McCain Trumpovi: Neopovažujte se uzavřít mír s Ruskem!


ANONYMOUS BULGARIA / 20.11.2016

Dne 14.  Institut Rona Paula předložil telefonický rozhovor mezi zvoleným presidentem Spojených států a ruským prezidentem Putinem, v nichž stávající i budoucí prezident diskutovali o potřebě odložit rozpory a hledat další konstruktivní budoucí vztah. Seriosní pozorovatelé podle loňského rostoucího napětí mezi USA a Ruskem, znepokojeně otevřeně hovořili o vypuknutí jaderné války, s asi 300.000 vojáků NATO umístěných na ruské hranici, se sankcemi škodícími maloobchodníkům na obou stranách, normální člověk teď může pozorovat mírné tání studené války 2,0 jako pozitivní  indikátor konce Obamovy éry.

Senátor John McCain, ale chce být jiný.

V  prohlášení, která vydal 15., McCain reaguje na telefonický rozhovor mezi Trumpem a Putinem a odsuzuje jakoukoli snahu zvoleného presidenta Trumpa mít cokoli společného s Putinem.

mccain-mad-png

Proti jakýmkoliv tvrzení že Putin chce zlepšit vztahy se Spojenými státy je třeba se tvrdě postavit, napsal McCain a vysvětluje:

„Máme tolik věřit  těmto prohlášením  bývalého agenta KGB, který uvrhl zemi do tyranie, zabil své politické oponenty, napadl své sousedy, což ohrožuje americké spojence, a snažil se podkopat volby v Americe. „

Je zajímavé, že republikán McCain používá slova z kampaně Hillary Clintonové (té, která prohrála volby), že Rusové nějak manipulovali volební proces Spojených států. Tvrzení nebylo nikdy podloženo fakty a tvrzení Hillary, že nějakých 17 zpravodajských agentur s ní souhlasilo, bylo prokázáno, že jde o nebezpečnou a hloupou lež.

Proč nemůžeme, podle McCaina, věřit Putinovi?

„Vladimir Putin se opět spojil s Bašárem Asadem v jeho barbarské válce proti Syřanům obnovením ruských leteckých a raketových úderů na Idlib a Homs. Brzy mohou následovat další brutální útoky na město Aleppo (Halab). „

To, co McCain neříká je, že na rozdíl od amerických vojáků v Sýrii, Rusové byli pozváni syrskou vládou a jednají v souladu s mezinárodním právem. Nu, a také bojují proti Al-Káidě a „islámskému státu“ (IS) které usilují o svržení Asada během posledních 5 let

Možná, že McCain jen opravdu hluboce dojat po svém setkání s Al-Káidou a IS v Sýrii?

mccain-syria-rebels

John McCain a teroristé IS při setkání v Sýrii.

ronpaulinstitute.org

bavor-podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Přejaté se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

37 reakcí na McCain Trumpovi: Neopovažujte se uzavřít mír s Ruskem!

 1. strejda napsal:

  McCainovi vymývali mozek ve Vietnamu, když tam pár let pobýval. Nebyli to žádní amatéři, ale asijští rafinovaní profíci a tak se to povedlo. To je asi tak vše, co se k tomu dá dodat.

  To se mi líbí

  • LB napsal:

   To jste poněkud přehnal. Spíš mu zmrzačili ruce, pokud jste si všiml, jak s nima pohybuje. Vážím si vašeho obvykle střízlivého vystupování, neměl by jste se dát ovlivnit tím volným stylem, co tady v diskusích často propuká

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Co tím chtěl básník říct?

    To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    No tak když si tak vážíte strejdy, tak vysvětlete jak souvisí třeba i zmrzačené ruce s vymytým mozkem. A že je to opravdu blb, který je zřejmě schopen podporovat vypuknutí 3. světové války, je nabíledni.
    Mimochodem, kdyby Američané nelezli do Vietnamu, kdyby se necpali všude možně, kde o ně nikdo nestojí (rozhodně ne většina obyvatelstva), mohl mít ruce zdravé. Mně ho tedy „chudinky“ líto v tomto případě není.

    To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    jaky to styl,ked niekto nabada k nenavisti…

    To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Co se dá dělat, tak podrobněji.
    McCain se účastnil války ve Vietnamu. Byl dvakrát sestřelen. Poprvé raketou z vlastní lodi ještě na palubě, ztráty 132 padlých mužů posádky a Cain byl silně pohmožděn. Podruhé to bylo za náletu na Hanoj, to si zlomil nohu a ruku. V zajetí byl asi pět let, když odmítl výměnu za nějakého Vietnamce. To bylo jeho rozhodnutí. Bohužel nemáme porovnání jak by se v USA chovali k sestřelenému cizímu pilotu, který by bombardoval New York. Patrně by to bylo horší než v Guantánamu, kde byli a stále jsou, někteří více než 10 let bez soudu, jen a pouze zajatci z ciziny.
    Nakolik Cainovi zmrzačili ruce v zajetí či si je zmrzačil při katapultování se nepíše. Každopádně je měl zraněné ještě před zajetím.
    McCain byl součástí války vedené proti cizí zemi na jejím území. Obecně se tomu říká agrese. Vstup USA do války byl vyhlášen na základě prefabrikovaného obvinění, které se, jak prokázalo vyšetřování, nikdy nestalo.
    McCain si jako všichni dlouhodobě věznění zajatci přinesl silné psychické trauma, kterého se nedá zbavit. O takových stavech jsou stovky zcela objektivních studií. Říká se tomu vymyté mozky. Nelze se tomu divit. Tak jako otec zavražděného dítěte nesmí v civilizované zemi soudit vraha, tak by se dlouholetý válečný zajatec měl vyvarovat agresivním hodnocením. Měl by se zaměřit na něco jiného.
    Asi 60 000 tisíc amerických veteránů spáchalo do deseti let po válce sebevraždu, což poměrně jasně dokumentuje psychické problémy, které z valné většiny získali ve válce. Dá se říci, že jim válka mozky vymyla, nebo je zničila. To vyjde na stejno.
    USA tuto válku prohrály a Vietnam je dnes prosperující zemí. Další dvě války, v Afghánistánu a v Iráku, nemluvě o dalším angažmá jinde, USA vyhrály. Dnes jsou to zcela rozvrácené země bez budoucnosti a katastrofa pro Evropu.
    A Mc Cain by si rád něco podobného zopakoval. Neuvědomuje si ani po těch letech, že jsou vždy dvě strany mince a že protivník se nehodlá nechat zničit. Následky dlouhé internace si stále nese sebou. To sice vysvětluje jeho agresivní postoje, ale řídit se jeho radami by znamenalo ničení a sebezničení. I ten Vietnamec se bránil. O Rusovi nemluvě.
    Jste již spokojenější?

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Strejdo, tu přihrávku na smeč jste tedy fakt neminul.

     To se mi líbí

    • Mac napsal:

     excelent

     To se mi líbí

    • LB napsal:

     Určitě jsem spokojenější s vaší druhou formulací, strejdo: „Dá se říci, že jim válka mozky vymyla“. Ano, tak to asi je.
     Jenomže vy jste původně napsal: „McCainovi vymývali mozek ve Vietnamu, když tam pár let pobýval. Nebyli to žádní amatéři, ale asijští rafinovaní profíci “

     A to spíš připomíná Mandžuského kandidáta
     http://www.databazeknih.cz/knihy/mandzusky-kandidat-3130

     Je to sice agitka, ale velice známá. Proto jsem se taky divil Vaší formulaci, to je vše. Možná jsem to napsal moc stručně, spěchal jsem do práce.

     Že je McCain ultrajestřáb, je obecně známo. Já to třeba vím od jara 2008. Kdy se duo McCain-Palinová dostalo do středu pozornosti.
     Od stejného roku ale taky vím, kdo jim zabránil ve vstupu do Bílého domu. Dvojice Obama-Biden. Je dobré vidět věci v souvislostech.

     Tož tak.

     To se mi líbí

     • strejda napsal:

      LB, zkuste se poptat lidí, kteří něco podobného zažili. Ve vězení, obzvlášť zajateckém, se nevytváří mezi vězněm a vězněným žádný přátelský vztah, spíše naopak. Je to tvrdé a kruté, je moc těžké se chovat nějak vlídně k někomu, kdo zabíjel vaše blízké. Umím si představit jakým utrpením prošel. A asijský pohled je zcela jiný než dnešní evropský, kdy si i masový vrah žije na poměry velmi slušně. Asijská kultura, založená na jiných zkušenostech a jinak religiozní, je jiná než naše. Na Filipínách Dutarteho lid obdivuje – jinak by ho nezvolil presidentem – a on nechává překupníky drog střílet jako králíky.
      A na závěr, jsou jen dvě možnosti, McCain byl militantní nesnášenlivý fanatik již v mládí, nebo je jím stal až po svých nejhorších zkušenostech. Z obou pohledů je to osobní tragédie člověka, kterou by chtěl přenést na celý svět.
      Teď se již shodneme?

      To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      Ale pořád nechápu souvislost s těmi , jak vy sám píšete, zmrzačenými rukami. Takže vysvětlíte jak to souvisí? Tedy jak souvisí strejdův vstup s Vaší odpovědí?

      To se mi líbí

      • LB napsal:

       Vaší zvídavost chválím, paní Kočko. Přečtěte si tedy wiki a všimněte si dvou věcí. NEŠLO o vymývání mozku (protože ten by mu nevymývali proto, aby je víc nenáviděl) ale o psychický nátlak a následný posttraumatický šok, a nepohyblivé má OBĚ ruce.

       „O tři měsíce později byl sestřelen nad Hanojí při náletech na Severní Vietnam během operace Rolling Thunder. Stihl se katapultovat a se zlomenou nohou a rukou byl zajat. Propuštěn byl po více než pěti letech, když odmítl výměnu za Vietnamce zajatého armádou USA. V zajetí byl mučen a dva roky strávil na samotce, kde se pokusil spáchat sebevraždu. Po návratu do USA prošel rekonvalescenci a vrátil se do služby. Od té doby má trvalé fyzické i psychické následky. Není schopen dát ruce výš jak před sebe.“

       Nevím jak to bylo se statusem válečných zajatců, šlo (snad) o nevyhlášenou válku. Ovšem vietnamské státy byly tehdy dva.
       A když jsme u těch zajatců, strejda tu vznesl hypotetickou otázku o New Yorku. Ten samozřejmě nebombardovali, ale zajatí letci, kteří bombardovali Londýn byli, aspoň pokud vím většinou deportováni do Kanady na nucené práce. Někdy i vyměněni

       To se mi líbí

       • strejda napsal:

        Možná by bylo zajímavější vědět jak dopadli zajatí vojáci VLR. Zajímá to vůbec někoho?

        To se mi líbí

       • LB napsal:

        To by jistě bylo důležitější, ale s N. Yorkem jste přišel vy sám.
        Nevím, a asi ani vy, mnoho o osudu zajatých Severovietnamců. Pouze odhaduji, že pokud padli do rukou jihovietnamských vojáků, tak šlo o život. A naopak taky. Sám jste napsal něco o „asijském pohledu“.
        Doufám, že aspoň Vám jsem vyjasnil, že poznámka o vymývání mozku nebyla moc k věci.

        To se mi líbí

       • strejda napsal:

        Jistě bylo zajato i mnoho vojáků VLR. Zná někdo jejich osudy a ví o tom, co se s nimi stalo? To je myslím v tomto případě důležitější než se se stalo se sestřelenými letci Luftwaffe nebo zajatými vojáky Wehrmachtu.

        To se mi líbí

       • kočka šklíba napsal:

        Přesně strejdo a myslím si, že tímto popsaným „utrpením“ senátora ( i to je dost podstatné) se nám tady snaží LB představit jak hodně trpěli „chudáci“ Američané, ale zval je tam někdo? Ano vím, mnoho utrpení bylo i na straně vojáků USA, ale oni byli ti, kdo tam byli agresoři. Ne Vietnamci, ti tam byli doma.
        Zrovna tenhle člověk, po zkušenostech ze svého života, by měl být mezi prvními, kdo před válkou varuje. A pokud tomu tak není, jako že ne, tak je to hajzl, ne jen vymytý mozek ze svého zajetí.

        To se mi líbí

       • cobolik pacholik napsal:

        zapadny zajatci za druhej vojny fasovali cigarety,piloti pili kavu a hrali futba,dostavali baliky z domu,traktar isiel vacsinou do plynu,alebo zdechnul,tu neide ani o mccaina,tu ide o to,ze americka zahranicna politika je casom pizdou ke zdi,vidim tu hrdych veteranov,ale videl som aj vietnamskych veteranov s ktorymi som pil,zili v socialnych domoch,poniektory trafeny docista a kopa zvolila zivot na ulici,vietnam bol blud,tak jak pre traktara afganistan a ostatne demokraticke cesty,co budovala amerika po svete,su cesty do neznama,bo za komuny sme mali studenu vojnu a islamsky terorizmus vyrobila cisto amerika,aby bolo s kym bojovat a zlaty prasch sa tocil irak afganistan uz nebol vietnm,ale ponad 5000 mladych boys a kopu kalik a pojebov zostalo,aby si niekto nabalil kasu pod kvazi bojom za demokraciu,toto kurva nenavidim,hlavne ked sa morduje nevinna holota,ci umieraju mlady vojaci,pre nejaku kurvu uzernicku,bo vojak to do umierania,ale za slusnu vec a nie mamon kurvy nenazratej.pritom nie som nijaky pacifista,ale nemam rad,ked si niekto neomylny zahrava s cudzim zivotom a svoj to drzi bezpecne v nejakom office.ze jednoduche kukanie,bez politickej prezieravosti?idem makat.

        To se mi líbí

       • kočka šklíba napsal:

        A? Nechápu stále, tak má postižené ruce a co? Nechápu jak to souvisí s tím jak on stále chce i třeba 3. světovou? Stále mně to není jasné, co jste vy napsal, ale nemusíte odpovídat, prostě je jasné, že to nesouvisí. I vy to víte.

        To se mi líbí

       • cobolik pacholik napsal:

        ja vysvetlim,zdravy,ty co nemaju postihnute ruky a nechcu ,aby sa na nich ukazovalo,ze maju krv na nich,maju mccaina kaliku,bo jim povedia,ze on vie,co to nepriatel 5 rokov brunel,ze to s vietnamom ma tolko spolocne,co ja so swaziland,to vedlajsie,ukol splnen,komuna mala podobne tahy,ale demokrat,to ju strci do dierky,cez ktoru chcije,vsimli ste si,jak som sa polepsil?raz kurva vyzsie a inac nic,zacinam ist na to politicky korektne,aby sa nepovedalo,ten dlazdic,dlho mi to nevydrzi,ale par dristov napisem takych,aby som oponontom,ktory ma budu oznacovat za vulgarneho burana hned ukazem,ze ja slusne pisem,jak oni rychle sa ucim,byt vyjebavka skurvena.
        este i vy to vite,taky vedia vselico ja tiez vsetko viem,inac by som tu nepisal,jak pisem znamena ,ze viem,bo dnesna doba to nejaka pravda,ta vlastne neexistuje,ale realita to polarna ziara,vlni sa vlni a a uz jej niet,ale cely cas pisem,ze viem,dufam,ze kocica ponala,ked nie,politicky slabo vyspela.

        To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Mc Cain je nenávistný válečník a mimořádně nebezpečný tvor. Nechci napsat člověk. Kvůli takovým exotům nebude ve světě nikdy klid.

   To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  ten hero,to pre mnohych veteranov tu z vietnam debilek,nemoze za to,ze je paf,ale,ze je v congres ci senat,myslim congres to uz nebespecne pre ameriku,to taky americky zirinovsky,kazdy stat ma dajakeho pojeba a ten tu jednicka,bo keby ty mali moc,nezostane kamen na kameni,boze chran holotu od takych,najlespie ho zasila panenka,co tu citizen naturalizovany (nerodena americanka), zo syrie,to behal po tej sale jak blatnik z bycikla ukrajina urvany a nevedel co ma povedat.
  tak dumam,ze treba vyhodit computer do smetia s televizorom dokopy,bo mne jebne docista,mladsi som to lepsie hlasky znasal,ale na starobu,cujem,ze nedobre skoncim,ani nie v cvok house,ale v kriminale,alebo ma odstrelia jak parchaveho psa,bo vidim sam,ze sa tak nekontrolujem jak dakedy,tak jak stlaceny vzduch v kompresore,redukcny ventil nepovoli a nadrz na sracky…dnes som videl na plant,dobre,ze nikoho netrafilo bo nadrz na vzduch na vrchu korby na pojazdnom dielni strelila,ale supa,trochu mi slipky ritka stikla,bo som nedaleko stal.

  To se mi líbí

 3. lujjza napsal:

  Není to až zas tolik OT:

  „Bez jakéhokoli povšimnutí souhlasila vláda na konci října s tím, že od 1. ledna 2017 budou moci nad Českem létat největší americké špionážní drony Global Hawk, a to například do Pobaltí na cestě až k hranicím Ruska“

  https://www.novinky.cz/domaci/422027-obri-americke-vyzvedne-drony-zacnou-letat-i-nad-ceskem.html

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Krok za krokem vede cesta do nenávratna.
   Jsme s nimi na jedné lodi a budeme s nimi i sdílet své osudy. Můžeme jen doufat, že se nebude házet přes palubu jako v letech 1938/1939.
   Připomínka těchto výročí byla ve svobodném a demokratickém tisku minimální. Stejně jako událostí z 17. listopadu 1939.

   To se mi líbí

 4. Bavor V. napsal:

  Útočník na univerzitě v Ohiu zranil devět lidí. Úřady ho identifikovaly jako somálského studenta
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/univerzita-v-americkem-ohiu-varovala-pred-strelcem-v-kampusu/r~26e530a8b58211e68f82002590604f2e/

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Už jsem se dočetl, že byl hluboce věřící a že se bál……
   Teď jsem krájel telecí kýtu na řízky, ale ze strachu to nebylo. Nicméně výsledek asi dost podobný…. 🙂
   A pak se divme, že někteří Američané chtějí být ozbrojeni. My k tomu, bohužel, také spějeme. Jen trpělivost, my ty USA doženeme!

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    hudacku,kazdy bohabojny veriaci clovek,vie hluboko zajebat noz,ci strelit do holoty a vsetci svorne povedia, to pre teba boze som urobil,na tvoju slavu vecnu,bo kristus ,co sedi po jeho pravici,ten odkedy ho ukrizovali,aby zmyl hriechy holoty,bol dany do retazi a za katr,aby nevymordoval tu veriacu holotu,co si jeho ucenia poprevracali,lepsie jak hosi od red star,ci demokrat od ludskych prav a slobod.tak citam po sebe a je vidiet,ze viem napisat,bo co napisem,to nikto nereaguje,to je znak,ze velmi dobre pisem to jak na atlas,kde by bol v diskuzii bloger na prach,diskuzia neide, a hned vedia,ze dobry clanok bloger napisal,co ani nikto nereaguju tak vystizne pisem aj ja,idem spat bo rano zacina saleny dom s vianocnou vyzdobou,ze sa z toho ojebem.

    To se mi líbí

  • oh napsal:

   Zdá se, že Merkelová už není jediná, kdo považuje migranty za přínos. http://www.novarepublika.cz/2016/11/ukrajina-navrhuje-aby-byla-osidlena.html

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Tak nějak nevím co je potom pravda, že nacistické organizace typu Azov existují a bojují za rasovou čistotu Ukrajiny.
    Protože následně by to bylo pro Porošenkovic ukrajinskou skupinu ekvivalentní sebevraždě. Neboť se lze s úspěchem domnívat, že boj za rasovou čistotu ukrajinců a přísun milionů přistěhovalců černochů a muslímů si velmi protiřečí.
    Zase ale na druhou stranu pokud bude ten onen bezvízový styk, tak ono zase z té Ukrajiny budou pelášit zpět do Německa,Rakousky aj. téměř nadzvukovou rychlostí.

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Proběhly tu už informace, že nějaké ty „bojovníky za svobodu“ muslimského vyznání už tam mají. Takže ti se třeba dožadují příbuzenstva jako podmínky dalšího bojování. Nebo někdo ze současné ukrajinské věrchušky dostal „dobrou radu“ od nějakého poradního dementa z CIA: „využijte proti Rusům islamisty, ti určitě budou bojovat ochotně.“
     „Lidi jsou různé: blbé a pitomé.“ Tahle stará hláška zjevně pro vysoké státní úředníky a agenty od psacího stolu platí dvojnásob. Obojí odmítají vzít na vědomí, že ti „využívaní fanatici“ mají vlastní hlavy a v nich představu o řádném uspořádání světa, která dotyčného řadí do kategorie „prozatím užitečný idiot, dodávající peníze, zbraně a munici, řešit až po našem vítězství“.
     A co se byrokratury EU ve vztahu k Ukrajině týká, tam to vidím jednoznačně – uprchlíci by byli hned a bezvízový styk napevno slíbíme..

     To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Cechu, při Vaší skepsi víte, že jsou dvě skupiny lidí. Jedna to míní vážně a druhá blufuje. Ten Ukrajinec jen a pouze blufuje. Buduje si pozici na časy až bude utíkat pryč. ta dnešní póza může být dobrá devíza, tedy pokud se poměry v Evropě neotočí. Ale to je riziko podnikání.

     To se mi líbí

 5. bob napsal:

  To co McCain zažil, jej neopravňuje hnát miliony lidí (lépe lidstvo) do poslední války.
  Ale nepochybně by si zasloužil skvělého psychiatra, možná i tým psychiatrů a dobrou (uzavřenou) kliniku

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   To máte těžký. Dovedete si přestavit, že geroje z dvougenerační admirálské rodiny, si dovolí sestřelit napřed vlastní a pan nějaký rákosník? Na někom si to tak strašné ponížení vybít musí. To se přece hrdinným emeričanům nemůže dělat.

   To se mi líbí

 6. Petrpavel napsal:

  Ač, jak víte, pesimista, sleduji, že není nutno aby svět dál pokračoval ve zběsilé nenávisti nenávistných, lid – když se dobře ujme své role, může mít velkou sílu.
  Nevíme jak to skončí v USA, možná přepočtením hlasů, možná kulkou, ale lid se projevil. Rusko miluje svého Putina, lid se projevil. Ve Francii vyhrál primárky pravičák (!) podporující spolupráci s Ruskem a podporující Asada…
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/421913-primarky-francouzske-pravice-vyhral-expremier-fillon.html
  Jen Němci asi zůstanou Evropě našimi odvěkými nepřáteli, s tím nic nenaděláme.
  A nic nenaděláme ani s našimi českými volyči hledajícími stále nové a nové předhozené ohlodané kosti, teď, po Němcovi, Bursíkovi, Bártovi, Peake, Babišovi, zase Robejška 😦

  To se mi líbí

 7. tata napsal:

  MOC jsem vystoupení LB NEPOBRAL………nedokážu rozkličovat je to jen prostá provokace nebo člověk který chce za každou cenu bazírovat na detailech…….Ovšem hluboce smekám strejdo jak jste to naprosto perfektně rozklíčoval——–OVŠEM jak jinak že se NAŠLO PÁR BLBŮ co dali palec dolu……ten výraz použivám jak šafranu ale zde má opodstatnění.

  I když otom jen mluvíme toto je stěžejní věc takový jako McCain JSOU PŘÍMO hrozba pro tuto planetu a není osamocen nejhorší že za sebou má vlivné lidi…….

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.