Agitka


Ovlivněn nedávnou zkušeností vytknu nejdřív „před závorku“ dvě informace, než se opravdu rozpovídám:

 1. Ačkoliv se neřadím k intelektuálům, pyšnícími se postojem „televizi nikdy“, přesto nejsem příliš častý televizní divák. Níže zmíněné dílko jsem spatřil jen čirou náhodou, neb jsem před ním sledoval v sobotu večer na NOVA CINEMA film „Královna Alžběta: Zlatý věk“. A nechtělo se mi ještě spát, tak jsem mrkl do programu a seznal, že na veřejnoprávním programu ČT 2 hned časově navazuje první a druhý díl nového seriálu, jehož avízo jsem spatřil a přečetl před pár dny v médiích. Nešlo tedy o jeho plánované sledování s myšlenkou na nějaké jeho posouzení.
 2. Nejsem literární, filmový ani televizní kritik, můj vztah k jakékoliv kultuře je čistě amatérský. Amatérské jsou tudíž i moje názory na ně a jejich posuzování. Vyhražuji si právo na omyl, což ale neznamená, že o tom co napíšu snad nejsem do velké míry přesvědčen.

To dílko se jmenuje „Okupace“ a má mít deset pokračování. ČT ho nakoupila poměrně rychle neb spatřilo světlo světa v roce 2015. Oč poběží si můžete přečíst třeba tady:
http://www.csfd.cz/film/32271-okupace/prehled/

První díl jsem chápal jako uvedení do děje a seznámení diváka s prostředím a hlavními postavami. Stalo se. Jako laik soudím, že filmařsky profesně bylo zpracováno s přehledem. Děj vyprávět je zbytečné, je třeba vidět, což si zájemci jistě dokážou najít.
I když chápu, že se jedná o filmovou fikci, jako šťourala mě tam zaujalo několik podstatných…. Jak to napsat? Protože drobnosti to nejsou. Posuďte sami:

 • V příběhu se Norsko rozhodlo pro ukončení těžby fosilních paliv a hodlá přes odpor EU přejít na „zelenou energii“ na základě využití thoria, tedy v podstatě na jadernou energii. Co je thorium jsem našel tady:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Thorium

Norským „zeleným“, kteří vyhráli volby, jde o záchranu světa před klimatickými změnami. Jsou ochotni za svojí vizí jít, neb věří v její budoucnost. Případné problémy jejich okolí je nezajímají. Protože vyhráli volby, je zřejmé, že mají širokou podporu vlastenecké veřejnosti. Rozpor zelení versus jádro se tu neřeší.
To mi přijde od norských tvůrců naprosto pokrytecké, protože právě Norsko přece zcela a naprosto mimořádně na těžbě ropy a plynu zbohatlo, prakticky na úroveň některých arabských emirátů, a klimatické změny je ani nějak moc nezajímaly. Autoři fiktivního díla tedy staví na fikci, která oproti skutečnosti je (a v dohledné budoucnosti skoro nepochybně bude) přesně opačná. Chápu a respektuji právo autorů na tvůrčí licenci, ale 180 stupňů otočky se mi zdá přece jen moc.

To je jako kdyby nějaký český tvůrce natočil seriál o tom, jak se ČR začala starat o muslimské připrchlíky i přes odpor EU. Prostě ne fikce, ale blbost – tedy pokud by to nebyla satira ve stylu České sody, to bych bral. Ale tenhle norský seriál satirou není, alespoň první dva díly o tom nenasvědčují.

Problém by to nebyl, kdyby se děj norského dílka odehrával v nějaké fiktivní zemi, nikoliv zcela konkrétně v Norsku. Předpokládám (nikdy jsem tam nebyl), že ostatní norské reálie tam celkem sedí.

Jak je to s norskou těžbou v moři jsem našel třeba tady:
http://www.petrol.cz/aktuality/archiv/2015/24/historie-a-soucasnost-norskeho-ropneho-snu-6137.aspx

Takže první výhrada – naprosté pokrytectví už v podstatě díla.

 • V prvních dvou dílech, které jsem viděl, je pouhý náznak něčeho, co bych nazval s trochou nadsázky „absolutním dobrem“. Každou z postav lze z pohledu diváka obdařit nějakou sympatií ale i antipatií, všechny mají, třeba jen naznačené, i nějaké zápory.

Jedině partnerka jednoho z hrdinů (možná hlavního, to se teprve ukáže) je vylíčena jen barvami zářivě pozitivními. Je začínající soudkyní a je ne snad přímo černoška, ale buď hodně mulatka, nebo dost Arabka. A pěkná a sympatická. A s barevnou (asi) dcerkou, o níž zatím nevíme nic, než že prostě je. Neumím posoudit, nakolik je pro Norsko taková postava reálná a především nakolik je pro současné Norsko typická. Vzhledem k tomu, že děj se odehrává v nedaleké budoucnosti, třeba tvůrci seriálu takové Norsko před sebou teprve vidí. Nevím.

Možná jsem v současné době na podobné motivy přecitlivělý (díky Asfalte 🙂 ), ale výše uvedené mi přijde vskutku prvoplánovité a do slova a do písmene černobílé. V negativu.

 • Na předcházející bod navazuje organicky další, důležitější a viditelnější a nezpochybnitelný.

V prvních dvou dílech expanduje „absolutní zlo“. To jsou Rusové, kteří začínají Norsko okupovat a chovají se nejen jako zloduši (podle toho výběr herců, samozřejmě brutálních typů zcela nesympatických), ale také jako zpanštělá hovada. Rusové a hlavně Rusko tu z neznámých důvodů působí v barvách EU jako její nástroj, jako zbraň fosilní nadvlády.

Záhadou mi zůstává, jak lze i na úrovni scifi zdůvodnit nějaký zájem Ruska, aby Norsko i nadále pokračovalo v těžbě fosilních paliv, když by se její likvidací pohodlně zbavilo jednoho z konkurentů. Dílo, zasazené do téměř současné budoucnosti by asi mělo respektovat některá fakta.

Možná jsem v současné době na podobné motivy přecitlivělý, ale toto mi přijde vskutku prvoplánovité a do slova a písmene černobílé. Rusko je prostě čert a jen ten belzebub Putin mi tam chybí.

Oponenti těchto mých zjištění/názorů budou jistě tvrdit, že seriál jako celek je především o něčem jiném, než já píšu. Že trpím paranoiou. Leč s ohledem na známý termín „soft power“ jsem přesvědčen, že výběr prostředků při tvorbě tohoto díla, určeného k masové spotřebě, svědčí nejen o umělecké a zábavní, případně finanční motivaci, ale že zde hrají roli i politické cíle, cíle propagační, cíle manipulační s intenzitou větší než podprahovou. Aby to divák pochopil hned a rychle.

Při vší úctě k profesionální schopnosti tvůrců „Okupace“ mi to prostě vychází jako propagační agitka.hudec

Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

46 reakcí na Agitka

 1. kchodl napsal:

  Tak je mi jasné, že po nádherné blondýnce Cate Blanchett v „Královně Alžbětě“ člověk v oblbovadle snese všelicos, dokonce i příšernou nacisticky protiruskou ekologistickou multi-kulti sračku z tak neskonale primitivní a zaostalé země, jako je Norsko.

  A navíc tak šíleně bláznivou, že divák oprávněně pochybuje o zdravém rozumu autorů – ti lidé musí být úplně vygumovaní! Neobstojí ani námitka, že se jedná o válečnou protiruskou propagandu, protože tak špatného propagandistu by každý soudný Opičák okamžitě poslal do svého oblíbeného prázdninového tábora na Kubě jménem Guantanamo, waterboarding 3x denně inclusive.

  Norové před pár generacemi ještě byli z valné většiny negramotní, v rodinách byl běžnou věcí incest, alkoholismus bujel tak, že bez prohibice by asi vymřeli a ve finále se jim moc zalíbil nacismus, takže třeba akce Lebensborn se tam setkala s ohromujícím úspěchem. Ještě v 50. a 60. letech stát odebíral hodně Norům děti z prostého důvodu přežití a zvěrských zvyků rodičů, což vyhřezlo do dnešní doby ve formě státem organizovaného zločinu proti lidskosti zvaného Barnevernet. To je vážně kultura s velkým K.

  Když to tam člověk vidí – pracovně, na vlastní oči – přijde mu, že koule tam mají jenom mužatky. Kde je můj dětský hrdina Thor Heyerdahl nebo váleční hrdinové, kteří vyhodili do povětří Norsk Hydro, výrobu těžké vody? Co Roald Amundsen? Takoví v Norsku už nejsou – nebo jsou, ale přežívají v ilegalitě. Přišlo mi, že bílí muži jsou v Norsku na indexu. Vskutku sluníčková krajina, úplné půlnoční království – a to i za polárního dne. Všechno normální je tam zakázané nebo odsuzované, zatímco hnusné a perverzní je protěžováno a oslavováno. Zdravý rozum spáchal sebevraždu.

  Norové začali kromě lovu tresek, velryb a nákladní mořeplavby také těžit ropu a plyn, což jim mohutně stouplo do hlav, takže se dnes považují za kulturní Západ – a přitom nemají pomalu ani vlastní jazyk, mluví se tam podivnou hatmatilkou, což je původní primitivní norština obohacená o švédštinu a roztodivné pokusy národních buditelů. Jak kde. Nemají pomalu ani kodifikovaný pravopis, oficiální dopisy se ještě dost nedávno psaly švédsky, dnes anglicky. To jen na doplnění kontextu.

  Nechápu, proč se za nacistů natočená dílka jako je třeba „Žid Süss“ označují za zavrženíhodná (ona jsou zavrženíhodná a odporná, cožpak o to), zatímco naprosto to samé, jen místo Židů jsou Rusáci, je docela veřejně pouštěno v žumpoidním přístroji. ČT tuhle příšernost koupí, ani nemrkne.

  A žádného yntelechtuána to nepohoršuje, jen normálním lidem se z toho dělá na zvracení, případně to alespoň považují za vypatlanou zhovadilost. Kolikrát jsem slyšel rozumovat různé dobroděje, jak si vždy na místě někoho utlačovaného mají lidé představit Žida a poměřit daný text zkušeností holokaustu. Ovšem pro Rusáky a další východní podlidi to zcela zřejmě neplatí, tam se „poměřování“ nekoná.

  „Viděl“ jsem z tohoto veledíla pár dílů převážně pomocí rychloposuvu, ale stačilo mi to. Je nakonec dobře, že to ČT dává, protože si každý může udělat obrázek, čeho všeho je „kulturní Západ“ dnes schopen.

  To se mi líbí

  • Děda Olin napsal:

   Být šťastný a spokojený, to nezáleží (jak se nám někteří snaží vsugerovat) jen na výši životní úrovně. Protože nejen chlebem živ je člověk. Slyšíme to často – na co si pořád, vy nespokojenci, stěžujete? Vždyť se máme nejlépe za posledních tisíc let! Ani já jsem se tak dobře nikdy v životě neměl, jako se mám nyní. A přesto jsem nikdy v životě nebyl tak „nešťastný“ jako dnes! Proč je pro mě dnešní politika demokracie, práv a svobod větší hnus, než politika před převratem?
   Je to jako s vnímáním počasí. Přestože je venku vcelku příjemných plus deset stupňů, můžeme to pocitově vnímat jako nevlídných nula stupňů.
   Nevím jestli jsem byl pochopen, ale jsou věci, které cítím, ale nejsem schopen vysvětlit.
   Ne každý najde vždy ta správná slova. Pan Hudec i pan Kchodl je našli.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Řekls „A“ správně, takových je mnoho.
    Vím že umíš i „B“, takových je málo.
    A proto budeme oba „nešťastnými“, v dostatku až přebytku, až do smrti.

    To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  hudacku neznizuj sa tu,ze nie si filmovy kritik,ci clen academy awards,nerob zo seba nieco o com som bezpecne presvedceny,ze to vies,ze nie si nejaky hatlatitla,stacilo napisat kratko po mojom a nie tak noblesne si to povzniesol kulturnym jazykom,dobrou cestinou a vsetkym tym co patri k slusnemu a distingovanemu vyjadrovaniu,ze je to kokotina o rozmere mliecnej drahy a vec vybavena,dobre,ze aj take ukazuju kokotiny,bo ked rusia vpali do norvegie na ostro a nie v nejakom docista jebnutom kuku,nejakeho pojeba,to sa nestihnu ani posrat,bo rus to pijak,ale ked im daju vodky jak by oni chceli,nebude tam trebalo nijaku invaziu,bude po nich,to neviem od kchodlovskeho to viem od pijakov z poland,co tam pracovli na ich vrtnych plosinach.

  To se mi líbí

 3. Ahele napsal:

  http://outsidermedia.cz/tajna-zakladna-nato-koupena-ruskem-za-cenu-prumerneho-moskevskeho-bytu/
  „Před několika lety norské orgány dospěly k závěru, že pro jejich zemi již Rusko není hrozbou a proto nemá smysl nadále udržovat vojenskou základnu v přístavu Olavsvern. Otázka prodeje byla konzultována s Bruselem. Ten odsouhlasil prodej s tím, že základna může byt prodána do soukromých rukou, ale až poté, co budou ukončeny všechny práce spojené s demontáží vojenských zařízení. Cena byla nastavena na 12.000.000 eur a byli očekávání zájemci o koupi.
  Zákazníci se však neobjevovali neboť kdo by měl např. mezi lovci, zájem o díru ve skále téměř na severním pólu? Mezitím NATO sice uvažovalo o konzervaci základny, ale to by stálo hodně peněz. Takže když bylo jasné, že norští vládní úředníci pověření prodejem základy nejsou schopni splnit úkol, bylo tedy rozhodnuto nabídku k prodeji objektu vyvěsit na internetu. Existuje norský ekvivalent e-bay, portál finn.no. A téměř okamžitě se objevil kupec – někdo jménem Gunnar Wilhelmsen. Až nyní se západní novináři dozvěděli, že podivný podnikatel údajně měl nějakou dlouhotrvající “ vazbu “ na Gazprom, ale v době, kdy transakce probíhala, nebyl projeven žádný zájem o „lustraci“ pana Wilhelmsena. Tak se stalo, že tomuto pánovi prodali základnu s veškerým přísně tajným zařízením za pouhých 4,4 mil. eur.“

  To se mi líbí

 4. bob napsal:

  Je mi to moc „líto“, ale „veledílo“ jsem neshlédl, jelikož jsem si přečetl rešerši a usoudil jsem, že bych to asi nervově nezvládl.
  Preferuji „kvalitní“ německou tvorbu – díla Ingy Lindsromové nebo Rosamundy Pilcherové.
  První se odehrávají ve Švédsku, zatím nepostižené multikulti.
  Druhé ve Anglii, ty doporučuji ke zhlédnutí, možná budou (kvůli Brexitu) zakázány.
  Obě tvůrkyně navazují na světové německé autory…(namátkou Goethe, Remarque…), takže doporučuji:-)))))))))
  PS: večer na „24“ Savčenková – to taky nedám

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Titulek v dnešních Lidovkách na str. 2:
   „Savčenková řekne Čechům díky“
   Moje reakce:
   „Opravdu, ale opravdu není zač“
   🙂

   To se mi líbí

   • Mac napsal:

    Hlavně , aby to „díky“ nezapomněla říci těm dvěma, u nichž to dává smysl – tedy Kocábovi a Štětináčovi

    To se mi líbí

   • Mac napsal:

    jinak děkuji za včasné varování před tím norským skvostem – chystal jsem se na to mrknout, tak ušetřím čas 🙂

    To se mi líbí

 5. Cech napsal:

  Joseph Nye a jeho agitka o tom, že vliv USA na světě byl vytvořen kultůrou a nikoli zbraněmi nesmí zemřít.
  Je nutné si uvědomit to nejpodstatnější a to, že jakmile pomocí soft power desetiletí kreslená opona se zvedne, tak musí nastoupit herci a začít hrát zcela konkrétní představení.
  No a proto otázečka.
  Má v současnosti jak USA tak my na to, abychom Rusům odehráli to na oponě namalované představení, jak dobýváme svět svou kuchyní, módou, angličtinou a na rozdíl od nich stále roustoucí životní úrovní ?
  Jako profík jste vystihl podle mého mínění současnou snahu manipulačních specialistů, jak obkročmo bokem zabezpečit tu oponu tak aby se nehýbala.
  Protože u nás také použití jakýchkoli zelených mužíčků a jejich Chlorofylu k překrytí podstaty, jak Stropnického tak Bursíkovy Italské socialistické strany, pracuje na stejných principech.
  Proto zelení mužíčci jakmile zjistili, že Trump a ne Clinton a že se zákon nebude měnit podle jejich nařízení a že von ten jejich opravdu bude muset sebrat těch 50 000 tak ouvej.
  Naprosto shodně s výše vzpomínanou technologií „jejich manipulační specialisté“ obkročmo a bokem – > prostě my k těm archum ty lidi naženeme.
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/horacek-se-zlobi-ze-kvuli-slendrianu-jeste-nemuze-sbirat-prezidentske-podpisy-8815
  Uvážím li metodu manipulace používanou ve Vámi vzpomínaném seriálu a našich pravdoláskařů a taktéž zelených mužíčků, je nákup tohoto seriálu ČT již naprosto pochopitelný.

  To se mi líbí

 6. taras2 napsal:

  V ruských válečných filmech padesátých let umírali po zásahu kulkou němečtí vojáci ošklivě: různě se u toho šklebili, kroutili, dělali grimasy, zatímco zasažený rudoarmějec umíral se Stalinovým jménem na rtech a se zasněným pohledem, upřeným do radostné budoucnosti, za kterou právě položil život. My jsme to převzali do svých válečných her a tak i ten, který vyfasoval roli hitlerovce se musel pitvořit, rudoarmějci hráli velké divadlo.

  Norové to zřejmě také převzali, neboť blbost nezná hranic a tedy ani tu bývalou, přefiknutou (Dienstbier), mezi socialistickým táborem míru a imperialismem.

  To se mi líbí

 7. NavajaMM napsal:

  Na obrazovke a plochej premietacej ploche je najhoršie to, že väčšine divákov nahrádza reálny svet. Preto myslím, že nebezpečnejšie sú oskarové agitky, ktoré nakrúca napríklad Spilberg, a to profesionálne, efektne a ešte aj s nemalou dávkou umenia.

  To se mi líbí

 8. Rosťa napsal:

  Oblbování lidu obecného jede na plné obrátky. Se staršími, co něco pamatují, popř. mají info od rodičů a prarodičů to zatím moc nejde, ale s omladinou to vzali zgruntu už na školách.
  Na bakalovizi se člověk pravdy nedobere a tak ji pouští jen ti otrlejší. A pokud jde o Norsko, mám pocit, že se s Německem a Hitlerem kamarádili víc, než by bylo zdrávo.

  To se mi líbí

 9. bob napsal:

  Teď jsem si uvědomil, že Troll pochází ze severu, dokonce myslím, že z Norska….:-)

  To se mi líbí

 10. Alena Z napsal:

  Nedávno jsem se podívala na norský seriál Øyevitne (očitý svědek). Je uložen, i s titulky.
  A tam je to vše shrnuto v kostce… Nepíšu o ději, mimochodem dost kostrbatém, hlavně ke konci, ale o tom, co seriál mimoděk ukazuje (podobně jako Bron/Broen/).
  V Norsku je už generace čtyřicátníků, kteří nevyrůstali v rodinách, kteří nikdy nedospěli, ale plácají se v životě, nadělali děti, ale nestarají se o ně (či nejsou schopni se o ně postarat), děti se potloukají po pěstounských rodinách, které si tak slušně přivydělávají (a dávají vydělat taky sociálce – Barnevern,). Rodiče se různě léčí, záběry na ulice Osla raději filmaři vynechali, i těch pár ukázalo jen ženské v burkách… Pracuje pravděpodobně jen policie a sociálka 🙂
  Film se snaží ukázat, jak pěstouni mají dospívající dítě rádi jako vlastní, dokonce tam natvrdo říkají, že vlastní rodina není důležitá. Projedná se tam důkladně čtyřprocentost, pedofilie (tu mají na svědomí gangy z Východu, jak jinak) atd, vymývárna mozků přes thriller.
  http://www.csfd.cz/film/69811-oyevitne/prehled/
  A k tomu oblbování napsal pěkný článek pan Větvička:Cosik o černochovi ze salamem z Lidla
  http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=579538

  To se mi líbí

 11. tata napsal:

  Čemu se divíte tyto veledila se nák stávají běžnou praxí…….nedávno jsem upozornoval na nový serial neznám ani název a zjištovat ho nebudu,na druhý díl jsem ani neměl silu a především chut.Vubec nechápu že na to někdo dá peníze a dovolí to vysílat.A VTOM TO JE ,kdyby měli kousek rozumu vedli by tuto propagandu aspon trochu na realném základu.Tomu muže uvěřit i minimum mladých,a zeptá se někoho staršího…….i vyloženej antikomunista musí kroutit hlavou co to natočili.Na druhou stranu docilí pravého opaku,mám mezi svými známími pár co nemohli režimu přijít na meno dnes od nich kolikrát slyším to by ani za komunistů nebylo možné.JE FAKT že komunisti by se museli kolikrát stidět co předvádějí současní manipulátoři.

  Je vtom rozdíl za komunistů jsme to večina brali jako něco pro zasamání ,dnes to beru jako něco tragického,stráta iluzí že se dá něco změnit……když si náhodou pustíte náký kritický pořad jako já černé ovce k čemu jsou zákony,a platí jen pro nás dole a ještě mě přesvedčují jak se nedalo žít dřive.K TĚM OVCIM……..NEMAJ STAVEBNÍ POVOLENÍ……do kamery řikaj že mají a nic se neděje…..vše běží dál……postavte si VY NĚCO načerno………..prostě stát kde dávno zákony platí jen pro někoho,a bojite se jen zvednout telefon aby VÁS NĚKDO NEOKRAD………..protože jen nevinný rozhovor muže myt desetitísícový prušvich spojením s exekucí třeba i likvidační a nepomuže VÁM NIC…….STÁT kde ditě je v ustavu a dovrší 18 a mám 1 milion dluh že neplatil popelnice…..řekli byste nemožné směšné ……..nikoliv bolestivě pravdivé.

  Tak čemu se divit že ty blbosti točí……víte nák jsem rád že už mám jen kousek před sebou….ty pozlátka možností co současné produktivní generaci oblbujou mi nic neřikají……..není to svět kde bych byl štasný

  To se mi líbí

 12. tata napsal:

  https://www.super.cz/475949-zase-nastvala-cast-republiky-lucie-bila-si-pustila-pusu-na-spacir-a-dostala-za-to-poradnou-cocku.html

  Podotíkám nijak ji nemusím,ale zaujalo mě reakce na její prohlášení a hlavně ta nelogičnost.

  Vytýkají jí že má dvě protichudná sdělení…..přitom to není pravda že její syn nemá až tak zapuštěny kořeny v ČESKU VUBEC nepopírá že ona si jinde žít neumí představit.
  A argument že dělat to co ona chce zavřit hranice pro migranty….tak že její syn by nemohl žit jinde je to co právě ty láskaři argumentují a přitom je to argument uplně vedle jako srovnat jablko a hrušku.

  není problém migrace lidí co se chtějí podřidit zvykům a kultuře dané země a nejsou sebemenší hrozbou a tou její syn FRANCI rozhdně není………..o té druhé migraci se to ovšem řici nedá a vtom je ten obrovský rozdil

  To se mi líbí

 13. NavajaMM napsal:

  Ešte jednu vec treba pripomenúť. Ak naozaj chceme znížiť vo svete násilie a obete, ktoré spôsobujú vyspelé štáty, mali by sme prestať tolerovať zvyk nesúdiť víťazov. Bolo by smiešne, keby sme sa domáhali súdu nad prezidentom USA za vojnové zločiny, ale doma máme dosť agilných pomáhačov, ktorý by si zaslúžili minimálne súdny zákaz činnosti.

  To se mi líbí

 14. Jethro napsal:

  Trošku OT ale zase ne tak moc, když jsme u těch trapných agitek.
  Včera jsem tuším na Nově zachytil omylem ve večerních zprávách hlášku usměvavé švarné komentátorky připravenou uvědomělým editorem: Tisíce amerických vojáků a stovky tanků … bla bla … se přesouvají do východní Evropy pod záštitou NATO, aby eliminovaly rozpínavost Ruska.
  Chvilku jsem zíral, nevěřil, pak jsem zak……al (dosaď si valašsky „jejda“) a pak jsem to vypnul.
  Jen mi furt nejde do hlavy, za jaké tupé stádo nás tito bombometčíci jediné schválené pravdy považují. To překonává i oblíbené usácké stížnosti na přibližování ruských hranic k NATO anebo pana US mluvčího s vysokým IQ, kterému je zcela jasné, proč nejsou důkazy o ruském hackerství – no protože je to, můj ty světe, tajné! To dá přeci rozum…

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Naprostá pravda, chci jen potvrdit, že takto neuvažujete sám. Takhle jsem včera zde u Bavorů reagoval já:
   Hudec napsal:
   10.1.2017 (23:21)
   Hlavně v tom nehledat logiku, protože v tom žádná není.
   Zrovna jsem dneska nějak zaslechl (na půl ucha, protože se na blbosti snažím nesoustředit) cosi ve smyslu:
   Američtí vojáci se přesouvají do Polska, aby zabránila expanzivní politice Ruska.
   To je pro každého, kdo ví jak vypadá globus (nemám na mysli hypermarket), něco zcela absurdního, už ani ne vesele cimrmanovského, ale drtivě orwellovského.
   „Lež je pravda a pravda je lež“

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Tak je. A tragické je, že tú logiku už ani nikto nepotrebuje. Keď sme kedysi ako záklaďáci na bojovej čiare rozoberali naše odhodlanie bojovať proti imperializmu, jeden kamarát veľmi trefne poznamenal: „Veď počkaj, keď tu začnú lietať rakety a zabijú ti niekoho z rodiny. To budeš presvedčený hneď.“

    To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Takových šíleností je tolik, že je člověk už ani nevnímá – „ruská rozpínavost“, „diktátor Putin“, … jsou už tak ustálené pojmy, že se nad tím nikdo nepozastavuje.

   Dalo by se říci, že lžimédia bláznivější už být nemohou, ale jak je vidět v poslední době, nejen vesmír je nekonečný.

   Například CNN a další americké žumpy teď jedou očerňování nově zvoleného prezidenta Trumpa přes jakési bulvární pomluvy o jeho vydíratelnosti ze strany Ruska, protože prý při své návštěvě Moskvy bydlel ve stejném apartmá jako Obama a nechal prostitutky hromadně močit do „Obamovy postele“…

   Vyrukovali s tím přes prolhaný bulvární server BuzzFeed, který se specializuje na různé bláznivé pomluvy, které nepublikují ani nejhorší tabloidy. Ale tentokrát to přejala přímo CNN a další „vážené a ověřené“ oficiální žumpoidní kanály a listy.

   To vážně nemá vůbec obdoby. Fašington je promořen všemožnou perverzí, nakonec důkazy v mailech ohledně „PizzaGate“ pedofilní sítě mluví za vše. Tudíž to vypadá na typickou psychologickou projekci.

   Připomíná to až náboženské běsnění kolem templářů s líbáním Bafometa nebo čarodějnické procesy. Už zbývá jen aby Trumpa prohlásili za Satanova bráchu – ale to vlastně už dělají, jelikož místo Satana máme dnes Putina.

   Dobré na tom všem je, že lžimédia tak páchají sebevraždu v přímém přenosu – je docela překvapující, že jim to nedochází. Přitom to bylo to samé v bleděmodrém třeba u nás po volbě Kchááárla, jen to nepokleslo do takových hloubek. Proti těmhle šílencům i Caligula nebo Neron vypadají jako příčetní vládci.

   To se mi líbí

   • brtníkvbrlohu napsal:

    Něco mi našeptává že takový Kůl v plotě (pro míň chápavé – zač. písmena MJ) byl vlastně ještě genius 🙂

    To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Kchodle, teď mi volal se smíchem kamarád, jestli už mám registrovanou vzduchovku. To jen potvrzuje vaše slova, že se úplně zbláznili. Je to nějaký nový nápad z Brusle.

    To se mi líbí

    • Děda Olin napsal:

     Jsem zvědavý, kdy i u nás dojde na zákaz nošení nožů. Jsme snad jediný stát, který na to ještě nemá zákon. Schválně, kterého blba poslance to napadne jako prvního?

     To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Boha jeho!

     Kozomrdi v západní Evropě mají docela běžně ilegální kalachy, plastické trhaviny a RPGéčka, takže v Bruseli mají starost, co kdyby jim někdo rasisticky a xenofobně ublížil neregistrovanou vzduchovkou.

     To je prostě ten vyspělý Západ, tam mají zakázané vlastně všechno, včetně kapesních nožů s jednoručním otevíráním – takže když někam jedu, musím dávat bacha, abych v kapse nezapomněl i žabikuch od Spyderca. Vždycky si přitom vzpomenu na kamaráda, který měl kdysi oblíbenou hlášku: „Když nám zakážou pistole, budeme nosit meče.“ Bezbřehá naivita, co jiného k tomu dodat.

     Přijde mi, že je to taková hra na zdrženou. Doufám, že se u nás povede vše protahovat, administrativně sabotovat a než dojde k odzbrojení legálních vlastníků zbraní, vypukne v západní Evropě další, o hodně vyšší stupeň multi-kulti obohacování, který takovéhle bláznivé nápady vymete z Brusele i s jejich autory.

     I když, to je asi také naivní – protože spíše se dá soudit, že v takové situaci v Bruseli vyvěsí šaria vlajku a přejmenují se na Kozomrdov-EUhnijstán.

     To se mi líbí

     • Hudec napsal:

      Honem ještě nakoupit co jde a uschovat, poté v případě nutnosti ztrácet. A kvalitní balení munice – odolné proti vlhkosti.
      V září mi končí platnost zbrojního průkazu. Zažádat si mohu už v březnu (šest měsíců předem), což učiním, neb od 1.8. už budou vydávat jen na pět let. tak ještě stihnu deset. Dál se uvidí. Napřesrok už budu penzista, v případě potřeby – co si na mě kdo vezme…..

      To se mi líbí

    • oh napsal:

     To není nový nápad, to jen v Bruseli „vylepšili“ ten starý návrh vznešené bruselské směrnice.
     „Aktuální návrh počítá totiž s tím, že majitelé vzduchovek, které patřily k výbavě každého kluka, znehodnocených zbraní, plynových pistolí nebo replik pušek budou muset své zbraně zaregistrovat na policii. Totéž se má týkat i exponátů v muzeích.“
     https://www.novinky.cz/domaci/426089-eu-chce-mit-pod-kontrolou-i-vzduchovky-vsichni-majitele-budou-muset-na-policii.html
     To asi prodám Slavii 630 a pořídím si Winchester 1866, co bych pro spokojenost a bezpečí bruselských euroidiotů neudělal.

     To se mi líbí

   • Jethro napsal:

    No, zdá se, že Trump je na tiskovce dobře utřel. V něčem připomíná Zemana (láska k některým médiím 🙂 ).
    Trump se s tím nemaže a řekl, že taková zpráva nikdy neměla vzniknout, už vůbec se neměla zveřejnit, že za tím stojí McCain a že bohužel některá média slouží „našim nepřátelům“. Sklidil za to dost bouřlivý potlesk.
    Asi je v té jůesej veselo. Spousta lidí – pokud se Trumpa nezbaví – přijde o vliv a obrovské prachy… Doufám, že i u nás.

    To se mi líbí

   • Alena Z napsal:

    Já si dobře pamatuji Kubiceho zprávu, která se náhodou objevila na stole jednoho poslance týden před volbami… pak se zjistilo, že tak nějak to byl fejk, ale službu už zpráva udělala a … ty nejhloupější věci stylu zde uvedeného močení do postele – ty kolují mezi lidem pořád a vždy se najde někdo dost hloupý na to, aby je vytáhl. Špína ulpí.

    To se mi líbí

 15. Děda Olin napsal:

  Účelově, dlouhodobě a jednostranně, v široké plejádě podob, líčit „světové zlo“, představované Ruskem a Rusy, které nejenže údajně existuje, ale i reálně ohrožuje „světové dobro“, představované západními demokraciemi, je podle mého názoru trestným činem (TZ 40/2009 Sb. § 355 Hanobení národa, rasy… a § 356 Podněcování k nenávisti…).
  Zdejšímu publiku netřeba to více rozvádět.

  To se mi líbí

 16. bob napsal:

  Jestli Amíci neviděli ten norský seriál a nejedou chránit Norsko

  To se mi líbí

 17. Děda Olin napsal:

  Nejsem příznivcem odkazů a doporučení, ale toto je výjimka.
  Budete-li mít čas, nenechte si ujít na ČT2 dokument „Kuba před revolucí – ráj mafie“. https://tv.seznam.cz/program/2585039
  Opakují ve čtvrtek ve 13:20 a v pondělí ve 14:10

  To se mi líbí

 18. NavajaMM napsal:

  OT: Nová iniciatíva zväčša nezávislých novinárov a bloggerov o MH17. Adresujú list Trumpovi s prosbou, aby tlačil na zorganizovanie nového vyšetrovania a uvoľnil preň americké spravodajské informácie. Pod listom je 25 mien, medzi nimi aj Graham Philips.
  http://journal-neo.org/2017/01/11/trump-and-mh17-just-one-step-too-far/

  To se mi líbí

 19. Alena Z napsal:

  No a vychází najevo, že tu největší špínu, kterou zveřejnila všechna US média s kompro materiálem na Trumpa, si vymysleli vtipálci na webu 4chan a poslali to jednomu antitrumpovi jako žert. Ten to předal CIA a už to jelo:
  http://outsidermedia.cz/moskva-nema-zadne-kompromitujici-informace-o-trumpovi-ani-o-clintonove-cela-zprava-je-totalni-bluf/
  Dole najdete odkaz na to, jak to celé bylo…
  Mimochodem, když ženatý, řádně zvolený president Clinton spal v Oválné pracovně Bílého domu s (eufemisticky řečeno) stážistkou, tak to tak nějak vyšumělo….

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Celá Trumpovská moskevská historka o močení prostitutek do „Obamovy postele“ vznikla tedy jako vtípek prankerů, už někdy v létě. Na většině amerických alternativních serverů se všichni chechtají, takovou ostudu si „liberální/neoconská“ banda určitě za rámeček nedá.

   Žumpoidní média se tím nadobro deklasovala a co je ještě zábavnější, ostuda padla hlavně na americké tajné služby.

   Zaujalo mě na tom ale něco jiného – v tom falešném „tajném dokumentu“ je krásně popsané, jak si zákeřní Rusáci Trumpa „kultivovali“ prodejem lukrativních nemovitostí a připravovali na prezidentství už 5 let předem – asi protože díky své křišťálové kouli dokonale znali budoucnost.

   Škoda, že těm yntelychentům ze CNN, NYT, WP, … nikdo neprozradil, že ve skutečnosti si Trumpa Kreml kultivoval mhohem déle – dokonce tak úspěšně, že mu nasadil do postele postupně dvě své „formativní kultivační agentky“, napřed jistou Ivanu Zelníčkovou, maskovanou jako modelku/lyžařku, a posléze další agentku ze Slovinska Melanii Knavsovou, modelku/fotografku/designérku šperků a hodinek. Skvostná akce KGB a GRU, samozřejmě.
   🙂

   Ruská kremelská křišťálová koule tedy vidí do budoucnosti minimálně 40 let daleko, jak se díky tomu všemu veřejně ukázalo.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.