Černá hodinka aneb Západní média: Odmítnutí ruského prezidenta Vladimira Putina, vyhostit americké diplomaty je skutečným ponížením pro Obamu


infobalkanibginfobalkani 1.1.17

Odmítnutí prezidenta Ruska Vladimira Putina vyhostit americké diplomaty a pozvání dětí amerických diplomatů na novoroční oslavy v Kremlu je skutečným ponížením pro odcházejícího amerického prezidenta Baracka Obamu – uvedla na adresu demokratů bývalá šéfka moskevské kanceláře zpravodajského kanálu CNN  a přední odbornice na Rusko Jill Dougherty.

Ta se domnívá, že umírněná reakce Moskvy na nepřátelské akce Washingtonu je signálem, že na Obamově politice už nezáleží.

Doherty naopak poznamenala, že pro nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa to může znamenat: „. Zapomeňme na to, co bylo až dosud, a začněme pracovat společně“
Pozice Kremlu byla pro Obamu „strašnou urážkou“, protože obsahuje náznak politické impotence odcházejícího šéfa Bílého domu, říká Doherty.

Připomínáme, že včera  Putin řekl, že Moskva nevyhostí americké diplomaty v reakci na vyhoštění 35 ruských diplomatů z Washingtonu a San Franciska.

Noviny Washington Post nazvaly rozhodnutí prezidenta Ruské federace „vzácným porušením diplomatické tradice vzájemných opatření.“

Na pozadí doporučení Sergeje Lavrova a „dlouhé historie vzájemného vyhošťování diplomatů obou zemí, jako odvetných opatření,“ bylo Putinovo rozhodnutí „významné“ napsal New York Times.
Zvolený americký prezident Donald Trump chválil ruského prezidenta Vladimira Putina „za jeho rozhodnutí, že nebude vypovídat americké diplomaty z Ruska v reakci na americké vyhoštění 35 ruských diplomatů“  – jak řekl agentuře Reuters a TASS.

Ve zprávě na Twitteru Trump popsal rozhodnutí jako „vynikající tah.“
„Vždycky jsem věděl, že je velice chytrý,“ dodal Trump na adresu ruského prezidenta.

Putinovo rozhodnutí, kterým šel proti doporučení svého ministra zahraničních věcí Sergeje Lavrova, způsobuje údiv – napsal ve čtvrtek France Presse.

Rusko si však vyhrazuje právo podniknout protiopatření a vše závisí na obnovení rusko-amerických vztahů v závislosti na politice zvoleného presidenta Donalda Trumpa, řekl ruský prezident.

merkel-small-america-great

Příspěvek byl publikován v rubrice Infobalkani se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

20 reakcí na Černá hodinka aneb Západní média: Odmítnutí ruského prezidenta Vladimira Putina, vyhostit americké diplomaty je skutečným ponížením pro Obamu

 1. bob napsal:

  Vůbec nevím, co si o tom mám myslet…
  Naši „osvědčení“ komentátoři v ČT se k tomu nějak moc nevyjadřovali a já si podle nich utvářím názor…:-)))))))
  Ta rezoluce o Sýrii navržená Ruskem a schválená RB taky nějak zapadla až na konec.

  A teď vážně: Putin už pokolikáté vyšel ze „souboje“ s Obamou jako vítěz.
  Bohužel mu to ani nedalo moc práce.
  I když „ohnout“ ty volby v USA, to byl „majstrštyk“….:-)

  To se mi líbí

 2. st.hroch napsal:

  Pane Bavore, pošta!

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Nevím ale Kojzar na to aby byl schopen reálné analýzy současnosti opravdu již asi nemá.Proto doporučuji mnohem reálnější analýzu od Václava Umlaufa.
   Ne že by byl naprosto v realitě ale jeho přístup a schopnosti mu umožňují se ji velice přiblížit.
   Jeho pohled na Obamovy akce totiž dává jasný smysl a umožňuje také naprosto reálný pohled do Trumpovy budoucnosti, jak US tak také té naší.
   Jeho popis korporátně-fašistické strany, totiž naprosto věrohodně kopíruje dějinnou skutečnost a to jak Mussoliniho politické hnutí, tak i jeho zásluhy na vytvoření z tohoto hnutí špičkové a stabilní státní formy.
   http://www.novarepublika.cz/2017/01/v-cem-jsme-az-po-usi-aneb-odpoved-na.html
   To podstatné co je identifikátorem reality jeho informací, je ono začlenění Šlachta gate do kontextu dějů a jeho chápání Šlachta gate, jako ve své podstatě parodie na filmy Kmotr, a Válka policajtů.Umlaufův popis, že se nejednalo o žádnou věcnou podstatu založenou na vnitřním či vnějším sporu. Umlauf velice správně pochopil že hlavní roli zde v tomto případě jako už mnohokráte, hraje politika a politické manévry s naprosto jasným odkazem na souboj mocenských struktur mezi sebou ale řízených nadnárodní autoritou.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Jestli si Cechu myslíte, že Kojzar podporuje Trumpa a jeho fašistický stát, Babiše jakbysmet, a Trump Rusko a Putina pak jste opravdu typický „správný“ Čech jakého milují globální i české „elity“ ovládající Česko a svět.

    To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Hrozně se mi líbí, jak různí –logové už dneska přesně vědí, co bude a nebude Trump dělat po 20.lednu.Takže si zkusím vzít křišťálovou kouli a předpovědět, co skutečně nový americký president chystá.
    Ve vztahu k Rusku samozřejmě dojde k oteplení, vztahů, protože je to v ekonomickém zájmu obou států. Politika zapláče.
    Ve vztahu k EU a jejímu opileckému duu The Alcohol Brothers ve složení Junker-Schulz bude přistupovat s maximální opatrností a pouze v případě ohrožení života. Dokonce se dá předpokládat, že využije typického amerického způsobu obměn vlád a pomocí tajných služeb odstraní stávající bývalé socialisty a nechá je nahradit ekonomy. Při tom mu ale nebude záležet na lidu Evropy, ale na vlastních ekonomických zájmech. Politika zapláče.
    Ve vztahu k Sýrii se koule domnívá, že Trump ji přenechá Tureckému a Ruskému vlivu. Tím oba uspokojí a Turci se opět budou dívat na Američany s větší důvěrou. Politika zapláče.
    Vztah k Číně bude takový, jaký si obě strany navzájem dovolí. Trump se svými telefonáty a výroky pokoušel „vykolíkovat si claim“ a Čína bude nějak podobně reagovat. Politika zapláče.
    A protože zbrojařská lobby potřebuje zkoušet nové zbraně, zbývá Irák, Afghánistán, Libye, Čad a mnoho dalších míst, kde se objevují Islamisti a bude třeba s nimi sofistikovaně bojovat.
    Takže pro nás z toho vyplyne jen to, že se podařilo prolomit mainstreamovou blokádu myšlení a „Kavárna“ bude v prdeli.
    Tolik moje křišťálová koule

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Americké zájmy jsou tak rozsáhlé a roztříštěné do tisíců činnosti i území na celém světě a nám tak vzdálené, že by stačilo aby nás nechali na pokoji a „naše“ pátá kolona (nikoli jak se děje – opozice) byla námi (!) občany upozaděna.
     Jenomže ze známých důvodů (lidská blbost, hamižnost onoho jednoho procenta, a lidský zájem o jen vlastní korýtko) se tak nestane a budeme dál v jejich područí, díky Trumpově nové politice nejen politickém a vojenském, ale i ekonomickém.
     Nejen politická kavárna, nejen žoldáci, ale i ekonomičtí mafiáni budou mít dál „pré“ … Díky „nám“.

     To se mi líbí

    • bob napsal:

     Podívám li se na „Obamovy USA“, Sýrii 2016, vztahy USA x RUSKO, EU v r.2016, tak to pro Boha už horší být nemůže. Teda aspoň si to myslím……

     To se mi líbí

 3. Berkowitz napsal:

  Na jednom ruském webu jsem četl vtip, řeknu ho volně:
  V USA máme – 35.
  Oni tam zapomněli, že my pracujeme i při mínus 35-ti.

  To se mi líbí

 4. jaa napsal:

  Sice mimo tohle téma – ale dole by si to už asi nikdo nepřečetl. K tomu rannímu kašli . Zkuste ráno jako první vypít pomalu hrnek teplé/ vlažné vody. A až po chvíli teprve to nezb ytné kafčo či co snídáte obvykle. Přívodové sliznice jsou asi přes noc vysušené/odvodněné a ta vlažná voda usazeniny nahlodá .a bez kašle jdou ven. Taky asi neí marné si ten hrnek vlažné vody dát těsně před spaním…. prý to pomáhá při čištění těla….

  To se mi líbí

 5. bob napsal:

  Tak jsem se dočkal.
  Před chvílí to v televizi vysvětlil jeden z mých největších „oblíbenců“ Votápek.
  Budu trochu parafrázovat.
  To, že Putin nevyhostil americké diplomaty byl „útok“ na Trumpovo ego.
  Trump Putina nezná a zbaští mu jeho „vstřícnost“. A Putin toho (podle) zneužije, jako už kolikrát.
  Putin nechtěl Hillary, protože ví, že ta ho má prokouknutýho a že mu žádný gesta baštit nebude.
  A mám jasno :-))))))

  To se mi líbí

 6. čtenář napsal:

  Majitelé legálně držených střelných zbraní mají mít ústavní právo zastřelit teroristu, navrhuje ministerstvo vnitra

  http://domaci.ihned.cz/c1-65573430-majitele-legalne-drzenych-strelnych-zbrani-maji-mit-ustavni-pravo-zastrelit-teroristu-navrhuje-ministerstvo-vnitra

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Na toto nie je potrebný žiadny nový zákon a tobôž nie ústavný. Už dnes má podľa občianskeho zákonníka a trestného zákona každý právo primeranými prostriedkami odvrátiť hrozbu alebo zabrániť škode. Ak niekto použije legálne držanú zbraň na obranu proti teroristickému útoku, už dnes by nemal byť trestne stíhaný.
   Skôr je treba zabrániť, aby sa nestal náboženský teror súčasťou listiny ľudských práv. Mohlo by sa stať, že náboženskí fanatici by mali právo na vykonávanie náboženských úkonov (džihádu), ktoré ešte dnes považujeme za trestné činy.

   To se mi líbí

 7. cobolik pacholik napsal:

  kukam jak sa tu politizuje,jak sa holotu po mojom ojebuje a velmi kratky kuk jak experta myslim samozrejme mna,pred rokom 1989 zapad dristal,ze zijeme v ojebavacom systeme,co sa tyka volnosti ci slova,ci pohybu a ty,co nam urcuju znaci traktar to kurvy,moj kuk plne suhlasil.
  teraz zijem pri tych,co to hlasali,ze som ojebavany a kukam,ze tych co som mal za ojebavakov znaci traktarov,to sa zmenili na tych u ktoryh zijem a ty uz ojebuju,lepsie predsa cas pokrocil od prvej ojebavky,bo toto co oni dristaju na cara to original sa dristalo,na zapad.
  vtedy uzernicka kurva mal pred sebou ideologiu zvezdy jak protivnika,ty od zvezdy zmenili ideologiu na podobnu do uzernickej kurvy,ale z tej zvezdy dost ostalo v nej,tak o slobode a volnosti by boli za saskov dristat,ked aj v rusii mozno povedat,ze car kokot,tak dolepili do uzernickej ideologie volnost a zacali hladat kde ju najst a nasli v alahistoh,vychadzalo im nie zle ten biznis o volnoti u alaistov,zvany boj za demokraciu,bo dobre vedeli,ze skor ci neskor alahista zautoci proti typu ich demokracie,to su postupy v uzernickej skurvenej demokracii normalne,pokial neprisiel vania a ukazal jak sa bojuje proti alahistom,bo demokraticky boj u chocholov to docista vyslo na frasku z divadla na zabradli,najnovsi boj bo melu z posledneho,je ovplyvnenie volieb tu v tej riti a vrhanie granatov typu diplomat,toto sa im vratilo silou strely dum dum z junkersu a nemozu najst odpoved,ze jak sa mohlo tak stat,ze aj lovci lebiek vedia,ktora bije.
  toto je expertny prehlad od experta,ktory bol asi hacknuty lavym hakom do pravej strany.zanedlho bude jasne jak sa zacne vyvijat situacie,ked do sedla sadne bilej otec zvanej prehadzovacka a jake nastrahy pusti na cara od KGB,za nejaku petiletku,ked dozijem budem vedel,jak tie boje pokracuju,jedine,ze niekomu z bojovnikov odjebe a bude uz naozaj pokojne.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.