabal v dnešním článku zde. Na výzvy, „Mysli už konečně Laco, mysli.“, se dostavuje jen stařecká rezignace a rozhození denního pořádku.

       To se mi líbí

       • Kamil napsal:

        Myslím, že naopak přemýšlíte dobře, příspěvek byl jednoznačně přínosný, mne jako přestárlého pedagoga praštila do očí „exponenciála úpadku“. Moje vyjádření mělo za cíl vyjasnění použitých pojmů, což jste zařídil snadno a dokonce levou zadní. Děkuji, a pozdravujte ženu, a ať není tak přísná a raději k obědu naservíruje červené (alias mateřské mléko starců.., moje už ho chystá).

        To se mi líbí

       • Hudec napsal:

        To jste na tom skvěle, já si červené musím chystat sám.

        To se mi líbí

 17. kočka šklíba napsal:

  Můžete mně pane Bavore sdělit, co je urážlivého na tomto mém přípěvku :
  „kočka šklíba napsal:
  5.2.2017 (01:12)
  6 0 Rate This
  Ano to přesně charakterizuje smýšlení fašistů a nacistů, lépe jste to nemohl napsat. Tedy aby vás to lépe vystihlo 😀 , nakonec Pinocheta obdivujete velmi, že?“
  Já Vás chápu, vonrammstein je Váš oblíbenec, může si tu nadávat a urážet jak chce, jen Vám ne, ale to on nikdy neudělá, jednak není důvod (je to váš přece Váš oblíbenec, jednak ví moc dobře ke komu si co může dovolit, tak chytrý ještě je). Ale pořád nechápu, co jsem já napsala špatně. Vykám mu, píši slušně (na rozdíl do něj) a konstatuji jen viditelné. Nakonec Pinochet JE jeho oblíbený politik přečtěte si něco o jeho oblíbenci 😉 http://xman.idnes.cz/pinochet-diktatura-tajna-sluzba-manuel-contreras-fvf-/xman-profily.aspx?c=A150819_160924_xman-styl_fro.
  A nevím, proč bych nemohla napsat na jeho dost útočné a agresivní příspěvky svůj slušný. Naopak, chválím ho přece, lépe vystihnout svůj postoj k názorovým oponentům přece nemohl ne?

  To se mi líbí

  • Kamil napsal:

   Svatá prostoto 😇

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Milá Kočko. Vy dva byste na sebe neměli reagovat vůbec. Sice váš postoj chápu, ostatně Chilský diktátor také není můj šálek kávy (čaj nepiju), ale nehodlám ho pokaždé předhazovat jako dráždidlo. To je prostě zbytečné. A myslím, že i pod vaši úroveň. Takže prosím i žádám, vynechte tyto poznámky a bude klid. Přece tak inteligentní člověk se nebude snižovat k takovým hloupostem. Děkuji.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    Aha on muže vše a u kočky je tato pravdivá zminka draždidlo,zajimavý přistup.Hlavně když nechávate jeho hulvatské poznámky bez povšimnutí.

    KAMILE……CO ZNAMENÁ SVATÁ PROSTOTO?

    vonrammstein napsal:
    4.2.2017 (18:26)
    0 0 Rate This
    Komunisty je třeba mordovat. Jsou nakažliví.

    vonrammstein napsal:
    4.2.2017 (02:09)
    1 13 Rate This
    Nevím, kolik mu je. PP na něj rád odkazoval.
    http://blisty.cz/authors/1195-jaroslav-kojzar
    Ten sráč, co dneska píše do Haló novin, je syn toho zkurvenýho bolševika.

    tAK KDE JE TA svatá prostota,kde je pane BAVOR zminka o klidu na toto

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     tato, tohle se týká kočky a ne vás. Děkuji za pochopení.

     To se mi líbí

     • tata napsal:

      OMYL to se tyká i mně vtom nepřestanu ano mužete mě dát ban a já VÁM TO NEUSNADNÍM,to je pro mě zasadní

      To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      Tak si myslete, že jsem ty otázky co položil tata, položila já, protože to je pravda, kterou ani Vy nemůžete popřít. On mně speciálně nadává dost sprostě, nikdy jste nenapsal aby se vyjadřoval slušně, vidím, že mě nazval naposled špínou, asi jsem i pro Vás špína? Když napíši svůj názor? Slušně? Také proč bych se ponižovala nadávkami kvůli takovému tvorovi? On mě urazit nemůže, naopak, čím víc nadává, tím víc odhaluje co je vlastně zač, ale dost mně vadí, že i Vy zřejmě s ním souhlasíte, to ano, takže jsem i pro Vás špína?
      A že mně vadí, že by chtěl své názorové odpůrce věšet? Vám to nevadí? Nebo že by je chtěl, jako jeho a Kchodlův , jak jsem zjistila, oblíbený a hrdinný politik Pinochet, vraždit, mučit, znásilňovat atd.? To je podle Vás v pořádku? Jestli ano, tak jsem se ve Vás hodně spletla. Jasně moje chyba, myslela jsem, že za určitou hranici byste nešel. Ostatně jako každý slušný člověk, at jakéhokoliv politického smýšlení. Pravičák nebo levičák, to je jedno.

      To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Je to těžce nemocný. Bylo by skutkem milosrdenství to utratit. I pro okolí, co kdyby to někoho pokousalo.

       To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Kočko, já vás i Rammsteina znám pouze tady odtud. Tady se Rammstein projevuje pouze jako zarytý antikomunista, případně katolík. Budiž, je to jeho názor. Jeho způsob vyjadřování je takový, jaký je a daří se mi jej trochu klidnit. Je zbytečné sem zatahovat události, ke kterým došlo před „Bavorem“. Nemají se zdejším prostorem nic společného. Proto jsem nucen se zaměřit hlavně na vás, protože vy sem taháte staré záležitosti. Znovu vás prosím a žádám, netahejte to sem. Sem to prostě nepatří. Pokud máte osobní problém s Rammsteinem, vyřiďte si ho u něj, ne tady.
       A co se týká Pinocheta a Kchodla, pak jste špatně pochopila ten komentář. Kchodl uvádí Pinocheta jako příklad pro svoji teorii tajné spolupráce amerických odborníků za zády amerických vlád. Navíc jako příklad, kdy ten Pinochet vlastně nepochopil nic.

       To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Pane Bavore, ano, až na to, že to není žádná teorie, ba dokonce to není ani hypotéza.
        Jsou to holá fakta.

        Američtí odborníci pracovali pro Pinocheta, pracovali pro Stalina – pro toho ve skutečně masových počtech. Byl to kšeft jako každý jiný, dnes se tomu říká „dodávky průmyslových celků“, „rozvojová pomoc“ atd. Sojůz platil velmi dobře, takže proč ne. Nakonec, asi třetina britské předválečné produkce obráběcích strojů šla do Sojůzu, RČS byla také významný dodavatel, Německo do určité doby také. Ideologie jsou pro masy, pro ty ostatní jsou zlaťáky.

        Někdy je to až legrační, třeba když žumpa chrlí špínu na Putlera, zatímco Putin s šéfem amerického Exxonu slavnostně spouští sachalinský nebo akrtický ropný terminál. Obě země na sebe vzájemně míří termojadernými raketami, ale „bussiness as usual“, naopak zase Rusáci vozí Amíky do vesmíru a prodávají jim motory a technologie pro vynášení amerických vojenských satelitů.

        Kdoví, zda Rusáci Amíkům příště nezačnou rovnou prodávat termojaderné rakety, mají je totiž lepší a o hodně levnější, tak možná vyhrají tendr Pentagonu na obnovu americké strategické triády. Pokud budou mít vodíkové bomby Amíci vlastní, tak to možná není nic proti ničemu.
        (vtip, ale blíží se to polovtipu, to jest absurdní skutečnosti)
        🙂

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Faktem je, že toto zase tak nesleduji, takže někdy nepoznám teorii od skutečnosti.

        To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Kočko, jenom věcná poznámka.

       Pinochet je – podobně jako Stalin a další – cílem špinavé propagandy 40 let nebo kolik. Ale zeptejte se na něj Chilanů – ti Vám řeknou, že je to hrdina a zachránil jejich zemi. A nezáleží na tom, zda ten člověk má vilu s bazénem nebo bydlí v chatrči.
       Jestli to byl diktátor, pak tedy jediný v historii, který zcela dobrovolně uspořádal zcela svobodné volby a nechal se „odvolit od moci“. Je to podobné jako s Putinem. Nebo Assadem.

       To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Amen.

        To se mi líbí

       • tata napsal:

        VĚCNÁ ano s VAŠEHO POHLEDU……PÍŠETE ZEPTEJTE SE Chilanu….ano jak koho ono plno lidí i dnes obhajuje Hitlera nebo Stalina.

        STAČÍ si jen na internetu o tom zadat,a to jsou informace které samozřejmě budou zveličovat špatnosti levice.UŽ SE TAM NEDOČTETE že samozřejmě každý vznik levicového státu v latinské Americe je nebezpečí které nenechá USA JEN TAK,navíc znárodnil,takže nemusíme si nic nalhávat ty co rozhodují nejvíce V ZEMI boháči ,vše bojkotovali,Navíc samozřejmě jen ideové nadšení nestačí.PROČ ASI vyhrál ALIENDE VE VOLBÁCH.Nastoupil PINOCHET vše utopil v krvi,a vše začalo šlapat i kvůli tomu že zahraniční obchod šlapal,je důležité ukázat výkladní skřin aby se ukázalo jak je levicovost zhoubná.Ano za jeho vlády myšleno PINOCHETA šla ekonomika strmě nahoru i kvůli iněkcím z USA………ALE TAKY chudí se stali ještě chudším komu se to nelíbylo ten zmizel.Ano ideou se nenažerete a boháči mají páku PENÍZE.

        Co pane kochdl zeptáte se těch příbuzných 40000 .Chápu když se zeptáte latifundisty,statkáře,to je přesně co jsem psal že mezi námi je zákonitě virtuální zeď.ALE NĚCO to nasvědčuje když ten pohled na PINOCHETA tak stavíte.
        .
        A mylite SE pane BAVOR kochdl jasně projevil co se dá nazvat obdivem a potvrzení že vše levicové je šunt a na to je nejlepší lečba PINOCHET ……

        .PROČ mezi ALIENDEM a PINOCHETEM byl tak propastný rozdíl v EKONOMICE……..SNADNÉ zvláště v LATINSKÉ Americe USA NESTRPÍ ŽÁDNÝ levicový stát,a žadná země tam nepřežije ekonomicky klacky ze strany USA.

        vše co běžně dnes najdete o CHILE na internetu je psané jednostraně i tak co se dočtete a kdo není ,,slepí,, pane KCHODL……těžko by měl projevit simpatie ve smyslu zeptejte se CHILANŮ………JAK koho a vtom to je

        třeba zde WIKIPEDIE……….s.wikipedia.org/wiki/Augusto_Pinochet

        11. září 1973 armádní jednotky vedené Pinochetem zaútočily na prezidentský palác La Moneda a převzaly moc od prezidenta Allendeho, který byl později nalezen mrtvý (podle zpráv spáchal sebevraždu). Během obléhání paláce byl zabit nebo zraněn velký počet civilistů a mnoho jich bylo uvězněno.[19] Byla vytvořena junta, jejíhož vedení se záhy ujal Pinochet. Junta okamžitě pozastavila platnost ústavy, rozpustila parlament, zavedla přísnou cenzuru, pozastavila činnost politických stran, zvláště těch, které tvořily Allendeho koalici Lidové jednoty (Unidad Popular), a znemožnila prakticky veškeré legální politické aktivity v zemi. Pinochetova junta (pronunciamiento militar), a zejména její tajná policie DINA (1973-1977), rozpoutala kampaň teroru proti svým oponentům z řad socialistů, miristů (MIR – Movimiendo Izquierdo Revolucionario, Hnutí revoluční levice), komunistů a dalších opozičních politiků a disidentů. Několik tisíc Chilanů bylo popraveno nebo zmizelo, 27 000-30 000 lidí bylo uvězněno a mučeno. Mnoho z těchto lidí bylo vypovězeno ze země a přijímáno v zahraničí (zejména ve Švédsku, v Itálii, ve Francii, v zemích bývalého východního bloku a před r. 1975 i v Argentině) jako političtí uprchlíci. Často byli pronásledování chilskou tajnou policií i mimo svou zemi v rámci tzv. Operace Kondor. Na potírání opozice dostával Pinochet finanční podporu a dary zejména z USA i dalších zemí.[20] Vedle nenásilné opozice existoval i ozbrojený odpor proti diktatuře, vedený ilegální komunistickou stranou a Lidovou frontou Manuela Rodrígueze (FPMR). Souhrnná zpráva tzv. Rettigovy komise, vytvořené z Pinochetových odpůrců i stoupenců pod oficiálním názvem Národní komise pravdy a usmíření, z roku 1990 uvádí počet 2 279 obětí (146 osob odsouzeno válečným tribunálem k trestu smrti, 131 osob zamřelo během střetů při demonstracích, 101 osob zastřeleno při pokusech o útěk, 39 osob zemřelo během přestřelky, 90 osob zabito soukromými osobami, 815 dalších úmrtí a 957 zmizelých),[21][22] následná vyšetřování komisí zřízených prezidentem Ricardem Lagosem i jeho nástupkyní Michelle Bacheletovou odhalila v letech 2004 a 2011 další případy. Celkový počet obětí perzekuce uznaný v roce 2011 vládou prezidenta Sebastiána Piñery činí 40 018 osob, z toho 3 065 zabitých nebo násilně zmizelých.[23][24]

        To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Strašení Ukrajinou je mimo mísu, už jen proto, že nejsme Ukrajinci.

        Nemyslím tím, že jsme v něčem lepší jako lidé než oni, ale máme za sebou úplně jinou histroii než oni a navíc, jsme již dlouhou dobu konstituovaný národ, s 1000 let starou státností, se starým jazykem, kulturou, zvyky… které jsou české. V čemž jsou oni teprve na počátku, a tomu odpovídají všechny ty zmatky u nich, včetně stavu vlády a ekonomiky.

        Rozdíl prostě nespočívá ve „vládě oligarchů“ – ta je ostatně podobná téměř všude, pokud si mám rýpnout do „demokratických iluzí“, jen je někde krytá loutkami jako byl Opičák či Hitlary nebo Makrela.

        Bláboly o „oligarchovi ve vládě“ jsou prostě jen bláboly, ať už se týkají ČR nebo USA.
        Znamenalo by to, že nevěříte v naše demokratické instituce, omezující svévoli exekutivy, zákonodárné či soudní moci, a představujete si, že povládne „Babiš I., nejvyšší zaříkávač kuřat“? (abych využil skvělou hlášku pana čtenáře, díky)

        Kdyby se socani – a jejich voliči – raději věnovali bordelu ve své straně, důvodům její nedůvěryhodnosti a příčinám, proč si hodně lidí – nejen pan Bavor nebo já – dělá ze socanských hlavounů legraci, ba někdy i prdel, udělali by o hodně lépe.

        To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        sorry, předešlý příspěvek sem nepatří (byl k Josovi dole)

        Tato, to je asi všechno pravda, díky, že jste si s tím dal práci – ale to já všechno vím, četl jsem dokonce nějaké knížky od „obětí Pinocheta“ (i naopak) a několikrát jsem v Santiagu byl osobně, většinou obchodně, ale jednou i soukromě, prošel jsem a projel Chile i okolní země, Takže o těch věcech vím z více stran.

        Jak správně píšete, USA zločinci jakékoliv snahy ve Střední či Jižní Americe o samostanou politiku – protože nejde jen o sociální reformy (tomu Vy říkáte „levicové“) – utopí v krvi a rozvratu. To samé čekalo Chile.

        Původní Allendova vláda zavedla sociální reformy a snažila se o rozumnou politiku – první bod každé takové politiky je nakopat do zadku americké firmy se zločineckými kontrakty – ale byla postupně ničena šílenými bolševiky – takže všechno přestávalo fungovat.

        Kdo myslíte, že tyto blázny platil a vydržoval? KGB? Kubánské tajné služby? Ale vůbec ne, byla to CIA. Stejně jako CIA v naší době platí „tajemné odstřelovače“, kteří vraždí na demonstracích obě strany. Také platili ony „levičácké bojůvky“, které napadaly, unášely a vraždily chilské podnikatele. Většina oněch „bojůvek“ nikdy neexistovala, dělali to pod cizí vlajkou američtí agenti. Prostě si vyráběli důvody pro radikální krvavou lázeň, kterou v Chile „zachrání demokracii“.

        Což by znamenalo něco podobného, jako můžete vidět v Salvadoru, Bolivii, … a v naší současnosti v Sýrii nebo na Ukrajině.

        Generál Augusto Pinochet jen předešel již naplánovanému americkému zásahu, který by Chile zničil, vyvolal občanskou válku velkého rozsahu a výsledkem by bylo ne cirka 50 000 mrtvých (možná méně, možná více) jako způsobila vlastní akce vlastenecké chilské armády pod velením generála Pinocheta.

        Amíci dlouho financovali a trénovali „eskadry smrti“, všemožné zločince, které se měly na Chile vrhnout. Tomu všemu Pinochet zabránil. Nechal zatknout – jak ostatně píšete sám – cirka 30 tisíc „levičáků“, které držel dlouho v base a pak je vypověděl ze země. Tím jim ovšem zachránil život, protože to byli lidé na seznamu smrti CIA. Někteří to po letech dokonce i pochopili a Pinochetovi poděkovali.

        Pinochet nešel proti Amíkům přímo, oportunisticky je využíval, vyrazil z nich půjčky a finanční pomoc – ale tak obratně, že Chile nezadlužil a ekonomicky nezrušil. Když to Amíkům došlo, jakou hru s nimi Pinochet a chilská vláda hrají, tak se také obrátili proti němu a začali platit celosvětovou propagandu proti „chilskému diktátorovi“.

        Americká „levice“, což vůbec není levice, ale „liberálové“, což jsou američtí náckové napojení na finanční kapitál, Pinocheta nesnáší právě z výše uvedených důvodů – že Chile neskončila jako Argentina a další země z regionu. Je to jeden z ostrůvků normality v Jižní Americe.

        Očekávám, že mi nebudete věřit, protože do každého proti-Pinochetovskou propagandu valí už 40 let, ale to je mi jedno. Když už jste věnoval úsilí něco k tomu napsat, cítil jsem se povinen odpovědět.

        To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        A ještě pár maličkostí k Chile:

        Amíci měli nachystaný převrat, který se opíral o chilskou tajnou policii, která byla koupena a ovládnuta CIA. Podobně jako dnes ukrajinská SBU, to je stejný mechanismus.

        Pinochetova armáda byla ovšem lidová – plná kluků z chudých poměrů, kterým armáda dala vzdělání a slušný život – byla a je to navýsost vlastenecká síla. Tu Amíci pochopitelně neovládali a právě ta se postavila proti americkému převratu tím, že je předešla a udělala vlastní, v chilské režii.

        Pinochet dlouho chilskou tajnou službu neovládal, ta byla v područí CIA a vraždila kudy chodila. Vojáci zatýkali „levičáky“ a strkali je na vojenské základny, tím pádem k nim vrahouni nemohli. A nakonec je Pinochet vypověděl, protože doma v Chile by je nechali zavraždit.

        Celé je to prostě o hodně složitější, než propaganda líčí. Ale vždy mě udivuje, jak snadno nacpe do hlav lidem, že vlastní armáda vlastní země by vůbec mohla udělat převrat proti vlastním lidem. To je v podstatě nemožné.

        (Někdo může oponovat „vládou generálů“ v Argentině, ale to bylo něco jiného).

        Za úplně dementní pokládám, vidět všechno ideologicky – jak vykládáte, že jsem se asi ptal na Pinocheta „bohatých latifundistů“. Těch jsem se ptal také, to je fakt, ale většinu věcí jsem slyšel od obyčejných lidí z ulice, víceméně chudáků, maximálně ze střední třídy.

        Nepohybuji se totiž jen v palácích a luxusních vilách s velkými bazény, obklopen modelkami. Bohužel, musím říct.

        To se mi líbí

       • tata napsal:

        Zní to zajimavě dokonce i věrohodně.Nemám argumenty Vám oponovat,jen si pamatuji určité zaběry stoho období——–opět to byli cinknuté argumenty,Dnes se jen tak lehko nedám ovlivnit i když jsem najivní a podlehám určitým citům.Každopadně je jasné že by USA NEDOVOLILI levicovou vládu,nevím VE .Ve vaší argumentaci přiliš Pinochet vystupuje jako ROBIN HUD……takový by těžko vytvořil eskadry smrti,byli zde vyložené vraždy,mučení a to byli autentické vypovědi lidí co se jich to tykalo ,to zase dříve scháněl minulí režim.Podle mě někdy popouštíte uzdu až překonspiraci.Pravda bude jednoduší.
        Pinochet možná odvrátil ještě větší genocidu,to už mužou byt jen spekulace i když s chovaní při těchto situací dost pravděpodobné,jak tam dopadají revoluce.Nic to nemění byl to voják Diktátor ktery neměl rád levici a tak se sní vypořadal……to že je vlastně zachránil..to je jak pohádka……muže byt že by možná přišel ještě horší…….nic to nemění že v pohledu naší civilizace má krev na rukou………nezlobte se Vaší teorii že vše levicové je vždy řizeno někým,popirá v té historii ty spousty mrtvých co za tuto ideu položili život.
        Víte já si zakládám na své poctivosti,jak pracovní dřive….v očích mnohých jsem byl blb,kazisvět co jim niči pracovní moralku jen tím že sem dusledně pracovní povinosti dodržoval tak životní poctivosti a srdcem sem levičák……a ve jmenu těch mnochých co za tu ideu položili život mě uraží………slova co jste schvalil ,,ritiři,, a sám je deklaroval.
        ANO TA idea je těžko prosaditelná spiše utopistická v samostatném státě…….lidi na ní nejsou většinově stavěny,takže v takovém socialistickém statu,se zahy ke kormidlu dostanou bud fanatici ,nebo prospěcháři,a okolní kapitalistický svět okolo zařidí že to skončí.Jenže nedá se pominout že exzistence soc.blogu paradoxně donutilo ……to je to Vaše……..pravice vždy přišla se socialnimi věcmi…..
        Nejsem na tolik hloupí abych nevěděl že komunismus jak se popisuje je sice co by se mi libilo ale je to utopie,lidi jso většinově dravci…..a těžko mužete chtít aby třeba doktor měl stejnou životní uroven jak já poloblb ač poctivý……nevěřím že takovou společnost je možno postavit.Ale muže byt určitá spravedlivější diference,co vté historii zařizuje právě to levicové hnutí……….takže VAŠE JEN slepí je opravdu mimo

        To se mi líbí

   • tata napsal:

    samozřejmě vyrazné minus

    To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Nežaluj, nikdo tě nebude mít rád.

   To se mi líbí

 18. cobolik pacholik napsal:

  uz sa kurva zase vadite,ja napisem,ze v zbrani,ked ide o moj dom komunista brat,ze zasrana komuna,eliminovala nasich ludi to pravda tiez,nijaky oportunista ci jak to nazyvate,kurva zili sme vsetci v tom systeme,90% prizna,ze ho komuna naucila jej system vzdelavania,komuna nastavala skoly fabriky,nemocnice, stadiony,ale jebala mater,ze jej nemohlo sa nic vytknut,ja komunista nebol a pisem o demokratickej novinarskej sebranke,ze lepsi kokot jak ten od zvezdy,toho co tykadla kreslil zavreli,daslieho v ostrave,ze povedal,cesky vojak zoldak a okupant sudili,videl som po tolkych rokoch co postavili uzernici,palovu rit oproti komune,ale penazi stalo,ze by s nimi komuna bola operovala,na sestach by sme mali 3 metre betonu a nie pol metra poniekde,co reich nalial,je ina doba komunisti a demokrati vsetkych okresov ceska spojte sa,pre vas dom to bude boza mana,jak za vojny,bo to obciansks vojna bez nabojov zatial,za svetle zitrky vasich potomkov,odkazuje pojeb cezpolny,bo kurva najlepsi by tam bol ten jebany dubcek,co ho odjebali,bo toho som videl milovali vsetci ceskoslovensky bratri,takze mordovat komunistov a demokratov bez najmensieho ostychu a zostavit tych,co prve maju dom a potom tu svoju skurvenu stranu jasne?

  To se mi líbí

  • lacogroessling napsal:

   Čobolíku, rád Vás čtu, ale Dubček byl trouba, co se bohužel dostal k moci.

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    ja som tiez trouba, ja som mu letel 5000 mil polozit kvety a kto nie je trouba od svobody,co ja poznal do cias roku 1994 bo potom ja jebal na tie bananistany.

    To se mi líbí

    • lacogroessling napsal:

     Čobolíku, dlužím Vám vysvětlení. Figura na postu Dubčeka si nemůže dovolit lavírovat a přivést národ do tragédie. Musí mít buď jasnou zahraniční podporu, nebo pravděpodobnou naději, že svůj spor dovede do zdárného konce. Ani jedno Dubček neměl. Byl to možná idealista, ale takoví jsou velkým rizikem na vedoucím postu.

     To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      ja cital a videl aj na vlastne oci,jake to podpory sme mali,benesa ja nezazil,ale vysledky podpory mocnosti su jasne na nasich a zahranicnych cintorinoch kde lezi nasa holota,bo akakolvek figura a nehovorim uz teraz o tych pidistatoch,to mala taku zahranicnu podporu,ze to tak mozu dotiahnut do pizdy na raky jak sa u nas v burakovre hovori,co v takom kraji jak cesko ci slovensko jakykolvek politik dotiahne kde?kurva sak sme len ohnuty lokaji boli odkedy tie staty vznikli,ci boli v nejakom podruci,ci kralovstvi ceske bez volke boli take hovno jak horni uhry bez feferonov a osteraich,v nasej historii ci novodobej,ci uz tej davnej sme mali taku zahranicnu podporu,ze sme boli len vyjebany,ani jedno dubcek nemal lacika pises,co mali ostatny nasi predstavitelia od 1918 roku?kurva,kedy sme mi nieco mohli snad po tej prvej vojne kus,sme sa osamostatnili,bo to bol prirodzeny vyvoj vtedajsej doby,potom druha vojna okate vysranie sa na nas,stiahnutie army z pozicii a demobilizacia,otec pamata,potom jedny prizdisravali tym,co nas zradili a druhy co nam pomohli z moskvy nas vyriesili v 68 a zapad nam pomohol tak jak za reichu tretieho,ja radsej takeho jak dubcek,ja jebem,ze slovak a nie cech,bo zil pre ideu nasich statov,bo ty dnesny vodcovia, kurva lacika,ty bez akejkolvek idey a ked idey tak vyjeb svojich za judasky gros,co mali ty pred dubcekom a po dubcekovi,take hovno jak on ani tu ideu nemali s vynimkou benesa,ktoru zarazila maskva a zapad jebal na nas,vzdy sme boli v podruci a teraz jak mensie hovna jak predtym,to docista mame vodcov,co maju idey a podporu?,kurva nepis mi take srandy.

      To se mi líbí

      • Laco G. Mlynář napsal:

       Čobolíku, přečetl jsem si Vaše důvody a řekl bych, že jen potvrzujete ty moje. Středně malá země jako ČR, SR, nebo ČSSR nemá šanci si moc vyskakovat, musí dělat chytrou diplomacii a využívat výhodných okolností. Pokud ta diplomacie není chytrá, nemá zahraniční podporu, je průšvih na spadnutí. Uvedu to na příkladech z české historie.
       Doba Karla IV.
       obecně považovaná za zlatou dobu naší historie. Vládl tu český král, který byl zároveň říšským císařem. Navíc měl vztah k Česku a Čechům. Ideální konstelace. Peníze proudem tekly do království a nikdo si na nás netroufl. Čili zahraničí zabezpečené. Šlo jen o to výhodnou situaci využít.
       Doba husitská
       Nejlépe ji vyjadřuje název Jiráskova výroku Proti všem. Ale hlavně Všichni proti nám. Války, ničení, jen tak tak jsme se z toho dostali. Takže žádná zahraniční podpora, jen válečné štísko se zasloužilo o zahnání křižáků, ale země byla zpustošená.
       Doba před Bílou Horou
       Fridrich Falcký neměl šanci, ani ten saský kurfiřt, byť protestant nejbližší, mu nepomohl, natož Holanďané, nebo Angličané. Prostě neměl zahraniční podporu zajištěnu a dal se do podniku, který ho nakonec stál všechno a Čechy 300 let poroby pod Habsburekem.
       První republika
       Ze začátku to vypadalo dobře. Systém smluv, jako záruka naší bezpečnosti, jenže po roce 1933 se vnější poměry radikálně změnily, ale ty naše smluvní vztahy zůstaly parkticky stejné. Beneš byl mistr diplomacie, ale tím, že se bál Sovětského svazu, tak byl nedůsledný a dopadlo to jak dopadlo.
       Dubček a jaro 68
       ČSSR byla rozhodnutími z Jalty zařazena na východ. Mocnosti z Jalty to vzájemně respektovaly a nelezly si do zelí (viz. 1956 Maďarsko a taky 1968 ČSSR). Tito na návštěvě v Praze pár týdnů před okupací Dubčekovi řekl, že si SSSR to, co se děje v Československu, nenechá líbit. Dubček, ale nejen on, na to nehleděl, stejně jako Friedrich Falcký jednu zimu, vydržel Dubček jedno léto. A krach. Bez zahraniční podpory to zase nešlo.
       A Čobolíku, v případě Dubčeka můj odsudek vůbec nic nemá společného s tím, že Dubček byl Slovák. Je málo Čechů rodu Moravského, jako Mlynář, co hájí Slováky.

       To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Promiňte Laco, že se do toho vsunu, ale zaujal jste mě s tím Benešem.

        Mám dojem, že Beneš je zdaleka nedoceněný, protože když se podíváte jen přísně analyticky, bez sentimentů, co se vlastně stalo, tak zkrátka „došlo na Benešova slova“.

        I když jsem přesvědčen, na základě svých vojenských znalostí, že válku v roce 1938 proti Německu (i s Rakouskem) by Československo vyhrálo, i bez Žabožroutů a „perfidního Albionu“. Nastal by masakr německých vojsk, protože naše výzbroj a bojové odhodlání bylo skvělé, navíc jsme měli výhodu terénu, pevností, opevnění, domova. Náckům by došla munice a bomby, měli zásoby jen na měsíc. Pak by asi došlo k mezinárodním tlakům a skončilo by to příměřím a vleklými diplomatickými rozhovory – které by docela pravděpodobně vedly k tomu, že bychom jako republika ztratili pohraničí, asi ne hned, ale donutili by nás vyhlásit sudeťákům nějakou autonomii a z toho by nebylo úniku.

        A co potom? Navíc by se ukázalo, že Británie, Francie, Itálie a Německo „táhnou za jeden provaz“, ve skutečnosti. V krajním případě by tajně pomáhali ve válce Německu a v úplně špatném scénáři by nás okupovaly „mírové jednotky“ Britů a Frantíků.

        Protože pravá podstata evropské politiky vůbec nebyla demokracie kontra nacismus. Šlo o plánovanou válku proti Sojůzu, o zničení SSSR. To byl cíl všeho, plně respektovaný finančními kruhy Británie, Francie, Německa, Itálie.

        Další kroky by pak vedly k tomu, že „evropská vojska“ by záváděla demokracii na Východě jaksi společně. Kde bychom skončili my, to je otázka.

        Beneš jako velmi chytrý a zkušený diplomat všechno tohle musel vědět, a vsadil na to, na co vsadil. A dopadlo to fantasticky: vyhráli jsme, Německo zničeno; mocnosti, které nás zradily, dostaly také svůj díl. A dostávám se k finále: Sojůz a Stalin. To nás totiž zachránilo také – i když to dosud nevidíme (většina z nás) a tudíž to nedokážeme ocenit.

        Kdybychom nebyli dalších 40 let pod ochranou/okupací Sojůzu, naše pohraničí by už nebylo naše. Protože těsně po válce – třeba 20 let potom – by nás „demokraticky“ donutili vzít sudeťáky zpět, ještě byli totiž naživu. Ale po 40-ti letech je to už neaktuální.

        Země o své 1000 let staré hranice naštěstí už nepřijde – protože to je pro nás absolutně existenciální. Bez toho zanikneme, český národ zmizí. Je to obranná linie, fyzická i psychologická.

        Beneš byl asi navíc jasnovidec, protože díky 40-ti letům „sovětské okupace“ není u nás vytvořená kozomrdná základna a tím máme velmi dobrou šanci se ubránit, bez rozsáhlých škod a milionových obětí – což čeká západní země.

        Takže, vivat Beneš.

        Ohledně 1968, nad všemi vnitropolitickými záležitostmi nebo záležitostmi „komunismu“, je vojenská linka. ČSSR byla jediná země východního bloku na hraniční linii západ-východ, kde nebyla sovětská armáda.

        Jakmile Amíci dali do Západní Evropy, do Německa a Holandska, jaderné zbraně, musely být i u nás. Novotný nechtěl, i když tajně nechal stavět depoty v rámci akce Javor, nakonec řekl ne. Takže ho nechali odvolat, a nové vedení také řeklo ne. Takže sovětská armáda s jadernými zbraněmi přišla bez souhlasu.

        To je všechno, politika za tím vlastně nebyla – hlavní byla ta vojenská otázka. Zbytek jsou jen tanečky.

        To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Napsal jsem to hlavně pro čobolíka, protože mě vytáčí, když lidi pomlouvají – i když tomu tak neříkají – Dubčeka.

        I kdyby byl Rambo, křížený s ČernoNegrem, Einsteinem a Supermanem, neudělal by s tím nic. Kdyby odporoval, třeba vyhlásil mobilizaci nebo nějakou podobnou blbost, mohl být také milion mrtvých, pro nic za nic. Ale všichni by ho chválili, zřejmě, jaký to byl hrdina, protože lidé jsou jací jsou.

        Rozumný vládce by sem pozval Sovětčíky s jadernými zbraněmi sám, ovšem tím by se stal „zrádcem vlasti a národa“, jak by ho zajisté 25h denně 8 dní v týdnu a 400 dní v roce titulovala Svobodná Evropa, Hlas Ameriky, všechen „objektivní svobodný“ západní tisk.

        Za to by možná od Kremlu dostal volnější ruku, mohl by povolit malé podnikání a výrobní družstva ve větším rozsahu, otevřít do jisté míry hranice a tak dále – jako v Jugošce.

        Ale byl by to národní zrádce, Sabina by byl zapomenut.

        To je prostě těžké.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        I když jsem přesvědčen, na základě svých vojenských znalostí, že válku v roce 1938 proti Německu (i s Rakouskem) by Československo vyhrálo

        Kdyby to mělo být důležitý, řekl bych – nesouhlasím!

        S čím ale velice souhlasím, že Beneš není a nikdy nebyl doceněn. Ten maník viděl i za roh, a co více, von viděl hodně dopředu. Měl prostě dobrej čuch a dle mýho musel bejt dobrej na dějepis … a asi o něm i hodně přemejšlel, v souvislostech … si tedy myslím!

        … a mnohý by mohl podle vzhledu říci … takovej srágora jeden…

        To se mi líbí

       • lacogroessling napsal:

        Ano, napsal jsem Beneš, mistr diplomacie.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … ani nevíte, jakou mám škodolibou radost, jak o toho NAŠEHO suchara si už 80 let vylamujou s přehledem zuby všelijací ti hermannové, posseltové, krystlíkové etc. etc. a když někdo si o něj jenom votře hubu, jako to udělal hlupák Schwartzenberg, furt ještě platí, že u nás přes ni dostane, i kdyby mu přes noc narostlo super číro.

        To se mi líbí

       • Joda napsal:

        Žádný z československých/českých prezidentů nemusel řešit takové situace, které Beneš během svého mandátu musel řešit hned 2x (v rocer 1938 a 1948). Můj osobní názor je, že v obou případech zvolil optimální (samozřejmě ne ideální) řešení.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        přesně tak

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        poznámečku ještě:
        za tu dobu co žiju se přikláním k názoru, že zvolil jedině možný řešení … tedy ideální

        To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Kde-pak, Beneš je odjakživa můj oblíbený politik.
        Toho se bál i Hitler, naopak Beneš se Hitlera nebál, ale oprávněně měl hrůzu z Deladiera a Chamberlaina.
        To byl podle mě důvod jeho polovičatého jednání se Stalinem- hrozba mezinárodní izolace, dobře to vidíme dneska, jak se může vymstít, kamarádit se s někým, kdo není „mezinárodně“ v kurzu.
        Německo nás těžko mohlo vojensky porazit, ale s pomocí mezinárodní intervence a-la Kosovo by to mělo snadné.
        To zřejmě hrozilo a Beneš to věděl.
        To…prostě kdyby nad námi Němci nevyhráli za týden, a to by nevyhráli, tak byl v Německu státní převrat, bez Mnichova by se Hitler ani neprdnul…

        To se mi líbí

       • cobolik pacholik napsal:

        ja videl na vlastne oci v hentej dobe ten respekt pred nim,jak feferoni,pepici,ci cobolici,ked kurva nieco povedal len cumeli jak telata drzali picu a krok,ja vobec nemieril,ze lacika pise slovak,ja totalne jebnuty cechoslovakista a schopny zajebat jak pepickeho,ci cobolskeho nacionalistu bez mihnutia oka,bo ked pride na lamanie chleba rieka morava nebude nijaka hranica a nebude sa ceska pohadka,ci rozpravka z cobolova dabovat jak u kokotov,ja si zivo viem predstavit,ze tie jebane independent statiky,nebudu dlhsie jak 40 rokov,ked nie skor same,bo bieda pritlaci a pojde o moc a budu stali zase plece pri pleci a ty politici teraz,to ani prach v ucebnici nebud,j bo to od boha dane boha vam,ze mi patrime k sebe ja spojenie,ci nejake UNITED STATES OF CZECHOSLOVAKIA nedozijem,ale tak cujem a keby som dozil?to by som si povedal len jak totalne stary pniak,tak kurva ma byt.

        To se mi líbí

       • lacogroessling napsal:

        Čobolíku, taky jsem pamětník a vybavuju si jak ho nábožně (pár měsíců) kde kdo poslouchal. To Havla taky. Jenže důležité je to, co z těch dristů nakonec vyrostlo. V případě Dubčeka 20 let okupace, v případě Havla komplexní úpadek společnosti jak vidíme nyní po téměř 30ti letech morální, vzdělanostní, ekonomický a dokonce i fyzický.

        Není důležité co kdo říká, že vyznává, ale dělá. Politik na čelné pozici má navíc zodpovědnost za národ mnohdy na desetiletí i staletí do budoucna.
        Bohužel, Dubček na té pozici neobstál.

        To se mi líbí

 19. LB napsal:

  Pokud jde o volby, slyšel jsem včera v TV, že lidovci nejspíš uzavřou koalici se STAN. A pak budou potřebovat 10% ke vstupu do PS. Troufnu si odhadnout, že to dostanou, řekl bych spíš tak 11%. Budeme tu tedy potom mít druhý středně velký subjekt, podobné velikosti jako KSČM.

  Když pak našemu „bílému Japoncovi“ přiřkneme tak 7% bude volební mapa docela zajímavě překreslená. (A k tomu dám TOPce asi 4,81%, ať nežeru. 🙂 )

  To se mi líbí

 20. oh napsal:

  V Praze demonstrovaly desítky lidí na podporu ČT proti Babišovi. Jestlipak si už chystají spacáky?
  https://www.novinky.cz/domaci/428487-lide-v-praze-demonstrovali-proti-babisovym-vyrokum.html

  To se mi líbí

 21. Jos napsal:

  Tenhle článek je opravdu zábavný. Pán domu nám mezi řádky opět (pokolikáté už) podstrkuje Babiše prostřednictvím nadávek na.Sobotku, prolhaným spojováním ČSSD s Kalouskem a podobnými podrazy. Vlastně by byl Bavor se svou chorobnou a iracionální posedlostí Sobotkou za normálních okolností trochu směšný. Takhle ovšem umně nám všem dláždí krásnou rovnou a širokou dálnici, vedoucí rovnou na Ukrajinu. Jen ten oligarcha, kterému Bavor dláždí cestu nebude králem čokolády, nýbrž králem koblih a mizerných párků.

  To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   Josi,
   ruku na srdce,čemu dáte přednost jako volič ČSSD?
   koalici ano+čssd,kde ČSSD bude už pouze ta druhá v řadě anebo ČSSD+cokoliv,klidně i ta topka,kde by ČSSD pořád zůstala tou první?

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    čtenáři. Ta první koalice je v současnosti možná jen v případě, že po volbách odtáhne celé současné vedení socdem a bude vyjednávat úplně jiný tým. Protože po Sobotkově vyhlášení že „s Babišem nikdy“ a jeho osobních útocích, by povolební příklon jen potvrdil, že Sobotka je vlastně skrytý lidovec a za koryto zapře i Ježíše.

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     pane Bavore,
     tak to jste mě uklidnil,doufám,že současné vedení neodtáhne a žádná koalice ano+čssd už nikdy nevznikne.

     ale prohlášení sem vyhlášení tam,si pamatuji jako kdyby to bylo včera s jakými prohlášeními vyhrála svého času volby ČSSD pod vedením Zemana.A jak to potom dopadlo.

     osobní útoky na Babiše od Sobotky,no o tom mi povídejte.
     kdybych si dělal čárky tak by mi vyšlo,že v osobních útocích vede Babiš.

     samozřejmě chápu,že Sobotka je zlo a Zimola je dobro,ve vašich očích,pro vás bude dobro kdokoliv kdo bude kritizovat Sobotku,si myslím.

     ale i kdyby nakrásně Sobotka skončil a převzal to po něm Zimola,napište si do kalendáře toto.
     miliardář udělá hadr na podlahu i z toho Zimoly.protože bude muset,miliardář totiž nestojí o žádného koaličního partnera,o nějaké trapné kompromisy při vládnutí,které zdržují od toho „makáme“

     on chce vládnout a to tak že chce vládnout SÁM!!!

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Špatně si vykládáte výsledky současných preferencí. To Babiš se nebude bavit se Sobotkou.
      A co se týká Zimoly, tak vy nežijete na jihu, já ano.

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       to jsem rád,větší radost jste mi dnes nemohl udělat.

       nežiji na jihu,a…???

       i tak mohu vědět,Zimola,to je ten,který řekl,že předseda hnutí ANO je sice tvrdý,ale férový a ČSSD se podle něj musí přizpůsobit.

       těžko říci,co si představit pod první a co pod druhou půlkou věty.

       třeba mi to vysvětlíte,když žijete na tom jihu.

       já mohu jen mít názor,že mít názor,jak je předseda hnutí ANO férový,se mi zdá,slušně řečeno,značně zkreslené hodnocení.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        A vy jste jednal s Babišem, že víte, jaký je v politickém přímém jednání? Já jsem jim garde nedělal, takže nemohu hodnotit, jak se kdo komu jevil.
        A proč si myslíte, že Zimola celkem suverénně vyhrál už potřetí, navíc, když měl Sobotkovo stín za zády? Protože tady něco dobrého dělá. Ostatně třeba právě jihočeské nemocnice (které Babiš chválí) jsou skutečně dobré. A mám s nimi (bohužel hlavně v poslední době) dost dobré zkušenosti. A pro každého zde na jihu má Zimola své něco, co se mu podařilo a daří. S Babišem to nemá nic společného.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        že je Zimola oblíbený politik,že má pro každého něco,tak to rozhodně nebudu zpochybňovat,ale zkušenosti jaký je Babiš v přímém politickém jednání má daleko více Sobotka než Zimola,troufám si tvrdit.

        ale dokáži souhlasit i s tím Zimolou,v tom,že Sobotka není schopen práci kterou ČSSD v koalici odvádí kvalitně prodat voličům,vidíte,dokáži i souhlasit se Zimolou.

        PS:jak se staví k tomu,že Babiš by neměl problém zprivatizovat Budvar?
        vyzývá také k referendu,tak jak vyzýval za vlády Nečase?anebo tentokrát je ticho po pěšině?

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Se Sobotkou má sv= zkušenosti i Zimola.
        O tom, že by Babiš neměl problém privatizovat Budvar jsem nikde neslyšel, zato to často slýchám od Kalouska.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        tak bych odkázal na třetí větu prvního odstavce tohoto blogu.
        „A všímat si toho, co se před námi snaží politici ukrývat.“

        Prodej pivovaru nehrozí, ujišťuje Jurečka

        S Bočkovým odchodem se také znovu otevírá téma privatizace Budvaru a prodeje jeho nejcennějšího majetku – ochranných známek. Odcházející ředitel byl totiž vnímán jako garant uchování pivovaru ve státních rukou.

        S myšlenkou na privatizaci nebo vstupu na burzu si pohrával naposledy ministr financí Andrej Babiš, podle kterého provoz pivovaru nepatří mezi úkoly, které by měl zajišťovat stát. Jurečka, ale i premiér Bohuslav Sobotka či prezident Miloš Zeman však prodej Budvaru vždy ostře odmítali.

        Privatizace „rodinného stříbra“ by navíc vyvolala i velkou nevoli veřejnosti. Rok před sněmovními volbami je proto málo pravděpodobné, že by se privatizace státního podniku dostala opět na pořad dne.

        Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/stat-analyzuje-moznosti-akvizice-pivovaru-pro-vyrobu-piva-pardal-10h-/ekonomika.aspx?c=A161103_145401_ekonomika_ozr

        To se mi líbí

   • Jos napsal:

    Čtenáři, omlouvám se pozdní odpověď. Nějak nebyl čas. Je dost pravděpodobné, že budu volit ČSSD. Už proto, že pouze a výhradně vlády vedené ČSSD se ukázaly jako alespoň trochu prospěšné zemi. A lepší alternativa se zatím nenabízí. A pak už mám pro vás jen žebříček stran, které nechci ve vedení země vůbec. První je s velkým náskokem oligarcha, který s demokracií nemá nic společného a je mimořádně nebezpečný. Stačí se rozhlédnout po světě a historii kam takové vlády vedou. A pak je chumel pravicového šmejdu TOP, ODS, KDU atd. kteří prokázali v posledních 25 letech že umí této zemi jen škodit. Bavor svými iracionálními útoky na ČSSD jen škodí.

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Josi, nevím, odkud jste, ale já jsem příznivec Zimolův a sdílím v podstatě jeho názory a názory jihočeské ČSSD na současné centrální vedení. Takže už jen ta vyjádření, že „s Babišem už nikdy“, při současných preferencích svědčí o tom, s kým by si Sobotka rozuměl. A i dnes už si rozumí. S Kalouskem. Že to nechcete vidět je váš problém, ale ostatní kolem nás to vidí stejně. Já jen napsal to, co se jeví jako zřejmé.
   Že bych „nutil“ Babiše, to jste špatně pochopil. Já jen podle současných preferencí vidím, že vyhraje. Jakým způsobem,to netuším, nemám křišťálovou kouli, ale vyhraje. Pokud se neobjeví nějaký další „Kubice“. Takže pouhý popis současné reality. Ostatně zde se hodně uvádí jako vhodný kandidát na volbu Okamura. Toho osobně považuji za „černého koně“. Což jsem také napsal.
   Nepodsouvejte mi něco, co nepíšu. Svoje volební preference jsem neprozradil a ani tak nehodlám udělat.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Nerozumím tomu, že zde někdo dá mínus.
    To je osobní antipatie, ne názorová, a to je hanebnost.
    Příspěvek je politicky neutrální a jen popisuje autorovo vnímání reality, které je v pohodě možné vyargumentovat, i když to dejme tomu každý tak vidět nemusí, ale pak by to měl napsat, protože tohle je politické téma.

    To se mi líbí

   • tata napsal:

    pane BAVOR
    Takže už jen ta vyjádření, že „s Babišem už nikdy“, při současných preferencích svědčí o tom, s kým by si Sobotka rozuměl.

    Vite podobných prohlašení má každou chvili skorem každý politik.Nevijimaje Babiše…jen si spomente……jeho rezolutního prohlašení při afeře policie,a nebylo to jen toto.vTOMTO čtenář argumentuje velice dobře ohledně tohoto jste jednostranný.

    Ohledně ZIMOLI nák ho nesleduji ale pravda je že kope respektive měl by kopat za tým.
    a to jak jste to obhajoval dal vlastní branu,to by rozhodně neměl veřejně prohlásit

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Tato, v jednotě strany a lidu už jsme tu měli. A právě na tu rigidnost vedení komunisti dojeli. Aparátčíci dokáží zničit každou partaj. A Sobotka je opravdu jen ten aparátčík

     To se mi líbí

 22. tata napsal:

  nehajím Sobotku…..jen musite argumentačně použivat argumenty co druhá strana nedělá…pak to vyznivá že to co nevadí u Babiše vadí u SOBOTKY…..taky si myslím že SOBOTKA BY MĚL SKONČIT.Opět je rozdil papouškovat ,poslouhat vedeni….v jiných připadech,ale jiné je když jste v nákém uskupení,mate protivnika,babiš je konkurent ČSSD a vy veřejně hrajete na jeho stranu,nezlobte se to se nedelá vtom měl čtenář pravdu.ASI BY JSTE KDYBY NEŠLO O BABIŠE TAKY NETRPĚL HRAČE CO STŘILÍ VĚDOMĚ VLASTNAKY.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tato, nepoužívejte hlavně vy jako argument, že se Zimola dohodl na vládě v kraji s Babišem. Protože spor mezi Prahou a Budějovicemi je dlouhodobější a s Babišem nesouvisí. Jihočeši dlouhodobě kritizují „skleníkovou politiku“ toho, co sedí v Praze.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    proboha to jsem snad psal,ja piši o jeho vyjadřovaní v tisku o Babišovi,DIENSTBIER….zaregistoval o tom že je hajzl jsem už psal,hlavně jsem se v něm hrozně mylil,hned po volbách prezidenta jsem to psal a je čím dál pro mě nepřijatelný,já byt ve vedení tak by tam už nebyl,rozhodně né ve funkci

    To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    to se dá chápat

    rozkaz(???z Pražského hradu???) zněl jasně,muž s pleší nesmí přežít

    To se mi líbí

 23. Bavor V. napsal:

  Jistě jste již zaregistrovali, že se ruší jedna neziskovka nazvaná Hate Free http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/kampan-hatefree-pravdepodobne-konci-nerozumne-reaguje-dienstbier-1328490
  V diskusi je krásný názor: odesel USA velvyslancec kterej to tu platil a uz se ukazuje kdo ci byl loutka 🙂

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.