Sollte der Anschlag in Berlin den Sturz Merkels herbeiführen?


Policie věděla hned, kdo je pachatel, ale ten měl spojence ve státním aparátu.

Gůglova překladatelská citace z článku:  Tweet jedním z nejvíce pravicových extremistů v Německu, PEGIDA-zakladatel Lutz Bachmann. Tento psal jen dvě hodiny po útoku na Twitteru: „. Interní info od berlínského policejního vedení viník Tuniský muslim
Pokud neměl pramení z čistě náhodou, pak obsadil tento Tweet že vyšetřovatelé věděli dříve, kdo byl skutečně odpovědná za čin, a že všechny věci, pravicový extremista byl brzy informován.

Linke Zeitung

merkelamri

von Christoph Vandreier – http://www.wsws.org

In der Nacht auf Freitag wurde der flüchtige Anis Amri in Mailand von der Polizei erschossen. Es verdichten sich die Hinweise, dass der 24-jährige Tunesier den Lastwagen lenkte, der am Montag auf einem Berliner Weihnachtsmarkt zwölf Menschen tötete und 50 verletzte. Die Umstände der Tat bleiben aber nach wie vor unklar und legen den Verdacht nahe, dass Teile des Staatsapparats in den Anschlag involviert waren.

Die Polizei präsentiert Amri zur Zeit als den Täter. Neben Ausweis und Mobiltelefon wollen die Ermittler auch dessen Fingerabdrücke an der Fahrertür des LKW gefunden haben. Zudem veröffentlichte die Presseagentur des Islamischen Staats ein Video, in dem sich Amri zu der Terrororganisation bekennt und zu „Anschlägen gegen Ungläubige“ aufruft. Das Video wurde vermutlich schon vor einigen Wochen in Berlin-Moabit aufgenommen.

Die Darstellung der Ereignisse und der Ermittlungen durch Behörden und Medien ist derart widersprüchlich und unglaubwürdig, dass man nichts für…

View original post 1 398 more words

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

112 reakcí na Sollte der Anschlag in Berlin den Sturz Merkels herbeiführen?

 1. vonrammstein napsal:

  Zastřelit za úsvitu před nastoupenou jednotkou. Ale to měli už předevčírem.

  To se mi líbí

 2. bob napsal:

  Asi ho chvíli nechali, aby se uklidnil, vždyť musel být chudák vystresovaný….

  To se mi líbí

 3. NavajaMM napsal:

  No jasné, veď vedeli, čie doklady nájdu v kamióne.
  Ten čas ale nehral v jeho prospech, ale proti nemu. Musel uplynúť istý čas, aby sa vierohodne dostal z Berlína. Čo ak by ho o 2 hodiny chytili v Paríži?

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Ono je to ještě jinak. Mám rozpracovaný další článek, který ukazuje, že chlapec nebyl žádný beránek. On totiž emigroval protože utíkal před vězením. Doma dostal 5 roků za loupež.

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Toto chápem. Bolo mi od začiatku jasné, že nenájdu doklady chlapa, ktorý je čistý, ktorý sa kľudne nechá chytiť a ktorý by prípadne mohol dokázať alibi. Keď sa tento dozvedel, že ho označili za páchateľa, vedel, že je odpísaný a tak ochotne „spolupracoval“ rozpútaním prestrelky, pri ktorej ho mohli zneškodniť.
    Verím, že aj toho pôvodne zadržaného a prepusteného nenechali voľne behať po svete, ale nikde sa už o ňom nedočítame (aspoň tak je to plánované).
    To sú všetko, samozrejme, len moje domnienky a so skutočnosťou to nemá nič spoločné.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Ja otázkou, jestli ten původní nakonec nebyl ten pravý a tenhleten jen „vedlejší ztráta“. Vždyť řece psali hned nazačátku, že jej ten němec sledoval, když vystoupil z auta a utíkal. A on za nímm a navigoval cajty. Pak to úplně zmizlo. Dělaj z nás troly…

     To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Áno, toto ma tiež zarazilo. Urobili blba z toho iniciatívneho svedka, ktorý ho sledoval z miesta činu a privolal políciu. Vraj toho zločinca nemal po celý čas na očiach. To dá rozum. Určite sa musel aspoň pozrieť na klávesnicu, keď vytáčal políciu. A v tom momente si ten lump prezliekol bundu s najbližším migrantom. Veď tak to prebieha v každej kriminálke.

      To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  Zde je pouze nutné představit tu kterou „redakci“, která např. na seznamu vyvěšuje úspěšně provedené popravy IS, nebo na parlamentních listech protlačuje tento Uhlův odborný posudek.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Petr-Uhl-Teroristicky-utok-v-Berline-nema-nic-spolecneho-s-uprchlickou-krizi-468829
  Dále je dle rozboru Petra Uhla jasné že spojitost státní správy a ochrana imigrantů je naprosto nepředstavitelná věc.
  Proto Petr Uhl považuje slova prezidenta Miloše Zemana ve Vánočním poselství o tom, že dnes již málokdo pochybuje o souvislosti mezi uprchlickou vlnou a teroristickými útoky v Evropě. Taktéž to co hlava státu konstatovala, že je proti umísťování migrantů na českém území proti vůli občanů státu za ne zcela korektní.
  Proto prosím ještě jednou tu důležitou repliku Petra Uhla :
  „Evropská unie je ale přece jen založena na solidaritě, a sice solidaritě nejen zemí, ale i lidí – bohatých s chudými, silných se slabými, na solidaritě s dětmi, se starými a nemocnými lidmi, osobami s postižením, s nezaměstnanými a na ochraně menšin a právech jejich příslušníků. Upřesňuje zásady OSN, že za určitých zákonem daných podmínek jsou zvláštní opatření učiněná pro zajištění přiměřeného rozvoje příslušníků některých skupin nebo jednotlivců, kteří potřebují ochranu, nezbytná k tomu, aby jim bylo zabezpečeno rovné užívání nebo výkon lidských práv a základních svobod. Mnohé státy a jejich orgány tyto zásady ctí, některé – v Unii asi nejvíce ¨Visegrádská čtyřka‘ – v tom pokulhávají, protože považují Evropskou unii spíše za dojnou krávu“.

  Tento postup je doposud více jak produktivní metoda – > ; jsme pluralitní ale 80 % prostoru vyčleníme pro Jandy, Uhly, Zelené atd. a těch 20 % opačných názorů předem okomentujeme a zveřejníme z nich pouze cíleně vyrvanou část.
  Proto si zde ještě jednou dovolím něco opravdu vzrušujícího a zeleného.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Totalni-vyprask-Donaldu-Trumpovi-Profesor-Zeleny-z-americke-univerzity-ukazuje-v-cem-vsem-se-novy-prezident-USA-fatalne-myli-Jeho-vlada-muze-byt-velkym-zklamanim-468454
  Proto prosím toto je ona staro novinka současné masmediální manipulace.
  Samozřejmě že se již nejedná o Bakalovy, Babišovy a veřejnoprávní masmediální manipulační prostředky, ty již pracují pouze jako diktátoři společenského myšlení a kulturního života jako celku.
  Prostě u nich je to již pouze a jen silová Goebbelsova propaganda popsaná velmi výstižně v jeho denících.

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   ja jak citam solidarita,prinaleznost,porozumeni a ponektere stati to cti,to hned stojim v pozore ready to pal.

   To se mi líbí

 5. Berkowitz napsal:

  V Britských listech se pochlapili a otiskli toto :
  Vaše neomarxistické vyblítky zejména páně Čulíka opravdu sedí pro vaše blicí listy blisty.cz, ještě , že proběhl brexit a zvolili Trumpa, pšenka již Vám přestává kvést, s islámem i s jeho migranty si vytřete prdel, svoji zemi si ubráníme, vy zaprodanci, u nás jste vnímáni jako zrádci národa. to vaše multikulturní obohacení si nechte v anglii., píše pan Jiří Gradwohl. – See more at: http://www.blisty.cz/art/85051.html#sthash.6j6oLa5Z.dpuf

  To se mi líbí

 6. Alena Z napsal:

  Kde je pan Kchodl? Chybí mi tu jeho zasvěcené a důkladné komentáře, pomohlo mi to porozumět spoustě věcí, ve kterých se jako žena úplně neorientuji. Jeho informace jsem využívala i jako argumenty v diskusích jinde (nejmenovala jsem, ale vždy jsem napsala, že je to citace). ach jo..

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Ano škoda, po hádce Lexe a Kchodla zmizeli oba. A oba jsou ve svém oboru skvělí, Kchodl ve vojenských záležitostech a Lex v právních. Třeba je to přejde, třeba si uvědomí, že jejich příspěvky byly určitě kvalitní, ve svých oborech nenahraditelné a že hádka s jiným přispěvatelem není zase tak zásadní, aby sem už nepsali. Snad ano.

   To se mi líbí

   • brtníkvbrlohu napsal:

    Bať ne se vším co psali jsem souhlasil, ale každopádně byli studnicí ze které se dalo čerpat. Bohužel se zabejčili, – Zabejčili protože jim chybí trochu nadhledu a přebývá trochu fachidiotismu – tak nechápou svá omezení a přeceňují se – kdyby měli víc pokory tak by jim to prospělo a včas by pochopili že svou uražeností škodí – škodí tak že vyklizují pole tomu co se nám – pravidelným hostů zde nelíbí.
    Jo a aby bylo jasno – ten fachidiotismus jsem použil proto že mne jiné pojmenování jevu nenapadlo – mám tím na mysli přezírání jistých spolvědních disciplin které vede v důsledku k přeceňování toho v čem jsou pevní v kramflekách.
    Už v průběhu jejich sporu jsem na ně apeloval aby nebejčili – ale chovali se jako dva tetřevi hlušci – aniž si uvědomili že nejvíc škodí nám ostatním – chybí mi jejich pohled na řadu událostí a problémů – předpokládám že většina zdejších hostů si to srovnávala s jinými zdroji – a tím hodnotila jejich „bernost“.

    To se mi líbí

    • Miluše napsal:

     Souhlas.
     „Každý věří na svýho výbornýho Pánaboha, ale nevěří druhýmu člověku, že ten taky věří v něco dobrýho. Člověk si může myslet, že druhá víra je špatná víra, ale nemá si myslet, že ten, kdo ji má, je špatnej a sprostej a podvedenej chlap.“
     Karel Čapek (Továrna na absolutno)

     To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Přeji krásné svátky všem, jsem na cestách, až do konce roku.
   Proto nepíši, na měsíc jsem se úplně zbavil všech počítačů, mám s sebou jen telefon a z něj se mi nepíše moc dobře.

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Krásne sviatky aj Vám a všetko dobré po celý nový rok.

    To se mi líbí

    • brtníkvbrlohu napsal:

     Speciální přání k Novému Roku Kchodlovi – jeho noticka je to nejlepší co mohlo tyto stránky potkat !!!!

     Liked by 1 osoba

     • Bavor V. napsal:

      Tak teď by mne ten idiot s mínusama za přání opravdu zajímal. Protože to už je opravdu případ pro Chocholouška nebo Davida.

      To se mi líbí

      • Děda Olin napsal:

       Nevím kdo dal mínus Brtníkovi, ale já s ním nesouhlasím v tom, že „jeho noticka je to nejlepší, co mohlo tyto stránky potkat!!!!“. To už je to s těmito stránkami tak špatné?
       Mimochodem, Kchodl na cestách bez počítačů a jako zázrakem se trefil do zmínky (po několika týdnech) o něm. Buďto nadpřirozená schopnost, neuvěřitelná náhoda, dostal upozornění, nebo neříká pravdu.
       Pane Bavore, prosím nepohlavkujte za názor. I idiot má právo na názor, nota bene když mu tu možnost palcování nabízíte.
       Pro mě má to palcování smysl. Ne významný, ale má. I když z palců nahoru se radostí nezblázním a kvůli palcům dolu si plyn nepustím. Jen se zamyslím.

       To se mi líbí

       • cobolik pacholik napsal:

        slechta tu malokoho pohlavkuje,bo volny jezevec,mne hned hukne v palici,ked citam,pane bavore prosim nepohlavkujte ,jake prosenie kurnik,tak chytra palice jak dedecek olinecek,by mal vediet,ze si dristne svoj kuk,bo ma dost nalietane,aby vedel,ze volny clovek,ten co sa odmlci,nemusi pisat a kukne,dedku dnes telefon ma vsetko,ja taky nemam bo seriem nan,ja robim a nesmykam po telefone,len kuknem,kolko casu mam,aby som vedel co urobit,ci kchodlovsky,ci podavac malty tu,si mozu kukat po telefone co sa im zachce,kedykolvek a pomaly kdekolvek,neviem ci chodis po uliciach,ale tu bez prestania smykaju,soferuju,jedia,sedia na zachode a neviem,ci aj ked robia smiesne pohyby aj vtedy nekukaju do tej smykalky.to paranoja dnesnej doby mobil,ja jebnuty,ale telefon mam len na volanie,ci nutny kontakt ja vyuzivam telefon z tych moznosti ,co ma na 0.0000001% a platim jak by som s nim sefoval polovicke sveta,barz dobre ,ze si napisal,ze ti nepasuje barz,na vojnu to nie je,ale uz mozno zacat viest vysetrovanie,co mne osobne ukradnute,jak ten kchodlovsky,ze tak zareagoval,hlavne,aby tu pisal,bo to jeden z VIP tu,to uznam aj ja a seriem ci kukal do telefonu,ci dokladat,ze sa ozval,tiez volny clovek,mozno lezi niekde okolo kopy vody s dajakou parackou a kukne do toho mobilu,bo pit,ci sexovat,predsa jatra nevyhral na loterii ani vaska a cita co holota pise bo WIFI uz dnes aj v burkina faso pomaly,to bude najskor asi tak a kchodlovsky jediny moze dristnut,ci drotar sa trafil,alebo rovno vytmavit jak to je,hlavne nech tu pise,tak isto lex VIP vipov u mna,nie za tie jeho paragrafy,ale jaky mal svizel jak rastol,oto u mna best mne jeho znalosti paragrafov nekopu,jeho charakter,ked casom tu nacrtnul,toto u mna rozhoduje a jebem ci on prezident a big ceo,ci stavac lesenia,chrakter a kuk na vec,jasne som to jak vzdy rozkonaril,ale to u mna normalne a kchodlovsky,kde lezis pri vode ci pri bazene a sneh pada dookola,kludne napis,aby zavistlivy puknul,kde je najhrubsi a ja aby vedel,ci ten nos bacovsky sa aspon priblizl k siestemu zmyslu,jak chces kurva, jak deda do nohavic necvrknem a masli si nehodim.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        Pravdu, Oline?
        Ale ani já nebyl schopnej po Vašem podlým vstupu (prej obhajoba) do tetřevího souboje Lexe s Kchodlem asi tak měsíc u Bavora nic otevřít, natož číst, jak jsem z Vás byl konsternovanej! Až slib, kterej jsem dal Bavorovi k Štědrýmu dni mě přinutil ho znovu otevřít a splnit ho! Asi tak nějak můj pohled a moc bych Vás prosil, nechte si to podezřívání, není to opravdu vůbec hezký! Nestačí Vám to napětí kolem našeho každodenního žití, co musíme chtě-nechtě do sebe absorbovat?

        To se mi líbí

       • cobolik pacholik napsal:

        co je kurva,neviem co konsternovanej,hadam vkurveny,kurnik stara krabice ty co v hamaku spis na kose a dazdi,teba moze rozhodzavovat take ze sa iskry,napatie musi byt,bez energie sa nic nehne,ked tu casom vojna nebude,alebo sem tam mensie prestrelky s citovymi zraneniami,to mrtve tu bude,tvoj zivot to nejaka idylka bola,tvoja mati,co by kamen rozjebalo a nepukla,mala na sto pro v tom zivote viac trapenia jak radosti,to normalne,keby si mal 20 rokov nepoviem,ale stara pasta vo vojne zvany zivot?nase kazdodenne ziti,to tvrdej zapas v lezeni na stene zivota,to himalaya hovno,pestrost,rozdielnost v ludoch ich povahach,ci fyzickom vyhlade,vsetka ta rozmanitost co nas obklopuje nastrahy,nervy,napatie to nas tu drzi,bez toho to nebude zivota na emi.

        To se mi líbí

       • cobolik pacholik napsal:

        tetrevi souboj to som kukal velmi zdaleka bez dalekohladu na to,bo proc,bo viem jak skonci a co tu neustale opakujem,bo barz dobry su ctiziadostivy a ty kamosi nebudu ani na vopustenem ostrove,my holota z podzamci im musime dat vediet,ze na chuj im budu ich vedomosti,ked npredaju tej hladnej holote tu a ani milinimeter som sa nejebol,bo taky psotulat v mojej knizke z ktorej sa cely cas ucim howgh.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ano, dostihla jej Krakonošova straka a přinesla mu zprávu o tom, že je po něm sháňka. Stejně letěl posel na severovýchod, ale odtud se zatím nikdo nevrátil.

        To se mi líbí

       • Alena Z napsal:

        A já jsem moc ráda! PF 2017 všem v Bavorově lampárně! Ráda vás čtu!

        To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Krásne sviatky a všetko dobré po celý nový rok prajem aj človeku, čo dáva palce nadol, a to úprimne a bez irónie, aj keď zrejme niektorými replikami vytáčam.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     I když – 🙂 vážně nevím, proč se na ty palce – a obousměrně klade takový důraz. Je to přece podružné, ne všichni mají stejn é myšlení. Pro mne i mínus je potvrzením toho, že ač třeba nesouhlasí – přece si příspěvek přečetl celý. No a taky – jsou i tací lidé, kteří ač souhlasí s textem – mohou se zlobit – že to někdo dokázal napsat a formulovat líp než oni a tož palec dolů. Je to pofiderní spoléhat na palečky jako objektivní hodnocení. Zlomyslných lidí je taky fšude dost. A budeme-li na to reagovat budou se ještě víc snažit a dávat palce úplně nesmyslně – jak se už párkrát ukázalo….

     To se mi líbí

     • tata napsal:

      NO ač většina zde tvrdila a tvrdí že jí palce nezajimají ,pravda podle nahodných reakcí jasně dokladuje že pravda je opak.Je mnoho druhů jak ten palec dát……at od pochopitelného až po idiotský.Mě osobně vždy palce zajimali at sem je chápal nebo ne.Rozhodně se nedají brát jako objektivní ale svoji vypovydajicí hodnotu mají.

      To se mi líbí

      • cobolik pacholik napsal:

       zase tie palce,jasne,ze ich vidim,ked kukam okolo mojho nick,ci citam daktoreho ineho banditu tu a vidim tie palce,co sa mna tyka,ked to vidim u seba bo kuknem ci niekto zareagoval na pojeba myslim slovom nie palcom,co pomaly nikto nereaguje,ale vidim tie palce,to mi hned houkne v koulicke,niekto vie asi precitat tu moju beletriu,bo moja mafia bez prestania tvrdi,jak taku debilinu,co napisem od gramtickej,cez myslienkovu az po vyjadrovaciu,bo mi robia fotky jak dumam a tvarim sa,ked pisem, najjemnesi vyraz pre mna maju mongoloid, a co je vypovidajici hodnota?ja jak v zivote nenapisal nejaku spravu na telefone,tak podobne s tym palcovanim,bo vypovidajici hodnota je vymacknout jse a nie klikat po nejakom jebanom palci,bo u clanku,co mi pasuje hocijakeho banditu tu ,palec dole hned v mojej siske prelozene nejaky kokot dal,ale to rychlost svetla jak ma to dlho zaujimalo…

       To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Jsou situace, kdy opravdu ten palec může vyjadřovat názor, a pak nemám problém s tím, kam směřuje. Ale jsou situace, kdy zápor opravdu může vyjadřovat jen debilitu toho, co ho dává.

      To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      leader v palcoch dole to AFB a ja cujem tym drotarskym nosom ze to barz chytra savle jak kukom ludskym,tak kukom umeleckym…
      najmenej desat palcov tu, akychkolvek,bude znacit,ze AFB zaujimavy osobnik.

      To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Cejtil bych se už divně, kdyby to bylo jinak 😀

       To se mi líbí

       • cobolik pacholik napsal:

        co je divne,ze to cloveka nemeni ,ked ho znamkuju,jasne nie vsetkych vatsine odjebe,ale nie tebe bo proc bo silna osobitost,bo AFB to sa stavaju na vyhradenych miestach,su to specificke stavby,ktore musia byt mximalne vyuzite v strategii,ty podobne,nie nadarmo AFB.ja videl na mapach a sam aj kukal na ne,najelitnesjie AFB,to v totalnych zapadakovach,tu som videl par a ked som stal okolo plota nejakej,kde siroko daleko len kamen a prach o 10km ma uz kontrolovala MP.

        To se mi líbí

       • vonrammstein napsal:

        Díky.

        To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    no kchodlovsky zije a rajduje,co lex?tazko napisat moj kuk,mozno ma problem myslienkovy,rodinny,zdravotny,osobne ma to vkurvia,ked take palice nepisu,to bateria hrubeho kalibru a aspon mne to dviha sebapocutie,ked sa zucasntujem ja stekaci gulomet strelby s takym tvrdym calibrom(jeblo mi co si mysli tvrdy caliber o stekacom gulomet a v tisicine sekundy mi houklo,ze mi zily netrha) a pravdu som mal, vidite baby napisete a kchodlovsky jak mladsi hned zareagoval,starsi lex tiez by mal,ja videl na vlastne oci z mojej skoly(ucitel skoly sa vola zivot),ked ovela mladsie carecky leteli na starsi kaliber,jak mladsi som to pozoroval a kurnik neleteli na jeho sexapel,ani na prachy,ale jeho zavity a strely co strielal,takze zenske aby som nedaval skoly takym profesionalom jak su tu nase zeny,jak maju otvorene tu pisat ,aby privolal iaj toho druheho zvaneho lex a tiez don vitta,ci rybarka,kde ta posla rybky lovit,ked tu take kusy sa pohybuju a aj tota dalsia od ryby vlasatej,tote barz dobre dumali,kolici piste podobne jak ja privolat tie rybky,bo ja v duchu cujem,ze ja barz slaba navnada.
    treba proste vysielat feromony,kazdy tie svoje,mozno daktory zabere,bo ten feromon ani neviem ci dobre pisem ten vyraz ,vypudzujte tu zo seba,bo ja na nejaky feromon neverim ani hovno,ale v co verim,to cit.

    To se mi líbí

   • Berkowitz napsal:

    Taky přeji pěkné svátky, včetně Nového roku. Vyšel jste, jako ona hvězda na východě, když se narodil Jesus Christus.

    To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     citas kchodlovsky?nebrat na lahku vahu,bo tvoji obhodny partnery budu v podobnom tone dristat,ale do uprimnosti to svetelne roky,to poznam,videl som na stavbach ked kontrolne dni,ty developers a general conctractors,jak chvalili jeden druheho a tu delnicku holotu,co tam stali z roznych fachov,ktorych ojebavali,jak sa oni pekne smeju,to za komuny nejaky nizsi funkcionar od zvezdy,ked sme nieco urobili po havarii,aby linky isli,to liter priniesol,stisol ruku,jebol s namy po pol deci a zahlasil dobra robota chlopi tam som videl,ze to naozaj uprimne,a my ani jeden nijaky internacionalista,take rovne ludske nicim nelakovane,nezajebal do toho zvezdu,ani internacionalu.

     To se mi líbí

 7. cobolik pacholik napsal:

  kchodlovsky sa vkurvil a lex tiez,bo jesintny,v tom je pes zakopany,ked sa dvaja barz dobry zlapu za paces,toto je chyba tych barz dobrych,neraz som pisal,hlavne lex to palice nie do zajebnia,kchodlovsky dumam nejaky frajer od internet a kus viac nabaleny zlatym prachom,co mu nevadilo tu dristat s holotou a hlavne poznatky militarneho razu,jak by robil v GRU,abo spionoval pre nejaku agenturu zvana secret service,takych malo,hlavne baby ich hladaju bo tiez chytre,ale imponuje im ich inteligencia,co u chytrej baby normalne,ze nehlada len financno sexualny zdroj,ale aj zdroj poznania,takych bab to tiez malo,hlavne v dnesnej dobe lesku mest a drahokamu,kde hezkej usmev a hola noha to ukazka postavenia,myslia aj intelektualneho,bo chlapi to si nakladu do chumajov,ale dva chytre baby a nedaj boze pre chlapa,tu budu vrazdit,vo veciach politickych myslim nebudu take ostre,predsa baba iny system v koulicke,takze damy a viacej vas tu je, pisat viac o potrebe tych dvoch tu ,bo predsa ja buran nemozem mat taky vplyv na myslenie,jak ked zenska,bo proc,bo su chlapi a vy baby a baba aj dabla previedla,kus som zabeletrizoval a kludne myslim ich nick mozno spominat,takych jak oni sa na hocijakej diskuzii neprekukne a hned pamata,mna tiez,bo ja spodek a co je spodek?

  To se mi líbí

  • Alena Z napsal:

   Vás to bere… Já prostě pana Kchodla ráda čtu, má to v hlavě srovnané a podložené znalostmi a životní zkušeností. A dokáže to dobře napsat.
   To neznamená, že čtu nerada ostatní, ne? Však tu už přes rok palcuji, a to v 99 % + 🙂

   To se mi líbí

 8. blbíš napsal:

  kvůli nudli k čobolovi z 28.12.2016 (18:44) to dám sem:

  …nevadilo mi, příteli za tou slanou vodou, že se ti dva mlátili, že to jiskřilo, bylo plný energie (bohužel i negativní), že byli zabejčení, že šlo o moje blogový kamarády! Neměl jsem obavy ani o jednoho, protože je hodně zajímavý, když si inteligenti dávají do držky, vždycky se z toho dá něco vzítz, dokonce jsem k tomu napsal svůj docela vostrej a dlouhej kuk, ale než jsem stačil zmáčknout ENTR, tak do toho vstoupil Olin s podpásovou, vlastně obhajobou přítele, abych použil jeho slova. Po Bavorově zastání a vysvětlení mě hodně (po tolika letech opět) vyděsila a připomněla mi něco, z čeho jsem se nějakej čas v noci pochcával, vyvedla mě z rovnováhy, nepříjemně mě překvapila, uvedla mě doslova v úžas, ohromila mě … zkrátka konsternovala. S hamakou to nemá opravdu nic společnýho (ale s našim stařeckým zdravím asi už jó, mrzí to myslím všechny a ty dva asi nejvíc). A s dobou mý maminky taky ne, protože jsem se domníval, že zákeřnosti u stolu pana domácího se prostě netrpí, jak se trpívaly v její době. Stačí Ti tohle vysvětlení?

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   ja pravdu povedat nemam sajnu o vojne na tych zaprdenych daniach,ja beriem globalne dane v china platia tiez,tu plaia tiez,ci u vas a vidim na hovno ide amerike aj cesku,len china vyzera ze pod pistolou to platia najlepsie,som stejne debil do dani,ja lidovej expert a vacsinou sa domnievam som blizko k realite mojim buranskym kukom,jak nejakou spravnou stylistikou z ekonomiky,co u mna zvane ojeb.
   prosim neznamkovat ,mojho sudetaka,bo pise pojebovy zo sarisa a nie ucitelom od hodnotenia.
   dalej ja ti neviem stara krabice bo dlhe vedenie mam,ci som pochopil vysvetlenie a s hamakom a tvojim zivotom ja spajam tvoje kuky,ktore ja si skladam po svojom,co mozno ty mas dlhe vedenie,ale nic na tom nemeni,ze ta mam rad a nemoze narusit nerozborne pratelstvi rudej zare s kartonovou formou papiera,napisem rovno vysvetlenie som barz neponal a hlavne,ze gitara,bo ja sa pochcaval pravidelne jak som bol pijak a bol som z toho neprijemne prekvapeny tiez plus moje okolie,tym by som to uzavrel a neznamkovat co mi niekto pise,on moze napisat hocico a ma vynimku v mojom sortovani,bo ja sortujem na urovni gestapo.

   To se mi líbí

 9. Děda Olin napsal:

  Pravdu, Blbíši?
  Opět jsem si pečlivě přečetl celou inkriminovanou diskusi a trvám na svém názoru, že Lex byl vulgárně napaden. O co v té diskusi šlo? Primárně o morálku! O to, zda má být nebo nemusí být podnikání v souladu s pravidly.

  Ještě dříve, než Lex vstoupil do diskuse, vyjádřil se Kchodl v reakci na jiný příspěvek, že „Pokud jste takový idiot (…) že státu něco na daních ze zisku zaplatíte…“. Co tu Kchodl říká? Že platit daně a podnikat fair play může jen idiot.
  Později Lex reagoval: „Určitě máte pravdu, kchodle. Otázkou ale zůstává, proč to ten stát takhle dělá. Odpovím sám – zkušenost (…) kdo mohl, zatajil každý halíř (…) Už nikdy nikdo neozřejmí, kde jsme mohli se společností být, kdyby podnikatelé skutečně platili zákonné daně (…) schází mi, že by někdo napsal zřetelně odsuzující článek na nepoctivé plátce (…) zato keců na „zlý“ stát všude jako když nase…je“.
  A TADY TEN KONFLIKT ZAČAL:
  Kchodl vystartoval – „Vím docela přesně, jak by vypadala naše země, pokud by se naplnil Váš recept (podnikat podle pravidel, moje pozn.): jako Ukrajina (…) Chápu, že za to nemůžete, Vaše informace pocházejí ze žumpy, osobní zkušenost nemáte, to byste nepsal, co píšete. Takže nic nevíte“.
  Takže co Kchodl vzkázal Lexovi? Že má jít s morálkou do pr…e, protože když nepodnikal, ví o tom h…o! Nepřímo jej nazval tupcem. Má snad právo na názor jen ten, kdo má s předmětným problémem osobní zkušenost?
  Nevím jak kdo, jsme každý jiná nátura, ale Lex podle mě nevěřil vlastním očím a zareagoval expresivním způsobem, který je v internetových diskusích naprosto běžným:
  „Bože, kchodle, nehulte to! Má to hodně THC. Anebo, když už to hulíte, tak u toho nepijte alkohol. Jinak si nedovedu vysvětlit tu kravinu….“ (ta věta JINAK SI NEDOVEDU VYSVĚTLIT je podstatná, tím Lex říká, že nevěří, že by někdo při smyslech mohl něco takového říkat. Vy jste se s takovým a podobným slovním obratem nesetkali? Já milionkrát).

  Načež Kchodl po několika výměnách poslal Lexe rovnou do prdele a už to jelo.
  Přestože se zdejší obecenstvo do sporu nijak zásadně nevmísilo, svůj názor jasně vyjádřilo v právě zmiňovaném palcování. Dalo za pravdu Lexovi.
  Naprosto souhlasím s Lexem, když na adresu Kchodla napsal: „…jestli tu chcete propagovat nebo aspoň obhajovat podnikání v rozporu s pravidly, tak to běžte, vašnosto, laskavě do prdele vy“.

  Kchodla jsem doposud znal jako bystrého a zasvěceného komentátora, jeho příspěvky jsem rád četl a víc jak v mnohém s ním souhlasil. Tato diskuse mě natolik vykolejila, že jsem si říkal „Co se to stalo, je to vůbec onen bravurní Kchodl? To je u Bavora něco nevídaného. Není to nakonec nějaký provokatér?“. Na základě mnoha indícií nebylo těžké z čisté zvědavosti vygůglovat informace, o kterých jsem tu napsal. Napsal jsem jen to, co jsem zjistil a nikdy jsem netvrdil, že to tak je. Že se to ve slušné společnosti nedělá? Nedělá! Ale Kchodl mi najednou jako slušný člověk nepřipadal.
  Kchodle, prosím neberte to osobně, neznám Vás a de facto tu mluvím o imaginární, virtuální postavě. To samé platí i k Lexovi.
  (Pane Bavore, slibuji, že k tomuto tématu se již nikdy ani znaménkem nevyjádřím a sám pro sebe ho považuji za definitivně uzavřené)

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   aha, je to ještě horší. Tak z čisté zvědavosti a z indícií obav z provokace píšete!!! Proboha, dědo, přece přede mnou nesmíte někoho, i kdyby Vás sral sebevíc, zvláště pak, když …“Kchodle, prosím neberte to osobně, neznám Vás nařknout, osočit, podezřívat bez pádných důkazů z StBáctví, to prostě není možný, copak to nechápete? To mám nechat bez povšimnutí jen proto, že jste tu oblíbenej děda Olin?

   … co má společnýho přání Kchodla k svátkům(?), s dalším Vašim domnělým podezřením, když umíte napsat mimochodem, Kchodl na cestách bez počítačů a jako zázrakem se trefil do zmínky (po několika týdnech) o něm. Buďto nadpřirozená schopnost, neuvěřitelná náhoda, dostal upozornění, nebo neříká pravdu“ zvláště , když opět Bavor uvádí Vaše nové domnělé podezření na pravou míru svým vysvětlením, že: …“ dostihla jej (patrně myšleno snad Kchodla, neboť pravděpodobně Bavor oběma psal) Krakonošova straka a přinesla mu zprávu o tom, že je po něm sháňka. Stejně letěl posel na severovýchod, ale odtud se zatím nikdo nevrátil.“

   Opravdu bude jen dobře, dědo, když se k této kauze raději nebudete už vyjadřovat, jsem z toho moc smutnej, dík.

   To se mi líbí

   • Alena Z napsal:

    Já taky, to musíte vytahovat starou historii a přitápět pod kotlem?
    On říkal, ..ne ten řekl dřív .. jak bába na trhu…

    To se mi líbí

   • Kamil napsal:

    Koukám o co jsem přišel, nebo nepřišel?
    Nicméně, svým mladším kolegům i studentům jsem v podobných případech, i třeba v obecných diskuzích připomínal vhodnost používání známých tří Budhových sít (Budhou je míněn Siddhartha Gautama, učením kam tato síta spadají je abidhamma).
    Stručně a zjednodušeně, než člověk něco řekne/napíše by na to měl použít tři síta: pravdivosti, dobroty a nutnosti. Chci něco sdělit? Je to pravda? Je-li to pravda, je to dobré říkat? A třetí síto nás poučí zda je či není to co prošlo prvními dvěmi síty také nutné říkat
    (proto raději nic neříkám ani nepíši…).
    A také přeji všem všechno nejlepší v novém roce, K.

    To se mi líbí

    • Kamil napsal:

     No vida, přitom psaní jsem úplně zapomněl ta síta použít, rozhodně to třetí…

     To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     … nevím, příteli, opravdu nevím, jestli ten Váš přístup s využíváním tý Vámi zmiňovaný filosofie s tím „podsítným“ závěrem – proto raději nic neříkám ani nepíši… není jedním z důvodů, proč prostor kolem nás obsadili docela nebezpeční lidi, co raději něco říkaj a píší. a co bez sebemenšího našeho odporu ovlivňujou naše životy. Opravdu nevím!
     Jinak Vám přeju taky hezkej, zdravej a šťastnej rok 2017.

     To se mi líbí

     • Kamil napsal:

      Milý blbíši, jde o to co mohu a udělám sám se sebou, ostatní svojí vůli bohužel či naštěstí změnit nedokáži…
      Ať je Vám dobře, K.

      To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      …jo, tak nějak jsem to myslel to jeho „dovolte mi“, Bavore ….a my dovolili a podle toho to tady mnohdy vypadá, jako u prasat!

      Víte mám syna, kterýho jsem v duchu toho Kamilova přístupu vychoval a nevím, opravdu nevím, zda jsem udělal dobře! Vona totiž slušnost, vzdělanost, taktnost a schopnost sám se sebou něco umět udělat je mnohými, co < co raději něco říkaj a píší brána jako slabost … tak tedy tu máš po držce, naložíme ti práci navíc a budeme se „starat“ o tebe, my nepostradatelní…opravdu nevím, nevím!

      To se mi líbí

      • Kamil napsal:

       Máte, vzhledem k současné realitě kus pravdy, a je vysoce pravděpodobné, že „… zlo nakonec zvítězí, udělám však všechno pro to, aby to nebylo také mým přičiněním“ (volně, Dostojevskij)

       To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        …jako úhoř 😀 , nejdřív nic neříkáte, nepíšete a pak mi předhodíte Fjodora Michajloviče s ujištěním, že uděláte všechno proto…., ale ono je tak už děje PRÁVĚ NAŠÍM přičiněním, prostě si necháme kálet na hlavu, Kamile, a né že ne! Tak nějak jsem to myslel.

        To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        se tak už děje

        To se mi líbí

       • Kamil napsal:

        Ano, a to přestože keců (a o tom jsem psal) bylo, je a ještě jistě i bude více než dost …
        Takže „předhodím“ ještě J.A.K., ten to myslím vystihuje lépe:
        „… Je třeba konat, ne mluvit …“

        To se mi líbí

       • Kamil napsal:

        Keců na netu, i docela chytrých je plno, ale „skutek utek“.

        To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Asi jste vůbec nic nepochopil.

       To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     pocital som profesorika,dobre gadky ma,ja uz ponad 6 petiletky vidim,ze sa len drista a skutek utek,jak profesorik by mal vediet,ze tu vacsinou dristaci pre takeho 20 jarych stareho,to vykopavky a kus mladsi kovosrot,ja skusal nieco robit a u svojich spoluobcanov som bol za debilka,jak tie vykopavky tu a stare zelezo ma urobit skutek,aby neutek?ja uz davnejsie myslim,ze ty co antikristi,tych v skolach profesor naviest na nejaky obzor a vysku letu a tych od boha farar v kostole naviest na vieru obcianskej zodpovednosti,ty co maju moznost komunikacie s vacsou skupinou ty by mali skrtnut,ja by chcel tak vidiet studentov aspon 500,keby im taky nejaky chytry stade zacal drisat co dristam ja,len by to malo stylistiku,slovosled, a korekciu vyjadrovania,treba profesor povedat studentom,ze nech idu na bavorovo a pocitajuci dajake ine website,kde v podobnom duchu,alebo profesorik moze nacrtnut tu,ked sa pohybuje medzi inteligenciou,co si mysli,jak by studenti,ci profesorsky zbor reagovali,nemyslim moje beletrie,ale tu takych korektnych,co pisu,bo ja dristal doma pred 5 rokmi s tkymy vo vlaku,nie dlho,to nemali sajnu,co dristam,ked som opakoval,ze vlada pre nich nie oni pre vladu,kde ty zijes mi povedali a co sa tyka tych osievacich sit,pravdivosti nema, ja volam realita,hlasat to to bezpodmienecne a ked vidiet,ze druha strana sa riadi jedinim sitom,ktore u neho znaci,ze to ma na haku,okamzite zajebat,aby druhy od jedneho sita vedel,ze pozor,bo ked profesor mysli,ze tam jeho oponenet,ci druha strana sa riadi nejak skolovane a slusne jak profesorik,to bude mal tolko do povedania co zid za okupace,bo mne pripada toto pekne pisanie profesora jak velmi dobra teoria na spoluzitie,ale realita to na svetelne roky daleko.

     To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      Ale to je podstatná otázka : „kde ty zijes mi povedali „.Máte to snad tam lepší, pochybuji, ono to nikde není lepší. A zajebať, no a co? Jak to pomůže? Vždyt to vidíme všichni, i Vy.

      To se mi líbí

      • cobolik pacholik napsal:

       na cintorinoch je najlepsi managment a politicka strana ja dobre viem,ze ani tu nefunguje vsetko jak ma byt,co sa tyka politiky,ci ekonomiky,ja nikdy nebudem porovnavat ten kraj tu s CS,ale mozno porovnat,co sa tyka statnej zakazky,ci platenia za pracu,ci dodrziavnie prava,toto to rozdiel jak nebo a zem,ci zachovanie clenov parlamentu,ci sudcov,alebo kauzy razu hospodarskej kriminality,ci nejakeho zbojnicka z ulice,tu do oci bije,ze respekt pred pravom a ucta k nemu to tam doma nebude nikdy,tu podnikatel urcite ojebavak,ale je medza,ktoru vie,ze nemoze prestupit u nas to bezmedzne,ja obycajne smetie,nelegal bol a peniaz mi skurveny conctractor nezaplatil zasrane 520$ a napisala mi znama na ministerstvo prace statu NJ a za 4 tyzdne bol bosik posrany a platil ja kukal jak na zazrak a urobil som to dvakrat a vzdy som bol nelegal,ale pravo statu NJ jasne pise robil,chuj ci z marsu spadol,musi mat zaplatene a sposob jak som napisal na taky papierik,kolko hodin som robil a kolko na hodinu,obycajnou ceruzkou,bo ziadost som si vytlacil z ministerstva prace na web site to tam ani hudba buducnosti a este ma strasil,ze ma deportuju a advokat mi povedal za darmo jak mam postupovat a hentemu zavolal,ze mu zoberu GC a moze byt deportovany za vyhrazanie sa,to treba zazit,ked vam vola pracovnik ministerstva,habkam slabo po anglicky vtedy,daju tlmocnika po cesky,cuduje,ze za ina nacia a rozumiem cesky bo debily nevedia,ze ja i cech,rovno mi hovori,ze som nelegal,co vie a nezaujima ho to,od toho iny department,ze peniaze budu,ziadny strach,ked dostanu check od kokota,presvetia si,potom poslu mne a zase vola niekto iny,zase tlmocnik,ktory berie 50$ na hodinu a informuju ma,ze mam vplatit a ked prejdu peniaze,chcu mat istotu,ci som dostal,tak im mam zavolat,ja volam,zase tlmocnik dakujem a on mi povie,ze to jeho povinnost a robota pre mna urobit,pre nelegalneho kokota,co ani dane som vtedy neplatil.

       To se mi líbí

     • Kamil napsal:

      To co nazývate „… velmi dobra teoria na spoluzitie,…“, je moudrost stará cca 2500 let, a že ji většina lidí nezná, natož aby ji akceptovala je opravdu realita. Je jen a jen na každém co hodlá se sebou udělat, a jak se rozhodne žít. Nikdo není nucen při svém mluvení ani psaní používat Budhova síta, může, a většina to dělá, lhát (1. Síto), šířit zlo (2. Síto), i vyplňovat třeba internetové diskuse či blogy frázemi a prázdnými kecy (3. Síto), atd., atp.
      Pro snazší pochopení připomenu jen několik základních faktů týkajících se učení abidhammy.

      Tak pravil Buddha (historicky existující postava známá jako Siddhartha Gautama, a učící abidhammu v jazyce Pálí .., toto učení nemá nic společného s tím co se běžně nazývá „budhismus“), Probuzený:
      Dlouho jako vy, žáci, i já jsem podléhal opakovaným útrapám koloběhu samsáry, jehož příčinou je nepochopení, neprožití a neproniknutí Čtyř ušlechtilých pravd.
      Které čtyři to jsou?

      – I. Ušlechtilá pravda o utrpení (dukkha);
      – II. Ušlechtilá pravda původu utrpení (dukkha–samudaja);
      – III. Ušlechtilá pravda zániku utrpení (dukkha–nirodha);
      – IV. Ušlechtilá pravda cesty vedoucí k zániku utrpení (dukkha–nirodha–gámini–patipadá).

      A nyní trochu o poslední ušlechtilé pravdě:
      IV. Ušlechtilá pravda: Zlatá střední cesta, aneb Stezka vedoucí ke konci utrpení

      Dvě krajnosti a střední cesta
      – Oddávat se smyslovým požitkům je nízké, hrubé, světské, neušlechtilé, neprospěšné. Oddávat se sebetrýznění je bolestné, neušlechtilé, neprospěšné.
      – Oběma těmto krajnostem se vyhýbá střední cesta Dokonalého, která umožňuje pravé vidění i vědění, která vede ke klidu a míru, k moudrému rozlišování, k probuzení, k Nibbáně.

      Zlatá střední cesta, aneb Osm členů stezky
      Tato, k vyhasnutí utrpení vedoucí Ušlechtilá osmičlenná stezka sestává z následujících členů:
      – Pravé pochopení (sammá–ditthi)
      – Pravé zamyšlení
      – Pravé mluvení (sammá–váčá) (v naší situaci i pravé psaní!)
      – Pravé jednání (sammá–kam)
      – Pravá životospráva (sammá–ádžíva)
      – Pravé úsilí (sammá–vájáma)
      – Pravá všímavost (sammá–sati)
      – Pravé soustředění

      Pro zájemce o podrobnější informace odkazuji na Google, nejjednodušší pro začátek jsou možná skripta (mnicha ze Srí Lanky) Mirko Frýba: Abidhamma (název je možné trochu jiný?) ze začátku 90-tych let. Přednášel to v rámci své výuky na brněnské univerzitě.

      To se mi líbí

      • Kamil napsal:

       Výuka abidhammy v jazyce Pálí měla jednu zásadní výhodu: je to mrtvý jazyk, podobně jako latina, takže víme prakticky přesně co Siddhartha kdysi učil, říkal i jak vysvětloval. Učení bylo šířeno přímo, ústním podáním – ctihodní mnichové ho znali zpaměti, takže když Mirko Frýba citoval z abidhammy bylo to s vysokou pravděpodobností totéž co kdysi před 2500 léty říkal osobně samotný Siddhartha, snad(?). Důležité je připomenout, že Siddharthovo učení zmizelo z Indie někdy okolo 8. století n.l., a to co Siddhartha učil lze od té doby nalézt pouze v klášterech na Sri Lance. Všelijaké podivné „budhismy“, včetně dalajamismu, zen budhismu, atp. jsou zcela jiná učení. MF je původním povoláním psycholog, a některé aspekty abidhammy aplikoval při výkonu svého povolání v různých oborech a na různých pozicích poradce ve Švýcarsku, než se přesunul do kláštera na Srí Lance, atd. (opět vše velmi stručně).

       To se mi líbí

       • blbíš napsal:

        Kusalánanda mi hodně připomínal Radima Hladíka (když se tedy usmíval). Ale stejnak by mě zajímalo, zda se odchází ke stáru (+73let) na Srí Lanku za vnitřním klidem či poznáním toho dříve poznanýho a už zapomenutýho (i když pravda, vono si vyhřívat starý kosti a máčet se v oceánu taky nemusí bejt pro důchodce k zahození). Ke stáru děláme různý „nepředloženosti“, já například svoji Áyukusalu našel v garáži a moc rád bych ještě postavil dřevoobráběcí CNC frézku a zvládl ji naprogramovat … fakt, přinejmenším zajímavý „skony“ jedinců 😀

        To se mi líbí

       • Kamil napsal:

        Pokud si pamatuji, MF se v 68 přesunul do Sch, a po docela úspěšné kariéře psychologa – poradce významných institucí, včetně vlády v Sch odešel na SL. Po 89 do ČR, a poté následovaly různé přesuny mezi ČR, SL a Sch, atd.
        A pokud jde o čas – kdy?, tak to musíte cítit sám zda na pivo raději na SL nebo stačí v ČR, nebo zkřížit nohy v klášteře a jen meditovat. MF kombinoval/je všechny varianty, zda by však takový přístup vyhovoval i někomu jinému lze říci jen obtížně, spíš vůbec.

        To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Jak vidím, tak někteří pořád nemají dost.

    Poznámky pana Bavora sleduji průběžně i na cestách, ale nepsal jsem, protože jsem si vzal s sebou jen telefon (s 5.5″ obrazovkou, FullHD rozlišení), na kterém se čte velmi dobře, ale psát na něm delší texty je poměrně martirium, tudíž jsem se diskusí účastnil jen pasivně. Po dlouhých letech jsem zase někam vyjel na měsíc bez počítačů, abych si užil dovolenou a nemusel – či mě to nenutilo – pořád pracovat. Ale už jsem zpět u normálních klávesnic.

    Už jsem to psal mnohokrát, ale musím znovu zopakovat, že většina lidí nedokáže pochopit cokoliv, co je mimo jejich rozsah zkušenosti a nejen to, nedokáže ani vnímat argumenty. Pak to končí Lexovým výpadem ohledně pití a fetování – to má být asi onen slušný argument – když nedokázal normálně oponovat.

    Evidentně někteří nedokáží vnímat význam vět. Nechápou, že nominální výše zdanění zisků je pouze hausenmero, protože pokud by firemní management takové daně skutečně zaplatil, majitelé ho na minutu vyhodí a navíc zažalují za poškození hospodářských výsledků firmy – protože nepostupoval „s péčí řádného hospodáře“. Optimalizace daní a poplatků je pro management povinnost. Není to žádná „krádež“, jak s oblibou vykřikují všichni možní z daňových výnosů placení zaměstnanci státní a rozpočtové sféry, důchodci, …, ale zcela zákonné jednání.

    Je zkrátka vidět, že mimo „gaučových fotbalových trenérů“, „gaučových generálů“, … máme také plno „gaučových podnikatelů“, kteří sice nikdy neřídili žádnou firmu – nebo jen malou – ale absolutně přesně vědí, jak by se to mělo dělat. Navíc ještě „morálně“, to je na tom nejkrásnější.

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     No já s vámi kchodle také nesouhlasím. Tedy chci říci, že prostě nastavení odvodů jakýchkoliv daní ( i soc, a nem. pojištění logicky) bylo pořád tak gumové ( a je pořád), že i ta malá změna, to je EET, je cesta k lepšímu výběru. A i kontrolní hlášení samozřejmě.
     Druhá věc je, že se to netýká velkých podniků, korporací atd.. Ano netýká, je to špatně, ptz se jich to netýká ;), nicméně to neznamená, že si například majitelé některých hospod, některých velkoobchodů atd. mohou ukrádat v podstatě vše, a věřte, že vím o čem píši. Dělala jsem účto několika majitelům podobných provozoven a dalo mně hodně práce aby alespoň odvedli nějakou minimální daň. A od nich vyslechla mnoho příběhů jiných podnikatelů, kteří nic neplatili 10, 15 let.

     To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      kolikrát jsem si toto už od vás přečetl?
      minimálně desetkrát,tak už se laskavě „pochlubte“,podělte se s námi o ty vaše zkušenostmi,ale konkrétně kočko šklíbo,konkrétně,nikoliv jenom tím,že vy jste dělala účto a že vy víte.

      ptal jsem se vás už několikrát,že chci vědět víc,odpovědi jsem se ale nedočkal,tak se už konečně podělte anebo ponechejte tento váš obehraný song raději už u ledu.

      nepochybuji ale o tom,že tento obehraný song je nejenom tady hitem č.1

      To se mi líbí

      • tata napsal:

       ČTENÁŘI

       To je pod VAŠÍ UROVEN………….BOHUŽEL když se jedná o toto téma….a co by VÁM ASI MĚLA SDĚLIT?Nacionále dotyčných,protože cokoliv jiného by si mohlo vycucat s prstu jak jí neustále napadate.Víte mi taky musíme věřit vše co jste napsal,NA INTERNETU TO TAK chodí bud musíte věřit nebo ne a ona argumentačně jen napsala zřejmé věci……….ano plno těchto obchodniků obchází placení daní což je fakt jako je fakt že se mělo začit to napravovat od velkých podvodů to je taky fakt který vubec nepopírá.

       PANE Kochdl Vážím si VÁS ALE

       vtomto jste vedle…..Evidentně někteří nedokáží vnímat význam vět. Nechápou, že nominální výše zdanění zisků je pouze hausenmero, protože pokud by firemní management takové daně skutečně zaplatil, majitelé ho na minutu vyhodí a navíc zažalují za poškození hospodářských výsledků firmy – protože nepostupoval „s péčí řádného hospodáře“. Optimalizace daní a poplatků je pro management povinnost. Není to žádná „krádež“, jak s oblibou vykřikují všichni možní z daňových výnosů placení zaměstnanci státní a rozpočtové sféry, důchodci, …, ale zcela zákonné jednání.

       je optimalizace a pak podvod a to je rozdíl…….tady ten význam překrucujete VY.
       Problém zde je jen jeden že se začiná napravovat od těch nejmenších,to by se podle mě vždy mělo od největších .

       To se mi líbí

       • Kamil napsal:

        Přesně tak tato, optimalizace v matematickém pojetí je, stručně řečeno výběr nejlepšího (dle zvoleného kritéria například nejmenšího, nebo naopak největšího) řešení/prvku z množiny všech přípustných řešení/prvků. Obcházení zákona, ani podvody do množiny přípustných řešení/prvků nepatří!

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        nejsem děda ani nikdo další kdo by potřeboval znát až tak konkrétní údaje,to jste šlápl krapet vedle.

        víte,ona,kočka šklíba,se musí v tomto polepšit,nepřečetl jsem si od ní nic nového co bych neznal z diskuzí na netu,je to povětšinou argumentace od těch co nikdy neprovozovali ani stánek s popcornem a odjakživa byli pouze zaměstnanci,který dlouhý čas v pracovní době tráví čtením zpráv a diskuzí na netu.

        To se mi líbí

       • tata napsal:

        AHA KONKRETNÍ UDAJE nechcete,a copak byste chtěl?Nic nového než se dočtete jinde není možno napsat asi jako VAŠE…………,je to povětšinou argumentace od těch co nikdy neprovozovali ani stánek s popcornem a odjakživa byli pouze zaměstnanci,který dlouhý čas v pracovní době tráví čtením zpráv a diskuzí na netu.

        to co jste napsal je zrovna tak v té samé urovni co vyčitáte druhé straně….

        Víte podnikaní se musí rozložit do dvou rovin ted mluvím o tom poctivém ,je také to druhé……Takže jedna rovina je že to dělají lidé co nechtějí byt zavislí na jiném,obětují tomu spoustu času a spoustu rizika ale když je trochu šikovný a obor je dobře zvolen na dané misto je svým pánem a slušně ho to živý ….samozřejmě jsou tam ruzné nuance……ale převážná většina to dělá kvuli tomu co jsem napsal je svým pánem a slušně ho to uživí.

        Ta druhá rovina je že takto malé podnikání zvládne pruměrně iteligentní člověk.ochoten riskovat…..není to nic tak závratně nemožného………rok jsem podnikal vedl jsem si učetnictví sám,nastudoval jsem veškeré naležitosti……..takže se tady neohánějte takovými větami.Jenže nerad ryskuji,a něco vest,zařizovat není pro mě proto nepodnikám,VÁŽÍM si každého kdo podniká protože mu to vyhovuje ale věty že tak argumentujete kdo to nezná si nechte je to jako každá jiná práce někomu vyhovuje někomu ne nic světaborného ale nic co by se mělo podcenovat

        Ty argumenty co třeba uvadí kočka mají stejnou vypovydajicí hodnoty jako VAŠE.

        JE TO TAKZVANÁ remiza podnikat by se mělo jen slušně ale náprava by měla začit hlavně od těch velkých………obě strany tohoto sporu mají častečnou pravdu.
        OD nepaměti je bohužel pravidlo co je pro pána není pro kmána……proto opět se jede proti malím nepoctivcům….ovšem hajit se že malé podvody nevadí je také špatné

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        To fakt musím každého prosit osobně?

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        tato,
        rád bych odpověděl,ale neudělám to,plním přání pana domácího.

        To se mi líbí

       • cobolik pacholik napsal:

        berte si priklad od citatela,bo ja by nevyslysal prosbu,ja by dalej svoje,ale citatela to cti ja o taku uctu nestojim ani deko.

        To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Kdybych tady psala konkrétně, bylo by to na nejméně 3 titulní články. A já vám odpověděla už několikrát. Záleží samozřejmě na typu podnikání, kde má umístěnou provozovnu a další. Například u restaurace je v podstatě možné schovat pod provozní náklady všechny běžné výdaje na domácnost od jídla přes čistící prostředky po praní atd. Jistě vybavení na hory tam neschováte ;). Že vám to nedochází, není moje vina, asi vám schválně nedochází spousta jiných věcí, ptz nevěřím, že byste byl tak hloupý a nevěděl to.

       To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        přes jídlo a čistící prostředky se s daňovým základem dostane na NULU tak leda cikánská rodina s osmi potomky,něco lepšího by nebylo?

        s prominutím,nejste náhodou jedna z těch zmatených daňových poplatníků,která by zaměstnancům v restauraci,kuchařem počínaje a uklízečkou konče,nařídila aby si svoji osobní spotřebu,kterou jim daruje zaměstnavatel,zahrnuli do daňového přiznání anebo a to by bylo pravděpodobně nejlepší,když vás tak čtu,paní bývalá účetní,
        aby tyto obědy,večeře a nápoje nakupovali tito zaměstnanci přes pokladnu,za ceny určené pro zákazníky.

        žádný ostych,s tím psaním konkrétně,vemte to pomaloučku polehoučku,stačí prozatím jeden titulní článek,však víte jak to je…

        …schází mi tady zřetelně odsuzující článek na nepoctivé plátce,zato keců na zlý stát je tady na můj vkus až příliš mnoho.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Už jsem prosil kchodla, vás musím také extra? Já doufal, že to pochopíte také, že je klid vánoc a není nutné si jej kazit.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        prostě jsem musel odpovědět,nemám ale obavy,že bych někomu zkazil klid vánoc.
        když ten klid nedokázal zkazit děda,ba naopak,podle těch plusových bodů,tak pochybuji o tom,že bych to byl zrovna já kdo klid vánoc zkazí.

        ale vaše přání je mi rozkazem

        To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     hele kchodlovsky,lezal si pri kope vody,ci na bazene a dookola kopa snehu a ser na nejake dane,napis nieco normalne,nech sa uvolni dym tu

     To se mi líbí

     • cobolik pacholik napsal:

      kchodlovsky,zachran boze,ze napises tu o daniach,napis,ake baby tam boli to pre muzsku cast,vies zradlo,pijatika a tak,to ja myslim zaujima od bezdomovca az po prezidenta hlavne zenske a jak si dumal tu o nasich babach to pre zensku cast,co ta zboznuju,ze tam baby jak tu,ale viac priglupave jak nase a ked na rukach nosit tak len nase,len nie dane,vies jak zivot chodi,bo ja debil do dani,co viem,ze ich treba naisto platit a druhe kalkulovat jak s nimi nalozit,bo tu zvysuju furt a nemaju na novy tunel pod hudson river a swiss people to urobili tunel z brna do bratislavy pomaly a stalo ich tolko,co u nas(tam doma) za tie peniaze ani 500km dialnice neurobia,bo sa bude dristat,ze dane,naklady a podobne pindy,bo swiss holota ,keby im dali tie peniaze a oni provadili stavbu dialnic za tie peniaze postavia triposchovu dialnicu o 8 pruhoch z uzhorodu az do drazdan a este by im na bonusy zostalo,bo tunel stal 158 miliard kcs,oni tunel bili 25 rokov my by byli 250 rokov bo nie danovy system na hvno,ale gazda,bo ja sledujm tu nie len swiss holotu,jak ze oni vedia a my co horsi?tu hladat a nie na daniach sa vadit.

      To se mi líbí

    • brtníkvbrlohu napsal:

     Když on problém je v tom, že se tady řeší něco co systém naprosto neovlivní – pokud je cílem maximalizace zisku za každou cenu tak EET je opatření jdoucí proti systému tam kde je předpokládaný nejmenší odpor – vlastně ne proti systému – jde o jeden způsob jak omezit konkurenci malých ve prospěch velkých – než by se upravil systém jako celek tak to se nejspíš dočkám povinnosti hlásit a zdanit i sklizené mrkve ze zahrádky.
     Můj přítel – matematik a programátor – prostě IT to komentuje: nejsou schopni dialektického myšlení a analýzy systému.

     To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Presne tak.

      To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      „ONI“ jsou schopni analýzy systému a dialektického myšlení, dokonce velmi dobře.
      Neděje se to omylem ani z blbosti. Je to schválně.

      Protože cílem všech opatření a buzerací je „omezení konkurence malých ve prospěch velkých“, jak píšete. Ale nejenom to – cílem je také působení proti českému, slovenskému, polskému, maďarskému, ruskému, … národům. Prostě proti všem „východním podlidem“. Jde prostě o kompletní ekonomické ovládnutí středo a východoevropského prostoru, stejně jako se JIM to povedlo třeba ve Střední a Jižní Americe.

      K čemu to povede ví „každý“, kdo nemá místo mozku řezanku.

      Stačí se podívat na intenzivní proti-podnikatelskou propagandu, vedenou všemi kanály médií už od konce první poloviny 90. let. Intenzivně tomu sloužila všechna bulvární média, postupně všechna média, kdy se stalo u každého zločince standardem, uvádět ho jako podnikatele – i když šlo třeba o vraždu a se zaměstnáním pachatele to nijak nesouviselo. Nebo byly – na Západě standardní – ekonomické transformace podniků, převody a slučování firem, bankroty, … prohlašovány za ekonomické zločiny. Netýká se to jen naší vlastní justice a bezpečnostních orgánů, ale i západních – kdy je proti nám uplatňován jejich dvojí metr, často úplně neuvěřitelným způsobem.

      Třešinkou na dortu – v oblasti gumového výkladu práva – je v tomhle bezesporu monstrproces ve Švýcarsku proti těm „uhlobaronům“ z MUSu. Ten je právně zcela absurdní, od začátku do konce. Čistě vzato jde o trest za nezničení plzeňské Škodovky a návazně nepovedené přivázání ČEZu na exkluzivní západní dodavatele – a tím postupně pohlcení národní energetiky. To se zápaďákům nepovedlo a někdo za to musí pykat – což jsou v první fázi lidé z MUSu, kteří celou operaci záchrany Škody Plzeň a tím i návazného strojírenství (stovky firem) financovali.

      Na opačnou stranu pak ukazují případy např. Šťávy nebo Alona, kdy šlo o přímá okrádání nejen na daních a falešně ručených úvěrech, ale i o následné arbitráže. Tam zůstala celá západní justice dokonale slepá.

      Takových kauz, v obou směrech, je hodně.

      Nejde jen o justici a právo, ale hlavně o celou nadstavbu účetních a ekonomických auditů, oceňování a hodnocení firem. Chcete-li mít klid a „lepší známky“, je lépe provozovat firmu z Kalifornie nebo alespoň Holandska, než úplně stejnou firmu s úplně stejnými lidmi a produkty z Prahy. Cokoliv většího si nechat „posvětit“ – což už nedělá Vatikán a „babylónská děvka“, ale Deloitte&Touche, PWC, … a neříká se tomu svátost, ale mezinárodní audit.

      S tím se pojí protičeská propaganda o „národu který jen krade“ a pokud možno neplatí daně. Ve skutečnosti to samozřejmě není pravda, z hlediska mezinárodního srovnání se u nás daně odvádí více než v mnoha západních zemích. Ale to se v médiích nedozvíte.

      Na Západě také samozřejmě „optimalizují“, ale státy jim v tomto vycházejí vstříc neskonale více, protože na rozdíl od naší země tam nechtějí podnikání zničit a nechat pohltit cizími uzurpátory.

      Vrcholem všeho pak je, když od nějakého zaplaceného šmoka čtete, že daňová optimalizační křivka („Lafferova křivka“) v ČR nefunguje… zkráceně protože jsme ti čeští zloději. Když se stát začne chovat vyloženě protinárodně, tak se pochopitelně nějaké křivky mohou jít klouzat.

      Obávám se, aby to celé nevedlo nakonec k pokřivenému stavu, kdy značná část podnikatelů stát intenzivně nenávidí a využije každé možnosti, jak legálně platit co nejméně daní, i kdyby je to mělo stát peníze a mnoho práce a starostí navíc. Tak daleko zatím nejsme, ale stačí se podívat třeba do Řecka, kde se to stalo téměř národním sportem. Tam došlo k úplnému rozkladu daňového systému.

      Ale takových věcí je spousta, nejde jen o daně. Kouření v restauracích a hospodách, například. Povinné certifikace čehokoliv. Ořezávání svobod všudemožně. Rostoucí arogance policie a rozličných ozbrojenců, především zhovadilých Městap. Neochota soudů, inspekcí a celého systému zabývat se trestnými činy bezpečnostních složek a justičního aparátu proti občanům. Exekutoři urvaní ze řetězu, funguící jako státem chránění loupežníci.

      Jak píše čobolík, v jiných zemích se o práva podnikatelů i zaměstnanců stát stará, a vymáhá je. Kdežto když u nás honíte nezaplacené faktury – třeba i vůči státním organizacím – tak vám celý bezpečnostní a justiční aparát z vysoka nasere. V mnoha vedoucích funkcích sedí různí psychicky narušení lidé – psychopaté – kteří si svou moc náležitě užívají. Policie a soudy každému stěžovateli a oběti dají náležitě „pokouřit“, že si je troufl otravovat v jejich vznešenosti – už jen počet doporučených dopisů do vlastních rukou je při mobilním životu značně stresující, protože každý není uvázán na zadku na své trvalé doručovací adrese.

      Proč by firmy platily daně, pokud za to nic nedostávají ? Tedy kromě neustálého množení státních zaměstnanců, všemožných buzeračních a likvidačních orgánů ?

      Pokud firma jednou daně zaplatí ve větší výši, do budoucna to slibuje temné perspektivy – protože stát se chová jako rozmařilá milenka, která když jednou dostane, chce pořád více.

      Viz. „argument“ u EET, že živnostníci staré firmy ruší a zakládají nové, protože při zvýšení tržeb – ať již k tomu dojde z jakéhokoliv důvodu – hrozí, že jim šílený stát vyměří daně zpětně – nemusí jim nic dokazovat, prostě „usoudí že měli černé tržby“. Důkazů netřeba.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Proboha nekažte sváteční náladu více, než je třeba. Stačí, co dělají politici… 😉

       To se mi líbí

       • cobolik pacholik napsal:

        tak treba slechto,dokedy kurva vam mam hovorit,ze tie vase jebane dristacky,aspon v case vianoc a nadchadzajuceho noveho roku,by ste mohli kurva obmedzit a nie jebete tu kazdy svoju mater,bo vas vyjebem na zbity pysk,staci co robia tie vyjebane predajne devky z vlady,bo sa na to tu vyjebem a odjebem diskuziu,ci kazdemu pojebovy osobitne?
        kym ma nerva neprejde,kurva jasne?
        PS.vsetkym co mi pasuju tazky novy rok,kopu problemov,strachu o holotu a zdravie,neprestajne starosti a hladanie riesenia v ktorom rozhoduje mysel a tej najviac,bo inak nebude jak pisem,lepsie,stastnejsie?to prve co pisem toho bude na nakladne vlaky a toho dobreho do jarneho kosika jak kvietkov,tak toho druheho si velmi kratko uzit a to prve nedat sa ani boha,toto zo srdca prajem,co mi pasuju a ty,co mi nepasuju,aby sa neposrali.

        To se mi líbí

       • cobolik pacholik napsal:

        za neposrali som zabudol napisat kurvy.teraz komplet.

        To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   Napsal jsem jen to, co jsem zjistil a nikdy jsem netvrdil, že to tak je.

   Nojo, to se doxxerům občas stává, že to, co vypátrají, se nakonec nepotvrdí, nebo je to o někom úplně jiném.

   To nicméně neznamená, že je najednou všechno OK. Pravdivostní hodnota vypátrné informace nehraje roli – podstatný je úmysl.

   One can not „unring the bell“. Jednou doxxer – navždy doxxer.

   To se mi líbí

 10. Alena Z napsal:

  Pardon, ukvapila jsem se. Nemám právo ve vaší diskusi nikoho kritizovat. Omlouvám se.
  Jen chci říci, že snad oba aktéři hádky si to vyříkali a snad to neženou do statků a hrdel, ne?
  Přitom jsou cennými diskutéry, mají co říci a nabídnout k řadě témat, o kterých pan Bavor píše nebo které předkládá.
  Tak je lépe věc uzavřít, nejitřit ji, nevytahovat to zase ven a v lednu 2017 začít znovu.. To bych byla ráda já a věřím, že i řada dalších čtenářů vašich zasvěcených a zajímavých debat, ke kterým přispíváte všichni!.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Paní Aleno
   Máte právo vyjádřit svůj názor. Zejména proto, že chcete to co já. Aby se diskutovalo pokud možno v klidu a pohodě i když budou názorové neshody.

   To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   Problém není v té hádce. Tu skutečně nemá cenu nadále rozebírat.

   Problém je v tom, že se objevila třetí osoba, která se pokusila jedné ze zúčastněných stran vyhrožovat odhalením její identity (AKA „doxxing“).

   To se mi líbí

 11. blbíš napsal:

  Takže, Zdeno, převekslujm:
  … jinak vážení, dneska v noci prej bude ledovka, tak prosím opatrně! Ne jako ta z předvčerejška, řešila něco důležitýho v mobilu (se tedy domnívám, když z auta lezla nejenže brečela, ale telefon z ruky nedala) a já mám v prdeli celej zadek (to se asi nerýmuje, ale je to tak!!!). Prej mě neviděla, kurva (=povzdech, nikoli ta „řidička“), jak někdo může NEvidět stojící auto před sebou. Zdeno, co baby z toho trhu na to?

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   převekslujem

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   A srandovní byli policajti na 158. … byl někdo zraněnej? Nebyl. Je škoda větší než 100 000,- Kč. Nevím, nevyznám se v tom, nikdy jsem neboural? Tak si to vyřešte sami, nemám vám tam koho poslat, všichni jsou venku. Máte ten formulář „hlášení o škodě“, žejo? Asi jo. Tak neshledanou.
   A já tam stál jako vůl, neb jsem netušil, co mám vlastně dělat, v autě nesvítily světla, v jejím taky ne a formulář jsem si začal číst a vyplňovat při světle mobilu … každýmu doporučuju, úchvatná četba, zvláště, když jsem měl pouze brejle na dálku 😀
   Až doma jsem si vocenil s brejlema na blízko a v plným světle,že náčrt místa havárie je v patřičný kolonce jak vod Picassa. Horší to bylo se skutečným stavem toho zadku auta, to by ani Picasso nezvládl líp. 😦

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    hlavne,ze sa ti nic nestalo,chuj s plechom,co prve mi houklo v koulicke,jak s tebou rozprava tisnove volani a tie hlasky,to kurva mocne,tu okamzite policajt a ked mocnejsia havaria mraky,ked niekto do mna urve zozadu a nic sa mi nestane,moze byt auto na srot,sa tesim,bo vsetko plati poistovna vinnika zozadu,v tom tu nema pardonu,niekdedy bolo aj u nas doma,teraz neviem,nic nevypisujem,ukazem vodicak cop opise vsetko a povedia,ze po report si mozno prist na druhy den,ten dam do poistovne a vec vybavena,tu ked policajt bo policajt to boh,co napise toto plati,mozno kombinovat pomocou advokata,ale zozadu nema advokata,aby vas ochranil,jedine,ze mate vypite,to mozno kombinovat oladom dlzky casu na ktory bude vodicak odobrany,ale vina,len jedna zo zadu,kto trafil,tu jak by toto ja vypisoval,nedostanem ani halier,jedine policajt,ja sam pred 2 rokmi do mna hukla zozadu mlada dievcina ma prejebane,ja som jej dal navrh,nech zavola rodicov,ze sa dohodneme,daju mi 1000$ cash,tak som dumal,bo viacej by nestalo ,pocul smo zo speaker jej telefonu jak papa hovori,ze nedristam spravne anglicky a papa urcte nelegal bez vodicaku vobec by som nedal auto do opravy bo seriem nan a nikoho nevolam,seriem na naraznik tuknuty,ale ona videla,ze nie som american,tak prisiel cop,insurance vycenil na 1850$ a poistku im dvihnu na tri roky.

    To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    No to poteš, fakt aspoň že to bolo bez úrazu. 😦

    To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … jak se mi z Aleny stala Zdena, nechápu … sakra, vzpomenout si, jak se vlastně jmenuje stále ještě moje žena? …. vím, není to vtipný, ale paměť taky nic moc … a vnučky voslovuju rovnou holčičky moje 😦

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … tak už vím jak:
    Alena Z, to „Z“ za to může a pak, že mi to nemyslí … (to mimochodem tvrdí ta stále ještě moje žena)

    To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    ja mam este lepsie,viac jak jeden,ked sa zoznamujem,prvy sa my predstavy a povie joe,kym klipnem ocami a davam ruku druhemu,keby ma rezali neviem prveho meno,proste nemam pamet na jmena tak jim rikam lasko ma a vec vybavena.

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     Joa bych za lasku moju tedy nechtěl mít, to Ti tedy řeknu rovnou i bez klipnutí ocami, čobole! 😀

     To se mi líbí

 12. cobolik pacholik napsal:

  nemozno nic napisat,bo hned som teplovzdusny,bo ty kurnik nerozumies mojmu metaforickemu vyjadrovaniu,bo moje rozumove pochody pre teba spanielska vesnice,ty jses kurnik dobrej,ty sa vzdelavaj v umeleckom porozumeni textu,jasne bo,hned budem za slecnu s vaskom,ale peknou prdelkou.
  kurva jak sa chytro zlapal,no nic od dnes slecna cobolova s fousem,ale hezkou prdely(i).

  To se mi líbí

 13. čtenář napsal:

  To se mi líbí

 14. Rosťa napsal:

  Trochu jsem si přečetl „výměny názorů“ stran Lexe a Khodla. Mám – li být upřímný, když se tu začnou lidé handrkovat, tak to nečtu z principu. A předpokládám, že se horké hlavy uklidní a s tím přijde zpět i kultivovaná výměna názorů, která na jiných stránkách je nevídaná. Tím nechci podkuřovat panu domácímu. Osobně neúčast obou pánů mně osobně velmi schází a byl bych rád, kdyby se z obou stran ubralo páry, samozřejmě k užitku nás všech.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.