Hodinky a holínky


Není žádným tajemstvím (a kdybych nebyl líný, uměl bych to teoreticky, příklady z učebnic i z vlastní praxe doložit), že titulek bývá mnohdy na publikované informaci nejdůležitější. Přiláká pozornost konzumenta zprávy a obecně platí, že čím bulvárnější médium, tím více se titulek vzdaluje nejen od reality, ale především od samotného obsahu článku.

V sobotu 21.1.2017 vyšel v Lidových novinách jako avízo obsáhlejšího článku na podvalu (rozuměj „dole“) titulní strany malý odstaveček s titulkem „Česko sevřel smog, lidé topí i holínkami“.
Samotný článek jsem skutečně našel na avizované str.8, ovšem pod nepatrně změněným titulkem „Česko svírá smog, lidé topí holínkami“. Čtenář nemusí být žádný jazykozpytec, aby rozdíl v titulcích pochopil tak, že zatímco verze I. naznačuje, že „i to se může stát“, verze II. popisuje pálení holínek v Čechách za spíše masový jev.
K dalšímu překvapení pak společně dojdeme, dospějeme-li při čtení článku až ke třetímu a čtvrtému sloupci (označil jsem), kde s překvapením zjistíme, kterak podepsaná autorka článku Michaela Kabátová nebo nepodepsaný editor k titulku přišli. Chytili se bonmotu či nadsázky ing. Jiřího Gavora, CSc., ze společnosti ENA: „Leckdo přihodí k uhlí i holínky.“ A bylo hotovo.
Kdyby byl text formulován třeba jako fejeton, pak bych se takovým hrátkám s titulkem nebránil, neřku-li u čehosi satirického. Obsah článku je ale o věcech zcela vážných, stejně jako jeho dikce.

Mrknul jsem se na webové stránky oné společnosti ENA, kde J. Gavora našli. Působí dojmem solidní firmy se slušnou klientelou. Také jmenovaný, jehož fotografie je tam k nalezení jako jediného zveřejněného člena managementu, působí celkem solidním a zkušeným dojmem, ale přece jen si nemyslím, že by někdy zkoumal možnost využití holínek v lokálních topeništích. Proto jsem si dovolil jeho slova označit za bonmot či nadsázku.
Takže prosím, tak se v Lidových novinách tvoří titulky.

titulek

P.S.: Z dětských let si pamatuji, že staré boty u babičky byly v zimě oblíbeným topivem a kamna s nimi chytila ten správný „fajrunt“, jak říkávala. Nejlepší byly vojenské „půllitry“. To ovšem byly boty kožené, léta opečovávané krémem na boty. Gumové holínky jako palivo jsem nikdy nezkoušel a ani babičku pálit nezažil. Dost pochybuji, že by jejich materiál byl pro lokální topeniště vůbec použitelný.  Naše nová spalovna komunálního odpadu by je určitě skousla, ale myslím, že bez velkého jásotu obsluhy.

hudec

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

140 reakcí na Hodinky a holínky

 1. kočka šklíba napsal:

  Ano, ale netvrďte jako novinář, že i jedno písmeno může být k nezlomení ;). Nebo spíše, že tam prostě překáží z důvodu tisku. Ale jinak máte pravdu samozřejmě.

  To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  Tak vítejte v realitě. Já jsem celejch těch osm let na Vysočině topil výhradně holinkama. Dřevo je drahý jaxviňa. Když si seženete kontakt na armádní výprodej, koupíte pár klidně za deset korun. A ten Vám tam bude klidně čmoudit hodinu. Dodneška mám v baráku minimálně půl tuny holinek pro případ, že bych tam někdy přijel a potřeboval zatopit. Když je nekupujete v párech, jsou ještě levnější. A dají se vycpat petkama s bordelem. Kdo netopí holinkama, je idiot.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Vidíte, ako málo stačí, aby bol človek slávny. Sú Vás plné noviny.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Proto to dělám. Baví mě být anonymně slavnej. A to ještě netušíte, co páchám pod jinejma nickama jinde. Zjednodušeně by se dalo říct, že média píšou většinou o mě. Ale jsem extrémně skromnej, takže to zachováme mezi čtyřma očima a dvěma monitorama, jo?

    Liked by 1 osoba

    • cobolik pacholik napsal:

     to sa mylis AFB,nijaka anonymita,ja zajtra budem rano v shop dristat,kam sa dopracovalo pepikovo,ze topi gumakamy a este aj nick poviem,abo radsej nie,bo co budu dumat,skade ja tu prisiel?nie radsej pomlcim,lepsie nech nic nevedia,oni aj tak lidove noviny v zivote necitali,bo ked pocitaju,budu sa musiet kliestami stipat do riti,aby uverili a mozno by aj verili,ze v cesku tak bohatom a vyspelom demoratickom kraji,je doba kamenna a pisu tam do novin samy neadrtalci…

     To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Geniální!

   Přidávám se, protože my doma zase topíme PETkami od piva, vycpanými starými hadry, nasáklými vyjetým olejem a mazutem. PETek bohužel není nikdy dost, protože i laciné pivo z Lííídlu je za 25 Kč/2l drahé, a navíc nestihnu jich denně i se starou vypít více než tak 10 PETek, takže při větších mrazech je nám zima.

   Ale vyřešili jsme to, pro PETky chodíme do žlutých kontejnerů na plastový odpad, které k nám do vesnice také dorazily, už je nemají jen ti idioti v Práze. Hadry jsou vedle v bílém kontejneru a mazut mi dává jeden nádražák, takže s tím drahým dřevem a uhlím si můžete pražáci nasrat!

   To se mi líbí

 3. kchodl napsal:

  Divím se, že tam není napsáno „Češi topí holínkami, zemi svírá smog“, aby to mělo tu správnou protinárodní nótu, jak už jsme u „Völkisher Beobarchter“ zvyklí. Pravděpodobně pouze proto, že žumpálistka začala větu „Česko …“ a věta „Česko svírá smog, Češi topí holínkami“ se ji stylisticky nelíbila – a větu otočit ji nenapadlo.

  Ale nezoufejme! Možná zítra vyjde pokračování, jak Češi topí plastovými PETkami od levného piva, naplněnými vyjetým olejem a pilinami, pozítří pak pokračování, jak to vše prokládají nařezanými pneumatikami, hadry a izolovanými kabely. To vše propleteno články o stoupajících alergiích a dusících se kojencích.

  Nakonec vyjdou články o dobrotivé EUhniji, která nám velkoryse daruje dotacemi oblažené spalovny odpadu, postavené německými a francouzskými ekologicky orientovanými firmami. Kojenci budou zachráněni!

  Tedy pokud nebudeme xenofobní, rasističtí a vůbec celkově východně slovansky zaostalí, a začneme konečně plnit své evropské povinnosti a uvítáme syrské lékaře, jaderné inženýry a klavíristy z Afriky, Afghanistánu, Etiopie, Sudánu, Somálska, Turecka a Sýrie, jak se sluší a patří na každou odpovědnou euhnijní zemi. A nebylo by od věci, abychom začali mluvit německy, jak již dávno tóporušovááál Kchááárl, náš kníííše a prééésident.

  Pochybuji totiž, že zmíněný holínkový článek je ojedinělá vlaštovka bez hejna za sebou, přijde mi to příliš účelové. Troufl bych si tipnout, že to bude souviset s výskytem Teličky na odpadové prezentaci, protože nic není samo sebou.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Kurva!! Ty kabely mě nikdy nenapadly. Takový škody 😦

   To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   jaderne inzenyry a klaviristy z afriky,to sa v duchu smejem jak prikureny,treba rovno napisat,vsetky noblisti z afriky ,prisli konecne do nas,vitajte.

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Ne ne, EU už v ČR žádné spalovny nechce a nepřispěje. Chce je v Polsku a tam přispívá. My bychom měli vozit odpad nejlépe do Německa a za jeho likvidaci platit. Takový je záměr.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Tak s Německem to hodlá Telička dohodnut a ta přiblblá spalovna někde v Plzni, je tak nenažraná že odpadu je málo a nelze vyvážet.
    To je pravda musí se s tím sofort něco podniknout, tak proto místopředseda Evropského parlamentu JUDr. Pavel organizuje ten onen Plzeňský m(a/e)jdan.

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     No jsem na to v pondělí zvědav…. Budou tam mít silnou a hlavně strašně drzou oponenturu – ředitele teplárny (a tedy i nejvyššího šéfa nové spalovny) Tomáše Drápelu. Ten se s ničím moc nesere 🙂 .

     To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Až tak?
    Předpokládal bych, že na dopravu odpadu do Německa a drahou likvidaci v tamních spalovnách budou nějaké euhnijní dotace, jinak si nedokáži přítomnost Teličky vysvětlit.
    Všiml jsem si, že EUhnije vždy nějakým tajemným způsobem neomylně dospěje k nejhoršímu možnému ekonomickému řešení téměř všeho.

    Přijde mi to jako soutěž, kdo vymyslí něco zeleně šílenějšího a ekonomicky celkově ničivějšího. I když po německé parodii na energetiku je to moc těžké, soutěž pokračuje.

    Naděje vkládám do zelených týmů, kteří chtějí zakázat auta se spalovacími motory. Jelikož elektromobily jsou technicky a ekonomicky jen lunatický přelud, bude to velmi efektivní cesta, jak celou společnost zlikvidovat jedním vrzem. Na ekologicky a ekonomicky zběsilou bionaftu budeme ještě vzpomínat se slzou v oku.

    To se mi líbí

 4. cobolik pacholik napsal:

  vetrniky v reichu stoja,francia odstavila elektrarne jadrove,v pepikove zima jak kurva,tak kotly idu na plny vykon,bo elektrinu z reichu sa nekupuje,bo veterniky stoja a z francie tiez,bo odstavili JE,preto leckdo prihodi v elektrarni holinku a burani v burakovach v cesku,spalili aj tie,co deti v blate nosili,nenapise kokot,ze sa musi viacej topit,bo kosa jak kurva,ale pospomina celu europu a najlepsie na tom je,ze nemozno nic odstavit,bo toho kokota,co to pise,by prihodili k holinkam,tak aspon bulika kokot,aby bol clanok docista komplet debilina,mohol dodat,ze putin a rusky hackers su v tom plne zainteresovany,komuna pisala tiez dobre veci,co sa mi ztych odstavajucich usi dymylo,ale take jak citam,to sa zapalujem jak fakla na stene sariskeho hradu.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   To je ta díra na trhu, kterou celej život hledám. Založím fabriku na holinky a pak donutím vládu, aby mi dotovala holinkovou energii. Za tenhle nápad máš u mě deset procent z tržby.

   To se mi líbí

   • Petrpavel-zapšklý co čte jen titulky v Haló napsal:

    Moc se netěšte.
    Až budete mít založeno nechám se zvolit do PS a prosadím zákon podle kterého bude nutno pálit holinky jenom drcené na max. rozměr 4,85 cm a zavedu kontrolu téhož v každé domácnosti.
    P.S. Drtičku už stavím, a kontrolní agentura je hotová za minutu.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     To od Vás nebylo moc chytrý, varovat mě takhle dopředu 🙂 Teď to prostě postavím i s drtičkou, beztak ji budu potřebovat na zmetky. A až si to ve sněmovně odhajlujete, začnu je prostě vyrábět rovnou drcený 😉 Nebo Vás oblafnu ještě víc, vrhnu se na jinej byznys a Vy-Vy budete mít drtičku 🙂

     To se mi líbí

 5. Petrpavel-zapšklý co čte jen titulky v Haló napsal:

  Se divím, že si Češi raději nepozvou domů nějakého podomního obchodníka s plynem, pšoukne jim tam pár kubíků a mají vystaráno na celou zimu. Konkurence srazila ceny plynu na padesátinásobek ceny plynu v roce 1989! Nikdy nebyl plyn tak snadno dostupný jako teď :
  https://www.usetreno.cz/kalkulacka-cen-plynu/kalkulace/

  To se mi líbí

  • Petrpavel-zapšklý co čte jen titulky v Haló napsal:

   Přemýšlel jsem jestli jsem náhodou moc nestřílel s tím padesátinásobkem a hledal relevantní údaj. Našel jsem toto :
   http://www.zakomunistu.cz/
   Vypadalo by to tedy na patnáctinásobek a já bych byl za kecala. Jenomže jenom vypadalo.
   Názorný příklad jak různí porovnavatelé klamou své nadšené „spotřebitele“. Vezme se tehdejší cena za 1 m3 a porovná s dnešní cenou za 1 kWh. A vyjde to tak nějak přijatelně.
   Když se porovnají ceny za 1 m3 vypadá to už jinak. Jedná se o jednostopadesátičtyřnásobek.
   http://www.energie123.cz/plyn/
   Kdo je kecal?

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Vy jste tehdy měl důchod 11.000,- ?

    To se mi líbí

    • Petrpavel-zapšklý blb co čte jen titulky v Haló napsal:

     Jééžíšikriste….co to s tím má společného? Nechápu …
     Důchod jsem tehdy neměl, a kdybych ho tehdy měl, byl by sedmkrát až osmkrát nižší než teď. To přece snad ví každý. Vy ne?

     To se mi líbí

 6. lacogroessling napsal:

  Já myslel, že smog je jenom v Číně a zejména v Pekingu.

  To se mi líbí

   • oh napsal:

    Však je Moláček odchovanec „dobrýho oddílu“:
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Mol%C3%A1%C4%8Dek

    To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Se mi líbí, jak rychle našli řešení. Zatrhnou jim státní dotace, jak jsem kdesi četla. Tak to už asi Soros nzvládne….Ale nebylo by to špatné kdyby se toho vzoru chopili i naši…- Ale je vidět, jak to mají promyšlené, žádná improvizace…..

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Jen ještě k tomu Sorosovi, mne tak napadlo. Je mu šestaosmdesátr. A tak by mne zajímalo, kdy se jeho 5 dětí a ví bůh kolik vnuků naštve, když dědula utrácí bez výsledků jejich zákonné dědictví. Výsledky a příjem žádný, úúroky z uloženého taky žádné a nikde.. hmm.. V emerice je prý zvykem podobně utrácivé předky označit za nesvéprávné a dát pod kuratelu….. to jen tak.. protože ani ty údajné miliardy nejsou beze dna a když nepřitékají tož…

     To se mi líbí

     • Ahele napsal:

      Am. akciové trhy od nástupu Trumpa letí nahoru. Divila bych se, kdyby to dědek neměl pojištěné pro oba případy a neplnil si opět kapsy.

      To se mi líbí

   • bob napsal:

    To vypadá, jako by to psal „starej dobrej Kojzar“

    To se mi líbí

    • Petrpavel-zapšklý co čte jen titulky v Haló napsal:
     • čtenář napsal:

      děkuji,zlaté haló noviny,jako na zavolanou,diskuzní vstup který mému uchu lahodí.
      kvalitní matroš,ale bohužel pouze pro mě.

      Strážníci by měli měřit rychlost jen ve svých obcích

      polygun
      2017-01-26 20:05
      Dovolil bych si názor: Měští strážních vznikli proto, aby se starali
      o pořádek ve své obci. Aby nebylo na chodníku nabahněno, aby se
      nepálil ohýnek uprostřed parku na trávě a aby hospody v noci
      nehlučely. Právo měřit rychlost dostali až když starostové přišli
      na to, že se tím dá plnit obecní kasa. Podívám-li se, kdo se ke
      strážníkům hlásí, je to poněkud plačtivé zjištění. Ti, co
      neprošli výběrovým řízením k policii, mladíci plni testosteronu co
      si své komplexy chtějí ukájet na občanech. Tak měřit rychlost se jim
      chce. Na to, aby zastavili auto, co projelo křižovatku na červenou
      „prý nemají ze zákona právo“Co je nebezpečnější? Tak k
      čemu jsou? Na dvě věci jsou.. Bydlím ve velkém městě. Je zde zákaz
      nočního parkování vozidel nad 3500kg. Je zde spousta ulic v sídlišti,
      kde zaparkovaná vozidla neumožní průjezd, protože ulice je úzká.
      Myslíte, že si toho strážníci všimnou? že s tím něco udělají?
      Neudělají nic. Ale u radaru sedět, někde v koutku za větrem by chtěli
      strašně rádi. Raději jim dát do ruky lopaty a hrábě, v čele s panem
      Ondráčkem by alespoň mohli uklízet.

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       I v Halo diskutují různí magoři, jako všude. Především antikomunisti.
       Jenom nechápu co jste chtěl tím zkopírovaným říci. Ale prosím nevysvětlujte, já se bez toho obejdu 🙂

       To se mi líbí

   • lacogroessling napsal:

    Hodně trapný text, takový jedo-smog.

    To se mi líbí

 7. Hudec napsal:

  Drobný doplněk. Paní redaktorka Kabátová se do holínek tak zamilovala, že je použila ještě v pondělí, pravda, už ne v titulku.

  To se mi líbí

 8. Hudec napsal:

  A ještě drobnost – jakou mají výhřevnost jsem se nedočetl, ale „při konečné likvidaci nijak neohrožují životní prostředí“.

  http://www.ceskestavby.cz/clanky/gumove-holinky-5375.html

  Tak jsem z toho docela jelen…. 🙂

  To se mi líbí

 9. K-k,. napsal:

  teda vy jste se nějak rozdováděli po ránu! 😀

  To se mi líbí

 10. oh napsal:

  „USA s Trumpem podle analytiků vstoupily do éry arogance“ – alespoň to tvrdí titulek.
  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/usa-s-trumpem-podle-analytiku-vstoupily-do-ery-arogance/1440866
  Ať už to čtu odpředu, odzadu, zprava nebo zleva, nikde ani stopa po nějakém analytikovi. Zkoušel jsem to i na přeskáčku, jestli tam není nějaký analytik někde zašifrovaný, ale furt se nechytám. Asi přejdu ze zpravodajství na nějakou solidnější četbu – třeba na rodokapsy. 🙂

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   To ste mali už najmenej pred tromi rokmi. Nevratne to poškodzuje zdravie, je to horšie ako cigarety. Ministerstvo zdravotníctva odvádza mizernú prácu. Už dávno mali všetky tlačoviny niesť veľký červený nápis: ČÍTANIE SPRAVODAJSTVA ZABÍJA!

   To se mi líbí

 11. Hudec napsal:

  My si tu děláme legraci, ale možná nás přejde. Naše slavná ČNB nějak bere zpátečku, resp. opouštějící krysa práská a chce se vyvinit:
  http://archiv.ihned.cz/c1-65601440-oslabovani-koruny-bylo-spatne-centralni-banka-bude-celit-tlaku-spekulantu-rika-clen-vedeni-cnb-rezabek

  To se mi líbí

  • Petrpavel-zapšklý co čte jen titulky v Haló napsal:

   Bez hospodáře i dobytek pláče.
   Když se páni rvou, pouštějí sedláci chlupy.
   Jaký plat, taká práce.
   Svině když kaliště mají, o čistou vodu nedbají.
   Co vlk schvátí, nerad vrátí.

   Hrách na stěnu házeti

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   No, na to se mohli mohli se přijít zeptat k Bavorovi už v roce 2013. My tu většinou tvrdíme, že je to-píp- od té doby, co s tím centrální singrovka přišla.
   http://byznys.ihned.cz/c1-65601320-zbytecne-bububu-z-centralni-banky

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No zde se naskýtá otázka.
   Proč není ta polovina státního dluhu ve zlatě ale je v € ?
   Proč se smí intervenovat pouze v € ?
   Zná někdo ten příkaz EU, který zakazuje investovat při „povinných intervencích“ ve zlatě ?
   Proč sejfy ČNB přetékají € a né zlatem ?
   Zde nevím proč to je tak ale snad se najde ekonom typu Sedláček, který to v ND laikům vysvětlí.

   To se mi líbí

   • Ahele napsal:

    Protože uváděný důvod intervencí je zástupný a určený nám blbcům. Ve skutečnosti jde od samého počátku o podporu eura potažmo dolaru.

    To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Prečo euro? Čiste praktické dôvody. NB predsa riadi kurz hlavne oproti euru, takže najefektívnejšie je vyvažovať korunu eurom. Euro je naviac likvidné v akomkoľvek množstve (pre ČNB).

    To se mi líbí

 12. Děda Olin napsal:

  Nevzpomínám si, že by měl před 60lety některý spolužák astma nebo alergii (snad 1-2 případy senné rýmy). A to jsme tu měli jinačí průmysl, než dnes, topilo se výhradně uhlím a po kolejích jezdily parní lokomotivy. Pravda, jen těch aut bylo „o něco“ méně. Řidiči sami vidí, jak se po městech jezdí – spojka, brzda, plyn, kolony, stání, rozjíždění. Všude samý retardér, semafor a na každém metru přechod pro chodce, aby lidé nemuseli chodit k nejbližší křižovatce. Motory aut jsou řízené počítačem, všelijaké katalyzátory, bezolovnaté a „ekologické“ palivo a přitom je to rok od roku horší. Ale třeba zakázat zbytečně velká a silná osobní auta je nemožné, stejně jako limitovat počet aut na osobu (tržní ekonomika, práva a svobody). Ovšem největším problémem je kouření cigaret a „šílené“ náklady na léčení kuřáků. Na druhé straně stát není schopen ochránit občany před „průmyslovým“ žrádlem, kterého jsou plné supermarkety.
  Kšeft, zisky, mamon, chamtivost a nenažranost. To je oč tu běží, ale proti tomu nikdo nebojuje.

  To se mi líbí

  • Karamela napsal:

   Kruciš, tak jsem tady pěkně bavila a vy mi do toho se zdravým rozumem. Dnes ráno mě málem přejelo auto a to prosím na chodníku! Couvalo k parkování kolmo k chodníku a jeho záď přečnívala přes půl metru do prostoru chodníku. Řidič vůbec neřešil, že tam takhle zasahuje a minuli jsme se o cenťáček. Můžete mít říct, co v takovém „autobusu“ ti lidi stále převáží?

   To se mi líbí

  • K-k,. napsal:

   Klídek, dědo Oline! To už jsem se kdysi dočetla i to, že kuřáci svým znečišťováním ovzduší můžou i za poškozené a zničené lesy v Krušných horách.
   Blbost lidská je bohužel neléčitelná. 😀

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Nejenom to.
    Včera večer jsem si zapálil doutník, čímž se rozpustil na Severním pólu ledovec a utopil se další lední medvídek. Na Jižním pólu to zabilo 300 tučnáků. Jak teď čtu ty ekologické učebnice od zelených vědců, všechny důsledky jsou mi jasné, a přemýšlím, u jaké organizace se udat. Policie s tím nechce mít nic společného, takže asi budu muset napsat OSN nebo tak něco.

    To se mi líbí

    • lacogroessling napsal:

     Vy na těch doutnících nemáte výstražné nápisy? Na naší tradiční vánoční besídce s bývalými spolužáky, známý děvkyn P. pravil: „Byl jsem si koupit cigarety a trafikantka mi dala krabičku s nápisem, Kouření způsobuje impotenci. Tak jí říkám, můžete mi tu krabičku vyměnit za tu s rakovinou?“

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Je na nich napsáno „Kouření může zabíjet“ – na tom něco je, viz. lední medvídek a tučňáci. Nebo kolega, ten doutníkem zapálil chatu, a následné hašení práškovým hasícím přístrojem jim zabilo křečka. Nápis na doutnících zjevně až tak úplně nelže.

      Jelikož jsem teď příslušně genderově proškolen, došlo mi, že impotence i rakovina jsou rodu ženského a tudíž se chlapa netýkají, jsou to asi nějaké ženské nemoce – jinak by přece rod byl mužský, to dá rozum, no ne? Mužů se týká jen tufus, mor, … prostě pořádné nemoce.

      To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Mně koupil synek drahej kubánskej doutník pod stromeček a nic takovýho na něm napsáno není. Musíte kouřit kubánský, ty neškodí a nezabíjí.

       To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   zbytečně velká a silná T700 s osmiválcem a délkou přes 5metrů se už nevyrábí,už není co zakazovat.

   ale vážně,co je zbytečně velké a silné?
   když si zákazníci přejí větší prostor na kolena,ramena a větší kufr tak ho dostanou,že to zvětší délku,šířku,je jasné,když si zákazníci přejí větší bezpečnost tak ji dostanou,že to má vliv na hmotnost auta je jasné,tak se musí zvýšit výkon.

   auta rostou,jsou těžší,musí být i výkonnější,nedá se nic dělat.
   ale jsou také nesrovnatelně bezpečnější než kdy bývala.

   sám kritizujete eu za kdejaké zákazy,příkazy atd.,ale zakazoval byste sám ostošest,jak to tak vidím,volíte zelené?to určitě ne,ale nápady máte podobné.

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Je možné, že to dedo Olin myslel tak, že bezpečnosť na cestách sa dá dosiahnuť aj lacnejšie (efektívnejšie) a pre všetkých (nielen pre tých, čo majú na veľké auto). Lenže automobilky by prišli o zisky.
    Inými slovami: pod oknom mám škôlku a fakt nechápem, prečo tretina mamičiek vozí deti v džípe, keď podľa štýlu jazdy premáva len medzi domom, škôlkou a supermarketom.

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     všechny bezpečnostní systémy něco váží,čím víc systémů tím větší váha,musí se zvětšovat výkon aby to ještě vůbec trochu jelo,auto nemůže mít 1800kg a 150koní.

     s těmi džípy je to sporné,dnes tak pojmenovávají i škodu yetti,kiu sportage a jiné deriváty,jsou to ale jen obyčejné kombíky vyšší o pár centimetrů nad zemí a pár centimentrů nad hlavou,do kterých se lépe nastupuje,nejsem jejich zastáncem,ale věřte tomu,že dítě umístite pohodlněji do autosedačky v takovémto suv než do nízkého kombíku,je to trend,mnoha lidem se to líbí,že je z toho i lépe vidět,což potvrzuji,i když nic takového nevlastním a nikdy jsem nevlastnil.

     To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Áno, ale ak je bezpečnostný systém mimo vozidla, tak kvôli nemu nemusí byť ťažšie so silnejším motorom a spotrebou. Tak som to myslel.
      Mám radšej malé úsporné autá, dochádzal som do práce 50km a spotreboval som toľko paliva, ako moja kolegyňa medzi domom a škôlkou.

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       přiznám se,že vůbec netuším co myslíte tím bezpečnostním systémem mimo vozidla.

       jakou značkou a modelem jezdíte vy a jaké značky-modely „džípu“ kritizujete?

       ptám se i proto,že doba dowsizingu,kam automobilky dotlačila EU,již skončila,protože jejich nízké spotřeby byly pouze a jenom na papíře a automobilky jedna po druhé tento trend opouštějí.

       To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        S tými bezpečnostnými systémami mimo vozidla je to zložité, veľmi veľa možností. Funkčná polícia je napr. jedným z nich.
        Keď ste sa už pýtali, jazdím Peugeotom 206 TDI 2,0 l; a uznávam, napr. Mercedes triedy G, alebo Audi Q7, nie je celkom jeep, ani som ich nikdy nevidel zablatené, to by som im krivdil.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        policie a ještě navíc funkční,tak ta auto zabrzdit lépe neumí,automaticky zastavit když auto uvidí chodce také nezvládne,ale na buzeraci je vynikajicí.
        Q7 je už přespříliš,to bych nechtěl ani zadarmo,pro řidiče to musí být ve městě utrpení.
        a G Mercedesa jsem na silnici viděl snad jen třikrát za život,asi jste měl na mysli GL.
        tak to ano,to bych souhlasil,že Q7 a GL jsou jsou neskutečně velká monstra,nabubřelá až hanba,do evropských měst nevhodná.

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        No viete, keď ste mi vylúčili Kiu Sportage, Škodu Yeti a podobné, tých je tam väčšina. Potom už toho moc neostalo.
        Podľa Vašej poznámky tuším, že si funkčnú políciu ani neviete predstaviť. No, chápem.

        To se mi líbí

    • Karamela napsal:

     A to si představte, ó jaká hrůzo, za těch odporných komunistů, jsem dokonce dopravovala děti do školky na kočárku! Celých 300 metrů od domu. Jak jen jsme to mohli přežít… Bez těch bezpečných aut…

     Liked by 1 osoba

     • čtenář napsal:

      z mého komentáře se dá i vyčíst,že to je o „odporných komunistech“?
      až takhle?

      no,pochybuji,příspěvek byl o autech,nikoliv o politických stranách.

      prozatím mi nikdo neodpověděl jak vypadá zbytečně velké,zbytečně silné auto.

      rád bych to věděl,protože mě zajímá která délka vozu a výkon vozu už by tomu zákazu podléhala a co by se ještě zákazu vyhnulo.

      PS: ten výsměch nad bezpečnějšími auty je zbytečný,každý řidič by si měl přát bezpečné auto,nakonec i chodec by si měl přát aby jezdila po silnicích pouze bezpečná auta.
      v to věřím já,jiný zase bezmezně věří v nadpozemské možnosti policie a zpřísňování všeho možného.

      To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Poviem Vám pravdu, že ja by som so svojim Pežotíkom nechcel mať tú česť s autom, ktoré je rádovo „bezpečnejšie“. Ako chodec už duplom. A na zákazy sa skúste opýtať vodičov z takýchto áut (od nich som toho počúval najviac), čo si myslia o traktoroch a kombajnoch na ceste.

       To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        NavajoMM,
        vy mi ale špatně rozumíte,auto s asistenčními systémy zastaví samo když mu chodec skočí do vozovky,ať je velké jak chce.
        a ano,na funkční policii nevěřím,nevěřil jsem na ni nikdy.
        já věřím na dobře osvětlené přechody,např.,pokud na špatně osvětleném přechodě přehlédnu chodce tak mě policie nedokáže zastavit abych ho nesrazil,ale když budu řídit auto s asistenčním systém který dokáže zabránit srážce tak to funkční je.
        nevlastním bohužel takové auto,ale chtěl bych jej vlastnit,i když jezdím velmi opatrně.

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Taký asistenčný systém u nás (možno) nikto nemá. Mne by sa páčil viac taký externý, tiež som to videl v odborných časopisoch, že keď majú chodci zelenú, vytvorí sa pred prechodom priečna jama. Ak vozidlo zelenú chodcom nerešpektuje, môže rovno volať odťahovku. Verím, že tie interné systémy zďaleka nie sú také účinné a väčšina vodičov ich aj tak nikdy nebude mať.

        To se mi líbí

      • Karamela napsal:

       Jé, to neberte tak doslova. Odporní komunisti jsou naše takové úsloví. Měla jsem na mysli onu dobu před mnoha lety (kdy mimo jiné vládli komunisti), ale já se pozastavuji především nad tím, zda-li je vůbec nutno vozit děti do oněch zařízení? V rámci sídliště, kde na školku téměř vidím z okna? Vy nevidíte to šílené mrhání, to zbytečné konání? Já vám rozumím, lidi to chtěj, lidi to maj mít. A automobilky chtěj taky žrát (prosím též analogie s hláškou z filmu Pelíšky). Ale jak to bude dál? Ještě větší auta? Ještě bezpečnější? Ještě krásnější? Ještě chytřejší? Asi ano. A jednou to rupne, protože do nekonečna to nejde. Může mi to být jedno, to už budu dávno prdět do hlíny a ona si to příroda jednou srovná sama. Si myslím.

       To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        tak samozřejmě pár set metrů do školky je praktičtější jít pěšky.

        a dále je to se mnou těžké,já jsem totiž obdivovatel aut,všech aut,100 let starými veterány počínaje a a a konče……vlastně nekonče.
        zrovna včera jsem sledoval dokument rolls royce a byl jsem nadšen,člověk si řekne auto pro miliardáře,aby se ukazovali,někteří si i opovržlivě odplivnou.
        ale já byl nadšen z toho jak tam ta auta ručně vyrábí,jak si s tím hrají do posledního detailu,jakou nádheru tvoří pod kapotou a v interiéru.

        prostě já nemám problém když na ulici uvidím krásný,něčím vyjímečný vůz,který nevidím každý den a zrovna se mi poštěstí že k němu přichází majitel,tak nemám problém za ním přijít a pochválit mu tu krásu,kterou vlastní.
        jsem rád že auta existují,že automobilky vyrobí skvost,třeba i za desítky milionů a že se ta auta i vyprodají levou zadní.
        nevidím za majiteli těchto aut lidi co mají potřebu dávat světu najevo,že na to mají,
        vidím tam pouze tu krásu,to co dokázali lidé vyrobit,tu nádheru která je z každého úhlu něčím výjimečná,to,že už to není spotřební zboží,ale umělecké dílo,které bude nádherné a za těch dalších 100let.

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Toto je zas pravda, to ste napísali veľmi pekne.

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        My sme s deťmi mali do škôlky asi kilometer popod les a cez veľký park. Ten kilometer nám pravidelne trval hodinu aj s naháňaním veveričiek v parku.

        To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Vážně myslíte že jsou těžší. Vždyť poctivé a drahé železo na vystřídal skoro fšude plast….

    To se mi líbí

 13. oh napsal:

  Zdá se, že něco asi nevyšlo.
  „Rozsudek prvního stupně se zrušuje a vrací se k novému projednání. Součástí tohoto rozhodnutí je, že se nařizuje, aby tato trestní věc byla projednána a rozhodnuta jiným soudcem.“
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/soud-odebral-soudkyni-kralove-kauzu-necasove-kvuli-zneuziti/r~e1436b4ee3aa11e6b4b0002590604f2e/

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   O co jim pořád jde? Americký policejní puč se povedl, nový český Temelín s ruskou a korejskou spoluprácí se nestaví, škoda ČR v řádu asi 500++ miliard korun byla učiněna, …

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Kdybych byl místní diktátor, nechal bych ty tři vojenské kontrašašky na fleku zastřelit. Ale protože jsem v jádru demokrat, mohli by si vybrat, jestli to bude za překročení pravomoci, nebo za to, že to exemplárně zvorali a nechali se u toho nachytat.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Jestli subalterní policajtík může provést přepad Úřadu vlády, udělat domovní prohlídku tamtéž a u premiéra a k tomu odposlouchávat vojenskou tajnou službu, nechal bych je demokraticky a humanitárně zastřelit úplně všechny. Špageťák si je už přebere.

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Pamatujete si staré pravidlo, že „hardware, který se dá zničit softwarovými prostředky, si ani nic jiného nezaslouží?“ Totéž by se dalo říct o vojenské tajné službě, která se nechá odposlouchávat subalterním policajtíkem. 🙂

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Tak jsem to přesně myslel.

       To samé platí o vládě a jejím úřadu, jsou zbyteční – nechal bych tam udělat luxusní nevěstinec, sklad brambor, prasečák nebo něco podobně společensky užitečného. Bombardování není vždy nejlepší volba, objekt se dá využít, když už tam stojí.

       To se mi líbí

     • Cech napsal:

      Sleduje li našeho specielně vycvičeného rozvětčíka obyčejný policajt a tento rozvětčík na to nepříjde, naskýtá se pouze jedna otázka.
      Potřebujeme takovéto opravdu šikovné rozvětčíky ?
      Policie žádala a dostala plošný souhlas s odposlechem všech příslušníků vojenské rozvědky, tak na tom není nic špatného ale to nejhorší je, že se tomuto odposlechu naše celá slavná rozvětka nedokázala bránit, prostě v ovládání technických prostředků na plné čáře selhala.
      To celé dle mého mínění svědčí o naprosto diletantské přípravě našich rozvětčíků, jejich totální neschopnosti a zaručeně je to muselo naprosto diskreditovat před aliančními kolegy.
      Celá ta kauza Nagyová prokazatelně svědčí o perfektním vybavení, technických prostředcích a výcviku policie na rozdíl od technickými prostředky nevybavené, nevycvičené a po všech stránkách zaostávající vojenské rozvětky.
      Nakonec to bude tak, že za armádního rozvětčíka budeme považovat někoho kdo se umí plížit a běhat s kudlou v zubech po zákopech.

      To se mi líbí

      • okolojdoucí napsal:

       Dnes je tu celá diskuze tak solidní, že už mě solidně bolí břicho 🙂 Vy jste ale vyhrál, protože jste mně připomněl ty samopalníky na vládě. To plošné rozpracování vojenské rozkvětky naše hrdinné „armátní rozkvětčíky“ asi dost zmádlo.

       To se mi líbí

 14. tata napsal:

  pane Bavor

  Jednou jste mi psal že ač mám třeba pravdu mohl bych být více nad věcí,neřešit to.Ted byste tu radu potřeboval ,nák na VÁS PP pusobí jak červený hadr.Ovšem že jeho ,,dětikost,, ze změnou názvu,která by mu mnohde okamžitě zajistila ban.,je těžké zustat nad věcí.PŘESTO než budete reagovat na něj počítejte.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tato, snažím se, ale nějak se mi nevede. 🙂

   To se mi líbí

   • anonymouse napsal:

    Reagovat uměřeně a zůstat nad věcí tváří v tvář chodícímu Dunning-Kruger efektu je často obtížné. 🙂

    To se mi líbí

    • LB napsal:

     🙂
     Anonyme, všiml jsem si, že si libujete ve výrazech z behaviorální psychologie. Bojím se ale, že je ne vždy používáte pertinentně. Zrovna tady jste trefil kozla. Tzv. Liška-Maryškův efekt.
     Jen jestli on ten Petrpavel-Atd.-Atd. nemá v něčem pravdu.

     PS. pro p. Tatu. Nick není moc podařený, ale to je přece jeho věc

     To se mi líbí

     • tata napsal:

      LB..pro mě zrata času Vám vysvětlovat něco o určitém chovaní,např mužete zde někoho nazvat blbcem a taky stím nikdo nic neudělá.Konečně stejně z vašich dosavadních vstupů jsem nabyl dojmu že VÁŠ POBYT ZDE má uplně jiný cil než snaha diskutovat.
      Takže dale už nereaguji,myslím že trefné je pořekadlo VY mate pravdu a já klid

      To se mi líbí

     • anonymouse napsal:

      LB: „…všiml jsem si, že…atd…atd…“

      Těžká věc.

      Já jsem si zase všiml, že Váš příspěvek zcela jistě není motivován snahou porozumět principům vedoucím k projevům určitého typu (které se zde poslední dobou začaly nepříjemně množit a zaplevelovat diskuse – p. Bavor doufám promine tento projev rostoucí frustrace), nýbrž že jde patrně o snahu zde trollovat (zcela jistě pokud se týká příspěvku, na který reaguji).

      Jestli něco nesnáším, tak je to omezenost, která sebe sama navenek prezentuje div ne jako osvícené myšlení; přičemž, z důvodu oné falešné „osvícenosti“, nemá daný jedinec ponětí, že ve skutečnosti neví, o čem vlastně mluví*). A tento konkrétní jev Dunning-Kruger effect popisuje naprosto uspokojivě.

      ———

      *) Jako ukázkový příklad může posloužit poznámka PP o kýči v souvislosti s Thereminem.

      To se mi líbí

  • Petrpavel-zapšklý co čte jen titulky v Haló napsal:

   Tato, děkuji.
   Ano, o ten červený hadr kráčí. Stejné jsou rudé oči antkomunisty desátých let tohoto století jako nacisty třicátých a komunisty padesátých let minulého… Už jsem si zvykl.

   „O demokracii a toleranci nejvíce mluví ti, kteří nedemokraticky netolerují jiné názory. Bavor V.“ (viz vpravo nahoře na stránce webu)

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Jo, a změna – vašeho názoru si tato vážím.

    To se mi líbí

   • anonymouse napsal:

    Hmmmm.

    No, on je rozdíl mezi netolerancí názorů (p. Bavor, pokud jsem si všiml, názory toleruje – dokonce bych se nebál tvrdit, že toto fórum je v tomto ohledu do značné míry vyjímečné) a nesouhlasem s nimi (což může zahrnovat i jejich zesměšňování, pokud si to ty názory zaslouží).

    Ne všechny názory jsou kvalitní.

    Počítám, že – v kontextu s demokracií, kterou se oháníte – byste si měl ujasnit o čem mluvíte a neplést si dojmy a pojmy.

    To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   bo je rudej.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Čta rozuměj; rozuměje rozvažuj; rozvažuje rozsuzuj; rozsuzuje nehaněj a nepotupuj; ale umíš-li, lepší udělej:
    a my budeme tebe chváliti.
    Sixt z Ottersdorfu.

    To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     tota hlaska plati pre buranov a nie pre hocijaku holotu,co ma najebanu akukolvek ideologiu v palici ci od zvezdy,ci zlateho prachu,toto mudre slovo to nikdy nebude platit medzi zivou holotou,bo zivot inaksie ide jak sixt duma,bo tej hlasky sa ma drzat hlupa holota,aby nemiesala kruhy spravnym,bo v nijakej vlade nikdy nesedia,nikde na svete ziadny sixsts,ale vychcanka,co ani na svetelne roky sa nepriblizuje k sixtovi a tak je to aj s ludmi,to pisem ja buran z burakova.

     To se mi líbí

 15. kchodl napsal:

  Trump vydal exekutivní prezidentský dekret, kterým zakázal do USA vstup muslimským „uprchlíkům“ ze sedmi zemí: Sýrie, Irák, Írán, Libye, Somálsko, Súdán, Jemen. Současně se úplně přepracuje imigrační politika.
  http://aeronet.cz/news/trump-podepsal-exekutivni-prikaz-na-zakaz-vstupu-muslimskych-uprchliku-do-usa-ze-7-zemi-vyroste-i-zed-na-hranici-s-mexikem-soros-zacal-financovat-impeachment-trumpa/

  Podle Trumpa EUhnije zkolabuje během 18 měsíců.
  🙂

  Sluníčkářům a „demokratům“ asi jebne.
  Skoro by mě zajímalo, jak o těchto věcech informuje naše žumpa, ale dívat se nebudu, pro pobavení mi stačí Guardian a Fašington Post, horší už to být asi nemůže.

  To se mi líbí

 16. Rosťa napsal:

  Tož včíl nevím. Buď budou muset zlevnit uhél, nebo podražit holínky. Pro tuto zimu mám těch holínek ještě tak padesát párů a dvě kolečka levých. Doufám, že mají stejnou výhřevnost jako ty pravé. Kdyby ne, tak k levé holínce přihodím jeden galoš i s papučem uvnitř. Těch mám ještě půl šopy, takže houby zle.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Kým vám ležia v kôlni, pretiahnite ich občas vojenským leštidlom, to potom dá taký lepší odór.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    To leštidlo nemám. Nestačil by vyjetý olej z traktoru?

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Vizuálne áno, ale odórom to neni ono. To viete, sentiment, pripomína to tie dlhé vyleštené kasárenské chodby.

     To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Jestli nemáte po ruce vyjetý olej z tanku, nejlépe takový ten stříbřitý s rozemletými zuby kol převodovky, v nouzi se dá použít olej z traktoru, i když to samozřejmě není ono.

     Vojenské leštidlo na boty, to pochopitelně nelze nahradit. Skotskou single-malt whisky také nenahradíte Myslivcem, ale když nic jiného není…

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Když já nejsem znalec. Mně chutná whisky po mydlinách. Tady na křupanově pijeme meruňkovici, slivovici, hruškovici a v neděli oškorušovici. Pokud možno z domácích zdrojů. Ti lakomější ze sousedových.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Pšššt.
       Ve skutečnosti se Whisky a všechny pravé koňaky vyrábějí z mýdla, ale nesmí se to říkat, je to výrobní tajemství, značně nechutné.

       To se mi líbí

       • Rosťa napsal:

        Ty nejdražší se zušlechťují jádrovým mýdlem s jelenem. Proto se místo něho dnes prodává Vizír. Tím se ovšem nedá vylepšit ani kořalka z řepného chrástu.

        To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Tak ten Daniels zrovna vopravdu jo. A všechny bourbony.

       To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   A nekoupěj nějaký?

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Leštidlo, nebo holínky?

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Holinky přece! Rozjíždím kolem nich velikánskej byznys, tak koupěj, dokud se ještě obtěžuju maloobchodem. Až na ně budu mít monopol jako na jediný povolený palivo, budete mi ještě děkovat. A to ještě PP neví, že mám ode dneška patent na holinkový kotle…

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Já bych si ten kotel koupil. Ale jen hybridní, protože míním spalovat holínky levé i pravé. Kdybych si koupil kotel jen na levé, tak se mi v šopě budou hromadit pravé a to znamená další problémy co s nimi. Jedině, že by soused koupil kotel na pravé a ten přebytek jsme si házeli přes plot. Musím se ho zeptat.
      Na holínky mi nahoďte ceník a množstevní slevy. Musím to přepočítat, co bude levnější. Jestli holínky, nebo pucvola od oleje v PETce.

      To se mi líbí

     • Petrpavel-zapšklý co čte jen titulky v Haló napsal:

      Už jsem to zařídil. Není nad konexe. Premiér Sobotka zatne tipec vašemu podnikání. Když se mu podařilo odsunout Babiše do nevolitelnosti a odstavit ho od jeho byznysu, podaří se mu zlikvidovat i ten váš. Brabec už připravuje zákaz pálení holínek i drtě a v kotlích můžete pak pálit slivovicu. Když ovšem EU dovolí. Jourovou mám totiž taky obšlápnutou (pozor : nikoli objetou).
      https://www.cssd.cz/media/tiskove-zpravy/premier-sobotka-chci-proverit-zda-ma-stat-dostatek-efektivnich-nastroju-pro-boj-se-smogem/

      To se mi líbí

      • Rosťa napsal:

       Kořalka se pálí v palírnách, které jsou pod kontrolou plomb a zdivočelých státních úředníků. Kontrolní otázka: „Kdo, nebo co je Sobotka“?

       To se mi líbí

       • Petrpavel napsal:

        Však ono to půjde i v zaplombovaném kotli. Když šel v zaplombovaném vagonu přeměnit benzín na topný olej a zase naopak.
        Sobotka to je Jednotka ? :
        a) vojenská
        b) neschopnosti
        c) jiné označení pro číslo 1
        Můžete hádat třikrát.

        To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Malá sobota?

        To se mi líbí

       • Ahele napsal:

        Město v Českém ráji se zámkem Humprecht. Jinak také rodiště Fráni Šrámka, výchozí bod pro turistické trasy – hrad Kost, zřícenina hradu Trosky, přírodní rezervace údolí Plakánek……….vřele doporučuji.
        http://www.zamky-hrady.cz/1/humprecht.htm

        To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Než bude fabrika postavená, ti dva tajtrlíci už tam dávno nebudou. A na Vaši Jourovou pošlu svoji Hybáškovou. Páni, to bude větší švanda, než polonahý zápasy v blátě! 🙂

       To se mi líbí

 17. M-T napsal:

  Včera jsem se tady dobře bavila, až jsem se několikrát zakuckala 🙂 , bezva diskuse, plná toho „našeho“ českého vtipu. Pánové, i kdybych se nakrásně domluvila řečí „.. jaderných inženýrů a klavíristů z Afriky, …“ , takhle by mě určitě neuměli rozveselit. Díky! My doma topíme elektřinou, takže s holinkami zkušenost nemám, ale chci se s vámi podělit o jednu veselou příhodu:
  Byla jsem venku, krásný zimní den. Za obcí jsem potkala známou, taky „provětrat“, a prohodily jsme pár slov. Najednou něco jako zakrákání, nad námi proletěl pták a sedl docela blízko do korun stromů. Sluníčko, všude bílo, houby jsme viděly, co to je. Jeden sám havran asi ne, havrani přiletěli sice v říjnu dost brzy, zrovna teď tady však nejsou, někam se „stáhli“. Hele, to bude asi vrána, ne? A ono to zakokrhalo! Že by někomu ulítl kohout? Blbost, když má na dvorku slepice, kam by lítal? Znovu kykyrykýýý. Moje známá zkusila pipi, pipi! A pták přeletěl na jiný strom, blíž k nám. Vrána a kokrhá! Někomu uletěla. Vrána-kohout teď spustila jinou písničku: Kokokokodááák, kokodááák! Kokokokodáák, kokodáák, kokodáák. 🙂 🙂 🙂 A pořád dokola 😀 . Čímž nám dala najevo, že umí hnedle dva cizí jazyky 🙂 , státnice složila na výbornou 🙂 . Pak už jen jako vrána-slepice kokodákala a kokodákala, i když jsme se se známou rozešly.
  Jak pravdivý je citát, že: Nejztracenější ze všech dnů je den, kdy jsme se nezasmáli.
  Tak pěkný večer!

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Moc pěkné!

   Ale myslím, že vrána nikomu neuletěla, spíše se jednalo o vránu-rozvědčíka na výzvědách, za nepřátelskými liniemi – tedy ve městě. Jako taková se maskovala za domácí zvíře, což je velmi chytré. Vlastně ještě chytřejší, že zvolila domácí ptáky, protože méně chytrá vrána by také mohla štěkat nebo mňoukat.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    A vlastně, je to ještě kapánek složitější: na začátku dělala vrána kohouta, a jakmile slyšela reakci „pipi pipi“, která obvykle oznamuje krmení slepic, přešla v maskirovce na slepici.

    Možná, kdybyste začaly sypat kolem sebe nějaký slepičí zob, přistála by a začala tancovat po zemi jako hladová slepice a krmit se.
    🙂

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.