Vojenští poradci z koalice Spojených států byli zajati syrskými speciálními silami v bunkru v Aleppu


infobalkanibginfobalkani

Nejméně 14 vojenských poradců z koalice vedené USA bylo zajati syrskými speciálními silami v bunkru v Aleppu, hlásil southfront.org .

„Rada bezpečnosti OSN zasedala v naprostém utajení v pátek 16. prosince v 17:00 hod. GMT, zatímco důstojníci NATO byli zatčeni dnes ráno strany syrskými speciálními silami v bunkru ve východním Aleppu,“ napsal Voltaire.net .

21stcenturywire.com pak zveřejnil seznam zajatých vojenských poradců v Aleppu s odvoláním na syrské zástupce:

„Farez Shebabi známý syrský poslanec a šéf Hospodářské komory Aleppo, zveřejnil jména zajatých poradců  koalice na své stránce na Facebooku dne 15. prosince (není jasné, co způsobilo rozdíl v datech, ed.). :

Mutáza Kanoglu – Turecko 
David Scott Weiner – USA 
David Shlomo Aram – Izrael 
Muhammad Tamil – Katar 
Muhammad Ahmad Asabian – Saúdská Arábie 
Abd el-Menam Fahd al Harwich – Saúdská Arábie 
Islám Salam Ezahran Al Hadzhlan – Saúdská Arábie 
Ahmed Ben Naufel Al Daridzh – Saudská Arábie 
Mohamed Hassan al-Sabin – Saúdská Arábie 
Hamas Fahad Al Durso – Saúdská Arábie 
Amdzhad Kassem Al Turaui – Jordanánsko 
Kassem Saad Al Shamra – Saúdská Arábie 
Ayman al-Kásim Tahalabi – Saúdská Arábie 
Mohemed Ekh-Shafi El Idrissi – Maroko „

V Damašek sídlící  syrský novinář Saeed Halal Alkafiri napsal o zajetí západních poradců ve svém profilu na Facebooku :

„Mimořádné 
Syrské orgány byly schopny díky  přesné informaci obsadit sídlo vyšších důstojníků a členů rady v západní bunkru ve východní části Aleppo a udržet je naživu. 
Několik jmen byly sděleny novinářům, včetně mě. 
Soudě podle národností (USA, Francie, Izrael, Turecko Saúdská Arabie, Maroko, Katar atd ),  těchto poradců asi budete věřit, že Sýrie má nyní silný trumf pro vyjednávání se zeměmi,  které jsou zničeny. „

Dříve v southfront.org prosince poznamenal, že USA se horečně snaží protlačit „diplomatické řešení“ Aleppo, což je signálem, že Obamova administrativa se zoufale snažil zajistit čas dostat pryč  z obklíčení v Aleppu a své žoldáky i speciální tým:

„Vzhledem k tomu, že vojenští poradci z koalice vedené USA jednal v celé Sýrii jak známo o pomoci tzv. „Mírné opozici“ otevřeně spojené s „Al-Káidou“, poslední události samozřejmě se jeví jako pravdivé. “

„Britští vojenští poradci oficiálně přijel do Sýrie obnovit schopnost“ umírněné opozice „stažené z Aleppa,“ oznámily „Izvestija“, když citují britského ministra obrany Michael Fallona. Podle něj 20 britských vojenských instruktorů, kteří trénují opoziční síly v boji proti „islámskému státu“ již dorazila na místo svého určení.

Příchod britských poradců byl oznámen v říjnu, dlouho předtím, než syrská armáda získala Aleppo.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Infobalkani se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

52 reakcí na Vojenští poradci z koalice Spojených států byli zajati syrskými speciálními silami v bunkru v Aleppu

 1. bob napsal:

  Já si počkám, co mi k tomu řekne ČT…:-))))))

  To se mi líbí

 2. NavajaMM napsal:

  Som prekvapený, že nejako málo, najmä z USA. Možno ešte držia žolíka v talóne.

  To se mi líbí

 3. vonrammstein napsal:

  Dobrej úlovek. A svinskej Google Translator.

  To se mi líbí

 4. jaa napsal:

  Mňo – proč ti rusové počty tak minimalizují…….

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Ano, nezkreslený rozhovor sám se sebou – prostě Reflex

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Cituji: Protože je to věkovitý muž, dávno v penzi
   Dále píše, že vydělá pár korun. Co když mu za půl roku zdraví nedovolí vést svůj obchůdek, kdo za to bude moci? Babiš?
   Tento článek je na velice nízké úrovni, patrně autora na téma EET již nebaví psát, je rozhodnuto. Argument, nebral jsem dotace je legrační, naprostá většina podnikatelů, najmě živnostníků nikdy dotace nebrala. Já také ne. Argument, že jiní, velcí, kradou ve velkém je velice silný, ale míjí se s tím, že i malá zlodějina je špatná.
   Prach v případě EET byl již vypálen, musí se najít jiné téma, jak vystupovat proti vládě. V této zemi NIKDY nesmí být klid a stabilní prostředí.
   Je neuvěřitelné jak se ve společnosti zakořenila myšlenka, že menší porušování pravidel a zákonů je v pořádku. Do té doby něž se to člověka dotkne. Proboha, co je to za buzeraci nosit odraznou vestu když jdu z hospody. Když pak takového troubu přejedu a budu před soudem, bude argumentace přesně opačná.

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Přesně :).

    To se mi líbí

   • oh napsal:

    Jestli ono to částečně nebude tím, že tahle myšlenka o přípustnosti menšího porušování pravidel začne padat ze zodpovědných úředníků vždy, když vyplave nějaký jejich úlet a je žádoucí rychlá oprava předpisu, do které se ctěnému ouřadu nechce.
    Třeba nejnovější akce dobroserů, tzv. pamlsková vyhláška:
    http://zpravy.idnes.cz/pamlskova-vyhlaska-tresty-d08-/domaci.aspx?c=A161220_110452_domaci_hro

    Nebo uznáme, že nula není vždycky nula, ale upravit zákon? Ne, ne, vydáme metodický pokyn, jak ho obcházet.
    https://audiklub.cz/forum/tema/38797-policie-nebude-pokutovat-alkohol-do-0-24-promile

    Tomáš Lerch, ředitel služby dopravní policie – Hradecky.denik
    „Označovat chodce reflexními materiály přímo na ulici vnímáme jako prospěšné. Vozidla hlídek dopravní policie jsou v současné době vybavena reflexními pásky a v přímém výkonu služby je policisté neoznačeným chodcům vydávají. Novela zákona však v tuto chvíli neznamená to, že dopravní policisté začnou masivně pokutovat všechny neoznačené chodce. Přestože se ze strany chodců bude jednat o přestupek, budou v těchto případech policisté především přistupovat k domluvě, vysvětlování, preventivnímu působení a samotnému zviditelňování chodců reflexními pásky. Do konce roku 2016 předpokládáme, že tímto způsobem rozdáme až 250 tisíc kusů reflexních pásků.“

    To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   EET hlásí první chyby. Problém je v pokladnách, tvrdí ministerstvo

   Finanční správa eviduje některé tržby podnikatelů vícekrát. Ti se teď obávají, že budou muset státu zdanit větší tržby, než ve skutečnosti inkasovali. „K chybě dochází na straně pokladního zařízení, nikoliv na straně Finanční správy,“ uvedla Petra Petlachová, mluvčí Generálního finančního ředitelství.

   „Měli jsme odeslanou tržbu za druhý týden v prosinci šest tisíc a 51 účtenek, jenže na Finanční správě to ukazuje 30 tisíc a 200 účtenek,“ píše na Facebooku ve skupině „EET výměna zkušeností“ provozovatelka jedné moravské restaurace, Helena Bystroňová-Surmová. Bojí se, že teď bude muset státu zdanit pětkrát větší tržbu, než skutečně inkasovala. Některé účtenky totiž systém evidoval víckrát.

   Podnikatelé mají na webu etrzby.cz po přihlášení možnost nahlédnout na svůj účet EET u Finanční správy a porovnat ho s údaji o tržbách, které ukazuje jejich pokladna. A v řadě případů data nesedí.

   Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/eet-hlasi-prvni-chyby-0t1-/ekonomika.aspx?c=A161220_204048_domaci_jol

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    To je vyslovene divné. Účtenka predsa musí mať jednoznačný kód transakcie. Ten si nemôže vymýšľať pokladňa pri odosielaní účtenky, veď musí byť zhodný s tým, čo je vytlačené a čo má v ruke zákazník.
    Mne sa stáva, že pri platení kartou pokladňa odošle transakciu dvakrát a prídu mi 2 sms ako keby dvakrát stiahli čiastku z účtu, no pri dennom spracovaní sa to podľa kódu transakcie zrovná a vždy mi skutočne odíde len jedna platba.
    Kartové systémy a banky to teda majú ošetrené. V tomto prípade neverím ministerstvu a programátorom. A je to (imho) hrubý diletantizmus, nezvládanie transakčného spracovania.

    To se mi líbí

    • Antimon napsal:

     No zase až tak divné to není. Mám zkušenost s pokladnami, které klidně odešlou objednávku do kuchyně pětkrát i vícekrát, jako bys nechumelilo. Je to chyba ve firmware těch zařízení. Dnešní ajťáci bohužel nejsou zvyklí po sobě věci testovat. To jsou neošetřené nějaké vnitřní mezní stavy a reakce na výkyvy přenosů po síti. Ostatně ani se jim nedivím, když dostávají úkoly typu “ …. a předevčírem to bude hotové“.

     To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Nečudujem sa, že sa tie údaje odosielajú viackrát, to je skôr správne, kým server nepotvrdí príjem. Čudujem sa, ako divne transakčný systém rieši konflikty. Predsa musí vedieť, že prijal určitý kód účtenky viackrát. V tom prípade by mal brať do úvahy len posledný platný prenos a ostatné prenosy uložiť do databázy ako redundantné.
      Za blbuvzdornosť by vždy mal byť zodpovedný centrálny systém, nie periférie, lebo periférie produkujú konflikty a zmätky zákonite.

      To se mi líbí

     • Ahele napsal:

      Já si myslím, že toto bude jiný případ. Objednávka do kuchyně tedy jakási vnitřní komunkace asi nebude mít čislo dokladu, datum, čas. (nebo ano?)
      Doklad z pokladny by ho však měl mít. Na paragonu je uvedeno DIC, IC, číslo dokladu, datum, cas (hodina, minuta, vteřina), číslo pokladny, pokladní. Tedy mělo by být. Číslo dokladu je tam určitě. V tom případě jestliže doklad byl zákazníkovi vydán jen jeden, platba byla provedena jen jednou, tak do cíle (FÚ) sice může dorazit několikrát, ale stále pod jedním číslem dokladu. Pokud tam mají v software nějakou chybu odstraní ji právě přes toto jedinečné číslo dokladu vydané zákazníkovi. A to dodatečně v dalším kroku. (třídění podle čísla dokladu). Stejně to mají ošetřené zřejmě banky jak píše pan NMM. Nechce se mi věřit, že by něco takového opominuli.

      To se mi líbí

      • Ahele napsal:

       Zjednodušeně řečeno. Třídit se to pochopitelně může v několika úrovních. A nástroje na to jsou.

       To se mi líbí

      • oh napsal:

       Interní objednávka do kuchyně také musí mít nějakou identifikaci, protože kuchyně zase musí dát zpátky avízo obsluze, že tahle konkrétní objednávka je už připravená. A rozhodně přitom není žádoucí, aby skončila u jiného stolu.
       Jenže tahle interní identifikace asi nebude dost jednotná a podrobná, aby pro vnější svět dokázala odlišit nový požadavek a ten opakovaný.
       Navíc záleží na důvodu opakování – omyl by se měl ignorovat, ale proptože pakety se v síti různě toulají a někdy ztrácejí, kdyby odpověď na původní požadavek přišla neúplná nebo nedorazila, tak pokladna pošle požadavek znovu. Informace, že jde o opakovaný požadavek, by měla být v hlavičce zprávy, ale jestli s ní ministerský software také nějak pracuje, to asi tuší jen jeho autoři.
       Více o struktuře datové zprávy: http://www.behounek.eu/news/elektronicka-evidence-trzeb/
       http://www.behounek.eu/news/technicka-reseni-eet/
       Stát se přitom ze všech HW a SW problémů elegantně vyzul. Hardware ani software nebude nikým nijak certifikován, to prý podle MF není úkolem státu.

       To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Našiel som v tom materiáli, že údaje budú obsahovať:
        – DIČ poplatníka
        – označenie prevádzky
        – označenie pokladne
        – poradové číslo účtenky
        – dátum a čas prijatia tržby
        Kombinácia týchto údajov je na účtenke jednoznačná. Keďže však MF nepovažuje za svoj problém certifikovať pokladne, či vyhovujú systému EET, tak zrejme nebude ich problém kombinovať softvérom tieto údaje a kontrolovať, či náhodou nie sú účtenky evidované dvojmo…
        Ak to však nerobia, ako chcú zistiť, či nejaké poradové číslo v postupnosti chýba?

        To se mi líbí

 5. Joda napsal:

  OT. Masakr v Berlíně.
  V jedné diskuzi jsem četl: Rozkaz, který dostala Berlínská policie zněl jasně „Pachatelem nesmí být islámský imigrant“. Považoval jsem to za dobrý vtip. Ale teď čtu, že po dvou dnech (!) byly v kabině kamionu nalezeny doklady, které německé úřady vydaly na jedno ze čtyř jmen používaných nějakým Tunisanem. To je skoro jako, když v troskách dvojčat našli neporušený pas Muhameda Atty.

  To se mi líbí

  • Ahele napsal:

   To bylo první co mě také napadlo. Teď si to už přesně nevybavuji, ale nebyly nějaké doklady ve hře i v případě ter. útoku v Paříži?

   To se mi líbí

  • Divoženka napsal:

   A vy se divíte ? Já už ani ne. Je to jak ty mýdlové opery pro paničky 🙂 Děj se dá uhádnout dopředu. Sama pro sebe jsem si tipla, že pachatel bude nejspíš frustrovaný imigrant, který vše spáchal v nepříčetnosti. A oni to ještě vylepšili, žádný frustrovaný migrant, německý saláfista 🙂 Tak to jo a i s dokladama v kamionu, to jo ! To nemá chybu.

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Pachatelem je přeci ten polský řidič. Nejprve se rafinovaně zastřelil a pořezal, pak vzal jako kamufláž nic netušícího muslimského stopaře a jel se Němcům pomstít za Westerplatte. 🙂

    To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   To je ako generálny pardón vopred. Daeš teraz nemusí posielať ani samovražedných atentátnikov, keď je zákaz skriviť na hlave vlas islamskému migrantovi.
   Ale prorokujem, že toto je merkelbabin koniec.

   To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   Nemůžu odolat:

   http://www.novarepublika.cz/2016/12/wir-sind-keine-berliner.html
   Martin Kunštek
   21. 12. 2016

   „Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) chtěl být za módního intelektuála. Na svém twitterovém profilu si vyvěsil větu „Ich bin ein Berliner“. Jenže asi neumí německy, a neví, co to také znamená.*/ Tak jak to napsal, se symbolicky nepřihlásil k Berlíňanům, ale ve skutečnosti přiznal, že je KOBLIHA. …………… Podobnou blbost po něm opakuje řada našich sluníčkářů.“

   To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   To už je nějaký teroristický pravidlo, ne? Když už páchám atentát, nechám na místě doklady, to dá rozum.
   Předpokládám, že toho profláknutýho šmejda jenom použili jako beránka,.zatímco skutečnej pachatel zaútočí v sobotu znovu.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.