Černá hodinka aneb Elektřina


Ve zprávách naší/vaší oblbovací jsem zaslechl zajímavou informaci. O českou elektřinu je v Evropě veliký zájem. Zajímavý důvod k tomuto zájmu mají Němci. Nefouká vítr. Zní to sice jako vtip, ale je to holá skutečnost. Nefouká vítr a proto jejich větrné elektrárny, tedy výrobny z obnovitelných zdrojů, nevyrábí. A dokud nezačne ten vítr foukat, tak ani nebudou.

Německo se vydalo ve výrobě elektrické energie zelenou cestou. Budiž jim přáno štěstí. A našim výrobcům také. Hlavně aby zbylo na nás doma.

Nejlepším řešením by bylo uzavřít s naším sousedem smlouvu na maximální výši dodávky a pak ať si třeba třou ebenové tyče liščími ocasy. Tady se totiž v plné nahotě projevila nekoncepčnost zeleného fundamentalismu.

bavor-podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky, Černá hodinka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

25 reakcí na Černá hodinka aneb Elektřina

 1. taras2 napsal:

  Nekoncepčnost /zeleného fundamentalismu/ je elegantní vyjádření. Blbost je však přiléhavější.

  To se mi líbí

 2. Hudec napsal:

  Současný stav trhu s elektřinou by stál za samostatný text, jehož každé druhé slovo by muselo být hovno nebo prdel.
  Já to napsat nemůžu, na to nemám znalosti, jen obecné povědomí.

  To se mi líbí

 3. bob napsal:

  Ten export je (asi) docela fajn. Já se spíš obávám toho importu, až tam bude ten vítr foukat.
  Pokud je mi známo, tak nejsme před přetížením sítě nijak jištěni a zarazit a nepustit to přes hranice nejde (omlouvám se za neodbornost, jsem v této oblasti laik)

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Dálková vedení samozřejmě jištěná jsou. Musí být, bez jištění by to fungovalo podobně, jako kdybyste si doma nahradil jističe hřebíky. 🙂

   Sice se s nastavením energetických ochran dá různě kouzlit, ale pány Ohma, Kirchoffa a Maxwella neokecají ani „zelení“ propagandisté. V energetice lze dosahovat pouze mírného pokroku v mezích fyzikálních zákonů. Jenomže odpojení přetížených dálkových vedení není z hlediska fungování celé sítě zrovna optimální řešení. Bez současného omezení spotřeby se proud jen přerozdělí na ostatní dosud funkční vedení (zat.. Kirchhoff!!) a při troše smůly tím přetížíme i ta. Pak bude na světě takový malý blackoutek, schválně způsobený zlovolnými energetiky pouze za účelem diskreditace zelených fantasmagorií progresivních technologií. Žádoucím stavem je naopak udržení všech vedení v přijatelných provozních mezích – proto se na rozhraních distribučních soustav staví ty strašně drahé transformátory a nejzelenějším zemím také rostou náklady na provozování sítí – což je podle ekopošuků škodlivé, na rozdíl od prospěšného růstu dotací do „obnovitelných zdrojů,“ které ten problém vytvářejí. A samozřejmě za to mohou zlé energetické koncerny, které jen sabotují růžově zelenou budoucnost energeticky samozásobitelských komunit, vybavených výhradně levnými lokálními obnovitelnými zdroji.
   Zajímavý blog na energetické téma píše na I-Děsu ing. Nejedlý
   http://nejedly.blog.idnes.cz/

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:


    Pro skutečné vzdělance, nepostižené tupým negativismem technokratů, žádné fyzikální zákony neplatí – při dobré vůli a vzepětí, týmové práci a entuziasmu za nový lepší svět je dokáží překonat. Jak je mnohonásobně doloženo všemi úspěchy obnovitelné zelené energetiky, píše se o tom prakticky všude.

    Potvrzují to tisíce vědeckých studií, hlavně z kateder sociologie a gender-fucku, a navzdory několika popíračům ze zpátečnických technických a fyzikálních univerzit, demokracie zvítězila.

    Ohmův zákon, Kirhoffovy zákony i Maxwellovy rovnice byly přece již dávno odmítnuty, spolu se zmatenými Einsteinovými pracemi byly prohlášeny za neněmecké, neekologické a zatěžující životní prostředí, popírající udržitelný rozvoj. Kromě toho nejsou politicky korektní a multi-kulti, jedná se rasistickou fyziku, nepravdivě a xenofobně preferující bílou rasu: například pomíjejí práce muslimských učenců, kteří dokázali, že elektřina je jenom jiný druh Alláhova ohně a tudíž jedině Alláh rozhoduje o tocích ve vedení, nikoliv jakýsi tmářský xenofobní rasista Kirhoff.

    Ostatně, brzy vyspělé německé firmy vybudují vodíkové sluneční elektrárny na Sahaře a auta budou jezdit na elektřinu, autobusy a vlaky na vodík.

    Jelikož jak je vidět, zatvrzele se držíte starých a dávno překonaných bludů – odmítáte se zeleně dovzdělat a respektovat novou skutečnost. V takových případech se doporučuje převýchova, případně menší medicínský neurologický zákrok, který chápání zelených myšlenek velmi pomáhá. Dříve se tomu nepěkně říkalo lobotomie, ale tyto negativní významy již byly překonány. Pomáhá také umrtvení čelních mozkových laloků.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     PS. V dalším příspěvku bude pojednáno o výhodách ekologického a udržitelného svícení loučemi, při slavnostních příležitostech svíčkami.

     To se mi líbí

    • oh napsal:

     😀 To je dobrý!! Tohle si zapamatuju a až příště bude nějaký technokratický revizák prskat nad novou instalací a domáhat se změn, tak to určitě použiju. 😀

     To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Před pár dna uvedl ČEZ do provozu první dvě regulační trafa někde u Chomutova právě kvůli těm obávaným náhlým nárůstům výkonu ze severního Německa do Bavorska přes nás, kdy to najednou začne foukat.

   To se mi líbí

 4. Ahele napsal:

  Zajímá mě za kolik to prodáváme!

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   To tam sice také uváděli – jedná se o tzv.spotovou elektřinu, která je dvojnásobně drahá oproti běžně sjednané, ale přesná čísla si nepamatuji, protože jsem u té zprávy padal smíchy ze židle. Takže se naše elektrárny hodně snaží. A Němcům vůbec nevadí, že to je i z Temelína a Dukovan 🙂

   To se mi líbí

   • Ahele napsal:

    Našla jsem toto. Mělo být bez DPH a tzv. distribučních poplatků.
    http://www.kurzy.cz/komodity/cena-elektriny-graf-vyvoje-ceny/
    Podle staršího článku by měl být prodej z jaderek nejvíce ziskový vzhledem k nákladům. Z uhlí zaké z plynu je to fifty fifty. Prodej z OZE je ztrátový, což se týká asi především Němců, kteří mají stále vysoké dotace. Tam na severu víc fouká. Údajně mají druhou nejdražší elektřinu v EU. Imtort z jejich větráků by měl být pro nás výhodný rozdíl platí německý spotřebitel. Z OZE mají pouze asi čtvrtinu zbytek je z uhlí nebo plynu.
    Jak jsem koupila prodávám.

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Odporná propaganda energetických lobistů, známá krycím názvem databáze Eurostatu
     http://apl.czso.cz/pll/eutab/html.h?ptabkod=ten00117
     Čistě pro srandu jesm vytáhl ceny pro koncového spotřebitele (bez daně) za rok 2016
     „obnovitelné“ Německo – domácnost: 0,2969 €/kwh, průmysl: 0,0788 €/kwh
     jaderně neekologická ČR – domácnost: 0,1420 €/kwh, průmysl: 0,0720 €/kwh

     To se mi líbí

 5. NavajaMM napsal:

  OT: Pán domáci, je na ceste poštový holub.

  To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  Mnó, nevím co se s němcema děje. Ono to Tiscali bývá obvykle v předstihu…..

  http://zpravy.tiscali.cz/lide-nam-vycitali-ze-jsme-zradili-narod-prisla-mi-i-sibenice-291953

  Co pa se to děje???

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Děje se asi to, co obvykle. Němec se musí jednou nebo dvakrát za století zbláznit, jinak by nebyl ve své kůži. V tom vašem odkazu ten jedinec tvrdí cosi ve smyslu, že u nás už lidi Němce jako nebezpečí nechápou a že se s nimi o migrantech neshodujeme v jedné jediné věci z asi deseti.
   To asi žije hodně daleko, v nějaké úplně jiné zemi. V souvislosti s připrchlíky vyrašila česká láska k Němců opět do hezky naběhlých pupenů, lze čekat i krásné květy. A což teprve plody, až to všechno uzraje….

   To se mi líbí

 7. cobolik pacholik napsal:

  ja ked slucham o tej energii,uhlie nie,bo sira,skodi jak svina,jadrove el. zachran boze to nebezpecne,jedna z najcistejsich dostupnych technologi,kde staci malo a vykon jak kurva,jasne tiez staci malo a vybuch jak kurva.vodne to nepotiahnu a tie ich veterniky a solarne clanky,to by stacili za doby kamennej,aby sa neklepal neadrtalec v jaskyni.zhrniem tak expertne,tie ich vetrniky a solary,to take jak ked som mal zlamanu sanicu a 7 tyzdnov som zral mlete,pil slim fast,kde v reklame ukazovali,ze vyzerie jednu pixlu(plechovku) a syty jak stado bizonov,ale ja bol hladny jak kurva bez prestania,to na vlas podobne,jak ty zeleny,svieckou vysvietit ely reich a este predat niekde kus svetlych zitrku nejakym debilom…

  To se mi líbí

 8. Rosťa napsal:

  Zelená energie může mít svůj význam mimo rozvodnou síť energetiky. Na baráku solárko pro vlastní užití, popřípadě nějaký kolektor pro ohřev vody. Větrníky pro nějaký větší komplex, taktéž mimo síť. V současném stavu klasické elektrárny stejně musí běžet, aby zálohovaly výkyvy způsobené rozmary počasí. Kdyby nejely, tak nám to tu krásně vypadne ze synchronu a to bychom se doma divili. Totéž, když zafouká víc, než je zdrávo.
  Nicméně, včera byly volby v jedné spřátelené zemi a údajně prohráli ti inteligentnější. V odkazu ji přímo natočili.
  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=179523

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   MNo, myslím, že je to kapánek….. Dámě došlo, že bude muset makat, bude-li se chtít mít jako dosud v demogratůře. Holt jak by se asi chovali naši „příspěvkáři! a aktivisti neziskovek, kdyby se jim odsunul/přisunul a změnil příjem peněz- tedy myslím jen za vykopnanou práci… Myslím, že by tahleta dáma byla jen slabý odvar…. kdyby taky museli začít makat
   Už to vidím – takového Strpn ml. azelení a spol… joj přetrufli by ji.. určitě

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Strpn. ml. by se měl volně pohybovat jen v elektrickém ohradníku, pokud možno daleko od civilizace. Co to může být za partaj, když nejsou schopni vygenerovat ze svého středu někoho normálního? Ale možná tam nikdo normální není a jsou dobří jen pro obveselení obyvatelstva. Jako ta Džamila z jurty, když přežvykuje kůži z yaka.

    To se mi líbí

    • Alena Z napsal:

     No jo, ale toho se nezbavíme nikdy, jako Bendy ml. A jak řekl pan Werich „Kolikrát jsme se už přesvědčili, že kde stranický blb, tam je vždy nebezpečno. A aktivní blbec — ten je horší než cizí, případně i třídní nepřítel…“ 🙂

     To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.