Černá hodinka aneb Strakonický zákon padajícího…


Všichni ten zákon znáte, takže mohu zachovat dekorum a nedokončit celý název. O co vlastně jde? Proslýchá se, že na strakonické radnici začal hon na vedoucí jednotlivých odborů. A první na řadě má být šéf Životního prostředí. Neměl jsem s tím pánem nikdy co do činění, nemohu posoudit, zda pracuje dobře nebo špatně. Dle vyjádření starosty prý nepatří mezi výkvět úřednictva. Pan starosta vyjmenoval několik chyb, kterých se onen vedoucí odboru dopustil. Například to, že na jaře rozprodává cibulky z přebytků zahradnictví levněji, než je na podzim kupuje.  A nejen to. Prý jsou stížnosti na sekání, prořezy a úklid. A také si zaměstnanci odboru příliš houfně vyrážejí na služební cesty a málo jich zbývá na práci.

Pokud by toto byla pravda, a já zde nerozporuji starostova slova, pak je to opravdu na trest. Jenže v první řadě za chod úřadu někdo zodpovídá. A tím někým je tajemník úřadu. Pokud tajemník není schopen kontrolovat práci svých podřízených, pak on je tím, kdo by první měl opustit své místo. Teprve po něm by možná měl jít i ten konkrétní úředník. Tedy pokud jsou starostova slova pravdivá.

Jenže opět asi zafunguje v praxi onen v nadpisu uvedený zákon a tajemník bude potrestán tím, že příslušného úředníka propustí. Místo sebe.

bavor-podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Strakonice, Černá hodinka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Černá hodinka aneb Strakonický zákon padajícího…

 1. Že bych s Vámi po dlouhé době souhlasil?

  To se mi líbí

 2. kchodl napsal:

  Mám škodolibou radost, vždy když slyším, že se nějakému škodiči z oblasti životního prostředí, klimatické změny, multi-kulti, genderismu, … děje něco zlého. Krysí závod ke dnu, to je jedna z možností, jak se všech těchto šílenců zbavit.

  Jinak z citovaných „zločinů“ je docela zřejmé, že kauza bude stát na chatrných základech, když to řeknu kulantně. Prodej cibulek ? To někdo myslí vážně ? Stížnosti na prořezy a úklid, to je další taková univerzální hůl, ta se vždycky najde – protože vždy si někdo bude stěžovat.

  Nelíbal třeba také sošku (eko) Satana Klause, neplival na knižní vydání Seznamu ohrožených druhů, nepřispíval pod tajným účtem do ekozrádných diskusí, nevelebil popírače Svaté klimatické změny ?

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.