Černá hodinka aneb Už není hrdinkou


Pokud jde o lidovou poslankyni Ukrajiny Naděždu Savčenko, byli jsme kolem ní svědky už nejednoho „převlékání kabátů“. Teď už není co skrývat – Naďu už nepotřebují. Jednou jsi hrdina, pak zase ne. Nejdřív jí zapsali do řad parlamentní „Baťkivčiny“ – aniž se jí stihli zeptat, aby ji později podobně nekompromisně vyloučili z důvodu „nesouladu v zásadních otázkách a přesvědčení“. A teď, jak se ukazuje, by bylo bývalo lépe vrátit Naďu z Ruska jenom na čas – a nejlépe, kdyby si ji vůbec Rusové vzali zpátky.

To proto, že dnes vešlo ve známost, že lidovou poslankyni vyloučili z ukrajinské delegace v  Parlamentním Shromáždění Rady Evropy (PACE). Pro usnesení o jejím odvolání dnes hlasovalo 237 poslanců při 230 nutných a rozhodnutí nabylo okamžité platnosti…

Evropské společenství mlčí a nijak se do události nevměšuje… Ale požadavek vůči Rusku na okamžité propuštění Savčenko bylo podloženo právě jejím zařazením do PACE,  a v Radě Evropy samotné tu myšlenku vehementně hájili.  – Ale teď nehájí nikdo nic… a hrdinové letí na smetiště.

Mluvčí ruského zamini Maria Zacharova ve svém komentáři k události všem připomněla, jak vše začalo, a čím vše teď končí. „Chápete ten vtip, – jo? Dálkové zvolení do Nejvyšší rady Ukrajiny a nelegitimní zařazení do ukrajinské delegace v PACE byly hlavními hybateli informačně-politické kampaně Kyjeva v té době. A když se Naděžda živá a zdravá vrátila, a začala plnit svoji funkci (poslaneckou) doopravdy, – tak ji vyloučili. PACE mlčí. Ale proč? Došla jim barva na plakáty? Nedošly peníze na demonstrativní akce? Nebo jsou všichni poněkud zmateni ukrajinskou demokracií?“, – píše Zacharova na svém FB.

A i když se dá předpokládat, že záminkou pro vyloučení Savčenko bylo její nedávné jednání s představiteli Donbasu  v Minsku, mám podezření, že rozhodnutí bylo přijato už dávno – jen čekali na vhodnou chvíli. Ten, kdo nechce válku na Donbasu a nehoní si triko kolem protiruské politiky a špitání se Západem, ten se může dnes cítit na Ukrajině cizákem…

Jště dodatek ke včerejší zprávě o výkopu Naděždy Savčenko z PACE. Dnešní  ruská masmédia uvádějí, že ukrajinská nejvyšší rada většinou hlasů na její  místo delegovala – nácka! A sice Borislava Berezu, bývalého mluvčího „Pravého sektoru“ – tedy organizace, jejíž členové mají ruce až po lokty v krvi. Je sice pravda, že Bereza po svém zvolení do ukrajinskýho parlamentu
není členem „Pravého sektoru“ – ale. Je sice možné být bývalým mluvčím, ale nikoli už bývalým nacistou – to je něco jako bývalej černoch… Takže, milí Evropané, můžeme si gratulovat, že máme v parlamentním shromáždění konečně
už „plnokrevnýho“ nácka!

Tolik info.

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže, Černá hodinka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

23 reakcí na Černá hodinka aneb Už není hrdinkou

 1. Berkowitz napsal:

  Putin měl dnes tiskovku i s otázkami od novinářů. Konečně se přiznal, že ovlivnil volby v USA, Brexit atd.
  Zúčastněným novinářům dokonce představil svého nejúspěšnějšího hackera, obrázek přiložen :
  http://6b.cz/v8fI

  To se mi líbí

 2. strejda napsal:

  Savčenko byla v Rusku pod zámkem docela dlouho. Neexistovala ani jazyková ani mentální bariéra. V mnoha ohledech si tedy byla s vyšetřovateli blízká a hlavně, rozuměli ji. A tak to, že ji pustili, byla jasná Putinova pomsta. Jistě dostal na stůl před podpisem milosti i složku s pravděpodobných chováním Savčenko a jejím vývojem. Pak ovšem s radostí dekret podepsal.
  Přestože byla jejich, ukrajinská vlastenka, tak ji na Sláva Ukrajině neznali. Jen se jím hodila do krámu. O Západu nemluvě, to jsou nadšení amatéři, případně opilci a jednají tak, že se jen diví co to způsobili. A Savčenko jednala tak jako dříve, jen jí sláva dala na čas větší možnosti.
  Státník je ten, který vidí dopředu. Na několik tahů a umí odhadnou reakce i své možnosti. Takových je pomálu. Putin mezi ně patří.
  Politik je řemeslník, něco jako zedník, zubař, geometr, soustružník a tak. Může být i vynikajícím řemeslníkem, ale stále jen a jen řemeslníkem který neumí překročit svůj stín. Příklady dávat není nutné.
  O tom co je prodejný tisk není nutno hovořit nebo psát. Dnes již málo lidí rozlišuje mezi pojmy tisk a prodejný tisk. A tak se o Savčenko psát nebude.
  Sláva Ukrajině.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Strejdo, od momentu, keď Savčenko vyzvala na zastavenie bojov na Donbase a na dohodu s opolčencami, som získal presvedčenie, že Savčenko je Putinov kôň od samého začiatku. Potvrdili to sami opolčenci, že ju berú vážne a stretli sa s ňou. To je tiež Putinov pokyn. Smeruje to k tej Johanke z Arku, ako píše dolu Bob.

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Jistě se shodneme. Savčenko není agent, řízený někým nebo něčím. Jde si za svým a podle svého. Rusové to poznali a tak ji s lehkým srdcem vrátili. To svědčí o jejich velmi vysoké úrovni (i když po pravdě, je to elementární trik a naletí na něj jen, no dejme tomu amatér). Nemuseli se starat CO udělá, ale dobře věděli ŽE něco udělá. Zastavit se to dá podle Zemanova pravidla.
    Sláva Ukrajině – té příští.

    Liked by 1 osoba

 3. bob napsal:

  No jestli má Putin tak skvělé spolupracovníky jako toho hackera, tak všem jeho nepřátelům stokrát běda 🙂
  O Savčenkové jsem dlouho neregistroval žádné zprávy. Až dnes zde,
  Nevím, proč mi připomíná Johanku z Arku – asi proto, že tak dopadne….

  To se mi líbí

 4. vonrammstein napsal:

  Blbost, hrochu. Politický přesvědčení změnit lze, takže „bývalej nácek“ nemusí být protimluv. Netvrdím ovšem, že je to tenhle případ.
  Jednoho bývalýho černocha taky znám. Jmenoval se Michael Jackson.

  To se mi líbí

 5. Rosťa napsal:

  Savčenko je neřízená střela a v týmu asi perfektní destruktor. Mám takový pocit, že by ji Ukři nejraději poslali Putinovi zpět. Nicméně, ačkoliv nejsem Sibyla, domnívám se, že by s díky odmítl.

  To se mi líbí

 6. pepanov napsal:

  Je to přesně tak jak to napsal K.H.Borovský v Křtu svatého Vladimíra
  „Ták to chodí na tom světě
  každou chvíli jinák
  jednou ctí tě za svatého
  zejtra budeš sviňák.“

  To se mi líbí

 7. oh napsal:

  Vánoce nevánoce, tenhle vtip nedokážu přehlédnout.
  http://zpravy.idnes.cz/hackeri-fancy-bear-napojeni-na-ruske-tajne-sluzby-fbb-/zpr_nato.aspx?c=A161223_065740_zpr_nato_inc
  Profesionální armádu, používající k řízení palby aplikaci pro běžný androidí „smartfoun,“ šířenou přes sociální sítě, a standardní nešifrované telefonní spojení, rozhodně nepotkáte každý den. A pochopitelně jim to strašliví ruský „hekři,“ napojení na GRU, hekli. To aspoň vyzkoumala bezpečností firma CrowdStrike, stejný spolek, který si Clintonovic gang najal k „vyšetření“ průniků do počítačových systémů Demokratické strany.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Bezesporu řídit dělostřeleckou palbu pomocí spojovacích prvků civilní sítě, to je snad diletantství na n_tou.
   Zde se ale zřejmě jednalo pouze o použití mobilních telefonů, ne pro řízení palby ale pouze pro dohovory mezi obsluhami aj. neboli; mimo předepsaných utajovaných spojovacích prostředků se používaly soukromé mobily a androidy atd. pravděpodobně k navazování spojení no a s tím daná možnost identifikace a spojení IMEI s obsluhou.No a následně potom pouze určení polohy daného IMEI pomocí triangulační metody.
   Proto díky dostatečnému šlendrjánství a naprosté svévole válčících spolků např. typu AZOV atd. bez přísné vojenské organizace, tak tyto zabezpečovaly ty obrovské ztráty mobilizovaných ukrajinců.
   Ovšem Savčenková je jiný problém, ona je v PACE nezbytná pouze v tom případě, pokud lze pomocí PACE spolehlivě řídit procesy v současném Rusku v náš prospěch.Pokud v současnost je tato funkce vypnuta, tak se začala její přítomnost jevit jako kontraproduktivní.
   http://infokuryr.cz/news.php?item.16002.3
   Proto dle mého omezit prozatím Savčenkovou je naše celkem rozumné rozhodnutí.

   To se mi líbí

 8. Slim napsal:

  OT

  Trump ještě není v úřadě, ale výsledky jeho žvástů o „nukes“ se začínají projevovat.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/424657-pakistan-hrozi-izraeli-jadernym-utokem-reaguje-pritom-na-hoax.html

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Izrael X Pakistán je o něčem jiném než o jakýchsi Vámi prezentovaných „žvástech“.
   Protože neustálé teroristické útoky jsou denní součástí života v Pákistánu, nelze ignorovat skutečné viníky.
   Téměř každá smluvní firma, kterou Spojené státy používají, nejen v Afghánistánu, ale také v Pákistánu, je po okraj naplněna izraelskými operativci.
   S nimi spolupracuje obrovský CIA podporovaný drogový kartel a jeho celosvětová síť soukromých aerolinek pro posílání heroinu a hotovosti, a účastní se toho také desítky zemí.
   Tento Obamův odkaz dá zaručeně Trumpovy zabrat, protože další a další „útoky odplaty“, zdánlivě jako reakce na útoky na izraelské židy jsou poslední možností Obamovy administrativy na udržení stávajícího stavu s ohledem na Izrael.
   Potom ona US naprosto přesně vypuštěná fáma :
   „Naletěl přitom na fámu, že Izrael použije nukleární zbraně, pokud by Pákistán vyslal své vojáky do Sýrie“.
   Toto sice umožňuje narušit jakékoli normální vztahy mezi židovskými a muslimskými Palestinci ale umožní Izraeli vyvléknout se z US nařízené přímé podpory IS.
   Tak jak Izrael provedl útok na libanonsko-syrské hranici, načež byla tato informace stažena z blízkovýchodních masmédií a úder se přenáší někam poblíž Damašku.
   Damašek je sice nedaleko syrsko-libanonské hranice ale úder byl proveden na libanonské straně hranice.
   Je pravděpodobné, že se tímto způsobem pokouší Izrael a oficiální vlády Sýrie a Libanonu skrýt fakt, že Izrael zasadil úder povstalcům, kteří mohli dodat chemické zbraně do Homs. Protože samotný fakt náletu skrýt před USA nelze, byla vymyšlena verze o bombardování „někde“ pod Damaškem.
   V této verzi se stává pochopitelnou i reakce Ligy arabských států, která je pod vlivem Kataru, který se musel dozvědět, že kolony s chemickými zbraněmi směřujícími do Homs byly zničeny, a obvinil Izrael z agrese proti Sýrii.
   Když toto nevyšlo tak :
   „Izraelský ministr obrany hrozí Pákistánu jadernou odvetou za jeho předpokládanou roli v Sýrii proti Islámskému státu. Izrael ale zapomněl, že Pákistán je také jaderný stát,” uvedl Ásif na svém twitterovém účtu podle agentury AFP.
   Ásif reagoval na materiál uveřejněný na serveru AWDNews, ve kterém stálo, že bývalý izraelský ministr obrany Moše Jaalon měl říci: „Pokud Pákistán vyšle pozemní jednotky do Sýrie pod jakoukoli záminkou, zničíme tuto zemi jaderným útokem”.
   Z daného je viditelná snaha Obamy udržet se v Sýrii za každou cenu.Neboli nic strašného pouze výhoda pro Obamovu US; pokud si to Izrael a Pakistán rozdá pomocí jaderných zbraní na Syrském území.No neberte to za tu cenu že.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.