My si dáme zahrát…


Tak tímhle heslem se momentálně řídí Sobotkovi ministři.  Peněz nemajíce, rozhazují státní. A nejen vláda. Například krajští zastupitelé v Hradci dostali luxusní notebooky v ceně 30 tisíc za kus. Přitom jej mohou používat pouze jako tašku na zastupitelské dokumenty. A odůvodnění? Musí to být mašinky odolné, protože zastupitelé je budou přenášet až(?) sedmkrát do roka. To bych rád věděl kam, protože já svůj noťásek tahám mnohem častěji a pořídil jsem jej jako repas za nějakých 6 tisíc. A už jej takto tahám několik let bez viditelné újmy. (zastaralost neřeším, protože jak známo, starý by byl i nový hned den po zakoupení). Nevím, kolik má kraj těch zastupitelů, ale pokud by jich bylo padesát, tak to máme bratru 1,5 milionu, tedy alespoň 750tisíc zbytečných.

Soudružka ministryně socialistických věcí vymyslela zákon o sociálním bydlení. A k zákonu hned Úřad. V rozhovoru s financministrem bylo cítit, jak svoji vládní kolegyni považuje za to, co opravdu je. Protože nač úřad, který bude rozhodovat komu starosta na moravsko-slovenském pomezí přidělí takový byt?

Že máme štědrý systém sociálních dávek ví každý. A tak malá vzpomínka na dobu, kdy jsme my měli čerstvě narozená děťátka a ženy dostávaly mateřský příspěvek. Dostávaly ho po celou dobu, co se staraly o dítě, nejdéle však dva, později tři roky. A dostávaly všechny stejně. Patrně proto, že všechny děti pily stejné mléko a kakaly do stejných plen. A v okamžiku, kdy žena šla do zaměstnání, příspěvek skončil. A bylo jedno, zda to bylo po půl roce nebo až po třech. Prostě konec. Tedy žádná možnost vyplacení pevné cílové částky. A děti i matky spolu s otci to prostě zvládly.

Parlament nám uzákonil právo úřadů kontrolovat topeniště. Ale jak to budou praktikovat u „nemajetných“ cikánů, kteří topí vším, co jim pod ruce přijde? Dostanou pokutu, kterou také úřad vymůže? Obávám se, že ne. Že přijde sociální úředník a zajistí jim „státní“ uhlí.

Prostě  my si dáme zahrát, …on to někdo zaplatí.

bavor-podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

34 reakcí na My si dáme zahrát…

 1. bob napsal:

  Úřady pro úřady nemám rád.
  Uznávám, že se promrhá zbytečně hodně peněz.
  Zároveň nemám rád v zimě ten smrad z toho co kde kdo spaluje.
  Nevidím jiné řešení, než si na dotyčné došlápnout anebo jim radši přidat na to uhlí.
  Když máme na Pandury 1 ks za víc, než 100 Mega (no nekupte to).

  To se mi líbí

  • bob napsal:

   A ještě dodám.
   Slyšel jsem (Radiožurnál), že bývalý policejní náměstek Laube bere rentu 50 tis. (Odešel ze zdravotních důvodů, naštěstí se uzdravil, aby dělal poradce Chovancovi a nyní šéfa inspekce České pošty….)
   Takže, když je na toto, tak se ani moc nezlobím za vstřícnější politiku mladým rodinám.
   Ne, že bych Laubemu záviděl, ale těm mladým rodinám to přeji víc.

   To se mi líbí

 2. kočka šklíba napsal:

  Ne že bych s vámi nesouhlasila, stačil by noťas za tak 10 k, ale že by byl luxusní na druhou stranu, to opravdu není 😉 . A jinak souhlasím s bobem, oni někteří lidé opravdu topí čímkoliv.

  To se mi líbí

 3. lacogroessling napsal:

  Jó noťasy za 30K. Vždy když vidím, jak Babiš, který se chlubí tím, že nepoužívá PC a vše řídí pomocí sms, táhne na zasedání vlády plný pilotní kufr písemností, říkám si tak tohle jsou ti co nás povedou do doby Industrie 4.0?
  Sázím 100:1, že na těch noťasech maximálně budou evidovat poštu, občas si pustí Word, Excel a ve výjimečných případech prezentaci v PowerPointu o nějakých misskách.
  Starosti obyčejných lidí? Nezájem.
  Před několika dny, kdy byly ty -15 teploty jsem jel naší sockou z nádraží do kanclu. Trolejbus hezky vytopený, v rohu seděl jasný bezdomovec. Náhle vstoupila komisní paní, co kontroluje jízdenky a hned najisto k panu Bezdomovci řka: „Pane Homolko, na příští stanici si vystoupíte.“ Věděla přesně jak se jmenuje a že nemá nejen lístek, ale ani na pokutu. Nejdřív mne napadlo, že rychle cvaknu nějaký lístek co mám po kapsách a dám mu jej, jenže to jsou všechno důchodcovské, takový by komisní paní neuznala.
  A tak pan Homolka vystoupil do ranního mrazu -15 stupňů, když před tím asi prožil krutou noc. Kupodivu v ranních trolejbusech nejezdí žádní cikáni a že jich tu je. Spinkají doma v teple, pořízeného za sociální dávky. Ale jen co se venku oteplí, už metelí do Brné, zadarmo se vykoupat.
  To je doba, že?

  To se mi líbí

 4. Hudec napsal:

  Bezdomovec v zimě má oproti tomu letnímu nespornou výhodu – tolik nesmrdí. Významný atribut právě ve veřejné dopravě.
  Ano, ulice jsou i v našem statutárním městysi ráno, když chodí lidé do práce, Cikánů prosty. V mrazech většinou i přes den. Jsou jako motýlci – vyrojí se až na jaře, spolu s narcisy, a obsadí lavičky v sadech. Samozřejmě až během dopoledne, cestou na sociálku v Martinské.
  I přes někdy vzrušený tón jejich nesrozumitelných debat z nich sálá pohoda a spokojenost. Možná vize i naší budoucnosti……
  Nic nedělat, nic nechtít, nic nemít – jen přežívat. Vz. EU 2040 ?

  To se mi líbí

 5. Rosťa napsal:

  V jednom filmu Vlasta Burian říká: „A mně se chce něco říct !!! A já to řeknu !!!“. Anebo raději ne, neřeknu, protože kdybych řekl, že naši tmavší spoluobčané spojili příjemné s užitečným, tedy jen pro sebe, tak bych mohl mít polízanici. Určitě by se mě vyšetřující zeptal, jak to myslím, a já bych mu musel po pravdě říct, že vyrábět děti je příjemná činnost a ta, jak známo v našem systému přináší užitek ve formě dávek. Čím víc dětí, tím větší dávky, různé úlevy a blahobyt na úkor brblající zaměstnané většiny. Takže raději nic neřeknu a budu držet zobák.
  Na rozdíl od některých místních diskutérů považuji volný vstup kdejakého úřady do příbytku za prasečinu, kterou si nelajzli ani komouši. I ti potřebovali soudní povolení. U těch co čoudí světu pod nos, by bylo prvně potřeba zjistit, zda to dělá záměrně, protože nenávidí svět, nebo mu před umrznutím nic jiného nezbývá. Ve státě, kde důchod ( leckdy i nízká mzda ) nepokryje náklady na obyčejné bydlení je prostě něco špatně. V systému je chyba, honit chudáky může jen debil.

  To se mi líbí

  • bob napsal:

   Použiji to otřepané, že svoboda jednoho končí, tam, kde začíná svoboda druhého…..
   Já teda čichat smrad nehodlám.
   Přece už dnes, resp. dávno chodí do bytů na kontrolu sociálka (často na udání) a nikdo proti tomu neprotestuje.
   S těmi bezdomovci atd…Někdy je to jejich volba, někdy nikoliv. Sociologickou studií obtěžovat nebudu,
   Ale jsou, jak s oblibou říkám „naši“. Je to jako s dětmi. Měli bychom se o ně postarat…
   (a ne je nechat pochcípat). Preferuji toto řešení před památníkem v Letech a samozřejmě před staráním se o „cizí“

   To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    „Cítím se rozerván…“
    Na jednu stranu bych vám s těmi bezdomovci rád dal zapravdu, na stranu druhou opravdu silně nesnáším trend „dokopeme tě ke štěstí“.
    Dát šanci k vymanění se z toho stavu? Ano.
    Bezbřehá péče a smrad v tramvaji? Ani náhodou!

    To se mi líbí

    • brtníkvbrlohu napsal:

     Mezi tím dokopáním a nedokopáváním musí být rovnováha ale bez něho to nejde – navíc jsme dokopávání stále i když si myslíme že nikoliv. Kdysi jsem četl jako motto jedné diplomové práce věnované výchově větu připisovanou Exuperimu: Lidstvo dosáhlo toho čeho dosáhlo ne proto že mohlo, ale proto že muselo. Mělo to být v Citadele, ale verifikovat se mi to nepodařilo. Přesto s tím plně souhlasím – když rezignujeme na to okopávání, tak nás sežerou deprivanti. Fráze dokopávání ke štěstí je vymyšlená (nebo lépe – je jim implantovaná) sluníčkáři by to dokopávání dehonestovali. Musí být vymezené hřiště – jasně vymezené a každý kdo přeleze mantinely tam musí být kopnut zpět. A umístění mantinelů – to je věc diskuse ale férově vedené bez manipulace. Absolutní svoboda neexistuje, pokud by se někdo k ní chtěl přiblížit bude dekorován Darwinovou cenou.
     A ti bezdáči? 90% jich splňuje podmínky na zaopatření v ústavě pro choromyslné.

     To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Já ten smrad také nechci čichat. Pouze poukazuji na to, že někteří lidé nemají možnost volby, pokud tedy jednou z možností není umrznutí. Topí tím, co je k dispozici a na co má.

    A pokud někdy musím přejít přes „rolu“ ( Brno hl. nádraží ) a vidím ty zoufalé trosky bez budoucnosti, tak mě jímá bezmoc, že s tím neumím a nemohu nic udělat. I o ty zatoulané psy se umíme postarat, na ně útulky máme. Sám mám z útulku už druhého. Jednou ta kravka Gajdůšková od sobotkovců se nechala slyšet, že tu nejsou pro bezdomovce, takže je otázka, kdo se za ně postaví, aby je vrátil do života a aby přestali smrdět? Domnívám se, že nesmrdí proto, že by chtěli. Alespoň většina z nich. Problém je v tom, že na „bezďákovi“ si politik u Makrely frčku nevyslouží.

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Ty psy ovšem musíte v útulku zavřít. Bezdomovce nesmíte. Pak si někdo přijde vybrat. Psa. Bezdomovce asi těžko. Pak by se nám v útulcích začali trochu hromadit. Bezdomovci. Asi by to musel vyřešit nějaký nový Jára Cimrman, jako ten původní s horníky.

     To se mi líbí

     • strejda napsal:

      Hudče, tomu se říká neutrální postoj zcela bez emocí. A literárně skvěle podaný. Žádný automat by to tak nezvládl. Takové texty samy o sobě pohladí po duši. Samy o sobě.

      A tak asi oba dumáme co s tím. Ale ať vymyslíme cokoli, chytne se toho nějaká prospěšná organizace, udělá si z toho job a my to zaplatíme. Společnost dnešního typu nedokáže bezdomovce vyřešit.
      Vzpomínám na své mládí, to existovaly veřejné městské lázně, tam by mohli bezdomovce na náklady obce umýt. Ovšem pokrok přinesl do každého bytu teplou vodu a sprchu a veřejné lázně podlehly trhu.

      To se mi líbí

      • Hudec napsal:

       Pohladil jste moji ješitnost. Bezdomovci jsou jistě tématem lidsky významným, ale lidé na ně serou.
       Což je parafráze pro pamětníky, vy jistě víte na co.

       To se mi líbí

      • brtníkvbrlohu napsal:

       V minulosti to řešily instituce domovské obce – která se měla postarat, potažmo chudobinec spolu se Zemským ústavem pro choromyslné, později se tyhle instituce mírně pozměnily na psychiatrickou léčebnu a domov důchodců, navíc systém soustavným kopáním minimalizoval počet totálně depravovaných jedinců takže jich byl zlomek současného stavu.

       To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Ministři zahraničí Německa, Francie a Itálie stále ještě požadují prosadit zavedení evropských standardů pro péči o běžence.
   Pokud ovšem začneme sjednocovat :
   Stejné mzdy, stejné důchody, stejné sociální dávky, stejně kvalitní potraviny, stejně kvalitní prací prášky, atd. atd., tak okamžitě vyjde na povrch existence dvojrychlostní EU.
   Protože :
   Německo a Francie zalobovaly proti levnějším zaměstnancům z nových členských států a jejich snaha byla úspěšná v Bruselu.
   Evropská komise nařídila minimální mzdu pro zaměstnance, kteří jsou pracovně vysíláni do jiných zemí. No a čeští zaměstnanci vyslaní do Německa na služební cestu berou alespoň německou minimální mzdu, tedy 238 Kč na hodinu.
   Tak to je opravdu ale opravdu velkej průšvih.
   Proto prosím neodsuzujme naše bezdomovce, protože se nikdy nebudou mít tak dobře jako naši cizinci.
   Vyplývá to z toho, že se evropská komise za naše bezdomovce nikdy nyní ani v budoucnu nepostaví, kdežto naši cizinci již podporu z EU čerpají nyní.

   To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Co bych za to dal, aby našli společnou řeč a byl zase na planetě chvíli klid.

     To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Zkontroloval jsem to. Mám stejné brýle.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      🙂
      Já taky.

      Mě je před mnoha lety darovala přítelkyně, když jsem si kdysi v Kalifornii koupil – při náhodné návštěvě autobazaru, prostě z momentálního popudu – Chevrolet Impala convertible, protože se mi to zdálo jako vhodná kára na letní výlety – ostatně ten film „Strach a hnus v Las Vegas“ natočili až pár let potom: tam mají přesně stejné auto, jen v jiné barvě. Móda těhle starých plechovek začala až po tom filmu, do té doby to moc nikdo nechtěl. Žralo to skoro jako tank a bylo to velmi poruchové (pak jsem tu káru věnoval známému a místo toho splašil Chrysler LeBaron, také kabriolet – to bylo konvenčnější).

      Shodou okolností skoro stejné brýle – pak nosil v tom filmu Johny Depp, jen si už nepamatuji, jestli byly oranžové (jako z 60. let) nebo zrcadlové (jako ze 70. let).
      (brýle ještě mám, ale dala mi k tomu také krásné kožené sako z „hadí kůže“, jako nosil Cage ve „Zběsilost v srdci“, a to zůstalo ve ztraceném kufru kdesi ve chřtánu aerolinek).

      Film je z roku 1998, a docela pěkně ukazuje, jaká tehdy ještě vládla svoboda a pohoda, že mohli natočit takovou ptákovinu jako oslavu začátku 70. let. Pochybuji, že by to dnes prošlo.

      Když si vzpomenu na některé tehdejší „obchodní cesty“, tak co se týče alkoholu a totálního zmatení účelu pouti, někdy to vlivem hostitelů a okolností dopadlo dost podobně, jako je ukázáno v tom filmu. Tedy až na to, že nikdo nebral drogy ani se nepokoušel o holky pod zákonem, protože 18+ s(v)lečen bylo skutečně přehršel (peníze, nejlepší afrodisiakum).

      Ale minimálně vypálenou hotelovou postel s finálním kráterem, jako je v tom filmu, to se nám také stalo.

      Fakt to byly divoké a velmi svobodné doby – dnešního „zakazovače“ kulturního marxistu by každý považoval za blázna, ačkoliv na amerických univerzitách už začali bláznit s politickou korektností a genderismem, začali omezovat kouření a blbnout – jenže dnešní stav je v porovnání s tehdejší dobou úplný koncentrák.

      To mi připomíná, jak mi americký kolega říkal, že se bojí doma dětem vykládat své zážitky ze svých „hovězích let“ (do 30 let), protože pokud by ho jen z procenta jeho mládežníci a mládežnice napodobili, bylo by z toho asi doživotí nebo by je zastřelili přímo na ulici místní „ochránci zákona“.

      To se mi líbí

      • Hudec napsal:

       Brýle, to musel být krásný dárek, já je nikdy nedostal. Tenhle typ (nikoliv model) nosím od sedmnácti let, neb jsem takové viděl na nose svého oblíbeného literárního hrdiny kapitána Yosariana (to jsem netušil, že to také dotáhnu na „leteckého“ kapitána 🙂 ) ve filmu. Ale vždycky jsem si je musel koupit sám a to není ono. Všem třem vnukům jsem je pořídil k patnáctinám – byli rádi, ale oni už to berou jinak.

       Leč nehezčí dárek jsem kdysi dostal od jedné, a byl to mimořádně krásný a kvalitní pásek. Mám ho pořád, ale už ho nedopnu ani na poslední dírku….
       A jednou mi moje Labuť dala dárek (už nevím proč), byl zabalený a byl s komentářem „tohle budeš používat každý den“. Byla to převelice krásná vývrtka zvláštní konstrukce s jakousi překlápěcí maticí, celé v matné oceli. Za pár let jsem té matici úplně ošoupal závit….

       Já začal „bláznit“ trochu se zpožděním, od roku 86, když jsem se stal zcela svobodným vdovcem, a pak samozřejmě po převratu. Ale už dávno před koncem 90.let mě to pustilo. Tak jsem k mladým celkem tolerantní, spíš mám o ně strach. Jenže v 80.letech se člověk přece jen musel držet trochu při zdi, dokonce i na Slušovicku. A 90.léta měla tu výhodu, že byla v porovnání se současností relativně bezpečná. Tak jsme létali v Jemenu a v JARu projížděli černošské bantustany a (blbci) jeli do Chorvatska k moři v roce 1993. A tak.
       Teď je vlastně lepší sedět na prdeli a nalít si sklenku něčeho z apelace margaux, nebo třeba malbec VIŇALTA z Argentiny, který doporučuje Slim.

       P.S.: Jestli bych si ještě vůbec někdy přál dostat nějaký dárek (vlastně všechno už mám), tak třeba pěkné podpažní pouzdro 🙂 .

       To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Super, to mě vážně pobavilo.

     To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  Já jen k těm noťasům a…
  Četla jsem někde, že Babiš na jednání tahá mraky papírů, extra kufr.místo noťasu, Putin prý taky nee mobil a PC… tak nevím, jsou zaostalí nebo znalí možnosti technických. Já se jim ale vůbec nedivím. Jo a k selfíčkům – tak jedna zajímavost

  http://mobil.idnes.cz/selfie-poza-v-otisky-prstu-ddd-/mob_tech.aspx?c=A170112_141504_mob_tech_oma

  no a při potížích – taky kdo ví na koho v servisech narazíte

  http://finance.idnes.cz/reklamace-smazany-pocitac-cena-zvlastni-obliby-frj-/viteze.aspx?c=A170115_144736_viteze_frp

  hmm technika… 🙂

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   To je bohužel téměř standardní postup servisních debilů a dalších cvičených opic – všechno, co dostanou do pracek, úplně nejdřív hodí do továrního nastavení – co kdyby se tím „odstranila“ reklamovaná závada, že? Pro opravu nabíječky ten servisní pablb vůbec nepotřeboval přístup do počítače a ani vše nastavovat do základního nastavení, což znamená, že to buďto byl blbec a jel přesně podle manuálu pro idioty, nebo to udělal schválně. To mu bohužel nikdo nedokáže.
   Proto před předáním počítadla (nebo smartfounu) servisu – zálohovat, zálohovat a zálohovat. A pokud to jen trochu jde, nedávat jim do pracek nic, na čem jsou vaše data.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Souhlas standardně do opravy bez HDD jinak průšvih.
    Protože pokud ta data nesmažeme nějakým tím HDShredderem tak bankovní účty uložená hesla atd. atd. jsme dali technikovi k dispozici a to ještě zdarma.

    To se mi líbí

   • brtníkvbrlohu napsal:

    Zálohování je snad samozřejmost – na externí HD – průběžně. Nejlépe 2x 🙂

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     No možná, ale docela zapomínáte, že většina !hrdých “ majitelů laptopů, placáků a dalších “ …ů… houby ví jak na to. Ono taky to ovládání některých – je na to oné. Já jsem prozatím nepřišla na to jak a co stáhnout do té mezipotvory/PC a placák/ i když by to bylo pohodlnější než zapínat bednu, aby z toho byl minipočítač. Návod je naprd, jako fšecky návody/ nic se z něj nevyčte a poradu hledat.. chi. Takže „odpočívá“ pořád v šufleti. Takže tak

     To se mi líbí

  • Antimon napsal:

   I když je to od servisu sprosťárna, pán si za to může sám. Mám-li na počítači (jedno jakém) kritická data a musím ten počítač dát z ruky, tak je zálohuji. Ono úplně stačí když mu během transportu upadne na zem, ukradne mu ho nějaký chmaták atd. atd. To může psát do novin, na ČOIku a kdo ví kam ještě. Ta data mu NIKDO NEVRÁTÍ. Pokorně přiznávám, ano jsem ajťák.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    hmm, tak ajťák . tak prosba – Net mám na pevnou linku – modem sice starej ale už tehdy měl WIFI. Bedna, placaté telefony, dokonce i ten zavrženej mezi tím – všechny v pohodě a bez problémů se na ni adaptovali a berou. Akorát nový HP laptop – ale s voknama 10 – ne a ne. Tisíc rad, poradců a nejde připojit. Co v tom může být???? Už jsme kontrolovali i AVG nic. Přikurtování na pevnou jsme taky nee…. je to k vzteku…HPčka přece bývávala kvalitní.

    To se mi líbí

   • oh napsal:

    Tak o zálohování se nebudu přít, nezálohovaná data jako byste neměl. Jenomže ne vždycky to jde – když pc vůbec nenastartuje, laik už nic nezazálohuje, i kdyby snad chtěl. Ale mám zkušenost s reklamací PC v jednom nejmenovaném českém e-shopu, který počítadla i sám sestavuje a servisuje – servisní protokol byl od nich a ne z nějakého xy-debilservisu. Přejímací technik se zeptal, zda potřebuju zálohovat data – nepotřeboval jsem – prý by to (za peníze, nespadá do záruční opravy) udělali. Cca po týdnu telefon – přímo servisák, žádný styk s veřejností (odešel RAM modul tak „vtipně,“ že naboural i instalaci systému a ten odmítal nastartovat) – s dotazem zda chci systém přeinstalovat. Nechtěl jsem, takže jen vyměnili vadnou paměť a vrátili po hw stránce funkční pc se všemi daty, která na disku byla. SW opravu už jsem si udělal sám. Umím to, navíc, od setkání se světoznámou slovenskou sw perlou One Half kdysi v minulém století, taky pilně zálohuju. 🙂
    Jenže v popisovaném případě ta opice měla spustit diagnostiku z vlastního média a necpat se do zákazníkova systému, a pokud by všechno fungovalo, není k továrnímu nastavení a mazání dat žádný důvod, snad kromě toho, že to jeden dement napsal do standardního postupu pro jiného dementa. Pokorně se přiznávám, nejsem profesionální ajťák.

    To se mi líbí

 7. jaa napsal:

  JO, když zahrát – tož zahrát 🙂

  sice nevím zda se to smí, ale…..

  To se mi líbí

 8. Děda Olin napsal:

  Bezdomovci – produkt základních lidských práv a svobod.
  – nelze je vystěhovat
  – nelze je donutit k práci
  – nelze je donutit se mýt, koupat, stříhat, holit, převlékat
  – i kdyby pro ně byly ubytovny, nelze je přinutit v nich bydlet
  – pokuty za přestupky jsou nevymahatelné

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.