Začátek nové éry ve zbrani: Putin a vysocí vojenští činitelé se rozhodli vyrábět většinu ultramoderních zbraní 21. století


infobalkanibginfobalkani 18.11.2016

 

Článeček ke kterému bude jistě mít co sdělit Kchodl  

Minulý týden se ruský prezident Vladimir Putin věnoval obraně.
Každý den se setkal v Soči s armádou, členy vlády, zbraňovými konstruktéry, diskutoval o stavu vojenské pohotovosti a odrážení  hrozeb, realizace zadávání veřejných zakázek.Na zasedání prezidenta byla projednána konstrukce zbraňových systémů budoucnosti.
Na schůzce ruského prezidenta Vladimira Putina s generály a konstruktéry se hovořilo o tom, jak zajistit strategickou rovnováhu sil k zajištění bezpečnosti ve světě. Hypersonické rakety, robotické systémy – to vše může být dána ruské armádě obranným průmyslovým komplexem  země.

Setkání se stalo mezníkem v celé řadě setkání se zástupci velení OPC. „Vojenství bylo vždy oblastí, kde se využívá moderních poznatků vědy a techniky. A dnes, v 21. století, s cílem posílit vojenský potenciál vedoucích zemí světa se aktivně používají nejnovější poznatky vědy ve vývoji zbraňových systémů.
Jedná se o lasery a nadzvuková a robotická zařízení. Vážná pozornost je věnována vývoji takzvaných zbraní na nových fyzikálních principech, které umožňují selekci, aby ovlivňovaly kriticky důležité prvky výzbroje, výstroje, objekty infrastruktury předpokládaného soupeře, „řekl ruský prezident.
V souladu se schváleným plánem v Rusku na přezbrojení armády do roku 2020, podíl nové techniky v armádě by neměl být nižší než 70%.
Ale tady  je požadavek nejen na moderní, ale na ultramoderní zbraně. Co se dnes jeví jako fikce, se v relativně blízké budoucnosti může stát realitou.

Právě před měsícem přinesl tisk šokující zprávu. V Rusku byla úspěšně testována hypersonická hlavice.
Schopnosti této střely jsou úžasné, letí na cíl rychlostí 5 km za sekundu. Žádné protiraketové systémy ji nemohou odvrátit.

Ruský prezident také zmínil americký protiraketový štít, ale odděleně: Rusko se při vytváření nových typů zbraní drží pevně souladu s mezinárodními smlouvami, a projekt systému protiraketové obrany překročil předchozí ujednání. Americká strana se snaží zničit rovnováhu sil z uplynulých desetiletí a získat vojenskou převahu.
„Naším úkolem je účinně neutralizovat všechna vojenská ohrožení ruské bezpečnosti, včetně těch, které souvisejí s vytvořením strategické protiraketové obrany, což je projekt pro globální úder, snaha o informační válku,“ řekl Vladimir Putin.

Při vývoji zbraní 21. století Rusko nestojí na místě. Prvky budoucnosti můžeme vidět už dnes.
Komplex „Nerechta“ – bitevní robot –  je schopen vést boj, provádět zpravodajskou činnost, korigovat požár nebo evakuovat raněné. Může pracovat ve vzdálenosti 25 km od operátora.
Dalším příkladem jsou trubci (drony) – nyní se experimentuje s modelem, který lze ovládat pouhým myšlením obsluhy.
Je možné dokonce ovládat letadlo budoucnosti. Robot „Avatar“ vykonávající činnost podle operátora, může nahradit pěchotu.

bavor-podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Infobalkani se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

48 reakcí na Začátek nové éry ve zbrani: Putin a vysocí vojenští činitelé se rozhodli vyrábět většinu ultramoderních zbraní 21. století

 1. kchodl napsal:

  Rusové mají ve vojenském výzkumu, vývoji a výrobě proti Amíkům několik výhod, především organizačních.

  Všechny organizace, od základního výzkumu po vývoj a konstrukci, jakož i výrobu jsou státní nebo polostátní – tím odpadá otázka zisku a dividend pro akcionáře.

  Další důležitá organizační věc je, že zadání dělá přímo armáda, námořnictvo a letectvo, nepletou se do toho výrobci, politici a lobisté, vše zůstává na vysoce odborné úrovni – nekafrá jim do toho tlupa polovzdělaných dementů, kteří berou Hollywoodská sci-fi a komixy málem jako realitu.

  Z procesu jsou vyloučení právníci, ekologisté, lidsko-právní experti, sociální antropologové, adventisté sedmého dne, mormonská církev, dokonce i pravoslavní věrozvěsti.

  Zkrátka Rusko nemá americký vojensko-průmyslově-kongresově-wallstreetový komplex, jako Amíci, ale jen vojensko-průmyslový a to ještě k tomu státní.

  Což je absolutně podstatná výhoda, protože pak nezkoušejí vyvinout pro každého vojáka paprskomet za miliardu, který jakýsi vypatlaný pošuk z Kongresu viděl kdysi v komixu nebo lasery ozbrojenou loď, kterou právníci ze State Departmentu považují za realitu, protože to viděli v kině.

  Ani nestojí plastové záchodové prkénko 3000 dolarů, jen protože je do bombardéru. Dokonce i lodě a ponorky vyjdou o něco levněji, jelikož nemusí mít i ženské záchody, nově ještě záchody pro transgender pohlaví, jako v Americe.

  Výroba zbraní nemusí být rozdělena mezi 40 států USA jako v případě F-35, kdy každý kongresman a senátor „dostal kousek“, jinak by pro projekt nehlasoval.

  80% vývojových nákladů nezhltne management, právníci, projektoví poradci, teambuilding a týmoví psychologové.

  Další ruská výhoda je zaměření na obranu, místo útočných operací po celém světě. Nemusí se příliš zabývat „projekcí síly“.

  Obrana je optimalizovaná proti nejvyspělejšímu protivníkovi, to jest USA a NATO, tím pádem nepotřebují mnoho kategorií výzbroje jako Amíci.

  Často jim stačí použít asymetrické postupy, které vycházejí značně levněji – např. proti svazům letadlových lodí mají raketové nosiče, ať již letadla, ponorky nebo malé raketové lodě. Vyjde to lacině i provozně a v případě války to zaručuje zničení amerických hladinových sil.

  Podobně je to s letadly, kdy Rusové sázejí na raketové PVO, což stojí zlomek peněz, které by jinak potřebovali na vybudování a hlavně provoz ekvivalentní letecké síly.

  Rusové mají silnou a špičkovou výzbroj pozemních sil, zaměřenou hlavně na obranu, jsou vedoucí velmoc v pozemním boji, v podstatě bezkonkurenční.

  Rusko se tedy koncentruje pouze na určité typy výzbroje, není už „sirokospektrý protivník“ jako za studené války, kdy Sojůz provozoval to samé, co Amíci, od všeho amerického se snažil mít ekvivalent.

  Vývojově a konstrukčně mají Rusové výhodu ve sledování amerických chyb, takže si často ušetří mnoho „slepých cest“, které by je jinak stály čas, peníze a kapacity – stačí jim počkat, jak to dopadne v USA – což v poslední době, s organizačním rozpadem korporátní kultury, většinou dopadá špatně.

  Příkladem jsou třeba „stealth“ letadla. Ačkoliv to původně vymysleli Rusové, používali tyto postupy jen u raketových střel, do letadel se nepouštěli, prováděli jen základní výzkum a stavěli prototypy, aby neztratili kontinuitu s vývojem. Už na začátku se zaměřili na asymetrické řešení, tedy vývoj proti-stealth čidel a systémů, protože jim bylo jasné, že vyvoj detekce a protiopatření bude rychlejší a mnohem levnější, což se historicky potvrdilo.

  Oproti západním zbraním, které jsou často komplikované, Rusové vyznávají účelnost a jednoduchost, preferují co nejlevnější technologie, ovšem tam, kde je to potřeba se sofistikovaným a drahým řešením nevyhýbají.

  Celkově se dá říct, že Západ jakoby zapomněl na lekci, které se dostalo Němcům s jejich přehnaně složitými zbraněmi, např. tanky a letadly – a dělá zbraně „německým“ způsobem, zatímco Rusové na to nezapomněli.

  V oblasti nejvyspělejších vojenských technologií Rusové nikterak za Západem nezaostávájí, jsou na špičce v oblasti raketových technologií, hypersonických rychlostí, ve vojenské elektronice, uplatnění robotiky a umělé inteligence.

  Vzhledem k tomu všemu tedy nějaké „uzbrojení“ Ruska nebo jeho zaostání za Západem nehrozí, nehledě na rozvoj ve spolupráci s Čínou, která se v těchto oblastech intenzivně rozvíjí.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Ještě bych to doplnil o strategický aspekt. Rusko je kontinentální mocnost, nepotřebuje zranitelné loďstvo určené pro trestné operace. Severní hranici má bezpečně chráněnou, stejně tak pacifickou. Tam jsou ty kouzelné Kurily, které dělají z Ochotského moře ruský rybník a stávají se i předsunutou (proti)raketovou základnou.
   Baltské a Černé moře jsou rybníky naprosto nevhodné pro válčení.
   A tak jsou Rusové, mimo vnitřního nebezpečí od Kavkazu, ohroženi jen na hlavním evropském strategickém směru Berlin – Warszawa – Minsk (Kyjev) – Moskva. Se směrem Bucuresti – Chisineu – Rostov na Donu je to složitější. Jan na to reagovat přesně popisuje kchodl. K tomu není co dodat.
   My jsme „bokem“ do té doby, dokud nestrčíme hlavu do lví tlamy. Poláci jsou oboustranně „na odpis“. Pobaltské státy jsou zcela bezvýznamné, ovšem pokud tam nebudou cizí vojska, pak nejsou na odpis, ale jsou rovnou odepsané.
   Znovu upozorňuji na kchodla, zaměření na obranu na evropském válčišti je nesrovnatelně levnější než dělat globálního četníka. Vystačí se se zlomkem nákladů. Rusové s tímto citlivým prostorem mají své zkušenosti a dokáží je využít. Tedy, Němci zkušenosti mají také. Doufejme, že je rovněž využijí.
   Závěr je jasný, tlak na vyšší zbrojení je jen tlak na to, jak zbrojařům zvýšit zisky a lidem vytáhnout peníze z kapes. Dobře to bylo vymyšlené zničením našeho obranného průmyslu (že Vašku, úkol byl splněn) a pak tlakem na kupování nových zbraní k ničemu. Na koloniální expedice a provokování k válce s cílem zase zvýšit náklady na zbrojení. A hlavní nebezpečí z ilegální masové imigrace nechat na pánu bohu.

   To se mi líbí

   • Antimon napsal:

    „…. pak nejsou na odpis, ale jsou rovnou odepsané.“ to je naprosto kouzelně, leč přesně řečeno. Jenže zcela zjevně jim to nechce dojít.

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Na podvečer bude ještě článeček o střele X-101

   To se mi líbí

  • tata napsal:

   zapominate na jedno nejmodernější zbran Rusů jsou hekři…..ironie

   https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/421630-jeste-to-nekonci-souboj-trump-vs-clintonova-se-ma-prepocitavat.html

   Kandidátce za Stranu zelených ale o Floridu nejde. Ve čtvrtek oznámila, že se jí podařilo shromáždit 2,6 miliónu dolarů, které chce vynaložit na přepočítání hlasů ve Wisconsinu. Také zde těsně vyhrál Trump nad Clintonovou, čímž podle pravidla vítěz bere vše získal všech deset volitelů, kteří v prosinci formálně volbu prezidenta potvrzují.

   Podestovy e-maily a hackeři
   Předvolební kampaň v USA poznamenala podezření, že se do počítačových sítí Demokratické strany vlámali hackeři. Demokraté nahlas mluvili o ruském vměšování. [celá zpráva]

   To se mi líbí

 2. kchodl napsal:

  Že zmíněných zbraní mají velký význam především hypersonické projekty. Jsou to jednak hypersonické manévrující hlavice strategických a taktických jaderných raket, jednak konvenční i jaderné hypersonické protilodní rakety.

  O manévrujících hypersonických „navratových tělesech“ (tj. hlavicích) moc známo z důvodu utajení není, jenom že to Rusové léta vyvíjejí a má to být použito na všech nových a modernizovaných strategických raketách. Ve výzbroji to již pravděpodobně mají v malém množství nasazeno, standardem by se to mělo stát v nejbližší době.

  Jedná se o hypersonická vztlaková tělesa, tedy vlastně kosmické kluzáky, které budou manévrovat po celou dobu letu při rychlostech kolem 7-10 km/s, čímž překonají i budoucí technologie protiraketové obrany.

  Známější jsou hypersonické protilodní střely, jedná se o 3M22 Zirkon, což bude nový standard ruských protilodních střel, vypouštěných z lodí, ponorek, letadel i pozemních systémů. Je to manévrující křídlatá střela, která dosahuje rychlosti 5 až 6 Machů a tím nuluje obranu amerických lodí. Do výzbroje by se měla dostat v roce 2018.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Zdravím po „noční šichtě“, taky jsem ji měl…. 🙂 .

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Jj. Máme kalup s jedním projektem, tak se v tom hrabeme v noci, když se systémy moc nepoužívají. Ještě ke všemu americká firma je na tom stejně, takže mě volají v noci, tedy ve dne, když já mám noc, v důsledku čehož nemám noc ani ve dne ani v noci.

    Na konci roku se všichni zákazníci zblázní, to je normální. Abychom zůstali normální, musíme se zbláznit s nimi, protože jinak bychom se z toho normálně zbláznili.

    To se mi líbí

 3. bob napsal:

  A to ještě nejsou zmíněni ruští hackeři a Kremlem placení trollové, kteří momentálně slaví úspěchy:
  Naposledy bezprecedentní volba Trumpa v USA, masová podpora Zemana a dalších kremelských loutek.
  Ale všeho dočasu.
  Naštěstí s nimi naše vnitro za součinnosti neziskovek už brzy zatočí.
  A jako máme skvělou chemickou jednotku, tak bychom mohli vybudovat v rámci aktivnějšího zapojení v NATO a dalších západních strukturách antitrollí jednotku.
  A když vidím udatného gen, Pavla, tak veškeré hyper a ultra zbraňové systémy Ruska jsou předem eliminovány.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Tak mě napadá, pane kolego, zda by vlastně mezi ruské zbraně neměli počítat i nás tady. My sice bojujeme v barvám Kremlu poněkud nevědomky (IQ pod úrovní Zemanových a Trumpových voličů), ale myslím, že Janda už nás odhalil. Až potkám u nás v městysi Milana, zeptám se ho, zda už nás má v evidenci.

   To se mi líbí

 4. Hudec napsal:

  Že s prototypem mohou být a také bývají problémy, to je celkem známá věc, viz třeba škodovácká turbína 1000MW v Temelíně, což je jinak fantastický stroj.
  Takže odtažení nejmodernějšího amerického „neviditelného“ tropedoborce z Panamského průplavu nemůže až tak moc překvapit – to se prostě může stát. Ale stejně to ve mně osobně vyvolává pocity velmi škodolibé (Slováci to mají hezčí – „škodoradostné“), vzhledem k americkému zbrojnímu velikášství.
  Zajímavé je, že je prý určen především do mělkých pobřežních vod k palebné podpoře pozemních jednotek – tedy plavidlo ve stylu „dělových člunů“, charakterizujících jedno historické koloniální období. Takže technologicky novinka, politicky ale nového nic.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No nevím, nevím, Zumwalt je sto osmdesát metrů dlouhé plavidlo a je jak se dozvídám tak z hliníku.
   Takže jeho použití na pobřeží mi připadá hodně přitažené za vlasy.Protože nějaký pomatený pěšák, po něm vystřelí zastaralým RPG – 7 s tandemovou kumulativní hlavici, jež nejdříve probíjí dynamickou ochranu a posléze vlastní pancíř o ekvivalentní tloušťce 600 mm.No a pomatení pěšáci s miniponorkou, mohou být i na pobřeží v mělkých vodách.
   Z daného usuzuji že jste se zřejmě mýlil.
   No a nějaká škodovácká 1000 MW turbína je sice nádherná věc ale je to již pouze muzeální kousek neb něco takového již nikdo nikdy v této republice není schopen vyrobit.
   a) Škodovka neexistuje, název škoda je pouze historické označení.
   b) Doosan vzhledem k omezeným výrobním kapacitám snad bude v budoucnu schopen vyrábět alespoň turbíny pro malé vodní elektrárny.
   Tož ještě se se svým chvástáním můžete zmínit o tom, že snad budeme vyrábět reaktorovou nádobu nebo co.
   Prostě naprostá utopie aby malinkaté Česko, bylo schopno vyrobit něco, co umí tak 5 zemí na celém světě.
   Nezlobte se na mne profíku ale myslím, že jsme v roce 2016 a vy žijete ve svém utopickém světě.

   To se mi líbí

   • Děda Olin napsal:

    „Když roku 1889 Karl Wittgenstein Poldovku založil, neměla konkurenci. Ušlechtilá ocel se musela dovážet z Anglie a Německa. Poldi měla desítky obchodních zastoupení po celém světě. V Jižní Americe se jezdilo po kolejnicích z Poldovky. Most v Sydney je snýtovaný poldovskými nýty a používaly se tam i nýtovací nástroje z oceli Poldi TENAX.
    Poldi vyráběla zalomené hřídele pro velké parní stroje a dodávala do Mercedesu i leteckého průmyslu. Nejznámější bylo snad Poldi Anticorro. Byla to kvalita. A samozřejmě díky Poldi se rozrostlo i Kladno. Ovlivnila kulturu i vznik dělnického hnutí. A znamenala peníze pro město i stát.“
    Úryvek z článku na internetu.

    To se mi líbí

    • pepanov napsal:

     A kde je Poldi dnes, když se podíváte na mapu, zbourané haly a hodně neudržovaných zelených míst.Dřín koupil Třinec a vozí sem něco válcovat. Jinak většina podníčků, které vznikly z bývalých provozů, ještě přežívá. Asi je to tak jak kdysi říkal Stehlík, „Poldi musela zaniknout protože to byl velký konkurent Kruppu ve výrobě ušlechtilých ocelí.

     To se mi líbí

   • hans napsal:

    ..Takže jeho použití na pobřeží mi připadá hodně přitažené za vlasy..

    On zas neměl být až tak blízko. Jeho hlavní zbraní má být dělo ráže 155 mm střílející granáty s dalekým doletem, cca 150-180 km. Takže by byl bezpečně z dostřelu RPG – 7.

    Akorát že ty granáty mají být fakticky malé rakety a jelikož torbédoborců z finančních důvodů nebude postaveno plánovaných 32 kusů ale jen 3, vyšplhala se cena oněch granátů na 800 000 – 1 000 000 dolarů za kus. Což je na boření domorodých chatrčí moc, i na americké poměry, námořnictvo je proto přestalo chtít. Jiné střelivo pro ono dělo však není. Takže chechot po celém světě.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Psal jsem o tom včera: původně měly být Zumwalty speciální lodě na „levné dálkové boření domorodých chatrčí“, díky elektro-magnetickým dělům, bojovým laserům a „stealth“ schopné operovat úplně samostatně, bez eskorty.

     Ale dopadlo to úplně naopak, úplně ve všem.

     To se mi líbí

   • Lex napsal:

    „….jsme v roce 2016 a vy žijete ve svém utopickém světě.“ – nämlich jako nějakej ten Orwel, nebo jak se ten fantasta jmenoval, někde v roce 1984! 😦

    To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Jistě, moje tvrzení se pěvně váží na minulý čas, byť to není vždy artikulováno.

    To se mi líbí

   • pepanov napsal:

    Nejhorší je ta skutečnost, že to Škodovka uměla vyrobit. S naší ekonomikou je to tak, jak mne říkal jeden bývalý šéfmontér Vítkovic. Pokud nebudeme dodávat stavby na klíč jako jsme dodávali, tak se z místa nehneme. A dodávat stavby na klíč, to si naši kámoši ohlídají, aby se nás tato vymoženost netýkala.

    To se mi líbí

 5. brtník v brlohu napsal:

  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ni-budoucnost-jaderneho-stitu-moskvy-zustava-nejasna/
  A je vymalováno 🙂
  PS – Zajímají mne dně věci – jak se Kchodl bude při čtení odkazu tvářit a jestli to dočte do konce.

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Jo, mají to tak někde starosti!

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Je to jeden úhel pohledu, kvalitní obrana se neskládá z jednoho systému. V tomto případě – a podobných – jde jak o přímou aktivní obranu, tak i o možnou obranu jaderným protiúderem, případně doplněným útokem pozemních jednotek. A k tomu je nutné přidat i politická řešením, která mají vojenské konfrontaci zabránit.
   Takže jen zajímavé čtení.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   No jo, ale jen adept na Bohnice či podobná zařízení by zveřejňoval způsob ochrany. Zveřejňovaná kritika dokazuje že je to z dob Gorbo-Jelcina. Tedy potvrzením, že oba byli de fakto vlastizrádci, když to dali západu. A potěšilo mne, že mají amíci nulové informace a proto tento /tyto články. Patrně doufajím, že rusy vyprovokují aby se obhájili. Chi… jo amíci a NATO- nevím proč si tam toho Pavla brali a drží – když je jasné že má zastaralé informace. A že jeho bývalí“kamarádi z dob minulých v ruské armádě jsou u ledu a stejně se k ničemu nedostane. Nynější se s nimi po tom co ukázali – přece se nebudou špinit. hmm

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Znám to, plátek „National Interest“ občas čtu, je to žumpa od Kristollů, těch známých amerických neokonů – je to zábavně zuřivě protiruské.

   Typicky jsou tam uvedena jen některá fakta a celkově je to spinované, že Rusáci jsou krachující idioti a jejich zbraně zastaralý šrot, nepředstavující pro Amíky žádný problém.

   Ve skutečnosti byl systém strategické PRO Moskvy upgradován na verzi A-235, pro ničení přilétajících hlavic ve vesmíru a vysokých výškách, doplněn dalšími raketami pro nižší výšky a systémy S-400.

   V blízké době bude doplněn o S-500 Prometheus, který už svými parametry spadá do oblasti strategické PRO.

   Jelikož Amíci jednostranně vypověděli smlouvu ABM o omezení protiraketové obrany, rozšíření je možné – ale Rusko zatím smlouvu dodržuje, jako by platila.

   Americký strategický arzenál je zastaralý a většina hlavic nepoužívá vyspělé systémy proti PRO, ale to se pravděpodobně brzy změní. V takovém případě je strategické PRO nesmyslná investice, protože není schopno zachytit dost hlavic, aby to mělo vůbec nějaký smysl.

   Jediný zbývající důvod pro strategické PRO jsou zastaralé rakety menších zemí, proti supervelmocem to nemá smysl, tedy dokud nebudou lasery jako ze Star Treku, tedy ještě tak 50 let.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Hmm, a jak zdůvodnili ten první zásah raketami tuším z kaspiku, náhoda nebo boží prozřetelnost aby je varovala??

    To se mi líbí

 6. cobolik pacholik napsal:

  nazvy zbrani,moznosti tych zbrani,prachy okolo toho,ukazovanie co zbran dokaze je u mna take jak sa u nas drista bu,bu ty stara kurvo.
  bo u mna hlavne je furt holota ,ked pride na lamanie chleba,ktora bude chcela umierat,toto este dlho bude zaklad a zbrane mozu byt akekolvek nazvy a vykon.
  bo jak tak anlyzujem jak expert od kuku tu v amerike to prevazuje,proste sa informuje,ze bojovat a hlavne to malo,co bojuje nic sa mu nestane,docista tu provadia holotu,ze to jak na play station,dron priletel,dron odletel jak v rozpravke,ja videl ich ksichty na zivo v tom semptembri,nelisili sa od fotiek akejkolvek holoty sveta s prakom v ruke,ci raketou v spajze,v ktorych som videl strach,neistotu a hlavne jak sa to mohlo stat… to jak v reichu,ked za po 3 rokoch prisiel vania,ty boli zosraty jak s nimi zatoci ta podludska holota a kurva ani ich nenapadlo,ze sa kartinka moze aj inac nakreslit,takze uzavriem po svojom zbrane chuj,co vydrzi holota toto zaklad.

  To se mi líbí

 7. Asfalt napsal:

  Parlament EU včera přijal rezoluci, která požaduje učinit opatření proti informační válce ze strany Ruska. RT a Sputnik mají být jedny z nejnebezpečnějších nástrojů nepřátelské propagandy. Podladem pro rezoluci byla zpráva polských Evropských konzervativců a reformistů (ECR), kde se uvádí, že Moskva chce zkreslit pravdu, vyvolávat pochybnosti, rozdělit EU a její severoamerické partnery, paralyzovat rozhodovací proces, zdiskreditovat instituce EU a podněcovat strach a nejistotu u občanů EU. „Jseme ve válce s Ruskem,“ cituje RT Štětinu z ČR při rozpravě k rezoluci.
  Rezoluce byla přija 304 hlasy, 179 hlasů bylo proti, 208 se zdrželo.

  Nevím jak vy, ale podle mě právě takto vypadá nebezpečná xenofobie. Jednání EU, ne ruská „propaganda“, mě zneklidňuje, v tomto případě (a dalších) poměrně dost.

  Putin k tomu řekl, že zatímco Rusko bylo desetiletí poučováno o demokracii a svobodě slova, samotní evropští zákonodárci se uchýlili k politice restrikcí. No, já bych to řekl rovnou natvrdo, ale nejsem státník ani dipolomat.

  Z https://www.rt.com/news/367984-eu-double-standards-sputnik-rt/ a dalších odkazů tam uvedených.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Presne, podpisujem.

   To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Vy víte, já vím, my víme .. a všichni dohromady víme že je nám to na hov..!
   To je „demokracie“.
   Zlatá „totalita“.

   To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   novy nepriatel na obzore,bo kokotom z unie tak ide a nagazdovali tak,ze najlepie najst nepriatela,to sa kurva za tak kratky cas im pojebalo a ten stetina to herst ober kokot politrucky,to lepsie pise jak komisar od zvezdy,ked mandolinka zemiakova priletela z canady,sadla si na nase polia narobila rosady sme pijany od sabinovskeho jablecnaku spievali,jak cujem take hlasky to ma ide jebnut,pravda a laska zitezila nad lzi a nenavisti,kurva tam inaksie uz nebude…

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Tak Vám nevím, ty budovy v Bruseli jsou nové a moderní, takže starý přežívající virus asi nee. – nerozprašují jim tam něco do luftu/nějaká psychofarmaka Není přece možné aby tam bylo tolik nemyslících drogistů. Nepamatuji že by z nich vylezlo – tedy odmávali něco smysluplného a je to čím dál tím horší…..Alespoˇv z dost dlohé posldení doby…

   To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Tož pravda, Asfalte, nevím, jak hlasuje EP (ani mě to nezajímá), kolik je potřeba hlasů aby bylo „přijato“.
   V civilizovaných parlamentech je nezbytná nadpoloviční většina přítomných poslanců. Z vašich čísel mi vychází, že bylo přítomno 691 poslanců, kvorum by tedy mělo být 346 hlasů PRO. Pro přijetí však hlasovalo – jak píšete – 304 duší s hlasem.
   Třeba je to tak správné, „tak to musí byt, kázeňe je to hlavni, kazeň na prvním mistě“.
   Přesto je mi to tak nějak u prdele, na čem se skopové hlavy usnesly (neusnesly).
   Pakáž!

   To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Jo, ještě jsem zapomněl dodat, že včera mi naše veřejnoprávní žumpa zprostředkovala záznam výstupu toho „prekabátěného“ štětinatého agenta StB a ještě toho druhého.
    Bylo mi líto „vyhodit“ tu dobrou slivovici, ačkoliv nauzea byla ukrutná.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Tohle přišlo z hroších doupat. Nevím, proč to nehodil rovnou, ale asi se neodvážil. Kvůli závěru s ne právě slušným slovem:
     Koupil jsem si ve specializované prodejně automobilů nový Ford F250 Tri-Flex Fuel.
     Jezdí na benzín, vodík nebo etanol 85.
     Vrátil jsem se do prodejny, kde jsem vůz koupil, s tím, že nemohu uvést rádio do provozu.
     Technik mi vysvětlil, že rádio je ovládáno hlasově.
     “Nelson,” řekl technik směrem k rádiu a z rádia se ozvalo: “Willie, nebo Mandela?”
     “Willie,” řekl technik a rádio začalo hrát “On the road again”.
     Potom technik řekl: “Ray Charles” a z rádia zaznělo “Georgia on my mind”.
     Spokojeně jsem odjel.
     Během příštích dní jsem si užíval poslechu mé nejoblíbenější hudby, od Beatles až po Beethovena.
     Včera odpoledne nějaký pitomec projel křižovatku na červenou a málem mě zramoval.
     Ulevil jsem si slovy:
     “Piča jedna blbá!”
     A z rádia se ozvalo:
     Vyslechněte si v českém překladu včerejší projev kancléřky Merkelové ve
     Spolkovém sněmu
     ”.
     Skvělý automobil!

     To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Stejnej jako Herman : „…Z dalajlamových komentářů přitom nebylo jasné, zda je taková schůzka již naplánovaná…“, hlavně že ta blbost se dostane do našich „svobodných“ médií.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.