Velký Bratr


Za halasného vyřvávání o škodlivosti EET se nenápadně rozšiřuje Velký Bratr zcela jiným a zatím velice nenápadným způsobem. Přesně tak, jak si to jeho tvůrci představovali. Když jsem tady psal o tom, že EET je jen zástupný problém, byl jsem tady napadán odpůrci místy dost neurvale. Jenže ani mně v tom okamžiku nedošlo, kde je to pravé jádro pudla. Moc se nemluví o tom, že Chovancovo ministerstvo chystá analytický antipropagandistický tým. Tedy samozřejmě protiruský tým. A v ještě větší tichosti prošuměla zpráva o zřizování podobného kybertýmu na ministerstvu vedeném hercem Stropnickým. Takže tady jsou ty nenápadné kroky k ovládání obyvatelstva.

Trochu mi to připomíná dobu nedávno minulou, kdy existovaly rušičky vysílání RFE a RL, které měly ovlivňovat dopady zahraničního vysílání. Úspěch se samozřejmě nedostavil. Teď se o podobné snaží prý demokratická vláda. Jenže dojde ke stejně nedemokratickým zásahům proti internetovým uživatelů „závadový“ serverů jako proti tehdejším posluchačům RFE/RL?

Ale hlavně že budeme vyřvávat proti zanedbatelnosti, která na ovládání myšlení obyvatelstva a „výchově k poslušnosti“ nemá žádný význam.

A ještě jeden drobný poznatek z rozjezdu EET. Zpravodajové objevili, že tisíce účtenek mizí v koši, protože je nikdo nechce. Akorát si nevšimli, že to je stav naprosto běžný, protože i dříve tisíce účtenek mizelo v koši, jelikož si je nikdo nebral. I já jsem jich spoustu odmítal. A také spousta se jich i dnes válí po zemi před různými obchody, protože lidé nejsou schopni je do toho koše ani donést.

bavor-podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

137 reakcí na Velký Bratr

 1. strejda napsal:

  Tehdejší a dnešní možnosti ovlivňování obyvatelstva jsou naprosto odlišné. Dnešní digitální technologie umožňují i soukromým subjektům získávat o lidech kompletní přehled. Jde jen o software a náklady na něj.
  Pokud něco takového buduje stát, je to stát totalitní, nebezpečnější než ty dřívější. Dnes není alternativa, jako bývala. Sedíme na jedné lodi a přesto politici a vedení společnosti chce mít zcela monolitní a homogenní masu. Poslušnou a ovladatelnou. Už nemáme ani lepší zítřky, jen větší spotřebu. Veselé na tom je jen to, že i tvůrci nové totality zůstanou v jejích spárech.
  Výsledek, známe intelektuální vybavenost našich politiků, nebude valný, ale o to víc povede k útlaku obyvatelstva a reakce na něj bude o to silnější.
  Nejhorší pro společnost nejsou grázlové, ti se dají mnohým způsobem eliminovat, ale ti „hodní“, co mají plné huby dobroty jen podle svého receptu. Bojuje se proti nim špatně a tak se nit natahuje až k prasknutí. A to prasknutí je velmi citelné. Čekají nás velmi těžké časy, jsme jako v Tolkienově Morii, už slyšíme bubny v podzemí. Bohužel je slyšíme jen někteří.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   K poslednímu odstavci.
   To je parafráze staré známé teze: Bohové, ochraňujte mne před přáteli, s nepřáteli si už poradím sám.
   Nebo též touha dokopat někoho ke štěstí….

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Myslím, že se Hudče mýlíte. To není touha dokopat někoho ke štěstí, ale touha mít víc a lepší než ti druzí,bez vlastního přičinění a vlastního umu a práce, a cesta je jediná : druhé o to obrat. Když to už nepůjde po dobrém jako dosud, když se „lid“ začne emancipovat a přestane si vybírat si pořád stejně hochštaplery, a on pomalu začíná, nasadit páky totalitní.
    Kdepak, minulý režim nasazoval ony páky z jiného důvodu, ve snaze „lid“ převychoval k obrazu svému, tedy lepšímu z hlediska morálky a spravedlnosti, a to jistá část onoho lidu těžce nesla.
    Příklad? Kuba versus Bolívie, Kolumbie…Ne Kuba versus Švýcarsko, jak mnozí uvažují. Kdyby jste si měli vybrat?
    Mít režim kde ovládá stát a má přístup ke společně vytvořenému bohatství stále menší počet lidí, a jak na potvoru zrovna těch co nic pro společnost nevytvářejí, a mít přitom totalitní kontrolu nad těmi deseti miliony „dole“, to je terno kterého jsme se dopustili v hloupé a primitivní snaze mít stejně narvané výkladní skříně jako ne „západě“. Ano strejdo, máme stát totalitní, nebezpečnější než ty dřívější.

    To se mi líbí

 2. Jos napsal:

  Vlastně mne ten start EET dost pobavil. Protože DPH na jídlo kleslo na 15%, proto se řada podnikatelů v restauracích rozhodla zdražit. Co jsem viděl ve zpravodajství asi tak 20%. Tím dávají jasnou zprávu, kolik se toho dělalo na černo. Nebo že by ten drobný útržek papíru stál tolik peněz?

  To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   nikoliv Josi,

   oni se jenom začali chovat rozpočtově odpovědně,tak jak jste si všichni přáli.
   21% DPH z tržby 1mil. je 173.553,-
   15% DPH z tržby 1mil. je 130.434,-

   když zvýší ceny o 20%,tak DPH z 1.200.000,- bude 156.521,-

   kdyby nezvýšili ceny o 20% odváděli by na DPH o 43.119,- méně než před eet.
   když zvýší ceny o 20% odvedou pouze o 17.032,- méně než před eet.

   že chtějí odvádět více na DPH je hodno potlesku,nikoliv kritiky,vždyť to DPH chcete,takže tleskat,tleskat,tleskat,nikoliv kritizovat.mohli by vás poslechnout,snížit ceny a výběr DPH by šel dolů.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Milý čtenáři.Jsem už starší člověk a houpáni mi vadí. I to normální, vy mne však chcete přetáčet i hlavou vzhůru. V diskusích mnohokrát Babiš zdůraznil, že snížení DPH se neprojeví na cenách směrem dolů, ale umožní zvýšit marži. Takže pokud vznikne rozdíl (tedy „vata“) ve výši 6%, pak je to dostatečný důvod k tomu, aby ceny zůstaly stejné. Vaše výpočty tedy jdou mimo. Protože 15% z DPH z původní ceny neznamená tak velkou ztrátu pro stát (nažene se to tím, že platit budou všichni), jako o 6% vyšší marže. Legálně a dokonce posvěceně nejvyšší financem. Takže prosím, nehoupat. Nebo vy jste snad viděl v jídelníčku ceny bez DPH, která se pak připočítává „dle platných zákonů“, jak to platí třeba ve stavařině?

    To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Ještě zcela nedávno tu byli lidé, kteří tvrdili, že snížení ceny zvýší spotřebu. A zvýšená spotřeba pak přinese i vyšší daně. Tak nevím jak to s tím vlastně je, Je nižší DPH zpráva dobrá nebo špatná?

    To se mi líbí

  • vera napsal:

   Peníze nehrají roli, pokud jde o zisk. Já už se v diskuzích kolem eet setkala s názorem – vy si myslíte že jste s náma zatočili? tak vám to dáme sežrat, dobře vám tak, chudáčci babišovi voliči. Docela si myslím, že takový důvod zdražování je nejblíž pravdě. Ani podnikatelé nejsou kluci bez citů 🙂

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Pane Jos, som v inej krajine a nie som v detailoch v obraze, ako to funguje u vás. U nás však pravidelne koncom roka zdražujú reštaurácie a to vždy vtedy, keď sa oznámi nová hodnota stravného pre zamestnancov na nasledujúci rok. Zdraženie obvykle kopíruje zvýšenie tohoto stravného.
   Pozrite si tento údaj. Keby sa to potvrdilo, tak by to zdraženie vôbec nesúviselo s EET.

   To se mi líbí

   • Jos napsal:

    Máte pravdu pane NavajaMM. Opravdu to nesouvisí s EET. To EET bylo jako obvykle použito jen jako vhodná záminka. Ale pro mne to má ten význam, že takové restaurace posouvám až na konec seznamu podniků, které bych snad navštívil. Protože to vypovídá hlavně o solidnosti podniku. A pravdu má i Vera o něco výše. V našich šířkách ceny totiž neměší nic. Snad jen někdy drzost prodávajícího.

    Liked by 1 osoba

 3. bob napsal:

  Moc tomu (s tou EET nerozumím.
  To už jako nikdy neuslyším otázku: „Chcete to s účtenkou za….. nebo bez účtenky?“
  Hlídání a cenzura to bude taky skvělá věc. Názorová pestrost v diskusích a na různých serverech je obrovská,
  Aby zjistili ty špatné názory, bude muset existovat etalon „správného názoru“.
  Dříve to bylo jednoduché…..
  Ale kdo se toho ujme dnes?
  Navrhuji některou z neziskovek – třeba Evropské hodnoty (?).
  Ještě, že nám zachovali možnost nadávat na prezidenta.
  Mimochodem, kritici toho paragrafu používají termín kritika prezidenta.
  Mě osobně kritika kohokoli nevadí.
  Ale co mi vadí je např.: placka „Miloš mi prdel“, mimochodem velmi výchovně působící na děti.
  A co mě dostalo do kolen, když jsem tuto placku viděl prodávat v mém oblíbeném (tak oblíbeném, že nebudu jmenovat) knihkupectví !!!!!!(už před pár lety a protože od té doby jsem do něj nevkročil, tak nevím, jaké placky a zda tam prodávají nyní).

  To se mi líbí

 4. Jethro napsal:

  Co se bratra týče, myslím velkého, už jsme pod možnou kontrolou a to dost dlouho a natvrdo. Sám jsem tomu podlehl s vědomím, že je mi to sice jedno, ale potenciál šmírování tu bezesporu je.
  Mám na mysli platební karty a jejich rozšíření aktuálně takřka masové.
  A co že to vadí Kalouskovi a dalším staratelům o naše blaho? No že Babiš bude vědět. Ale že už dávno nejen Babiš ví, kde se pohybujeme, kde a za kolik platíme, to nikomu nevadí.
  A mimochodem, jsem klidnější, když má taková data teoreticky Babišovo ministerstvo než když je má reálně americká kartová asociace. Ale to jsou kamarádi. Tam nám to nevadí…

  Včera jsem definitivně dospěl k názoru, že EET je správný krok. To když jsem se dočetl, jak nějaká pražská hospoda ze dne na den zdražila o 15 kaček pizzu a řadu dalších položek. Závěr je opravdu jen jediný možný: hoši budou muset platit daně a tak museli zdražit. Vivat Babiš! Já si tu pizzu koupím jinde.
  Mimochodem, EET se mne také od března týká. Jsem připravený. Náklad? Celkově 1590,- Kč bez DPH plus cca 900 ročně za držení software v aktuálním stavu. Asi budu muset výrazně zdražit. Nebo ne?

  A ještě jednou k bratrovi: émerické drony na našima hlavama. Tiše a nenápadně pokoutně se to schvaluje nebo schválilo. A fízlování od Chovanců a Stropnických. Tam to smrdí. A to hodně.

  To se mi líbí

 5. Cech napsal:

  Nevím ale stále a dokola popisovat, co vlastně ten náš velký bratr požaduje je sice únavné ale zřejmě naprosto nezbytné.
  Cech napsal:
  29.11.2016 (08:24)

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Nevím jak vy, ale já jsem včera zaznamenal přímo v oblbovadle, jak analytik předváděl způsob vyvracení desinformací. A vybral si kupodivu článek, který napadal volbu Zemana s tím, že ta volba byla ovlivněna Rusy. Na krátkém rozboru předvedl, že ten článek je zřejmý výmysl, protože obsahuje informace, které nebyly k datu volby relevantní. Což mne překvapilo. Čekal jsem použití článku z jiné kategorie. 😉

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Zde se opravdu nejedná o nějaké to sledování lůzy, na to je ta nasazená technologie vysoce inteligentních síťových robotů opravdu drahá.
    Proto jsem si dovolil ještě jednou zopakovat to co jsem již dříve napsal k samotné podstatě tohoto sledování.
    »
    Pokud se zadaří a naše rozvětka, která bude sledovat jednotlivé konkurenční firmy a bude předávat jejich obchodní data zahraničním firmám, ministerstvu financí a samozřejmě vládě, tak potom společně s nasazením EET, se musí opravdu podařit zaříznout jakékoliv české vlastnictví VP.
    http://zpravy.idnes.cz/kyberarmada-ochrana-internetu-deu-/domaci.aspx?c=A161128_205932_domaci_ekl
    Proto prosím nenaříkejte neboť EET, je namířeno proti drobným podnikatelům ale ani větší podniky v českých rukou to neustojí a také padnou naprosto stejně jako ty drobní podnikatelé.
    Vojenská tajná služba bude předávat data firem do zahraničí, až po dešifrování případné zašifrované komunikace. To že to takto bude provádět lze téměř jednoznačně definovat.Zde je třeba si připomenout kdo vlastně Vojenské tajné službě velí, dříve to byla Jana Nagyová a dnes to bude pravděpodobně paní Stropnická Veronika.
    Tož prosím vy drobní nenaříkejte tolik kvůli EET, ono jak vidíte tak i na větší České dojde.
    »
    Cílem tohoto sledování opravdu není jednotlivec ale firma, kterou takto mohu zmapovat a následně beztrestně rozkrýt bez souhlasu již beztak závislé a zkorumpované České justice.Toto následně umožňuje příslušnou vybranou firmu zlikvidovat aniž bych musel tuto zkorumpovanou Českou justici ovládat.
    Z výše uvedeného jasně vyplývá, že ten hlavní zájem je likvidace Českého vlastnictví pro západ konkurence schopných firem ale taktéž i velmi laciná a jednoduchá metoda blokování vlivu Čínského kapitálu.

    To se mi líbí

 6. Pepanov napsal:

  Měli bychom si uvědomit, že sledováni jsme dávno, stačí se jenom podívat kolik je po městech kamer. Většina lidí má mobil, tam stačí jenom se přihlásit do sítě a už vědi kde jste. Velmi se proto vždy bavím při řečech o STB, jak nás tito proti dnešku břídilové sledovali.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   jo, no kamery a sledování. Víte, já mám dojem, že moc podléháme emerickému holytoonému. Jak jinak se může stávat, že kamery co fšecko vidí – neumožňují identifikaci. Nebo jste zaznamenali, že by něčemu pomohly?. Vždycky žádají aby lid pomáhali při identifikaci , ale vidět je v podstatě jen čínská uniformita oblečení vč. doplňků – jinak nic. Navíc to jejich sledování ze satelitů. Kdyby to tak bylo – už dávno, dávno by bylo vše jináč. protože by to defakto uvolňovalo cesty. Myslím , že to všechno jsou jen strašáky an lidi a tak jako se dřív církve snažili s lidmi manipulovat a osvědčilo se jim to – tak totéž dělají pomocí sledování či kamer. No a o tom sledování netu- vždyť je to nesmysl… to spíš budou mít vytypovaná místa a lidi a budou ručně sledovat… Jinak nemaj šanci. Teda akorát nás oblbnout o jejich možnostech sledovat. To abychom se báli. Nejsem sice IT odborník, ale „výsledky“ co semtzam vylítnou, jsou naprosto zmateční. A když už něco vyletí – vždycky musel být někdo uvnitř co IT technice pomohl. Ale krásně se tím schovají kiksy velení a prodejnost zaintereseovaných. A jak se časem ukázalo – mnoho „dokladů“ nakonec bylo udělanoi v laboratořích podle scénářů.

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Hluboce se mýlíte, naprosto. Zde není prostor na vyvracení Vašich mýlek. Musíte to pro sebe udělat sama. Čtěte, dívejte se a myslete.
    Jen příkládeček (Hezká čeština, označilo se mně to jako vadné) . Tvrdíte: Vždycky žádají aby lid pomáhali při identifikaci. Jak víte, že vždycky? Kde a jak jste to zjistila? Ve skutečnosti je to poslední zoufalá možnost. Týká se to malého procenta případů. Na záběrech jsou vesměs staré provařené ksichty. A může se pro ně jít. Inu recidiva je nemoc.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Np, když jsem ještě koukala na bednu, vždycky když byl malér -. žádali druhýb den a pouštěli záznam. Fakt je , že poznat na tom záznamu někoho tak leda……. koneckonců i u těch bankovních automatech dtto,. hmm, u nás kamerama hlídali Svoboďák, na jehož jednom rohu jsou cajti… než se dostali k tomu aby vyběhli – a vyběhli zbyl jen záznam z kamer. Bylo to nějak v té době když tam dali ty „hodiny!.. A že by se zlepšili…. byli operativnější… nevěřím na duchy……

     To se mi líbí

   • Jethro napsal:

    Přinejmenším zónové měření rychlosti. Tam se detekuje SPZ a při překročení rychlosti (kdo ví?) pořizuje celkem průkazná fotečka 🙂 .

    To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Pridávam sa na Vašu stranu, pani jaa. Kedysi sa hovorilo, že človek sa mýli, ale urobiť v údajoch dokonalý bordel dokáže len počítač. Tak si aj ja myslím, že sa človek najlepšie schová, keď budú počítače sledovať každého a o každom budú existovať terabajty informácií. Áno, nakoniec budú o mne vedieť všetko, ale to už budem mať dávno po smrti.

    To se mi líbí

  • jaa napsal:

   jen ještě – uvažujte logicky. V těch milionech debilů – jak vědí, že jste to právě Vy? Bu%d už Vás mají v hledáčku – tedy znají číslo, nebo voláte sám o pomoc – a pak Vás najdou přesně máte-li zapnuté či funkční GPS, Jinak by napřed museli k poskytovateli, aby řekl čí to čislo je a na to mám dojem, že musí být soudní povolení. Vzpomeňte jak dloUHO trvalo než našli toho prevíta v Nizozemí. A jen proto,že debila nezapnul. I kdyby měli kompletn databázi všech debilních čísel…. nevím, nevím….

   To se mi líbí

 7. brtníkvbrlohu napsal:

  Výsledek mého včerejšího putování za pivem – přivřená branka v plotě – je otevřeno?? – asi ano, uvnitř se svítí – a docela plno, samí štamgasti, hospodský se servírkou (co točí některé dny by tam nemusel být 7 dní v týdnu) studoval návod na terminál „asi budem muset zítra dopoledne zavolat na servis že to nechodí“- štamgasti účtenku nechtěli. Hlásil jsem že na hospodě co má 100letou tradici (šel kolem jdouce ze svého brlohu) je cedule „od 1.12.2016 zavřeno“ což štamgasti komentovali: „škoda docela dobře se tam vařilo a ne draze, on už nějakou dobu říkal že se na to vykašle coby důchodce – asi to byl poslední podnět“.

  To se mi líbí

  • brtníkvbrlohu napsal:

   Aby to mělo konec – tak jsem včera zase zavítal – do své hospůdky u štamgasta – branka dokořán – pomalu nebylo kam sednout, servírka se snažila konečně tu potvůrku rozchodit pomocí rad a praktické pomoci přizvaného experta, pípou točil její kolega – kolem sedmé se jim rozzářily oči, nalili si všichni jednu pořádně ostrou, uklidily všechny manuály a příručky. Když jsem za chvíli odcházel tak jsem byl odměněn STVRZENKOU 🙂 s tím že jsem historicky prvním zákazníkem kterému je tato jako zvláštní pozornost (také štamgastovi) věnována – sktví se na ní pořadové číslo 5 – ty předcházející čtyři byly jaksi zkušební.
   Budu jí uchovávat jako vzácnou relikvii.

   To se mi líbí

 8. NavajaMM napsal:

  V tomto roku som bol s českou cestovkou na poznávačke v Taliansku. Ešte pri ceste tam nás sprievodkyňa upozornila, že v Taliansku sú kupujúci povinní odobrať účtenku a aby sme si odkladali účtenky, lebo finančná polícia nás môže v istom okruhu od predajne skontrolovať. Keby sme účtenku nemali, platili by sme dosť vysokú pokutu za napomáhanie černote.
  No. V článku sa píše o hromadách účteniek, ktoré si zákazníci neberú. Zároveň, priatelia, priznajte, koľkí bežne nechávate na pokladni nejaké to drobné dýško. A teraz sa zamyslime, ako to vyzerá, keď nejaký politik tvrdí, že to dýško (čo nie je nič iné ako nepriznaný príjem) ten živnostník ukradol štátu.

  To se mi líbí

  • vera napsal:

   Jak vás jindy hluboce obdivuju, pane Navajamme, tak tentokrát si myslím,že jste pdolehl masívnímu masírování z podnikatelské strany. To byli oni, kdo v obraně před eet předhazovali obraz pološílené, hladem umírající kadeřnice :-), ačkoliv od začátku šlo jen a pouze o Evidenci Tržeb. Což si vysvětluju tak, že co mi holička doteď psala na lístek, teď bude psát elektronicky. Čímž se srovná ten malý podnikatel s obchody, které si takhle tržby evidují už dávno. A ještě je odešle, no. Že jí dám třicet korun navíc – bylo, je a bude navěky naše tajemství:-)
   V Rakousku si prý podnikatelé po prvotním šoku elektronickou evidenci pochvalují – prý se jim lépe dělají závěrky a zjednodušuje jednání s FÚ.
   Problémem je, že člověk nemá jistotu, kdo všechno se k těm údajům dostane. A chystaný zákon o kontrole internetu k tomu, to je smutno na duši.

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Paní Vera, za touto mojou poslednou replikou sú tieto motivácie:
    – Sám som sa po 50-ke viac ako rok živil ako masér a zarobil som oveľa menej, ako bola moja mesačná podpora v nezamestnanosti predtým, než som s tým začal. Takže o problémoch živnostníkov viem z prvej ruky.
    – Práve kvôli svojej osobnej skúsenosti aj ja živnostníkom to drobné dýško nechávam a doprajem. A myslím, že človek by mal mať chrbticu a nie jedno potajomky robiť a druhé nahlas hovoriť. Preto sa nemôžem pridať na stranu tých, čo o drobných živnostníkoch hovoria ako o zlodejoch, ktorí okrádajú štát na daniach.
    – Som dlhodobo a zásadne proti daniam z príjmov fyzických osôb. Rovnako živnostníkov aj zamestnancov, už som to viackrát v diskusiách zdôvodňoval. Nie som principiálne proti EET, ktoré naozaj mnohým uľahčuje život, ale zdá sa mi z dlhodobého hľadiska zbytočné budovať na to informačnú infraštruktúru štátnych finančných úradov.
    – No a skoro najdôležitejšia vec na koniec. Správny manažer (ako sa Babiš profiluje) rieši záležitosti podľa pravidla 80:20. Teda najskôr tie, ktoré prinesú väčší efekt. Všetky čísla, ku ktorým som sa vo veci EET dostal hovoria, že projekt EET prinesie štátu viac, ako bude stáť tá infraštruktúra, teda ekonomicky sa oplatí. To je asi všetko. Zníži objem šedej ekonomiky a daňové úniky určite o menej ako 10%. Pretože o IT mám nielen letmé vedomosti, tak viem, že s porovnateľným úsilím a nákladmi ako na EET by štát dokázal spracovať import údajov z evidencií faktúr z účtovníctva a vzájomné párovať faktúry, spolu aj s obratmi na bankových účtoch, v rámci ročných daňových kontrol. Efekt takýchto kontrol by bol oveľa vyšší ako pri EET, pretože som presvedčený, že rádovo viac daňových únikov ide cez fiktívne a nezaúčtované faktúry, než cez pokladne na príjem drobnej hotovosti.

    To se mi líbí

    • Ahele napsal:

     Jen malá poznámka: párování faktur= kontrolní hlášení od 1.1.2016. Už tu o tom byla řeč na minulých vláknech. Takže EET je druhý krok

     To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Ďakujem, máte pravdu. Kontrolné hlásenie by naozaj mohlo pomôcť. Aspoň znížiť počet prípadov, kedy si niekto takto náhodne prilepší.

      To se mi líbí

    • vera napsal:

     Snad se srovnáme, pane Navajamme 🙂 Mně se jenom zdálo, že v tom humbuku kolem EET se míchaly tržby a daně a dýška a spropitné , jakoby to všechno byla jedna a ta stejná věc, a jakoby o to všechno najednou měli podnikatelé přijít. Což z mého pohledu není pravda – minimálně spropitné se bude dávat tak jako dřív, s tím žádné eet nepohne, a ani proti tomu nastavované nebylo.
     EET hlídá tržby, a kdo si do nich co dá, to tam bude mít. Neobjevují se tam zásoby a zdroje – aspoň pokud vím? Asi jsem laik, ale dosud v eet nevidím likvidační sílu , které se všichni tak báli. Ani pořízení techniky není vražedné – prý dostali jednorázový příspěvek na pořízení.
     Věřím že podnikání je těžká věc, ale už tolikrát podnikatelé křičeli že jsou v koncích (napsoledy při zvyšování minimální mzdy), že jim až tak úplně nevěřím.

     Liked by 1 osoba

     • NavajaMM napsal:

      Áno, v tých rečiach okolo EET sa toho mieša veľa tém a rozumiem, na čo myslíte. Nemám nič proti tomu, čo hovoríte, naozaj sa to s tými likvidačnými scenármi preháňa.
      Moje námietky sú iného typu ako väčšina ostatných proti eet, takže viem, že celkom nezapadám do davu.

      To se mi líbí

     • NavajaMM napsal:

      Ešte malá pripomienka k tým tringeltom. Stalo sa mi, že som na pokladni v obchode nechal dva centy a pani mi ich asertívne vrátila, že chodia prepadové kontroly na pokladne a nesmie mať žiadny prebytok, inak dostane pokutu. Kontrolné orgány teda aj to sprepitné považujú za zatajený príjem a eet je naozaj namierené aj proti tomu.

      To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    ???obraz pološílené, hladem umírající kadeřnice???

    ejhle,tak u této diskuze jsem nebyl,ale byl jsem u diskuze,kde pan Bavor prohlásil něco v tom smyslu,že podstatné jsou daňové úniky u kadeřnic,masérek a kosmetiček,což vitttu vytočilo natolik,že už nevydržel být korektní.

    nevím co znamená doteď,ale hlavně na tu holičku neposílejte kontrolu,když vám ten sestřih za týden elektronicky nenapíše,když by to totiž udělalo víc lidí,tak by mohla kvůli nervovému vyčerpání někoho bodnout do krku nůžkama,nechtěně.

    To se mi líbí

    • Ahele napsal:

     A právě u těchto řemesel by to mohlo být vyřešeno Bebišem navrhovaným paušálem.
     Já si nemyslím, že je to špatný nápad. Stejně jako exstuje možnost odstranění tvrdosti zákona v jiných případech.

     To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      paní Ahele,
      co víte konkrétního o Babišem navrhovaném paušálním placení daně z příjmu kromě toho co sám Babiš k tomuto řekl?
      řekl bych že o tom oba dva víme více méně stejně,takže nic.

      už minulý týden jsem k paušální dani měl názor,za kterým si stále stojím.

      konkrétně kadeřnice musí dosáhnout vyššího obratu než 250.000,- aby vůbec mohla žít,takže pro ni to určeno není.
      je to past na živnostníky,kteří nevědí která bije.
      a také na voliče aby se čapí hnízdo ukázalo jak je hodňoučký.
      v neposlední řadě to také byla návnada na kterou se ČSSD chytla,aby mohlo čapí hnízdo rozhlašovat „podívejte se na tu zlou ČSSD,já chci něco udělat pro drobné živnostníky a oni jsou proti“.

      To se mi líbí

      • Ahele napsal:

       Nemůžu vědět víc než o tom řekl. Hranice nemusí být dogma. Jde o to, aby se o tom vůbec začalo diskutovat a nekřičelo se rovnou, že je to blbost. Určitě sám víte kolikrát se měnily různé sazby než se to jakžtakž ustálilo. A mění se neustále. Roční odpočet na osobu, na děti atd. Nedávno se takto měnilo danění u smluv o provedení práce, kdy Kalousek nejdříve sebral odpočet na osobu důchodcům, aby jej poté současní vrátili a zároveň upravili výši částky do které lze na tuto smlouvu někoho zaměstnat. Takových věcí je spousta, které se průběžně mění a upravují. Tak proč ne u OSVČ, pokud se ukáže, že to má smysl? Ale to neznamená, že celé EET je špatně.

       To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        ale ona to blbost vážně je,dokud budou existovat ty výdajové paušály tak je výhodnější uplatnit výdajový paušál,protože u něho nikdo nemusí jednat s FÚ jestli mu daňový paušál schválí anebo neschválí.

        nehledě na to,četla jste ten článek o té babičce,o které Babiš mluvil,že mu poslala dopis?
        ta babička patří mezi živnostníky v maloobchodě,takže je to od čapího hnízda jenom další finta a hra na city.
        takové babičce by ten daňový paušál FÚ neschválil ani omylem.

        To se mi líbí

    • vera napsal:

     Zdrojem toho výrazu není zdejší diskuze, to já sama – když jsem prohlídla internet, na kterém plakal každý pátý podnikatel v čele s babičkou. To s váma otřese 🙂 Ale uvidíme, až se to všechno usadí, co to přinese.
     Svoji holičku si hlídám jako oko v hlavě 🙂 ale ona si s pokladnou celkem rychle potykala.A jak říkám – na tringelty je tam jiný šuplíček.

     To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      proč už má pokladnu nechápu,protože holičky musejí prozatím dávat do eet pouze kávu,pokud ji prodávají,ale pro jistotu už raději neuvádějte bližší informace o té holičce,aby tam někdo aktivní neposlal armádu kontrolorů na všechny holičky,které tam provozují živnost,protože i ten tringelt podléhá eet.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Spousta živnostníků má pokladnu. Proč asi? Protože je pro ně jednodušší zpracování účetnictví. A spousta ji měla ještě dříve, než proti registračním pokladnám začal ječet Kalousek, tedy dávno a dávno před Babišem. Proč asi?

       To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        aby vypadaly světově?
        protože se jim už stalo,že jim zákazník ukradl kasírtašku s tržbou anebo vybral peníze ze šuflete?
        mají málo kapes u kalhot?to bych chápal,krtek s tím měl také problém.

        tak holička má pokladnu aby měla jednodušší zpracovávání učetnictví?
        tak jo,beru to na vědomí,strašně to tomu účetnictví pomůže,když uplatňuje výdajové paušály.
        anebo že byste měl na mysli,že pokladna dokáže napsat na displey kolik má vrátit na přijatou pětistovku? že by se bez toho neobešla?
        jestli holička potřebovala do této doby pokladnu na účetnictví tak já se divím že jsem nepotřeboval na své účetnictví palubní počítač HAL 9000 z vesmírné lodi Discovery One.

        věnujete se nepodstatnosti,tringelty,tringelty,tringelty,prozatím se rozloučím,už jsem zase z těch názorů unaven a věřím tomu,že vy všichni jste několikanásobně unaveni z toho že tu jsem.
        mějte se hezky,ať žije Babiš

        sakra,teď mě napadlo,čapí hnízdo ještě nemá poštovní známku,ale to přijde,ani se nenadějeme a bude mít i zlatou pamětní minci.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Holt nechápete, že jiní mají jiný pohled na některé věci a hledají ve všem spíše výhody než nevýhody.

        To se mi líbí

       • brtníkvbrlohu napsal:

        Vcelku platí vzorec – pokladnu má ten co sám není v lokále a má zaměstnance, nemá ten co dělá sám.

        To se mi líbí

 9. st.hroch napsal:

  Asi je to poněkud OT, nicméně bych chtěl orientovat pozornost kolegů na čerstvý rozhovor mladýho Léka s Arsenem Věrným (ústečákům to jméno možná bude povědomý). V rozhovoru zpovídaný právní expert úspěšně vyvrací některý u nás šířený nepravdy stran EU….
  http://ceskapozice.lidovky.cz/zacit-znovu-jakoby-po-maastrichtu-by-bylo-vyhodne-ale-iluzorni-pse-/tema.aspx?c=A161128_171323_pozice-tema_lube

  To se mi líbí

 10. Ahele napsal:

  1. Účtenku si vzít nebo nevzít? Už jenom kvůli sobě a vlastní kontrole. Dnes ráno (jak na zavolanou) v naší sámošce na náměstí zrovna přede mnou pán ve věku 65+ reklamoval účtenku s 4krát namarkovaným Bleskem. Místo 16 Kč 64. Sakra rozdíl co? A pro důchodce obzvláště. Pokladní se sice omlouvala, ale svedla to nakonec na pokladnu. Od čehopak tam má displej, na kterém se jí každá namarkovaná částka ukáže dříve než to odklepne.
  Takže brát v každém případě i kdyby měla stejně skončit v koši hned za pokladnou, protože právě to, že vám nedají účtenku je známkou toho, že nákup neprošel EET. Někde to půjde někde ne, ale půjde to.
  Např. v supermarketu nebo sámošce spíše ne než ano, ale taková cukrárna nebo hospoda v pohodě. Můžu dosvědčit z Chorvatska. Než jsme snědli zmrzku, tak jsme vypozorovali, že každá sedmá neprošla pokladnou a tudíž každý sedmý nedostal účtenku. Včetně mně, což mě vlastně přimělo k tomu sledování jak to chodí. Je to ovšem těžší, protože si musí být jisti, že dotyčný není kontrolor. U cizinců bez problémů.
  2. Zdržení obědových menu? Přišel mi e-mail od provozovatele, kde si občas objednávám oběd.
  Cituji:
  Dochází k úpravě cenových podmínek, menu s polévkou nebo bez !!!, bude stát 70+15% DPH
  = Celkem 80,50 Kč. V případě platby jídelními kupóny se cena zvedne o manipulační poplatek 6 % tj. na cenu 85 Kč. PLATNOST OD 1.12.2016.
  Tento nárůst s 6 % nemá s EET co dělat jen jsem tento rozdíl hradil doposud ze svého jako bonus za odběr.

  To se mi líbí

 11. Rosťa napsal:

  Ti novináři, pardon, presstituti, nás musí mít opravdu za blbce. Pak je tu ale ještě varianta, že dr. David neodvádí svou práci dobře a měl by přijít o prémie, protože takové trubky by se neměly světem pohybovat bez dozoru.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pisen-Mrdam-te-ma-vychovny-podtext-Cerstva-obhajoba-Radka-Bangy-465322

  To se mi líbí

 12. vonrammstein napsal:

  Co se vo ně sakra staráme? Podle nejnovějšího výzkumu se u nás mají nejlíp ze všech cikánů v Evropě a na Slovensku jsou na tom snad ještě líp:

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/422524-romove-na-vychode-slovenska-trnou-s-brexitem-muze-vyschnout-penezovod.html

  To se mi líbí

 13. Berkowitz napsal:

  Napadla mne jedna konotace s EET.
  Hospodský podává nějaká hlášení a na FÚ zjistí, že nakoupil třeba 1000 litrů piva, ale vykázal prodej ne 2000 půllitrů piv, ale třeba 2300 půllitrů piv. Tím by bylo prokázáno, že buď pivo křtil vodou, nebo nedodržoval míru a šidil zákazníky. Může čekat kontrolu, třeba z obch. inspekce.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tak tímhle směrem to nejde. Z údajů na FÚ se zjistí pouze že prodal za tolik peněz a z toho vychází nějaká ta DPH. Nic víc.

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    jj, mal som pred chvíľkou napísané niečo podobné, ale zmazal som to. Naviac, nákup znižuje základ dane, a to aj príjmu, aj DPH. Krčmár nie je povinný všetky svoje náklady uplatniť a má teda právo platiť vyššie dane, ako musí. V tom mu nikto z FÚ nebude brániť.

    To se mi líbí

   • Berkowitz napsal:

    Nejsem účtař ani podnikatel, tudíž děkuji za osvětlení.
    Pohyboval jsem se většinou jako strojvedoucí po kolejích.

    To se mi líbí

  • lacogroessling napsal:

   Pane Berkowitz, ta Vaše úvaha vůbec není zcestná. Ve vlastním zájmu by každá firma měla vést také skladovou evidenci a také ji mnohé vedou. Jinak by třeba supermarkety nevěděli, který regál rychle doplnit a které zboží rychle dopravit z centrálního skladu. Také cifršpióni z finančáku se kdysi dávno skladovou evidencí probírali. Jenže dnes, kdy narostl počet firem, takovou podrobnou kontrolu nezvládají. A tak se kontrola přemístila z fyzických jednotek na kontrolu korunou.
   Pan Babiš v rozhovoru na DVTV s Drtinovou pravil, že ministerstvo má informace, že pokud by výčepní firmy vykázaly všechnu inkasovanou DPH z prodeje piva, oproti tomu co od pivovarů nakoupili, musel by stát ročně dostat jen za prodané pivo o 2 miliardy Kč více.
   Jenže teď ty 2 miliardy rozklíčujte podle každé knajpy. Lehčí je zavést EET. Je to chytré, přesné a méně namáhavé.

   To se mi líbí

 14. Petrpavel napsal:

  Konec posledního informačního kanálu?
  http://www.halonoviny.cz/articles/view/44581957

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Kdopak by rád konec informacím na internetu, že dal minus? Nebo že je to Petrpavel?

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   To je jednoducho zúfalstvo a nebude to fungovať. Za socializmu fungoval samizdat s kopírkami na kľuku, s písacími strojmi cez kopír a so súkromnými diskusnými klubmi po obývačkách. Dnes, keď existuje internet a elektronická pošta na jeden klik, tak sa len strápňujú.

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Navajo, lid si za čas zvykne, pokud bude dostávat to, co potřebuje a chce. Vždy se najde někdo, kdo mu vysvětlí že je to tak lepší.
    Přijde diktátor, možná tvrdý, a lid zase bude jásat jak dobře a radikálně s těmi darebáky zatočil. Nedělejme si tady u pána z Bavorů nějaké iluze, nejsme žádný průměr či obraz společnosti. Jsme jen jako korkový špunt co pluje na hladině. A také jako špunt skončíme. Přichází nová doba a ta změní mnoho, bude to nepřehledné a špinavé. A ze špíny stěží vystoupí něco čistého.

    Liked by 1 osoba

 15. Petrpavel napsal:

  I tady je zopár príznivcou Babišova ANO. Zkuste si poslechnout jejich ministra obrany Stropnického. Toho blbého komouše na druhé straně stolu si nevšímejte. Jistě budete se svým rozhodnutím spokojeni 🙂
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126672097-otazky-vaclava-moravce/216411030501127/

  To se mi líbí

 16. cobolik pacholik napsal:

  mna zaujima muj bratr stara krabice,kde je,bo co to eet nemam sajnu ani ma vobec nezaujima a velkej bratr?to uz roky sa tu v riti po 911,kontroluje jak svina,rycia,ze pre moju bezpecnost,oni chcu vediet,co holota duma a hlavne uzernik,aby sa nabalalil este viac…
  bo boha neviem holotu sleduju a ked tu nedavno bankrotovali to sa nesledovalo,zistili,ze na pizdu,bo uzernik udava,co sa kontroluje,tym kurvam stupit na krk najsamprv a ostatok uz bude gitara.

  To se mi líbí

 17. oldwomen napsal:

  Co se kybertýmu na MO týká – moderní válka se jaksi nevede, jak vás v přijímači učili. Feva již není jasně dána. A to by bylo na dlouho. Vono ani ten samopalník už nejni, co bejval.
  EET – nepřipravené, nepřehledné, paskvil na entou. Plus si nudící se pitomečci našli novou zábavu zadarmiko – bonzácké hlášení o nedání účtenky. Osobně si teda myslím, že spíš její úmyslné nepřevzetí.
  Tak se tu mějte, klušu zase bojovat své malé soukromé bitvy netýkající se světovýho míru, politického sdělení v hrnku krupicový kaše a tak podobně velkolepě.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Nechci být za šťouru, ale mohla byste mi říct – kolik zákonů a nařízení za poslední dvacítku let bylo připravených, bez spousty dodatků ,oprav , když si vzpomenu na horory o registraci aut, a pod… jej .. fakt nenajdu…akorát nevím proč je fčil takový rambajs. Vypadá to že se spoustě podnikavců šláplo na kuří oko. Ale ono se to poddá – chce to čas… a zase budou výjimky a pod.Viz Babišova podnikatelka v důchodu… to vážně chce klid. Holt lobbisti se ještě nevzpanmatovali z překvapení – že není po jejich.. nebo nenašli ještě cestu jak to oblafnout. Dejte jim čas, stávky a remce presstitutů přejdou v momentě, kdy tu cestičku najdou.

   To se mi líbí

   • oldwomen napsal:

    Dupnutí na kuří oko všeho schopným podnikavcům bych kvitovala s povděkem, leč to EET není.
    Za poslední čtvrt století jsem nezaznamenala jeden jediný připravený zákon, který by seděl bez nutnosti prakticky okamžité opravy, dodatku, změny.
    Ryk kolem EET je proto, že kolem žádného dosud schváleného zákona nebylo řečeno tolik účelových lží a polopravd. V mém případě to bude kromě nutnosti koupit si HW, o kterém sám prodejce sdělil, že jeho odolnost vůči zde běžným klimatickým jevům je nedostatečná, a kromě SW pro odesílání dat FÚ i nový OS a minimálně předplacené mobilní připojení k internetu. Takže výdaj násobně vyšší, než ona deklamovaná pětitisícovka, o kterou si mohu snížit daňový základ. Plus další měsíční výdaje, mimo povinné zálohy na sociální a zdravotní. Že si to pak mohu odečíst od daňového základu je věc druhá. Ta první je, že to musím zaplatit bez ohledu na aktuální příjem.
    Navíc není pravdou, že tímto bude narovnáno podnikatelské prostředí. Stále z této vymoženosti zůstávají vyjmuté neziskovky, chráněné dílny. s.r.o. a občanská sdružení. Plus také v případě řemeslníků je markantní rozdíl, jestli mají živnostenský list kvůli Makro kartě, protože je živnost neživí – jsou zaměstnanci a ŽL mají jako občasnou vedlejší činnost, případně jsou pobírači některého typu důchodu, včetně mateřské, nebo jsou OSVČ ( a jedno, zda z přesvědčení nebo že jim nic jiného nezbývá, protože jsou z nějakého důvodu nezaměstnatelní).
    Knížecí rady typu, když zavře určitě nepoctivý hostinský, tak není přece problém zajít do sousední hospody jsou použitelné možná ve větším městě. Když zavře jediná hospoda na vesnici, tak do další sousední ještě fungující je to mezi třemi a pět a dvaceti kilometry. To na to jedno točený celkem rychle přejde chuť.
    Jasně, že si sedne. Jasně, že novináři rychle najdou nové téma, však volby se kvapem blíží 😦

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Kdyby se Kalous nebránil registračním pokladnám i přes snahu podnikatelských svazů (proč asi?), asi by nebylo EET nutné.

     To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      které svazy máte na mysli?
      svaz politiků ČSSD?
      hospodářská komora s Dlouhým?
      svaz obchodu a cestovního ruchu s Novákovou,před kterou tam seděl Juračka.
      AMSP s Havlíčkem?

      jsou ale i jiné svazy,jejichž mluvčí uvidíte v žumpě pouze z desetiny času než mluvčí svazů výše uvedených.

      To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Ono to bude zase kapánek jináč. Včera jsem zaslechla nejvyššíhio odesáka, na čem budou stavět volby a docela jsem se pobavila nad jeho hytrostí. Oni ti sociální filozofové rozumí ekonomice jak ta pověstná koza někde. Faktem je že to B. myslí o level výš. Spuštěním před svátky, tedy poslední měsíc v roce -kdyse nejvíc nakupuje, hlavy rodin mizí v hospodách před úklidy, pečení a pod. No – až si „podnikatelé “ udělají roční uzávěrku – nemyslím, že by to bylo téma k volbám. Jednak – náklady se odečtou už v tomto roce, a daně se projeví . už na jaře. Navíc v té zimě už většina „živnostníků“ se kterými se furt operuje – nic moc. Jen havárky a pod. Všichni si rychle to rychle spočítají jestli…..
      Otázkou zůstává – jestli to přinese efekt jaký se čeká, protože zákonitě dojde ke snížení daňového základu. a tím i výší daní.
      Pak uvidíme jak je to efektivní…

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       s prominutím,ale uvidíte velké kulové,předhodí vám nějaká čísla,kterým budete všichni věřit,i kdyby byla vycucaná z palce u nohy,stejně jako dnes všichni věříte tomu,že živnostníci neplatí daně a že na všechno vydělávají pouze a jenom zaměstnanci.

       To se mi líbí

       • jaa napsal:

        No, rozpočet je/bude známý, vata taky,. dluhy/úroky taky. takže kdyby někomu brali – byl by řev, totéž přii zvyšování dluhů…. to se nedá ututlat, je okolo toho hodně lidí čekajících na to oné …. CHYBU… myslím, Že to bude nejsledovanější plnění plánu za poslední čtvrtstoletí. Dost jich bude čekat až budou moci říct MY TO ŘÍKALI… 🙂

        To se mi líbí

     • Kamil napsal:

      K tomu jen malou a letitou zkušenost: když jsem před asi před čtyřiceti lety pobýval v Londýně, tak i při koupi pouze jednoho výtisku novin byla vždy a každému vydána účtenka z registrační pokladny. A všude, atd., atp.

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       tak toto je pro mě zcela nová informace,z které jsem došel k závěru,že v anglii už v roce 1976 měli internet.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Co má registrační pokladna společného s internetem?

        To se mi líbí

       • kočka šklíba napsal:

        To ví asi jen čtenář :D.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        a co má účtenka z pokladny cca v roce 1976 společného s eet?
        to je jako kdybych ohledně eet argumentoval s účtenkou z roku 1976 z našich prodejen Pramene.

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        No tak… pán myslí cash registration desk. To existuje už asi 150 rokov a internet to nepotrebuje. Spočiatku ani elektrinu, bolo to na kľuku. (Netrápte ho.)

        To se mi líbí

       • jaa napsal:

        nechci Vás ranit, ale četla jsem, že princip byl znám už koncem 40tých let a zkoušel se, akorát nebyla pidi technika jako je poslední dobou, v cenové relaci pro masové rozšíření a taky musel někdo sestavit síť a stabilní. Když jsme začátkem 80tých rozjížděli jednu z prvních sítí – od Aše do KOšic- přes Blavu a Ostravu s odbočením Praha – Berlín, bylo největším problémem – pravidelná, stálá dodávka EE po celé trase. Sekalo se to každou chvíli.než se to vychytalo . . Tak kdo ví

        To se mi líbí

 18. lacogroessling napsal:

  Kolem EET se odehrává spousta veselých příhod. Kolega, který je těžký nepřítel EET včera přišel s informací, že prý největší český pivovar ztratil 1/3 odběratelů piva (hospod), jako s těžkým argumentem proti EET.
  I zeptal jsem se kolegy, zda lidé, kteří popíjeli dosud pivo prostřednictvím těchto distributorů, nyní začnou abstinovat? Zamyslel se a po krátké chvíli pravil, že asi ne. Že půjdou do vedlejší hospody, která nezavřela.
  I zeptal jsem se kolegy, jaký bude mít tato operace dopad pro pivovar a jaký pro státní rozpočet.
  Správně odpověděl, že pivovar sice ztratí nějaké menší velkoodběratele, ale jiní větší navýší své objednávky. A erár? Bude inkasovat více z DPH a dalších daní, protože EET.
  Jenže to je právě špatně, pravil kolega, provozující po sobotách nějaký bar.

  To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   kdyby si kolega přečetl tu informaci pozorně tak by i věděl,že pivovary ztrácí odběratele na vesnicích kde byla převážně jedna hospoda.
   takže jeho logika,že půjdou chlastat do vedlejší je vedle jak ta jedle.
   dalo by se s ní takto operovat i u zrušené pošty na vesnici,že penzistka si půjde pro penzi do vedlejší vesnice,ta ale může jet autobusem,pokud tam jezdí.
   štamgast ale může jet do vedlejší vesnice akorát tak na kole,což by ale mohlo vést k větší úmrtnosti cyklistů na silnicích 2.a 3. třídy,což by zase vedlo,po důkladné analýze poslance Humla,zpracované za miliony,k vyšším nákladům na nákup aut s kamerami pro pomáhače a chrániče brázdící dálnice.
   celkově mi to vychází na mínus pro státní rozpočet,ale někdo v tom bude vidět plus,každý se na to dívá jinak.

   jsou jen dva způsoby jak nahradit výpadek.
   tu hospodu převezme obec,která eet mít nemusí.

   anebo se ta hospoda stane černou hospodou v garáži,na hřišti,ve sklepě.

   a pro pivo si budou jezdit do velkoobchodu,nejlépe do Makra,taková Makra platí na daních i poslední halíř,to přece všichni víme.

   To se mi líbí

   • vera napsal:

    …jsou jen dva způsoby, jak nahradit výpadek…
    Existuje minimálně jeden hospodský, který tvrdí, že o žádné výpadky nejde :
    http://nazory.e15.cz/reportaze/v-mnoha-hospodach-se-tezce-podvadi-rika-hostinsky-z-divoke-sarky-1326176

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Samozřejmě , že většinou nejde. Mnoho majitelů hostinců to dělá tak jak je napsáno v článku.

     To se mi líbí

    • oh napsal:

     Přímo z vámi odkazovaného článku.
     „V Německu se přecházelo na EET dva roky, ten měsíc zkušebního provozu není nic moc,“ říká Brychta s tím, že si personál za tak krátkou dobu nestihne techniku pořádně „osahat“.“
     A nejenom, že si systém nestačí osahat personál, ale většinou o něm nic moc neví ani technická podpora dodavatele. Když vám to funguje, ničemu to nevadí, ale když máte problém, pak vám nepomůžou, protože to sami pořádně neznají.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      A kolik v tom Německu skončilo hospod kvůli jejich EET?

      To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Ono i s tím odzkoušením je to jinak. Pokladní systémy, které čekaly jen na připojení, ale i bez něj fungovaly normálně, byly v oběhu už dlouho před startem. Takže kdo se nespoléhal na Kalouskovo řev a pořídil si je v předstihu, měl spoustu času se s tím seznámit. Protože to připojení na praktické obsluze nezměnilo vůbec nic.

      To se mi líbí

      • oh napsal:

       Vždycky je všechno jinak. Připojení na praktické obsluze nezměnilo nic. Akorát dodavatel vašeho řešení musel k funkčnímu systému narychlo přilepit další balík nového kódu, který, když budete mít kliku, bude i fungovat a dělat to, co se předpokládá.
       http://www.behounek.eu/news/elektronicka-evidence-trzeb/
       Když štěstí mít nebudete, může vám rozhodit a rozbít i to, co dosud fungovalo.
       http://www.podnikatel.cz/clanky/podcenili-nebo-odmitli-pripravu-ted-maji-s-eet-problemy/

       Pak jsou tu také oblíbené „správní delikty“:
       Nevyvěšení níže uvedené cedule stojí až 50000,- Kč, i když by jinak „ten zloděj“ měl všechno správně a platby řádně evidoval.
       „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“, eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu,
       „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Příjemce tržby eviduje tržby ve zjednodušeném režimu, tzn. je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně nejpozději do 5 dnů.“, eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby ve zjednodušeném režimu.
       Z té záplavy povinných účtenek a cedulí se mi bůhví proč najednou vynořuje staré heslo z doby totality: „Šetřete naše lesy!“

       To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        správně,správně,správně,nehledě na to,že za eet zodpovídá podnikatel,nechtěl bych mít hospodu ani omylem.
        zaměstnanec nezadá tržbu,zákazník mě nabonzuje,ale pokutu budu platit já.
        jeho můžu akorát tak vyhodit a začít se soudit o náhradu škody.
        ale jo,klidně,když byly do teď servírky chudáci,které dostávaly peníze bokem,tak do roka a do dne je pravděpodobné,že některé budou mít i exekuci na krku.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Jáse tu pořád oháním některými místními podniky a tak vím. Že někdo už jel zkušebně delší dobu s tím, že si pořídil v relativně možném předstihu systém, který byl již odladěn a také otázka přechodu byla jen ta „administrativní“. Ještě nevím u jedné provozovny, jak ti dopadli, zatím jsem neměl čas tam zajít. Ale kdo přemýšlel trochu dopředu, mohl mít vše včas a odzkoušené.
        Co se týká cedulí, tak to považuji za totální blbost, protože kdo eviduje, tak eviduje a ukáže to účtenka. A co se týká účtenek, tak většina Evropy už ty lesy dávno nešetří, ostatně ty ručně psané průpisovky spotřebují papíru mnohem více.

        To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     vero,
     rozuměla jste vůbec tomu co jsem napsal?
     přečtěte si to znovu,řeč byla o výpadku prodeje piva v konkrétní lokalitě,kde je jedna hospoda.
     jestli si myslíte,že z jeseníků někdo pojede na kole do prahy,tak si to myslete.
     v německu žádné eet nemají,kdyby měli tak bych předpokládal,že se čapí hnízdo nebude inspirovat v chorvatsku a nemluvit o chorvatsku v tom smyslu,že tam zavedli světovou novinku.

     To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      a ještě,pan majitel by měl raději být zticha,mohl by přijít finanční úřad a zkontrolat jeho brigádníkům počet odpracovaných hodin,jestli náhodou ty hodiny nepřekračují hodiny zákonem povolené u DPP.
      ono se to krásně čte jak je někdo poctivý,ale proč si ty lidi na tu sezonu nezaměstná?
      že by náhodou proto aby za ně nemusel platit sociální a zdravotní?

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       v rakousku ho mají,ale o německu jsem neslyšel,itálie,belgie,švédsko ano,o těch jsem slyšel,ale o německu ne.
       heleďte,manažer za kterého se hnízdo pokládá bude kopírovat něco z chorvatska když to může okopírovat z německa?
       tak dobře,ještě že škodovka nezačala kopírovat chorvatská auta,už by nemusela existovat.
       kdybychom tu měli P. tak by nám to mohl říct přesně,jestli v německu mají eet.

       To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Co má DPP společného s EET? A pokud něco takového víte, ne jen JPP, tak se meze oznámení na FÚ nekladou, nebo na úřad práce apod.

       To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      On si to ten Bárta asi s tím Německem vymyslel. Ostatně podobný systém mají i v Rakousku.

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       – Podle údajů ministerstva financí i dalších zdrojů existuje některá z forem evidence tržeb ve 14 zemí Evropské unie. Jsou to Itálie, Maďarsko, Slovensko, Chorvatsko, Polsko, Belgie, Litva, Malta, Švédsko, Rumunsko, Bulharsko, Řecko, Kypr a jako poslední spustilo EET letos 2. ledna Slovinsko. Kromě Česka se k omezené evidenci tržeb chystá také například Rakousko.

       https://www.web4trader.cz/elektronicka-evidence-trzeb-eet-neni-v-evrope-nic-neobvykleho/

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Takže nic nového pod sluncem, jen ten řev je nový.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        kromě toho že tam jaksi chybí to německo,a že to jsou všechny země s nějakým druhem pokladny,nikoliv však eet.
        řev je nový?no samozřejmě že ano,proč bychom my tady v česku,popř.zde přímo u vás, řvali kvůli tomu že to zavádí v rumunsku?

        To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Zaujímala by ma ešte jedna vec. U vás majitelia pohostinstiev neplatia výpalné? (Pardon, ide o poplatky súkromným sbs „za ochranu“.)

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     To je zaujímavé. To ticho. Vari si všetci myslia, že táto otázka nijako nesúvisí s daňami živnostníkov a s EET?

     To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      tento názor zůstane bez reakcí z toho důvodu,protože by se došlo k závěru,že ty černé peníze na výpalné se musí někde vzít,ti co o tom nemají potuchy by možná i přišli s názorem,že výpalné se dá klidně zaplatit i z těch zdaněných peněz,že v tom problém nevidí.

      To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Podobnú reakciu som očakával, lenže aj to by ma usadilo na zadok. To ako keby vyberanie výpalného bola úplne normálna vec. Asi ako ten terorizmus, na ktorý si „musíme zvyknúť“.

       To se mi líbí

     • oh napsal:

      Na zasvěcenou odpověď byste asi potřeboval přímo nějakého hospodského.
      Ale pro vás trošičku zavzpomínám na staré dávné časy: v mé části zkažené Prahy existovala kdysi bezpečnostní služba, používající zkratku BSSK-6. Zlé jazyky to překládaly jako Bezpečnostní Služba Starých Kriminálníků. Majitelé prý za bývalého totalitního režimu měli jakési oplétačky se zákonem. (Už se dávno přejmenovali a s někým sloučili, takže jsem ztratil přehled.)

      Liked by 1 osoba

     • kočka šklíba napsal:

      Dělala jsem účetnictví pro hospodu, tohle mně opravdu majitel nesvěřoval, jako spoustu jiných věcí,a pochybuji, že to tady někdo ví a napíše Vám to.

      To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Práveže mám o tom z viacerých zdrojov informácie zo Slovenska. Preto ma zaujímalo, ako to funguje v Čechách. Hovorili mi ľudia vlastné príbehy o tom, ako kvôli týmto veciam museli zmiznúť za hranice. Ale nastalo to až potom, keď sa im začalo dariť.
       Keby som si mal otvoriť nejakú kaviareň, tak toto by ma trápilo oveľa viac ako nejaké EET. Vlastne EET by ma trápilo práve kvôli výpalnému, keď už máme ako tému toho veľkého brata.

       To se mi líbí

 19. čtenář napsal:

  Vstupenky nebudou potřeba, kamery budou snímat obličeje

  https://www.novinky.cz/internet-a-pc/422458-vstupenky-nebudou-potreba-kamery-budou-snimat-obliceje.html
  ————–
  moji věrní,poctiví daňoví poplatníci,
  dle nejnovějších technologických řešení,které jsem objevil na návštěvě v Číně,jsem došel k názoru,že naše nová eet bude obsahovat kameru,aby bylo zdokumentováno,jestli si zákazník převzal doklad,nebo aby bylo zdokumentováno jestli zákazník nechce slevu místo dokladu.
  následné kontroly nemusí potom probíhat tak nákladně jako je to v Itálii,zastavováním zákazníků na ulici.
  útvar nejrychlejšího čapího nasazení bude vyjíždět přímo na určené místo kde došlo k daňovému podvodu anebo kde došlo k pouhému pokusu o daňový podvod.

  ušetří se mnoho miliard z vašich peněz,z peněz poctivých daňových poplatníků,zaměstnanců,
  poctiví daňoví poplatníci,náš ÚNČN vypracoval anylýzu,z které jednoznačně vyplývá,že i po zavedení eet starého typu se živnostíci stále dopouštěli daňových podvodů maskováni jako zákazníci.

  jakýkoliv zákazník,který bude proti tomuto přínosnému opatření bude označen za sprostého podezřelého,který do té doby nakupoval pouze a jenom bez dokladů,čímž se neoprávněně obohatil na zákaznících,kterým jejich občanská slušnost,povinnost a pochopení nedovolila si bez dokladu zakoupit ani zápalky.

  náš ÚNČN u tohoto zákazníka následně provede hloubkou kontrolu,která se bude týkat všech jeho výdajů za posledních X let a soupisu hmotného majetku nalezeného v domácnosti,majetek ke kterému nebude mít sprostý podezřelý doklad bude zabaven a podle jeho hodnoty s ním bude naloženo.

  oblečení,nádobí,židle,stoly,koberce,lustry,závěsy atd. budou darovány dětským domovům.

  kožichy,rychlé vozy,zlato,diamanty atd. budou převedeny na neziskovku ÚNČN.

  z této neziskovky ÚNČN bude potom tento majetek po vystavení a povinném převzetí dokladu našim pracovníkům darován podle zásluhovosti.počtu výjezdů,rychlosti zásahu apod.
  tento papírový doklad o daru bude nutno archivovat až do smrti,protože všeci kradnú.

  aby obdarovaní nebyli však nikterak zvýhodněni oproti ostatním poctivým daňovým poplatníkům,tak tyto jejich doklady nebudou slosovatelné každoměsíčně,ale pouze jednou ročně.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Jděte už čtenáři někam s „hodnocením“ EET … zkuste, ať se tak nenudíme jako u tohoto, napadat dopravní předpisy, trestní zákoník, stavební zákon, občanský zákoník, správní řád … taky k něčemu nutí a berou vám „vaši svobodu“. Nebo se odstěhujte za nějakým dosud neobjeveným kmenem do pralesa, tam si užijete „své svobody“ až až.

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    Petřepavle,
    já nepatřím do skupiny lidí kteří rozumí všemu jako někdo anebo si to o sobě alespoň myslí,takže nemohu sloužit.
    trochu rozumím osvč a daním,takže se držím svého kopyta,v ostatním nemohu sloužit.

    vždyť jsem se ale už odstěhoval,toto jsou jen takové ty poslední výkřiky,do prázdna.

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     ale můžu mít názor,potěšil mě Trump,má alespoň koule.

     Trump prolomil ticho a telefonoval si s prezidentkou Tchaj-wanu. Čína protestuje

     Zdroj: http://www.lidovky.cz/trump-prolomil-ticho-a-telefonoval-si-s-prezidentkou-tchaj-wanu-cina-protestuje-gpo-/zpravy-svet.aspx?c=A161203_072546_ln_zahranici_ele

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Neberte mě čtenáři vážně, to byl jen takový výkřik zoufalství když vidím jak už týdny „řešíme“ jednu z milionů drobností, třísek, a nevidíme, dokonce často nechcem(t)e vidět břevna.
      Ano, Trump je správný politik, nekonvenční. Doufám, že mu to vydrží. A že vůbec vydrží.

      To se mi líbí

      • strejda napsal:

       Řešíme? Toho bohdá nebude, opakují se jen a pouze stejné argumenty jako U Kafemlejnků.
       Bere stát někomu něco? Ne, jen zpřísnil podmínky a vybírá předepsané daně.
       Mně neskonale víc vadí, že když půjdu večer nebo v noci po silnici, tak musím mít reflexní vestu. Musím si ji koupit a z daní to odečíst nemohu, musím ji i v poledne tahat sebou, když nevím v jaký čas se vrátím. Páne z Bavorů, proti tomu by se mělo bouřit a demonstrovat, zase nám něco nařizují.
       Jo, a podotýkám, že se večer po silnicích netoulám.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Víte strejdo, nechtěl bych být v kůži řidiče, který srazí v temné noci tmavě oblečeného chodce kráčejícího zády k vozidlu. Seru na toho chodce, to je jeho blbost, ale tím řidičem bych být nechtěl

        To se mi líbí

       • NavajaMM napsal:

        Súhlas, pane Bavore, tiež by som nechcel.
        Istý čas som jazdil do práce na Podbanské. Je to 10 km cesta z Pribyliny lesom. Ráno do práce som sa ponáhľal často 100-kou, ale domov som šiel po 22-hej a to som málokedy šiel rýchlejšie ako 60. Viete, vysoká, diviaky a medvede tie reflexné vesty nenosia.
        A ešte si spomínam, koľko som sa do svojich synov nahučal, keď sa učili jazdiť, aby sa držali v strede a netlačili sa tak na krajnicu. Okrem tých chodcov sú tam často aj diery a skaly.

        To se mi líbí

       • strejda napsal:

        Páne z Bavorů, byla to parafráze a ukázka toho, že se na úplně všechno dají najít argumenty a protiargumenty. Proto jsem nakonec, abych to dotáhl do konce, po pravdě napsal, že se mně to netýká.
        Pravdu máte Vy i Navaja, ale když na to přijde, tak na nás třech nezbude po diskusi ani chlup suchý.
        Jak to napsal Petrpavel, řešíme třísky a břevna nevidíme.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        strejdo,
        tak ona je jenom tříska,že za správné používání eet je zodpovědný majitel podniku,ale zeměstnanec je v tomto případě chráněnou osobou?
        on za nic nemůže,on to je jen chudák zaměstnanec,když něco zkurví?
        pěkně děkuju za takové třísky.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Vůči úřadům i zákazníkům je vždy zodpovědný majitel. A netýká se to jen EET. I špatně natočené pivo odnese majitel, ne výčepní. Už vám dochází argumenty, používáte nesmysly.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        mám oči,hubu,hlavu,a s obsluhou která mě chce okrást si poradím sám,nepotřebuji úředníka na to aby to za mě zařídil,není nutno se stát udavačem.

        že by vás napadlo,že to zaměstnanec může zneužít vůči majiteli jako pomstu za něco anebo to udělat za úplatek od konkurence,tak to ani omylem.

        žijte si ve svém bláhovém snu,své nesmysly tu už šířit nebudu,aby jste tu měl prostor pro ty argumenty.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        To, že to zaměstnanec může udělat úmyslně nikdo nezpochybnil a s udavačstvím to nemá nic společného.

        To se mi líbí

       • čtenář napsal:

        stát je prostě super věc,všechny předpisy,nařízení,zákony atd. jsou super skvělá věc,ale nesměl by existovat debilní kontrolor,který nemá zábranu rozdávat pokuty za to že jsem nedal návod na použití jednorázového zapalovače.

        kdo potřebuje návod na použití jednorázový zapalovač?
        ….debil?
        proč se musí dávat návod na jednorázový zapalovač?
        …aby se mohly rozdávat pokuty.

        řeč je o tom přitvrzování všeho,že s takovouhle vám policajt za nějakou dobu nebude kontrolovat pouze reflexní vestu,ale i to jestli máte zimní obuv,abyste náhodou neuklouzl na ledě a nespadl pod to auto,i když máte tu vestu.

        a taková ta naivní představa ve společnosti,že kde neexistuje papír tam existuje daňový únik je rovna představě,že když na toaletě nebude existovat toaletní papír,tak každý kdo se na té toaletě vy*ere si ihned natáhne gatě a až doma se vysprchuje.

        proč jsem platil statisíce na daních z příjmu i bez posrané eet?
        protože zákony nedovolují daně neplatit,to jen laická veřejnost si myslí že jde všechno.
        proč teď platím už jenom desítky tisíc?
        no protože se už tak nedaří
        co na tom změní eet?
        nic,jenom mi zvyšuje náklady.

        To se mi líbí

       • oh napsal:

        No to mě by zase zajímalo, proč jako chodec musím mít zrovna pouze a jenom reflexní prvek, zatímco cyklisti kolem mě sviští s oboustrannou blikavou ledkou připoutanou na noze a žádné odrazky nebo jiné osvětlení na kole nemají. Proč, sakra, aspoň jednou nedokáže patlament schválit zákon v podobě „chodec musí jakýmkoli příčetným způsobem mimo obec zajistit, aby byl při chůzi po neosvětlené vozovce viditelný na vzdálenost nejméně x metrů,“ místo aby vymýšlel řešení ušitá na míru něčímu konkrétnímu byznysu?
        Mimochodem, kdysi dávno v dobách totalitních, do nás ve škole hustili, jak se chodí po silnici tam, kde nejsou chodníky. Dodržuju to dodnes a funkční LED baterku sebou nosím od té doby, co jsou dostupné, aniž by mi to zákon musel nařizovat. Nejspíš to bude tím, že hliníkový váleček o průměru 3 cm a 12 cm dlouhý mi nijak významně nepřekáží a taky celkem nerad padám do neosvětlených výmolů a výkopů. 🙂

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Když to by asi bylo moc složité. Naši posranci nemají čas se věnovat podobným věcem, když se musí hádat o mnoho jiných „účelných a potřebných“ hovadin.

        To se mi líbí

 20. Jeff napsal:

  Jedno shrnutí: EET je v pořádku, kdo z tzv.podnikatelů křičí, jistě mu něco říká krácení tržeb, prodej či práce na černo, výplata na ruku, neplacení soc.zdrav., ale to jistě víme. Výsledkem je nulový příjem z DPFO, záporné saldo v příjmech zdravotních pojišťoven, nebo naopak stát za ně platí. Zadlužování státu. Jenže to je jako chytat zloděje kořalky v sámošce, zatímco korporace vyvážejí zisky a tedy i daň ze zisku ven, přes faktury za poradenství, přes cenotvorbu sem i tam, nebo je rozptýlí přes své s.r.o., jak to dělá ČEZ, viz ČEZ prodej, s.r.o., dodavatel elektřiny do domácností. No a nebo se přeregistrují do Panamy. A to je blbé. My to víme, oni to vědí, ale nic se s tím nedělá Říká se tomu sektorová daň a to měl Bohouš přes odpor Babiše prosadit, ne brečet, že se to Babišovi nepovedlo. Jenže tahle daň se nesmí, je to zakázaná agenda EU/US. Pak by nehrozila řecká krize, italská krize, žádný euroval, referend netřeba. Pár lidí vydíratelných jako Forejt, v podstatě diktuje, dokud jim někdo nezapálí sídla. Není síly v ČR něco proti tomu, ani Zeman, ani Klaus, a teď si vemte ty kandidáty a o čem to všechno je..

  To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   argument od křičícího zlodějského živnostníka

   „Konečně dalším argumentem třídního boje proti živnostníkům je tvrzení, citované zejména předáky odborových centrál, častokrát i na půdě RHSD-tripartity, při vedení sociálního dialogu a to, že zaměstnanci doplácejí na zdravotní péči pro živnostníky, kteří do systému zdravotního pojištění odvádějí málo. Na výpadek zdrojů v systému zdravotních pojišťoven z titulu rozdílných plateb OSVČ upozorňoval na plénu tripartity dne 13.11.2011 tehdejší předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil. Proto jsme se obrátili na generálního ředitele VZP, u kterého je pojištěno více jak 60% občanů a požádali jsme o zpracování analýzy, ze které by vyplynul přínos OSVČ do fondu zdravotního pojištění a i míra solidarity těchto osob v systému.“

   „Z analýzy, která byla projednána na plénu RHSD už v roce 2011 vyplynulo , že tzv. „čisté“ OSVČ, kterých bylo cca 370 tis. (bez souběhů jako zaměstnání nebo důchod atp.) za rok 2009 a 2010 do systému zdravotního pojištění odvedly 9.335.000,– Kč, respektive 9.045 mil. Kč a čerpaly v roce 2009 úhrady zdravotní péče ve výši 3.037.000,– Kč. To znamená, že živnostníci—SVČ odvedli do systému zdravotní péče TŘIKRÁT VÍCE než z něho čerpali, což reprezentuje vysokou míru solidarity OSVČ v systému zdravotního pojištění! Současná čísla jsou přibližně stejná.“

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Zdroj?

    To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    S tím čerpáním to bude pravda, protože OSVČ skutečně marodí zcela minimálně, takže ani nemohou vyčerpat to, co do systému odvedou. A na rozdíl od daní, tady musí platit bez milosti. Obě dvě platby: SP i ZP. Jen v případě NP platí dobrovolně. Ale vzhledem k tomu, že za celé tři týdny nedostanou z nemoci ani korunu, pak jsou to spíše „vyhozené“ peníze. Na vysvětlenou – první tři dni se neplatí, do 21 dní platí zaměstnavatel, tedy OSVČ sám sobě. Navíc je platba NP omezena výší platby SP, takže si ani nelze „připlatit“.

    To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Až ti živnostníci zestárnou, budou i nadále čerpat zdravotní pojištění a nebudou do systému platit. Několik zcela vytržených cifer je naprosto k ničemu. Jen tak z hlavy, průměrný živnostník dodá ročně 25 tisíc, průměrný zaměstnanec 44 tisíc Kč. To již vypadá trochu jinak.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.