Černá hodinka aneb Jan Keller-12


Hlasité mlčení

Poté, co tento týden došlo v Evropském parlamentu k rozpadu velké koalice lidovců a socialistů, vzniklo něco jako malá, ale velice hlasitá koalice lidovců a liberálů.

Ve společném programovém prohlášení těchto dvou frakcí se píše,

že je nutno Evropskou unii rázně reformovat a je na čase rozhodněji postupovat proti nacionalistům a euroskeptikům.

Z prohlášení není jasné, proč koalice vznikla bez socialistů a fakticky na jejich úkor. Socialisty a sociální demokraty přece nelze počítat mezi nacionalisty a už vůbec ne mezi odpůrce fungující Evropy. To by nasvědčovalo, že nová malá koalice přes svoji hlasitost přece jen něco zamlčuje.

Prohlášení se odvolává na tři projednávané zprávy, o nichž se říká, že se mají stát prvním krokem k vybudování skutečné Evropy. Jedná se o zprávy, které se soustřeďují na ekonomické otázky eurozóny a na právní nástroje, jež by umožnily dále výrazně posílit váhu evropských institucí na úkor národních států.

V těchto zprávách nalezneme obvyklé formulace o tom, že je nepřípustné, aby se nadále prohlubovaly nerovnosti mezi členskými zeměmi, regiony, skupinami obyvatel i jednotlivci. Nenalezneme v nich však – což je opět obvyklé – vysvětlení toho, proč se přes všechny proklamace o rovnosti a navzdory všem řečem o solidaritě tyto nerovnosti neustále prohlubují.

Snahy o větší integraci Evropy jsou zavádějící, pokud jasně nedefinují, na jakých sociálních základech má být taková integrace provedena. Evropa dnes představuje velice svérázný kontinent. Na jedné straně je v ní z celého světa největší kumulace soukromého majetku. Zároveň vykazuje z celého světa nejvyšší míru zadlužení veřejného sektoru.

Jestliže se rozhodly dvě vyhraněné pravicové strany Evropu úžeji integrovat, neměly by se stydět nahlas říci, zda jejich model integrace bude dále posilovat pozice oněch dvou a půl procenta Evropanů, kteří jsou euroví milionáři, anebo se pokusí něco udělat s celými státy, jež se propadají do beznadějné spirály nesplatitelných dluhů.

Pokud má být Evropa sjednocována bez přihlédnutí k zájmům neprivilegovaných, nemohou si nacionalisté a euroskeptici přát nic lepšího.

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže, Černá hodinka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

59 reakcí na Černá hodinka aneb Jan Keller-12

 1. jaa napsal:

  Hm, můžoucse ukoalicovat, plánovat a kde co, Ale je-li to jinde jako u nás tož…. zbožné přání.- akorát mi nejde na rozum jak je možné, že dřív bylo tolik zdravým mlaďochů, co prošli u odvodu a ta nová generace… stojí za starou belu…

  http://zpravy.tiscali.cz/zoufalstvi-ceske-armady-nove-laka-i-ty-kteri-by-drive-neprosli-292081

  To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Že to bude všechno asi pěkná levárna svědčí to, že u toho jsou lidovci.
  A „můj oblíbenec“ Pavel Svoboda zůstal předsedou právního výboru.
  Ona vůbec ta naše reprezentace ve „významných“ funkcích (korytech) – Jourová, Telička, Svoboda hovoří za vše….

  To se mi líbí

 3. Jos napsal:

  Koalice dvou pravicových stran nemůže přinést nic jiného než svrab a neštovice pro drtivou většinu a tučný vývar pro pár vyvolených. Pravice a flanďáci nejsou schopni ničeho byť jen trochu slušného. Známe své pappenheimské.

  To se mi líbí

  • Kamil napsal:

   Poněkud z jiného pohledu, nicméně zajímavý text je na
   http://www.novarepublika.cz/2017/01/spoluprace-s-babisem-nebezpecne.html?m=1

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Hodně zajímavý text, a přesný, souhlasím se vším napsaným. Nehodí se ale do českého Babišova (podle vzorů Gottwaldovo, Havlovo). .
    Ale to není důležité, já jsem přece podle pana domácího a vás ten blb co čte jenom titulky…

    To se mi líbí

   • Jos napsal:

    Díky, to je opravdu zajímavý text. A stále více mne utvrzuje v názoru, že to co se dělo s kauzou Rath, od samého počátku, nese všechny znaky dobře proorganizovaného spiknutí. Jak z klasického dramatu.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Ano, protože tenkrát rozhodně Babiš o politice neuvažoval. Takže Rath byl nebezpečný vlastním soudruhům i restitučníkům

     To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      pane Bavore,

      rozhodně?
      no když rozhodně tak tedy rozhodně,a já si do této doby myslel že 2011 v ANO2011 je letopočet,tak letopočet to tedy není,je to asi jen nějaký kód,z kterého se i dá vyčíst,že babiš tenkrát o politice neuvažoval.

      ach jo,ach jo,ach jo

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       No, fakt je, že v té době to nebylo ještě Babišovo. Ten to přebral asi o rok později.

       To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        Historie ANO

        Iniciativa ANO vznikla spontánně na podzim roku 2011 poté, co Andrej Babiš v médiích promluvil o systémové korupci, která prorostla veřejnou správou.

        Jeho vystoupení vyvolalo pozitivní ohlas tisíců občanů. Na základě jejich požadavků byla sepsána Výzva, která shrnovala základní myšlenky a teze, jež daly také obsah sdružení ANO. To vzniklo v listopadu 2011.

        „Vstup ANO 2011 do politiky
        podporují tisíce sympatizantů.“

        S rostoucím počtem příznivců se ozývaly hlasy, které doporučovaly přímé zapojení ANO do politiky. Od března do června 2012 tým ANO objel všechny kraje a hovořil s více než třemi tisícovkami sympatizantů. V květnu pak bylo ANO registrováno jako politické hnutí, které se může účastnit demokratických parlamentních voleb. Od září do října 2013 tým ANO navštívil všechna krajská města a mluvil s desítkami tisíc lidí. V předčasných volbách 25.10. a 26.10. ANO získalo téměř milion hlasů, což je historicky nejvyšší počet pro nový politický subjekt v dějinách České republiky. Vážíme si tohoto závazku a slibujeme, že ho nezradíme.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Nojo, máte asi pravdu. Ale pochybuji, že tehdy by byl Babiš schopen (myslím mocensky) nějak zasáhnout proti Rathovi. To mi přijde jako spekulace spojená s akcemi Antibabiš.

        To se mi líbí

       • Jos napsal:

        Bavore, jste nenapravitelný optimista. Vy to asi nevnímáte, ale třeba nasazení obskurní Krnáčové na místo šéfky (nechci použít slušný název pro funkci primátor) Prahy je sprostota a pohrdání nejtěžšího kalibru. Člověk který to občanům Prahy provedl je schopný všeho.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Aha, tak na podzim vzniklo nějaké hnutí a hned zjara byl Babiš schopen zlikvidovat Ratha. Když myslíte…

        To se mi líbí

       • Cech napsal:

        Myliti se je lidské, pouze bláznovství je v omylu setrvávati.
        Vynálezcem hnutí ANO je lékař celostní medicíny MUDr. Jan Hnízdil.
        Proto hnutí ANO bylo poprvé vystaveno na jeho blogu Baktualne.cz, bohužel nežádoucí a starší příspěvky tam bleskově maže místní cenzor.
        Díky tomuto cenzorovi není nyní možné doložit přímo ten blog, kde se MUDr. Jan Hnízdil vytahoval s tím, jak výhodně se mu podařilo předat jím založené hnutí multimilionáři Andreji Babišovi.
        Proto prosím nezaměňujme kupce za vynálezce.
        Andrej Babiš své hnutí „koupil“ od MUDr. Jana Hnízdila, on by na něco takového bohužel nepřišel, protože jeho podpora výzkumu a vývoje je všeobecně známá.
        Andrej Babiš podporuje výzkum a vývoj asi stejně, jako Miloš Zeman mainstreamové novináře.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Na to jsem také narážel ve své první reakci. Akorát nevím, kdy k tomu došlo. Jestli B.R. (před Rathem) nebo A.R. (po Rathovi) 🙂

        To se mi líbí

       • Cech napsal:

        Dávno, dávno před Rathem.

        To se mi líbí

       • Ahele napsal:

        Hnízdil + Petr Havlík = NEO 2011 (založeno duben 2011)
        listopad 2011
        http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=14815
        prosinec 2011
        http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=14945

        To se mi líbí

     • Petrpavel-zapšklý co čte jen titulky v Haló napsal:

      Rath nebezpečný restitučníkům ??

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       No přece Kalous a spol.

       To se mi líbí

       • Ahele napsal:

        Taky si myslím. To, že ho v tom socdem nechali byl jen možná sice nečekaný ale bonus pro ně. Že by to byla jejich práce se mi nezdá, ale hodit to se jim hodilo určitě začínal být totiž dost populární a mohl by být budoucím aspirantem na předsedu. Také se mohli trošku podělat, aby v té souvislosti s ním neulpělo nějaké další blátíčko i na nich.

        To se mi líbí

       • Petrpavel-zapšklý co čte jen titulky v Haló napsal:

        Kalous restitučník?
        Máte-li na mysli církevní dar, tak to nebyla restituce.
        Ale rozumím jak to myslíte 🙂 .

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Oni to nazývají restituce. Já tomu vždy říkal podvod.

        To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Také jsem toho názoru, že se Ratha zbavili vlastní lidé. Schopnostmi hrál extraligu proti krajskému přeboru v podání Zaorálka, Sobotky, Dienstbirra a dalších. O „dobrých vztazích“ těchto s partou knížepána si štěbetali i vrabci na vrbě. Kalousek rétoricky a především argumentačně na Ratha neměl, tak doktor musel jít. Do tepláků. Z reakce presidenta jsem krapítko zaskočen, neměl se do toho plést a asi si tím uškodil. Nelíbí se mně to.

      To se mi líbí

      • Petrpavel-zapšklý co čte jen titulky v Haló napsal:

       Podepisuji Rosťo od začátku do konce.
       Zemanův postoj chápu takto : rozhodl se kandidovat a potřebuje i hlasy od některých našich „pravičáků“ (myslím tím voliče ODS, TOP, KDU kteří si říkají že jsou pravicoví ač jsou pouze a jen zloději, takových je …). A tímto gestem si je získává na svou stranu.
       Rath byl opravdu nebezpečný stranickým lumpům i kmotrům. .

       To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        jeho postoj chápu zcela jinak,viděl toto a uznal že doktor by byl jako kandidát neporazitelný soupeř.

        Čtvrtníček říká Rathovi: “Vy byste měl bejt prezident. Každej správnej prezident seděl v báni“

        10. 9. 2015 | Petr Čtvrtníček si jako hosta pro premiéru svého nového pořadu na Aktuálně.TV vybral nepravomocně odsouzeného MUDr. Davida Ratha a během rozhovoru překvapivě oznámil, že udělal petici na jeho podporu.

        https://video.aktualne.cz/petr-ctvrtnicek-tv/ctvrtnicek-rika-rathovi-vy-byste-mel-bejt-prezident-kazdej-s/r~ad595c3e574811e5b605002590604f2e/

        To se mi líbí

       • Petrpavel-zapšklý co čte jen titulky v Haló napsal:

        Čtvrtníček je šprýmař,“umělec“, nepustil jsem si to video, stačilo mi to vámi citované „každej správnej prezident seděl v báni“. To je primitivní vtip a hodně starý. Nic víc než pokus o vtipnost.
        Rath nemá pro naši rozpolcenou a rozvrácenou společnost žádnou naději, i když já bych ho volil.
        Možná jste se jen pokoušel Ratha „vtipně“ dehonestovat, pak je má reakce nepřípadná a zbytečná a beru ji zpět.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        nepodceňoval bych naši společnost předčasně.
        na otázku „komu bys to hodil kdyby bylo na výběr mezi zemanem a rathem“ by vás možná ty odpovědi překvapily.
        můj hodinový průzkum u deseti dotázaných je 8:2 ve prospěch ratha.

        a já jako jedenáctý bych to také hodil rathovi

        To se mi líbí

       • Petrpavel-zapšklý co čte jen titulky v Haló napsal:

        Já jsem trochu četl diskusi pod článkem o Zemanově podání návrhu na kárné opatření proti soudci co teď „pomohl“ Rathovi a ty reakce byly hodně rozkolísané 🙂 .
        To anketa na PL dávala v době kdy jsem tam četl, bylo asi několik tisíc respondentů, dávala NÁSOBNĚ víc preferencí Paroubkovi než ostatním (myslím že se ptali koho by..kdyby Zeman nekandidoval). Přesto nevěřím moc že by uspěl, tam totiž chodí „znalí“.

        To se mi líbí

       • kočka šklíba napsal:

        No to je dost trapné, ale nakonec Vy a umělci si asi dost rozumíte 😉 .

        To se mi líbí

       • Rosťa napsal:

        Čtenáři, evidentně fungujete v jiné množině lidí a proto vám ten poměr tak vychází. Jak by to dopadlo mohou říct jen volby. V mé množině lidí by ten poměr byl opačný. To nic nemění na tom, že mně ta akce na Rátha smrdí na sto honů.

        To se mi líbí

      • Jos napsal:

       Já vaše mínění příliš nesdílím, osoby a obsazení tomu příliš neodpovídají.On hrál extraligu především proti pravici. A jako každý potenciálně schopný vůdce levice, podobně jako třeba Paroubek, musel být zničen a zadupán. Tenhle scénář si zažili Zeman, Paroubek, částečně i Špidla. Před lety jsem sledoval schůzi parlamentu, na které vystupoval a bohapustě lhal Heger. Patrně se domníval, že mu podvody projdou když má pravice tu většinu. Jednalo se tenkrát mimo jiné o zrušení zákona o neziskových nemocnicích. Jenže podcenil Ratha. Ten ho na několika faktech usvědčil z explicitního lhaní a podvádění v parlamentu. Ten bývalý ministr zdravotnictví Heger, co má pořád nasazenu falešnou masku laskavého, žoviálního staříka se proměnil v nenávistnou furii v průběhu vteřin. Zuřivá nenávist k Rathovi z Hegera chyceného při lhaní a podvádění jen kapala. Tak si ´dovedu představit zcela snadno válku o majetky ve zdravotnictví, do které se Rath, jak řekl do tváře Hegerovi hodlajícímu je zašantročit, po volbách hodlal zapojit. A preventivně mu to spočítali. Jen si tak matně připomínám velkokrádež 11 středočeských nemocnic hejtmanem ODS Bendlem, za přičinlivé spolupráce současné hejtmanky, dříve ODS nyní ANO, Jermanové. Jakže se to říká? Spolu kradli, spolu viseli. Tak tady to zjevně neplatí. Velkokrádež se nechá být a visí Rath. A zlodějka Jermanová je pochválena a povýšena. No a kolik smrtelných nepřátel na pravici si udělal Rath? Bůhví.

       To se mi líbí

       • Rosťa napsal:

        No, osoby a obsazení sedí jak zádel na hrnec. Všichni výše jmenovaní si oddechli a jsou za to vděční. Souhlasím jen s tím, že za Ratha se ve zdravotnictví moc nenakradlo a tímpádem byli kuliši včetně politiků nasr… napříč politickým spektrem. Byl „nesystémový“ a proto nebezpečný všem, kteří hráli proti němu jen ten okresní přebor.

        To se mi líbí

       • Petrpavel-zapšklý co čte jen titulky v Haló napsal:

        Josi, Rosťa to vystihl přesně.
        Rath byl NESYSTÉMOVÝ, stejně jako Paroubek. Proto ta štvanice. Na „levici“ i na „pravici“. „Pravice“ prskala nahlas, „levice“ skřípala zuby mlčky, aby to nebylo vidět. Nechci vás dráždit, ale jistě víte o jaké „levici“ mluvím.
        Proti Zemanovi je odpor až teď kdy se začal chovat nesystémové, dřív když kopal za systémovou „levici“ byl přece mainstreamem docela chválen.

        To se mi líbí

       • Jos napsal:

        Co se týká Zemana se mýlíte Petře Pavle. Schytával to hned od prvního dne po zvolení, protože cokoliv levicového bylo u českého novinářstva od roku 1989 vždycky od ďábla. A brali to důsledně a bez slitování.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Vlastně skoro od prvního dne kampaně pro druhé kolo.

        To se mi líbí

       • Jos napsal:

        Sorry. Asi jsem to nenapsal úplně jasně. Ale mám na mysli volby v roce 1998. Kdy vyhrála ČSSD v čele se Zemanem. Po nich spustila media neuvěřitelný povyk. O návratu komunistů a tak. A dodnes nepřestala.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        To je také pravda.

        To se mi líbí

       • Petrpavel-zapšklý co čte jen titulky v Haló napsal:

        “ …19. srpna 1998 všech 63 poslanců ODS z jednacího sálu, a tím získalo přítomných 73 poslanců ČSSD převahu. Proti byly kluby KDU-ČSL a Unie svobody, poslanci za KSČM se zdrželi. …“ – proti tomuto média kvičela, a důvodně. Oposmlouva, to bylo systémové konání posametové doby, jedna lumpárna za druhou.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Oposmlouva byla výsledkem chování Rumla a spol. A média od té doby ječí vždy proti odpůrcům havloidů, ať jsou v kterékoli partaji.

        To se mi líbí

       • Petrpavel-zapšklý co čte jen titulky v Haló napsal:

        Oposmlouva snad byla výsledkem dohody Zemana s Klausem, ČSSD s ODS.
        Ale můžu se mýlit když … viz výše.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Když Ruml odmítl koalici a lidovci ji podmínili Rumlem, byly dvě možnosti, chaos s novými volbami nebo dohoda s Klausem. Vy snad znáte třetí možnost?

        To se mi líbí

       • Jos napsal:

        Petře Pavle, za starých dobrých časů, kdy to jenom stálo z h…., a kdy ještě byl aktivní Lex, rozebral na jednom nejmenovaném webu Lex důkladně celou záležitost okolo oposmlouvy. Řekl bych, že jste tehdy chyběl. A tak vytahujete mediální žvásty. Kvičení medií není nikdy důvodné. Prakticky vždy je to účelové lhaní.

        To se mi líbí

       • kočka šklíba napsal:

        Ano nepřekvapuje mě to, Heger je poněkud inteligentnější než většina pravičáků, proto se snaží působit jako „žoviální“. O Jermanové to nevím, ale nepřekvapuje mě to, také na mě kdokoliv z ANA nepůsobí jako věrohodný. Jsou to jen kariéristé, také ANO nemá žádnou vizi, žádné směřování, spojí se s tím, kdo bude mít ve volbách nejvíc, klidně i sTOP, ODS. Jasně s KDU. A ČSSD na to nalítla a ted na to doplatí. Sobotka je prostě nevolitelný.

        To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Ano musel vadit i Sobotkovi a spol., to je jasné.

       To se mi líbí

    • Kamil napsal:

     Všimněte si, že US tam v podstatě potvrdil (nezákonný?) postup, který byl použit v Rathově případu: dle ústavy může být poslanec stíhán teprve až je sněmovnou ke stíhání vydán (!), ale Ratha drželi cca tři týdny, než ho v poutech dovezli do sněmovny s žádostí o jeho vydání! Explicitní porušení ústavy v přímém přenosu; od toho okamžiku jsem nabyl přesvědčení, že ho v podstatě neodsoudí, ale vše nějak zakamuflují, a dostane zhruba asi to, co si odkroutil ve vazbě. Zajímavé je také to, až nenávistné stanovisko M. Zemana, snad má k tomu vážný důvod?! (předesílám, že nejsem žádný fanoušek p. Ratha, ale dodržování zákonů i ústavy bych si přál i předpokládal …)

     To se mi líbí

     • Jos napsal:

      A nejen to. Stále se nestačím divit situaci, kdy jakési soukromé očko přijde do Brna s jakýmsi udáním, načež orgány v Brně obratem ruky pověří vyšetřováním jasně místně nepříslušné zastupitelství v Ústí. Kde má ovšem Bradáčová to pozoruhodné postavení, že jí všechny nadřízené, kontrolní i podřízené orgány slouží pouze jako obslužný servis. Kontrola zákonnosti nikde. Čehož si všiml nyní napadaný soudce. Bradáčová se tím stala neomezeným pánem nad životem a děním do posledního důsledku. V rozporu se zákonem. Prostě to nesedí od samého počátku. A pokračování nevypadá jinak. 700 policistů zapojených do kausy kde jde o pár nedokázaných milionů. To vše, ale i další věci ať mi laskavě nikdo k věření nepředkládá.

      To se mi líbí

      • Kamil napsal:

       A drobnost: sedm melounů v hotovosti mít u sebe je jen přestupek, nikoliv trestný čin. Zbytek si domyslete … (znovu: nezastávám se MUDr. R., ale pozaduji u všech státních orgánů i institucí dodržování zákonů).

       To se mi líbí

 4. kchodl napsal:

  Dobří mimoňové, ti lidovci a liberálové!

  Pokud to chápu správně, tak oni vidí, že jejich politika ničení národních států a zavádění jednotné euhnijní diktatury selhává, narazila na rozhodný odpor voličů ve všech zemích EUhnije. Také multi-kulti a import kozomrdů voličům nevoní.

  Lidovci a liberálové se bojí nástupu „nacionalistických a populistických xenofobních rasistických sexistických …“ stran typu LePenky, Wilderse, Pravých Finů, etc. A všechno, co plánují udělat, jakoby směřovalo k tomu, temto stranám nahnat ještě více voličů.

  Chtějí posílit pravomoce EUhnije a získat totální nadvládu nad zákony národních států, nad jejich ekonomikou a daněmi. Oslabovat národní státy. Prostě to, co dělali doposud, ale mnohem silněji a rychleji, rozhodněji.

  (tak dobře, fakt půjdu volit toho nacionalistu xenofoba rasistu sexistu Pitomia Okamůru, ukecali jste mě, milí euhnijní magoři)

  Přijde mi to, jako když hitlerovci po Stalingradu věděli, že válka je prohraná a konec neodvratný, tak místo aby změnili postoj a třeba se pokusili vyjednat se Stalinem příměří nebo alespoň ustoupili na západ na nějakou hájitelnější obrannou linii, vyhlásili „totální válku“. Jinými slovy, prohloubili to, co selhalo. Co dělají lidovci a liberálové, je úplně to samé v bleděmodrém.

  Aby to bylo ještě jasnější, tak se rozešli se socany, kteří začali trochu couvat, alespoň tedy slovně, protože se děsí blízkých voleb a nehodlají zahučet do pekel tak přímou cestou jako výše zmínění lidovci a liberálové.

  To páchají rituální politickou seppuku nebo co?
  Leda by měli ve sklepě toho hnusného euhnijního baráku skrytou nějakou zázračnou politickou „wunderwaffe“.
  🙂

  Prostě další zábavná scénka, už ne z politického kabaretu, ale přímo z politického blázince.

  Podobným způsobem usilují o sebevraždu – ale doslovnou, nejen politickou – za Atlantikem poražení Hitlarovci. Vůbec jim nedochází, že by měli Trumpovi líbat nohy, protože jim v přímém přenosu zachraňuje život a umožňuje jim se stáhnout z oběhu a chovat se tiše jako skřítci.

  Protože uvedli zemi zu grunt a prezidentské volby byly poslední možnost, jak vše udržet v nenásilné rovině politiky. Jestli lidé zjistí, že volbami nejde parazit odstranit, vezmou do rukou zbraně.

  Pokud budou dosavadní vládci Trumpa sabotovat a ještě k tomu dál šílet v médiích, výsledkem bude stále silnější polarizace společnosti. Až to jednoho dne praskne, lidé z celé země vtrhnou do Fašingtonu, vyhážou establišment okny a pěkně si všichni zastřílí. Už teď to „demokraté“ vystupňovali málem do „studené občanské války“, ale zdá se, že touží po horké a opravdové variantě.

  Hostitel se v takovém případě zbaví parazita jedním vrzem.

  Protože až dojde na násilí, není pochyb o tom, která strana je silnější a mnohem odhodlanější – z 300 milionů civilních zbraní v USA je podstatná část na „venkově“, měštští „liberálové“ přece zbraně odmítají coby zlo. Navíc s trumpetovci potáhne armáda a národní garda.

  Základem USA je ještě pořád bílá většina, která pracuje v reálné ekonomice, nikoliv zbohatlíci a jejich městští poskoci z virtuální ekonomiky. Ani černá či hispánská minorita, ani gay a lesbické spolky.

  Americký parazit se ohání prohranými volbami s převahou třech milionů hlasů, tedy že vyhrál většinově, ačkoliv prohrál. Ale jednak značná část jeho hlasů byla falešná, jednak jeho voliči za něj s kvérem v ruce bojovat nebudou.

  Tedy nejen „lidovci a liberálové“ z EUhnijního parlamentu se chovají jako lumíci v posledním tažení.
  Trapné na tom všem je, že podobně jako Hitler nechal dojít všechno až do hořkého konce, i tihle dnešní idioti jsou nepoučitelní a může to dopadnout také tak – tedy občanskou válkou v USA, v Evropě by to mělo ještě náboženský a rasový podtext, tedy vyhnání kozomrdů a obranu před invazí z Afriky a Středního východu.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Už je v duchu vidím, jak za pár let volají sice rozezleně, ale už třesoucím se hlasem:
   „Kdy přijde Wenck?!“

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    😀 😀 😀

    Směřuje to k tomu téměř neodvratně.

    Například krystalicky intelektuálně nesmělá zuřivá nacistka Anička Jabloňová, té tipuji alespoň 1000 Lau (Laudátů), mi připomněla hitlerovské štěkání na Churchilla coby „ožralého bláznivého syfilitika“, její blábol ve Fašington Postu má takové kvality:

    https://www.washingtonpost.com/opinions/global-opinions/trumps-dark-promise-to-return-to-a-mythical-past/2017/01/20/02558ce0-df3c-11e6-ad42-f3375f271c9c_story.html?utm_term=.f39ef7e9be01

    To se mi líbí

    • Ahele napsal:

     To je ta specialistka na východní Evropu a Rusko manželka bývalého cca půlročního maršálka polského sejmu Szikorského, který byl nucen rezignovat po zveřejnění nahrávek, kde si stěžuje jak Poláci lezou amíkům kamsi?

     To se mi líbí

     • Ahele napsal:

      On to vyjádřil poněkud pregnatněji, ale na to jsem asi přece jen dáma.

      To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      To je ona – a nejen, že je to manželka velkoPoláka Szikorského, který oprášil – mimo jiné – nápady polského fašisty Pilsudského o polském „Mezimoří“, také je to dcera svého otce.

      Což je jakýsi Harvey Applebaum, jinak spolumajitel právnické firmy, která slouží bývalému Opičákovu víceprezidentu Bidenovi, který vystupoval coby protektor Ruiny a velitel zločince, vraha Waltzmana, zvaného Porošenko (děvky, obchod s bílým masem, vraždy na objednávku, vražda vlastního bratra, zpronevěry, bankovní podvody, „privatizace“ – po ukrajinsku, tj. se samopaly – čokoládoven Rozen, …), dědice zločinecké sítě svého otce, toho času „prezidenta“ Ruiny.

      Harvey Applebaum je spolu s nezvedeným Bidenovým synkem (vyhodili ho z US Navy pro drogy, ačkoliv tatíček byl víceprezident, takže to muselo vypadat) v představenstvu ukrajinského ropného a plynového holdingu Burisma, který „koupil“ těžební licence na Ukrajině, jenže Oops! – ty jsou na území Doněcka a Luhanska, kde se obyvatelstvo nenechalo zmasakrovat a vyhnat, ale založili si DNR a LNR.

      Tím pádem Anička přišla, coby budoucí dědička, o několik miliard dolarů, takže se asi trošku zlobí. Na Putina, Trumpa a tak dále.

      To se mi líbí

 5. Rosťa napsal:

  Někdy mám takový divný pocit, že Telička, nebo ten Svoboda, co má titulů, že je ani neunese, v tom Bruseli nehájí moje zájmy. Ale asi slyším trávu růst, jak říká komunista, tč. lidovec Pithart. Není přece možné, že by tam byli ze zištných důvodů. Je to samý karakter.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   To není divný pocit, to je pocit zcela oprávněný. V pondělí má v našem městysi na Kraji jakési diskusní fórum o nakládání s odpady europoslanec Telička. Půjdu se na to mrknout, je to obor, který mě profesně zajímá. Zkusím tu podat zprávu.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Děkuji i mne opravdu velmi zajímá, co má místopředseda Evropského parlamentu společného s odpady v Plzni.
    To je zřejmě nějaká manipulační novinka, se kterou jsem se ještě opravdu nesetkal.

    To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  Uff, sice MT ale zapadá to asi do celkové pomalé změny názorů či zvyklostí. V návrat rozumu ještě nemyslím….

  http://zpravy.tiscali.cz/novela-o-ombudsmanovi-jde-k-ledu-muze-za-to-i-atmosfera-ve-spolecnosti-292151

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Zde opravdu nevím ale jedná se o nějaké ty volby a proto také ČSSD stáhla Dienstbiera nasadila Jana Chvojku a Bohúš dúfá, že urve svých předem plánovaných 15 % a přežije další 4_ři roky.
   Proto zřejmě Chvojka leští image a ostentativně upouští od tvrdohlavého protilidového kurzu Jiříka.
   Jinak celkově je to jednoznačně naprosto plačtivé údolí celé naší slavné ČSSD, že se nepodaří sofort prosadit „Dienstbierem“ vytýčený cíl.
   „Vláda posílí právní možnosti obrany proti diskriminaci a pravomoc veřejného ochránce práv navrhovat rušení protiústavních zákonů.“
   Proto také ČSSD prostřednictvím ministra Chvojky si hraje na znalce realisty a stahuje novelu.Bohužel ta lítost ČSSD nad nemožností diktovat prostřednictvím ombudsmana veřejnosti, jak se má chovat k imigrantům, je naprosto hmatatelná.
   „Ve skutečnosti je to příklad toho, kdy poslanci a poslankyně odmítli schválit opatření se širokým uplatněním, protože by to znamenalo posílit Annu Šabatovou, která se zastala studentky se šátkem a kdoví, na co všechno by podala antidikriminační žalobu, kdyby měla tu možnost.
   Přitom by stačilo jednat věcně a namísto vycházení vstříc voličským náladám, občanům spíše vysvětlit, v čem pro ně může být uvedená norma přínosná.“
   No prostě když potřebuje Bohúš přežít, tak to se potom dějí věci.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.