Trump – Über Erschütterungen im deutschen Establishment


Trump – O šoku v německém establishmentu 

Jean-Jacques Rousseau, jeden z velikánů evropského osvícenství  měl poslední francouzské královně Marie Antoinette dát do úst rčení : „Pokud nemají chleba, tak proč nejedí koláče?“ Měla to říci  v předvečer francouzské revoluce.

Fráze se stala jazykovým symbolem pro odcizení  elity a vlád státu od jejich obyvatel. Zastupuje naprostou neznalost potřeb a skutečnosti.

Gert Ewen Ungar

Jean-Jacques Rousseau, einer der großen europäischen Aufklärer war es, der der letzten französischen Königin Marie Antoinette den Ausspruch in den Mund gelegt hat, “Wenn sie kein Brot haben, warum essen sie dann keinen Kuchen?” Sie soll dies am Vorabend der französischen Revolution gesagt haben.

Der Satz ist zum sprachlichen Sinnbild für einen Zustand der Entfremdung der Eliten und dem von ihr regierten Volk geworden. Er steht für die völlige Ignoranz gegenüber Bedürfnissen und Fakten einer sich in Selbstbezüglichkeit ergehenden Führungsschicht, durch die das historische Ereignis der Revolution überhaupt erst möglich wurde. 

Was nicht in den Bereich der Legenden gehört, ist, dass es Marie-Antoinette war, die sich für eine militärische Lösung entschieden hatte und die Ständeversammlung in einem Staatsstreich auseinander treiben ließ. Das Ergebnis war ein verstärktes Aufbäumen, das den raschen Untergang des Ancien Régime bedeutete.  Auch heute glaubt die politische Elite mit einem kräftigen militärischen Einsatz, könne wieder Ruhe (nicht zu…

View original post 1 585 more words

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

42 reakcí na Trump – Über Erschütterungen im deutschen Establishment

 1. Hudec napsal:

  Můj prostřední vnuk (16) říká, že kdo vymyslel němčinu, to musel být hodně „zvláštní člověk“. 🙂

  To se mi líbí

 2. pepanov napsal:

  Ono s anglinou to není o nic lepší, manželka říká, že šišlají.

  To se mi líbí

 3. vonrammstein napsal:

  Ten údajný výrok se dá interpretovat jen dvěma způsoby:
  Buď je pravdivý a Marie Antoinette byla neskutečně vypatlaná kráva, což se v dějinných souvislostech nejeví příliš pravděpodobné, nebo byl Rousseau naprosto bezskrupolózní lhář, což se ve stejných souvislostech jeví mnohem pravděpodobnějším.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   🙂 !

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Máte dobrý odhad, pán šermiar. Inšpirovali ste ma, že som si to našiel v E. Britannica a tam píšu, že neexistuje žiadny dôkaz, že by niekedy v živote M. A. niečo podobného povedala. Rousseau vraj použil starú anekdotu, ktorá v 16. storočí kolovala po Nemecku a pointu vyslovila neznáma bohatá lakomá šľachtičná.
   Správne je teda za B – Rousseau bol normálny bulvárny žurnalista.
   (https://www.britannica.com/story/did-marie-antoinette-really-say-let-them-eat-cake)

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Máte recht !
   Je to samozřejmě úplně vylhané, jak píše NavajaMM.

   Dodám jen další podrobnosti o tomto zhovadilém yntechtuálním idiotovi, jinak samozřejmě vzoru všech možných následných ychtylů. Je to zkrátka „obdivovaný filosof“.

   Díky tomuto šílenému týpkovi je současná mladá generace na Západě zcela spratkovitá a nevychovaná, protože právě tento vypatlanec vymyslel, že děti se nemají nijak omezovat a vychovávat, ale má se tomu nechat zcela volný průběh: protože člověk se rodí dobrý, ale špatným se stává výhradně díky výchově v rodině a vzdělání, hlavně je škodlivé čtení knih. Z toho vychází jednak současná juvenilní justice, která – v souladu s JJR – odebírá děti rodičům a dává je na „výchovu“ státu a pěstounům, kteří je „vychovávají vědecky“. A jednak západní pojetí „výchovy“, kdy nesmíte spratka okřiknout ani mu vrazit na prdel, když vyvádí. Výsledky jsou vidět všude.

   Pikantní je, že JJR je všude uváděn v „moderních“ pedagogických učebnicích jako úplný guru pedagogiky, jelikož sepsal tlustospis „Emil aneb o výchově“. K tomu se kvalifikoval zejména tím, že svých pět dětí strčil do sirotčince zemřít hlady, přestože ekonomicky si žil v té době velmi dobře. Je dobré si tu hrůzu přečíst, je nepochopitelné, že to může myslící člověk vzít vážně.

   Co je obzvláště půvabné, byl jedním z prvních ychtylských „romantiků“, kteří hlásali zavržení civilizace a „návrat k přírodě“, čímž do budoucna vydláždil cestu nejenom poblouznění 19. století na téma „ušlechtilého divocha“ – takže v každém lidojedovi viděli yntelechtuáni tu jeho „ohromnou přirozenou kulturu a důstojnost“, ale také Pol-potovi a dalším „praktikujícím filosofům“, kteří proklamovaný „návrat k přírodě“ pochopili jako vyšší ospravedlnění vyhnání obyvatel z měst na venkov, kde se bez pomocí nástrojů měli živit kořínky a hmyzem, což pár milionů lidí nepřežilo – asi polovina populace Kambodži, na kterých byl pokus spáchán.

   Škodil ve více oborech, kromě jiného také dal dohromady koncept lidských práv a hlásal „citovost“ a „obavy z pokroku“, ačkoliv zcela odmítal konzervativní dědictví minulosti, jako aristokracii a tradice.

   Zkrátka, tohle superhovado je v pozadí téměř všech odporných šíleností dnes opečovávaných „kulturním marxismem“. Je to vlastně přebalený Jean Jack Rousseau.

   Myslím, že v dějinách perverzních intelektuálních úchylek neexistuje větší zločinec, než je tento blázen. A že mezi „filosofy“ je odporných existencí plno.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Byl to prostě zvrhlý vražedný pošuk, který chtěl totálně rozmetat civilizaci a společnost, samozřejmě jako předpoklad „šťastných zítřků“. Není náhodou, že právě takovou stvůru platili Angličané – pro franzouzskou společnost si nepřáli nic dobrého. Byla to pro ně vlastně válečná záležitost, protože Francie podporovala Ameriku, což byl britský nepřítel.

    Jeho absurdní pojetí „lidských práv“ je strašlivá „veš v kožichu“ západní civilizace, která v poslední době osvědčuje svou nebezpečnost. Ale nejenom toto – z JJR vychází vlastně i soudobé proti-civlizační ekologistické hnutí, parodie na výchovu dětí, nulování tradic, zavrhování konzervativních hodnot. A také celá hrůza multi-kulti.

    Je skutečně s podivem, že taková strašná existence – jak osobním životem, tak „dílem“ se nazývá „otcem osvícenství“. Když toto člověk ví, už se nediví, že „Ilumináti“ (osvícenci) jsou vlastně satanská sekta. Nakonec, Lucifer je Světlonoš, že.

    Hrůzné myšlenky JJR několik století víceméně spaly, ale v 20. století na ně navázali potomci nacistů, hlavně „moderní filosofové“, ať již se jedná o nácka Heideggera nebo Jean-Paul Sartra a mnohé další. Dnes nejvíce ona „frankfurtská škola“, což je onen „kulturní marxismus“, jed dnešní západní společnosti.

    Celkově asi nezbývá, než zaskočit za Putinem, půjčit si od něj ten jeho stroj času, zaletět do 18. století a toho všiváka něčím pořádně praštit do palice.
    😀

    To se mi líbí

   • hans napsal:

    Zbytek dejme tomu, ale Pol Potovo vyhnání lidí z měst na venkov bylo logické, správné a jedině možné řešení tehdejší situace (situace: cca osmimilionová agrární země s venkovem rozbombardovaným Američany tak, že cca milion lidí zahynul bod bombami, několikanásobně více zraněno, cca dva miliony prchli do měst, kde žili z potravinové pomoci dovážené ze zahraničí; s pádem proamerického režimu veškerou pomoc Američané zarazili). Nedovedu si představit jiný způsob uživení lidí ve městech – z velké většiny uprchlých rolníků, než jejich návrat na venkov. Dovoz byl nemožný, tak kde jako měli sebrat jídlo?

    To se mi líbí

  • Joda napsal:

   M.A. byla vychována na dvoře Marie Terezie (stejně jako její bratr Josef II.). Z toho, co víme o M.T. a J.II., se zdá velice nepravděpodobné, že by takový nesmysl M.A. vypustila z úst.

   To se mi líbí

 4. Petrpavel napsal:

  Takhle to dopadne když se ustupuje a ustupuje tmavým rasistům :
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/malema-majetek-v-jihoafricke-republice-pouze-cernym/
  P.S. Nevím proč toho rasistu nazývají levicovým…a proč ukradení majetku bílým ve prospěch tmavých nazývají znárodněním. Debilní pisálci.

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Dovolím si odhad – překlad zdroje je jen jazykově učesaný výsledek z Google translatoru. Ten použitý výraz „der linksradikale Oppositionspolitiker“ překládá právě takto. 🙂
   A je také mírně zkrácený, protože PZ z nějakého důvodu, známého jen redakci, vypustili: „Der Politiker war früher ein enger Vertrauter von Präsident Zuma und Anführer der Jugendliga des ANC. 2012 warf Zuma ihn wegen rassistischer Hetze gegen Weiße aus der Partei.“
   Tedy informací, že zmiňovaný hajzlík (eufemisticky zde nazývaný politikem) byl kdysi blízkým spojencem prezidenta Zumy a vůdcem Ligy mládeže ANC, ale Zuma ho v roce 2012 za podobné rasistické pobuřování proti bělošskému obyvatelstvu z ANC vykopl.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Nejlépe se multikulturně „znárodňuje“ v Zimbabwe, bývalém to „ráji světa“, Jižní Rhodésii.
   Horda negrů přiběhne na bělošskou farmu a umlátí, ubodá, zastřelí bělošské majitele, majitelku samozřejmě před vraždou hromadně znásilní. Následně farmu rozkradou a většinou podpálí, když se jim nechce pracovat. Načež vymáhají od vlády kompenzace za „nešťastný požár“.

   Určitá dějiná spravedlnost je ale v tom, že většina oněch bílých farmářů nejsou původní bílí obyvatelé Jižní Rhodésie, kteří zemi vyrvali pralesům, obdělali a zkulturnili. Tehdy tam žádní černí nebyli, byl tam prales a planiny, ve kterých byly jen opice a jiná havěť. Černí přitáhli až za obživou. Uplynulo ale několik desetiletí a černí se notně rozmnožili jako kobylky a začali požadovat – pod záminkou jakési rovnoprávnosti – celou zemi. Vypukla válka, kterou „mezinárodní společenství“ odsoudilo jako odporně bělošsky rasistickou a následovala mnohá embarga a odsouzení, mnohem horší než později vůči Jižní Africe.

   Běloši by vojensky vyhráli, byli velmi úspěšní, ale … byla by to genocida – a to je nepřípustné. Takže to běloši vzdali, sbalili svých pět švestek a hromadně uprchli do ciziny. A jejich farmy zůstaly prázdné, respektivě je obsadili černí – jenže ti jednak neuměli hospodařit, jednak se jim nechtělo vůbec pracovat. Začal tam hladomor.

   A teď přichází pointa: bílí sluníčkáři z celého světa se vydali pomáhat roztomilým negříkům do Rhodésie – teď se to z odporného bělošského názvu po Cecilu Rhodesovi přejmenovalo na Zimbabwe. Bílí se tedy ujali farem a začali – pěkně ruku v ruce se „svými černými bratry“ hospodařit.

   Načež uplynulo zase pár desítek let a černí opět vyvraždili bílé, tedy toho, kdo se neprobudil včas ze sluníčkářského snu a neutekl. Znárodnění, ne vraždění, se tomu říká !
   Těch „pár mrtvých“, to jsou jenom excesy, jak jinak.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Moc hezké na celém tom pravdivém příběhu je, že v pozadí oné občanské války nestál bolševik, jak by si někdo mohl myslet, kdepak. Byli to Britové !

    Protože Rhodésie byla samostatná a nechtěla poslouchat, a hlavně se „podělit“ o nerostná naleziště. Druhým důvodem byl britský socialismus 60. let, ideologická snaha po odstranění „odporné kolonizace“. A bílí Rhodésané byli hnusní bílí kolonizátoři ! Takže Británie začala platit, tedy její tajné služby, několik band „bojovníků za svobodu černého lidu“, proti bílým Rhodésanům, jinak původem Britům, usazeným v Rhodésii přes sto let.

    Po útěku Rhodésanů si Británie na krátkou chvíli vzala protektorát, přejmenovala zemi z Rhodésie na Jižní Rhodésii a následně přejmenovala zemi na Zimbabwe a odevzdala vládu „domorodcům“, kteří ovšem nebyli domorodci, ale náplava z nitra Afriky.

    Načež tam, pod vlivem multi-kulti ideologie, začali proudit bílí sluníčkáři, pomáhat černouškům. Takže je otázka, zda je má člověk dnes litovat – protože každý svého štěstí strůjcem, jak se říká.

    To se mi líbí

 5. jaa napsal:

  JEN TAK NĚCO:

  http://www.gamepark.cz/tajne_spolky_bilderberg_763
  je to docela zajímavé, i když na podivném místě.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Omlouvám se, měl tam být blog Per aspera ad astra. nevím proč není.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Toto heslo (per aspera ad astra) je samozřejmě lživé, obtíže nikoho ještě ke hvězdám nedostaly.

    Ale existuje pravdivá verze tohoto hesla, lehce poopravená, jejiž funkčnost může potvrdit mnoho krásných dam: per vagina ad astra. Jak jsem si všiml, to funguje bezchybně.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     🙂 typicky mužské, ale zaujalo mne to proto, protože tak je tam struktura Bilderbercu, historie, členové, činy a plány. Všude jinde mišmaš, ale tohle je zpracované docela slušně,. A to já jen tak ledačemus neuvěřím.
     tož tak.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      🙂
      Promiňte nevinný vtípek, nedokázal jsem odolat.

      Bilderberg je zajímavý, hlavně tím, jak jim to pořád nevychází. Napřed strašili – a řešili – vyčerpání zásob ropy do roku 1980, předtím hrozící Dobu ledovou, a když se na vyhrožování ledovcem v Evropě zapomnělo, vytáhli pro změnu pravý opak, tedy (Antropogenní) Globální oteplování; a když se zjistilo, že se už 15 let neotepluje, nahradili to Klimatickou změnou, to je alespoň univerzální, mohou s tím strašit do alelujá.

      Také se domlouvají, kdo a kde bude prezidentem a tak dále, ale voliči zřídkakdy spolupracují, poslední dobou skutečně hanebně špatně. Například na Trumpovi se jistojistě nedomluvili, to byl od amerických voličů hrozný podraz.

      Ani války jim nevycházejí, např. Assad měl být dávno mrtvý a v Sýrii měla zavládnout pravá kozomrdná demokracie, jen lehce obohacená o řezání hlav a žraní lidských jater. Ale nic !

      Rusko se mělo rozpadnout už někdy v letech 2005-2010, ale nějak se k tomu nemá, takže najmenovaní protektoři na jednotlivé kousky se chystali marně. Atd. atd.

      Tedy když vycházím z toho, co se o tajemné agendě Bilderbergu psalo.

      Ale každopádně je Bilderberg z těch „elitních společností“ zajímavý alespoň tím, že opravdu existuje. Možná tam ve skutečnosti dělají něco jiného, než tvrdí – a všechny ty kecy jsou jenom krytí: třeba tam hrají šachy nebo si ukazují sbírky známek. Nebo v klidu popíjejí a jedí oblíbená jídla, kdo ví.

      To se mi líbí

 6. kchodl napsal:

  Je pozoruhodné, jaké bláboly se vykládají o tzv. „Francouzské revoluci“, většina toho jsou čiré lži.

  Předně, nic nevzniklo spontánně. Byla to „barevná revoluce“, jako z partesu. Platili to Angličané, respektivě angličtí židé, bankéři Koruny. Bezprostřední důvody byly dva:
  1. Konkurence vzmáhající se francouzské výroby a bankovnictví
  2. Pomsta za pomoc americké vzpouře proti Koruně.

  Francie totiž byla napůl cesty mezi buržoazní společností a feudální – či lépe řečeno post-feudální. Šlechta již neměla faktickou moc, tu měla francouzská buržoazie, jen neměla tak silné zákonné zastoupení, jaké si představovala.

  Angličané platili mnoho svých agentů a jedním z nich byl žák anglického filosofa Davida Huma, na kterého měly Angličané mnoho tajemství a mohli ho díky tomu vydírat. Přes něj také do Francie šlo hodně peněz, kterými revoluci na počátku platili. Díky tomu také Jean-Jack Rousseau získal velkou popularitu, protože bandu těch po moci toužících darmošlapů živil.

  Celkově nešlo o žádné ideály, byl to prostě mocenský převrat a vlastizrada, placená cizí mocností.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   K těm přímým důvodům tzv. „Francouzské revoluce“ jsem zapomněl uvést důležitý bod
   3. Francouzská mořeplavba a budování zaoceánského loďstva, jak vojenského, tak obchodního, což přímo ohrožovalo britský oceánský monopol.

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Je zaujímavé, že takmer každá farebná revolúcia bumerangovým efektom vyrobí väčší problém, než mala pôvodne riešiť. Táto francúzska vytvorila Napoleona, ruská Stalina, druhá ruská Putina.
   A nepoučia sa…

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Přesně, kolikrát mě to také napadlo.

    Ale je to klasické chování „elit“, jak jsme se o tom bavili včera v souvislosti s Trumpem – nemyslí nikdy o pár kroků dopředu, vše se děje jen „ad-hoc“, jako reakce na bezprostřední události. Vůbec si nedělají hlavu s důsledky, snad proto, že si ve své bohorovnosti myslí, že to následně „nějak udělají“. Téměř vždy se to vyvrbí do mnohem většího maléru, než „řešili“ původně.

    Asi je to jeden z důvodů, proč Západ tak nesnáší Rusáky a jmenovitě Putina, který jak se zdá uvažuje více dopředu. Nebo žluťáci, to je ještě dalekosáhlejší, ti mají plány na 100 let.

    Dalo by se to považovat za důkaz, že žádné „osvícené řízení“ neexistuje, je to jen okamžitý souběh zájmů a dementní snahy o „jednoduchá mocenská řešení“.

    V byznysu je to stejné – často vedení firmy udělá několik stupidních kroků, které situaci firmy zlepší na rok, často jen nějakým trikem, ale už v okamžiku, kdy se tak děje, je jasné, že to povede nejspíš ke krachu.

    Např. v ICT oblasti bývá častým managorským „úspěchem“ vyhodit nejlepší zkušené inženýry, protože berou „příliš mnoho peněz“, tím pádem vedení inkasuje odměny za snížení mzdových nákladů a „zeštíhlení“ firmy, tím papírově „větší efektivitu“. Rok dva to skoro není na ekonomických výsledcích poznat, ale pak firma krachne, většinou díky nějakému velkému maléru v dodaných systémech, končí to soudy a vymáháním škod…

    To se opakuje neustále, viděl jsem to mnohokrát – a když jsem se zeptal, co když ty lidi budou najednou potřebovat, když se vynoří nějaký problém, se kterým si nezkušení mlamojové neporadí – odpověď byla, že si nějaké zkušené lidi zase najmou, nejlépe na outsourcing – jenže takoví lidé na stromech nerostou a i kdyby ano, za krátkodobou práci chtějí zaplatit třeba 20x tolik, co zaměstnanec na stálý úvazek. A je to stejné ve všech oborech.

    Čím výš, tím je to horší.

    Liked by 1 osoba

    • NavajaMM napsal:

     Presne. Prešiel som cez niekoľko biznisov v rôznych odvetviach a je veľkou výnimkou, ak je to inak.
     V našich končinách to starým skúseným fachmanom zhoršuje aj jazyk. Vyšší manažéri sú často expati, čo hovoria len anglicky. Oni si potom zaškatuľkujú našich ľudí hlavne podľa toho, ako sa s nimi dohodnú. Toho starého skúseného fachmana, ktorý zo seba v kuse dostane najviac dve polámané vety (často len preto, že hovorí o veľmi odborných veciach), potom hodnotia nižšie ako opérku, čo vie len telefonovať, mailovať a narábať s kopírkou a kávovarom… ale súvisle pri tom šteboce sprostosti po anglicky.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Ano, navíc experti mají další handicap, a sice že jsou zvyklí dělat vše perfektně a bezchybně, takže pokud neumí jazyk dostatečně dokonale, raději mluví co nejméně. A napsat odborný dopis jim trvá ne deset minut jako česky, ale dvě hodiny, protože loví správné formulace – nicméně pak to nevypadá jako od 20-ti leté óperky, která zná 500 slov a k tomu blbě, ale skutečně profesionálně – jenže to většinou šéfové expati moc neocení.

      Legrační také je, když si taková firma najme experta externě, tak se strašně diví, jak obrovské peníze za své know-how chce, ale už si neuvědomují, že z např. měsíční práce externisty budou žít další rok nebo dva nebo že na tom závisí projekt za částky o několik řádů vyšší než je požadovaná částka za práci.

      Většina normálních lidí už tohle nemá chuť podstupovat, takže raději dělají to samé v Německu, Británii, Hong-kongu, někde v Číně nebo v Kalifornii, za 5x-20x větší peníze, s placenými letenkami každý měsíc dva… navíc se dá hodně dělat dálkově po netu přímo z postele. Úroveň českých firem tak padá postupně ke dnu, čím dál méně lidí něco opravdu umí.

      Není to primárně chyba financování, třeba nedostupných úvěrů, ale lidí – středního a vyššího rychlokvašeného managementu, nezáleží kolik má daný managor slovutných univerzit, většinou je to katastrofa.

      Liked by 1 osoba

      • Bavor V. napsal:

       Naopak, na počtu universit záleží přímo nepřímou úměrou. Čím více, tím blbější

       To se mi líbí

       • kchodl napsal:

        Tak jsem to myslel. Čím více jim naperou blbostí do hlavy, tím více to snižuje přirozenou inteligenci a selský rozum. A čím slovutnější univerzita, tím horší. Nejhorší jsou oni „specialisté“, kteří přímo vystudovali specializaci řízení ICT projektů, to je na odstřel. Jsou hájení, bohužel, ale na lovnou sezónu se všichni velmi těší.

        Poslední dobou se ohledně ICT, řízení projektů, metodiky programování přímo roztrhl pytel s „úžasnými nápady“, jak vše dělat, fuckt jedno lepší než druhé. Chudáci lidi jsou jako pokusné krysy, protože kolikrát to vážně hraničí s blázincem. Pro samé vypatlané nápady lidé skoro nemohou pracovat. Vedení to vyžaduje, ale dělat tak nelze, takže se tyto postupy navedek simulují, což samozřejmě přináší práci navíc a stupňuje už tak velký tlak.

        To se mi líbí

       • Divoženka napsal:

        Přesně tak. To se zavede moderní komponentově orientovaný informační systém ( např. ERP systém IFS Aplikace od fy Altec jako u nás) a tvrdí, že to zproduktivní naší práci 🙂 Jo, nějak těm managerům asi neřekli, že systém zpracuje a vyplivne nějaké výsledky jen tehdy,když jej nakrmím. Kde nic není, ani smrt nebere. A plniči nejsou 🙂 Pak to dopadá tak, že místo vykonávání své pracovní činnosti jen plním daty informační systém a na samotnou práci mi nezbude čas , takže ji odrbu nebo nekontroluji tak, jak bych měla….Slibovali, že aplikace jsou snadno modifikovatelné a přizpůsobitelné konkrétním podmínkám a potřebám konkrétního odvětví, ale nakonec to dopadlo po podpisu smlouvy tak, že my vše přizpůsobovali jejich aplikacím :)…. jak vypečené i s kůrčičkou.
        Předtím jsem určitou informaci zadávala do starého UNIXU 5 minut , dnes mi to trvá 4 x déle, tomu se říká zvýšení produktivity práce! Navíc se to často někde zasekne na tom, že nejsou povolena přístupová práva apod. Sami naši IT pracovníci se učí a žasnou 🙂
        Já přijít do takové firmy např. na účetní či jiný audit, tak se osypu, protože to je jak dělané, aby se nic nenašlo, anžto systém se tak složitě propracovaný, že se v něm ztratím raz dva 😀

        To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.