Savonarola


Girolamo, též Hieronymus Savonarola, (21. září 1452 Ferrara – 23. květ- na 1498 Florencie) byl italský náboženský a politický reformátor, fanatický kazatel, dominikánský řeholník, který v letech 1494–1498 mocensky ovládl Florencii a přeměnil tuto republiku na přísně teokratický stát. Tolik na vysvětlenou pojmu.

Čas od času se objeví člověk, který uznává jen tu svou pravdu a ostatní se snaží potírat. Asi byste ve svém okolí našli příkladů dost. Tito lidé totiž nemusí být ve vysokých postaveních, ale i v různých kolektivech, třeba i v internetových komunitách. Rádi zneužívají Bibli, tedy odvolávají se falešným způsobem na výroky jiných ve snaze ty původní výroky nějak zdiskreditovat či obrátit proti autorovi nebo původnímu citujícímu.

Na rozdíl od italské Florencie má současná společnost více možností se bránit. V internetových komunitách, kde takový člověk začne ovlivňovat diskuse po svém, se může dočkat buďto opovržení, občas i zabanování.

O mně se ví, že jsem poměrně tolerantní a snažím se pouze, aby se debaty nezvrhávaly do nechutností. Ale bude-li potřeba, i šíp muže vyletět, i jezevec může kousnout. A pozor, tětiva je napnutá a jezevčí zuby se mohou objevit již brzy!

bavor-podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky, Černá hodinka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

193 reakcí na Savonarola

 1. Petrpavel napsal:

  🙂 ))))

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Až tak bych se nesmál…

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Radoval jsem se z té vaší sebekritiky. Jenomže pak jsem si uvědomil : jak může sám sebe zabanovat majitel webu? To mě rozesmálo, proto ten smajlík.
    To za prvé.
    A za druhé : ulehčím vám to. Hudec níže má pravdu : tětiva se napnula. Už mě nebaví snášet vaše urážky, hloupé nepřípadné poznámky, aroganci.
    Takže k vaší spokojenosti končím. Podařilo se.
    Přeji všem zdejším všechno nej … a rozloučím se Jiřím Žáčkem :
    „Volně dle Ezopa

    Stojí, stojí voli na volebním poli,
    hádají se, koho zvolit na vedoucí roli.
    Slyšelo je tele, prohlásilo směle:
    „Zvolíme si velevola, ať nám kráčí v čele!“
    Dle té moudré rady všichni dohromady
    zvolili si velevola a teď hubnou hlady.
    Každý vůl i kráva přesto bučí: „Sláva!
    Přišla éra prosperity, pokroku a práva!“
    V téhle bajce není žádné naučení,
    neboť tam, kde volí voli, svět se sotva změní.“

    To se mi líbí

 2. kočka šklíba napsal:

  Tohle jsem nepochopila jak je to myšleno : „Rádi zneužívají Bibli, tedy odvolávají se falešným způsobem na výroky jiných ve snaze ty původní výroky nějak zdiskreditovat či obrátit proti autorovi nebo původnímu citujícímu.“ Jestli to myslíte tak, jako že je toto v bibli použito, nebo jinak, ale pak by mně to moc nedávalo smysl. Je pravda, že bibli neznám 😉 .

  To se mi líbí

 3. NavajaMM napsal:

  Savonarola je pekná pripomienka toho, že „Kdo s čím zachází, s tím také schází.“
  Jeho pád začal vtedy, keď ho obyčajný františkán vyzval, aby dokázal svoju božiu moc a prešiel zdravý ohňom. Savonarola bol natoľko pyšný, že sa z toho nevykrútil a pristal. Cúvol až v poslednej chvíli, ale to už bolo všetkým na očiach a neskoro.
  Takže poučenie si beriem také – lepšie je nehnať veci až na hranu.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Ale stejně to byli zábavní švihlouni, to člověk musí ocenit.

   Proč by člověk s boží mocí měl zrovna procházet ohněm, to mi není až tak úplně jasné. Co třeba přeměna vody ve víno, množení ryb nebo oživování mrtvol? Případně alespoň výroba zlata z olova nebo tak něco, to by měl umět snad i nějaký méně obdařený osvícenec.

   Smějeme se tomu, ale přitom například na „Globální oteplování“ jde neskutečné množství peněz – když se započte všechno to bláznění s OZE, bionaftou, … – a přitom je to naprostá a totální kokotina, absolutně pavědecká a nesmyslná.

   I kdyby se opravdu oteplovalo – proč ne, kdysi byla planeta mnohem teplejší, podle všemožných studií by zvýšení teploty o několik stupňů lidstvu a celé planetě víceméně prospělo – nebyla by to žádná apokalypsa, naopak. Mnohem horší je doba ledová, která je podle všeho na spadnutí (geologicky), takže pokud by jakési „GW“, kdyby tedy existovalo, oddálilo nástup globálního ochlazení, bylo by to pro lidstvo jen dobře.

   Pak se řekne, že dnešní společnost je racionální a založená na vědě, a přitom může existovat něco tak vysoce absurdního a nesmyslného. A ovlivňovat to politiku a investice celých zemí.

   Trump nedávno napadl globální oteplování a dá se čekat, že zarazí všechny federální oteplovací fondy – už se těším na ten strašný kvikot a jekot postižených čuníků. I u nás je takhle verbež rozlezlá, např. u Brna – tamní havlérka je silná – je dokonce jakýsi „vědecký ústav“, nově zřízený, který dostal na „výzkumy“ klimatické změny miliardu korun.

   To jen aby si lidé představili, co všechno znamená ono „financování vědy“. Nejsou to jen všeobecně prospěšné a společensky záslužné výzkumy gender-fucku.
   🙂

   Liked by 1 osoba

   • NavajaMM napsal:

    „Proč by člověk s boží mocí měl zrovna procházet ohněm, to mi není až tak úplně jasné.“
    Trochu je v tom nedorozumenie, kvôli stručnosti som to nevyjadril dosť jasne. V tej dobe to bola bežná súdna prax a hovorilo sa tomu ordálie alebo boží súd. Františkán Savonarolu napadol, že klame o svojom poverení priamo od boha. Savonarolovi to mohol ako svedok dosvedčiť len boh, preto ho tým vlastne vyzval na boží súd. Súd ohňom nebol ešte ten najdrastickejší spôsob, mohli použiť aj žeravé železo alebo topenie v mechu. Dalo sa to riešiť aj súbojom, ale nie medzi mníchmi. Savonarola zjavne uveril svojej propagande a tým tiež môže mainstreamu slúžiť ako memento.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Dělám si z toho jen srandu, věděl jsem, jak soud se Savonarolou probíhal, i podrobnosti o ordáliích. Jenže, už v té době to byla jen šaškárna a divadlo, prostě trest smrti jinými prostředky.

     Soudci tím jen snímali ze sebe zodpovědnost za justiční vraždu, naprosto stejně jako u porotních soudů v anglosaské justici – kde je porota samozřejmě vystavena veřejnému mínění a speciálně vybraná, aby se dosáhlo kýženého výsledku.

     Legrační to například bylo s „čarodějnicemi“ – ženskou svázali a hodili do vody, když se utopila, tak čarodějnice nebyla, když ji neutopili, tak to byl důkaz čarodějnictví a upálili ji.

     Ostatně, je to oblíbená metoda i u nás, naštěstí ne v soudnictví – vlastně tam také, tam to dělají „soudní znalci“ – ale třeba u veřejných zakázek. Výsledek „doporučuje“ komise různých expertů a znalců, no a co dělat, než doporučení akceptovat, že. Nikdo za nic nemůže, když vše skončí katastrofou. To je úplně to samé.

     Liked by 1 osoba

 4. Alena Z napsal:

  A to se stalo v USA médiím, pořád to nemůžou pochopit, jako ty u nás…
  Zajímavý rozhovor D.T. o Blízkém Východě, USA a Putinovi, redaktor (podle mne CHuck Todd, ale ne na 100 %) na něj tvrdě tlačí, myslí si, že se Donald zalekne a bude kolem pravdy kroužit, ale ten do toho jde naplno a nazývá vše pravým jménem – vaše řeč budiž ano, ano – ne,ne.
  http://1url.cz/qtlf9
  Nemám Facebook, ale i tak je to možné shlédnout, jen si to trochu posunete…

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Pekné video. Mainstreamu bude trvať ešte dosť dlho, kým sa vysporiada s javom Trump. On je v dobrom slova zmysle k nim bezohľadný. Odmieta hovoriť rečou ich kmeňa.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Neskutečná sranda, jak americká žumpa lapá po dechu. Úplně se svíjejí rozhořčením a vzteky. A DJT jim dává kapky: co bylo ještě před rokem zcela nemyslitelné jen nadhodit jako téma, je dnes skutečností.

   Třeba zákaz vstupu muslimů do USA. Nebo vrcholně kacířský názor na jejich svatou dojnou krávu „globálního oteplování“ – za každou opatrnou poznámku proti byl člověk ještě nedávno označen za „popírače“ a doslova ukřižován.

   Nebo ohledně feminismu – vzpomínám na jednoho vědce kolem družicového programu přistání na kometě, který na tiskovku vylezl v nějaké plážové košili s potiskem nahotinek a genderistky v médiích ho málem rozsápaly zaživa.

   Dnes je žumpa v úplném šoku – legraci stupňuje Trumpův poradce Steve Bannon, který těm magorům vzkázal, že mají držet chvíli hubu a poslouchat, že místo médií jsou opozicí proti řádně zvolenému prezidentu a vládě, což jim nepřísluší.

   Žumpálisti z toho dostávají psotník a mixomatózu dohromady:

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Ptravda je , že s tím „oteplováním“ jsem na rozpacíchz. Z jedné strany – sucho v Africe a na druhé benátsý Marekk půl metzra pod vodou. Hmm co si o tom mysletz. –není to nakonec jen zaneddbání údržby systémů geniálněn vymyšlených a udržovaných našimi předky? Není to jen naše/ vesmyslu posledních generací/ lenost a blbost, že to neudržujeme??? Když jsem viděla videa tak porůznu ze světa/,jak se dřív šetřilo vodou, vybudované systémy dřív fungující a nyní zasypané pískem a pod… prostě zničené a vody je furt míň a míň….

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     V Africe žádné sucho není, tedy není vlivem nějaké změny klimatu.
     Je to přemnožením negrů a přemnožením jejich krav a koz. Ty mnohde vyžraly trávu natolik, že zašla a místo pastviny udělali polopoušť. A pak také – jak píšete – zničením zavlažovacích projektů, které jim tam postavili kdysi bílí nebo které tam postavili různé země těsně po dekolonizaci, třeba v rámci OSN pomoci. A také průmyslovým zemědělstvím, kdy nějaká firma svede vodu na svůj projekt – třeba na pěstování rýže nebo velkochov dobytka. Samozřejmě i plýtvání vodou má svůj vliv, protože když je voda „zadarmo“ – postavili to běloši za peníze z pomoci – tak s ní plýtvají.

     Kdo měl jednu krávu, má jich 30. Tím uživí 4 manželky a má s nimi 40 dětí. V další generaci se to znásobí a nakonec sluníčkáři hlásí, že v Africe je sucho – vlivem globálního oteplování, pochopitelně.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Není to jen afrika, v devadesátých běžel na slovákách, seriál – třeba hedvábná stezka – ty „studny a sběrače vody po celé cestě – zanedbané, neudržované. dtto v Egyptě… z vodojemů – skladištěmeno bourané , v těch zdobných … místa pro turisty. … Na druhé straně – kdyby ta voda stoupala – tak by se ta 1/3 Nizozemí zase musela vrátit moři…

      To se mi líbí

     • Joda napsal:

      A nebo v Lýbii. Kadáfí začal využívat obrovské zásoby vody z podzemí Sahary. Speciálními betonovými potrubími je dopravoval do míst spotřeby. Protikafíovská koalice (VB + Fr + USA) to vše rozbombardovala, pro jistotu srovnala se zemí i továrnu na výrobu těch potrubí.

      To se mi líbí

 5. Hudec napsal:

  Tětiva je napnutá?
  Zásobníky naplněné, ale ještě leží v trezoru.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   BTW, nedíval jste se v poslední době na GunExpert? Začali dělat moc příjemné věci na bázi Sa.58. Model s těžkou hlavní na lepší dálkovou střelbu, například, nebo zkrácenou mini-karabinu velikosti Uzi. Se všemi možnými lištami, pažbičkami a vším tím okolo.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Je to pěkný, ale nemaj tam trochu draho? 16 klacků za základní verzi VZ 2058?
    A co je to hermex efekt? Já si chtěl ten hermexáckej koupit.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Úderník se nezachytne na tom svém záchytu. Tím jde dopředu a neodpálí pak náboj při výstřelu. Ale nemusíte mít obavy, dělaly to jen některé kusy, řeší se to výměnou spoušťového ústrojí. Lidi toho samozřejmě nakecají a když např. mají kvér špinavý jak prase nebo používají nějaké vyloženě mizerné náboje, tak pak hlásí, že jim to „hermexí“. Je to prostě taková „latina“.

     To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  Malér je tu, jak já věděla že nad trumfem nejásat… hned když skládal vedení země z starých harcovníků….

  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/zakladny-nebo-ochranne-zony-v-syrii-to-je-jedno-oboji-je-proti-rusku/

  hmm

  To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    podla mna blud toto,rucicka,hodinky ,to taka beletria podobna do mojej,ale ked tak kukam na ten zasrany svet,keby bolo za 1 sekundu na dvanastke,bo ked holota glupa,nech chcipne,bo moja zlata mati,mi vzdy hovorila,kemu nit rady temu nit pomocy,ked som mal pysky zodrete,bo som sa ozral,ale za 20 rokov som na to prisiel,bolo za pol sekundy 12.

    To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   To je zase nějaký novinářský blábol.

   Je to problém legality, v Sýrii být Amíci nemohou, dokud je syrská vláda oficiálně nepozve. I kdyby to – po nějakém vyjednávání – skončilo, jak se píše v článku, Amíci by tím vůbec nic nezískali – trčeli by jako kůl v plotě v poušti, kolem nich neovladatelní arabáči a o kus dál Kurdové, s těmi také žádná dohoda není. Žádná protiassadovská opozice neexistuje, kromě kozomrdů, tak či onak napojených na Al-Kajdu a ISIL. A celý ten spolek by museli živit.

   Ze své základny by nemohli vystrčit nos, syrské (a neoficiálně ruské) PVO by nedovolilo žádné poletování jejich letadel a vrtulníků dál od základny, jejich zásobovací konvoje a trasy by byly stále napadány a základna ostřelována – jako se to děje v Afghanistánu.

   Politicky by tím nezískali vůbec nic, žádné „blokování Assada“ by se tím nekonalo.

   Jediný výsledek by byl, že by si Amíci znepřátelili ještě více úplně všechny, hlavně Turky, protože ti jakoukoliv podporu Kurdů vnímají velmi nepřátelsky. Cokoliv, co by Amíci poskytli „proti-assadovským“, by skončilo u Al-Kajdy a ISILu – ať už se po „porážce ISILu“ přejmenují na cokoliv.

   Nemá to řešení, navíc to jde proti dohodám z Astany, kde se všichni hlavní hráči dohodli na celistvosti území Sýrie a podpoře Assada.

   Co Amíci udělají, je ve hvězdách, ale jisté je, že čím déle se budou snažit v oblasti Sýrie a Iráku vojensky udržet, tím hůře pro ně – protože už prohráli.

   Výše popsaná americká základna uprostřed ničeho nemá žádný smysl, kromě mediálního.
   Nějakou dobu mohou předstírat, že v Sýrii to nebyla totální katastrofa, že nějaké ty body uhráli – že mají základnu v Sýrii, jako Rusové.

   Jisté je, že Trumpově vládě půjde hlavně o vnitropolitické americké záležitosti, tak se může stát, že bude muset nějaké bláznivé nápady neokonů realizovat, aby mu dali doma pokoj.

   To se mi líbí

 7. cobolik pacholik napsal:

  cisto moj kuk,nemusim petra pavla,ale strielat sip,to zbytocna rana slechto,ked sa jedna o neho z principu natury,boha,bo predsa len na cintorine lezia idealny.nemam rad take tahy,ja pisem jak prase a sam by som vytusil,ze pozor coboliku,mozu ta jebnut a necakal by som,bo jak by moje ludove rozpravania nepasovali,to sa da vytusit a necakat,hoci stejskal ma jebol a kurva to som napisal ,ze na sahare viacej travy,ci nejake meno ludskeho tela po svojom.
  ja sa nehasterim,ja svoje pisem a jebem,co kto napise ,ze nesuhlasi,ja hned hladam v svojej praxi zivota porovnam si a spokojne si svoje ludove rozpravanie pisem dalej a pravdu povedat,sa cudujem,ze som nebol upozorneny,aby som zmiernil tie oplzle slova,ale ja uz taky,co neznamena,ze musim byt nevychovane hovado,co casom som a drieme vo mne vrah…
  a nie palce,ale napisat svoj kuk,palce mozu byt potom.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   čobolíku. Tou básničkou to prostě rozhodl sám. To je obyčejné hulvátství. Takže konec. Ten článeček měl být pouhým varováním, aby se trochu uklidnil. Ale někomu to prostě dojít nemůže. Měl z toho srandu. Tak ať ji má, ale ne tady a ne proti všem místním hostům. Protože těmi jeho voly, jsme tu my všichni.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Je to tady vaše, Pane Bavore.
    Ale já bych to nedělal.
    Už ten článek byla chyba.
    Petrepavel je jistě někdy rozporuplná postava, ale takových je tady rozhodně víc, a dokonalý elektorát těžko můžete mít.
    To není žádný fagan.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     vittto, den před tím tady za mne bojovalo několik lidí a mohlo to vypadat, že je v tom nechám. Nenechal jsem a musel jsem reagovat. Ono to prostě nešlo. A jaká byla odpověď jste si mohl přečíst sám. Já nechci ideální tým, ale některé věci jsou pro mne prostě přes čáru. Někdy je nutno v rámci zachování slušného prostoru sáhnout i k tvrdým opatřením. Nedělám to rád, ale „když musíš tak musíš“

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Já se běžně do konfliktů zde občas páchaných zapojuji jen velmi sporadicky, ale ta báseň mně přišla už za hranicí, když to řeknu velmi kulantně. Je to škoda, zase nebudu vědět, co se píše v Haló zpravodaji. Petrapavla jsem bral jako zajímavého diskutéra a nějak jsem nepobral jeho zvýšenou podrážděnost v poslední době. Asi ho něco štvalo. Kdysi jsem podobně reagoval na brloh Canis lupus.

      To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Nedá mi to….
      Já jsem se schválně díval několik diskuzí dozadu, a nevšiml jsem si ničeho zásadního, i když je fakt, že diskuze byly dost natěsnané, třeba to bylo ještě dál.
      On byl PP někdy průďa, ale jinak dobračisko.
      Vždyť i ta jeho urážka v tomhle vláknu je dětinsky emotivní.
      Nic promyšleného, navíc, dlouhodobě měl kecy na každého, kdo nevolil komouše a někdy i na ty, co je volili.
      Nic extremního, to taková kočka, útočící na rytíře byla daleko protivnější.
      Také bych asi …být já ve vaší kůži,zvážil ty praktické důsledky.
      Dejme tomu já dostanu ban, ale jsem relativně mladý a nijak mě to nebere, nebo se třeba sám naseru a nechodím, nebo málo…
      Nic moc se se mnou neděje, tím spíš, že můžu žvanit jindem když na to přijde.
      Ale podle všeho je PP už starší, či starý muž, a taková samota na stará kolena je věc tíživá a deprimující.
      Mrkněte na to tímhle teoretickým pohledem, být vržen třeba (já to samozřejmě nevím, co je PP zač, možná víte víc) do samoty si jen málokdo „zaslouží“.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       On si své najde. Vola ze mne nikdo dělat nebude

       To se mi líbí

       • vittta napsal:

        Vždyť je to lapálie…
        To se chce trošku povznést.
        Buďte trochu šlechtic.
        Dělejte, jako by nic, a on sem pak zase za nějaký den přijde, a pokud mu to myslí, tak bude také dělat, jako by nic.
        Tedy…já bych to tak udělal.
        Vztek je špatný rádce….

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Šlechtic tím spíše musí dbát na své postavení. PP se v poslední době začal chovat stejně jako mořský pták. Ten článeček měl být jako varování. Místo toho reagoval tak jak reagoval. On prásknul dveřmi. Já jen zastrkávám závoru.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        když vona ta pravda bude někde mezi tím Bavorem a vitttou! Není tajemstvím, že PP sem zrovna dvakrát nemusel, ale kurva, Bavore, kdo mi ty komunisty teď bude votloukat vo hlavu, to neřeknete, žejo?
        Jestli si to nerozmyslíte … nechci Vám radit, ale možná, když přemluvíte přítele Oha, že by se toho ujal, když tedy občas nahlíží do Halóóó novin. Bojovej je na to dost, to už dokázal s těma svejma šalinama, s kterejma na nás chtěl vlítnout sem do Sudet 😀
        P.S.
        … dávat do souvislostí ale Fagana s PP, tak to je naprostej lapsus, protože s PP se dalo nádherně dlouhodobě mlčet, tedy když toho bylo někdy příliš, ale s tím neštěstím Faganem, ani náhodou!!!

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Nedávám jej do souvislostí. Pouze jsem vyjmenoval ty, kteří nás nuceně opustili. A tedy to, že za celou dobu se jedná pouze o tři osoby. A také to, že k takovému kroku sahám opravdu výjimečně. Ale je také pravda, že odešel sám dříve než byl zákaz vydán.

        To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    ty kapitan tu na tej palube.

    To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Vone, to sem musíš dávat fotku zrovna z naší knajpy?

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Ech, promiň 😦 Už ses dlouho neukázal, tak jsem myslel, že mi to projde.

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     projde , a ještě k tomu , myslel, jó?
     … nikdy neprojde!!! a to ani nemusí bejt zrovna „půl třetí“…. https://www.youtube.com/watch?v=Dq2ii7PRM7U

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      A tak už mně to vodpusť a buď rád, že jsem nedal fotku z NAŠÍ knajpy! 😀

      To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      moj otec bol jebany esenbak zacinal,ked banderovci utekali,casom som zacul,bo prisli po rokoch za nim taky jak on vyluceny zo strany v 70 rokoch obrodenia socializmu,ci frontaci,medzi nimi boli aj pepici,to spominali a ja take malo hovno sluchal jak odpocuvacie zariadenie za najlepsich casov cold war,potom ,ked som nalietal som mohol porovnavat,isiel do dochodku,dakedy v roku 1976ze by boli taky debili,jak ten esenbak tam a k tomu este kapitan?ci sa strielalo na banderovcov,ci len plasil nasich buranov v tych burakovach jak okrskar,uz jak mlady skolak ked ma niekto vo vlaku poznaval podla fajty(rodiny) bo hned ty syn karola,pozdrav ho a to obycajny burani a ked mi povedali,kto je a ja doma otcovy,to vacsinou,co drevo brali na cierno v lese,ci srot z jzd,ci zemiaky kradli a ked prislo 7 ciganov s palenkou a klobasou mu dakovat,bo na dochodku robil bachara na stavbe v sarisu CKD,len mesiac,bo povedal,ze kokota zo seba robit nebude,mal som das 13 jari vtedy a ty jebany degesi vtedy sedeli a kopali na stavbe a on im nosil cigarety a alnagon po rokoch prisli,asi nebol kokot,jak toho,co ukazuju v tom clip.ja nechcem tu chranit VB,mne sameho bili na jarmoku v sabinove s tymy pendrekami,co ma vtedy,ked som mal take cabanos na chrbte prve napadlo,ze mam biele tricko,ciste zostalo pendrek cierny a na mojom chrbte modre cabanos bo sa bitka s ciganamy spustila,nerobili sa nijake zapisnice,ani ublizenie na zdravy,len 2 tyzdne trvalo,kym cabanosy zmizli,ci na zachytke v KE,kde som bol za darmo bo kokot esenbak,nic som nepodpisal jak dopredu napisal az potom jak toto,co som nadiktoval a zda sa mi,ze perestrojka este nebola,jasne,ze bolo debilov,ked som musel z jeans jacket vyparat tie prsty victory vysite a chuj nevedel,ze vesta uz biela bo vydreta a pod vysitym prsty pekne zostali,kukal jak kokot,len som cakal,ze povie ,tym nozikom,co mi dal na paranie,odrezat rukav,len dristnul vypadni to som mal 16 jari a v presove na amficku som bol na horecku sobotni noci,teraz neviem,jak tam VB,ale videl na youtube,jak v sariskych michalanoch,bili gadzov,bo isli robit gadzovia s degesami poriadok)( to si kuknite na you tube to kurva demokracia) bo z ostrovan cigani dokopali,ci zabili nejakeho dochodkara za par grosov,co za komuny ja neviem,ze by u nas v okoli cigan zabil gadza pre prachy,znasilnili gadzovku to pravda,ja videl na vlastne oci jak ich hladali po poliach a jak zlapali a bili,to kurva do kona sa tolko bitky nezmesti a provadili po lipanoch pred policajnov aviou jak odsudencov na trest smrti v china teraz ,cez cele mesto,no mesto,vtedy to sme hovorili do lipan,ale do sabinova,presova a kosic sme hvareli do mesta,tak kukam co som tu zabeletrizoval,dlhe,ale cisto moj beletricky pokus z realneho zivota rozvijajuceho sa socializmu.

      To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   ja nemam us pas,ale nevedel som,ze za 3 roky ich prijali slabe 18000,nedaleko v pen lancaster county,kurnik lepsie by urobili,keby nelegalnej loajalnej holote dali papierik,bo ja pochybujem,ze ty lekari a huslovy virtozi tu nejak napnu svaly,ci gvinty,bo ja neamerikan,ale zacina ma kus srat,ze robim a platim jak cernej.kolko tu nelegalnej holoty,roky a musi makat,bo nedostane,ani vsi zadarmo ,kopa tu roky tej holoty,bez papiera,donedavna ja a nikto z nas nezdochol a nedostali,sme nic,len jedno kazdy vie,ze treba makat,ja chcem vidiet jak makaju hosi a devcata zo syrie,bo ja hned na druhy den zacal a robil 90 dni,bez volna soboty a nedele normalka a proc,bo glupi cobol a este z vychodu,nie dalneho,ale toho sariskeho jebaneho.musim povedat tu,ze komuna ma dobre vytrenovala a nie ucenie koranu.nemate sajnu,kolko tu nelegalov z tej ost europe a nedaju im papierik a ziju jak prasata v zite,ale najprv musia namakt na to ztio jak kone,kurva a alahistom daju politicky azyl z jednej strany mozno dobre,bo amerika vyrobila ten bordel tam, aspon nieco za tie statisice mrtvych a bordel jak v tanku.

   To se mi líbí

 8. čtenář napsal:

  pane Bavore je škoda každého diskutéra o kterého tato vaše síň přichází.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Úplně každého ne. Zatím nás takto opustili tři: mořský pták, Fagan a teď PP.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    PP opakovaně.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Nikoli, tentokrát natrvalo, protože pokud by se chtěl objevit, bude zapsán na listinu.

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Poslední let bumerangu.
      Nemám na ten ban žádnej zvláštní názor, ale lehce pohrdám lidma, co několikrát s velkou pompou odcházejí a pak se zase bez vysvětlení objevujou, Považuju to za charakterovou vadu. Tímhle se to řeší, dalšímu ztrapnění je zabráněno.

      To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      slechto bavorska fifth,podla palcov vidim,ze sa protestuje,v case mieru mozno dat hlasovat,bo v case vojny nema cas tam sa striela na mieste,bo tam malo casu na zivot,ale tu je casu,viem ty kapitan,ale dobry kapitan sa opyta svojej holoty,mna sa major u army velitel letky na vianoce pytal,hele vojine nebude to husty tady na silvestra?vsak vite vojine,mna obycajneho kokota najhorsieho vojaka podla trestov a najlepsieho podla pochval,bo vedel,kto na baraku s holotou a ja jemu nacelniku,kludne na bal,tu bude spokojne to slovo vojaka a bolo kludne,nijaka mimoriadka,ked mi tak nacrtaval,ked bolo do odchodu do civilu 2 tyzdne,ze on velitel a ma slovo dustojnika,ze mi moze nieco odpustit z trestu 24 dni ostrych,som mu povedal,ze ja nestojim o slovo dustojnika,to ho jeblo jak tisic voltov,scervenal a krical vypadnete vojaku a ja krical dle rozkazu,bo nepovedal rovno kokot odpustim vam 7 dni bo viac nemohol odpustit,ale cakal,ze pozadam,bo u army sa neprosi,ale zada,chcel podla tych jebanych radu a ja jebal na ich rady…preto mi aj kus dojebali bo najviac co sa tyka trestov, trestany vojak pluku v historii utvaru,dobra skola tiez,jedna zo zakladnych v zivote,jak fyzicky,psychicky,technicky a politicky.
      kus som zase zabeletrizoval,ale tak mi jeblo,ta tak pisem.

      To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Tady už se dávaj minusy i za objektivní a prokazatelný fakta? PP skutečně odešel několikrát, jednou tuším i kvůli mně. A vždycky se po čase vrátil. Najděte si to.

     To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      AFB,neviem,co riesis,fakta nefakta objektivita,nick ramstein to len minus a to plus si si dal sam,vec vybavena,to keby si mal 14 plusov,to naisto nieco nie je poriadku a tak gitara hej.

      To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Vidím, že se vždycky najde nějakej idiot, co nedokáže akceptovat naprosto objektivní realitu. A pak s tím pracuj.
      Tak znova: PP už několikrát s velkým humbukem odešel. Pokaždý se po čase vrátil. Je to dohledatelný v archivu, jenom nehodlám věnovat několik hodin tomu, abych našel důkaz. Kdo ho chce, ať si ho dohledá sám. To je prostě realita a fakt. Pokud se s tím neumíš vyrovnat, šlehni si perník. Pak tě realita přestane zajímat.

      To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Tři idioti. Kdo se přidá?

       To se mi líbí

       • anonymouse napsal:

        To chce klid! 🙂

        Oni za to nemohou. Je to jasná evidence neschopnosti ovládnout emoce.

        Cloumá to s nima, prostě. 🙂

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Já přece JSEM naprosto klidnej 🙂 Jenom s mírným překvapením zírám, jak se pět lidí úplně s přehledem dobrovolně zařadí mezi idioty, rozhodnutý ignorovat realitu. Jak říká čobolík-škoda, že místo palců radši nenapíšou oponenturu. Což by v tomhle případě bylo dost těžký 😀 Málokdo se chce jmenovitě přihlásit k idiotům, zdá se.

        To se mi líbí

       • anonymouse napsal:

        🙂

        Jinak se přiznám, že se tím docela bavím. Připomíná mi to nově vzniklou třídu regresivních liberálů (Demokratů) v USA. To jsou též takoví nas*rací naschválníčci. 🙂 Akorát že tam, když dojdou argumenty, to často končí ranami pěstí. 🙂

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Tak být tohle u stolu v hospodě, skončilo by to taky tak. Ale anonymita dává Hulkovo svaly i čtyřicetikilovejm sráčům 🙂

        To se mi líbí

       • anonymouse napsal:

        Jo, ale v Americe je to teď trochu naopak. Tam

        džentlmeni ranou pěstí
        hrubiánů mravy pěstí!

        [Limonádový Joe] 🙂

        Tam ty rány pěstí mají vysloveně výchovný charakter.

        [džentlmeni = liberální demokraté, hrubiáni = konservativci/voliči Trumpa]

        Schovávají se přitom v davu.

        Oni i tady nás tímto způsobem vlastně vychovávají! Zcela jistě s těmi nejčistšími úmysly. 🙂

        To se mi líbí

 9. NavajaMM napsal:

  OT: Trump – Putin začína účinkovať a neoconská stratégia sa začína sypať ako domček z karát. Dnes spolu telefonovali a na Putinovej oficiálnej stránke je tento výťah:
  http://en.special.kremlin.ru/events/president/news/53787
  Takže Rusko už celkom oficiálne prestáva byť nepriateľom. USA začínajú budovať s Ruskom partnerský vzťah na najvyššej úrovni (samozrejme bez ohľadu na EÚ).
  Kto od dnešného dňa v mainstreame prehlási, že Rusko je hrozba, jednoducho nevie, kde je sever.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Nebyla bych až taková optimistka Navajo. Vzhledem k tomu, koho si bere na různé posty, je jasné že se pokusí „napravit“ to co demograti podělali. VŽDYŤ VĚTŠINA NOVĚ JMENOVANÝCH VŮDCŮ SE PODÍLELA NA ROZPADU ZEMĚ SOVĚTŮ, NENÁPADNĚ ALE
   UČINNĚ. Což mi evokuje, že to s tím a/ dolarem bude víc ouvej než se ví, , nepasuje jim taky „kamarádství „Ruska s Čínou – /dělá hned ze začátku kroky aby to rozeštval/ a aby ta měnová asijská únie, o které se včil jaxi mlčí – nevznikla.
   Včil to nemůžu najít, ale amíci vrátili číňanům část jejich zlata tam uložených a byly to padělky.
   To zlato je fuč….
   Takže někdo se něštval a snaží se o nápravu. Snad to rusům dojde…–a do stejné pasti envlwetí znova…

   To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     no neviem,co to za hlaska bo to neboli cihly z cihelny,slabsie vypalene a ,ze by tak dlho o take prachy bol zlutasek ticho,to musel bilej otec daco dovolit,no neviem ako obycajny buran,mam reagovat na tu spravu o cihelnach made in fort knox kentucky with us government Ltd.co ale vie kazdy,ze tie mocne rezervy spravuje sion brothers roky a dalej dedukujem,ze z takych hlasiek ,ci uz pravdivych,ci len z mlhoviny mliecnej drahy,ci tahov sion brothers,neboli problemy,ale vrazdenie,ktore bolo ,zapisane do historie,jak najhorsie v dejinach ludstva,take hlasky,to potom vyvolanie takych vyplaseniek,ze sa z toho moze ta zasrana zemekoule posrat,bo kennedy bol blizko rezerv a umrel,ale zlutasek to daleko.vlastne comu tu verit a jak to brat?hoax?lide bdete,bo nebude mit,keho z vas mat rad…

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      No čobolíku, ono v e,er. měli povinně uložené zlaté státní zásoby různé země v té jejich „nedobytné“ pevnosti.. Proč – kdo ví. Ale vzpomínám, že když vrcholila první řecká krize, tož němci chtěli část převést zpět. Chvíli rozruch že to velký O bama nechce dát a pak ticho a dovčil – po pěšině… NJN

      To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Pani jaa, netvrdil som, že USA nie sú hrozba pre svet.
    Trump je vrcholným predstaviteľom politiky USA a práve sa oficiálne začal kamarátiť s Ruskom. Chcel som teda len povedať, že novižumpa nemôže pokračovať tým istým jazykom, čo doteraz.

    To se mi líbí

 10. anonymouse napsal:

  Ano, dějí se věci, které by ještě před několika týdny byly naprosto neuvěřitelné!

  Jak je vidět v následujícím klipu. A úplně stačí jen pozorovat dění, ani není vůbec potřeba umět anglicky.

  To se mi líbí

 11. cobolik pacholik napsal:

  ja myslim,ze slechta brani zakon bandy,clovek musi vediet s kym mozno kone kradnut a kto z kola ven,od hovniarov sme tak robili,kazdy sa radil k nejakej bande,nech bude po chuti tym slusnym,co vravia spolocnosti,mne ulica blizsia,bo ulica rovnejsia a ma rovnejsie zakony,jak ta lepsia spolocnost to naisto o politickej skurvenej nema co ani dristat to rovno pod stenu aj v case mieru.
  netreba sa robit jako,ze nic brnkacka,ty roofer,tiez nebudes drzat leniveho,bo ma 5 deti,vsade plati nejaka zasada,jasne tu to len dristacka,ale kone kradnut to sa neda s hocikym,treba vediet jaka barikada sa haji a s kym sa na nej stoji,hoci sam by som kone s PP nekradol ani nahodou ale dristat tu mohol,hoci do oci bije,ze rudej dost,ja sam komunu casom chvalim,bo komuna s demokraciou maju jedno spolocne,ani jedny ani druhy nedorzovali zsady idey tych idiologii a preto holota my starsi sa naucili zit v komune a aj v demokracii a prekluckovat neplati o vyzsich okresnych a krajskych tajomnikoch,ty take hnidy,jak ty demokrati z tych vyzsich funkcii.

  To se mi líbí

 12. oh napsal:

  Pro přítele blbíše něco mimo téma, aby si nepřipadal zanedbávaný. 🙂
  Že Bohoušek Sobotků přišel podpořit nové Chovancovo Ministerstvo Pravdy, jeho existenci si pochvaloval a prý: „Žádný vypínač na internet jsme tady nenašli,“ jste si mohl přečíst i jinde než v Haló novinách. (Jen netuším, zda by Bohouš „Hacknutý Mail“ takový vypínač poznal, kdyby ho přeci jen uviděl. 🙂 )
  Vy jste ale chtěl komunistu a toho jinde nenajdete.
  http://www.halonoviny.cz/articles/view/44919836
  Co se Chovancova hybridně hrozivého úřadu týká, stejný názor jako prezident má například i krajský zastupitel KSČM (Středočeský kraj) a počítačový odborník Zdeněk Štefek. Centrum je podle jeho názoru jen novou zbraní pro „armádu těch jediných správných ‚dobráků‘ bojujících proti všem, kteří zpochybňují třeba ‚humánní cíle‘ NATO a jeho zahraniční politiku, proti Rusku, proti kritikům Evropské unie nebo dokonce celého kapitalistického systému.“ Kybernetickému zločinu mají podle Štefka čelit vybavené a nepodfinancované policejní jednotky, nikoliv Chovancův cenzurní úřad. „A zásadní důraz musí být dán právě na prevenci a osvětu. A na takový systém vzdělání, který lidem umožní samostatně analyzovat získané informace a oddělovat zrno od plevele,“ řekl Štefek Haló novinám.
  Jistě uznáte, blbíši, že byť i jen slovní vyjádření potřeby dobře vybavených, kvalifikovaných a nepodfinancovaných policejních útvarů, nebo dokonce vzdělaného, samostatně uvažujícího a informovaného občana / voliče, je skutkem významně podvracejícím naši dokonalou humánní demokracii a vyžadujícím přinejmenším okamžitý kontrapropagandistický zásah Evropských Hodnot a madame Romancovová by měla v CTHH vyhlásit alespoň „žlutý“ poplach.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   😀
   … ale dobře, dobře /*, příteli Ohe, v tom jsem neměl rozpor ani s PP!!! …ale špatně jste PP čítával, protože Vám z toho nevyšel PP-ovo zásadní a naprosto nezaměnitelnej a odzbrojující závěr , tedy:
   KOHO a PROČ (mají blbíši) VOLIT?
   P.S.
   trvám na tom, protože předpokládám, že Bavor srabácky ten Vámi opomenutej zavěrečnej apel na svý bedra za PP nepřevezme!!!
   /*
   příště si dejte víc záležet. I přes těch 8 zdejších kladnejch lehkovážnejch já přesto záporně palcovat nebudu, neb si vážím jakýkoliv snahy! Jako první pokus hodnotím však stupněm „dobře“ s mírnou inklinací k „dostatečný“… to jen pro pořádek, aby náhodou hned v úvodu nerostly předčasně kohoutkům hřebínky! Von totiž PP je/byl(?) jen jeden!

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    v tuto chvíli už neskutečejch 9 zdejších kladnejch lehkovážnejch… co dodat? … i lehokovážnost může napadat stáří

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     😀 … vidím, vidím přátelé, nepřetrhněte se, von ten hřebínek Ohovi asi jenom z vás naroste

     To se mi líbí

 13. K-k,. napsal:

  Nevím, kam to přilepit – snad sem: http://www.napalete.sk/americky-raper-a-aktivista-an0maly-reaguje-na-prejav-meryl-streepovej/
  Omlouvám se za OT…

  To se mi líbí

 14. tata napsal:

  Pane Bavor
  Dal jsem si čas co napsat a reagovat.Jste majitel což činí že cokoliv uděláte je Vaše právo at je to třeba špatné a toto bylo špatné.Jestli píšete že jste tolerantní.?I KDYŽ PÍŠETE že to tak není zařadil jste ho ke skupině dvou,kde jeho miste vůbec není.AČ levičák dost často jsem sním nesouhlasil,jenže o tom to je,poslouchat a číst i to co mi nejde pod fousy to je ta opravdová tolerantnost.Jeho reakce někdy BYLI,že jste proti němu vyjel,že měříte dvojím metrem jsem reagoval několikrát.ANO I ON čím dál vice sklouzl k určité provokaci,vrcholem byl jeho nic k,za který by mnohde dostal okamžitý ban….protože to byla provokace mířená proti VÁM.DOKONCE Vám sám dal možnost s tohoto boje dvou býků v aréně odejít s čistým hledím a to NEREAGOVAT.Pro mě jste v tomto prohrál.Je to Vaše kavárna Vaše pravidla,NAPSAL JSEM JAK TO CÍTÍM……….předně celá společnost se někam řití co nechápu,a není tomu jinak ani zde,teď se to netýká VÁS.Proto už reaguji jen málo.Škoda že jste se nedržel mnohdy svých velice dobrých rad ,že mnohdy je méně vice a zde Vám to PP dal na stříbrném podnose…no nikdo nejsme dokonalí………ani JÁ jsem nemusel reagovat ale virtuálně znám PP NÁKOU DOBU a považoval jsem jsem za důležité vůči němu se ozvat.
  Tento článek BYL JASNĚ cílen,on reagoval jak reagoval,dal prostor na čisté hledí,Vy jste ho nevyužil

  To se mi líbí

 15. jaa napsal:

  Jeden bonbonek

  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/dw-v-kalifornii-zacala-oficialni-kampan-za-odtrzeni-od-usa/

  Jen nevím, jestli je to vliv – té neklidní zemské desky – prý to má vliv na psychiku, nebo ukázka co to udělá, když nelegálové se dostanou ki moci, nebo vliv saudů a spol. , kteří tam vlastní kdeco/ rozdrobením emer. by zmnizel „kurátor na který se museli oahlížet / a cesta na ovládnutí planety by byla volná/. . i když se o tom nepíše. Jejda, chtěla bych mít tak o 10 míň, začíná to být zajímavé…..

  To se mi líbí

 16. Lex napsal:

  „Má pravdu, předsedo. Má pravdu!“

  Ale nejdříve pár citací – nejdříve Bavor v článku – „V internetových komunitách, kde takový člověk začne ovlivňovat diskuse po svém, se může dočkat buďto opovržení, občas i zabanování.“
  Poté Petrpavel v reakci – „Už mě nebaví snášet vaše urážky, hloupé nepřípadné poznámky, aroganci.“.
  A zase Bavor – „Bude jedině dobře. Protože pokud byste se měl vrátit, tak ten šíp vyletí a jezevec kousne.“, a ještě – „vittto, den před tím tady za mne bojovalo několik lidí a mohlo to vypadat, že je v tom nechám. Nenechal jsem a musel jsem reagovat. Ono to prostě nešlo. A jaká byla odpověď jste si mohl přečíst sám. Já nechci ideální tým, ale některé věci jsou pro mne prostě přes čáru. Někdy je nutno v rámci zachování slušného prostoru sáhnout i k tvrdým opatřením. Nedělám to rád, ale „když musíš tak musíš“, a naposled – „čobolíku. Tou básničkou to prostě rozhodl sám. To je obyčejné hulvátství. Takže konec. Ten článeček měl být pouhým varováním, aby se trochu uklidnil. Ale někomu to prostě dojít nemůže. Měl z toho srandu. Tak ať ji má, ale ne tady a ne proti všem místním hostům. Protože těmi jeho voly, jsme tu my všichni.“.

  To na úvod.

  Už v roce 2013 jsem slíbil, že skončím s psaním na internetu, jakmile se politické poměry po volbách u nás usadí.
  Trvalo mi to dost dlouho, ale po několika tu déle, tu kratčeji trvajících pokusech jsem skutečně skončil. Neslíbil jsem ale, že nebudu na netu číst. To se týká i Bavorových poznámek. Poměrně často zabrousím, přeletím diskusi, přečtu si něco komentů, které mě upoutají, přečtu Hudcův článek, prohlídnu nedělní fotky „tedy Kateřiny“ (promiň, Katy). A to je tak všechno.
  Ani v tak omezeném rámci mého zájmu o internetové blogy a diskuse u nich mi ovšem neuniklo včerejší Bavorovo vyobcování Petrapavla z diskusního prostoru – možná přesněji řečeno Petropavlovo „dobrovolné“ odejití z něho. A to, co se událo, mě nemohlo nevyprovokovat k mé – definitivně poslední – reakci, po které i Bavorovy „Poznámky“ jako poslední podobná platforma opustí moji tapetu.

  Co chci říci?
  Začít od začátku. Jak a proč Bavorovy stránky vznikly je asi většině zdejších komentátorů známo. Bavor je založil jako svou vlastní platformu poté, co byl sám jako komentátor i autor vyobcován z vlkovy „Kosy“, kde dostal jeho „červenou kartu“. Protože se znelíbil majiteli prostoru. Bylo to v době, kdy Kosa byla ještě plně otevřená k diskusím u všech článků. A diskuse jiskřily, nezřídka i proti vlkovi samotnému nebo proti jeho chráněncům. A ze strany vlka následovalo něco jako hysterie, kvůli níž postupně k Bavorovi přešla většina původních „kosířů“, kterým se dusno na „Kose“, které tam vlk vůči nim vytvářel, zajídalo, lezlo krkem. Já, ačkoliv jsem nikdy na „Kose“ za sebou dveřmi nebouchnul, jsem časem udělal to samé. A stal se nejen diskutérem, ale i autorem, jemuž Bavor publikoval jeho články.
  Kdeže ty časy jsou a kde je konec většině těch od vlka přišedších?! Do Bavorovy „hodovní síně“ si chodí vposledku poklábosit nějakých patnáct plus mínus virtuálních přátel, kteří se většinou s menšími výhradami nebo zcela bez výhrad shodnou na základních otázkách. Bavorovy stránky jsou „klidným tokem“, takovou Berounkou, ve které se to hemží všelijakými rybami, které jsou navzájem přátelské nebo se alespoň tolerují. I v té Berounce se ale, jestli se nemýlím, tu a tam objeví něco dravějšího, taková štička, která poměry v zátoce trochu rozhýbá (kdysi se dokonce objevil jeden vodní pták, jehož cílem ovšem nebylo poměry rozhýbat, ale zátoku otrávit).
  A pak jsou tu také některá témata, která dokáží totéž, co ten draveček pod hladinou. Jejich evergreenem jsou daně živnostníků, kteréžto téma už bylo víceméně zakázáno, podobně jako EET, kvůli níž málem skončil vitta. A dalším podobným tématem je vztah kapitalismu a socialismu a s ním související poměr k nositelům těch anebo oněch názorů na tyto dva fenomény.
  Je až trochu úsměvné, že z diskutujících se veřejně hlásí ke kapitalismu snad jeden jediný (nerad bych se pletl, čtenáři, a jestli jsem na někoho zapomněl, tak se omlouvám). Všichni ostatní vystupují jako tu větší, tu menší kritici této společenskoekonomické formace nebo jejích jednotlivých stránek.

  A pak jsou (myslím, že přesnější už je napsat „byli“) dva, kteří nejenže se stavějí odmítavě ke kapitalismu vůbec, ale ani neskrývají svůj kladný vztah přímo k socialismu. Přirozeně, ne nekriticky, ale jsou jednoznačně stoupenci socialismu (pokud bychom si dokázali socialismus, jehož jsou příznivci, přesně definovat, protože to, co bylo jako socialismus u nás uskutečňováno v sedmdesátých a osmdesátých letech, tak to rozhodně, pokud vím, nepatří k jejich nekritickému zastání se).

  Ano, máte pravdu, jsou to Děda Olin (dříve Strejda Olin), a Petrpavel. Ten prvně jmenovaný své myšlenky a názory vyjadřoval velmi zdrženlivě (inu, vystudovaný filozof se nezapře), řekl bych v náznacích či dokonce jako Ježíš Kristus v podobenstvích. A takto vyjadřované názory nikoho „neurážely“, vůbec nikomu „nevadily“, získávaly široký ohlas a podporu, desítky palců nahoru. A ten druhý, ten Petrpavel? Přímý, otevřeně formulující, bez postranních významů (inu, fachman z materiální výroby, byť THP). Dalo se očekávat, že jeho takto formulované názory nebudou všeobecně přijímány, dokonce že, jak píše Bavor „, se může dočkat buďto opovržení“ (vedoucí k zabanování).

  Jak to tedy ve skutečnosti je s tím OPOVRŽENÍM, tohle mě zajímalo.
  Proto, abych nebyl „mimoň“, tak jsem si v těch dvou inkriminovaných případech článků pročetl celou diskusi, a nejen, to, projel jsem si diskuse u posledních sedmi článků před zabanováním.

  A co z toho?
  Předně to, že kromě píšících diskutérů chodí na portály ještě mnohem větší skupiny lidí, dá se říct „mlčící většina“. Mlčící pokud jde o psaní, ne tak v oceňování jednotlivých příspěvků těmi „palci“ nahoru a dolů.
  Jistě vám neušlo, že k zásadnímu souboji Bavora s Petrempavlem došlo pod článkem „Hodinky a holínky“ a definitivní rozhodnutí padlo pod Savonarolou. Ani pod jedním z těch článků jsem u diskutujících, kromě Bavora, neshledal ono „opovržení“. Ba u „Hodinek a Holínek“ u komentů, ve kterých se odehrává přímý střet Petrapavla a Bavora, je u Petrapavla poměr 30 kladných palců proti 0 (nula) záporných, u Bavora pak 9 kladných a 22 záporných. Co s tím? Pod celým tímto článkem má Petrpavel 94 kladné palce a 1 (jeden jediný) záporný, Bavor 23 kladné a 26 záporných. V přímém střetu pod Savonarolou má Petrpavel 15 kladných a 3 záporné palce, Bavor 9 kladných a 33 záporné!!! (Ta čísla pocházejí ze včerejšího dopoledne, tak už nejsou přesná, nicméně jak jsem nahlédl dnes, běží v tomto ohledu diskuse dále a zdá se mi, že opět ve značný neprospěch Bavora).
  Jak je to tedy s tím „opovržením“?

  Celkové skóre u těch posledních sedmi článků (Keller 12, 13, 14), Už i v Bělorusku, Hodinky a holínky, Historky kolem dopingu a Savonarola je u Petrapavla 248 kladných proti 8 záporným, u Bavora 84 kladných proti 81 záporným – viz poznámka výše).

  Nedodávám k tomu nic, každý, kdo si to případně přečetl, si udělá úsudek sám.

  A na závěr mé „labutí písně“ ještě k citátu Bavora – „Tou básničkou to prostě rozhodl sám.“ No, vlastně, k tomu citátu se váží má úplně první slova tohoto komentu, která jsem si vypůjčil od paní Milady Ježkové z filmu „Vesničko má středisková“. Tlouct hlava nehlava básníka Jiřího Žáčka je dneska v ohromné módě, není-liž pravda. Ať už jde o básničku napsanou do čítanky pro děcka DRUHÉ třídy genderovými pomatenci, nebo jinou, kterou básník častuje ty, kteří nadávají na poměry, ale přitom se na jejich etablování sami soustavně podílejí (ano, jako my tady prakticky všichni, v tom má Bavor nepochybně pravdu). Kterou básník vyjadřuje to, co Děda Olin filozoficky pojatými komenty a Petrpavel bez obalu a bez příkras vyjadřovali také. Zatímco my ostatní, pokud jde o vnitřní politiku, v „teple a smrádku“ příštipkaříme.
  A abych nemohl být označen za sraba, řeknu to také naplno – protože všechna ta svinstva současného marasmu, a to nejen domácího, ale především mezinárodního, tkví v samotné podstatě toho kapitalistického režimu, té kapitalistické společensko-ekonomické formace, který uznává jedinou mantru, a tou je zisk. Zisk, který přináší bohatství a s bohatstvím moc. A ta moc je znovu zneužívána k rozšiřování bohatství bohatých a exploataci chudých. I za cenu válek a milionů mrtvých, i za cenu znásilnění institutu lidských práv.
  Ano, i já jsem socialista jako Děda Olin a Petrpavel, i když se můžeme rozcházet v názorech na to, jak má vypadat sociálně spravedlivá společnost (naprosto se ovšem shodneme v tom, že jinak než jak si ji představují a uskutečňují současné socialistické strany v Evropě a vlastně i Spojených státech).
  Jenže jedině ve střetu názoru se rodí pokrok.

  Tak tedy, jestli to někdo dočetl až sem, definitivní
  SBOHEM
  na těchto stránkách. Někteří (internetoví) přátelé mají mou e-mailovou adresu. Na tu mi mohou klidně psát, vynadat mi nebo vyměnit si názory (jak už to koneckonců řadu měsíců s některými děláme).

  S úctou
  Lex

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Smutné, přesmutné jsou konce.
   A to slunce jasně zářilo na tyto klidné vody přátelské komunikace a porozumění. Na ten malý svět, kde návštěvník našel své virtuální přátele, našel poučení i podporu. Mohl souhlasit i nesouhlasit, mlčet i se připojit k diskusi. Mohl i něco vlastního přidat, byl vítán.
   Dobrý byl dům pána z Bavorů toho jména pátého, vyrostlý z tolerance a poznání.
   Něco se ale změnilo a pokazilo a vlastně nikdo ani neví proč.
   Jak jemný a citlivý je život a jak málo stačí. K čemukoli.

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Lexi, rád od Vás znovu na verejnosti vidím takýto text, no vzhľadom na záver mám zmiešané pocity. Mne by sa páčilo, keby sme sa naučili napriek rozdielnym názorom spolu diskutovať a rešpektovať sa. Nejaké tie dočasné odmlky k tomu tiež patria a z Vášho textu ma mrzí len slovo „definitivní“, ktoré, zdá sa, myslíte vážne.

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Lexi
   nevím, jestli to budete ještě číst nebo ne, ale i tak.
   Je vaše výsostné právo číst co se líbí právě vám a nikdo vás nesmí nutit číst cokoli jiného. Prostě jste se rozhodl. Jenže to vaše rozhodnutí je způsobeno špatným vyhodnocením situace. PP tady opravdu v poslední době vystupoval dost militantně a nedbal žádných varování. Měl ze mne legraci, srandu až prdel. Což vyvrcholilo tím, že se dočkal několika negativních reakcí. Ne v palcích, ale od konkrétních osob. Ani to mu nestačilo.
   Vy jste socialista, stejně jako Děda Olin. Nejste jediní, většina z nás tady obhajuje sociální spravedlnost. Pochopitelně jinou, než současní pseudosocialisti. Ale nikoli způsobem, kdy jedině jediný správný politický směr jsou současní komunisté. Salonní komunisté. A jediná pravda se píše v Haló. A nezajímá nás svět kolem nás, protože doma…
   Lexi, s prominutím, ale opravdu jste špatně vyhodnotil celou situaci. PP odešel sám, a já budu rád, že se nevrátí. Ne kvůli jeho afinitě k nějaké ideologii. Ale kvůli jeho militantnímu prosazování pouze svých názorů.
   Tak jsem jej vyhodnotil já, a ač nerad, tak také využívám svého práva mít zde hosty, který sám udělím právo zde pobýt.
   Co se týká bití Jiřího Žáčka, tak vaše pojetí je opět podivné. Já osobně proti Žáčkovi nemám nic, proti jeho tvorbě mám jedinou výhradu – dostanu se k ním málo. Ale někdy jde o použití či spíše zneužití tvorby někoho, kdo ani neví, že by měl být takto zneužit. Takže ne Žáček, ale PP ze mne vola dělat nebude.
   Na rozdíl od PP na vás se žádná omezení, kromě vašich osobních, nevztahují.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   No víte Lexi, právě od Vás bych tohleto nečekala. Obvykle se do takovýchto tahanic nezapojuji, ale včil mi to nedá. Sešli jsme se tu dle mého pozorování- lidičkové, co už ledasčím prošli, hodně pamatují a mají ještě pořád snahu dobírat se pravdy a hledat řešení a taky co říct,. . Je tu poměrně vysoké IQ kolektivu, OBROVSKÁ STUDNICE ZNALOSTÍ A ZKUŠENOSTÍ… JINDE NEVÍDANÁ a taky majiteli webů – málokdy tolerovaná. . Bohužel asi na to hřešíme. Někdo víc, někdo míň.
   Nějak lehce zapomínáme, nebo si nechceme připustit jak moc se doba změnila. Nejsou už absolutně volná léta devadesátá ani desátá. Markantně se doba změnila i za posledních zepár let. Ten občasný výtrysk mladické „hujá revolučnosti! “ – se u PP bohužel změnil v pravidelnost, stejně jako neústupnost/ jako u Šiklové a dalších – akorát s obráceným znaménkem a mnohdy za hranou. Já tyto jeho hrdinské – ať už oprávněné či ne výlevy přeskakovala. .Proč se tak změnil nevím a nepátrám PROč.
   Já si to ovšem mohu dovolit a víte proč – jsem jen debatér co NEMÁ ODPOVĚDNOST A SNAD NEPONESE NÁSLEDKY za to co píše. Pan Bavor by ty následky, tedy že to neukočíroval – MOHL NÉST/ propána vždyť to všichni známe/. . A tohle bychom si měli všichni uvědomit vč. PP
   Není to zbabělost – spíš prozíravost a změní-li se doba , můžeme se zase vrátit do volných let 90tých. Nezmění-li se – můžeme pokračovat tak, jak jsme byli za totáče zvyklí. Myslím si, že většina z nás by chtěla změnu hned a včil , doufá že se toho dožije. Opak je pravdou. Bude to dlouhá cesta nápravy – tedy podaří-li se. A je potřeba, aby možná řešení nápravy, byla někde zaznamenána a uchována. Nepodaří se nám vyřešit všechny maléry světa, ale alespoň naznačit cestu.
   Tož tak….

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   ach jó – virtuální svět, jako by, přátelé, nestačilo, že musíme žít ten skutečnej!

   …institut odmlčení je to jediný, na co si myslím, příteli, že má každej z nás právo. Vona to je vlastně brnkačka – taková pouhá lapálie, která opravdu nestojí ani za to pověstný „ň“. Pálení mostů, kurva, na to už jsme snad dost starý, nemyslíte? Ale říci to musím … při svý práci často musím chodit i po nemocnicích a … a tam teprve byste viděl to Vaše definitivní, i když pravda, bez toho sbohem.

   … a že ste mi zkazil radost, to je Vám jedno, žejo? … Mý stále ještě ženě se dneska po x-letech konečně podařily buchty bez krajů, něco líbeznějšího a chutnějšího ste, hádám, ani Vy nemohl jíst, protože jinak byste to svý definitivní sbohem nebyl vůbec schopnej napsat!

   Takže…?

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Milý Blbíši. Jako obvykle nádherně vyjádřené. A ty buchty, ty vám závidím 🙂

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … bohužel, už nejsou a bylo jich celkem 23 ks v tradiční kombinaci (mák, tvaroh, povidla). Jako praktikující diabetik jsem se opět neudržel!

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      🙂

      To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      … právě nabitou dovedností mý stále ještě ženy se tímto definitivně odpojuji od svého slovenskýho přítele NavajiMM! … již toho nepotřebuji 😀

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       a račte si všimnout, jak jsem dneska všestranně měkkej

       To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       priateľu blbíši, ešte aj toto dnes… to je dnes deň…
       Však počkajte zajtra, ak sem náhodou kuknete, budete mať zlé svedomie. Nie za tie zrušené kraje, veď napokon bez nich vyžijem, ale za tie drsné slová „definitivně odpojuji“… no, radšej to nebudem ďalej rozvádzať 😉

       To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … si tedy myslím, když se mohl Hrabal v Postřižinách vodtrhnout vod starýho Rakouska-Uherska, že bych mohl bejt taky statečnej a vyhlásit Vám alespoň „vokrajový“ vodtrhnutí, zvlášť to vodtrhávání tu máme dneska jak na běžícím pásu. A taky, když nemůžu už nabídnout slíbený vokraje, kterejma mě moje, stále ještě žena, trápila a deptala takřka celej život a po kterejch jdou Slováci pod Tatrama jak divý .

        Ale uznávám, že sem to mohl voznámit liberálně -korektněji, jakousi multikulti formulkou, ale zase vím, že bych Vám jen přihrál na smeč, příteli NavajoMM, tak jakýpak mazlení se Slovákama! 😀

        Liked by 1 osoba

       • NavajaMM napsal:

        Ale priateľu Blbíši, veď viete, že netrpím na multikulti precitlivelosť a nepotrpím si ani na korektnosť. Celkom pokojne ste tú správičku mohli vložiť do rubriky veda a technika a ešte by som Vám aj poblahoželal. Keď to ale dáte palcovými titulkami do zahraničnopolitickej rubriky, tak sa to človeka dotkne. Ako keby ste ten niekoľkoročný vývoj robili len kvôli definitívnemu odstrihnutiu pupočnej šnúry. A pritom ja viem, že je to taká normálna sporivosť, veď my sme za Moravou takí istí, len ten zbytočný kopanec mrzí. 🙂

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        … když von (né ten náš von) tu dneska každej kope, tak jsem chtěl bejt taky IN, no nepovedlo se … ale aby bylo jasno, s vokrajema Slováci počítat už nemůžou 😀

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Áno, áno, opakujem hlásenie, Slováci už s českými krajmi počítať nemôžu. Recipročne ani Česi sa už nedočkajú slovenských stredov. Museli sme narýchlo vyvinúť pečivo, ktoré má samé kraje a žiadne stredy, takže ani prípadný Czexit už na našu obchodnú bilanciu krajov a stredov nebude mať žiadny vplyv.
        Našinec si na záver takejto správy zvykne uľaviť, kam a čo si so svojimi krajmi môžete, ale zdržím sa. Aj tak by som ja vyzeral ako blbec, že som poriadne nepochopil Vašu depešu. 🙂

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        no konečně, ještě že tak!!!

        To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    musim uznat,ze dobre pises stara krabice zo zaciatku,ale ku koncu,tie buchty s okrajkami bastis X let a tvojej panenke ti strach nedovoli to povedat a si nejaky vyberavy okraje bez okrajov,hlavne ,ze buchta smakuje.kukaj jaky specialista od pecenia,jak ten polhreich,ci jak sa vola…

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … hele , Ty moje prohřátá zaoceánská záře, strach mně i dovolil, drstám jí to už pár desítek let, ale znáš to vo těch perlách …. ale když NavajaMM mi do dneška neposlal ty slíbený sladký středy, musel jsem to už nějak řešit … a dneska jsem si myslel, že to vodtrhování vezmu taky z jedný vody na čisto , když tedy můžou jiní!

     Vokraje umí každej polhreich, ale bez vokrajů = až dneska poprvý moje, stále ještě žena!!!

     To se mi líbí

   • jaa napsal:

    zvědavá otázka,,,, buchty bez krajů ?????

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     byste čuměla (s prominutím) … jako já dneska… škoda, že jsem je sežral, mohl jsem aspoň udělat foto.

     Ale prozradím Vám alespoň jedno poznání, že všechno se točí kolem vokrajů … což mnozí, ani zde, vůbec netuší!

     To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   zbohom to bude,ked meter osemdesiat hliny nahadzu na teba,ja hovorim naschle.nebudem tu kurva rozoberat,ci lex socialista,ci hinduista,ci dobre,ci zle,bo kurva som vkurveny,ze tak jebane dobra palice,svoj intelekt a charakter obrati na nejaku zasranu politicku prislusnost.

   To se mi líbí

 17. Děda Olin napsal:

  Ta Žáčkova „Bajka volební“ je ze sbírky „Hurá zpátky do Evropy!“ z roku 1994 (pokud jsem správně hledal a nespletl se). Vlastně neříká nic jiného než to, co i my říkáme – že voliči svými hlasy již 20 let posílají do parlamentu stejné strany, aby pak o nich již 20 let říkali, že jsou to volové. Nejsou tedy oni sami stejnými voly? („kde volí voli, svět se sotva změní“). Je zajímavé, že Žáček k takovému „odhalení“ dospěl tak záhy po převratu. Jeho kritika „moudrosti“ voličů evidentně sahá až do totalitní minulosti a ke své nelibosti zjišťuje, že ani v demokracii si voliči nevedou lépe. Neříká nám tedy, že občané mají takovou vládu, jakou si sami volí? Tedy že jen vůl může volit zase jen velevola?

  Petrpavel podle jeho slov původně ne-komunista, později účelový volič strany, která hájila jeho restituční zájmy, ale protože politika ODS odporovala jeho altruistické povaze a silnému sociálnímu cítění, obrátil svoji voličskou přízeň k ČSSD. To ovšem vlezl z deště pod okap. Ani tato politická strana nenaplňovala jeho představy o politice, která má nespravedlnost v přerozdělování společně vytvořených statků odstranit. Logickým způsobem se tak náš Petrpavel stal „marxistou“ a voličem KSČM. Chápete? Ne vlivem školení ve VUMLu, studiem M-L a už vůbec ne pod vlivem propagandy, ale v důsledku životních zkušeností, jen empiricky.
  Petrpavel není žádným kryptokomunistou, „kovaným“ komunistou natož pak snad bolševikem (pejorativně), za kterého by mohl být nějakým politickým primitivem označen. On přirozenou cestou dospěl k NÁZORU a vnitřnímu přesvědčení, které jen náhodou koresponduje s názorem a přesvědčením marxistů, že kapitalistický systém je ze své podstaty špatný, nelze s ním kolaborovat za cenu dílčích „vítězství“, ale chce-li někdo odstranit onu nespravedlnost v přerozdělování, musí odstranit samou podstatu kapitalismu. To se nám tu PP snažil po celou dobu říct.
  Říkal to vulgárně? Zesměšňoval někoho? Urážel někoho? Já jsem takového dojmu nenabyl (i když to nějaká potrefená husa mohla tak vnímat – „tětiva je napnutá, šíp může vyletět a jezevec kousnout“).
  Čeho se tedy použitím slov básníka, že „kde volí voli, svět se sotva změní“ tak nehorázného dopustil, že musel být „odejit“?
  Pregnantně to vyjádřil sám pan Bavor sebekriticky když napsal: „protože těmi jeho voly jsme tu my všichni“. Tak to všem (podle reakcí ostatních) cítil zřejmě jen on.

  Podle mého názoru se Petrpavel nedopustil porušení zdejších pravidel, nebyl vulgární a nijak neohrožoval dobrou pověst ani tohoto webu, ani jeho majitele.
  Věřím, že v dobré víře se panu Bavorovi bohužel podařilo vyvolat velmi nedobrou „atmosféru strachu“ z narušení zdejší „meinstreamové pohody“. A to mi nelíbí.
  Připište si mě pane Bavore do seznamu k mořskému ptákovi, Faganovi, Petrupavlovi (a Lexovi).
  Vám ostatním děkuji za hezké chvíle, které jsem tu mezi Vámi prožil a mnohých si hluboce vážím za jejich neuvěřitelné znalosti, ryzí názor a fair play.

  To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   Inu, pokud mohu soudit, problémem nebyly ani tak jeho názory, jako spíš jeho neodbytnost, se kterou je prosazoval.

   Potíž je, že pokud na Internetových fórech někdo vystupuje tímto způsobem a nedá si říci ani přes opakovaná varování, musí – dříve či později – z kola ven. To, v konečném stadiu, není o žádném konkrétním jedinci – je to o zachování sociálního kontraktu skupiny (pravda, na úkor toho jedince, ale pokud není jiné řešení, …).

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   i kuš, DědkuO., ještě Vy do toho a rozhňácávat to …

   To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   ja chcem znat osobne,ci si ujko olin vazy aj nejakeho drotara za moje expertne znalosti,vycibreny nazor a fair play po mojom take,ze taky co mi nepasuje zajebat ferovo,zakerne odzadu.
   preco sa pytam?tak debilne,aby som mohol zareagovat.

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    ja sa kurva nepytam,nejakeho palcovaca tu,ja sa pytam konkretnej osoby a nie ocenu ,ci ja sa dobre pytam,ci zle,aby bolo jasne kurva jednou a provzdy,bo ja chcem reagovat cisto na neho a nie,kto tu palcuje hej…?

    To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Trochu se tak nějak obávám, že posuzovst až tak obrovské cíle jako střet dvou SEF jako i FS materializmu a idealizmu, tak to je nad úrovní „ubohého technokrata“.
   To užasné čeho jsem si vždy zde vážil a vážím, je ten soubor vynikajících diskutérů ale bezesporu také soubor pohledů přes to hledí každého jednoho diskutéra (naprosto neodmyslitelný pohled všech nás jako fachidiotů).
   V tomto vždy velmi obtížně nacházím slova k vyjádření svých obav o to současné a budoucí.Pokud se něco vyjádřit zadařilo tak je jen dobře a pokud ne tak se omlouvám ale to podstatné o co jsem se snažil, byla pokud možno nulová tolerance k síle měkké moci.
   Protože děkan Harvardovy univerzity Joseph Nye, který přišel v roce 1990 s pojmem měkká moc v němž vyjádřil postup jak zabezpečit nadřazenost současných „západních hodnot“ nad těmi našimi „východními“, bez použití chátrající ekonomické a vojenské síly.
   Proto se také domnívám, že tento střet ve velkém se občas projeví i v diskuzích kdy mediálně vymodelovaná fikce je do reality transformována prostřednictvím mnoha pohledů všech zdejších diskutérů.
   Proto je mi líto za každým „opravdovým ( bezesporu i částečně fachidiotským) hlasem“ diskutéra umožňujícím strhnout tu namalovanou oponu manipulační fikce.
   Souhlasím jsou také vyjimky, které nejsou tím „opravdovým hlasem“ (jako Fagan,mořský pták co někdy plení i naše rybníky aj. ) ale to je již jiné téma, to jsou již konkrétní metody manipulace .
   Tož velká škoda pro nás pro všechny; bohužel 😥 .

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Také si nemyslím, že by Petrpavel porušil zdejší pravidla. Je ovšem také zřejmé – některé případy uvedl Lex – že mezi domácím pánem a Petrempavlem létaly jiskry už delší dobu. Je mi líto, že to skončilo až takovouto roztržkou. Ale „tady je Bavorovo“ – a tím je určeno, kdo nastavuje pravidla a kdo má právo říct Dost!
   Dědo Oline a Lexi, zvažte prosím ještě svá rozhodnutí. Myslím si, že byste chyběli (a chybíte, Lexi) mnohým, včetně mé maličkosti.
   Pokud svá rozhodnutí přesto nezměníte, děkuji vám za chvíle, které jsem mohl strávit s vámi a přeji vám na vašich nových cestách mnoho štěstí.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Víte, každý z nás má občas „svůj den“. A výhodou internetové komunity jako ta místní je to, že ostatní se pokusí toho se špatným dnem usměrnit, uklidnit, prostě udělat tu pořádek. A ono to nějak zabírá. I když se občas použijí silnější slova, nakonec se vždycky na něčem shodneme, popřípadě se něčemu vyhneme. Úplně nejmarkantnější případ jsou „kočičí“ vztahy (Pardon paní Kočko, ale zní to lépe než ramštajní vztahy). Nakonec se vždycky oba nějak „odtrhnou“ a je klid. Je to tak správně a tak má ta komunita fungovat. To je totiž to nejzákladnější pravidlo, které bylo porušeno. Nebyl ten klid.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Tedy není to tak úplně můj šálek kávy, někomu v tomto nevyžádaně radit, ale…
     Udělal jste chybu.
     Tak to prostě je.
     Blog je to váš, ale…dělají ho diskutující.
     Jak je patrné, nelíbí se jim to, a to zásadní většině.
     Pane Bavore, není žádná hanba si dejme tomu říci něco ve smyslu:
     Mám sice svůj díl pravdy, ale ani ti ostatní nejsou tak úplně mimo.
     Tak se dá jako bouchnout do stolu, a říci…třeba „tak jo, PP ban nemá, a když bude chtít, tak „cojsmesi, tojsmesi“, ale ať se příště drží trošku zpátky, laskavě!“
     A ono se to uklidní, a..PP třeba nepřijde, ale za to přijde nejspíš děda Olin a třeba i Lex něco čas od času písne.
     Vidíte přece, že se situace neuklidňuje….
     Bloger musí být tak trošku politik, a Pane Bavore, lepší a obratnější politik , než jsou jeho diskutéři.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      vittto
      nevím, kde vidíte tak zásadní nesouhlas, spíše je všem líto vedlejšího efektu, který i mne mrzí. Ale berte to tak, že nechci, aby se diskuse zvrhávaly v jednostranné výpady s citáty z Haló do každého článku, tedy i silně nepolitického, případně zahraničního. Takže já nemám, za co se omlouvat a od PP omluvu neočekávám. A už mne nebaví pořád vysvětlovat, že když chci udržet jakýs-takýs klid, musím občas i tvrdě zasáhnout. Není to jen mé právo, ale i povinnost.

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       pane Bavore,
       když u vás nedávno oznámil konec svého působení pan Jírovec tak jsem zde napsal,že do konce poznámek je stejně tak daleko jako mám já do důchodu.
       zrušení banu oddaluje konec,nedělejte radost těm,kteří se možná na ten konec těší.

       To se mi líbí

       • vittta napsal:

        S ním je to těžké, čtenáři.
        On má také svůj díl pravdy, ale…to je vždycky ošemetná věc.
        Urážka majitele…nóóó, kdo někdy nebyl poslán do prdele a sám někoho neposlal, ne?
        Za kolik to kurva máme, za 30 let, za 10, za měsíc, za týden?
        Jak dlouho ještě bude hodně z nás stíhat takhle…náročný pokec?
        A tohle je přece vlastně píčovina….

        To se mi líbí

      • vittta napsal:

       To snad není možný!
       Pane Bavore, kde je ten zásadní nesouhlas?
       Už asi 3 dny se to tady přetřásá a všiměte si těch + a – hlasů.
       Já vím, někdo je nemá rád, ale nějaká zpětná vazba to je.
       Povinnost udržovat pořádek…
       Hmmm…
       Já vidím tu věc tak, že sem chodí lidé spíše starší vesměs chlapi.
       Pane Bavore, já jsem to nechtěl psát takhle bez okolků, ale naznačil jsem, že PP není fagan.
       Já tím chci řídi, že PP je jedním z nich, z těch mužů (a pokud dámy dovolí, tedy i žen), co sem chodí podstatně déle než já.
       Je to jeden z nich, a proto to vnímají jako…jako tak trošku útok na ně.
       To se nemělo stát, ale vždycky jde z toho vybruslit.
       Máte …řekněme drtivou většinu disktérů z nějakých 5% nejvyššího intelektuálního spektra.
       To sebou- kromě pozitiv- nese i rizika.
       Oni to prostě vnímají.
       Dávají vám tolik možností, jak se z toho vyvléknout…..
       Jak vidíte, i já se zapojil, no, teď už je to možná až kontraproduktivní, ale to už teď odpovědět musím, i když to nenese to správné ovoce.
       Sakra, já vás svého času urazil víc, jak PP, jen to tak neřvalo.
       No- a pak jsem se ještě náležitě urazil….
       Ovšem není vhodné, se urazit úplně, i já tady mám své příznivce.
       To je bruslení na tenkém ledě.
       Buďte nad věcí, jste chlap paličatá, buďte sakra víc nad věcí.
       PP je jedním u nich, píšu z nich, protože „oni“ sem chodí déle než já, jinak bych napsal z nás.
       Pamatujte na to, je jedním z nich!
       Navíc, o nic nejde, kdyby byl případě- pokud by vůbec přišel- PP nějak protivný, už se ho pak nikdo nezastane.
       A…mám toho dost, jdu na pivo mezi moje milované dělníky.

       To se mi líbí

       • anonymouse napsal:

        O názorech se nehlasuje, o názorech se diskutuje.

        Pokud někomu „případ PP“ nestojí za to, aby vyjádřil svůj názor v diskusi, není potřeba jej brát vážně. Není to koneckonců ani možné – proč, protože kolikrát není vůbec jasné, s čím „palečkář“ vlastně nesouhlasí (viz případ vonrammsteina, který nasbíral neuvěřitelnou spoustu palců dolů za případnou poznámku o opakovaných odchodech PP).

        ———

        Platí obecně, nejenom v kontextu s „případem PP“. O názorech se nehlasuje. Tečka.

        To se mi líbí

 18. K-k,. napsal:

  A to tu teď budeme takhle jeden po druhém bouchat dveřma? To snad ne, proboha! 😦
  Samozřejmě i mne tu někteří diskutéři vytáčejí do běla – ale to je můj problém, problém toho, že se extrémně nerada hádám a mám vyzkoušeno, že se diskuse s některými lidmi okamžitě zvrhne v hádku. Tak se diskusí s nimi vyhýbám a omezuju se na čtení – ty informace a názory, které tu potkávám, mi za to stojí. Do této kategorie PP ovšem nepatří (nepatřil?) – jeho neustálé odkazy na Haló (a jen výjimečně na něco jiného) mne vytáčely jen když mi je poněkud beztaktně cpal do zcela apolitické diskuze někde u mých fotek, ačkoliv měl řadu možností, kam je vložit. Ale budiž… Spíš ta jednostrannost vedla k určité devalvaci a někdy i směšnosti vloženého.
  V KSČ a posléze KSČM jsem prožila řadu let, odešla jsem v momentě, kdy jsem dospěla k názoru, že se KSČM zapouzdřila a pěstuje si nostalgii, která jí udrží staré voliče a tudíž místa v parlamentu. Téhle snaze o udržení voličů obětovala pohled dopředu, úsilí o pochopení současné situace a hledání východiska. (Za hledání východiska nepovažuju lákavě znějící , ale nerealizovatelný volební program.) Prostě na současnou KSČM se dívám značně kriticky a značně kriticky se dívám i na HaNo – právě ty jsou velmi často nositelem oné účelově pěstované nostalgie.
  No nic, dost těchhle úvah. Prostě já zůstávám, i přes své výhrady – jen budu v případě potřeby koukat zpoza buku a nebudu diskutovat.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   No K-K, jako člověk z venčí Vám musím odporovat. Vidím to jinak . To že se nemění je vlastně dobře., pokud ovšem netrváte na partičce z let 50 tých – co se opět přesunula k moci řízením osudu v letech 90tých a násl. Ti pozdější co prošli vývojem – byli docela jiní. Dokonce se mi skládá, že 89 mohl projít, protože se prali vůdčí skupiny z let do 68 a po 80tém mezi sebou. No a holt ti první si zajistili podporu ex soudruhů u „disidentů!“..Proč, no asi proto, že doufali, že ti vědí jak dál protože sami to nevěděli
   .Bohužel uzamrzli jsme v těch 50tých- taky díky mainstreamu a „umělcům“ – Ti pozdější nelhali a nelžou, od jisté doby HN čtu jako nezávislá ,skoro pravidelně i když asi jiné články než PP. Mají největší účast v jednáních obou komor a pravděpodobně největší znalosti o tom jak to funguje/nefunguje. Celkem dost jejich návrhů sice socdem shodí pod stůl, aby je obšlehla, přidala trochu své rétoriky a hurrrrá s tím ven. Víc dělat nemohou, jak se těm u vesla něco nelíbí, hned vyskočí tajtrlíčci s léty 50tými. …. Nevím, ale tak
   nějak se mi to skládá

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Katko, jasně a velice srozumitelně napsáno, co byste dělala za bukem mi je záhadou.

   To se mi líbí

 19. tata napsal:

  OLINE
  prosím nebouchej dveřmi,napsal jsem dlouhé zdůvodnění ,sežralo to už nemám silu to psát znova.UŽ není kde čist lidi jako ty,vyklízíme pozice a pak jsme opravdu voli,a nevím jak jimi nebýt.
  Taky mě mrzí nelogické aspoň pro mě zdůvodnění pana domácího,zní mě přesně jako na nejmenovaném proč je Zeman vyvrhel,nechápu že basnička která vystihuje naši současnost muže byt pojata jako urážka.VŽDIT jinou možnost nemáme at volíme cokoliv, voli jsme..KSČM…je volba pro levicového voliče morální ale jen to,defakto házíš lístek pozdějšímu vítězi.ČSSD JE VOLBA PROHNILOSTI a jen o fous lepší než tam pustit Kalouse a jemu podobných ,navíc s hrozbou že se sním spojí aby porazili Babiše.Volit ANO je sice teď menší zlo ale jen krátkozraké……je to tvrdý kapitalista a to pro lidi jako my dva je nepřijatelné.A co DÁL OKAMURA,nebo vice ještě naký extrém….at kouknu kamkoliv jsme voli……cestu nevidím…….seš už z mála které mohu čist a nemyslet že jsem se zbláznil

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   tato, byl jsem chvíli pryč, tak jsem až teď mohl udělat kontrolu. Ale váš zmiňovaný příspěvek skutečně nikde nevisí. Takž opět asi ti trpajzlíci. Což mne osobně také mrzí, protože vaše povídání čtu rád. I když někdy i nesouhlasím. Ale čtu to skutečně rád.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    PANE Bavor
    CHYBA byla u mě,jako mockrát něco jsem zmačkl a zmizelo to…….a tentokrát mě to moc mrzelo.Protože mě hodně zaleží aby OLIN DVEŘMI NEBOUCHL

    To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   vzkaz pro tatu:
   Pište si to svoje nejprve v *DOCu a teprve až to do Bavorova budete chtít smahnout, tak použijte jenom v DOC-u Ctrl+V a v Bavorově Crtrl+V. Aspoň Vám tak nic nebude sežráno! A pokud se nezdaří kopírování z nějakýho důvodu napoprvý, můžete postup opakovat (do alelujá), tedy až do doby, než to svoje napsaný v DOC-u nesmažete!

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Nespletl jste se DOC-u Ctrl+V? Nemělo to být Ctrl+C?

    To se mi líbí

   • tata napsal:

    jo to bych musel nejdřiv vědět co pišete……..ne že sem debil na pravopis ale i na počitač.Já nejraději piši z fleku a proto někdy i ulitnu ale je to upřimné.OBČAS si to dám v meilu kde je oprava pravopisu.JENŽE to mě připadá že to nejsem já…..pak holt něco zmáčknu a třeba 1 hodina v prachu……a ted MI NA TOM HODNĚ ZALEŽELO….NOJO NO

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     v *DOCu = myšleno, tato, ve WORDU si to pište!
     1/
     Pak levým, zmáčknutým myšítkem přejeďte kursorem přes celej Váš text, kterej byste rád poslal Bavorovi = on promodrá
     2/
     nad tím promodralým textem nechte kursor v klidu a současně zmáčkněte pravý myšítko = vyběhne okno
     3/
     ve kterým pravým myšítkem zvolíte volbu „zkopírovat“ ( Vy to sice, tato, neuvidíte, ale ve Vašem PC se ten Váš text skutečně z WORDU dočasně uloží!)
     4/
     pak si otevřete Bavora tak, jak jste zvyklej, tam kde to vokno, v kterým, jak píšete „nejraději píši z fleku…“
     5/
     najeďte kursorem do toho Bavorova okna a zmáčkněte v něm pravý myšítko = v naběhnutým vokně volbu „vložit“

     … a je to celý hotový, Váš text z WORDu se „sám“ zkopíruje k Bavorovi do vokna

     6/
     a Vy ho už jenom „odešlete komentář“ Bavorovi!

     Když se Vám to napoprvý nezdaří, nic se neděje, protože ten Váš text furt máte totiž napsanej ve WORDu! Tak si tam znovu najeďte a postup prostě zopakujte, vono to určitě jednou vyjde, tedy pokud ten text ve WORDu nesmažete! Ten smažte, až budete mít jistotu, že se Váš text v Bavorově skutečně objevil.

     To určitě zvládnete, jen si to několikrát vyzkoušíte (a taky párkrát zkazte = 😀 ).

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      vono svářet s elektrodou nad hlavou mně taky moc nejde, no a co, tak to „lepíp“ jak se dá 😀

      To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      sakra, pravá – levá, jako v autoškole a to chci někomu radit 😦
      TATO, má být:

      3/
      ve kterým L E V Ý M myšítkem zvolíte volbu „zkopírovat“ ….

      To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      to fakt není možný, trpajzlíci blbí, voni fakt nevěděj, kde je levá a pravá, takže, tato, má být:

      1/
      Pak P R A V Ý M , zmáčknutým myšítkem přejeďte kursorem…

      – jak se dělaj dvě práce najednou, tato, stojí to vždycky za h…, příště to nechám odborníkovi Ohovi /*

      ______________
      /* … tedy pokud nebude dělat zrovna svodku z Halóóó novin! 😀

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       tato, zapomeňte, že jsem Vám chtěl radit, neb levá neví co dělá pravá … protože ten bod 1/ byl dobře! Skutečně se vybírá levým myšítkem, nikoli pravým!

       Trpajzlíci ví, ale já už raději půjdu spát, výkresy jsem udělal a odeslal, tak aspoň nenadělám další škody 😦

       To se mi líbí

 20. Alena Z napsal:

  Jsem tu nová a nemohu se vměšovat do vašich, pravděpodobně déle trvajících sporů a animozit.
  Ale jako nestranná pozorovatelka mohu reagovat alespoň na něco:
  – argumentace palci + a – není k ničemu, palce může naklikat kdokoliv, třebas opakovaně, to si tu nebudeme vysvětlovat, ne; a i kdyby to o něčem vypovídalo, tak rozhodující slovo má ten, kdo je zde pan domácí. A ten rozhodl, určitě ne v náhlém hnutí mysli, ale s rozvahou a s varováním předem.
  Koho si pozve, koho vítá či alespoň toleruje, ten sem chodí. Beru to tak.

  To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   Palce (nahoru i dolů, ale především ty dolů) jsou, v naprosté většině případů, projevem emocionálního hnutí mysli (většinou okamžitého). K racionální diskusi nijak nepřispívají, jejich vliv je výhradně záporný – posilují, případně vytvářejí, konfirmační zkreslení (confirmation bias).

   Dělat z poměru kladných a záporných bodů závěry o čemkoliv jiném, než o emocionálním stavu „palečkářů“, je značně naivní.

   Ale občas je zábavné tyto emocionální smrště pozorovat. 🙂

   To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   nemam rad ,ze novy a vmesovat,vkladat tu nove kuky,bo za par rokov ked to pojde toto forum naturalne sa to tu bude trieskat dveramy,bo ta s kosou to zariai bez najmesnich problemov.

   To se mi líbí

 21. cobolik pacholik napsal:

  a teraz ja.na co si tu kazdy hraje?riesit kazde slovo,ci niekto tvrdsi komunista,ci maksi socialista,ci maksi kapitalista,ci kurva uzernicka,problem je v tom kurva,ze mate z tej komuny zauzivane myslenie nie ludske pudove,ci len cisto gazdovskym rozumom,ale kurva politicke,mne pripada ,ze sa tu chyta uz docista najmensich detailov,co je vzdy pravdopodobne,ked zacne nejaky problem.tu sa kurva tak chytry ludia nevedia povzniest nad svoju jesitnost,ze koncia,bo slechta zabanoval ,bo apostol napisal tak a slechta tak,vy kurva mate sajnu vy chytry jak vase dristy su tu potrebne,bo bocaci citaju,chovanec cita,to pre vasu vlast jak boza mana,aby ju este viacej nedojebali,na toto vy kukajte,vas dom nad hocikym z nas tu,bo bavor kurva pilotuje tu on kapitan,volnost neznaci,ze kazdy zacne kafrat,kto sa nevie prisposobit regule akejekolvek,kdekolvek,bo ja kurva z toho svojho jebaneho zivota beriem stale ideologiu a jak ja by nechcel aby bolo a musel som sa kurva ohnut,lez po urcitu medzu a myslel,ze ma jebne,samy ste sa ohynali kurva cely zivot a chceli zachovat svoju tvar pre vase rodiny,pre vas samych,pre vas kurva dom,hlavne chytry sa urazia a kurva jak cezpolny vidim,ze nemaju sajnu,jak ich dristy potrebne pre ich kraj,bude sa kurva preberat,tie jebane palce,to blud tie palce,ked chce nech napise,to anonymita tie palce,vacsina statre krabice a zapamatat,ze vzdy to tak plati,ze clovek patri k niecomu a to nieco nidky nebude idealne,len na cintorine,kurva su tu tak chytry ludia a nevedia si to uvedomit,ze pride o ruku,ale kurva treba zit dalej,same osebe peripetie nasich zivotov su znakom toho,ze kurva dame rady,ci pisem kokotinu,bo som vkurveny,natahat tu svoje jesitnosti,vlast to boh ,to to co sme a pre nu sa treba vyrovnat so stratou svojej casti ja,tak kurva dumajte,ja kokot,co do pizdy odisiel,vas neprosim,zle ziadam jak ludi,co su prekurevsky dolezity,pre tych,co s vamy v tej bande,co sa vola narod,kurva zasekol som sa,asi tak,idem do pizdy a ked mi jebne zase napisem,bo nic som nedumal,len som pocital ostatne a isiel jak pila.

  To se mi líbí

 22. Bavor V. napsal:

  Vážení přátelé. Děkuji za vaše názory, svým způsobem jsou pro mne i povzbuzením do toho, abych se i nadále snažil udržet tento prostor co nejčistší a přijatelný pro všechny lidi dobré vůle, ať jsou zleva nebo zprava. Ale myslím, že už bychom mohli přestat a věnovat se spíše nádheře Ulričiny pozůstalosti, případně událostem, které hýbou světem.
  Děkuji.

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   zachran boze to tu uzavriet,mam kopu vaprosov na daktorych a k ulrike treba dat nejaku fotku hore aj dole bez,hned sa bude venovanie prenasat inde.ze primitivne,ani hovno.

   To se mi líbí

 23. jaa napsal:

  No jestli to pohne světem nevím ale:….

  http://zpravy.tiscali.cz/walesa-je-agent-bolek-pismo-se-shoduje-tvrdi-grafologove-292362

  ani těch mizerný obvyklých 50 let mu nedopřejí…..

  To se mi líbí

 24. NavajaMM napsal:

  Priatelia, skôr ako definitívne plesnete dverami, príďte pozrieť ešte zajtra a hľadajte heslo „povrazochodec“.

  To se mi líbí

 25. čtenář napsal:

  to je zase týden,a neděle je obzvláště „vydařená“.

  chybí vám tu nějaký pořádný wbgarden,příliš se nudíte a potom se zbytečně laškujete mezi sebou.

  To se mi líbí

 26. tata napsal:

  čtenáři
  To byl dáreček ale měl tam hodně dlouhou dobu spiše obdivovatele,ale trochu se mi zdá že to meno nicku bylo trochu jiné už je to dlouho……taky tam bylo dobře……nák to vyšumnělo dilem domací neměl čas a trotlové nák štourali,jestli se nemilím přišla tam kyselá třešnička mě vyznamenat pozorností

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Pani jaa, v prvom rade by som sa neplašil.
   Pozrel som si aj pôvodný nemecký článok a PL urobili pri preklade niekoľko drobných posunov významu, ktoré Vás ale v konečnom dôsledku vystrašili. Rusi hlavne reagovali podľa Nemcov zdržanlivo a nie, že by boli „nepríjemne prekvapení“. Poznámky o ruskej zóne vplyvu v Sýrii sú tiež komentáre Nemcov, nie to, čo naznačovali Rusi.
   Okrem toho, celá táto vec sa udiala ešte pred včerajším telefonátom Trumpa s Putinom, takže ak Putinovi niečo ležalo na srdci, určite si chlapci o tom povedali a lúčili sa s úsmevom. O Trumpovi si môže myslieť kto chce, čo chce, ale ešte som nepočul, že by to bol krivák, ktorý si z huby robí…
   Podľa oficiálnych správ inde, Trump dal armáde 30 dní na vypracovanie koncepcie, ako sa vysporiadať s ISIL, takže tie predchádzajúce predstavy zďaleka neboli hotovou vecou a ešte si s Putinom medzitým párkrát zavolajú.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Snůška keců nějakých německých žumpálistek, plná „nevylučuje“, „prý“, „možnosti“, …

   Situace je pro USA v Sýrii celkem jednoduchá – buď budou dál podporovat kozomrdy (Al-Kajdu, ISIL, …), jako doposud nebo nebudou. Pokud ne, není tam koho podporovat kromě Assada, protože tam nikdo jiný není – jenom Kurdové.

   A podpora Kurdů je velmi riskantní – protože ti mají vlastní zájmy a jsou zcela neovladatelní, každá podpora kurdských milicí je dýkou do zad Turecku, USA spojenci v NATO, protože dříve či později všechny zbraně a výcvik Kurdů bude mířit proti Turkům.

   Dosavadní podpora Kurdů Pentagonem vedla dokonce k přímým bojům amerických žoldáků najatých Pentagonem (za Kurdy) proti americkým žoldákům najatým CIA (za kozomrdy). Americké letectvo pak bombardovalo ty i ty, podle toho, kdo poslal objednávku dříve (značně se to podobalo scénkám z knihy „Catch 22“, kde Milo nechá Amíky bombardovat vlastní letiště, protože dostal skvěle zaplacenou objednávku od Němců).

   O nějakých „bezpečných zónách“ v Sýrii nemá smysl mluvit, ty už tam jsou – zajišťuje je syrský stát, tedy syrská armáda pod velením Assada. Kdo z civilistů prchal jinam než do Assadem ovládané Sýrie, je s velkou pravděpodobností z rodin kozomrdů a utekl do Jordánska nebo Turecka – nebo do oblasti Sýrie ovládané kozomrdy.

   Jinými slovy, Amíci nemohou současně „rozhodně bojovat s ISILem a Al-Kajdou“ a současně zajišťovat „bezpečné zóny“, protože tím by zajišťovali zázemí (zásobovací týl) pro ISIL a Al-Kajdu. Tyto záměry jsou v příkrém rozporu.

   Co by Amíci jistě udělat mohli, je něco s dvěma miliony džihádistických „uprchlíků“ v Jordánsku a dalšími dvěma miliony v Turecku. Ti vsadili na kozomrdy, ale jelikož se Assad nesložil a Amíci v roce 2013 celou Sýrii nerozbombardovali jako Lybii, zůstali viset v uprchlických táborech a nemají se kam vrátit – jelikož kozomrdi jejich města a vesnice rozbili na padrť, municí dodanou Amíky přes Saudy a Katar, převážně.

   To se mi líbí

   • brtnikvbrlohu napsal:

    http://casopisargument.cz/2017/01/30/jednani-v-astane-velmocensky-koncert-nehral-podle-stejnych-not/
    Nějak mi to připadá že Veronika trochu věští z logru – ale je to jen pocit.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Ale napsala to dobře, hlavně nepoužívá žádné povinné přívlastky, tj. „diktátor Assad“, „umírněná opozice“, … jako žumpa.

     Amíci za celou dobu konfliktu nedokázali žádnou „syrskou opozici“ vygenerovat, od počátku to bylo simulakrum s několika stovkami rozhádaných syrských emigrantů, ubytovaných v luxusních hotelech okolo Sýrie, následně různé „umírněné“ kozomrdné tlupy. Krytí mediálními nálepkami typu „FSA“ (Svobodná syrská armáda) a jinými, se rozpadlo vždy, když došlo na nějaké jednání, příměří či hádku o zásobování nebo kořist.

     S tlupami je zásadní potíž, že nemají žádné skutečné vedení a velitelskou strukturu, jedná se o ad-hoc spojení band o cca 200-500 kozomrdech – a co slíbí jeden „velitel“, druhý naprosto ignoruje. Všichni jsou tak či onak spojení s Al-Kajdou či ISILem, vlajky a názvy se neustále mění, prostě arabský středověk „v plné palbě“. Chvíli bojuje jeden proti druhému, pak se spojí s třetím proti čtvrtému a po měsíci naopak. Záleží na tom, který „sponzor“ pošle více peněz a výzbroje, zda Saudové a Katar nebo Amíci či Turecko.

     Vždy, když jim mediálně teče do bot, nechají bandy přejmenovat – jako teď naposledy minulý týden, z džihádistických vrahů Džabat Fath al Šam (ex-Nusra, tj. Al-Kajda v Sýrii), Nour al-Din al-Zenki (proslavení řezáním hlavy malému klukovi v přímém přenosu), Džajš al Sunna, Ansar al-Din, Liwa al-Haq se zázrakem stala umírněná sluníčková partička Tahrir al Šam, s krásnou novou vlaječkou.

     Těžko říci, co Amíci následně udělají, protože již prohráli a mají tak jen špatné možnosti. Rusové jim nabízejí nějakou účast – hlavně pro zachování tváře vůči domácímu neokonskému šílení – na vytlačení ISILu z oblasti Rakka a východně od Eufratu.

     Nicméně s nějakým budováním vlastní americké základny na východě Sýrie, jak o tom blábolí americká žumpa, je to problematické. Nemají se tam o koho opřít mimo kozomrdů, tedy Al-Kajdy a ISILu, protože „umírněná syrská ozbrojená opozice“ je pouze fantaskní představa, vyrobená pro žumpoidní média.

     Původní ideu, že by zabrali východ Sýrie s ropnými a plynovými vrty a používali to jako „opoziční“ – tj. kozomrdnou – základnu pro teroristické útoky na Assadovu část Sýrie, museli zavrhnout, jelikož je ruské a syrské letectvo dokáže odříznout od zásobování a navíc konsolidace osvobozené Sýrie rychle pokračuje, takže s masovějšími úspěchy takové taktiky nelze počítat.

     Jen by to USA stálo veliké peníze, nasazení vlastních pozemních jednotek a ve finále by to byla mediální katastrofa, protože taková přímá podpora terorismu by neprošla ani v dnešní západní žumpě. Nešlo by to popřít, museli by za „opozici“ politicky ručit a mít za ně přímou odpovědnost – což je vyloženě sebevražedné.

     A v neposlední řadě, šlo by to přímo proti Trumpovu vyhlášenému boji s Al-Kajdou a ISIlem. I kdyby použili klasické americké finty s „porážkou“, kdy z ničeho nic zmizí Al-Kajda a ISIL a místo nich se objeví zbrusu noví „umírněnci“ s úplně jiným názvem a vlajkou. Tohle trapné „kouzlo“ všichni již znají.

     Bude to ještě zajímavé, ale zásadní výsledek je již neměnný – Sýrie zůstane zachována, americký vliv v oblasti bude dále silně upadat – tedy pokud to ještě jde. Uplynulých 25 let zločinecké americké politiky se nedá odčinit, bude trvat hodně let, než se Arabáči „znovu spálí o stejná kamna“. Případně mnoho miliard dolarů.

     To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      Perfektní jen tohle „Jen by to USA stálo veliké peníze, nasazení vlastních pozemních jednotek a ve finále by to byla mediální katastrofa, protože taková přímá podpora terorismu by neprošla ani v dnešní západní žumpě..“ Jste si tak jistý, že by jim to v té žumpě neprošlo?

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Dnes již ne – předvolebním cirkusem se žumpa hodně poničila a lidé ji neberou vážně, informační funkci převzaly do značné míry alternativní zpravodajské servery a sociální sítě. V tomto případě by Amíci museli působit bez prostředníka – terorismus by nepopiratelně podporovala přímo americká armáda, to by nešlo žádným způsobem okecat. Žumpa může zkusit vydávat černou za bílou, ale jen dočasu – a může ji to stát existenci, protože lidé se od médií úplně odvrátí, každá další lež jim snižuje impakt.

       A museli by „opoziční“ kozomrdy zastřešit i politicky, vyhlásit nějakou „Svobodnou syrskou republiku“ nebo něco podobně legračního – to by bylo stejně šílené jako převzít záštitu nad ISIL kalifátem – šlo by o to samé.

       Pochybuji, že do něčeho takového Amíci půjdou, po zkušenostech z Afghoše, kde mají dnes přes 100 000 lidí – kontraktory nepočítaje – v izolovaných základnách, kam musí vše dopravovat letecky, protože pozemní doprava je soustavně napadána. „Poražený“ Taliban už má přes 60% území docela veřejně ve dne i v noci. Díky letecké dopravě všeho je válka značně drahá – např. litr benzínu Amíky vyjde na cca 2000 Kč a výhled je negativní.
       K ničemu to nevede. Že by chtěli ještě jeden obdobný malér v Sýrii?

       To se mi líbí

     • brtnikvbrlohu napsal:

      Mi to připadá, že Rusové vlastně nemají kam pospíchat, čas prostě pracuje pro ně, takže že se v podstatě jeden den nic nedohodlo nehraje roli.

      To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Teraz mi to dáva zmysel s tým rozhovorom s Hybáškovou z minulého týždňa (teda rozhovor bol skorší, len minulý týždeň ho tu niekto postol). Ona tvrdí, že demokratická opozícia bola, ale nikto z nich už nežije, takže k rokovaciemu stolu sa snažia vyvolať duchov a chiméry.

      To se mi líbí

     • Cech napsal:

      To že někdo něco napsal dobře tak to je ta potíž, ona třeba skoro prezidentka Táňa Fischerová má svoji specializovanou manipulační skupinu, která to umí napsat opravdu dobře, ba co víc ona to umí napsat výtečně :
      http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tana-Fischerova-Co-dela-Trump-je-desive-Je-mocny-a-chce-si-to-uzit-473415

      To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   tota panenka,pise barz dobre o tych slavikoch,je vidiet,ze je rasistka,xenofobna carodejnica,ktoru by najradsej upalili,tu uz prehadzovacka povedal,ked robil cierny kluk na neho bu,bu,ze nepojde na jeho prisahu,bo ho rusi zvolili,tak mu prehadzovacka napisal,aby sa staral o svoj district v atlanta,bo tam bordel jak svina,moj kamos tu trucker,jazdi tu po tej riti a okolo atlanty je truck stop,parking na kamiony a hovoril,ze 2 a pol metra pletivo a ponad neho 4 rady ostaneho dratu a dvaja cop v jednom aute ozbrojeny po zuby,cely cas hliadkuju,ze je rasista,bo je biely jak sneh,mi volal a hovoril,ze tam buducnost ameriky,ked sa pytal v restauracii,preco tak je oplotene bo nevidel tak nikde a jazdi od mexico az po canada,nevidel si co tu chodi po uliciach?jak tam na igana nemozno povedat,bo chraneny vyjebkami,ktory ziju z nich,tak tu tiez.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Husté!
   Někomu jeblo, to se nedá jinak říci.
   🙂

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Jo, ale prosazuje se to. Z toho zas jebe mně.

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … s tou ustřiženou sukýnkou mi to není vůbec jasný! To má bejt něco jako na půl cesty, jó? To je tedy nářez a těch variant co jen mě napadá! Zejtra du do knihovny, tak se kouknu v tom oddělení zdravovědy, co vlastně mě na těch toaletách čeká!

     To se mi líbí

 27. vonrammstein napsal:

  Pravděpodobná budoucnost USA bez radikálního zásahu by mohla vypadat asi nějak takhle:

  https://media.novinky.cz/331/593312-top_foto1-c3alr.jpg?1485725410

  To se mi líbí

 28. cobolik pacholik napsal:

  mne vobec ja tu v costco vpalil do babskeho bo nekukal na znacku na dverach,bo uz som chcal dole nohamy,a ze chciju na klozete,bo na stojaka si ochiju boty,isiel som rovno na misu a vobec nekukal,ci su pisoare,vychcal sa na sediaco a ked umyval paprce,som zistil v spetnaku,t.j. zrkadlo,ze za mnou presla nejaka panenka,obratil som sa kukla jak na martana a isla konat svoju potrebu,rychlostou svetla som zaregistroval,ze nema kurva pisoare,vysusil spokojne ruky a vysiel na dverach nebol cowboy,ale cowgirl,takze mna nejebe co na dverach,ked som uz malem pochcany jak vas.

  To se mi líbí

 29. oh napsal:

  Britové poslali do Černého moře jeden ze svých šesti moderních torpédoborců, protože ukrajinská vláda údajně očekává ruskou invazi už „každou chvíli.“
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/mayova-vyslala-valecnou-lod-do-cerneho-more-chce-ulovit-putina/
  No, doufejme, že Černé moře bude dostatečně studené na to, aby zvládalo uchladit lodní stroje. Kdyby snad chlouba britského námořnictva musela cestu absolvovat ve vleku za remorkérem, na Putina by to určitě neudělalo patřičný dojem. 🙂

  To se mi líbí

 30. Joda napsal:

  OT
  Mám dotaz, který by mi mohl asi zodpovědět Navaja.
  Četl jsem rozhovor s MIlanem Kňažkem, kde líčí, jak postřelil zloděje. Kňažko je si jistý, že z toho nebude mít žádné oplétačky a zdůvodňuje to rozdílem mezi slovenským a českým zákonem o nutné sebeobraně.
  Jaký to rozdíl v případě Čecha, který střílel na domnělé zloděje. Když se ukázalo, že to byli exekutoři, kteří vnikli do domu bez asistence policie, bez uvědomnění majitele (v souladu s blbým českým zákonem o exekutorech), tak dostal 12 let.
  Co tedy praví ten slovenský zákon?

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Ten hlavný rozdiel, na ktorý sa spolieha Kňažko, je v bode (3), ktorý nasleduje za bodmi (1) a (2) – tie sú v ČR aj SR veľmi podobné (v ČR ďalší bod neexistuje).

   (3) Ten, kto odvracia útok spôsobom uvedeným v odseku 2, nebude trestne zodpovedný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo zľaknutia.

   Na vysvetlenie: „… spôsobom uvedeným v odseku 2…“ znamená, keď nejde o nutnú obranu, alebo keď obrana nebola primeraná útoku (ak vlamač neohrozoval Kňažka strelnou zbraňou, prípadne už bol na úteku).
   Verím, že Kňažko ako herec nemá so silným rozrušením vôbec žiadny problém.
   Ešte detail, vlámanie prebehlo uprostred noci, keď bol Kňažko doma. Ten vlamač bol (tuším) postrelený do stehna a kvôli tomu nemohol ujsť a schovával sa v kroví. Polícia pri zatknutí a prehliadke u neho našla ukradnuté zlato a peniaze.

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Kromě toho, co, jak uvedl Navaja, platí na Slovensku, v Česku hodně pomáhá, když střelec patří k „lepším lidem.“ To pak ,cajti‘ meze nutné obrany dovedou rozšířit prakticky donekonečna.
   http://zpravy.idnes.cz/policie-berdar-strilel-na-mladiky-v-mezich-zakona-fbu-/domaci.aspx?c=A050914_174658_domaci_pat

   PS – Rozhodně nikomu nedoporučuji, aby někdy zkoušel použít „obranu“ v Berdárově stylu, protože IMO by normálnímu člověku nic podobného beztrestně neprošlo.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Tenhle případ je kapánek zmatenej. To nic nemění na tom, že Kňažko se zachoval skoro správně. Já, poučen střelci a starými zkušenými policajty bych střílel tak, abych ho zabil.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Mě se to samé stalo také – dva zloději v domě, když jsme spali – střílel jsem jen na výstrahu, jim před nohy do parketové podlahy, což stačilo. Jak by to pokračovalo, kdyby nezdrhli, to netuším, asi bych je zastřelil oba na místě. Už jsme se myslím o tom jednou bavili.

     Je dost otázka, jak by zastřelené zloděje v domě následně snášela rodina, i kdyby vše dopadlo v rámci nutné obrany, třeba i bez obvinění a soudu. Nám rozvrátil život už samotný fakt, že si k nám zloději normálně troufli v noci, když jsme spali a také ta moje střelba, i když byla jen pro výstrahu a žádné zákonné konsekvence z toho nebyly – když pominu buzeraci ohledně použití zbraně z kat. B. Není to prostě nic, co by člověk toužil si zopakovat, i když „to dopadne dobře“.

     Přeji Kňažkovi, aby z toho ve zdraví vyvázl, on i jeho rodina. I když bych asi těžko našel slovenského herce, který je mi méně sympatický. Jednoduché to věru není.

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Ano, pamatuju si to. Já jsem vyškolenej tak, že když už se definitivně rozhodnu střilet, tak musím zabít. Má to naprosto racionální důvody, ale to by bylo skoro na samostatnej článek.
      Taky nemám rád Kňažka jako člověka, vypadl mi z oka kvůli svýmu politickýmu angažmá. Herec je to výtečnej.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Záleží na okolnostech. Mít situace dopředu předehrané je asi nejdůležitější, protože při skutečném použití na dlouhé přemýšlení není čas, vše musí jít samo. Také tím člověk „jede ve známých mantinelech“ a nehrozí nějaké zkratkovité jednání. Jde o zlomky sekund, ale to následně soud příliš nechápe – že nebyl čas na podrobný právní rozbor ani že člověk po ruce nemá křišťálovou kouli, když je napaden natolik těžce, že hájí svůj život a zdraví či rodinu. Slováci alespoň mají v zákoně ten bod (3), to u nás bohužel není.

       Ohledně zranit/zabít, to je často zbytečná otázka, protože pokud má být zbraň a ráže k něčemu – aby měla zastavovací účinek – většinou to jinak než smrtí nedopadne, pokud to tedy není někam do končetin, ale do trupu či hlavy. Tedy pokud se to nestane ve velkém městě, zraněný nedostane kvalifikovanou a okamžitou první pomoc a záchranka nepřijede do pár minut, a osádka není – jako obvykle – značně neschopná, příjem na traumatologii přecpaný a špatně organizovaný. Lékaři mnoho zkušeností se střelnými ránami nemají, atd. atd.

       V mé konkrétní situaci, kdybych například zlodějům „jen“ prostřelil stehna 858-kou, velmi pravděpodobně by zemřeli na vykrvácení a šok, než by přiletěl vrtulník nebo přijela nějaká sanitka. Co udělá taková střela z pěti metrů z nohy, když se trefí stehenní kost a přetrhne to tepnu – což se většinou stane – to si nepřejte vidět. Krvácení se téměř nedá zastavit – škrtidlo je skoro k ničemu. Pomůže jen takový ten vojenský injektor obvazových kuliček, které se nacpou velkým tlakem do rány – no a ten jsem samozřejmě doma neměl. Ani žádné protišokové injekce. S některými zbraněmi se prostě obtížně zasahuje, aby jen zranily.

       To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Naprosto přesně ve všech bodech. Tak proč střílet do nohou?
        Budu jen opakovat starou, ale pravdivou frázi: Veškeré následky útoku nese útočník. V našem zákoníku to není, v tom mravním ano.
        Proč si ničit parkety, když můžu zbavit svět dvou nebo tří grázlů?

        To se mi líbí

 31. čtenář napsal:

  vittto,
  nakoukněte k sousedům,tam kde byl ten seriál o eet,je tam dnes zajímavé pokračování.

  To se mi líbí

 32. oh napsal:

  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/miroslav-polreich-informace-dezinformace

  „Ti kterým by se návrat do minulosti líbil, se zaklínají cenzurou a hrají si na největší bojovníky za svobodu slova. Jejich cíl je ale přesně opačný a je potřeba se proti jejich snaze důrazně bránit.
  Ukazujme na ně. Ať již jde o prokremelské trolly, operace Islámského státu, nebo politiky, kteří chtějí získat absolutní moc a ovládat poslušné stádo.“
  Tak pravil prorok Tomáš Prouza..
  (Z vystoupení Miroslava Polreicha v debatě v Evropském domě, uspořádané Nadací Železná opona.)
  Takže jsem se rozhodl přidržet se nevyžádané rady a ukazuji na rytíře Řádu čestné legie Ing. Tomáše Prouzu, MBA, státního tajemníka pro evropské záležitosti, vládního koordinátora digitální agendy a Sobotkova neúspěšného „koně“ pro funkci volebního manažera ČSSD. Bacha na něj!

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.