Černá hodinka aneb Erdogan: Turecko má důkazy o tom, že Spojené státy podporují v Sýrii Daesh


ANONYMOUS BULHARSKO  / 28.12.2016

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že má „jasné důkazy“ o tom, že koalice vedená USA podporuje „IS“ a další teroristické skupiny v Sýrii.

„Jaký úkol měly koaliční síly na počátku? Úkol zněl: Bojovat s teroristickou organizací IS až do konce. Ve skutečnosti ti, kteří nás obviňovali z podpory IS, se dnes všichni vytratili a naopak podporují teroristické skupiny, včetně IS, kurdských Oddílů národní sebeobrany(ONS), Svazu demokratických stran(SDP). Svědčí o tom mnohé. Hodnověrné důkazy jako snímky nebo videa“, prohlásil Erdogan během úterní tiskové konference.
USA a někteří z jejich spojenců, m.j. Saudská Arábie, Katar a Turecko byli v mnoha případech viněni z vyzbrojování a financování vojenských skupin, bojujících v posledních 6 letech proti syrské vládě.

Ankaru znepokojuje že SDP je klonem Kurdské dělnické strany(KRP), kterou USA označily za teroristickou skupinu. KRP od roku 1984 vede ozbrojené povstání proti tureckému státu, dodává Ankara.
Turecko slíbilo pokračování svého honu na kurdské povstalce v Iráku a Sýrii.
Erdoganovo prohlášení vyšlo den poté, co někdejší kandidátka na amerického prezidenta za stranu zelených Jill Stein obvinila Washington, že podporuje teroristy, protože ti slouží jeho zájmům.

Turecký prezident zdůraznil, že USA nestihnout splnit slib o osvobození syrského města EL Báb od IS.
„Přestože vojenská koalice vedená USA nedokázala splnit slib o osvobození El Bábu, naše operace za jeho osvobození od IS bude pokračovat“.
Turecko se soustředí na osvobození El Bábu od IS. Ankara, která zahájila operaci v srpnu minulého roku tvrdí, že podporuje pouze extremisty na severu Sýrie v boji proti IS. Zprávy z posledních dní svědčí o přímé účasti tureckých vojsk v bojích o El Báb.

Pokračující útok na El Báb přinesl značný počet civilních obětí. Tzv. syrský pozorovatel pro lidská práva v pátek prohlásil, že jen během 24 hodin přišlo při intenzivním tureckém náletu na město o život asi 90 civilistů, včetně 21 dětí.
Na základě Erdoganova tvrzení uvedl mluvčí amerického zamini Mark Toner, že by bylo hloupé i za předpokladu, že by Američany vedená koalice teroristické skupiny v Sýrii skutečně podporovala:
„Mám-li být upřímný, je to směšné. Neexistuje žádný předpoklad pro takovou představu. Abyste věděli, nemyslím si, že by kdokoli při pohledu na naše jednání v operaci v severní Sýrii a Iráku mohl říci něco jiného, než že jsme 100% pro porážku a zničení IS“ – řekl a dodal, že USA konstruktivně spolupracují s Tureckem při obraně proti terorizmu a jsou s ním v neustálém kontaktu.
„Podporujeme jejich úsilí, podporujeme jejich úsilí o vyčištění jejich hranice od IS. Víte, že s nimi vedeme dialog o dalších možných krocích, pokud jde o El Báb. Nechceme se do El Bábu probíjet bez dostatečné podpory a to jsou diskuse, které s Turky každodenně vedeme“ – řekl Toner.
Toner dále řekl, že se USA nepodílí na stávajícím mezi Tureckem podporovanými silami a NSA a dalšími silami, které v tomto regionu Washington podporuje. „To je důvod, proč v těchto diskusích úzce spolupracujeme a snažíme se o koordinaci“ – řekl.

Zdroj: presstv.ir

Vybral: Bavor V.

přeložil lépe: Hroch

A aby si někdo nemyslel, že se jedná o desinformaci, tak dnešní článek u Bakalů:

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/usa-malo-pomahaji-v-boji-proti-islamskemu-statu-v-syrii-stez/r~83c8e1f0d33e11e68f7d002590604f2e/?redirected=1483630311

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Přejaté se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

15 reakcí na Černá hodinka aneb Erdogan: Turecko má důkazy o tom, že Spojené státy podporují v Sýrii Daesh

 1. vonrammstein napsal:

  I kdyby to všechno byla pravda, nic to nemění na tom, že Erdogan je zasranej islamistickej zmrd, kterej chce vidět Evropu islámskou, nejlépe pod tureckou kuratelou. Proto je třeba, aby urychleně chcípnul.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Já jsem se vztahu katolíků a muslimů učil od Kara Ben Nemsího recte Old Shatterhanda. Jak vidno sto let s křesťanskou láskou udělalo divy.
   Apropó, kdo by v Turecku byl lepší? Kemal Atatürk již umřel, Ismet Inönü také a Fethullah Güllen je úplně jiná třída. Na Erdoğana budeme ještě vzpomínat. Koho byste doporučil? Binali Yldirima? Kemala Kiliçdaroğlu?

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   VR nač ta silná slova. Vždyť stačí se kouknout krapítko do historie. Málokterý z dlouopanujících nejvyšších se dožil klidného odchodu. Většinou odešli násilně- tedy byli odstraněni. A čeká jej to taky. Ono těch 12 let ve vedení země se muselo podepsat na egu. Jo stát se tak sultánem. Proto je tím poutníkem po „spojencích“ jak píše bob.
   Mne by daleko víc zajímalo nakolik je v něm kurd.. protože ta agrese proti nim není samosebou. To se taky už kolikrát v historii stalo. naposledy knírek… a jak to dopadlo.. Žádný strom neroste do nebe, a zvlášť s takovou agresivitou…. Za čásek se bude říkat jak bývávalo Turecko báječnou zemí…. On už ten odliv turistů mnohé nakopne… A nakonec z něj bude stejně spálená země jako Irák, Lybie…. a kdo ví možná právě o to bývalým spojencům – našeptávačů šlo… což mu zdá se stále nedochází… no dožijeme-.li uvidíme>

   To se mi líbí

 2. vonrammstein napsal:

  JXD napsal do Reflexu po stráááášně dlouhý době soudnej článek:

  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/76844/vnitro-o-zbranich-necekane-rozumny-navrh.html

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Otvoril som si ten link a zaujal ma tam ďalší odkaz na článok o Amrim.
   http://www.reflex.cz/clanek/komentare/76810/politici-lzou-evropa-je-pro-teroristy-rajem-vrah-z-berlina-po-utoku-4-dny-klidne-cestoval.html
   Niečo sa mi na tom nezdá. V prvých správach o jeho zastrelení tuším bolo, že pricestoval do Milána vlakom a policajti sa ho pokúšali legitimovať na nástupišti, keď začal strieľať. V tomto reflexovskom článku píšu, že ukradol auto (lebo bez papierov mu ho asi nikto nepožičia) a začal strieľať na náhodnú cestnú kontrolu. Buď tu niečo nesedí, alebo im v Reflexe je úplne jedno, čo píšu.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Spíš je jim to jedno. Většinou o politickejch tématech píšou na zakázku. JXD je sice totální magor, ale občas se trefí.

    To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Vypadá to, že má tentokrát pravdu Reflex. Čas v takových informacích dělá divy – no a novináři také.

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Má pravdu? Tak to je potom globálna fabulácia. Talianske noviny uverejnili 27.12. informáciu ako cestoval vlakom a uverejnili jeho fotky hneď po zastrelení, ako ho balia do fólie.
     Ak dnes mainstream tvrdí, že cestoval autom, je to švindeľ.
     http://milano.repubblica.it/cronaca/2016/12/27/news/terrorismo_milano_anis_amri-154936834/?refresh_ce

     To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Strejdo, tak mi spadol kameň zo srdca. Na novinkách.cz som našiel tento popis dolapenia:
     „Dopadení
     Amriho spatřila policejní hlídka kolem třetí hodiny ranní u italského Milána ve městě Sesto San Giovanni a požádala jej o doklady. Zprvu prý reagoval poklidně, pak si ale sundal ze zad batoh, vytáhl z něj pistoli, začal křičet Alláhu akbar (Bůh je veliký) a jednoho policistu střelil do ramene. Následně se snažil utéct a skrýt za zaparkované auto, byl ale zastřelen.“
     Takže to len v Reflexe a zrejme aj niektorých iných českých médiách majú perfektných prekladateľov, čo zo zaparkovaného auta urobia ukradnuté.

     To se mi líbí

 3. bob napsal:

  Podstatná informace je, že Turecko je v NATO „zajímavý spojenec“. Ještě mám v paměti jak se ho ten náš fešák Pavel zastával, když sejmuli ruské letadlo.
  Stejné Turecko obchoduje s IS.
  To samé Turecko bojuje proti IS
  To samé Turecko bojuje proti Kurdům, kteří bojují proti IS.
  A s tímto Tureckem vyjednává EU o bezvízovém styku
  Erdogan není žádný blbec
  -ví že ho potřebují USA
  – ví, že ho potřebuje EU
  -ví, že ho potřebuje Rusko
  Ale tyto bezesporu „esa v rukávě“ jsou k ničemu, když se podíváme, jak to v Turecku vypadá.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.