Rusko ve Velké hře


Dokonce už i tuzemskými veřejnoprávními prostředky masové dezinformace a propagandy prosákly zvěsti o zastavení palby, které se podařilo dojednat Rusům a Turkům se zástupci opozičních skupin (kromě IS), bojujících proti Assadovi. Příměří je to, slovy ruského prezidenta, „velice křehké“ a bude trvat tak dlouho, dokud do vyjednávání Největší demokracie a Spojené království sami, nebo prostřednictvím svých maňásků, takříkajíc „nehodí vidle“. Protože jde o sice krvavou, nicméně jen jednu z epizod probíhající 3.světové války, řekl jsem si, že nebude na škodu podívat se na širší souvislosti dění ve světě. Proto jsem raději sáhl po nedávném rozhovoru televizního kanálu Rassvet.TV s jedním z předních ruských odborníků na Čínu a Východ vůbec – A. Devjatovem*) …(pozn.překl)

Situaci Ruska v globální hře si nejlépe ukážeme na známé bondovce „Casino Royale“ – říká Devjatov.  Viděli jsme tam majitele kasina (který nikdy neprohrává), hráče, vyhazovače (který hlídá pořádek a vykazuje nevhodné) a další personál… Podíváme-li se na model, který nám ukázali v roce 2000 (to proto, že v tom roce se Británie znovu stala hráčem). V době, kdy Fleming román psal, ještě hráčem byla, ale pak ji vystrnadili. V roce 2000 Británie – Rotshildové byli opět těmi, kdo mohli zahájit hru.

Za šéfa kasina jako hráč vystupuje židovská finanční internacionála ve svazku s britskou monarchií (ti jsou spojeni už odedávna, od 19. století, kdy po smrti královny Victorie byly umožněny manželské svazky „titulů a peněz“). Oni jsou ve výhodě, protože hrají na straně kasina a mají tedy insiderské informace.

Dále jsou to USA v podobě viditelných (CIA) a pozadí – tj. iluminátů – neokonů, kteří jsou vlastníky projektu.

Dalším hráčem je za hracím stolem Čína, představovaná organizačním výborem „Čínského snu“- tajné služby a v pozadí je “Čínský drak“ – tedy elita nacházející se ve vně biblické sakrálnosti.

Evropu u stolu zastupují představitelé EU a neviditelnou, zákulisní část představuje Vatikán.

Dalším hráčem je svět Islámu – ve viditelné části mládenci s noži a bombami z „IS“, a v zákulisní části Súfisté (ezoterický proud v Islámu) – oni mají projekt a IS má operativní plán.

No, a jako šestý vystupuje a vytrvale je zváno do hry (jako „kavka“) – Rusko. To nemá ani projekt, ani plán (mám na mysli dnešní liberální Rusko, které má všechny myšlenky cizí, mozkový trust žádný), ale má karty (přírodní zdroje, vůdce, sportovce, armádu). Zapojit se do hry ale nechce, protože ví, že za těchto podmínek prohraje. Proto si dosud raději stále vybíráme roli vyhazovače. No a přesto, že se tu hraje o nový světový řád, necháme si asi přisoudit roli vyhazovače – mezinárodního četníka…

A kdo má u nás projekt? Chasidé. Ti mají společný projekt, zahrnující Rusko i Ukrajinu – společný projekt pro Ruské impérium, jaké bylo. Když připluli na parníku Kristina do Oděsy mládenci z New Yorku – Trockého parta – všichni židé. A s Leninem ze Švýcarska v zaplombovaném vagóně přijelo 33 cestujících – a také všichni židé. Sovětskou vládu z 90% tvořili židé. Čí je to plán? – Šalamounův. Kdo neví, ať se dovzdělá. Je pravda, že je obehrál nejdřív Lenin a potom je Stalin přehrál také – ale oni znovu přišli.

Takže v projektové části jsou Chasidé. Rusové jsou ke hře zváni proto, že v sobě ještě mají aspoň kousek duše (zatímco v Evropě je tam kámen a nic se s tím už nenadělá), ale za stůl se tu nikomu nechce. Náš vůdce je judista a pořád šikovně uhýbá, neustále pauzírujeme – ale někdo nakonec za ten stůl bude muset usednout a hrát …

Pokud se ptáte na souvislost nynějších kádrových čistek a přesunů v nejvyšších patrech moci v Rusku s tuto „hrou“, pak odpovídám, že ano – připravuje se hráč, který bude u stolu. Takže – kde je náš „007“? Kdo to je? O tom zatím kolují pouze zvěsti. No, kdopak sedí u hracího stolu za Američany? – CIA tam sedí…

A zda má Rusko šanci sehrát vyrovnanou hru? Nemá. Takže nejspíš se bude hrát na jeho účet. Pro vyrovnání šancí by bylo nutné změnit hru – což naši udělat nemohou. To proto, že není mozkové centrum, které by bylo schopno změnit hru a hrát místo dámy třeba domino, nebo žravou dámu. Tedy změnit hrací model.

Takže tohle nemáme. A co nám zbývá? – Vyměnit hráče. Především se v zákulisí musí projevit jiný vztah k projektu. A u stolu nakonec může sedět tenhle současný. Musí být ale plán – operativní plán! Ten ale bez projektu sestavit nelze…

Pokud projekt zůstane chasidským, tak základní body operativního plánu budou stejného ražení. Musí se tedy změnit konceptuální jádro za jiné. Jinak je hotovo, vymalováno.

Zásadní otázkou je, co je v tom projektu pravda a co krycí legenda, a co lze vložit do jiného projektu a kdo to udělá. Proto se teď připravuje hráč, který se svým operativním plánem bude realizovat projekt, který je v zákulisí …**)

Zdroj: Rassvet.TV

*) Devjatov Andrej Petrovič (1952) – dlouholetý příslušník sovětských tajných služeb (plk.v.v.) – svoji kariéru ve státních službách zakončil svým vypovězením jako nežádoucí osoba po 13 letém působení v Číně.. Je spisovatel a publicista, politolog, nám. ředitele Ústavu rusko-čínského strategického působení.
**) Tady Devjatov naráží na realitu Ruska, kdy současná (a vlastně už přes 25 let vládnoucí parta „liberálů“) není schopna vytvořit nový, efektivně fungující model ruské společnosti – zejména národního hospodářství.  To, co nedávno prezentoval Putinem pověřený šéf koncepčního týmu pro strategii do roku 2024  Alexej Kudrin, je vlastně kopie toho, s čím neuspěl jako ministr financí ruských vlád v letech 2000 až 2011 – a přesto znovu přesně kopíruje stejné pokyny MMF…

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

101 reakcí na Rusko ve Velké hře

 1. strejda napsal:

  Zásadní otázkou je, co je v tom projektu pravda a co krycí legenda

  To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  Hm. V zásadě by se s tím dalo souhlasit, ale autor značně přeceňuje vliv Vatikánu.

  To se mi líbí

 3. vonrammstein napsal:

  Povídá Kohn Roubíčkovi:
  „Tuhle jsem četl, že prej jsme tu naši zemičku zaprodali Americe a Západu. A tady zase píšou, že jsme se zaprodali Rusku a Číně.
  No, řeknou, Roubíček! Není to krásný, prodat takovej aušus dvakrát?“

  To se mi líbí

 4. kchodl napsal:

  Pěkné!
  Čte se to krásně, připomíná to pokroucené fantaskno Bulgakova, Viana, Jarryho, …
  Ale jsou to samozřejmě úplné blbosti.

  V čem je posledních sto ruských let „chasidských“ ? Že u toho byli židé/Židé ? Ti byli ale úplně u všeho, v celém světě. O co se tedy pokoušejí ? Podle části článku o socialismus/komunismus, podle další části o kapitalismus nejhrubšího zrna – není to tak trochu v rozporu ? Vtipné je jejich prolinkování s vatikánskými černoprdelníky a snad také s islámskými esoteriky. Divím se, že tam autor nepřimotal pražské hermeneutiky, zednáře a Svatý grál – to by asi zvýšilo prodejnost těchto blábolů na Západě, když už nic jiného.

  Přijde mi to všechno – tenhle chlápek nebo třeba Pjakin – jako pokus o založení sekty, jakési ruské obdoby scientologie. Je to super kšeft, to je jisté. Pro toho, kdo sektu řídí.

  Ve skutečnosti je situace úplně jiná.

  Západ krachnul, hlavně díky parazitismu finančníků a fiat měně. Podvodů na burzách je prostě již příliš mnoho, systém se stal úplně nefunkčním, ztratil regulační funkci. Současně došly oběti expanze – zbývá jen Rusko a Čína, zbytek již byl dobyt, vykraden a vyplundrován. Parazit se z nouze musel vhrnout na vlastní tělo – tedy západní Evropu a samotné USA.

  Původní plán spočíval v dokončení ovládnutí světa „ohněm a mečem“, tedy s válečným útokem na politicky a ekonomicky rozložené Rusko, následně na Čínu – jenže to z mnoha důvodů nevyšlo. Předně, Rusko se nerozložilo, ale vzpamatovalo. Za další, Západ nezískal žádnou technologickou převahu, nemá žádnou „stříbrnou kulku“ – což měly představovat stealth letouny a křídlaté rakety. Žádná „krátká vítězná válka“ tedy nebude.

  Západ neuspěl ani v předpřípravě, ve východiscích. Jeho „technologie“ podněcovaných revolucí, převratů, politických vražd, embarg, finančního vysávaní – tak pěkně přes 200 let pilovaná v koloniích a Jižní Americe – zcela selhala, obrátila se nakonec proti svým strůjcům.

  Proč se Rusko neodpojilo od FEDu? Protože dosavadní navázání je pro Rusáky vyhodné. Až nebude, odpojí se – což je stejná pravda jako proč Západ nevyhodil Rusko ze SWIFTu – protože to pro něj není výhodné, Rusáci by přešli na systém udělaný s Čínou a jediný výsledek by byl, že by Západ veškerá transakce s Ruskem musel provádět přes rusko-čínský systém, čímž by ztratil všechny výhody (a také by neviděl do peněžních převodů).

  Podstatným problémem je i ztráta „soft power“, protože Západní lži o svobodě, demokracii, dobrých úmyslech a ušlechtilosti narazily na realitu obludné prolhané propagandy, zločineckých válek, útlaku, nespravedlnosti, vraždění, podvodů, sociálních rozdílů, chudoby. Utajit se to dnes nedá – díky komunikacím se to dozví každý. Propaganda úplně selhala, masmédia a kulturní programování – třeba přes Hollywood – také.

  A pak je tady probíhající technologická změna, hlavně v ICT a brzy v robotice, která stírá rozdíl mezi technologickou společností Západu a nerozvinutým světem – stejně dobře můžete psát programy z kalifornského technologického centra jako z chatrče na Cejlonu. Dálková doprava se stala tak levnou, že umístění výrobce/zákazníka ztratilo smysl v cenách kalkulovat.

  Výsledkem je reálná ztráta moci Západu. Vznik multi-polárního světa, přesun ekonomické moci do Asie. Úpadek dosavadních finančních center v londýnské City a Wall Streetu, ve prospěch Šanghaje, Hong-Kongu, Moskvy, Pekingu, Tokia – už jen z důvodu ztráty důvěry v jakoukoliv stopu západní poctivosti.

  Vtipné na tom všem je, že tuto situaci – tedy krach – nemůže Západ „vyřešit“ válkou, jako několikrát předtím, protože oběť má termojaderné zbraně a je schopná útočníka úplně vyhladit, dokonce mnohokrát (overkill). Ani konvenční válka není možná, protože Rusko je nedobytné – z lidských, kulturních a zeměpisných důvodů.

  Další radikální změna, proti minulým iteracím, spočívá v rozvoji světa – dřívější negramotné kolonie a lidojedi dnes jsou schopni výrobní konkurence a díky dosud nižším životním standardům a vyšší snaze jsou schopni celý Západ „převyrábět“.

  Finanční klany, R&R, melou z posledního – už dnes jejich význam velmi upadl, protože finanční centrum světa neřídí oni – jsou páté kolo u vozu. Nedokáží si již ani zaplatit amerického prezidenta. Britové ? Vatikán ? Pche.

  Mění se i celkové ekonomické paradigma – nezáleží už na bankách a úvěrech. Investorů je jako písku v poušti, rozhoduje ten, kdo má nápad, výrobek a zákazníky. Bankéři budou brzy ze hry vykopnuti. S kryptoměnami nejde „spustit rotačky“ a falšovat peněžní zásobu jako ve FEDu – a že význam kryptoměn bude vzrůstat, to je nabíledni. Banky nebudou již potřeba – transakce půjdou přímo mezi prodávajícím a kupujícím, bez prostředníka. Banky zaniknou, tedy banky ve dnešním smyslu slova – co zbude, bude úplně bezmocné.

  Je docela směšné, když někdo vykládá, že Rusko „nemá plán“. USA ho snad mají ? Jistěže nemají – koukají na to vše jako opaření, veškeré jejich plánování spektakulárně selhalo. O EUhniji nemá ani cenu se zmiňovat. Islám je anti-civilizace, neschopná ničeho než parazistismu a porážky – jakmile ji přestanou Amíci podporovat – i přes své Saudské a Katarské satrapy – bude s islámem konec, postupně bude atrofovat, jako předtím, než Západ vsadil v dobytí světa na islámskou kartu – proti Rusku, Číně, Íránu, …

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Budu trochu parafrázovat.
   USA mají plán, jasný plán, a pak přijde nějaký Putin, bezvýznamná a ubohá nula z Horní Volty a jmenuje jim presidenta, kterého si sám vybral. K čemu a nač tedy ten plán byl? Pro srandu králíkům?

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Nyní nemohu(není čas na rozbor) kchódle ale zaměňujete příčinu a následek.
   „Západ krachnul, hlavně díky parazitismu finančníků a fiat měně.“
   Nikoliv jedině možnost nekonečného dluhu a výroba zbraní za něj, nám umožnila uzbrojit SSSR.
   Jedině následný masivní přísun ničím nekrytých dluhových peněz ve prospěch páté kolony, nám umožnil pomocí Gorbačova rozložit SSSR tak, že v současnosti je návrat jeho tehdejšího vlivu totálně nemožný atd. .
   Plán je ne že ne a proto stále máme naději Rusko rozložit na jednotlivé státy pokud EU a Čína se připojí k naším sankcím.
   To jak si ochočit Čínu, tak to je problém nad kterým si zřejmě i Trump marně láme hlavu ale moc se omlouvám není čas to řádně popsat, tak jen takto v obrovské zkratce.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Ale kdepak – oni se snaží pořád o to samé, udělali to už několikrát. Hitlerovo zbrojení na dluh, USA zbrojení na dluh, … Jenže nekryté peníze se musí nějak „rozpustit“ ve světě – což díky dolaru coby světové měně a světovým válkám šlo. Jenže už nejde. A válka je nemožná, protože válčit se státem, který může celou Zeměkouli usmažit, to prostě nejde.

    Rozložení Ruska se nepovede, jako se to nepovedlo nikdy. Čínu si koupit – přičemž nemají za co, dolar je jenom papír – nemohou, protože Žluťák dobře ví, že je pak další na řadě. A proč by se spojoval s upadajícím novým Římem, který se potácí v dekadentním úpadku a je jenom krok od občanské války všech proti všem? Svět již není striktně rozdělen na vyspělý Západ s technologiemi a zemědělské kolonie, závislé na „korálcích a zrcátkách“ – ve skutečnosti jsou technologie vyvezené do bývalých rozvojových krajin a např. v samotných USA dnes neumí vyrobit ani ocel na tanky a lodě, v potřebném množství – všechno tohle pro ně dělá Čína, už ne ocelárny v Pensylvánii a dalších státech „rezavého pásu“. Takže embarga a sankce k ničemu nevedou, škodí jen Západu.

    Jejich „velký plán“ mohl fungovat před 20-ti lety, ale ne dnes. Je pozdě, svět se poněkud změnil. Západ se dostal za bod zlomu, kdy stará dobrá vyzkoušená strategie přestala fungovat.

    Bude to pochopitelně ještě několik desetiletí trvat, než se vše otočí, ale rozhodující změny bylo dosaženo – došlo ke konci „soft power“ Západu. Je to podobné jako s koncem bolševické ideologie vpádem do ČSSR – od té chvíle byli Sovětčíci odvaření a zbytek byla jen otázka času.

    Brzy bývalé rozvojové země nabídnou více svobody a lepší život, než na totalitním Západě, a do USA přestanou proudit aktivní vzdělaní lidé z celého světa, což bude jejich konec – to už začalo. I kdyby se nová americká administrativa snažila, trend je jasný a nezvratný.

    To se mi líbí

  • Děda Olin napsal:

   Vaše analýza se mi zdá lepší jak ta Devjatinova, ale já na nějaké „hry“ a „spiknutí“ nějakých „temných sil“ nevěřím, i když nějaké kontakty, schůzky, plány a dohody mezi nimi nevylučuji.
   Mně to všechno spíš připomíná šarvátky, intriky, podrazy a falešné kamarádství bandy loupežníků. Každý hraje sám za sebe, vytvářejí se účelové svazky a aliance, ale nejraději by každý každému v té sebrance zakroutil krkem. V tomto rozhádaném a nepřátelském světě se probouzejí a oživují dávné rozpory náboženské, národnostní a kmenové, díky technologiím se do těsného kontaktu dostávají a střetávají se naprosto rozdílné světy a kultury. Neřešené rozdíly mezi stamilionovými kulturními a etnickými světy se zákonitě musely přeměnit v nesmiřitelné rozpory a konflikty.
   To je vážení svět tržní ekonomiky, svobodného obchodu, demokracie a svobody v plné nahotě. Se všemi jeho klady a přednostmi, ale i zápory a nedostatky. Bez patřičného nadhledu a pochopení vztahu příčin a následků budeme jen kritiky a komentátory, kteří sice hezky pláčou, ale bohužel na cizím hrobě.

   To se mi líbí

  • okolojdoucí napsal:

   Kchodle, investorů jako máku není. Opravdových, suverénních investorů je čím dál méně. Koncentrace správy majektu je gigantická. Stejně tak věřitelských pozic vůči státům. To je opravdu síla a pořád stoupá. Fascinující je též podíl a koncentrace soukromého kapitálu v obranném a bezpečnostním sektoru. Máme po planetě celé armády vojáků a tajných k pronajmutí. Drogový business jede také jako nikdy (i u nás). S trhem fyzického zlata se dějí věci přímo neuvěřitelné.

   Zánik bank je iluzí, jen zbudou ty největší a nejmocnější. Všeobecná monetarizace a komoditizace přeje velkým a největším. Centrální banky začínají skupovat nejen akcie, ale též úrodu na roky dopředu na plodinových burzách, o obchodu s ornicí (přes fondy) ani nemluvě. Připravuje se vyvlastňování celých států, Kypr, Argentina či Řecko, to bylo jen na zkoušku. O tom, co se děje v Portoriku, se u nás moc nedočteme.

   O úpadku Západu bych nemluvil, to jen elity opouštějí pozvykaný západní plebs. Naše šance zde je paradoxně ve skromnosti. Proto nás možná nechají žít, ale uvidíme. Státy typu Kalifornie, kde přes 200 tis. státních zaměstnanců (bez federálů) ročně pobírá na platech přes 35 mld. USD, tedy cca 900 mld. Kč, nemají v delším časovém horizontu šanci přežít. Pro srovnání, našich 437 tis. státních zaměstnanců bere na platech cca 150 mld. Kč, to je řádově méně, přitom elitám je v Praze hezky a stát funguje srovnatelně s Kalifornií.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Máte ve všem pravdu – jenže to je jen popis situace z druhé strany. Trendy jsou opačné, jak jsem popsal, a působí proti všemu, co popisujete Vy. Domnívám se, že časem to převáží, protože současný systém je nefunkční.

    Je iluzí „elit“, že mohou fungovat samostatně, bez „plebsu“, jako jakási novodobá šlechta v neofeudalismu, polepšeném o elektřinu, internet a soukromé tryskáče. Protože každý společenský řád je především určen svou technologickou a výrobní základnou, svými „vlákny“. A dnešní technologická společnost je propletená tolika „vlákny“, že bez „plebsu“ fungovat nebude. „Plebs“ nelze nahradit robotikou – tedy dokud nebudou myslící roboty(i).

    Náčelníci zkrátka potřebují také Indiány, bez toho to nejde.

    Ohledně monetarizace a komodizace všeho, včetně budoucí úrody, ta zábavně naráží na své hranice ohledně „plebsu“: dobře je to vidět například na monetarizované Ukrajině, kde finanční predátoři vykoupili všechno možné, včetně ornice a úrody dopředu – jenže jak je vidět, bez „plebsu“ to nefunguje – když z toho místní nic nemají, ani nezasejí. Monetarizované ovládnutí zůstává jen na papíře, s koupenými koncesemi na frakovací těžbu plynu a ropy si může elita akorát tak vytřít zadek, stejně jako přebohatý Žluťák s papíry na dopředu koupenou pšenici a kukuřici.

    A tak je to všude, nakonec to je hranice, na kterou narazily v minulosti predátorské snahy západních zemí v „kolonizovaných“ rozvojových zemích: bez patřičného dělení výsledku, a to nejen s vládnoucí vrstvou místních prozápadních satrapů – nefunguje nejen zemědělství, ale ani těžba nerostů – ovládnutí kolonie je celkově k ničemu, je ztrátové.

    Když píšete o trhu zlata, je to docela přesný příklad, jak centralizované bankovní ovládání selhává. Systém je totálně korupční a podvodný, za posledních 50 let se úplně odpojil od reality – trh zlata není trh, je to řízený podvod ve zcela virtuálním prostředí. Proto vzniká skutečný zlatý trh v Asii, který nemá se západním elitářským podvodem nic společného.
    Je to pěkná ukázka, protože analogicky to probíhá a bude probíhat v ostatních oblastech, v komoditách a finančnictví.

    Ohledně vojenství, vznik soukromých nestátních armád je především výrazem vykrádání státních vojenských rozpočtů – války USA jsou z velké části realizovány pomocí PMC (privátní armády), protože voják v PMC bere 20x tolik, co voják státní armády, o velení nemluvě. Pakují se na tom politici. Ale organizačně a systémově je to návrat do středověku, a to včetně účinnosti, která je minimální, jako u všech žoldáckých armád. Jsou dobří ve vraždění neozbrojených civilistů – jakmile po nich oběti střílí, PMC prohrají. Tudy cesta prostě nevede.

    Obchod s drogami celosvětově převzala CIA a na ní navázané zločinecké skupiny. Amíci zajišťují dopravu a bankovní převody. Používají prostě zločince všeho druhu, jednak ke svému obohacení, jednak pro své cíle – podobně využívají islamisty. Ale oboje se obrátilo proti nim samotným. Kdo s čím zachází, tím také schází.

    Oddělení „elit“ od „plebsu“ a totální přivlastnění majetku „elitami“ není možné ani z mocenského hlediska. Protože společenský řád je určen technologicky, tedy také zbraněmi. Jestliže si každý může vyrobit v garáži pušku nebo namíchat trhavinu, „elitám“ nepomohou ani pevnosti a soukromé armády.

    Nemohou sedět ve svých hradech a občas vymlátit odbojnou vesnici nebo městečko, protože dnešní „nevolník“ není bezbranný. Feudalismus prostě skončil s objevem palných zbraní, kdy necvičený člověk dokáže zabít okovaného rytíře, který cvičil boj celý život.

    Kdykoliv se „elitní“ bláznivé představy střetnou s realitou, výslekem je jejich prohra. Jak krásně monetarizovali a komoditizovali Afghanistán! Už 16 let. Nebo Ukroše.

    Poslední velký úspěch „elit“ pak byla absolutní výhra jejich kandidátky v USA volbách. Ale ta vlastně prohrála, že.
    🙂

    To se mi líbí

    • okolojdoucí napsal:

     Snad máte pravdu s těmi omylnými elitami. Já takový optimista nejsem, ale je možné, že třeba takový šílenec, jako John Holdren, půjde s nástupem Trumpa do penze.

     Ono těm elitám zase tak moc na USA nebo Západu nezáleží. Sám si trochu protiřečíte s tím Afghánistánem. Pro USA je to prohra, ale heroin jede. CIA nic přebírat nemusela, to je zavedený business již od třicátých let 19. století. Opium neměli pod palcem jen Jardine & Matheson, ale též Perkinsové, Russellové, Forbesové, … a už jsme skoro doma.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      „Elity“ jsou vždy poloslepé k tomu hlavnímu, co mění svět – opačně než chtějí, ale oslepnou úplně, když se blíží větší změna paradigmatu. Pořád se to opakuje.

      Zábavné je to například v dnešních USA, kde si docela koledují. Pokud odstraní Trumpa nebo spustí bankovní a burzovní krizi, aby Trumpovi nasypali písek do koleček, rychle zjistí, že mezi lidmi je asi 300 milionů palných zbraní. Pak jim ochranky ani soukromé armády nepomohou. Situace tam rychle zraje a „elitní“ vypatlanci dělají všechno proto, aby definitivně uzrála. Hlavní krok mají už za sebou – totální znevěrohodnění masmédií, další budou nepochybně následovat.

      Stejně tak v Evropě, ohledně islámské invaze. Co budou dělat ve Švédsku nebo Norsku, až budou mít v každém městě 100 Breiviků? V Německu jsou na nejlepší cestě zopakovat si politický krach Výmarské republiky, ovšemže poněkud jiným způsobem, tentokrát ohledně islamistů. Ve Francii se bohatá pravice pokouší pomocí Fillona odstranit hrozbu Marie Le Pen, pravděpodobně příliš málo a příliš pozdě.

      Legračně to svádějí na Putina, jelikož v minulosti pokaždé, když nastalo podobné vykradení zdrojů „elitami“, zahájili nějakou velkou válku. Ale s Rusákem to nejde, anžto ten má termojaderné zbraně a silnou obrannou konvenční armádu; ekonomicky se může opřít o Čínu a celý bývalý rozvojový svět, do kterého Západ exportoval své technologie a továrny.

      Jelikož jsou to „elity“, tedy namyšlení idioti, zkusí postupně všechny chybné postupy. První bude cenzura, nesvoboda, totalita, policejní stát. Následovat budou „odstrašující příklady“, tedy drakonické rozsudky a koncentráky… Čím více přitlačí na pilu, tím hůře nakonec dopadnou.

      To se mi líbí

 5. cobolik pacholik napsal:

  toto,co pise kchodlovsky o burze,tych skurvenych financnikoch,o tom 1% nenazrancov,toto iste dostalo k moci maliara z osteraich,toto iste je aj teraz,maliarov to je kopa,len kus je rozdiel vtedy a teraz,jadrova zbran.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Poláci mívali takové úsloví:
   „Vzal si ďábel ornát a ohonem na mši zvoní“.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Hezký, to jsem neznal.

    To se mi líbí

   • Kamil napsal:

    A všimne si toho někdo? A pokud ano, udělá s tím něco?
    (zkusil jsem google, ale výsledky nebyly příliš přesvědčivé…, no nic, zkusím znovu…)

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     A co byste s tím chtěl dělat? Spáchat na Halíka atentát?

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Nevolit!
      Kolik myslíte že by od křešťanů dostal hlasů v prezidentské volbě? Těch lidoveckých 5 % by měl … o tom to je. O lidovecké politice kterou křesťané většinově podporují. Je to o tom snadném ovlivnění. Vy jste silný, ale kolik je takových?

      To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Netuším, ale on zatím nikam nekandiduje, takže je to otázka čistě akademická. Osobně si myslím, že by ho volilo drtivě větší procento sluníčkářů a pravdoláskařů, než křesťanů.

       To se mi líbí

       • Petrpavel napsal:

        To je jedna a tatáž množina. Kdo nejvíc vítal imigranty? Lidovci a socani.
        Ale máte pravdu : nemá smysl akademicky hádat. To nechme akademikům.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Zase paušál. Byly to konkrétní lidé. U socanů třeba Sobotka ano, Zimola ne. Glajchšaltování vám jde skvěle.

        To se mi líbí

       • Petrpavel napsal:

        Zase zlehčování, okecávání. To vám jde. Jeden hejtman není strana. Jak dopadlo hlasování v PS o Chovancově uvolnění těch 600 milionů pro migranty? Fakta…

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ani jeden Sobotka není strana. Stejně není strana Filip či Semelová. Strana jsou lidé. Konkrétní lidé. A stejní konkrétní lidé stranu poškozují nebo táhnou vzhůru. Ale vy znáte jen kolektivní vinu.

        To se mi líbí

       • Děda Olin napsal:

        Strana jsou pane Bavore konkrétní lidé, které někdo na veřejnosti reprezentuje, kdo svým hlasem sděluje jejich názory a zájmy, kdo je jejich lídrem. Když ale členové strany mlčí k tomu, co jejich reprezentanti říkají a dělají, pak i oni jsou „spolupachatelé“. Ano, je to kolektivní vina. Měli bychom to mít na paměti když jdeme či nejdeme k volbám, když dovolíme, aby ti „vyvolení“ byli neodvolatelní a za svá politická rozhodnutí nepostižitelní. Proto může být politickým lídrem kdejaký diletant kariérista a podle toho to nejen u nás vypadá.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Bez nás, voličů, by neměli šanci. Partajníků je na to málo. Takže pokud kolektivní vina, tak platí na nás všechny. Ne jen na ty partajníky.

        To se mi líbí

       • Petrpavel napsal:

        No vidíte, v 16:44 kolektivní vinu neznáte, a v 18:36 zase ano. Ujasněte si to.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Vám už nepomůže ani ten Sixt

        To se mi líbí

       • kočka šklíba napsal:

        No jenže má pravdu pane Bavore, bud kolektivní vinu neuznáváte nikde nebo nemůžete psát například tohle :
        „Bavor V. napsal:
        8.1.2017 (16:24)
        4 4 Rate This
        Zase paušál. Byly to konkrétní lidé. U socanů třeba Sobotka ano, Zimola ne. Glajchšaltování vám jde skvěle.“
        Takže i Vám jde to glajchšaltování skvěle, jenže výběrově ;). U socanů ne ale u voličů ano. Ale i voliči jsou konkrétní lidé ne?

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Očekával bych zde leccos, ale neschopnost pochopit čtený text v jeho souvislostech jsem opravdu nečekal. Vysvětlovat vám nic nebudu, jste dospělí a svéprávní, takže zapojte své vlastní šedé buňky.

        To se mi líbí

       • Petrpavel napsal:

        „Bohužel nelze oddělit to nahoře od toho dole …“
        Jestlipak si Bavore vzpomenete kdo tohle a tady v jaké souvislosti napsal?
        Nejde o pochopení či nepochopení textu,ale o lavírování podle toho KDO co napsal.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Dobře, napovím. Moje reakce byla na Olina, ne na svou vlastní

        To se mi líbí

     • Kamil napsal:

      „Spáchat na Halíka atentát?“
      Společenský, či lépe politický jistě, fyzický nikdy!

      To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Halík na sobě páchá společenský, politický a náboženský atentát každý den.
      Takže stačí jen počkat, není třeba se nijak angažovat. Umlátí se sám.

      To se mi líbí

   • oh napsal:

    Trochu mi to připomíná pana Zagłobu..

    To se mi líbí

 6. oh napsal:

  Jistý mírový nobelista se svěřil se svými plány do budoucna.
  „Mojí prioritou je vychovat novou generaci vůdců. Vidím je v Americe i v celém světě. Dvaceti a třicetiletí, kteří jsou talentovaní a plní ideálů.. Chci využít svých možností, abych pomohl rozvoji těchto talentů.“
  http://zpravy.idnes.cz/obama-zamestnani-renta-kniha-dg7-/zahranicni.aspx?c=A170107_152359_zahranicni_ert
  Víc mladých idealistických pitomců, ochotných humanitárními žvásty omlouvat jakoukoli sviňárnu, kterou se jménem humanity rozhodnou podniknout? Tenhle humanitární dronobombarďák 2.0 mě začíná děsit. 😦

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Plány jsou jedna věc, skutečnost druhá. Neměl by zapomínat na ten zákon co přes jeho odpor -. prošel. Že totiž postižení mohou žalovat strůjce. Takže kdyby se arabové napříč oblastí domluvili vč. SA na podněcování a podporu bratrovražedné války… mohou jej klidně žalovat… na to by mu renta asi nestačila a pochybuji, že by si jeho následník, ať už to dopadne jakkoliv a bude to kdokoliv – dovolil platit náhradu z státních peněz….

   Ono to americké= právo je už tak zmršené, že by s tím i kdyby chtěli neudělají nic. a každý americký právník by si na tom zgustl a napakoval se,.

   To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Kvůli riziku špatného zažívání na Iděs nechodím, ale na ten odkaz jsem zašel. A když jsem tam už byl, tak jsem kouknul na diskusi. Moc výživná. Měl by to tomu Afrikáncovi někdo poslat.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Minutu-dvě jsem přemýšlel jestli se nemám nechat zlákat, ale odolal jsem. Řekl jsem si že nebudu riskovat a chodit na lživé weby, co kdyby si toho na Ministerstvu Pravdy všimli? Zůstanu u svých PL, Bavora, HN a OM. Lživé Novinky mi pořád vnucuje Seznam.cz, budu jim to asi muset nahlásit, abych se vyhnul postihu za případnou mou indoktrinaci.

    To se mi líbí

 7. Petrpavel napsal:

  Co myslíte, jak se za těch uplynulých sedm let uzdravila politika a noviny? :
  http://outsidermedia.cz/retro-andelska-vejce/
  … aneb vzpomínka na Jiřího Havla (Jiřího!)

  To se mi líbí

 8. oh napsal:

  Dovolím si jedno OT:
  Podle Blicích listů prý už se povídají vtipy o Trumpovi. 🙂
  http://www.blisty.cz/art/85193.html
  Protože zdroj spisovatelé z blitků pro jistotu neuvedli, řekl bych, že si ten vtip v redakci kolektivně vymysleli.
  Na můj dotaz uvedla poradna Rádia Jerevan, že popis probíhajícího děje je v zásadě, až na na několik drobností, přesný: V tom (českém vládním) letadle neletěli basketbalista Steph Curry, Donald Trump a papež František, ale Leonid Brežněv, Gustáv Husák a Ronald Reagan. Nehrozila nějaká blíže neidentifikovatelná havárie, ale normálně vybuchl a začal hořet motor. Jako první vyskočil Brežněv a poté, co se Husák nabídl že když je to letadlo jeho, tak v něm zůstane, Reagan mu řekl: „Gustave, neblbni, vezmi si tamhle padák a klidně skákej, ten trouba vyskočil s batohem!“
  O výskytu školáků nebo školních brašen v dotyčném letadle nemá Rádio Jerevan žádné ověřené zprávy, ale protože se jednalo o vládní speciál, je velmi nepravděpodobný. 😮

  To se mi líbí

 9. Joda napsal:

  Další OT, abyste nepřišli o hodnotné dílo evropské televizní tvorby. Na ČT2 vždy v sobotu večer dávají norský seriál Okupace.
  Výchozí situace: USA vystoupily z NATO, Norsko přestalo těžit ropu a zemní plyn a přechází plně na obnovitelné zdroje, těžba ropy a zemního plynu na středním východě se zhroutila, evropa je bez norské ropy a zemního plynu na dně. Nejzajímavější je motiv, že poté, co se na EU vykašlali američané, tak EU úzce spolupracuje s Ruskem.
  A teď přijde vlastní děj seriálu: se souhlasem Evropské unie vtrhnou Rusové do Norska, okupují ho a obnoví těžbu fosilních paliv. Podle prvních dvou dílů seriálu se rýsují jeho hlavní hrdinové: zbabělý norský předseda vlády, který v zájmu uchování životů norských občanů souhlasí s okupací, několik vlasteneckých vojáků, kteří chtějí proti okupantům boijovat, ať to stojí, co to stojí, neohrožený investigativní novinář, který odhaluje všechny komploty.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Nerežíroval to náhodou Romancev na námět J. Jandy? Takovou střeštěnost by normální člověk nevymyslel.

   To se mi líbí

 10. Rosťa napsal:

  Na PL má Hampl pěkný článek. Zde kousek z něho

  Nová „superelita“ zahrnuje pět skupin lidí: politiky a vysoké státní úředníky, kapitány bank a korporací, klíčové pracovníky celostátních médií, aktivisty největších neziskovek a lidi z vedení univerzit a vědeckých organizací. Většinou je to i propojené rodinnými vazbami: manželka je manažerkou nadnárodní korporace, manžel šéfredaktorem významného listu, dcera má vlastní neziskovku. Lidé v téhle vrstvě často střídají pracovní místa v korporacích, neziskovkách i státní správě. Všechny ty lidi spojuje pohled na stejný svět, stejné vzorce chování, společný zájem na drancování státních dotací a především nenávist vůči obyčejným pracujícím lidem.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Jistě, a jsou jednotní. Na rozdíl od nás kteří se dokážeme hádat o každou blbinu a nikdy se nesjednotíme pro potřebnou změnu, nerozpoznáme od koho by mohla nastat, a vybíráme si stále stejné těmi skupinami nastrčené politiky-vlky v rouše beránčím kteří tenhle stav zabezpečují a betonují.
   On to konečně řekl i Klaus na Prime : brbláme, to ano, hospodsky brbláme, ale poptávka po změně prostě není. Jsme usazeni ve svém relativním pohodlí.
   Jsem s tím už smířen. To, co my, i tady, předvádíme je vlastně taková hra pro dospělé. Hra kterou nám předhodili a povolili. Zatím.

   To se mi líbí

  • tata napsal:

   Na komoru

   To se mi líbí

 11. Rosťa napsal:

  Rádio Jerevan dnes v ranních zprávách hlásilo, že tu Nadju Savčenko pozval Svoboda kvůli stranickému kolegovi Hermanovi. Pan Herman ženské údajně moc nemusí, ale protože Savčenko je spíš chlap a Nadja je zase jméno ženské, mohlo by se zadařit a po zpáření vzniknout nový evročlověk s vysokými morálními kvalitami, kterých, jak známo, se v EU nedostává. Ještě záleží, jak se k tomu v SMS postaví strejda Brady.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Kdepak Rosťo : na lidovce tady nešahat! 🙂

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Myslíte? Já se polepším 😆

    To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Anebo ne, ještě ve mně bublá vztek. Byli jsme 28. 12. na koncertu VUS Ondráš v bazilice na Velehradě. Ondráš je špičkové hudební těleso, koncert byl dokonalý a bazilika našlapaná po střechu. Vstupné 180 Kč, což za takový zážitek není moc. Co však můj útlocit nepobral je, že Ondráš jako vojenské těleso hraje zdarma a církev za to neplatila ani floka. Milostivně dostal volňáska jen direktor Ondráše. Hudebníci platit vlastně také nemuseli. Za zmínku stojí, že jim nestálo zato ani trochu přitopit. Asi by to přišlo draho.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Církev si ovšem na druhou stranu neúčtovala nic za pronájem sakrálních prostor ke komerčnímu účelu, není-liž pravda?
     Dvě otázky: Kdo inkasoval výnos ze vstupného?
     Je na Velehradě topení?

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Ale, Ramštajne. Pro církev kšeftík jako hrom, Ondráš se tam nehrnul, pozvali je tam oni. Já chápu, že je to pro Vás citlivá záležitost, ale i vedení Ondráše bylo z toho dost mimo. Lidi jsem nepočítal, ale ten zisk mohl být něco mezi sto až dvěma sty tisíci. Za jedenapůl hodiny. Pro informaci uvádím, že na koncertech Ondráše se nikde vstupné nevybírá. Zajděte na „Špilas“, nebo až budou mít vystoupení na Staré radnici, popřípadě kdekoliv jinde, kde je nejenom kapela, ale i perfekt taneční vystoupení, uvidíte, že mám pravdu. A když byste měl cestu na Velehrad, tak se podívejte, kolik tam má pokladniček. To, aby tetiny nemusely chodit s obnosem moc daleko.

      To se mi líbí

  • Děda Olin napsal:

   Docela trefně popsán současný stav v konfrontaci s CH77. Pan Jírovec není jediný, kdo na CH77 vrhá trochu jiné světlo než je to, které o sobě sami mluvčí CH77 šíří.
   Jaký obraz se vám vybaví na téma chartisté a disidenti? Mně tlupy odpuzujících, ožralých a snad i zfetovaných, porůznu se povalujících mužů a žen, ve stejně odpudivém prostředí. Alespoň tak na mě působí různě uveřejňované amatérské filmy jich samotných. Takové by v té době i v USA hnali svinským krokem.

   Soukromé TV se těmito tématy nezabývají a z ČT už čtvrtstoletí slyšíme na téma CH77 a disident jen chvalospěvy a sebechválu jich samých. A sebechvála vždy smrdí.

   To se mi líbí

  • Alena Z napsal:

   Já to tedy sleduji zpovzdálečí, ale podle mého je to s panem Jírovcem složité. Nehodnotím Vámi uvedený odkaz, píši obecně.
   Uvedu příklad, v mužském rodě: Muž v manželství má kolikrát na svou ženu zlost, vidí, co dělá špatně, jakou má povahu, nadává na ni, stěžuje si kamarádovi. Ale běda, kdyby ten chtěl taky na jeho ženu nadávat, a navíc ve společnosti, před druhými, to je něco jiného.
   No a pan Jírovec také nevidí na našem současném konání nic dobrého, hodnotí českou povahu, kritizuje naši situaci, ale přitom v ní NEŽIJE! Taky mu chybí špetka laskavosti, porozumění a sounáležitosti s národem.
   Znovu upozorňuji, že se moje poznámka nevztahuje k výše uvedenému odkazu.

   To se mi líbí

  • tata napsal:

   PP
   TED JSTE MĚ NAŠTVAL.Jirovec nebyl vypuzen,odešel že nesouhlasil s většinovým nazorem že migranti jsou hrozba.Ano někteří na něj použili drsnější slova ale to se bohužel stává když má tak zde nepřijatelný názor.Pravda je taková že když nepsal o spojitosti s migrantama mněl většinově souhlas.

   Jenže v tématu o migrantech byl jak kolovrátek,mnohokrát jsem se ho snažil zatahnout do argumentační debaty marně.Pravda je taková jak avizoval že ho nechápem,ale v migrantech jste ho nechápal ani VY TAK nepište že byl vypuzen to je lež.

   Ten članek je doklad je přesný až na jeden bod jeho určitého slabého bodu nevnimat některé věci byt až moc mimo realitu,

   Známý chartista a disident Milan Kohout byl loni odstaven ze Západočeské univerzity v Plzni, kde učil zhruba sto padesát studentů. Důvodem jsou jeho názory odlišné od těch oficiálních. Bylo mu odmítnuto i doktorské studium na Severočeské univerzitě v Ústí nad Labem, přestože není mnoho disidentů, kteří by mohli o druhé kultuře psát.

   NO většinový názor zde je že KOHOUT je typ který nepřijme žadná společnost……je to typ profesialního rebelanta kde nejde o věc o logiku ale byt v opozici rebelovat.

   Dost jste ně naštval větou byl vypuzen

   To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Aleno Z. a tato, děkuji za vaše názory.
   Já mám trochu odlišný. Nemusím kvůli jedné neshodě člověka hned zavrhnout. I v té migraci mu zčásti rozumím. Nebo si snad myslíte, že by nebylo toho exodu kdyby nebylo afrických a asijských jar, kdyby nebylo neschopnosti EU, kdyby nebylo napadení tolika států Američany, Francouzi, Brity pod rouškou NATO? A ym za to odpovídáme, ne že en, jsme v těch zločineckých organizacích taky platnými a mnohdy hodně krvelačnými členy. To všechno on ví. Jen si myslí, zkažen Kanadou, že bychom mohli být k nim vlídnější. Možná naivní, ale určitě ne nelidské.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    PROBOHA………DEFINUJTE……..ZAVRHNOUT………PLETETE jabka ,hrušky……..nikdy jsem mu nic ostrého nenapsal,slova vypuzen zavrhnout jsou uplně mimo.To zakladní mu věří zde dost lidí,otázka jak stím pracuje.Navíc ty pravdy co piše jsou jen takové mravokárné hesla a na tom ustrnul ani jednou se nedokázal bavit na zakladě argumentu.

    To že západní politika kam ted patřime má minimalně 50 procent na tomto stavu je asi většině jasné a nepopirá to.Je to na dlouhou debatu kde stejně nedobereme jasného závěru protože tato kultura je na honu vzdalena naším zvykům a tradicím.JEDNO JE že je zapadní politika vykořistovala a drancovala,druhá stranka věci je že nebyvalou měrou tomu přispivají oni sami.Pan Jirovec ustrnul jen na bodu jak jsme vinni,a tím pádem by to řešil že jim to musíme vynahradit a na tom se točí,je mu uplně jedno že tu kultury vedle sebe nemohou exzistovat.Je blbost jednu křivdu napravovat druhou.A NA TOM ON BOHUŽEL ZAMRZL…….řeší A ,KDYŽ SE HO zeptáte na B neodpoví nebo opět spustí kolovrátek vzniku,

    Takže slova že byl zavrhnut,vypuzen jsou mimo misu,nikdo ho nebanoval,nemazal..naopak pan domácí ho dost často hájil…….tuto kávárnu vede pan Bavor a citím povinost za něj ohradit se proti tomu jak to formulujete……mě to uraží za něj……….uvědomujete si co to je práce a času,že se najdou lidi kteří použijou ostrá slova,za to větčina nemuže a rozhodně napsat zavrhnut,vypuzen to jste hodně přestřelil

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     tato
     tentokráte velice děkuji, napsal jste to správně. Já jsem byl doteď mimo možnosti komunikace, proto jsem nemohl reagovat. Ale je pravdou, že přítel Jiří (Jírovec) odešel sám právě proto, že jsme se nemohli shodnout na otázce nájezdu nazývaného migrace. Bylo to jeho rozhodnutí, i jsem mu to takto psal, ale protože jsem se jej nemohl zastávat právě v této zásadní otázce, neměl jsem jak jej zde udržet.

     To se mi líbí

     • Alena Z napsal:

      Pane Bavore, psala jsem sem dvakrát dopoledne, ještě k článku pana Jírovce a někam to zmizelo. Není to ve spamu?

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       No, to je tím, že jsem byl dlouho pryč a teď nestíhám všechno sledovat. Takže už se to vrátilo tam, kam to patří. Proč vás strážný nepustil, tak to opravdu netuším, protože jsem tam nic „závadného“ (tedy blokovaného) nenašel. Ale to víte, ti trpajzlíci…

       To se mi líbí

       • Alena Z napsal:

        Díky, nechtělo se mi to psát znovu. To se někdy stane i jinde, myslím si, že je to věc technická, zatím to nevidím na zásah ministerstva lásky. 🙂

        To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Dávám vám v tomto tato i Bavore za pravdu, taky si myslím že v mnohém chybuje.
     Jako my. Někdo hájí třeba stále ČSSD či ANO i když rozum mu říká že by neměl. Jsme jen lidé, i on.

     To se mi líbí

     • Alena Z napsal:

      To ano, ale my mu nepíšeme do Kanady, jak si tam mají našinci počínat a co si myslíme o kanadské vládě a jakých chyb se dopouští ve vztahu k USA…a k Evropě…

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Já jsme se v Kanadě nenarodil, vy ano?

       To se mi líbí

       • Alena Z napsal:

        A to, když někde žijete do dvaceti let, vám dává právo jim pak v sedmdesáti udělovat zpozaoceánu hraběcí rady?

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Poopravím informaci. Přátel Jiří Jírovec žije poslední dva roky opět zde v Praze a do Kanady už zalétává jen občas. Takže žije mezi námi. Ale Kanadou „postižen“ samozřejmě je.

        To se mi líbí

 12. tata napsal:

  https://www.novinky.cz/komentare/425804-komentar-prebytkovy-rozpocet-a-komu-za-nej-vdecime-vaclav-klaus-ml.html

  SYN v tomto nezapřel otce hodně zajimavé pracovat s fakty aby to vyšlo……já bych mu jen namitl jedno ,když se ohání že to není věc vlády ale lidí………proč to za vlády jeho otce mělo tak špatný konec,nebo za vlád TOPOLÁNKA,NEČASE..to ty lidi to bojkotovali…….SAMOZŘEJMĚ LIDI ale vždy je duležité vedení

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Takhle nějak vzniká, tato, politik – dokud Klaus mladší mluví a píše o věcech, kterým alespoň trochu rozumí (si myslím), pak se jeho komenty vztažené k vzdělávání, rodině a tak podobně většinou dají číst. Ale pokud Klaus ml. mluví a píše o věcech, který nejsou jeho „parketou,“ a zároveň (jak tady předvádí) přesvědčuje, že není schopen nezávislý (v jeho případě – nezaujatý) analýzy, pak se stává jedním z tuctových, šedých, zbytečných, kteří na nás denně chrlí ty svoje moudra. Tolik sebevědomí, kdo by to jen řekl, žejo = 😀 ?

   To se mi líbí

 13. Rosťa napsal:

  Článek pana dr. Jírovce jsem četl, stejně jako ty jeho předešlé. Jakkoliv s nimi nesouzním, tento byl přijatelný. Výjimku snad tvoří ta permanentní obhajoba toho podivína. Troufám si tvrdit, že likvidaci našeho Vysokáho školství bohatě obstarají různí Halíci, Céputnové a podobní velikáni. Další takoví k tomu nejsou potřeba.
  Je dobře, že poukázal na ty kluky a holky z Charty. Dnes se to nenosí a jestli to chartisti četli, asi mu nepoděkují. Je do očí bijící, že až na výjimky ( Lenka Procházková, Jan Schneider a pár dalších ) je to parta, která dnes vystupuje nejagresívněji, k čemuž jim pomáhají stejně agresívní presstituti a komedianti, co si říkají z mě neznámého důvodu herci a zpěváci. Za tento vhled je potřeba panu doktorovi poděkovat. V roce 90. se mně dostala do ruky kniha Analýza 17. listopadu, kde pol. vězeň M. Dolejší celou tu partu ukřivděných komančů popsal. A ukřivděný komanč z 50tých let je horší, jak podvedená a odstrčená milenka. Fakt je ten, že kdyby podobná parta lidí v Amícku byla placena zvenku za podvratnou činnost, dlouho by po světě nestrašila.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.