Černá hodinka aneb Elity proti elitám


Pehe se vyzvracelo na Novinkách. Čili napsalo článek, kde pouze sklouzlo po povrchu myšlenky. Více do hloubky problému mu ten zbytek shnilé slámy, kterou má v hlavě ani nedovolil.

Má pravdu v tom, že současná situace se vyznačuje soubojem elit různého názoru. Jenže pod povrchem této poznámky se ukrývá ten pravý problém. Proč vlastně k tomu souboji mohlo dojít. Tvrdit, že to je jen akce populistů typu Zeman, Trump, Le Penová či Wilders, může jen někdo, kdo nemá čím chápat situaci. Aby totiž mohlo k něčem takovému dojít, musí vzniknout důvod, poptávka po podobných osobnostech. A ten důvod vytvořily současné vládnoucí špičky ve spolupráci s prodejnými mediálními prostituty právě typu Pehe či Mitrofanov. Podobné žumpalisty mají i v jiných zemích. Ti se snaží vysvětlovat nevysvětlitelné, nesdělují pravdu (tedy neseznamují nás s pravdivými událostmi), vytvářejí neexistující realitu, občas i bezostyšně lžou. Tím umožnili nástup těch, kteří se postavili proti tomuto proudu hnusu a špíny. Že jdou lidi za nimi je celkem logické. Prostě bylo potřeba, aby se našel někdo, kdo bude schopen pozvednout hlas i svoji pověst proti stávající mediální žumpě. A lidé mají dost těch, kteří jim namlouvají, že jen oni (tedy ty elity) jsou ti nejchytřejší a že jen jim (těm elitám) se musí věřit, že všichni jdeme tím správným směrem. Jenže lidi vidí, co je na konci cesty, kterou ukazují vybité baterie porouchaných svítilen. A nechtějí do té černé smrduté díry dojít. Proto upínají svou naději k těm, kteří prorážejí tu zeď nepravd a odhalují skutečná nebezpečí, která nám od stávajících elit hrozí.

Jenže tohle takové Pehe chápat nemůže. Ostatně, co by se stalo, kdyby mu ze jména vypadlo písmenko „h“? Angličané ví, co znamená Pee.

Další článek v 0:00: Trochu nového, ale mnoho, mnoho starého

bavor-podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky, Černá hodinka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

22 reakcí na Černá hodinka aneb Elity proti elitám

 1. bob napsal:

  To Pee – nomen omen.
  Jinak jsem si z toho výměšku vybral větu (která sedí na jejího autora) :“……Cynicky se využívá nízké analytické gramotnosti mnohých z těch, kdo se dnes účastní internetového provozu..“
  Jinak jsou stejně ti hackeři, zejména ruští frajeři …..dostat Trumpa na trůn.

  To se mi líbí

  • bob napsal:

   U těch (ruských) hackerů jsem ještě zapomněl, že vytrvale zajišťují Putinovi 80% popularitu a že ovlivnili Trumpa, že pozval Zemana do USA, resp., že přijal Zemanovo pozvání. Molodci!!!!

   To se mi líbí

 2. oh napsal:

  No jo, Pehe.
  „Krásná doba, kdy „odpovědnost za svět“ ležela na každém z nás, se drolí. Tímto zajímavým slovem, „drolí“, pojmenoval současný převažující přístup k oné odpovědnosti Frank-Walter Steinmeier, německý ministr zahraničí a pravděpodobně i nastávající německý prezident.“
  A aktivista – nástěnkář Kostlán má řešení – nevolá prý po aktivismu, ale používání zdravého rozumu!!! (blijící smajlík)
  http://blog.aktualne.cz/blogy/frantisekos.php?itemid=28521
  Ke článku o manipulacích by se to hodilo téměř dokonale, ale to Pehe vlastně také.

  To se mi líbí

 3. Jos napsal:

  Jen dvě poznámky,
  1) Považovat Pehe,Mitrofanova a na podobné kruhy individua za elitu se mi příčí. Do elity zařazuji zcela jiné své spoluobčany. Tihleti jsou jen dost obratné svině, které se v tom bahně pseudoelit, pseudoumělců, pseudońovínářů dokázali vyškrábat na nějaký čas na hladinu bahna.
  2) Dopustili jsme stav, že nám prodejná manipulační media, novináři, manipulativní lháři třeba z ČT a řada dalších z pseudoelity, nikým nevoleni, vlastně dělají politiku. Snaží se určovat atmosféru ve společnosti, pokoušejí se společnost de facto znásilnit. Stačí si připomenout dění okolo Zemana, okolo sudeťáků nebo si třeba vzpomenout na rok 2006, Paroubka a volby. Místo demokracie máme mediokracii. A měli bychom s tím pohnout.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Měli. A nezabývat se těmito hajzly, t.j. nečíst je, ignorovat. Já tak činím dlouhá léta.

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Súhlas. Toto je jediná skutočne funkčná sebaobrana.

    To se mi líbí

   • jaa napsal:

    ba ne PP – musíme je číst – vzpomeňte jak se tradovalo že učni na kněží – byli nejlepší znalci marxáku – vyučovalo se to v seminářích. O „nepříteli“ že je nutné znát co nejvíc. No a oni nám dobrovolně dávají „své“ teze a směrování k dispozici. Pak že není informovanous dobrá.

    To se mi líbí

  • Jos napsal:

   Omluva. Má tam být na „podobné kruhy navázaná individua“.
   Petře Pavle, podle mne je to málo. Je nutné je začít tvrdě a nekompromisně umravňovat. A mám pocit, že to ude potřeba i brachiálně. V rámci převýchovy.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Souhlasím, ale špitám jen „mělo by se“.
    Ujišťují vás, že trestat se nebude, tihle zalezou do děr a vystrčí hlavu až se zapomene. Budou nám pak morálku kázat znova. Jako ten jejich vožralej děvkař „80“.

    To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Jen při pomyšlení na jména Pehe a Mitrofanov se mi neskutečně navaluje a nenacházím dostatečně sprostá slova, abych ten odporný sliz popsal. Nechápu, jak může někdo tak hluboko klesnout.

  To se mi líbí

 5. Berkowitz napsal:

  Poslední dobou se vůbec nedají číst Britské listy, ze kterých kape nenávist ke všemu Ruskému. Jestli se ony listy nestaly podřízenou výkonnou jednotkou „Evropských“ hodnot, které vede pornogay Jakub Janda.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.