Černá hodinka aneb Tak, takhle jste to chtěli…?


Vystoupení ukrajinské advokátky a ochránkyně lidských práv Taťjány Monťjan v Evropském parlamentu ….

 Konalo se vpředvečer sv. Mikuláše v Bruselu a soudě dle chvílemi vyděšených tváří řady posluchačů během její řeči, ťala do živého… Evidentně to byly informace zcela odlišné od obvykle tam slýchaných …

 Od samého počátku říkám svůj názor o našem báječném Majdanu a na rovinu všem těm, kteří tam poskakovali s kastróly na hlavách, že bourají naši státnost, ale na vybudování nové nemají mozky, protože ani nechápou, jak je státnost vystavěna. Že jsou šílenými Papuánci, poskakujícími tam za sušenky Noulandové, za 5 miliard dolarů a bůhvíco ještě, a hází kameny a „molotovovy koktejly“ ne na Berkut, nebo vnitřní vojska, ale na vlastní státnost. Nazvali mě nepřítelem lidu. Zrádcem, který své vlasti přeje jen to nejhorší a prodává ji Putinovi, atd. Nakonec ale všech no dopadlo právě tak, jak jsem tehdy řekla. Ukrajina je dnes „Failure State“, což uznávají všichni, kromě snad zvlášť umíněných, kteří se snaží dokrást to, co ze státu zbylo a mají jedinou starost, a to jak nepozorovaně se svým lupem zmizet.

Pokud jde o nářky na téma, že Rusko se chystá zabrat Ukrajinu: – ještě před 10 lety si pamatuju ukrajinské politiky, kteří bili na poplach a pokoušeli se kontaktovat Putinovu administraci, aby jim řekli: – podívejte se, co se u nás děje! Američani tu hospodaří, jak chtějí. Za balíčky zelených kupují kteréhokoli činovníka a tvůrce veřejného mínění, spustili skutečné „Rádio tisíce kopců“, efektivnější, než to původní ve Rwandě, které masíruje lidem mozky. Proč nic neděláte, proč nebráníte tomu, co se u nás děje – vy jste Ukrajinu úplně odevzdali Americe! Dostali odpověď, že nic takového, že je to výmysl. A teď se ukázalo, že to také byla pravda. Rusko od samého počátku od Ukrajiny nic nechtělo – kromě záboru Krymu. A za druhé – ukázat svému lidu, k jakým následkům vede poskakování na jejich Manéžních a Bolotných náměstích a hlasování za všelijaké Navalné a „Parnasy“. V přímém přenosu ruské televize jsem prohlásila, že Rusové musí být lidem z Majdanu vděčni, protože teprve po známých událostech u nás místní obyvatelstvo v Rusku upevnilo Putinovu mocenskou vertikálu, dalo mu ústavní většinu, zatímco opoziční „Parnas“ dostal 0,7% hlasů v parlamentních volbách. A lidé si řekli, že je lepší takováto mocenská vertikála Putinova, než bolela naprostý rozvrat státnosti jako na Ukrajině. Z toho plyne, že nás Rusko fakticky využilo jako oběť, na které svému obyvatelstvu předvedlo, k čemu vede poskakování v kastrólech na Manéžních, Bolotných a jiných, s bílými pentlemi, atd.

Pro mě bylo naprostou divočinou tvrzení, že Státní departament, anglosasové a další nám přejí dobro. To je natolik šílená absurdita, že nevím, s čím bych ji srovnala. Jistěže Evropané bývají různí a Američané také, ale ti, kteří nám připravili státní převrat jednoznačně nejsou přáteli Ukrajiny.

A tak vyvstává otázka: – co dělat se státem, které se plynule mění v Haiti a Somálsko? Protože skutečně nové instituce ti, kteří uchvátili vládu za pomoci USA a Evropy, nejsou toho schopni – a to principiálně. Protože vše, co umí dělat, to je bořit a loupit. Jakési nové síly, nemohou k moci příjit apriori, protože pokud někoho zajímají přesné propočty podmínek vstupu do politiky, tak pro minimální vstup do ukrajinské politiky na nějak vysoké úrovni, je nutno překonat volební bariéru o nevelké sumě 20-25 mil.USD. To jen na zaplacení volebních kaucí  pro kandidaturu v celé zemi, na proplacení členů volebních komisí, aby ubránili svůj výsledek a natisknutí obyčejných volebních letáků (a to bez televize). Abyste mohli dosáhnout hmatatelného výsledku, budete potřebovat kolem 100 milionů dolarů. Je naprosto jasné, že nikdo takové peníze nemá a mít nemůže. A ani Amerika ani Rusko nebudou teď likvidovat následky Majdanu. Nemají na to ani síly, ani zdroje, ani chuť.

Co bude s Ukrajinou dál, si já osobně neumím představit. Na pohádky a zázraky nevěřím, takže nejspíš Ukrajinu roztrhají na kusy Poláci, tím spíš, že celá západní Ukrajina se družně a ochotně k Polsku připojí, jen když jim řeknou, že je připojují – a ti tam přiběhnou cobydup. Maďarsko zabere své kousky – místní už žádají autonomii, něco si vezmou Rumuni, atd., atp. Co nakonec z Ukrajiny zůstane, není vůbec jasné. Víceméně schopné obyvatelstvo se rozuteče do ostatních zemí. Poláci přece nesponzorovali Majdan jen tak, pro nic za nic. Oni kompenzovali svoje demografické ztráty lidí kteří odjeli do Německa a Británie, naším více než milionem gastarbajtrů – a jsou spokojeni. Teď (a nejen oni) vedou intenzivní kampaň získávání ukrajinských žáků a studentů na svoje školy, bez problémů a bezplatně.

To vše proto, že se tam (na Ukrajině) nic pozitivního neděje, kromě dalšího rozvratu. Domnívám se, že se k vám dostala informace, že naše nově vytvořená, reformovaná policie se vzájemně postřílela na naprosto přehledném místě v jedné vesnici u Kyjeva, kde zůstalo ležet 5 mrtvých policajtů. A to je rozsudek nad všemi našimi reformami. Stejná situace je na prokuratuře, kde náš generální prokurátor, bez právního vzdělání, v přímém přenosu na skypu přednáší nějaká podezření Janukovyčovi … Je zkrátka úplně mimo – tenhle náš alkoholik Jurij Lucenko. Celý parlament za peníze MMF odhlasoval změnu v zákoně, aby se tento člověk bez právního vzdělání mohl stát generálním prokurátorem. A to je vše, co se u nás děje… úplně rozvrácená země.

Nabízí se jen jedna otázka: – ti, kteří vyvolali tento převrat, věděli, jaké budou jeho následky? Takže to byl to záměr, nebo obyčejná lidská blbost? Upřímně se přiznám, že nevěřím verzi banální lidské blbosti. Mám za to, že ti, kteří to vše spustili, velmi dobře věděli, jaký chtějí dostat výsledek – a ten také obdrželi. Ale co s tím dělat, já osobně nevím, nevidím žádné povzbudivé motivy ani pro administrativu Trumpovu, a tím méně pro Rusko a Putina, aby s tím něco udělali.

Takže se tato situace potáhne ještě řadu let. U nás neuvěřitelné množství lidí „sedí“ za svoje politické přesvědčení. Ruslana Kocabu (novinář) se nám podařilo odtud dostat. Teď mám 2 klienty, které zavřeli před více než rokem – víte za co? – v červnu 2014 odjeli do Doněcka (tehdy vůči tomu nebyly vůbec žádné překážky – jezdi si, kam chceš.. ) a seřizovali tam jakési zařízení, ze kterého teď vysílá internetový kanál Novorossia.tv – a za to ti lidé už přes rok sedí, s obviněním ze založení teroristické organizace! A nikoho to nezajímá. Krom toho jsou další veselé a donebevolající případy: – můj klient, občan Estonska byl po půldruhém roce vydán na Ukrajinu s obviněním z terorizmu, protože jel za příbuznými do Luhanska, byl raněn při ostřelování města ukrajinskou armádou a po vyléčení se vrátil domů do Estonska, kde ho vyslýchali a následně vydali našim. Teď ho čeká soud za terorizmus. Estonská strana se od něj distancuje, konzul za ním nejezdí. Takových lidí jsou u nás dnes tisíce! Nikdo nezajímají…

Zdroj:  https://www.youtube.com/watch?v=100earUqq_c

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže, Černá hodinka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

26 reakcí na Černá hodinka aneb Tak, takhle jste to chtěli…?

 1. bob napsal:

  Když připustím, že je to částečně propaganda (po zřízení útvaru na MV to bude kolovat jako samizdat), poněvadž jsem „vycvičený“ hned tak všechno brát jako bernou minci, tak tomu rozhodně mnohonásobně víc věřím, než tomu, co zní z našeho mainstreamu.
  Docela rád bych byl u toho, kdyby si to přečetli – výčet bude neúplný – Zaorálek, Romancov, Tusk, Štětina, (schválně na přeskáčku a omlouvám se těm, které jsem nejmenoval..:-)), co by tomu říkali.
  Z našich oficiálních médií se o Ukrajině dozvím taky docela dost.
  Naprosto vypovídající je, že pro jistotu nepíšou o Ukrajině prakticky nic…..

  To se mi líbí

 2. strejda napsal:

  S Ukrajinou je to přesně tak, jak Monťjanová píše. Dopředu bylo jasné o co jde a jak to dopadne. Z toho vyplývá otázka
  Proč?
  Z hlediska Ruska je to celkem jasné, je ekonomicky slabé, nestabilní a vědělo, že není schopné se plnohodnotně postavit na odpor. Jistě počítalo s podobným vývojem, byl předvídatelný. Zvolilo zajímavou taktiku, svědčící o velkých schopnostech. S málem energie a trochou snesitelného rizika získalo Krym. Na ustání má sílu a vnitřně roste.
  Co chtěli Američané je také zřejmé. Musí jim, tedy té současné politické obamovsko-clintonovské garnituře, vyhovovat neklid na ruské hranici. Jen patrně nedocenili, že nižší míra napětí je jako očkování. A ruskou společnost proočkovali dobře. A Ukrajina platí vakcínu. Pro Američany má dnes hodnotu jen jako kus na směnu. Ale hodnota je velmi nízká. Těžko ji budou prodávat.
  Záhada je, co si od toho slibovala Evropa. Když se ale podívám na aktivisty typu Schwarzenberga a Štětiny, tak nemám pochyby. Jednoduchost, primitivnost a u Štětiny i nenávist k Rusku a Východu všeobecně. EU vystupuje jako jednoduchá, primitivní společnost, která nemá představy o tom, co by chtěla. Neřídí se vlastním rozumem. Dostala se do vlastních tenat. Rusko, to je nakonec marginálie, dostane se z toho, ale EU se může sesypat. Stejným způsobem se totiž zapletla do imigrační krize a nezná cestu jak ven. Ta zpětná cesta totiž neexistuje. To je ovšem neskonale horší. Naprostá katastrofa bez slušného řešení.
  A Ukrajina? Její vlastníci si nahrabou a odejdou a my budeme pozorovat kde je dno. Samozřejmě budeme platit východní imigraci. Ukrajina jako stát dost pravděpodobně – pokud v EU dojde k silným otřesům – nepřežije. Stane se z ní druhý Balkán.
  Je to ale jen o Ukrajině a ta není pupkem světa, jiné události jsou důležitější a mohu všechny děje urachlit.

  To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   Inu, s tou štětináčovou nenávistí k Rusku bych to zase nepřeháněl…mně to spíš připadne naopak. Normálně a nestranně, čo protistranně uvažující jedinec by ze sebe nesypal tak halasný nenávistný výměšky na adresu matičky Rusi…:-)

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Ví na co slyší jeho volyči. Nejen láska ale i nenávist se dá přece koupit a prodávat. Neberte to, za ty peníze v EP.

    To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Proč by se měl strejda mýlit? Primitivní společnost – píše správně, stejně primitivní jako naši čeští primitivové stavící si ve stylu podnikatelského baroka, Drahé, nefunkční, nehezké.

   To se mi líbí

 3. NavajaMM napsal:

  Vďaka za preklad, výborný výber. Zaujalo ma to natoľko, že som si našiel video. Je to úplne autentické:

  To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Stále si lámu hlavu, proč při změně režimu po plyšáku a při rozbití Československa u nás netekla krev, tak jako u těch ostatních barevných revolucí? Stali jsme se cizinci ve vlastní zemi jako oni, nic nám tu nepatří stejně jako jim, ale krev tu netekla. Ne, že bych po tom stonal, to ani náhodou, ale nedává to logiku. Že by to tu pátá kolona nějak poprasila a nesplnila zadání?

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Řekl bych, že náhoda poskytla lepší příležitost, nebylo nutné vyvolat krvavou řezničinu. Mrtvý student Šmíd zrovna 17. listopadu. Prakticky nikdo by tehdy režim, který něco takového udělal, aktivně nepodpořil. Jistá by nebyla ani armáda nebo lidové milice. Zahraniční podpora režimu také nebyla na skladě. A když se obecně přišlo na to, že „student Šmíd“ byl jen bouda (a uvěřilo se tomu), bylo už hotovo.

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Přišlo to v době (1989), kdy těch změn bylo hodně, Východ se dal do pohybu. Nebyl důvod a pak, komunisté své pozice opouštěli civilizovaně. Mělo to několik důvodů, ale výsledek by civilizovaný. Jednou se to ještě zhodnotí.
   A rozpad státu se povedlo uhlídat, hlavní důvod byl, že lid ani na jedné straně si to příliš nepřál. Za dvě generace se v zásadě vybudovala poměrně stabilní společnost, která na pokusy o divoký rozpad moc neslyšela. Nakonec se trikem obešlo i referendum, které by patrně rozpad státu nepotvrdilo. To autoři nemohli riskovat.
   Dnes také stále mají Slováci a Češi silně nadstandardní vzájemné vztahy. Navaja je u Bavora stejně doma jako strejda. A strejda má navíc radost, když může číst kultivovanou slovenštinu.

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    navaja to kultivovane pise slovesky a ja to prekultivovana zmes cechoslovakov,ja pobral od vsetkych,okrem madarov rozumiem kazdej reci tam,co sa kultivovany cech a slovak nemoze pochvalit, a ktokolvek tu pise,to len preto,bo slechta fift zvany bavor z dzadov pradzadov urodzene blahorodie ma blizko k vsetkej tej holote z podzamci co tu pise,ktoru ja nazyvam holota.
    tota panenka,co precitala tym, tam v tom parlamente,pre tych teraz na ukrajine zradca a za 100 rokov,sa budu ucit chocholy,jak boli nalakovany z jej prajavu.

    To se mi líbí

 5. jaa napsal:

  No taky jsem o tom dumala. Asi to bylo proto, že jsme se neměli tak zle, potom taky asi jistá část partajníků už na tom pracovala – jak to pomalu rozpustit/, jako to chtěl uvolnit už Novotný , už dva roky předtím přece bylo povoleno živnostničení a malé firmy – , no a taky nebyli v té partaji tzv. ex- kolaboranti, ex fašisti a moc velcí lumpové co do partaje v tých nalezli , aby se kryli před tím co prováděli za války. No a taky svědčí o tom spolupráce stb s disidenty. . krásně to kdysi v nočním tv u Anděla řekl, ten nyní právník – nevzpomenu si na jméno/mladej Ruml?/ – že se v disentu sešli a spolupracovali mukli s bachařama. Ne že by snahy některých nebyly, ale asi v lidech přežíval ten socialismus s lidskou tváří… a ani ten souboj /rozbroj o česko- slovensko se jim nepodařil
  Vždyť časem vylézalo z kdokoho – jak jezdili a študovali na západě- kdo si zaplatil mohl s Čedokem kamkoliv. Teda pokud neměli záznam. JO sice dávaly posudky občaňáky z místa bydliště, ale de fakto nevím o jediném, že by se mu to nedoporučilo. Taky jak pak vylézalo v kecacích pořadech oni ani ti „umělci“ nebyli nijak Stopkováni – kde všude byli se vytahovali jak šuflata v kredencu, včetně toho, že se tam chovali jako debilové..
  A co je zvláštní – u těch „umělců“ jak nesměli a bylo jim „bráněno“- aby tvořili svobodně /byť za státní peníze/ – většina z nich když mohla tak tedy nic moc. Stačí se kouknout co nám za umělce vyrostlo za to čtvrtstoletí – hledat se svíčkou v pravé poledne a nic moc. A většinou kdo skuhrá že nemohl – vlastně nic moc ve svobodě nedokázal. Takže tak…
  Navíc – většinou ti co chtějí něco rozpoutat jsou ti samí jako v padesátých /hrdinní svazáci v prověrkových komisích na Vš//, po osmašedesátém a včil. Snaží se být „revoluční do krve“furt. Stačí chvilku poslouchat je a kolikrát u těch dědků a báb mám dojem že je mi zase 10 a poslouchám ty samé plamenné řečí . Akorát mlaďoši pokud jim věří mají smůlu….že si nespojí či nevědí jak po válce bylo a jak bylo v 90tém. Kde všude rodiny byly – jak se žilo- akorát že se „muselo“ pracovat.
  To jen tak v kostce – ale myslím že se najde dost odpovědí na to proč.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Mně v roce 1984 ředitel podniku nedoporučil cestu do Řeka. Už umřel.

   To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Napsala jste to hezky a pravdivě.
   Já nemám už chuť vzpomínat a dělat si kolonky ve smyslu mělo se, mohlo se, ten dělal to a ten zas tohle, je to za námi a zajímá mě už jen výsledek.
   Ten bývalý režim nemohl být špatný když jeho skončení a přechod k jinému naprosto protichůdnému proběhl bez násilných, natož krvavých, incidentů a ve formě politického předání moci „ulici“. Ulici bohužel hned od počátku reprezentované samozvanými „elitami“. V tom spatřuji nejhorší katastrofu. Ulice přijala nabídku bez rozmyslu, ve spěchu, to kvaltování mělo nepochybně svůj důvod. Vnitřní i vnější. ………
   Už bych se v tom zase vrtal…má to smysl? Nemá!
   Minulý režim-systém se mi líbil, nelíbily se mi mnohé jednotlivosti. Proto jsem byl v počátku pro změny, pomalé, vylepšující, kultivující. Tento se mi hnusí, líbí se mi několik jednotlivostí. Proto jsem pro jeho změnu, pomalou, vylepšující, kultivující. Ale : je tento režim schopen povolit změnu? Říkám ne, je na to příliš brutální. Je tato rozpolcená, zjitřelá, rozparcelovaná, amorfní, trvale bojující namísto budující společnost schopna se na něčem vůbec dohodnout? Říkám ne.
   Zírám a čekám co bude? A jsem rád že mi je tolik let kolik mi je.

   To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Ano také mě to napadlo, no uvidíme, ale jsou to naprostí…no dosadte si.

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   No, ako, tata? Ako zverolekári. Tí sa tiež so psami nebavia ich rečou. 🙂
   Prípadne budú s nami hovoriť anglicky. Nejako takto:

   To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   Je to naprostá zhůvěřilost, nicméně to poměrně přesně vystihuje poměr vrchnosti k ofčanům. No a co? „Vrač, nebo vračícha“ bude přes google-překladač lámaně komunikovat s pacošem a skrze stejnej přístroj na netu hledat, co by mu asi mělo bejt – a hlavně – co mu na to napsat …..

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.