Černá hodinka aneb Jan Keller-14


Bude se jednotit

Nová koalice lidovců a liberálů, která vznikla tento týden na půdě Evropského parlamentu, vydala společné prohlášení, ve kterém odkazuje na dokumenty, jež se mají stát jakýmsi základem jejího politického programu.

Mezi těmito dokumenty figuruje zpráva Guy Verhofstadta, předsedy frakce liberálů, do níž patří také strana ANO Andreje Babiše.

V dokumentu, kterým se hodlá nově vzniklá koalice řídit, najdeme mimo jiné návrh na to, aby byla Evropská komise byla přeměněna v hlavní exekutivní orgán, čili v jakousi vládu Evropské unie. Její postavení by mělo být posíleno především vůči evropské radě, ve které zasedají premiéři a ministři, kteří, jak známo, často propadají starému zlozvyku a hájí zájmy svých zemí.

Dokument obsahuje návrh snížit počet členů Komise a vyzvednou dva místopředsedy, z nich jeden by se de facto proměnil v ministra zahraničních věcí integrované Evropy, druhý v ministra jejích financí.

Zvýšit by se měla také váha nikým nevolené euroskupiny tvořené zástupci zemí, které používají euro. Tato skupina by měla získat nezanedbatelné legislativní a kontrolní funkce.

Při rozhodování orgánů, které by vlastně představovaly cosi jako celoevropskou vládu, by se měl dále omezit okruh otázek, u kterých budou moci zástupci jednotlivých států a rezortů používat právo veta. Měla by se usnadnit možnost přehlasovat ty, kdo nebudou s navrhovanými opatřeními souhlasit.

Z jiného paragrafu zmíněného dokumentu můžeme vytušit, v jakém směru by omezování různosti názorů mohlo působit. Čteme zde, že „poukaz na zachovávání národní bezpečnosti nesmí sloužit jako záminka k obcházení celoevropské akce“.

To by ovšem znamenalo, že běžné parlamentní volby v národních státech se stanou čistě folklórní záležitostí. Pokud podobné návrhy projdou, pak bude vcelku jedno, které strany vládu sestaví. U skutečně důležitých otázek nebude mít žádná z nich pravomoc obcházet celoevropskou akci, o jejíž žádoucnosti bude přesvědčena nikým nevolená Komise.

Do nové koalice, která se k dokumentu hlásí, patří u nás KDU-ČSL,TOP 09 a strana ANO. Možná by měly svým voličům vysvětlit, k čemu jim pak ještě budou dobří.

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže, Černá hodinka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

35 reakcí na Černá hodinka aneb Jan Keller-14

 1. berkowitz napsal:

  Interesantní videlko :

  To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Dokumenty, právo veta, potom zase možnost přehlasování, všechno je to divadlo.
  Budou vládnout velké a bohaté země ostatní budou muset sklapnout kufry.
  My můžeme akorát brblat, ale vzhledem k tomu, že nejsme Velká Británie, ale malá Česká republika, tak to je asi tak vše, co můžeme.
  Pro jistotu se ještě upínáme ekonomicky na Německo, „aspoň snahám“ o rozvoj vztahů s Čínou jsou házeny klacky pod nohy, o vztazích z Ruskem nemluvě.
  Nějaká viszegrádská čtyřka samozřejmě nic nezmůže, protože Poláci se jako „velcí“ rádi k těm skutečně velkým přidají.
  Celé to velkolepé divadlo dříve nebo později skončí, stačí pár dalších —-exitů…

  To se mi líbí

  • vera napsal:

   Divadlo bude ještě pokračovat, vliv V4 není tak úplně špatný, a k jejímu vcelkeu rozumnému pohledu na spolupráci s Ruskem nebo Čínou se Poláci brzo přidají, už stačí jenom málo – už teď prohlašují že jsou obětí usa, jestli to tak půjde dál, tak za měsíc mají gosudara Putina v každé kuchyni.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Nevěřím, to by nesměli být Poláky (a Češi Čechy). Slováků ani Maďarů se neobávám. Ale dobré by to bylo.

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Velkopolské bláznění bych nepodceňoval – Poláci se otočí vždy příliš pozdě, hlavně pro ně samé. Vždy ve zlomových historických dobách naprosto selhali. Nakonec, který národní stát se znovuzakládal třikrát úplně z ničeho? To nebylo samosebou. Některé jejich mezinárodní akce jakoby predikovaly „čtvrté dělení Polska“, až bude po všem.

    V4(+1 za Rakousko, případně ještě +1 za Slovinsko) by bylo k něčemu, kdyby s Polskem byla nějaká domluva, jenže není. Až se rozpadne Ruina, polští šílenci vyrazí směr Halič na „odvěká polská území na Východě“, už teď jejich politici sní o Pilsudského „Mezimoří“, silně zbrojí a vidí se jako „regionální velmoc“ Střední Evropy. Jsou to blázni.

    Až k tomu dojde, Poláci si zase naběhnou na vidle, jako vždycky. Přispěje k tomu i velká a vlivná polská emigrace na Západě, hlavně v USA a Británii, která prosadí nějaké dementní „řešení“, také díky tomu, že západní politici a vojáci jsou ignoranti a neví o světě a historii nic. Stačí si vzpomenout, jak vpadli Amíci do Afghanistánu bez nejmenší znalosti o tamních poměrech, hrozně se divili, že se tam nemluví „afghánsky“ (po prvním zděšení, že se tam nemluví anglicky 🙂 ).

    Být ve spolku s Poláky je zkrátka velmi nebezpečné. Kdyby se situace bývala vyvinula jinak, již by naše armáda spolu s ostatními státy V4 ležela na poli u Doněcka pod velením Poláků ve „Visegrad Battlegroups“, které šílení Amíci začali sestavovat po roce 2010 (neúspěšně) v rámci NATO.

    Připočtěte velkomaďarské sentimenty a k tomu ještě rakouské, no a uvidíte, co je V4 opravdu zač. Pevnější vazba je jen mezi ČR a SR, zbytek je značně „vachrlatý“, když se to řekne kulantně.

    To se mi líbí

    • vera napsal:

     Samozřejmě. Nedělám si přehnané iluze. Jenom trošku doufám, že si východní evropa (V4 asi nevydrží, ale tiše do ní začínám počítat Srbsko, Bulharsko) dokáže najít a prosadit společné zájmy….
     Na dokreslení těch poláků :
     http://www.hlavnespravy.sk/proamericky-kaczynski-meni-retoriku-usa-na-mna-vyvijali-velky-tlak-a-miesali-sa-do-zalezitosti-polska/890147
     Tenhle článek existuje i v češtině, ale ti slováci si tam přidali dotaz, jestli ty americké tanky jsou už nástroj znásilňování nebo ještě ne:-)

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Kdo by si přehnané iluze o Polsku dělal, stačí sledovat, co se dělo a děje kolem havárie jejich letadla s papaláši ve Smolensku. Nade vší pochybnost bylo prokázáno, že se jednalo o chybu pilotů, vyvolanou ožralými polskými politiky, kteří je nutili přistát a vyhrožovali jim vyhazovem z letectva, pokud to neudělají. Přesto se kolem toho odehrávají šílené věci, včetně exhumace obětí po několika letech.

      Také se pořád zaklínají sovětským vyvražděním polských důstojníků v Katyni, ale že by vzpoměli na přibližně 2x horší polské vyvraždění ruských, běloruských, ukrajinských, lotyšských, litevských, … důstojníků a inteligence po bitvě u Varšavy v roce 1920, to ani náhodou – přitom ty události přímo souvisely, Katyň byla pomsta za to první vraždění – začali si velkomožní Poláci v čele s fašistou Pisludským. O tom se úplně mlčí.

      Dělají si nároky na bývalá polská území na Východě, ale už zapomněli, že po WWII bylo polské území posunuto na Západ, na úkor Německa. Pokud udělají výpad na Východ dnes, časem to schytají z obou stran – Němci si zaberou celé dnešní západní Polsko, Rusáci svůj západ (bývalé carské východní Polsko) ubrání a z „Velkopolska“ může zbýt jen okolí Varšavy. Pokud budou blbnout, klidně k tomu může dojít.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       A ještě dodatek – nedávno šel do kin nový polský film „Volyň“, o ukrajinském (banderovském) nacistickém vraždění Poláků – cca 100 000 mrtvých – na Volyni.

       Jenže opět, jako v případě Katyně, polští „historici“ jaksi pozapomněli, co tam vyváděla meziválečná polská správa. Obětí bylo značně více než 100 000, spolu s potlačením a zničením kultury, zákazem všech jazyků mimo polštiny; zabavování majetku bylo srovnatelné s bolševiky, … strašná zvěrstva.

       Když oblast osvobodila od Poláků sovětská vojska, nastala další vlna vraždění, tentokrát v režii NKVD.

       Následovala německá armáda, se kterou oblast ovládli banderovci a nastalo vraždění všech místních Poláků, protože Poláky každý místní nenáviděl více než mor – z ryze osobních důvodů, jako je například pomsta.

       Dnes polští národní fašisté otevřeně mluví o navracení majetků ve Lvově a okolí, na Volyni a nejen to, brousí si zuby i na Vilno – „odvěké polské město“, což je litevský Vilnius, hlavní město Litvy, a zajisté nebyl „odjakživa polský“.

       S tímhle přístupem bychom my z ČR mohli zítra zabrat Královec, tedy Kaliningrad, protože ho kdysi založil Přemysl Otakar II.

       To se mi líbí

       • Joda napsal:

        Ony se polské úřady chovaly stejně i na československém území obsaz\eném po Mnichovu, tj. na těšínsku. Rušení českých škol, zákaz češtiny, jen polské nápisy atd. Omšem stejně se chovaly i k početné německé menšině. Rušení německých škol, zákaz němčiny atd.
        Takže 1. září 1939 došlo k paradoxní situaci. Po vypuknutí války jedna divize wehrmachtu, předtím dislokovaná na Slovensku, postupovala přes jablunkovský průsmyk a Třinec k Těšínu. U silnice je vítali němečtí (a spolu s nimi i čeští) obyvatelé jako osvoboditele.

        To se mi líbí

      • Joda napsal:

       Stejně je to zajímavé. Sověti zabili 20 tisíc Poláků, Ukrajinští Banderovci zabili 100 tisíc Poláků a Hitlerovské Německo zabilo v průběhu WW2 někoilik milionů Poláků.
       Pro dnešní Poláky je největší nepřítel a hrozba – Rus.

       To se mi líbí

    • Alena Z napsal:

     Pro představu stačí si prohlédnout historické mapy Polska, já je našla, když jsem poslouchala Potopu a chtěla jsem se podívat na Žmuď:
     http://polmap.pdg.pl/
     http://polmap.pdg.pl/mapy/polska2010.htm
     Když se člověk prokliká šipkami dole, tak vidí, co se to s Polskem během staletí dělo, ti neměli ani padesát let stejné hranice a po období rozpínavosti přišel vždy náraz, kdy se zase krčili kolem Varšavy… zato naše kotlinka zůstává po tisíc let ta samá… rámcově.

     To se mi líbí

 3. kchodl napsal:

  Pane Bavore, to už není „Černá hodinka“, ale černý humor toho nejhrubšího zrna.

  EUhnije je před rozpadem; euro se potácí v očekávání katastrofy; ESM je nefunkční v očekávání pádu italských, španělských, … bank; „záchrana Řecka“ jen ztrojnásobila dluh země; Schengenský prostor je zaplněn miliony lidí bez dokladů nebo s pochybnou totožností, ještě ke všemu otevřeně nepřátelských a cizopasných; předjednaná „dohoda“ TTIP jde do koše z americké strany; Britové – platící 14% rozpočtu EUhnije – jsou na odchodu; imigrační dohody s Tureckem – přes 6 miliard euro vyplacených kompenzací – nefungují; Frontex je k smíchu; NATO nezajišťuje bezpečnost EUhnije, řka, že kvůli tomu tady není – jen pro útočnu válku proti Rusku; vetřelce nelze deportovat protože „nepocházejí z bezpečné země“ ačkoliv nikdo neví odkud jsou; po EUhniji dosud nefunguje ani uznávání stupně vzdělání a dalších kvalifikací – ani tisíce dalších praktických věcí, kvůli čemu sjednocení vznikalo, po těch mnoha letech; EUhnije není demokracie a hroutí se i demokratůra; hlavní „spojenec“ USA prorokuje pád EUhnije do roka a do dne;…

  a lunatičtí „lidovci a liberálové“ vymýšlejí, jak to vše ještě více vylepší, utuží, centralizují, oddemokratizují, …

  Připadá mi to, jako v tom filmu, který čím dál častěji odkazuji („Untergang“), když Hitler v obklíčeném berlínském bunkru navrhuje hlavní město Třetí říše Germánii a spolu se Speerem diskutují, jak bude vypadat vstupní portál nějaké budovy a jestli k ní povede park nebo bulvár.
  Model se jim trochu třese, jak bunkrem duní výbuchy bomb a dělostřeleckých granátů Sovětčíků, ale plány na zářnou budoucnost to v nejmenším neovlivní, pánové tomu nevěnují pozornost.

  Tak přesně takhle to vypadá, až na to, že to není film. Ti šílenci jsou opravdu ve vedení EUhnije a myslí to vážně.

  Připadá mi, že jsem se musel zbláznit, protože to není možné.
  Nebo selhala realita? Voda teče do kopce a prasata létají?

  A nakonec se ozve „Kde vězí Wenck?“, to je mi jasné.

  Přijde mi naprosto šílené, že žumpa a ostatní politici EUhnije tohle všechno mohou publikovat a diskutovat jako zcela vážné věci. Pokud v takovém spolku dosud setrvává ANO, je Babiš absolutně nevolitelný, o TOP09 a lidovcích ani nemluvě – to se rozumí samo sebou.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Je otázka, jestli Andrej má páky na Teličku s Jourovou. Telička si jede na sebe už delší dobu. Jak je to s Jourovou uvidíme časem.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Nemá-li, jeho chyba.

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Mýliti se je lidské ovšem bláznovství je v omylu setrvávati.
    Telička a Jourová jsou přímo vedeny hnutím jednoho muže a naprosto zodpovědně pracují ve prospěch tohoto hnutí, proto je více jak poněkud dětinské se ptát, zdali má Andrej na ně nějaké páky či nikoli.
    Opravdu není důležité co si lidé myslí ale jak budou volit a to má tento politický podnikatelský projekt ošéfované naprosto bezchybně.

    Proto je nezbytné se připravit na okamžik kdy konečně u nás nastoupí Andrej Diane Rodham Babiš.

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Podporuje to můj tip :
     Koalice ANO + ODS a ostatní se můžou jít klouzat 😦 . Bohužel.
     A to ještě je třeba počítat s tím, že nějaké to procento z důvodu volby „na větší hromadu“ přeběhne od ČSSD, KSČM, TOP, STAN, Úsvitu a Svobodných. Bohužel i bohudíky.
     KDU a SPD a Piráti (dostanou-li se s odřenýma ušima nad těch 5 %) nebudou rozhodovat v povolebních jednáních.Bohužel i bohudíky.
     Samozřejmě ani ČSSD a KSČM a TOP a STAN ne. Bohužel i bohudíky.
     Jen předvolební spojení STAN+KDU může něco znamenat. Bohužel.
     Systém na další čtyři roky je pojištěný na 100 %.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Pokud to tak dopadne – je to možné – budou litovat. Protože odnesou celý ten rozvrat a naprosto se politicky znemožní. Ale k něčemu to bude i dobré, protože čím méně stran bude ve vládě, tím bude akceschopnější a bude moci alespoň něco dělat, nějak reagovat na okolnosti, když se budou radikálně měnit – což asi budou.

      „Stupeň volnosti“ pro samostatné a pro ČR výhodné akce stejně není velký, dokud nepřijde příležitost ke změnám – tedy nerozpadne se celý současný evropsko-americký vazalský systém, nedá se skoro nic dělat, leda se bránit obstrukcí a předstíráním neschopnosti, jako to dělá současná vláda (a přitom dělat v tichosti důležité věci, třeba prosazení práva na zbraně do Ústavy).

      Největší aktuální nebezpečí je invaze kozomrdů, v tom není možný kompromis a bohužel, v tomto se dá věřit ANO ještě méně než socanům, protože klíčová postava má velké dotační zájmy a je v tomto vydíratelná. Socani (a v pozadí za nimi TOP09, která vládne přes ně) jsou naštěstí natolik roztříštění a nejednotní, že se vzájemně blokují a nedělají nic – jenže i nic je v téhle situaci hodně.

      Těžko říct. Ale dá se snad počítat alespoň s hodně uřvanou opozicí v podobě silnějšího Pitomia, a navíc bude dál vyhnívat vliv žumpy, takže loutkáři ani vláda nebudou mít vůbec snadnou pozici. Navíc bude čím dál více krachovat EUhnije a útočit kozomrdi, možná dojde i k občanské válce v USA – minimálně ke studené, která občas vyběhne do horké fáze. Uhnije-li euro, bude to ještě zábavnější.

      To se mi líbí

     • jaa napsal:

      No to je otázka. Oni se ti záhadní multimili začínají nějak rojit. Buď jim teče do fuseklí, nebo…

      http://zpravy.tiscali.cz/konzervativni-pravice-na-vzestupu-zachrani-rodinu-a-zavede-vojensky-vycvik-292278
      Je otázkou, jestli budou držet pokopě, pak ten nahoře, je-li, s námi a nebo jestli budou „soutěžit“,????

      To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Omlouvám se za výše uvedené, protože po stížnosti Bohúša byl volební model STEM přepracován ve prospěch ANO+ČSSD.

     To se mi líbí

     • Jos napsal:

      Cechu, vám posíláte pohádku za pohádkou, jako kdybyste neznal zanedbatelnou relevanci a hlavně manipulační roli podobných průzkumů. A hlavně, hlupáci kteří nám tady zvolí peklo na zemi, totiž oligarchu ve spolupráci s pravicí dohromady, se nedají zviklat ničím. Rozumu totiž nepobrali.

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       oligarcha s pravicí je velmi málo pravděpodobná budoucnost,ale oligarcha s levicí je bohužel už tři roky přítomnost.

       To se mi líbí

       • Petrpavel napsal:

        Ten palec nahoru jsem vám čtenáři dal za tu druhou část věty, ta první část je přece naopak naprostá jistota. A především : k těm slůvkům pravice a levice patří uvozovky.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        souhlasím petřepavle s uvozovkami.
        a jak dopadnu s pravdivostí budoucnosti se dozvíme už za několik málo měsíců.
        větší pravděpodobnost než oligarcha s pravicí bych tipoval oligarcha v opozici a ČSSD+ODS+TOP+cokoliv.

        ještě bych si dokázal představit oligarchu a podporu od ksčm.

        ale oligarcha s pravicí?na to bych si nevsadil.

        To se mi líbí

       • Petrpavel napsal:

        ODS a TOP si dovedu představit s ČSSD jen v tom případě kdyby těm dvěma chybělo socanských 8 %, a nikdo jiný by nebyl k dispozici. Taková nová oposmlouva.
        Oligarcha s KSČM : podle mě nemožné, ale byla by to ta nejméně špatná varianta..
        Uvidíme…v tom máme pravdu oba dva 🙂

        To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Černý humor a černá hodinka se vzájemně nevylučují. A doba už je taková. Ostatně i dnešní téma mainstreamových serverů je také spíše špatný vtip než rozumné uvažování. Myslím to, že vymírání a vystěhovávání venkova zastaví dotace do cestovního ruchu.

   To se mi líbí

 4. jaa napsal:

  Jo jednotit – no co pamatuji – jednotívala se řepa… t.j. slabší rostlinky se odstraňovaly — aby bylo víc místa pro tyx rvavější… tě – ten nahoře -je-li…

  To se mi líbí

 5. vera napsal:

  No, jestli ona tahle snaha nemá trochu racionální jádro, myslím od eu směrem ven.
  Dosavadní stav je takový, že rozhodné slovo říká akorát Merkel, a zahraniční politika eu je v takovém kopru, že na jednání o syrské krizi a případné účasti v obnově země nebyl přizván nikdo z jejích zástupců.EU se stala neviditelnou. To přece nemůže trvat furt? A teď, jak tuhle situaci řešit? buď půjde každý po svém, nebo bude fungovat ministr zahraničí se skutečnými pravomocemi, tedy skutečná vláda, nemůže to zafungovat ve směru snižování řešení blbostí, a řešit třeba ty vnější hranice?

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Těžko může EU hrát úlohu jinou když v té politické hře tam funguje jen v roli kibice popř. falešného rukávu falešného hráče.

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Nemůže, protože ti lidé s posílenou pravomocí jsou a nadále budou nevolení a neodvolatelní byrokrati. Řekl bych, že jedinými způsoby, jak by tihle mohli něco zlepšit, jsou vlastní dobrovolné rozpuštění nebo hromadná sebevražda. A to neudělají. 😉

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.