Sledujeme elitární rvačku v podmínkách vyčerpání krmivové základny …


Provokativní mladý ruský ekonom Vladislav Žukovskij*) před rokem vyhlásil vendetu ministru hospodářského rozvoje Uljukajevovi, když veřejně označil jeho prognózy za „ekonomické oblbovadlo“.  Na to, zda bude ruské hospodářství po ministrově  zatčení lepší, a další otázky, se zeptala „Fontanka“**)… tady jsou jeho odpovědi:

 Problém není v Uljukajevovi jako takovém, ale v tom, že o všem rozhoduje oligarchistická vrchnost. Ať si posadí do ministerského křesla, koho chtějí, celkové směřování země bylo a zůstane antisociální. Skandál kolem jednoho ministra, byť je to šéf ministerstva rozvoje, se nepromítne ani do daňové, ani na devizové, ani na rozpočtové politiky. K žádnému zlepšení nedojde.

Sledujeme nikoli protikorupční čistku na klíčovém ministerstvu, ale elitární rvačku na pozadí vyčerpání krmivové základny. Vrchnost se zkrátka „porvala“, když začala krize a začala se vzájemně požírat. Nejdřív sežrali vnější kruh – například Jevtušenka***), a teď, aby si podělili „krmivovou základnu“, začali požírat své.

Jestliže hovořím o krmivové základně, nemám na mysli privatizaci Bašněfti, apod., ale sféru vlivu a sektory hospodářství, ve kterých se ještě tvoří renta – v tomto konkrétním případě to je ropa. Silovíci dali na vědomí, že je ještě co privatizovat, ale že je to svatyně. A za tuto „svatyni“ zodpovídá úplně jiný klan. Ani Uljukajev, ani Dvorkovič, který je kurátorem ministerstva rozvoje, ani Medvěděv, který dohlíží na ně na všechny. Zadržení Uljukajeva – to je mimochodem, „pozdrav“ Medvěděvovi: – pokud byznysový klan rozhodl něco právě tak, pak není radno do toho strkat nos – dokonce ani tvůj. Transakce „Rosněfti“ byla blokována od roku 2012 a probíhal mohutný zákulisní boj.

Na Uljukajevovi nespočívalo rozhodnutí o privatizaci „Bašněfti“. Tady je třeba chápat rozsah korupce na různých úrovních – i na úrovni ministerstev. Kolem každého slučování probíhá příšerná korupce. A pokud se dělí tučná sousta, tak se i korupce vyhrocuje. Řekněme, že tu šlo jen o ministrův podpis.

Oligarchický klan představuje 1% Rusů. Zbývajících 99% občanů to vůbec neovlivní a od přerozdělení finančních toků jim nebude ani hůř ani lépe. Stále platíme daně, daně z cigaret a alkoholu se budou zvyšovat i nadále, systém placených silnic „Platon“ budou rozšiřovat i nadále … Rozpočtová krize se nikam neztratí.

S korupcí je situace opravdu zoufalá, protože „okýnek“ k jejímu šíření vzniklo víc. Ale pro prosté Rusy, pro drobné a střední podnikatele a živnostníky se nic nemění, od nich vybírají úplatky na jiné úrovni. Podnikatelské společenství v regionech nenosí obálky ministrům, ale šéfům úřadů, pracovníkům ministerstva pro mimořádné situace, úřadu na obranu spotřebitelů. A tam se korupčníci nevyděsí – naopak stoupne výše úplatků. Je to jako s kampaní o boji s organizacemi zprostředkujícími výplatu černé hotovosti (mimo zdanění). Pokud dříve si tyto organizace počítaly 2-3%, tak v podmínkách „boje“ stoupla cena na 7-8%.

Mně nezajímá, kdo bude novým ministrem (článek vyšel před jeho jmenováním), protože to bude opět statista. Musí proběhnout výměna celého ekonomického bloku vlády. Zatímco kabinet blokuje rozvoj Ruska, dusí reálný sektor průmyslu, příjmy obyvatelstva prudce klesají. S takovou politikou daleko nedojdeme. Ministerstvo prostě sepisuje strategii. Je nutné přeformátovat práci těch, kdo mají skutečné pravomoci a skutečné páky k působení na byznys – Finanční analytickou službu, četné federální úřady, na kterých závisí tarify, daně, ceny plynu, katastrální cena půdy, atd.

Zmínil-li jsem ekonomický blok vlády, musím hned dodat, že jde i blok politický – oni jsou pevně spojeni. Mocenská vertikála je jednotná bez ohledu na všechny vnitřní rozpory a souboje klanů. Podle mého názoru je nám vnucována myšlenka, že náš hlas nic neovlivní, že volby nemají smysl, že 76% ústavní většina „Jednotného Ruska“ vlastně už dopředu určila další vývoj – to je cílevědomá politika jistých loutkářů. Pávě proto byla tak slabá voličská účast na podzimních parlamentních volbách do Státní dumy – celostátně jen 47% a v mnoha velkých městech 30-35%. Za posledních 5 let účast klesla v Rusku o 10%, ale ve městech – o 35-40%.

Hrstka bohatých a nikým nevolených, stále bohatne a reprodukuje se, zatímco střední vrstvy vymírají a většina Rusů chudne. Zvlášť na venkově vznikla zóna sociálně-ekonomického neštěstí. Podle optimistických odhadů západních analytiků a bank, představovala v roce 2000 střední vrstva 20-22%, v roce 2014 kolem 17%, v roce 2015 asi 13%, a letos pouhých 9-10% práceschopných obyvatel Ruské federace. A blížíme se hranici 4-5%. Střední vrstva se úží a objevuje se ohromná armáda lidí žijících v bídě. Dnes je v Rusku oficiálně přiznaných 13% obyvatel – to je 21 milionů lidí! Pokud bychom spočítali správně existenční minimum (vzít za základ nikoli 10tis., ale v souvislosti s šokovou terapií 22-25 tis.rublů), tak nám vyjde že v zemi žije 75-80 mil. lidí v bídě. To je polovina země. Další cca třetina obyvatel jsou chudí a polochudí. Hormálně žije pouhých 5-7% obyvatel. A to jsou oficiální údaje státní statistiky, které jsou cudně nešířeny. Jen 15% Rusů má příjem nad 55 tisíc rublů na hlavu.

Nesmíme měřit zemi podle Moskvy. Poodjedem-li do Orla, Brjansku, Kalugy, do Omska, nebo Čity – je obrázek naprosto odlišný.

Ale zaznamenána není žádná reakce podnikatelského společenství. Nástroje fondového trhu využívá rovněž 1% obyvatel země. Vidíme, že dokonce nenásledoval ani propad akcií Rosněfti po zadržení Uljukajeva.

Proto je nevyhnutelný audit celých úřadů, jejichž každý pracovník musí být podroben testu na spojení s těmi, či oněmi podnikatelskými strukturami. To je práce pro Účetní dvůr a musí následovat i přísná parlamentní expertíza. Bylo by dobře, kdyby se rozhovořili i na téma, o čem rozhoduje ono 1 elitářské procento. I když případ Uljukaev zametou pod koberec – o tom nepochybuji. Budou muset obětovat mnohé – kradou po miliardách. Plukovník Zacharčenko skladoval v bytě tisíce kilogramů hotovosti, a co? Ale banky přišly o 1 mld. 200 milionů rublů – to jsou černé peníze, které za poslední rok banky praly – ale stopy těchto peněz nikdo nehledá. Centrální banka nereaguje, přestože analytici centrální banky o všem vědí, vidí a chápou…

Shrnu-li to, tak je nutné vyměnit celý ekonomický blok vlády – jen tak se země vyhrabe z hospodářské krize. Tito lidé zavedli proti Rusku ty nejtvrdší sankce. Pokud na hospodářských procesech v Rusku bude vydělávat 1%, zatímco 99% bude žít ve strachu z bídy, tak se nic nezmění.

Zdroj: http://www.fontanka.ru/2016/11/16/074/http://svpressa.ru/politic/article/160414/

*) – Vladislav Žukovskij (1988) – burzovní expert, člen Stolypinského klubu ruských ekonomů a člen expertní rady strany „Delovaja Rossija“, pravidelně uvádí diskusní pořad tv kanálu KPRF „Točka zrenija“.

vlad-zukovskij

**) – Fontanka.ru – petěrburské internetové noviny

***) –Vladimír Jevtušenko (1948) – ruský podnikatel – přibližně 15. nejbohatší Rus v žebříčku Forbesu

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

82 reakcí na Sledujeme elitární rvačku v podmínkách vyčerpání krmivové základny …

 1. Petrpavel napsal:

  Jako u nás, nic nového. Mafioapitalismus jak jej známe…jenomže u nich alespoň vedení státu podporuje národní zájmy a sebevědomí, i když je to jen oblbovadlo obdobné tomu našemu okamurozemanobabišovskému.
  https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2016/12/15/cerna-hodinka-aneb-dane/#comment-90706

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   “ …Pokud na hospodářských procesech v Rusku (Česku) bude vydělávat 1%, zatímco 99% bude žít ve strachu z bídy, tak se nic nezmění….“

   To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  Protiruské instrukce EU :
  http://www.halonoviny.cz/articles/view/44649151

  To se mi líbí

 3. bob napsal:

  K článku se vyjadřovat nebudu, počkám si až na jeho hodnocení tím Chovancovým útvarem na MV, který mi sdělí, zda je pravdivý či nikoli.
  Vůbec neříkám, že to tak nefunguje.
  Jedná se i na úhel pohledu.
  Když poslouchám naše „experty“ lhostejno na jakou problematiku, tak při hodnocení stejného problému mě jednou jímá hrůza a za chvilku se od jiného „experta“ dozvím, jak je to super.
  Že světu vládnou oligarchové o tom žádná.
  Proto mimořádně oceňuji aparát EU v Bruselu, kam jsou dosazováni ti nejlepší z nejlepších (kteří svojí odborností atd. výrazně převýšili rozměr mateřské země), aby nám vládli :-)))))))

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Vzhledem k tomu že máte poněkud nepřesné údaje o tom, kdo provádí analýzu a sestavuje zdrojovou část pro MV, tak se pokusím tyto potřebné informace doplnít.
   Pod rouškou kybernetické ochrany ČR se podařilo hnutí ANO prosadit pro ni výhodný zákon, který umožňuje naprosto přesné mapování jak jednotlivců, tak hlavně malých firem.
   Tento zákon dává do ruky hnutí ANO možnost, bez jakéhokoli souhlasu nejen sledovat mailovou komunikaci a telefonní hovory managementu a zaměstnanců ale i použít spec. dešifrovací software na kryptograficky zabezpečenou obchodní komunikaci (jedná se o dešifrování nesymetricky šifrovaných e-mailů).
   Tento zákon umožní hnutí ANO předávat relevantní data o vybraných a doposud konkurence schopných a pro spřízněné nadnárodní společnosti tedy nebezpečných firmách.
   Dále bude těmito informacemi zabezpečován útvar MV ale pouze v tom případě pokud příslušné vedení MV tj. v současnosti Chovanec bude prosazovat myšlenky a celkovou politiku hnutí ANO.
   Vzhledem k tomu že tento budoucí stav popisoval ministr za hnutí ANO na DVTV a svým poněkud omšelým hereckým výkonem, se mu nepodařilo překrýt výše zmíněnou podstatu, proto doporučuji v rámci výuky zhlédnout.
   To naprosto jasné a usvědčující hnutí ANO, je právě ta věta jeho ministra :
   „Bude se sledovat určité opakování zprávy,nadstandardnost v komunikaci nepůjde o špiclování.“
   Proto si dovoluji směle tvrdit, že dobývání renty jaké provádí oligarchové v Rusku, je pouze slabý odvar toho, jak se naprosto bezostyšně a nezávisle na vůli občanů se dobývá renta u nás.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    O takovém zákonu nic nevím, že se něco chystá je pravda. Ale Chovanec už má pro svůj odbor i šéfa. Takže to spíše vypadá na souboj dvou útvarů než o skutečný dopad do běžného života.

    To se mi líbí

 4. bob napsal:

  Ještě k článku.
  Beru to analogicky jako kdyby stejný ekonomický stav (jev) popisoval Ševčík a třeba Švihlíková.
  Myslím, že by z jejich popisu (analýzy) nikdo nepoznal, že se jedná o stejný jev.
  A kdo má pravdu to by musel opět nám hloupým sdělit k tomu určený útvar (pracovně jej lze nazvat útvar pro stanovení zaručené /možná té správné/ pravdy)

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Naprosto výstižné a přesné 🙂
   Taky oligarcha a pokladní v marketu se budou na článek dívat jinak. Podstatné je, že pravdu má v tomto režimu vždy oligarcha, pokladní přece nikdo nikam nezvolí, to dá rozum, že?

   To se mi líbí

 5. Petrpavel napsal:

  Zeman je opravdu státník.
  (Toto mé uznání ale ještě neznamená, že bych nechtěl lepšího prezidenta, a nemusel by být vždy loajálním a nekonfliktním státníkem. Stačilo by mi tak „málo“ : aby nebyl u zrodu tohoto režimu, nevytvářel jej jako předseda parlamentu a šéf vlády, nepodporoval jej, nedával mu legitimitu jako prezident. Ale útěchou je mi, že je lepší než kníže, jeden pohlavek je taky lepší než sto.)

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-v-Portugalsku-zhluboka-dychal-pri-projevu-starosty-o-ubohych-uprchlicich-a-moralni-povinnosti-Evropy-Pak-prisla-odpoved-kterou-nikdo-necekal-467343

  To se mi líbí

 6. hans napsal:

  No nevím. Tedy, v Rusku je nepochybně 1 % boháčů žijících v luxusu. Je tam i něklik procent lidí žijících na ulici. Ale – podobně jako u nás – většina národa žije ve svých panelákových 2+1 a 3+1 v jedno až čtyřčlennných rodinách, se zaparkovaným autem před domem, má práci, taknějak vyjde.. Jestli tomu chce pán říkat bída, tak ať si říká, ale jaké slovo má pro opravdou bídu, pro to co bylo za krize 30. let? pro to co je v chudých tramtáriích? Zdá se mi, že mu nenávist k režimu zatemnila myšlení.

  To se mi líbí

 7. Rosťa napsal:

  Začíná být v naší kotlince veselo. Bude to sice zameteno pod koberec, ale celkem to potěší.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vlastizrada-Sobotky-a-Hermana-kvuli-sudetakum-Bylo-podano-trestni-oznameni-467384

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Pěkný 🙂

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Když ono se to tam někde množí tak nějak nekoordinovaně. Počet podivných individuí na metr čtvereční se v MU začíná nebezpečně přibližovat UK. A z toho dvakrát na větvi nejsem.

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Seberte jim kopírky a zamkněte biologickou laboratoř, aby se nemohli ani klonovat. 🙂
     Kuřáky už si mohou odškrtnout, tak teď si to dobroserové rozdají s pivaři a tlouštíky.

     Jinak, jak naznačuje následuijící článek, je akutně nutné rozšířit nové přísloví: „Výživový poradce do domu, hůl do ruky!“
     https://zpravy.aktualne.cz/domaci/olej-kvuli-vitaminum-ve-skolnich-obedech-je-malo-tuku-detem/r~42fbe4f0791211e68d00002590604f2e/

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Sebrat kopírky a laboratoře nepomůže, oni se množí dělením jako nezmaři. A nejhorší z nich je nezmar zelený. Do všeho se plete a nic pozitivního nepřináší.

      Baktuálně sice permanentně plácá zhovadilosti, ale tady se nějakou shodou okolností trefil. Když člověk zakrojí kousek té flákoty domácího uzeného a není na něm na tři prsty toho bílého dietního špeku, tak je to jen ztráta několika minut života. Jak říká jeden můj kamarád u nás na dědině: “ Vždyť to máš suchý! To je, stejný jako kdybys žváchal náčeňovú hadru“.

      To se mi líbí

      • Hudec napsal:

       O víkendu budou „francouzské brambory“ (to by Francouzi čuměli 🙂 ). Půldruhého kila uzené krkovice, sedmdesát deka uzeného bůčku a dvacet deka uzené slaniny – právě aby to nebylo suché!
       Bernard s porculánovým víčkem a Prazdroj 0,33….
       To všechno po dopolední sauně v rámci přípravy na Vánoce.
       🙂

       To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Jo, a kdyby takové ptákoviny psal protialkoholní primář Nešpor, tak bych to celkem chápal, ale, že to může někdo jiný napsat za plného vědomí, to mi hlava nebere. Ono totiž v tomto režimu úplně vystřízlivět chce notnou dávku odvahy. Taková dvojka v krvi by se měla udržovat, aby člověk neskončil v Černovicích ( Bohnicích, Kroměříži ). Ta Kroměříž je obzvlášť zajímavá. Utekli odsud nějací pomatenci, sepsali Kroměřížskou výzvu na hledání nějakého presidenta. Ale co by člověk od bláznů mohl čekat rozumného, že.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     To jsem netušil, že v Kroměříži je také takové zařízení. Pak už je mi ta výzva srozumitelná.

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      To je vyhlášený blázinec pro celý kraj.

      To se mi líbí

     • Hudec napsal:

      Ano, Kroměříž je na východní Moravě terminus technicus podobně, jako v Praze Bohnice a u nás Dobřany.
      Myslím, že se Bohnické i Dobřanské výzva ještě dočkáme, našlápnuto je.

      To se mi líbí

     • brtníkvbrlohu napsal:

      Takové zařízení tam je – dokonce věhlasné – dokonce tam jako jediní na světě kdysi – za těch zlých …. – léčili na pokladnu – a velice úspěšně (prof. Kratochvíl) – psychogenní poruchy erekce a vaginismus.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Asi ta léčba na některé pacienty nezabrala. Jinak by z nich nemohla vypadnout taková jména jako Pithart nebo Halík.

       To se mi líbí

       • strejda napsal:

        Páne z Bavorů toho jména pátý, co lepšího než je Halík a Péťa Pithartovic si můžete přát. Jistě ta jména vybral Putin osobně, nechť mu sluníčko stále svítí. Musíte myslet strategicky, nikoho kloudného nemají a tak takové exempláře jsou vhodní statisté. Nic nezkazí, nikdo je nebude volit a ta 2% výsledku někomu poněkud sofistikovanějšímu budou chybět. Když k tomu přidáte Kohouta a Horáčkem, máte nezapomenutelný kvartet.
        Svědčí to o tom, že pražští intelektuálové moc rozumu nepobrali a zkušenosti neznají. Proti nim se bojuje jako proti komárům. Sláva Ukrajině, Halíkovi a Péťovi!

        To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Rosťo, pan Nešpor je v naší rodině nesmírně populární. Rádi si připíjíme na jeho zdraví.
     Vždycky, když doplňuji zásobu pití v komoře (to je vždy v mnoha desítkách lahví všeho druhu), máme strach aby nepřišel, protože by ho z toho ranila mrtvice.
     Ale čaj taky pijeme, třeba teď zrovna heřmánek….. 🙂 .

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Když byl dr. Nešpor v televizi, tak nevypadal nijak zdravě. Buď ho zrovna pustili z vlastní odmašťovny, kde sám sebe učil nechlastat, nebo měl zdr. problémy. Také mu připíjím na zdraví, hned jak ho uvidím. A stejně by mě zajímalo, co má v té termosce, kterou se vždycky ohání.

      To se mi líbí

     • brtníkvbrlohu napsal:

      Já znal jednoho psychiatra který měl oblíbenou průpovídku – že zná dva druhy bláznů – alkoholiky a abstinenty.

      To se mi líbí

   • Antimon napsal:

    Bc. Pavel Grasgruber, katedra atletiky, plavání a sportů v přírodě – Fakulta sportovních studií (externí spolupráce). To je myslím dostatečně výmluvné 🙂

    To se mi líbí

  • tata napsal:

   OPĚT nesmysl jako hrom……naopak dal jsem palec dolu…..opět libivé nikoliv se zamyslet nad podstatou,
   Za prvé postavit na stejnou uroven SOBOTKU S Hermanem…JE JEN zdejší atmosfera zakaždou cenu mu nasadit psí hlavu.

   To že náký právníci sesmolí takovou blbost je zaražejicí…….Že bych Hermana okamžitě za to vyhodil s vlády je jedno……ovšem uvažovat o jeho trestní odpovědnosti a to ještě právníci je taková hloupost……už jsem otom psal je to libivé ale jádro uplná blbost

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    tato, kdo trestnému činu nebrání je spolupachatel. Proto je srovnání obou naprosto správné.

    To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Tato, poslužte si. Určitě z toho týden nebudu spát.

    To se mi líbí

   • Antimon napsal:

    Tato, jestliže předseda vlády neusměrní svého ministra, tak je na tom hůř, jak ten ministr. O tom snad nemusí být pochyb.

    To se mi líbí

    • tata napsal:

     Panové ANTIMON,Bavor

     takže nejdříve na trestní odpovědnost…………aha takže když jakýkoliv ministr udělá trestní čin a předseda vlády ho nevyhodí tak ho mají zavřit……nezlobte se pane Bavor…..zaprvé je to věc policie mužem ho kritizovat ale rozhodně nemá zato žádný pravní postih………upravujete si argumentaci jak se VÁM HODÍ…….NAVÍC ani žadný trestní čin se nestal…….přaní je otcem myšlenky

     Takže Antimon…….naprosto ignorujete koaliční smlouvu,za druhé ty advokati neuspějí to co HERMAN UDĚLAL JE nemoralní ku své vlasti,je to HAJZL……ALE TRESTNÍ mu nikdo neprokáže je to jen zviditelnění nákého uskupení co hraje na city a jasné morální selhání…..ANO SOBOTKA nemá koule to víme dávno,ANO měl ho vyhodit což je jen morální selhání………Otázka je jestli si muže dovolit rozpad vlády……..natolik to nejsem schopen vyhodnotit…….je lehké jako člověk napsat vyhodit…… politika je špinavost a to co je v životě nemorální v politice se mnohdy musí tolerovat

     Celé je to jen populistické placnutí do vody……..škoda že se k tomu nevyjádří zdejší dva pravníci……..o čem se s VÁMI SADÍM ŽE to bude odloženo jako neoduvodněné…..TAKŽE těžko to Sobotka muže nadnést z duvodu trestného činu,jen z morálního což by mělo za následek konec vlády……..chce to jit k jádru a né klouzat po povrchu

     To se mi líbí

     • Antimon napsal:

      Tato, myslím, že nikde v koaliční smlouvě není nic o omluvě sudeťákům a o zpochybňování celistvosti Číny. To jsou ty věci, za které měl Sobotka Hermana vyhodit. Co se týče trestní odpovědnosti, to nechť je na právnících.

      To se mi líbí

      • tata napsal:

       JÁ souhlasím že lidsky ho měl vyhodit,jenže to by musel myt aspon podporu Babiše.Četl jste někde ostré vyjádření Babiše já ne.Ne v koaliční smlouvě je že s vyhozením ministru musí souhlasit koaliční partneři a KDU nesouhlasí……..šlo by to asi kdyby se i ostře vyjádřil BABIŠ…VŽDIT ZDE je pro mnohé červenák…….položte si otazku proč asi .O HERMANOVI NIC.

       ONO SE SNADNO KECÁ když nemáme zodpovědnost prostě ho vyhodím,v politice je to trochu jinak neomlouvám to ale uvažuji v souvislostech

       To se mi líbí

       • strejda napsal:

        +1. Realita je taková ta věc co odpovídá realitě. A politická realita v tomto státě je o tom, že se všechny tři vládní strany drží vzájemně v šachu. Žádná nemůže a možná ani nechce ustoupit. Když jsou ve hře koryta není to žádná sranda.
        Z toho vyplývá, že sice máte všichni pravdu, někdo v rovině teoretické, jiný v rovině praktické, ale jsou to jen akademické úvahy.
        Tata, vlastník selského rozumu a žádný teoretik, tluče hřebík na rakvičku. Má pravdu, má zrak a čich.
        Vy to víte, proč ho zlobíte?

        To se mi líbí

       • Rosťa napsal:

        Ale, no tááák, strejdo. Pokud sudetoněmecký přidělenec Herman, t.č. ministr komediantů, veřejně podkopává státní suverenitu bratříčkováním s Posseltem, tak má ten premiérský kolovrátek udělat pořádek. To není žádná sranda. Dokonce se domnívám, že i kdyby kvůli tomu padla vláda, tak volič socana by tento krok pochopil. To samozřejmě nepřijde, Bohúš to vysedí. Být na jeho místě Zeman, tak zemětřesení bylo už dávno.

        To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Stejní nejsou. Sobotka je asi mladší….

    To se mi líbí

   • oh napsal:

    Tato, tu psí hlavu si Sobotka nasadil sám v okamžiku, kdy Hermanovi schválil jeho cestu na sraz Landsmannschaftu.
    https://zpravy.aktualne.cz/domaci/sobotka-hajil-hermanovu-ucast-na-sudetonemeckem-sjezdu-samel/r~34af4b8cb7b311e6b026002590604f2e/

    To se mi líbí

  • lujjza napsal:

   V podstatě by to trestní oznámení mohli rozšířit i o Chovance:

   „Zajímali jsme se o smlouvu, umožňující německým policistům řádit na našem území….
   Ministerstvo vnitra, které bdí nad dodržování zákonných norem České republiky, samo hrubě porušuje zákon.
   Potvrdili to jak známí právníci, tak váleční veteráni, když resort zcela proti liteře i duchu zákona o svobodném přístupu k informacím ignoroval žádost ParlamentníchListů.cz zveřejnit plný text nové smlouvy mezi českou a německou policií.
   Ta vstoupila v platnost 1. října a dává mimořádné pravomoci německé policii k ozbrojeným akcím na jakémkoliv místě České republiky. Němci díky ní mohou zatýkat a eskortovat do Německa i české občany, a to i bez vědomí českého státu.
   Váleční veteráni a jejich pozůstalí jsou tím zásahem do státní suverenity zhnuseni…..“

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zajimali-jsme-se-o-smlouvu-umoznujici-nemeckym-policistum-radit-na-nasem-uzemi-A-zacaly-se-dit-velmi-podivne-veci-467430

   To se mi líbí

 8. Berkowitz napsal:

  Kuba nám chce splatit dluh rumem
  Otázka Kubánského rumu je už vyřešena :

  http://6b.cz/wUsx

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   To není špatný artikl. Furt lepší, než když nám blahé paměti spláceli Bulhaři dluhy jakousi voňavkou nevalné kvality.

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   To pana Nešpora (viz výše) porazí infarkt…..

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Přebytek rumu srazí ceny. Je to vynikající nápad. Karibský rum, najmě ten kubánský, je nejlepší pití na světě. V něm se pije slunce i duše. Pokud není skuteční žízeň, je lepší i než plzeňské.

   To se mi líbí

 9. Rosťa napsal:

  Toto nemá chybu. Čína měla manévry a jakýmsi „nedopatřením“ vylovili průzkumnou ponorku USA.
  Článek zde
  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/423941-cinske-manevry-letadlova-lod-cvicila-s-ostrou-munici-americanum-zabavili-miniponorku.html

  a následná reakce jednoho diskutera
  Včera Čína koupila MOUNTFIELD za půl roku budou miniponorky v jejich nabídce .Pokud budete mít štěstí vytočíte zadarmo na kole štěstí..

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.